FRUTARIÁNSKÝ KOUTEK

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
FruitGurman
Příspěvky: 8
Registrován: stř zář 12, 2012 15:04

Re: FRUTARIÁNSKÝ KOUTEK

Příspěvek od FruitGurman »

Ne Květa ani Mango nejsem, ale hodně jsem se na jejich stránkách inspiroval. škoda že už na blogy nepíšou.
Sweetie, máš pravdu čerstvé zralé fíky za přijatelnou cenu jsou absolutně fantastický (nejlépe na pláži v Řecku), ale tak dá se spokojit i s tím importem do ČR.
Jinak jsem tak pročítal tenhle topic, a koukám že dost lidí co jsem psalo už jsou neaktivní a někam se rozuprchli což je velká škoda.
Ale tak ten kdo dojde do cíle tak ví že za cílem už cesta nepokračuje :mrgreen:
-FG-
"Strava pro člověka určená by nás měla lákat na pohled, příjemně vonět, a výborně chutnat. A to bez jakékoliv úpravy." Helmut Wandmaker
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: FRUTARIÁNSKÝ KOUTEK

Příspěvek od Jindra »

.
FruitGurmane nádhera, to jo, ale napadá mne pár otázek, takových "klasických", jaké dávají vařáci,
když jsi čistě na ovoci 2 roky, tak to dáš cennější informaci a zkušenost než nějaká knížka,
  • - ovoce čistí, zelenina buduje; zelenina u Tebe "chybí", takže z ovoce je minerálů a prvků taky dostatek?
    - co soudíš o současném "degenerovaném", přešlechtěném ovoci... je nutričně ještě pořád dostačující?
    - a klasika = zátěž; třeba s těma dvěma trsama hroznů na den vystačíš i během náročnější zátěže (sport, fyzická dřina)?
Jinak teda paráda, uvažuju asi stejně jako Ty - jíst jen co se v přírodě vyskytuje přirozeně,
jo a avokáda - vynechals je, že Ti nechutnají nebo proč?
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
FruitGurman
Příspěvky: 8
Registrován: stř zář 12, 2012 15:04

Re: FRUTARIÁNSKÝ KOUTEK

Příspěvek od FruitGurman »

Jindra píše:.
FruitGurmane nádhera, to jo, ale napadá mne pár otázek, takových "klasických", jaké dávají vařáci,
když jsi čistě na ovoci 2 roky, tak to dáš cennější informaci a zkušenost než nějaká knížka,
  • - ovoce čistí, zelenina buduje; zelenina u Tebe "chybí", takže z ovoce je minerálů a prvků taky dostatek?
    - co soudíš o současném "degenerovaném", přešlechtěném ovoci... je nutričně ještě pořád dostačující?
    - a klasika = zátěž; třeba s těma dvěma trsama hroznů na den vystačíš i během náročnější zátěže (sport, fyzická dřina)?
Jinak teda paráda, uvažuju asi stejně jako Ty - jíst jen co se v přírodě vyskytuje přirozeně,
jo a avokáda - vynechals je, že Ti nechutnají nebo proč?
Zdravím Tě Jindro, ze začátku jsem měl hlavu taky plnou takovýchto otázek, pak jsem začal fruitariánství opravdu aplikovat, nejtěží byly první 2-3 měsíce, to jsem zhubnul na 61 kg, ale po tom jsem začal lehce cvičit, takový fitness, trampolína, běhání, kliky, přitahování a váhu jsem zase nabral. Co se týče těch minerálů tak podle mě v dospělosti máme tělo již vybudované, a o minerály a vitamíny ho ochuzujeme především nesprávnou stravou, doporučené denní dávky jsou dělány pro lidi kteří se stravují běžnou dobrou měšťáckou stravou, a tudíž minerály z těla vypuzují a tělo spíš jídlem zatěžují než dodávají potřebné množství těchto látek, Když si všimneš tak to co sníme ať na vařeném nebo syrovém tak velká čáast toho nás opět spodem opustí, to znamená že tělo si bere z toho co sníme opravdu jen to co potřebuje. Tudíž neznamená že čim víc toho sníme, tím víc toho získáme. Nyní po 2 letech na ovoci, i když to není nějak dlouhá doba, se řídím intuicí, doma nic neskladuju, většinou si chodím kupovat jen na 1 den jídlo, na které mám chuť. Samozřejmě že se můžu mýlit, ale jelikož jsem neřešil ani na vařené stravě jestli mám dostatek všech vitamínů, minerálů, enzymů, stopových prvků (a to jsem se mnohokrát cítil fyzicky špatně, unaveně...) tak teď když je člověku super samo od sebe, tak nemá ani potřebu se v tom nějak šťourat a počítat %, kalorie, minerály....
u toho šlechtění jsem se vyjádřil před pár minutami v deníčku u smajlisse ;)
co se týče zátěže, vstávám kolem 7 ráno, chodím spát okolo 11 večer, živím se manuální prací, sice v uzavřený místnosti, na vzduchu by to bylo lepší. ale zvládám jí s přehledem a mezi kolegama vařákama,k teří několikrát do roka marodí, přechází nemoci, jsou neustále podráždění, vystresovaní vypadáma trošku jak exot :DD
jinak se věnuju horolezectví, a uplně nejvíc miluju lezení na vysoké stromy, už od malička, od školky snad to mi zůstalo (:-)
teď mizím akorát do práce, kdyžtak se někdy o té výživě více rozepíšu. Mějste se krásně, s raw pozdravem pro všechny -FG-
"Strava pro člověka určená by nás měla lákat na pohled, příjemně vonět, a výborně chutnat. A to bez jakékoliv úpravy." Helmut Wandmaker
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: FRUTARIÁNSKÝ KOUTEK

Příspěvek od Jindra »

FruitGurman píše:Co se týče těch minerálů tak podle mě v dospělosti máme tělo již vybudované, a o minerály a vitamíny ho ochuzujeme především nesprávnou stravou, doporučené denní dávky jsou dělány pro lidi kteří se stravují běžnou dobrou měšťáckou stravou, a tudíž minerály z těla vypuzují a tělo spíš jídlem zatěžují než dodávají potřebné množství těchto látek
hmmm, to jo, to vidím naprosto stejně, problémy nám dělaj spíš přebytky toho špatnýho z nesprávný stravy než nedostatky něčeho dobrýho (tady mám dojem, že jsem si půjčil slova od Buce - to abych se nechlubil cizím peřím)
FruitGurman píše:když je člověku super samo od sebe, tak nemá ani potřebu se v tom nějak šťourat a počítat %, kalorie, minerály...
jj, na vitariánství je mi fajn, takže taky nešťourám - pokud jíme to, co nám příroda určila, funguje zdraví jedna radost

Gurmáne díky za Tvá slova a ještě jsem si přes den usmyslel další otázky, prosím Tě,
  • - co čištění zubů (obzvlášť třeba po těch datlích, jejichž konzumaci jsi zmiňoval (ty máš asi od Tristazmista, taky jsem je bral, mňamózní)
    - jak řešíš občasné společenské akce (coby vitarián si na párty můžu v pohodě dát třeba šopský salát, ale Tobě, který jsi pouze na ovoci, nenabídnou nic... mísu jablek jsem ještě v žádném menu neviděl)
    - co chutě na pivko, burčák, víno; nemíváš? Ostatně - piješ nějaké jiné tekutiny, než ty přírodní (voda nebo ščáva z ovoce)
    - stolice v pohodě? Kolikrát za den? Kvalita OK? Asi jo, viď, ovoce má vysoký obsah vody a nijak tam nepřebývá vysušující vláknina, to by mělo být OK
    - dneska jsem na zimu nakládal zelí, taková dobrota, to už je věc, kterou taky nejíš, že jo?
    - jíš i pecky v ovoci, třeba v hroznech? Jak se říká, kvůli B17ce...
    - dokážeš u toho dobroučkýho slaďoučkýho ovoce sníst jenom "do polosyta?" Já teda zatím ne, když vlezu na švestku nebo třešeň, to je taková žranica, že se nacpu
    - zkouším různé stravovací režimy (hlavně srovnávání žití na ovoci kontra zelenině s tuky) a když jsem nějaký den pouze na ovoci, jednak mi naprosto chybí pocit zasycení (takže ikdyž plný, mám jakoby hlad) a hlavně, v průběhu ovocného dne se odpoledne/navečer dost často dostaví naprostá slabost a silné pocení... je to fakt tak silnej detox, nebo nějaká ta *glykemie nebo jak se tomu u cukrovkářů říká, prostě rozhozenej cukr v krvi?
Neptám se jen tak, aby řeč nestála, nýbrž proto, že tenhle model být jen na ovoci se mi moc moc líbí, ale zatím nemůžu (viz poslední otázka), navíc když si představím, kolik času (vlastně i peněz) bych ušetřil, když bych nedělal ty pamlsky na ukojení chutí (saláty, lněné krekry, mákomed, čokoládky, pickless, sušení ovoce atd.). Rozhodně je přirozenější čapnout flákotu ovoce a vyrazit na vzduch za slunkem.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
FruitGurman
Příspěvky: 8
Registrován: stř zář 12, 2012 15:04

Re: FRUTARIÁNSKÝ KOUTEK

Příspěvek od FruitGurman »

Kód: Vybrat vše

co čištění zubů (obzvlášť třeba po těch datlích, jejichž konzumaci jsi zmiňoval (ty máš asi od Tristazmista, taky jsem je bral, mňamózní)
Zuby vůbec nečistim co jsem na raw, maximálně propláchnu vodou a vyplivnu. Kartáček jsem vyhodil před 5 rokama .) se zubama jsem neměl nikdy problémy, jsem byl naposled u zubaře na základní škole, zuby mám všechny svoje, bez plomb. A co jsem na ovoci, tak ráno mám v ústech takové příjemné klima, žádnej vyschlej jazyk nebo povlak. Měl jsem štěstí že jsem nikdy neholdoval masu, mlíku a sladkostem, vždycky jsem se stravoval tak nějak převážně vegetariánsky. Od 16 let jsem přešel na veganství. Jinak n epoužívám žádný kosmetický přípravky,šampony, mýdla, deodoranty, voňafky…. Nic ;)
Ty datle jsou opravdu fantastický :delicacy: , ale jelikož žiju momentálně sám tak mi na ně nikdo nechodí

Kód: Vybrat vše

jak řešíš občasné společenské akce (coby vitarián si na párty můžu v pohodě dát třeba šopský salát, ale Tobě, který jsi pouze na ovoci, nenabídnou nic... mísu jablek jsem ještě v žádném menu neviděl)
Já na akcích nejím .) je to hodneě společensky zavedené že se jí, je mi to jasný, já se buď najím doma nebo si dám ten den jedničkový půst. Když jsem někde na nějaký oslavě narozenin nebo tak, prostě si jen povídám, hrajem hry a tak, do restaurací nechodím vůbec.

Kód: Vybrat vše

co chutě na pivko, burčák, víno; nemíváš? Ostatně - piješ nějaké jiné tekutiny, než ty přírodní (voda nebo ščáva z ovoce)
To vůbec, pivo a víno jsem měl naposledy snad v 16 letech, nikdy jsem se neopil, měl jsem jen pár skleniček, ale pak jsem ho uplně vypustil, nějak mi to nejelo.. jinak piju většinou ovocné šťávy a občas (zřídkakdy) obyčejnou vodu z kohoutku. Mám i destilátor ale jsem línej destilovat, protože si dám třeba jen 2 sklenky do týdne, to spíš tu vyšťavenou šťávu

Kód: Vybrat vše

stolice v pohodě? Kolikrát za den? Kvalita OK? Asi jo, viď, ovoce má vysoký obsah vody a nijak tam nepřebývá vysušující vláknina, to by mělo být OK
Tak kdo zkoušel být pár dní na ovoci tak ví že stolice je otázka opravdu několika vteřin, v ovoci je jemná vláknina, žádná tuhá celulóza, navíc je stolice uplně bez zápachu, nenechává žádné nečistoty na míse, a dá se z ní poznat co bylo k jídlu (většinou podle semínek) takže poznám jak dlouho trvala cesta jídla zažívacím traktem

Kód: Vybrat vše

dneska jsem na zimu nakládal zelí, taková dobrota, to už je věc, kterou taky nejíš, že jo?
Ee, já radši ty plody,

Kód: Vybrat vše

jíš i pecky v ovoci, třeba v hroznech? Jak se říká, kvůli B17ce...
Jím je automaticky, ne kvuli něčemu, prostě je polykám, ale nekoušu, nevím no, pecky z hroznů, z melounů, … prostě takový které se špatně vytahují jím normálně
Samozřejmě nejím pecky z cherymoyi,papáji, nebo datlí

Kód: Vybrat vše

dokážeš u toho dobroučkýho slaďoučkýho ovoce sníst jenom "do polosyta?" Já teda zatím ne, když vlezu na švestku nebo třešeň, to je taková žranica, že se nacpu
Jím tak dokud mi to chutná, neumím se přecpat, prostě je nějaká taková záklapka, a vím že mám dost,

Kód: Vybrat vše

zkouším různé stravovací režimy (hlavně srovnávání žití na ovoci kontra zelenině s tuky) a když jsem nějaký den pouze na ovoci, jednak mi naprosto chybí pocit zasycení (takže ikdyž plný, mám jakoby hlad) a hlavně, v průběhu ovocného dne se odpoledne/navečer dost často dostaví naprostá slabost a silné pocení... je to fakt tak silnej detox, nebo nějaká ta *glykemie nebo jak se tomu u cukrovkářů říká, prostě rozhozenej cukr v krvi?
Jasný tohle jsem taky dříve na sobě testoval, ale teď když budu mluvit jen za sebe, tak já se najím okolo 12té v poledne, ještě teda šťávu kolem 17tý hodiny (0.5 – 0.7 l) a to mi vystačí na celý den, pak jím většinou až druhý den v poledne, hlad nemám , jestli máme na mysli ten samý „hlad“. Ale mám rád takový ten pocit prázdného žaludku. Že funguju jakoby naprázdno :D

Kód: Vybrat vše

Neptám se jen tak, aby řeč nestála, nýbrž proto, že tenhle model být jen na ovoci se mi moc moc líbí, ale zatím nemůžu (viz poslední otázka)
Jasný to chápu, já jen povídám jak je to u mě, samozřejmě že každý žijeme jiným životním stylem, máme jinou práci, jiné přátelé, jiné zájmy, a musíme se tomu i nějak přizpůsobit, takže co vyhovuje mě, nemusí vyhovovat jiným a naopak, já bych nikoho nikdy nepřesvědčoval jak se má stravovat, to je opravdu věc každého jestli se živí masem, zeleninou, ovocem, nebo čímkoliv co mu vyhovuje.
Mě prostě uchvátilo jakej má ovoce vliv na to tělo samotný, absolutně vymizely větry a krkání, kůže krásně voní, očí maj uplně lesklý čistý bělmo, vím že můžu na někoho mluvit z 5 centimetrů a nepáchne mi z úst :lol: všechno se vybalancovalo do normálu, vlasy, nehty, zuby, žádný rýmy nebo kašle, žádné bolení krku. prostě čistej lymfatickej systém je základ, potom být absolutně v pohodě a neřešit hlouposti, nezabývat se celej život jenom jídlem, jinak se to stane pro člověka vězení, a bude řešit furt dokola jen jednu věc a život mu uteče mezi prsty.
Mýmu dědovi bude v prosinci 98 let, a v životě jsem ho neviděl jíst něco syrovýho, ale za to stráví veškerej čas krom spánku venku na vzduchu.
"Strava pro člověka určená by nás měla lákat na pohled, příjemně vonět, a výborně chutnat. A to bez jakékoliv úpravy." Helmut Wandmaker
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: FRUTARIÁNSKÝ KOUTEK

Příspěvek od Jindra »

.
Úžasný čtení, děkuju Ti moc.

Ještě jsem se zapomněl zeptat na nadcházející období. Co hlavně kupuješ a jíš v zimě? A vyhýbáš se třeba těm pomerančům, které tak ochlazují? Tedy - zohledňuješ chladné období jezením ovoce (jakého?), které neochlazuje?

A ještě problém, který mívám - jídlo při práci, tedy během časově vymezené přestávky. Jsem schopnej jíst pět jablek hodinu - to abych je pořádně pokousal na kašičku, proslinil. Jenže když je na jídlo třeba 20 - 30 minut... je podle Tebe třeba lepší dát si míň kousků ovoce a pořádně ho pokousat, nebo ovoce kousků víc s tím, že se to kousání holt poněkud odbyde... (avšak hruběji pokousané ovoce možná víc zatíží trávení a člověk pak bude nějakou dobu po jídle mírně "oťáplej")

Teď mne ještě třeba napadá to blbý povinný očkování proti tetanusu v intervalu 10 až 15 let... jestli chodíš, jakou máš zkušenost: je Ti po tom očkování třeba nějak blbě, cítíš to?

Dík, dík!
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: FRUTARIÁNSKÝ KOUTEK

Příspěvek od rudo »

FruitGurman,, z tvojho popisu mi to pripada ze si viacmenej breatharian ktory si 1x do dna "prilepsi" trochou ovocia.

ako protiklad ku 6000 kcal 811.

Nieco podobne ako roky robil FrutarianOne, kym presiel na total breatharianstvo a premenoval sa na Jericho Sunfire
5 2 8
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: FRUTARIÁNSKÝ KOUTEK

Příspěvek od buc11 »

super
fruitloveři jsou nedostatkové zboží,
holt takoví vyvolenci boží
já jsem ovšem proti tobě opak, já jsem fruitovereatař,
2 roky už něco znamená, a v těch ukázněných množstvích se to ani nedá pokazit, je pravdou, že ty co znám osobně a dělají výkony, musí mnohem víc banánovat,
to já, abych se neotrávil, se musím soustředit pouze na ultraripe,
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: FRUTARIÁNSKÝ KOUTEK

Příspěvek od buc11 »

matematický dodatek k tahinovému lensovi, vypiju-li litr tahini, dejme tomu raw, k tomu 8 litrou rajčinového protlaku taky raw a litr surového vaječného bílku, pořád to vidím na 811
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: FRUTARIÁNSKÝ KOUTEK

Příspěvek od rudo »

buc11 píše:matematický dodatek k tahinovému lensovi, vypiju-li litr tahini, dejme tomu raw, k tomu 8 litrou rajčinového protlaku taky raw a litr surového vaječného bílku, pořád to vidím na 811
811 sa rata na kcal ako parny stroj,nie na objem

rajcinovy pretlak je asi dost voda ?
5 2 8
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: FRUTARIÁNSKÝ KOUTEK

Příspěvek od buc11 »

rudo píše:
buc11 píše:matematický dodatek k tahinovému lensovi, vypiju-li litr tahini, dejme tomu raw, k tomu 8 litrou rajčinového protlaku taky raw a litr surového vaječného bílku, pořád to vidím na 811
811 sa rata na kcal ako parny stroj,nie na objem

rajcinovy pretlak je asi dost voda ?
pak si to musi dotycný prerátať na kcal, takže třeba 20 kil bananovej smuthi
z mé repliky malo vyplynúť, že konzumace raw tahini, nemusí nutně znamenat podvod proti 811
ohledně rajčin záleží na typu, mám vodnaté ale i hutné, bejby: kulaté , oválné či soudečkové, ovšem všechny ultrasladké a to i proti: jablkům či hroznu(to bych se ovšem dopustil stejného přehmatu fruktosovích oslepenců), tedy běžně obchodně zakoupenému
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: FRUTARIÁNSKÝ KOUTEK

Příspěvek od Jindra »

buc11 píše:ohledně rajčin záleží na typu, mám vodnaté ale i hutné, bejby: kulaté , oválné či soudečkové, ovšem všechny ultrasladké a to i proti: jablkům či hroznu, tedy běžně obchodně zakoupenému
jsem na chvíli myšlenkama zpět na Tvé lavičce u domu na koštovačce Tvých rajčat, jo jo hotové cukroví, mňááám, šak s viděl jak Ti na ně moja žena porád odbíhala
ano mňamózní záležitost
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: FRUTARIÁNSKÝ KOUTEK

Příspěvek od buc11 »

Jindra píše:
buc11 píše:ohledně rajčin záleží na typu, mám vodnaté ale i hutné, bejby: kulaté , oválné či soudečkové, ovšem všechny ultrasladké a to i proti: jablkům či hroznu, tedy běžně obchodně zakoupenému
jsem na chvíli myšlenkama zpět na Tvé lavičce u domu na koštovačce Tvých rajčat, jo jo hotové cukroví, mňááám, šak s viděl jak Ti na ně moja žena porád odbíhala
ano mňamózní záležitost
čoveče, ještě jich mám hromádku, ty se vůbec nekazí a pořád dozrávají, na ně chodily všechny, co tu byly
Včera opět ananasové zklamání, naštěstí jsem ještě před kataklyzmatem rozmrazil maliny a s banánem si je užil
Jen ohledně inzulinového dismaš: jedině fruktosa z ovoce nechává inzulinové reakce v klidu, není totiž na její štěpení či trávení potřeba, je přesně v té formě, kdy ji tělo, není-li jedinec chorý, prakticky s nejmenšími obtížemi, oproti ostatním potravinám, stráví
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: FRUTARIÁNSKÝ KOUTEK

Příspěvek od rudo »

telo travi fruktozu - kulim voci vopd rana

telo musi fruktozu premenit najprv na glukozu a zbytocne tym zatazuje pecen

iznulin po fruktoze nemusi vyletiet koli tomu ze inzulin reaguje len na glukozu a fruktoza tak moze v tele nestrazena robit svoju neplechu.

komu sa fruktoza meni na glukozu len velmi pomaly, tak nema inzulinovu reakciu, rovnako ako z komplexnych skrobov napriklaz z polymolekulovej gluzokzy
5 2 8
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: FRUTARIÁNSKÝ KOUTEK

Příspěvek od buc11 »

rudo píše:telo travi fruktozu - kulim voci vopd rana

telo musi fruktozu premenit najprv na glukozu a zbytocne tym zatazuje pecen

iznulin po fruktoze nemusi vyletiet koli tomu ze inzulin reaguje len na glukozu a fruktoza tak moze v tele nestrazena robit svoju neplechu.

komu sa fruktoza meni na glukozu len velmi pomaly, tak nema inzulinovu reakciu, rovnako ako z komplexnych skrobov napriklaz z polymolekulovej gluzokzy
ne, z příspěvku mělo vyplynout, že na štěpení fruktozy prostě inzulín netreba (u zdravých těl)
ovšem nechápem, vždyť je to dobrá zpráva pro všechny
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: FRUTARIÁNSKÝ KOUTEK

Příspěvek od rudo »

buc11 píše:
rudo píše:telo travi fruktozu - kulim voci vopd rana

telo musi fruktozu premenit najprv na glukozu a zbytocne tym zatazuje pecen

iznulin po fruktoze nemusi vyletiet koli tomu ze inzulin reaguje len na glukozu a fruktoza tak moze v tele nestrazena robit svoju neplechu.

komu sa fruktoza meni na glukozu len velmi pomaly, tak nema inzulinovu reakciu, rovnako ako z komplexnych skrobov napriklaz z polymolekulovej gluzokzy
ne, z příspěvku mělo vyplynout, že na štěpení fruktozy prostě inzulín netreba (u zdravých těl)
ovšem nechápem, vždyť je to dobrá zpráva pro všechny
prave ze to nie je dobra sprava pretzoe fruktoza zostava v krvi a nic tkaniva, ak niekto hned po zjedeni fruktozy bezi maraton tak to evenbtualne s[ali pripadne prebicykluje 600km, ale ak niekto zje fruktozu a nemoze hned sportovat tak je problem pretoze fruktoza napada tkaniva

ak niekto zje glukozu tak sa inzulin postara aby sa premenila na tuk a neskodila
5 2 8
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: FRUTARIÁNSKÝ KOUTEK

Příspěvek od buc11 »

rudo píše:
buc11 píše:
rudo píše:telo travi fruktozu - kulim voci vopd rana

telo musi fruktozu premenit najprv na glukozu a zbytocne tym zatazuje pecen

iznulin po fruktoze nemusi vyletiet koli tomu ze inzulin reaguje len na glukozu a fruktoza tak moze v tele nestrazena robit svoju neplechu.

komu sa fruktoza meni na glukozu len velmi pomaly, tak nema inzulinovu reakciu, rovnako ako z komplexnych skrobov napriklaz z polymolekulovej gluzokzy
ne, z příspěvku mělo vyplynout, že na štěpení fruktozy prostě inzulín netreba (u zdravých těl)
ovšem nechápem, vždyť je to dobrá zpráva pro všechny
prave ze to nie je dobra sprava pretzoe fruktoza zostava v krvi a nic tkaniva, ak niekto hned po zjedeni fruktozy bezi maraton tak to evenbtualne s[ali pripadne prebicykluje 600km, ale ak niekto zje fruktozu a nemoze hned sportovat tak je problem pretoze fruktoza napada tkaniva

ak niekto zje glukozu tak sa inzulin postara aby sa premenila na tuk a neskodila
no víme, že fruktosa zůstává v krvi len chorým jedincom, viz diskutovaný 3jí způsob netrávení fruktantou
a tak mi napadá jestli vlastně fruktosa není tAk inteligentní, že takýmto pochabým jedincom při nesmyslných soutěžních extremech silně naznačuje, aby se vzpamatovali
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: FRUTARIÁNSKÝ KOUTEK

Příspěvek od bukaj »

Pokud mají s fruktózou problémy jen choří jedinci, dá se to nějak léčit? Upřímně tomu moc nevěřím, slyším to poprvé ale rád si o tom poslechnu, možné to je.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: FRUTARIÁNSKÝ KOUTEK

Příspěvek od rudo »

bukaj píše:Pokud mají s fruktózou problémy jen choří jedinci, dá se to nějak léčit? Upřímně tomu moc nevěřím, slyším to poprvé ale rád si o tom poslechnu, možné to je.
to je taka bucova fruktozova nadradenost, tzv nadclovek fruktozovy

buc - tak mi povedz co sa stane v tvojej krvi s fruktozou a do akeho casu fruktoza v krvi zmizne

ja som pisal ze sa v peceni rozlozi na glukozu, co sa deje u teba ?
5 2 8
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: FRUTARIÁNSKÝ KOUTEK

Příspěvek od buc11 »

rudo píše:
bukaj píše:Pokud mají s fruktózou problémy jen choří jedinci, dá se to nějak léčit? Upřímně tomu moc nevěřím, slyším to poprvé ale rád si o tom poslechnu, možné to je.
to je taka bucova fruktozova nadradenost, tzv nadclovek fruktozovy

buc - tak mi povedz co sa stane v tvojej krvi s fruktozou a do akeho casu fruktoza v krvi zmizne

ja som pisal ze sa v peceni rozlozi na glukozu, co sa deje u teba ?
mě to nezajímá a ani se to krom prvé vety s kterou souhlasím, nesnažím ani pochopit, na druhou stranu nutno přiznat, že jsem v zajetí závislosti a kdyby hrozila i okamžitá smrt, nebyl bych schopen mou milovanou opustit
bukaji určitě se toho dá zbavit, ale daní jedinci si to nechtějí připustit A domnívají se, že toto je normální stav, a naopak že fruktosoví tráviči by se měli léčit, PMN dělají chybu v odpírání si postou a v rybotukovo-huspeninových dietách, který jim zabezpečuje setrvávání v daném stavu. Mně osobně by vadil nízký stav ISu a podléhání triviálním zahleňováním až virosám.
Pro info to "já" jsem tu před rokem, dvěma citoval rudovi o strašákovi přímo z lékařské knihy, kde byly tyto 3 anamnezy popsány a pokud vím lékaři se zabývají spíš chorými než zdravými, a pokud tě to opravdu zajímá, já věřím, že nikoliv, najdeš to tu v minulosti či ve vikipéd
Toto jsem zachytil na FB:
..Ja som si pozrela video z Woodstock Fruit Festival a videla som tam toho ultramaratonca na 811... takze urcite to ide...
jen aby to nebyl zas nějaký tahinovatý podVodník, něpoznáš ho rudo?
a též nějaký jeho apologize
http://www.youtube.com/watch?v=RLG-9Hy- ... ture=share
a tu ještě http://durianrider.org/2012/02/26/woods ... ival-2012/ bolo to pridaleko
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: FRUTARIÁNSKÝ KOUTEK

Příspěvek od bukaj »

Co je to IS? Jinak s nemocností problémy nemám, zahlenění trochu. Půst myslíš nějaký dlouhodobější? Přes léto jsem měl denní půst jednou za čtrnáct dní, to bylo fajn ale víc určitě nedám, ne kvůli sobě ale rodině. Nechci kritizovat, když vlastní zkušenost nemám ale ohledně 811 nadále zůstávám skeptický, je nějak moc lidí, kterým to nevyšlo a zatím se ke mě nedostalo něco tak zásadního, co mi můj názor vyvrátilo.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: FRUTARIÁNSKÝ KOUTEK

Příspěvek od rudo »

IS - Imunitny System

tiez vzdy ked vidim IS tak ma najprv napadne nejaka ruska vyslumna stanica hore vo vesmire

Buc - nemas meno to ultrabezca ?

kuknem neskor na tie linky mozno tam meno bude
5 2 8
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: FRUTARIÁNSKÝ KOUTEK

Příspěvek od rudo »

OK, Harley reklama na festival neobsahuje ziadne ultra ani ine bezecke info, je ale velmi zabavne citat ako ludia co jedia len ovocie ospevuju vytvroy kucharov
asi ti ovocni kuchari vedia to ovocie lepsie umyt a krajaju ho vlnkovym nozikom aby to vyzeralo na tanieri zaujimavo ? naozaj neviem o co tam ide.

apology video je velmi zaujimave z viacerych hladisk, tiez mi jeho meno nic nehovori - ma to byt ten ultrabezec :

rozprava dokola to iste ale ziadne principialne udaje, co som zachytil je to ze pred 1.5 rokom sa prvykrat stretol s 811 ideologiou a vtedy neznaly veci kritizoval Harleyho vo video rozhovore a odvtedy studoval viac a berie kritiku nazad

nicmenej nic nehovori ze kolko je teda on na 811, zrejme to bude ovela menej ako 1 rok. a neviem teda co vlastne chce povedat okrem toho ze stale nedistava odpovede a nie je mu vela veci jasnych.

baby co vy na to ? mali by ste deti kojit az do 10 roku a vyrabat tuk do mlieka len z ovocia, vsak kravy to dokazu z travy
5 2 8
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: FRUTARIÁNSKÝ KOUTEK

Příspěvek od buc11 »

rudo píše:OK, Harley reklama na festival neobsahuje ziadne ultra ani ine bezecke info, je ale velmi zabavne citat ako ludia co jedia len ovocie ospevuju vytvroy kucharov
asi ti ovocni kuchari vedia to ovocie lepsie umyt a krajaju ho vlnkovym nozikom aby to vyzeralo na tanieri zaujimavo ? naozaj neviem o co tam ide.

apology video je velmi zaujimave z viacerych hladisk, tiez mi jeho meno nic nehovori - ma to byt ten ultrabezec :

rozprava dokola to iste ale ziadne principialne udaje, co som zachytil je to ze pred 1.5 rokom sa prvykrat stretol s 811 ideologiou a vtedy neznaly veci kritizoval Harleyho vo video rozhovore a odvtedy studoval viac a berie kritiku nazad

nicmenej nic nehovori ze kolko je teda on na 811, zrejme to bude ovela menej ako 1 rok. a neviem teda co vlastne chce povedat okrem toho ze stale nedistava odpovede a nie je mu vela veci jasnych.

baby co vy na to ? mali by ste deti kojit az do 10 roku a vyrabat tuk do mlieka len z ovocia, vsak kravy to dokazu z travy
díky
Matthew0pw
Příspěvky: 5
Registrován: sob kvě 12, 2012 21:59

Re: FRUTARIÁNSKÝ KOUTEK

Příspěvek od Matthew0pw »

Ahoj Fruťáci,
chci se vás zeptat co jíte v zimě? Čeká mě první raw zimní období! Přijde mi, že všechno z těch supermarketů chutná fakt hrozně. A už mě vytáčí nakupování ovoce, který je nepoživatelný - teď narážim na takový ty kaufy typu: Jééé, ale vždyť to ještě před měsícem bylo v sezoně, třeba to nebude tak hrozný :D
btw: kdyby jste někdo měl nějakej typ kde v Praze sehnat chutný banány, tak sem s tím!
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: FRUTARIÁNSKÝ KOUTEK

Příspěvek od buc11 »

Matthew0pw píše:Ahoj Fruťáci,
chci se vás zeptat co jíte v zimě? Čeká mě první raw zimní období! Přijde mi, že všechno z těch supermarketů chutná fakt hrozně. A už mě vytáčí nakupování ovoce, který je nepoživatelný - teď narážim na takový ty kaufy typu: Jééé, ale vždyť to ještě před měsícem bylo v sezoně, třeba to nebude tak hrozný :D
btw: kdyby jste někdo měl nějakej typ kde v Praze sehnat chutný banány, tak sem s tím!
já jsem tuná s banány naprosto spokojen a nyní kupuju i úplně zelený a postupně si nechávám dozrávat v teple v igeliťáku s jabkama až se nafouknou a popukaj a šíleně voní, to znamená každý nákup je jedinečný, nikde není jistota, všichni to dováží z dozráváren
Podobně lze s avokády
ovoce co nedojde, obcházím všechny obchoďáky a vybírám to nejzrelejší,
nicméně to vydržím do konce roku a pak musím odfrčet
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: FRUTARIÁNSKÝ KOUTEK

Příspěvek od tristazmista »

Matthew0pw píše:Ahoj Fruťáci,
chci se vás zeptat co jíte v zimě? Čeká mě první raw zimní období! Přijde mi, že všechno z těch supermarketů chutná fakt hrozně. A už mě vytáčí nakupování ovoce, který je nepoživatelný - teď narážim na takový ty kaufy typu: Jééé, ale vždyť to ještě před měsícem bylo v sezoně, třeba to nebude tak hrozný :D
btw: kdyby jste někdo měl nějakej typ kde v Praze sehnat chutný banány, tak sem s tím!

ted jim jabka a kaki, a taky sem kaufl suseny fiky v tescu, sou takovy polomokry, top kvalitka :p
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: FRUTARIÁNSKÝ KOUTEK

Příspěvek od buc11 »

tristazmista píše:
Matthew0pw píše:Ahoj Fruťáci,
chci se vás zeptat co jíte v zimě? Čeká mě první raw zimní období! Přijde mi, že všechno z těch supermarketů chutná fakt hrozně. A už mě vytáčí nakupování ovoce, který je nepoživatelný - teď narážim na takový ty kaufy typu: Jééé, ale vždyť to ještě před měsícem bylo v sezoně, třeba to nebude tak hrozný :D
btw: kdyby jste někdo měl nějakej typ kde v Praze sehnat chutný banány, tak sem s tím!

ted jim jabka a kaki, a taky sem kaufl suseny fiky v tescu, sou takovy polomokry, top kvalitka :p
včil jedu do brna, na polomokry kouknu, taky takový můžu, naposled na kretě
Eva606 555 867

Re: FRUTARIÁNSKÝ KOUTEK

Příspěvek od Eva606 555 867 »

Ahojky, kdo tu psal o vhodnosti podělit se o vlastní zkušenosti, můžu Vás v tomto ráda podpořit, jsem dvacet pět let vegetariánka, dva poslední roky vegánka a nyní jsem před několika měsíci přešla na vitariánství a mám s tímto výbornou zkušenost, doporučuji vitariánství všem, kteří chtějí a můžou :-) Eva, 606 555 867, e- mail : dynamicspeed@seznam.cz
Mějte se hezky :-)
C. C. Hledám si partnera pro vážné seznámení, vitariána Židovského původu, dávám sem smajlíka, myslím to však samozřejmě vážně :D
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: FRUTARIÁNSKÝ KOUTEK

Příspěvek od rudo »

Eva, vies ze v 5 dimenzii neexistuju nabozenstva a aj v tej prechodenj 3D (akoby napravna skola) kam pojdu nepripravene duse na tu piatu budu vsetky nabozesntava zakazane a zrusene, ak este stale delis ludi podla tej fikcie - iluzie tak ta cakaju velmi zaujimave casy, prajem uspesnu cestu cez dimenzie
5 2 8
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: FRUTARIÁNSKÝ KOUTEK

Příspěvek od buc11 »

Eva606 555 867 píše:Ahojky, kdo tu psal o vhodnosti podělit se o vlastní zkušenosti, můžu Vás v tomto ráda podpořit, jsem dvacet pět let vegetariánka, dva poslední roky vegánka a nyní jsem před několika měsíci přešla na vitariánství a mám s tímto výbornou zkušenost, doporučuji vitariánství všem, kteří chtějí a můžou :-) Eva, 606 555 867, e- mail : dynamicspeed@seznam.cz
Mějte se hezky :-)
C. C. Hledám si partnera pro vážné seznámení, vitariána Židovského původu, dávám sem smajlíka, myslím to však samozřejmě vážně :D
že zrovna ve frutariánském koutku?, má to nějakou souvislost? Na FB rawgrup nedávno proběhlo vlákno, hledajících vitariánek vitouše a obávám se že dost marně, takže bych si to až zas tak nezužoval
rudo, už jsem tě jednou vyzýval, že na rozdíl od všech ostatních forku, tentokt jediný je pouze pro fruitlavery
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: FRUTARIÁNSKÝ KOUTEK

Příspěvek od rudo »

len vyzyvaj
ved som tu nic o ovoci nenapisal, tak nebud smutny, daj si tahini
5 2 8
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: FRUTARIÁNSKÝ KOUTEK

Příspěvek od buc11 »

rudo píše:Eva, vies ze v 5 dimenzii neexistuju nabozenstva a aj v tej prechodenj 3D (akoby napravna skola) kam pojdu nepripravene duse na tu piatu budu vsetky nabozesntava zakazane a zrusene, ak este stale delis ludi podla tej fikcie - iluzie tak ta cakaju velmi zaujimave casy, prajem uspesnu cestu cez dimenzie
sory, ale po přečtení těchto vět, mne lechce opouští okamžité životanadšení bez ohledu na to že by se našlo i lepší umístění
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: FRUTARIÁNSKÝ KOUTEK

Příspěvek od rudo »

clovek bez duse nemoze mat zivotanadsenie, umiestnenie je tam kde je to reakcia na prispevok.

takze stazujes sa na nespravnej adrese.

mimochodom preco clovek predstierajuci ze len ovocie a alkohol a nic ine lezie napriklad do mliekoveho vlakna ?
5 2 8
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: FRUTARIÁNSKÝ KOUTEK

Příspěvek od buc11 »

rudo píše:clovek bez duse nemoze mat zivotanadsenie, umiestnenie je tam kde je to reakcia na prispevok.

takze stazujes sa na nespravnej adrese.

mimochodom preco clovek predstierajuci ze len ovocie a alkohol a nic ine lezie napriklad do mliekoveho vlakna ?
-spletl jsem se, to sem tě vyzýval v evoluci a napsals sory za to žes tam tahal svoje vize
- mýlíš se, jsem člověk bez duše a přesto, životanadšením dost často, zvlášč v tomto vláknu, oplývám
- offtopic mně nevadí, to jsem nepřesně formuloval, jen to narušování v místech, kde na to nejsem připraven, mýho úžasnýho vnitřního, bezpečnýho rozpoložení těmi tvými teoriemi
-zase záměrně rudo, což je na tobě už opravdu typické, překrucuješ, já přeci nejsem propagátor alkoholu, jak je jen možné, stále pranýřuji, a to i tímto sdělením, jeho konzumaci a pokládám za jeden z největších jedů, (po soli, rafinovaném cukru a dalších pofiderních doplňcích). To že trpím závislostí by mělo vyvolávat spíš soucit.
- a do mlíkovýho vlákna jako konzument sýrů docela patřím
- dokonce ani netvrdím že ovoce a nič iné, stále víc a víc jsem přesvědčen že to je jen pro vyvolené
Pozn: lepsi nez predstierajuci by bylo tvrdici
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: FRUTARIÁNSKÝ KOUTEK

Příspěvek od bukaj »

To pro vyvolené zní poněkud nadřazeně. Ale možná to tak jenom zní a myslíš to v dobrém, že ovoce prostě není pro každého. Asi to bude častým používáním slova "vyvolený" ve spojeních s různými náboženskými a mocenskými paskupinami. Ale na tě znám moc málo.
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: FRUTARIÁNSKÝ KOUTEK

Příspěvek od smajliss »

V pohodě. Já bucovi příspěvky čtu už skoro rok a kolikrát je vůbec nechápu :)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: FRUTARIÁNSKÝ KOUTEK

Příspěvek od buc11 »

myslím to dost nadřazeně
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: FRUTARIÁNSKÝ KOUTEK

Příspěvek od smajliss »

https://www.youtube.com/watch?feature=p ... LJAf3as0#!

mít takový výběr, tak jsem ovocožravec taky :delicacy:
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: FRUTARIÁNSKÝ KOUTEK

Příspěvek od buc11 »

konečně prostor pro stejně postižené
http://www.facebook.com/groups/524374840938891/
motto:
Nie sme vegáni ani neodmietame varenú stravu ale základom nášho jedálnička je čerstvé zrelé ovocie (a vždy aj bude ;-D)
Přílohy
vějíř.jpg
vějíř.jpg (43.35 KiB) Zobrazeno 23935 x
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: FRUTARIÁNSKÝ KOUTEK

Příspěvek od buc11 »

trevor a jeho zahrada
Přílohy
150652_4856550944511_1225213736_n.jpg
(154.94 KiB) Zatím ještě nestaženo
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: FRUTARIÁNSKÝ KOUTEK

Příspěvek od buc11 »

ráj, hawaj?
Přílohy
paradise.jpg
(118.14 KiB) Zatím ještě nestaženo
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: FRUTARIÁNSKÝ KOUTEK

Příspěvek od buc11 »

jedna z dalších 811 pod vodnic
http://www.youtube.com/results?search_q ... gQ0ngh7SlM

a další s pletí
http://www.youtube.com/watch?v=pvJA40zMY3M
dobrá je fotomontáž těch hierarchických fot uprostřed
Uživatelský avatar
FruitGurman
Příspěvky: 8
Registrován: stř zář 12, 2012 15:04

Re: FRUTARIÁNSKÝ KOUTEK

Příspěvek od FruitGurman »

Měl jste někdo možnost koštnout? Chystám se do těch krajů na výlet, a tak koukám co tam maj za "frukty" tohle mě zaujalo hlavně tím jak vypadá :)

Obrázek
This is actually fruit! The fruit of the Halla tree (Pandanus tectorius). The tree grows to 4–14 m (13–46 ft) tall and is found from Port Macquarie in New South Wales to northern Queensland, Australia and Indonesia east through the islands of the tropical Pacific Ocean to Hawaii.
The fruit can be eaten raw or cooked and is a major source of food in Micronesia.


-FG-
"Strava pro člověka určená by nás měla lákat na pohled, příjemně vonět, a výborně chutnat. A to bez jakékoliv úpravy." Helmut Wandmaker
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: FRUTARIÁNSKÝ KOUTEK

Příspěvek od buc11 »

vypadá to dobře, musí to být ale sladký, a ne moc kyslý aby se to dostalo do mého zorného zájmu, plno krásných plodou nesplňujících tuto základní podmínku míjím
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: FRUTARIÁNSKÝ KOUTEK

Příspěvek od rudo »

som taketo v obchodoch nevidel a to sa z NSW a QLD dovaza do MEL naozaj uplne fsetko
5 2 8
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: FRUTARIÁNSKÝ KOUTEK

Příspěvek od buc11 »

zrovna jsem vyslechl na Vltavě o muškách octomilkách, jež se brání před parazitujícími vosičkami tím, že kladou svoje larvy tam kde se nachází jídlo s alkoholem a to jen jsou-li samičky vosiček v okolí, nejsou-li, stačí jim je naklást k cukru, čiliže jsou-li vožralý parazitující vosička do nich své mladé nenaklade
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: FRUTARIÁNSKÝ KOUTEK

Příspěvek od buc11 »

http://www.rawsomehealthy.com/interview ... rianrider/
za domácí úkol přes víkend prostuduju, nebo zítra
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: FRUTARIÁNSKÝ KOUTEK

Příspěvek od smajliss »

předtím jsem myslel, že to je jenom fáma, ale on je fakt vykastrovaný ... lol :- )
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: FRUTARIÁNSKÝ KOUTEK

Příspěvek od buc11 »

smajliss píše:předtím jsem myslel, že to je jenom fáma, ale on je fakt vykastrovaný ... lol :- )
tak mně se to líbí a jsem jeho člověk, už jen ta kastrace chybí,
nicméně banán, datle, voda, kdybych ho neznal tak bych se podivil, teď dojídám pytel datlí a mám stavy, ale možná tam chybí ta voda, pivo na to asi nefunguje
Odpovědět