EPA + DHA a ich vplyv na celkove zdravie

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

Čísélko, dík za info. Dala jsem si nějaký čas na rozmyšlenou, snědla jsem jakési rybí prsty, byly samá mouka (fujtajksl), ještě mi manžel koupil filé z tresky, tak to prubnu dneska. Co se týká semen či olejů ze semen, tak to pro mně aktuálně nepřipadá v úvahu. Jako těhotné je mi špatně z čehokoliv, co je příliš koncentrované. Maximálně si můžu dát lžičku semen nebo pár kapek oleje do nějakého jídla. Zkoušela jsem konopné mléko asi ze dvou lžic semen, protože mi přišlo víc ořechové, ale bylo mi po něm zbytek dne špatně. Zjistila jsem, že nemám chuť na rybu po spirulině. Už její vůně mně uspokojuje, ale řasy zřejmě ty inkriminované kyseliny neobsahují, že?
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

riasy ich obsahuju tiez, ale v minimnozstve..
k tomu konopnemu mlieku asi len tolko, ze tam moze byt problem kludne v reakcii na inu sucast semena ako omega3. a ostatne oleje ako lanovy nemusia byt pre potreby tvojho mrnousa az take zasadne ako prave kvalitny olej z lanu. ak si sa uz pustila do rybacej rise, skor by som ti odporucil likvidovat lososy alebo makrely.. file z tresky ma EPA+DHA o dost menej ako je v tychto rybickach. a o rybich prstoch to plati dvojnasobne. a to uz nehovorim o tom ze su pripravovane zo zbytkov nepouzitelnych pre segment "ryby v celku". bude to asi vyzerat ako dogmatizmus, ale odporucam ti skusit vyssie uvedeny recept, ale s jednou obmenou.. toho sezamu tam daj iba 50g, mnozstvo lanu znizovat nemusis, ten by problemy pri traveni robit nemal. ak neskusis nezistis ci sa bude telo staviat odmietavo aj k tomuto pseudo-tazkemu jedlu..
ak sa olej s mletymi semenami dobre zmiesa, pridaj do prislusnej davky /zo zaciatku kludne znizenej na tri cajove lyzicky :idea: / dve kvalitne dozrete, najemno pokrajane paradicky a skus to dat k nejakemu standardnemu jedlu ako doplnkovy šalátik.
ak by to ale nakoniec fakt telo vyslovene odmietalo, budeme hladat inde.. problem nazaj nemusi byt jednoznacne v mastnych kyselinach.. aj ked dost vela indicii k tomu smeruje.
Naposledy upravil(a) 800914 dne ned dub 02, 2006 15:13, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

Zjistila jsem, že nemám chuť na rybu po spirulině. Už její vůně mně uspokojuje
to robime v podstate vsetci.. telo vysiela signal a my sa ho snazime aspon nachvilu uspokojit lacnou nahradou namiesto zistovania priciny a dodani toho spravneho zbozi. este raz poznamenavam /hlavne pre nea :lol: / ze nemam na mysli iba omega3.. pudl moze byt zakopany aj inde, nenajdes ho ale ked tomu neobetujes trochu pozornosti.
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

takže já jsem do tej tvojej záležitosti skočila a aniž bych si dělala nárok na vyvozování jakýchkoli závěrů o supr efektech po požití několika lžiček, měla bych dvě poznámky prozatím:

1. ty sám jsi mi odporúčal ayurvédu - podle které by se můj tělesný typ měl vyhýbat těžkým a mastným jídlům, což tahle směska rozhodně je, takže mi to do toho nějako nezapadá

2. smrdí to jak smažená ryba na přepálenym oleji!!
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

1. som uz z toho mudrovania asi uplne popleteny, mne to ale vobec ako tukovo zamerana dieta neprijde.. ta zmeska by mala byt, ako som uz na to upozornoval vyssie, len doplnkom k beznemu vita-stajlu.. to znamena vela vodnatej stravy, zeleninka, ovocicko..
a navyse, skus pochopit ze nie je tuk ako tuk, tento sa skor pouzije na vyzivu obsahu tvojej makovicky, pohladi nervy, vytvoria sa z neho potrebne hormony a dalsie potrebne produkty ako naprikald prostaglandiny a dalsie a dalsie majuce siroke spektrum posobnosti, okrem ineho naprilad aj protizapalove ucinky a regulovanie svalovych kontrakcii, ovplyvnovanie metabolickych procesov atp.
zacinaj minidavkami a ked si telo popyta viac tak mu pridaj..
ak to ale bude odmietat urcite ho do nicoho nenut nasilu..
easy ne?

2. tu podobnost s rybacim zapachom som uz uvadzal.. mas na to ale asi prilis citlivy nos, dlho si ziadnu rybu nevonala.. ja uz tam skor citim oriesky, zalezi asi aj na odrode a kvalite.. ak je ale za studena lisovany, od kvalitneho vyrobcu a cerstvy, nemalo by to byt sposobene oxidaciou ani ziadnymi dalsimi negativnymi vplyvmi. proste len vonia podobne ako ryby.. ci to hra v tejto zapletke nejaku vyznamnejsiu rolu si uz tvrdit nedovolim. to posud sama :wink: .
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

moje tělo nikdy žádné tukové záležitosti neodmítalo - vždycky bych takových věcí sežrala tuny kdybych se nehlídala neb vím, že se jim právě mám a musím vyhýbat

nu dobrá uvidíme, za pokus nic nedám..

smrádek přesmaženýho filé ze školní jídelny mi nijak zásadně nevadí, jen jsem to uvedla jako reakci na tu tvojí poznámku že jakákoli podobnost s rybou je čistě náhodná...:-))
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

zakladne pravidla som uz namatkovo uviedol /myslim ten bezny vita rezim../, dalsie odporucania sa tykaju hlavne vyhybaniu sa cukru, ktory stazuje naslednu alchymiu, ktoru bude musiet tvoje telo vykonat aby mohlo tie rastlinne emk /premenou na EPA+DHA a dalsie produkty/ zaradit do svojho playlistu..
je teda podla mna vhodnejsie fungovat aspon zo zaciatku skor na zelenine. dalsie odporucania sa tykaju eliminovania aj tych ostatnych vplyvov ktore sposobuju dalsie zmetky v traveni.. tie uz ale asi kazdy zo zdejsich pozna.
a hlavne to neber ako tragicku zalezitost, nehladas predsa sposob ako neumriet ale sposob ako zit.. haha

este tak namatkovo prihodim definiciu napriklad tych spominanych prostaglandinov..
prostaglandin (prŏs'təglăn'dən) , any of a group of about a dozen compounds synthesized from fatty acids in mammals as well as in lower animals. Prostaglandins are highly potent substances that are not stored but are produced as needed by cell membranes in virtually every body tissue. Different prostaglandins have been found to raise or lower blood pressure and regulate smooth muscle activity and glandular secretion. One such substance, which stimulates contraction of the uterus, is used clinically to induce labor; another has been in experimental use as a birth control agent. Prostaglandins also control the substances involved in the transmission of nerve impulses, participate in the body's defenses against infection, and regulate the rate of metabolism in various tissues. Several prostaglandins have been shown to induce fever, possibly by participating in the temperature-regulating mechanisms in the hypothalamus; they also play a part in causing inflammation. The fact that aspirin and other nonsteroidal anti-inflammatory drugs have been shown to inhibit prostaglandin synthesis may account for their usefulness in reducing fever and inflammation
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

můžeš trochu rozvést ten vpliv cukrů na metabolismus EMK - prepač mou nevedomost... týká se to všech sacharidů (rychlých, pomalých, ovocných neovocných)?
znamená to, že bych raději při užívání těch tvejch amarounů neměla konzumovat raději sacharidy vůbec celý den? (sugar-free diet podle G. Cousinse jsem zkoušela loni - přecpávala jsem se šíleným množstvím semínek a skončila jsem u dortíků a čokolád) nebo jen v době konzumace Flaxmagic a třeba 2h před a po? zkus trochu objasnit to co jsi naznačil..

nic neberu tragicky a z mostu neskáču.. :)
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

You need to make sure you're getting enough of the fatty acids EPA and DHA…
Although the ALA in flax seed oil offers numerous benefits on its own, many of the beneficial effects of ALA in flaxseed oil are due to its metabolic conversion to EPA/DHA. However, some studies show that, even under ideal conditions, only 20% of the ALA ingested will be converted to EPA/DHA. This percentage can be much smaller in many individuals - many factors may impair the conversion of ALA to EPA/DHA, including excessively high consumption of LA and other lifestyle factors such as smoking, sugar and alcohol consumption, stress, vitamin deficiencies, and high levels of saturated fat and trans-fatty acids in the diet. Some disease states, such as diabetes and eczema, are also associated with impairment of the enzyme needed to convert ALA to EPA/DHA.
takze tu je problem metabolizmu emk laicky vysvetleny.. uz skor som spominal ze tato debatka by sa podla mna uberala idealnym smerom keby sme hladali naopak faktory ktore tu konverziu podporuju.. aby neboli o esencialne ziviny ochudobneni ani spominani diabetici ani eczemisti ani dalsi ktori maju inak posahany system.
analyzovanie presneho ucinku cukru na celu zapletku som nikdy dopodrobna neskumal, akurat citim ze ked si dam ovocicka trochu viac ako je unosne, ma to priamy vplyv na celkou moodu, som presladeny a tento stav urcite v crevach idealne prostredie pre zlozitejsie procesy nevytvara. nemam ale problem uzivat sacharidy v rozumnom mnozstve..
diety zamerane na bezhlave potlacanie sacharidov povazujem jednoznacne za skodlive.

tie percenta ucinnosti prevodu ALA+LA na DHA+EPA+OTHERS su podla mna dost smutne.. ak ale neplanujeme navrat k jednoduchsej moznosti ako ich dostatocne mnozstva dopravit do krvi /myslim tym rybaciu dietu/, mali by sme zapracovat na tom aby sa nasa stratena schopnost vytvarat tieto latky z cisto rastlinnych zdrojov cim skor zregenerovala. /tendencne povedane, aby sme nemuseli prezit 9 rokov polozivota tak ako johny../
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

já bych jen jednou chtěla zažít to nalezení toho pedálu od plynu jak vo tom tady vyprávěli pánové, nebo aspon tam položit cihlu či co, moc sem na takový věci zvědavá

treba jako, když sem včera běžela ten půlmaraton na pohance s hruškou k ranajkám, jestli by to jako bylo jiný kdybych poránu vdechla tu rybu nebo flax magic. vlastně teprve pořádný experimentátorství by bylo běhat tech 21km každej třetí den pokaždý na jiný stravě, aby se vidělo co funguje a co ne, jako jedinýho vhodnýho kandidáta bych viděla buce, já bych do teho i šla, jen mě právě opouštěj celkem 4 nehty na nohou, tak asi budu muset dát voraz na chvilu
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

nechcem sa opakovat, ale tym plynovym pedalom urcite nie je /tak ako poznamenal aj neo/ ani omega3 ani ziadna ina substancia..
existuju ale podla mna substancie bez ktorych je v tomto svete priciny a nasledku jeho najdenie dost tazko uskutocnitelne..
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

takže já se jdu poohlidnout po ňáký tý cihle...
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

skratkami k trvalej infantilite! na vječné časy a ňigdy jinak! :lol:
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

Čísélko a když tu byla řeč o ajurvédě, šacuju se převážně na vátu. To by pro mně měla být vhodnější smažená ryba než syrový salát ne? A jak že je prosím ten recept? ... nějak jsem ho nezachytla.
Co se týká těch chutí ... samozřejmě v zájmu každého je jíst jenom to nej nej, co je na trhu a k trhu, ale nemyslím, že by bylo vždy nezbytně nutné to protáhnout zažívacím traktem. Jsou to do značné míry i esenciální a pocitové záležitosti, však víš :wink: Dokonce bych se možná než s rybou či se salátem v žaludku raději viděla v nějaké teplé, křišťálově čisté laguně při hře s delfíny :)
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

tak ja ti teda nevim.. mozno tie tvoje pocity naozaj znamenaju ze by ti prospelo zajst do laguny a pohrat sa s delfinmi..
ked som zacal mat neodolatelnu chut na ryby ja, po cca 4 rokoch co som k nim ani nepricmuchol, tak som si to najprv chcel tiez zdovodnit roznymi logickymi sposobmi. ked ziadny z nich nezaberal tak som si vyriesil eticky problem zalezitosti a kupil si udenu makrelu a ruzoveho cinskeho lososa v konzerve.. a musel som skonstatovat ze tie ostatne zdovodnenia boli falosne..
zaroven s tym ze sa dostavil lepsi fyzicky a psychicky stav som si ho ale vobec nedokazal uzit, pretoze kazda snaha o spokojnost sa bila s pocitom ze som to dosiahol prostrednictvom utrpenia inych tvorov. tak som sa zacal pidit po pricinach a vysledky tu prave prezentujem.
z toho co som sa zatial o tejto problematike dozvedel som prave vychadzal aj vtedy ked som ti /hlavne vzhladom na tvoje tehotenstvo/ este vo fore anastacia poradil skusit ten modifikovany budwigovej recept. jedna z moznzch variant je na predchadzajucej strane, slovo je zvyraznene hrubym pismom tak to najdes lahko.
nevravim ze je to u teba rovnaky pripad, akurat sa snazim aby si po pricine zacala patrat.
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

800914: Fakt se to blbě čte. :idea: Tak to nečtu a jestli mi něco unikne, tak mě máš na svědomí. :P
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

Čisélko, tak tu došlo k omylu - nejsem vitarián ani jiný -ián a rybu si semotamo ráda dám i mimo těhotenství. Jen jsem na ně měla v poslední době extrémní chuť a pro mně osobně a čistě subjektivně je tu souvislost s delfínem Johnym a jeho vnitřními prožitky a touhami, ale možná už mu seplo:-) Lněný olej si určitě koupím, ale dám si ho na zeleninu s jogurtem :P
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

jogurt nezabera, ma malo L-methioninu. aby tvoje telo dokazalo aspon v ramci svojich moznosti omegy vyuzit, musia sa nutne dopredu naviazat na tuto aminokyselinu, stanu sa tym rozpustne vo vode a telo ich dokaze lepsie nasat. najviac jej obsahuju brazilske orechy /dost jej ale obsahuje aj mlety sezam/ tak ked uz planujes pouzit jogurt, tak aspon do toho salatu pridaj tie orechy. problem s rybami som uz tiez spominal. treska, rybie prsty a dalsie bezne pouzivane rybie produkty nemaju EPA a DHA dostatok. najlepsimi zdrojmi su losos a makrela. ak jes ryby, stiahni si pdf-ko ktore som dal k linkom na predchadzajucej strane. mas tam podrobny zoznam ryb ktore EPA a DHA obsahuju, aj s uvedenym mnozstvom. osobne by som ti ale doporucil radsej lanovu alternativu.
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

Ty jo, vy jste mi dali, tolik čtení za 5 dní tu snad nikdy nebylo, zrovna když tu nejsem..
Ale vidím, že žádné uspokojivé řešení, no, pátý den půstu, to ještě jde, snad dřív neumřu hlady.

Ale chtěl jsem ze zeptat number:
Co máš pořád s tím sezamem kvůli methioninu, vždyť ten sám je plný tuku a určitě z části i omega 3, takže je nejspíš všechen ten methionin navázanej, nemyslíš ? Jen tak o tom laicky uvažuju, je to tvůj original idea ? Já bych spíš preferoval ňákou tu zelenou šťávu (špenát, listy tuřínu, nebo co já vím) a s tou ten lněnej olej vyšejkrovat ne ? Se mi to zdá sympatičtější, prostě myslím, že zdroj toho methioninu by měl být co nejmíň tučný, ale to je jen moje omezená představa, jako ten tvaroch mi tam sedí, že do něj se to uplně vsákne, ale mletej sezam s olejem se asi moc nespojí kurňa..
Jo mimochodem, nejvíc síru obsahující aminokyseliny maj právě ryby, hned za vejci.. Co takhle ten lněnej olej smíchat se syrovým vajcom ?? :?
Ty ryby jsou ale nějaké chytré ! Možná budu ale raději pěstovat len a slepičky, než zabíjet rybičky. Ještě nějakou tu kozu a mám to pořešené
:D
Sezam u nás stejně tuším neroste.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

vitaj suhaju. presne o tom som hovoril.. hladat lepsie sposoby ako tu alchymiu podporit.. asi mas pravdu ze sezam uz vela volnych methionine-slotov mat nebude.. nejak som sa nad tym doteraz nezamyslal, lebo som citil ze nieco sa urcite vstrebava aj tak. mas pravdu ze to nie je ziadna oficialna receptura, len vyplod mojej naivity.. 800mg na 100g sa mi proste zdalo oproti tvorohovych 300mg celkom podstatny rozdiel.. :lol:
takze prvy usefull tip.. diky. no to bude asi tym ze si prevetral hlavu aj crevo.. hehe. tak nam najdi aj dalsie zdoje tych neviazanych methioninov a hod to sem.. nech v tom mame naky prehlad.
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

no.. asi myslíš ty rostlinný jo ?
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

šumafuk.. nech v tom maju prehlad aj lidicky v prechodnych stadiach.
hm, takze rybicky maju vela methioninu? naco ho tam asi tolko bude? :twisted:
ok, uz som ticho.. :roll:

alebo predsa este jeden postreh.. ked som s budwigovej receptom zacinal, skusil som aj tvaroch, akurat ze nebol nak extra makky.. tak som to miesal a miesal a furt som tam videl tie tuhe hrudky aj ten olej, hoci zcasti zasajrajtovany tym tvarohom ale drzal sa.. az neskor ma napadlo, ze to mlieko udavane v jej originalnom recepte tam moze hrat vyznamnejsiu ulohu ako len tu ze to trochu zriedi.. tak som ho tam trochu prilial a po par dalsich mixnutiach to bolo hladsie jak hladka muka.. take huste smoothie ladene do zlatava.
ale to len tak na okraj..
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

Takže methionin:
(bez jakýchkoli nároků na info o jeho vázanosti a využitelnosti)

http://www.nutritiondata.com/foods-0110 ... 00000.html
http://www.nutritiondata.com/foods-0090 ... 00000.html
http://www.nutritiondata.com/foods-0120 ... 00000.html
http://www.nutritiondata.com/foods-0160 ... 00000.html
http://www.nutritiondata.com/foods-0010 ... 00000.html

z rostinných zdrojů jsou na tom nejlíp spirulina a sezam. ale ostatní zelenolistová zelenina na tom taky není špatnně (zas ten pepkův špenát..)

ostatně co třeba takový cottage sýr ? jsou proti němu nějaké námitky (krom těch veganských) už mě to předtím napadlo jako náhrada za ten tvaroh, kterej mi chutově moc zajímavej nepřipadá, a ted vidím že je taky vysoko na žebříčku. (jasně je v něm sůl, ale jinak..)
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

Přiložím něco zajímavého o cedrovém oleji, Anastasia o něm mluvila jako o universálním léčivém prostředku.
Jistá podobnost se lněným se tam vyskytuje, i když to nebude úplně ono. Ta cena je ovšem rozdíl veliký..

Olej z oříšků sibiřského cedru:
Olej z oříšků sibiřského cedru je unikátním přírodním produktem, jenž nemá v přírodě obdobu, jeho syntéza - umělá výroba není možná.

Cedrový olej byl vždy považován za delikatesu. Ve své kvalitě daleko převyšuje nejlepší a nejčistší druhy oleje olivového. Organizmus jej velice lehce přijímá, vyznačuje se vysokými výživnými a posilujícími vlastnostmi. Je neobyčejně bohatý na vitamíny a stopové prvky. Cedrový olej může nahradit jakýkoliv rostlinný olej ( rakytníkový, kokosový, mandlový apod.) a to ve všech případech preventivního využití k posílení organizmu a zabránění vzniku onemocnění.

Cedrový olej nelze ničím nahradit!

Z hlediska výživnosti cedrový olej převažuje nad hovězími a vepřovými tuky, a podle hladiny vstřebávání daleko převyšuje hodnotu vajec. V obsahu vitamínu E pětkrát převyšuje olivový olej, a kokosový třikrát. Je významným antioxydantem, vitamín E zabraňuje nadměrnému okysličení oleje a napomáhá našemu organizmu v ochraně před nepříznivým působením škodlivin. Čím více vitamínu E je přítomno, tím je olej více kvalitní a méně náchylný k hořknutí. Nejhlavnější je, že cedrový olej je ve své podstatě koncentrátem vitamínu F, jehož je v tomto oleji 3krát více, než v preparátech, které se k tomuto účelu vyrábějí z rybího tuku a prodávají v lékárnách. Vitamínem F byly pojmenovány nenahraditelné mastné kyseliny a také nenasycené mastné kyseliny. Jsou to kyseliny palmitinová v obsahu do 4.1%, stearová v obsahu do 3,2% , dále nenasycené mastné kyseliny olejová do 35,8%, dále linolová a linolénová - tyto kyseliny ovládané aktivitou vitamínu F jsou pro organizmus člověka velice důležité, neboť snižují hladinu cholesterolu v krvi. Posledně jmenované kyseliny není schopen organizmus vytvořit, a proto je velice nutné, aby byly v jídelníčku přítomny potraviny s jejich obsahem. Jestliže je jich v organizmu nedostatek, u těchto osob vznikají respirační onemocnění a na stěnách cév se usazuje cholesterol. Velice citlivé k nedostatku těchto kyselin jsou děti, a u kojenců vznikají dermatosy- onemocnění kůže.

Výsledky výzkumu prováděného v celé řadě institutů ruské akademie lékařských věd, klinik a studijních lékařských centrech pojednávají o vysokém terapeutickém efektu při prevenci onemocněních:

Nemoci dýchacích cest-prochladnutí, chřipky záněty dýchacích cest
Lupenka a ostatních kožních problémů
Vředy dvanácterníku a žaludku
Alergické reakce, poruchy nervového přenosu
Posilující a tonizující vliv na organizmus
Zesílení funkce imunitního systému
Vliv na odstranění syndromu chronické únavy
Zvyšuje fyzickou a duševní schopnost organizmu
Používání cedrového oleje je potřebné především nemocným s kožními problémy, dále lidem, kteří mají problémy s vypadáním vlasů, či trpí zvýšenou lámavostí vlasů a nehtů. Dále lidem, jenž žijí a pracují ve zhoršených klimatických a ekologických podmínkách, lidem, kteří jsou zatíženi velkým výdejem energie a vystaveni psychické zátěži a stresu.

Cedrový olej je velmi důležitý pro zdravý vývin a formování rostoucího dětského organizmu. Odborníci uvádějí, že cedrový olej má schopnost odvádět z organizmu usazené sole a těžké kovy.

Velice úspěšně se tento olej spolu s různými výtažky, používá ve farmakologii a s ní spojených provozech výroby cenných preparátů a to ve všech formách jeho užití.

Cedrový olej nesmí přijít do styku s kovem, neboť při něm dochází k procesu přechodu nenasycených kyselin v kyseliny nasycené, což ve značné míře snižuje antioxidační vlastnosti tohoto oleje. Dále se neutralizuje původní přírodní informace.
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

To se jí to tam v cedrovém lese na sibiři žije raw vegan :roll:
Jinak s tím kovem bych to bral vážně a usoudil z toho, že není vhodné používat MIXÉR.. ehm... vlastně, kdo ví jak ten olej lisujou, že.. tak nic no, nejkvalitnější cedrovej olej se vyrábí bez použití kovů - v kamenných a dřevěných lisech. Stojí ale asi 2000 litr.
Uživatelský avatar
zuzi
Příspěvky: 472
Registrován: stř bře 03, 2004 21:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zuzi »

Pridavam se k Advidovi:

Po cisle 80..... se to neda cist!!!!!!
Radka
Příspěvky: 264
Registrován: sob úno 28, 2004 15:53
Bydliště: Praha

Příspěvek od Radka »

zuzi píše:Pridavam se k Advidovi:

Po cisle 80..... se to neda cist!!!!!!

:?: :?: :?:

nechci se tady nikoho protekčně zastávat :wink: ale nedá mi to...

ať vzpomínám jak vzpomínám, tak si nevybavuju, že by se mi numeríkovy příspěvky špatně četly...
no dobrá, nepoužívá velká písmena a prostě píše odlišně než je standard, ale jinak by neměl být problém... je to jeho štýl :) je to zkrátka naše čísélko a měli bychom si ozaj vážit jeho helpingu a doporučení, dyť kvůli nim ani božátko nespí :D pokud se zrovna nefláká v robotě :wink:

jde o to, ČO nám píše a ne AKO... trochu pokory by to chtělo, v dobréééém! :P :lol:

čo ak ho to zabolí a už na nás zanevře? to by tu bylo smutno a pusto... tož si ho hýčkejme!!!! takže numerko, copak žes to dnes chtěl k večeři??? :lol:
8) :P :lol:
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

Ludia prominte. Nemam ale v praci diakritiku a nechce sa mi zistovat tu klavesovu skratku na zmenu klavesnice. Ak vam to pomoze trochu sa zorientovat kde konci veta, skusim si zvyknut aspon pouzivat to velke pismeno na zaciatku. ak ale kvoli tomu stratim nitku tak si ma nezelajte.. jeezisku zase som ho tam zabudol dat, a hned dalsie.. Tak ked budem zabudat staci ked k prispevku prihodite tri vykricniky v osobitom riadku a moj autopilot to uz zaregistruje.
Inak radka zase prehana :evil: , sem tam spim..
Podme ale spat k veci, cisla radsej nechajme tak.

Vdaka za info od terezy, akurat ze to mohlo byt prepocitane na standardnych 100g.. da sa z toho vyjst ale celkom dobre aj takto..

cedrovy olej je asi tiez fajn, bolo by mozno zaujimave zistit kolko sulphurovych aminokyselin obsahuju tie oriesky..
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

off topic: já to zvládam číst taky v cajku... to bude nějaká teloška, ha!
xhitv
Příspěvky: 543
Registrován: ned bře 12, 2006 12:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od xhitv »

zuzi píše:Pridavam se k Advidovi:

Po cisle 80..... se to neda cist!!!!!!
Já myslím, že to je věc zvyku.
"...Proto pravím vám, buďte zajedno s Matkou zemí. Ona je ve vás a vy jste v ní. Z ní jste byli zrozeni, v ní žijete a k ní se zase navrátíte..." (Evangelium esejských)
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

Lidicky, lidicky.. Metlu na vas zoberem ked nedate pokoj! :lol:
Poradek tady bude! :evil:

tereza+johan: hodte nake info co za alchymie doma stvarate.. nech sa zas neco priucim. dik
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

momentálně hladovím

ještě jsem nezkonzumovala zázrak nachystaný dle tvého receptu, až dojde, budu řešit co dál, asi zkusím možná ten cottage... tý spiruline bych asi nevěřila v tomhle směru

jinak běžně vyrábím pohankový čoko sušenky (sušenky doslova nebo jsou sušené a čoko taky doslova ale s raw chocolate! možná se blížím k čokoholismu ha! to je ambrozie...) a ujíždím na nich

žádné další alchymie se u mě nekonaj (snad jen rajčatovo špenátová zálivka na brokolici...?)

teda jestli to někdo čte tak mě fakt zavřou do blázince...
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

johny, alebo anastacia?:
dále linolová a linolénová - tyto kyseliny ovládané aktivitou vitamínu F jsou pro organizmus člověka velice důležité, neboť snižují hladinu cholesterolu v krvi. Posledně jmenované kyseliny není schopen organizmus vytvořit, a proto je velice nutné, aby byly v jídelníčku přítomny potraviny s jejich obsahem.
Len by som dodal ze znizovanie zleho cholesterolu je len maly zlomok preukazatelnych pozitivnych vlastnosti..

Zobral som ten johnyho postreh vazne /logika v tom jeho nazore rozhodne je../ a dnes som teda vytvoril zatial najdivokejsiu kombinaciu..
Olejom som polial susene nori vlocky, nechal som ich chvilu o samote nech si uziju kratku jarnu romancu a po nejakom case som tam blajzol jogurt a potom som to este raz pekne premiesal.
Lidicky neuverite, ale ten rybaci puch tam skoro vobec nebolo citit.. a to som bol teda theta-prekvapeny.. moj predpoklad bol totiz taky, ze ak zmiesam nori /ktore je samo o sebe rybacinou citit az az/ s lanovym olejom o ktoreho arome sa tu uz vyjadrovala napr. aj tereza, ze z toho proste vznikne smradlavy blivajz ktory nakoniec skonci v miske mojho kocura..
Boli to ale iba zbytocne predsudky.. k vlastnemu prekvapeniu a napriek zjavnym vycitkam kocura som si na tejto zalievke k standardnemu zeleninovemu salatu vyborne pochutnal, ba co viac.. musel som sa krotit aby som to neprehnal.

Terezko neboj.. v blazinci budeme stare paky od prveho dna.. :lol:
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

jen bych podotkla, že nori vločky jsou s nejväčšou pravděpodobnostťou pražené
Uživatelský avatar
zuzi
Příspěvky: 472
Registrován: stř bře 03, 2004 21:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zuzi »

Bez diakritiky mi to nevadi, take ji nepouzivam.

A ty velka pismena moc pomuzou!

Prispevky od 801409 ctu rada, v sobotu chci koupit ten lneny olej a vyzkouset ten zazrak taky!
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

Nori vlocky mam raw. Videl som uz aj prazene, su chrumkave a tmavsie. Tieto su ako potrava pre rybicky, svetle, okamzite nasavaju vodu aj olej, a aj cena je priam tuzemska.. asi to pestuje naky alchemist doma vo vani..
Uživatelský avatar
zuzi
Příspěvky: 472
Registrován: stř bře 03, 2004 21:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zuzi »

Coze? Ty jis potravu pro rybicky? A kupujes je ve Zverimexu?
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

..si este nepocula o makroplanktonike?
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

zrovna dnes jsem náhodou narazil na sypký nori tak jsem hned koupil...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Janina
Příspěvky: 289
Registrován: ned úno 19, 2006 17:39

Příspěvek od Janina »

Sypký nori jsem mela z Ph., ty sou fakt dobrý. V Mnichove jsem ted sehnala plátkové-lisované nori 300g/12,-eu.
Uživatelský avatar
zuzi
Příspěvky: 472
Registrován: stř bře 03, 2004 21:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zuzi »

nepocula :roll:
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

Ten citát jsem našel někde na netu, to je jedno, Nasťa má trochu jiný styl..
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

Number: chtěl bych upozornit též že jogurt není vegan a mimochodem, sám jsi zmiňoval, že obsahuje málo methioninu oproti doporučovanému tvarohu :wink:
Vidím ale, že se dizkuze stáčí spíše k tomu co nejlépe chutná, takže ok :D
Janina
Příspěvky: 289
Registrován: ned úno 19, 2006 17:39

Příspěvek od Janina »

to jogurtové: veganem jsem se stala, protoze jogurt zásadne nejím jako vegani
Naposledy upravil(a) Janina dne pát dub 07, 2006 15:01, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

"Vidím ale, že se dizkuze stáčí spíše k tomu co nejlépe chutná, takže ok"

jogurt som tam nedaval kvoli methioninu /na to tam predsa bola ta žaburina../, skor som ho tam pridal aby prebil tu morsku prichut.. a trochu kvoli tej emulgacii, ako som to spominal s tym mliekom vyssie.. budem ale hladat ine cesty neboj.

este otazocka na admina péťu: chces na tie vlocky kapat lanovu ščávu, alebo si ich kupil na priamy konzum?
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

já jim nori vločky s brokolicí a dýňovým olejem,ale ne často bo rybina neni moje nejoblíbenější parfémka.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

:!:

http://www.pramenyzdravi.cz/?c=714

http://www.kulturistika.com/view.php?ci ... 2004120701

Ve stánku s ovčími produkty na Pankráci a na Hradčanské koupíte nepasterované kyselé ovčí mléko a nepasterovaný přírodní nesolený sýr.
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

a já se tomu stánku na pankráci snažila velkým obloukem vyhejbat, bo na mě působila nevídaná gravitační síla.... takže už tomu příště asi podlehnu.. :)

a jak že CLA pořídím, jinak než z toho jejich přípravku? (omlouvám se za svou momentální lenost dolovat někde informaci, kterou někdo z vás má v hlavě..)
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

Tož právě z toho ovčího mléka ne, si přečti ten článek pořádně :wink:
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

Sorry. Sem četla předtim pořádně jen ten druhej. Sem dneska volaka roztěkaná, asi jak už třetí hodinu nemůžu zastavit tu krev z nosu, to nemusim jít darovat ještě tak 4 měsíce...

Mimochodem trochu z jiného soudku mě tam zaujalo tohle http://www.pramenyzdravi.cz/ostatni/pru ... modli/1180
:?: :?: :?:
Odpovědět