FRUTARIÁNSKÝ KOUTEK

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

vidím to jak terez, a je zajímavé sledovat frutouše, kteří se nakonec propracují k podobným složením ovoce. A jak říká graham, pro nekoho jsou 4 banáni moč, ale de-li neo do posilovny tak těch 12 je prostě akorát a já takový množství klidně zvládnu, i když mně to trvá.
zuby trpí víc ořechy než ovocem (zralým), když jsem neukázněný, zuby mi to dávají najevo ai borelka se mi tam vesele množí a dává mi na frak. Ovšem ukázním-li se, popř. pročistím, zuby a jejich projevy jsou OK, třeba včil je to na těch téměř zralých hroznů z vinohradu, kterej máme stále k dispozici (jsou tam ještě metráky), docela těžké, ale dá se to jím-li je jednou denně a mírním-li se v množství. Nevýhodně dlouhé překyselování ústní dutiny, způsobuji vracením a pliváním slupek. Pak si ovšem vyčistím zuby a žgrundlám zelenou ščávu (teď mám z mangoldu, je úžasná a jsou i mladé pampelišky, ty jsou na zuby nejlepší i žvýkáním, chlorela mně tak moc nefunguje).
teď je zrovna vrchol čerymoje ve spainu, hned bych zajel, jsou 5x větší a lepší než tadytydle, i když co sem měl dnes ráno byla po roce vynikající za 20
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

já koupila čerimojku u mé vietnamky za 45 a bylo to skvostné. Nevím, jestli v současnosti mám něco ráda víc. :)
Neprovokuj s těma za dvacku!!! :lol:
Hroznové víno mě neláká - letos ho nejím vůbec. Nebyl to nikdy můj favorit a mám ho ráda čím dál míň, ale to může být dočasné.

Jdu si zabalit baťůžek dom abych měla zítra u rodičů co jíst.... všichni studenti to dělají naopak, nespravedlivé!!!
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
David*
Příspěvky: 191
Registrován: stř led 24, 2007 10:01
Bydliště: Praha - Hostivař, Slunečný vršek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David* »

Pavluška píše: Jdu si zabalit baťůžek dom abych měla zítra u rodičů co jíst....
:P Jsme na tom podobně.
Poznej sám sebe
...a přijď 18.10.2013 na konferenci pro 3. tisíciletí http://www.k3k.cz
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

sem cherimoyu v čechách ještě nepotkala, natož pak zralou, nevim kam na to chodíte..

taky jsem měla několikaketé obcdobí jakože hrozno ne (zřejmě započaté vinobraním ve francii před pár lety..) a letos ho docela můžu, akorát mam zas problém že to z tech krámů nic moc a je to dovážený no.. nemůže se buc rozdělit?
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

Terez, no právě zralých tu moc není, ale já se ptala vietnamky, zda je ten kus co mám v ruce zralý, protože mi přišel krásně měkký na dotek a u jiného vietnamce to bylo tvrdé jako kamení, tak říkala, že jo. A tu vietnamku znám, neodkývá všechno :wink: :)
Jestli chceš, můžu k ní v pondělí hned po škole juknout a dovézt na floru jednoho krasavce a nechat ti ho tam někde. Kdyžtak se ozvi, není problém.
Jo, no právě hrozno z obchodů.... :x

David*: tak aspoň člověk ví, že není jediný chudák :lol: ale stejně teď hodlám jezdit dom míň často, protože hodiny kodrcání v buse mě přestávají bavit a doma je to s prominutím pořád na jedno brdo, rodiče můžu mít ráda i na dálku... možná líp :lol:
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

ve spainu se válely 3metrové hromady, měl jsem dojem, že jim to roste na zahradě jak plevel, a obrovský tak 2,3 do kila. já jsem měl malinkou tak 10 cm a byla jediná ze všech zralá a měkká
a hrozny jsou boží, dnes jsem měl 2x docela dost a nic mi není
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

tak si je nech no ... :-)

pavlushka: jednu bych vozkusila, budu ti verry grejttful..
a když nebudeš jezdit za rodičema tak pak budeš brát víkendy? (ne že by mě to na floře o víkendu nebavilo, ale mám i případně jinou možnost jak se zabavit :-))
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Tereza píše:tak si je nech no ... :-)

pavlushka: jednu bych vozkusila, budu ti verry grejttful..
a když nebudeš jezdit za rodičema tak pak budeš brát víkendy? (ne že by mě to na floře o víkendu nebavilo, ale mám i případně jinou možnost jak se zabavit :-))
oni nejsou moje, ale můžu tam chodit a klidně tě vemu ssebou, žena tam stejně pořád remcá, že nesbírám a jen jím, a přitom je tam vždy tak krásně
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

Tereza píše: pavlushka: jednu bych vozkusila, budu ti verry grejttful..
a když nebudeš jezdit za rodičema tak pak budeš brát víkendy? (ne že by mě to na floře o víkendu nebavilo, ale mám i případně jinou možnost jak se zabavit :-))
V pondělí písnu sms, jestli jsem sehnala měkkýho jedince a bude pro tebe na floře (po pátý odpo) (tvrdý nebrat, nedozraje, že jo?).

Jo tak :lol: taky znám trochu lepší způsoby trávení víkendů :lol: ale občasný víkend klidně.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

Ještě se podělím s kousínkem z nově došlé knihy Zázračná detoxikace od Roberta S. Morse, kterou dnes hltám místo učení na testy a psaní seminárek ( :oops: ). (Pohyb dnes krom stěhování baťohu a postávání v buse na jedné noze nic moc, asi působí vavřín v rámci detoxikace, bolí mě všelijaké svaly a únava úplně nechutná):

"Asi čtyři roky jsem se živil pouze ovocem, z toho šest měsíců pouze pomeranči." ... popisuje regenerační schopnosti těla... "Avšak moje energetické úrovně se staly tak vysoké, že mě to táhlo ven z těla. Cestoval jsem do nádherných božích světů, které existují za hranicemi normální lidské zkušenosti. Cítil jsem, jak splývám s Bohem a opouštím své "já". Stával jsem se bezmezným. Neměl jsem žádný záchytný bod, protože jsem nic nechtěl a po ničem netoužil. Byl jsem zcela spokojený. Moje láska k Bohu a veškerému životu sílila a sílila. Potíž byla v tom, že jsem byl moc mladý, fyzicky, a nebyl připraven na tuto úroveň boží realizace. Protože jsem již nebyl schopen komunikovat v našem světě, zejména s lidmi, potřeboval jsem znovu získat pevnou půdu pod nohama, a tak jsem začal druhé seznamovat s úžasnou léčivou silou syrových potravin a s neomezeným vědomím, které je nám všem dáno."

Zajímavé, myslím, že na ovoci trochu létáme všichni - takové malé odzemnění 8) autor nyní doporučuje dost ovoce, ale i zeleninu a ořechy, byliny...

Jinak autor je lékařem, naturopatem, biochemikem, iridologem a znalcem bylin, jak se píše. Má na Floridě kliniku a vyléčil prý mnoho lidí s různými vážnými chorobami.

Jsem v půlce knihy a nestačím zírat, že existuje vitamín U apod. Má tam anatomické a fyziologické rozdíly mezi masožravci, všežravci, býložravci a plodožravci (lidi). Docela přesvědčivé. Je tam také vcelku srozumitelně popsána fyziologie člověka pro lidi, kteří v tom mají mezery. Stať o vitamínech, minerálech, enzymech a tak. Povídání o bílkovinách , sacharidech.... atd.... o očkování (chuťovka, popisuje následky očkování proti hepatitidě typu B - což osobně v těle mám)... o chemické toxicitě prostředí (další chuťovka), příčiny nemocí, dále se bude zabývat detoxikací - ale tam jsem ještě nedošla.

Všem moc doporučuju. 342 stran za 3 stovky. Případně třeba tím disponuje nějaká osvícená knihovna. A až se tím prokoušu já, tak třeba zapůjčím :) mě osobně to nakoplo po zmetcích úletech asi zpět...
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Pepík Ševců
Příspěvky: 523
Registrován: stř pro 14, 2005 9:47

Příspěvek od Pepík Ševců »

Pavluška píše:Jsem v půlce knihy a nestačím zírat, že existuje vitamín U apod.
Jaký je jeho chemický název a funkce? Zřejmě rozdíly v terminologii.

Eva

Příspěvek od Eva »

David* píše:
Pavluška píše: Jdu si zabalit baťůžek dom abych měla zítra u rodičů co jíst....
:P Jsme na tom podobně.
Par lidi tu uz psalo, ze je u rodicu ceka zasoba syroveho :) Ale tech, kteri si jidlo vozi s sebou, je asi prevaha. Ja osobne to u nasich nechapu, protoze jsou to jinak chapavi a vstricni lidi. Za posledni tri roky, kdy uz u nich neziju, mi bylo vylozene divne, ze se vic nesnazili, kdyz uz me primo zvali na obed.

Nedavno jsem si uvedomila, ze uz toho mam opravdu dost, takze od te doby uz pozvani na jidlo neprijimam. Jsem rada, ze jsem se k tomu odhodlala - pripadlo mi to hodne tezke, protoze u nich se u jidla odehrava temer veskery spolecensky zivot, navic tim odmitam pozvani i za pritele, se kterym se nasi tim padem nevidi. Asi proto mi tak dlouho trvalo, nez jsem to udelala, ale to je asi prave zivot :roll:
Eva

Příspěvek od Eva »

Pavluška píše: ... tvrdý nebrat, nedozraje, že jo?
Cherimoya dozraje. Mozna to neni ta kvalita, se kterou by dozrala na strome, ale urcite za par dni zmekne i zesladne. Je hodne pravdepodobne, ze i ta mekka, kterou jsi koupila, byla do CR privezena tvrda - jakmile uz zmekne, tak se spatne prevazi. Teda alespon ja mam s nimi takovou zkusenost.
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Pavluška píše:Případně třeba tím disponuje nějaká osvícená knihovna
Tak u nás jí mají, jen je právě vypůjčená :( Díky za tip ;)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

Pepík Ševců píše:
Pavluška píše:Jsem v půlce knihy a nestačím zírat, že existuje vitamín U apod.
Jaký je jeho chemický název a funkce? Zřejmě rozdíly v terminologii.

Ten vitamín prý podporuje léčbu vředů v trávicím ústrojí a je v zelí.
Jinak mi naskočil na netu třeba tento odkaz:
http://www.kompava.cz/vitamin-u.html

Já si myslela, že jsme ve škole probrali všechny vitamíny, ale buď jsem nedávala pozor, nebo se to fakt nepřednášelo. V knize bylo pro mě víc novinek, jako vit. B17. Možná jsme si ale uváděli jako amygdalin... takže otázka terminologie to asi bude taky...
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

Eva: To je na dlouhé povídání. U nás rodiče ovozel kupují, ale ne vždy a většinou množství pro hodně střídnémo vitouše 8) A protože nikdy nevím, co mě doma čeká, je lepší si vzít něco s sebou. U nás je to tak, že se šetří, takže v zimě jak se vyhoupnou ceny ovozelu, tak se toho moc nekoupí. V létě jsou zásoby od babičky, a na podzim vlastně jablka. Jenže koho jen tohle uspokojí? Jeden čas mě doma po příjezdu čekal docela pěkný sortiment, ale to nějak zase utichlo, ani nevím proč. Možná není zájem, čas a tak. I když teď mě napadá, že ten sortiment byl doma v době mýho půstování, kdy mě tím chtěli rodiče zlákat, abych začala jíst.
Ale ono je to dost i o egu..... tobě není dobré to co jíme my?... no comment. Tohle se tu probíralo do aleluja a asi to nikdy nebude mrtvé téma. Občas je člověk trochu bezmocný... tak jako když si matka povzdechla, že ji našli zvýšený cukr, ale stále si myslí, že domácí koláč (s cukrem) je bezvadná náhrada kupovaného. A že se to pohybem vyběhá. To samé, že domácí mléko a vajíčka jsou bezpodmínečně zdravé...a že se má jíst všechno. Ne, po těch letech, kdy jsem se snažila něco vysvětlit, už nechci plýtvat mojí ani jejich energii. Lepší jíst své a hovor točit jinam.

Aha, takže jako mango, ale stejně půjdu po nejměkčích.

hofikos: jj, vyplatí se ti na to počkat. :wink:
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Eva píše:
Pavluška píše: ... tvrdý nebrat, nedozraje, že jo?
Cherimoya dozraje. Mozna to neni ta kvalita, se kterou by dozrala na strome, ale urcite za par dni zmekne i zesladne. Je hodne pravdepodobne, ze i ta mekka, kterou jsi koupila, byla do CR privezena tvrda - jakmile uz zmekne, tak se spatne prevazi. Teda alespon ja mam s nimi takovou zkusenost.
dost jich dozraje, stejně jak avo a kakijů, ale který sou moc podtržený (předčasně odtržených) tak nikoliu

např není známo až 90 % bakterií
v těle je snad 100 aminokyselin, leč většina je v malých množstvích, tak se dělá, jako že sou na nic, stejně tak působení prvků a už vůbec se neví o vzájemných spolupůsobeních, nad čímž zkoumám
Uživatelský avatar
David*
Příspěvky: 191
Registrován: stř led 24, 2007 10:01
Bydliště: Praha - Hostivař, Slunečný vršek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David* »

buc11 píše:tak se dělá, jako že sou na nic,
:P Takový pštrosí syndrom.

Je zajímavé, že přibližně to číslo 90 % koresponduje s nepřečtenou DNA, nevyužitým mozkem, nerozpoznaných bakterií ve středevech, s podílem podvědomí apod.
Poznej sám sebe
...a přijď 18.10.2013 na konferenci pro 3. tisíciletí http://www.k3k.cz
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

David* píše:
buc11 píše:tak se dělá, jako že sou na nic,
:P Takový pštrosí syndrom.

Je zajímavé, že přibližně to číslo 90 % koresponduje s nepřečtenou DNA, nevyužitým mozkem, nerozpoznaných bakterií ve středevech, s podílem podvědomí apod.
to jsem slyšel zrovna včera v televizi, dnes byly zajímavé paralelní světy a zašmodrchané cosi, což jsem zapomněl, možná lack of B12
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

cas ostrazity ostaval buc, vidiet vyhodny pristup mat. :)
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Příspěvek od araila »

Znám minimálně 2 lidi, kterým konzumace i malé porce syrové zeleniny nedělá dobře na žaludek. Co s tím? Máte podobnou zkušenost? :cry:
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

myslim ze zalezi aj na tom co jedol predtym, a tiez ako sa stravuje dlhodobo.
a tiez na tom o aku zeleninu ide.
ak su creva navyknute prevazne na tazke mrtve jedlo a zrazu sa tam ocitne cerstva zelenina, zacne pracovat vlaknina a enzymy a ak ide o kapustoviny napriklad aj sirnate latky a clovek mysli ze je navine zelenina, a pritom moze byt pricina pmn kludne v zbytkoch po kuracom stroganof a cokoladovom pudingu styri hodiny predtym.

zelenina je tu ale mimo temu. :) sem by malo byt komentovane ovocie, co je myslim uplne o tom istom. jeden neje jablka lebo ho po nich boli brucho a pritom problemom mozu byt spagety s eidamom, alebo aj relativne nalacno nestravene zbytky cohokolvek.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

800914 píše:myslim ze zalezi aj na tom co jedol predtym, a tiez ako sa stravuje dlhodobo.
a tiez na tom o aku zeleninu ide.
ak su creva navyknute prevazne na tazke mrtve jedlo a zrazu sa tam ocitne cerstva zelenina, zacne pracovat vlaknina a enzymy a ak ide o kapustoviny napriklad aj sirnate latky a clovek mysli ze je navine zelenina, a pritom moze byt pricina pmn kludne v zbytkoch po kuracom stroganof a cokoladovom pudingu styri hodiny predtym.

zelenina je tu ale mimo temu. :) sem by malo byt komentovane ovocie, co je myslim uplne o tom istom. jeden neje jablka lebo ho po nich boli brucho a pritom problemom mozu byt spagety s eidamom, alebo aj relativne nalacno nestravene zbytky cohokolvek.
přesně tak, když se to vkládá do čistých těl a prázdných žaludků v rozmělněné tekuté formaci v malých množstvích...
To jsou ty údajné potíže s okurkou, česnekem, paprikou a spol
Např. slupku s rajčete mám v žaludku přes půl dne než si s tím ten můj ubožáček poradí
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Příspěvek od araila »

A jak si tu zeleninu "rozmělňuješ"? Pomocí přístroje, nebo struhadlem? :?
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

araila píše:A jak si tu zeleninu "rozmělňuješ"? Pomocí přístroje, nebo struhadlem? :?
Buc je známý žvýkač :lol: Takže žvýkat, žvýkat a žvýkat, až do naprosté kašovitosti, a pak žvýkat i tu :wink:
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Příspěvek od araila »

"Žvýkač"! To je dobré, to se mi líbí... :lol:
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

araila píše:"Žvýkač"! To je dobré, to se mi líbí... :lol:
ano přesněji přežvýkač, páč jsem líný a nedokonalý, takže vracím a tuhovité vláknovitosti následně odstraňuji
zelegaspača projíždím GéeSem
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

buc11 píše:To jsou ty údajné potíže s okurkou, česnekem, paprikou a spol
Nenazvala by som to potiazami, ale podstatne inou reakciou tej potraviny v tele oproti napr. ovociu alebo stavam.
Paprika mi dlhsie travi a cesnak (aj cibula) ma vysusuje. Oboje su prilis silne. Ak si ich dam, tak obcas, v malom mnozstve, jemnejsie.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Katarína píše:
buc11 píše:To jsou ty údajné potíže s okurkou, česnekem, paprikou a spol
Nenazvala by som to potiazami, ale podstatne inou reakciou tej potraviny v tele oproti napr. ovociu alebo stavam.
Paprika mi dlhsie travi a cesnak (aj cibula) ma vysusuje. Oboje su prilis silne. Ak si ich dam, tak obcas, v malom mnozstve, jemnejsie.
to nebylo na tebe, stávalo se to i mne když to do sebe narvu nepokousaný a zvlášť s párkem v rohlíku
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

To nebolo na Teba, to bolo na papriku a cesnak :) Predtym som ich tak nevnimala.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Příspěvek od Fiona »

RadkaS píše:Jinak jsem si vsimla, ze nejlepe se mi travi citrusy (grepy, pomerance, mandarinky). Ty mnou projdou a vubec nezatezujou.
No, tak nejak tusim ze jednou ze me bude fruitarian. V nejblizsi dobe to ale nehrozi. Pokud jde o citrusy, vetsinou me po nich bolej zuby. Uplne nejvic po grepech. Mam uz od detstvi takovy mirne uchylny zvyk, ze z nich nejdriv stahnu kuzi, a pak pojidam ty jednotlive bunky. Nejradsi mam ty bunky u kraju, stredy vetsinou snim v celku, protoze tam ty bunky nesou moc zajimave. Jeden grep poziram klidne i 8 hodin.

Opravdu se tesim na to az jednou budu jen na ovoci. Zatim jsem sotva 9 mesicu na vita, a i to mi obcas dela potize, treba minuly tyden na lyzovacce jsem se zvrhla az tak ze jsem pozrala rizek, coby vegetarian od 2000, vegan od 2004 a vita od 2007...:roll:. Proste se znam. Uz jen po prechodu na vegetarianstvi se mi cele noci zdalo jen o slanem syru a mlika jsem se nemohla dopit. I ted na 99% raw jaksi nemuzu prezit bez cernych oliv, jsou pro me nenahraditelne.

Jenze co uz, musime jit dal s tim co mame a co vydrzime. Myslim ze nema smysl nutit se do neceho co clovek v momentalni fazi stejne nema sanci vydrzet. Radsi pujdu pomalu a jiste, s prechodmi tehdy kdyz je na to telo pripravene, nez neco lamat nasilim pres koleno a nasledujici tyden splakat nad vydelkem. Za 60 let budu moudra zena a budu moct radit mladsim. Do te doby asi udelam nejlip kdyz se budu ptat :)
Uživatelský avatar
David*
Příspěvky: 191
Registrován: stř led 24, 2007 10:01
Bydliště: Praha - Hostivař, Slunečný vršek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David* »

A ty černé olivy si dává raw? :wink: Já jsem byl přešťastný, když jsem - poté, co jsem ze začátku raw olivy odvrhl - objevil lajfůďáčké syrové sušené bio olivy z Perůů. :P

S tím úchylným zvykem jsem na tom byl podobně, občas :D :D :D

A s tou fruita náladou "už aby to bylo" taky :) jen to svůj čas, a ten přechod "chvilinku" trváá, že? :roll: :)
Poznej sám sebe
...a přijď 18.10.2013 na konferenci pro 3. tisíciletí http://www.k3k.cz
stir33
Příspěvky: 42
Registrován: pon črc 09, 2007 15:22
Bydliště: Liberec

Příspěvek od stir33 »

Mám problém přijmout banány, ač je všichni chválíte. Nevadí vám, že dozrávají v igelitových pytlích v (dusíkové atmosféře?)? Ne že by mi nechutnaly, ale jsou fakt zdravý?
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

stir33 píše:Mám problém přijmout banány, ač je všichni chválíte. Nevadí vám, že dozrávají v igelitových pytlích v (dusíkové atmosféře?)? Ne že by mi nechutnaly, ale jsou fakt zdravý?
Vsichni je urcite nechvalime. Ja se jim napriklad dost vyhybam, nekde jsem cetla, ze je behem jednoho zrani napichaji nejakyma srac...a snad 27krat, nehlede na to, ze jsou vetsinou sbirany "otroky" a detmi. Osobne jim banan jen velmi sporadicky a kdyz uz, tak radsi bio
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Příspěvek od Fiona »

Davide, myslim ze opravdu raw olivy nehrozi. Ty co jim jsou zavarene v takove nejake mirne slane vode. Sice je na nich napis BIO, ale kdovi co tim myslej. Vim ze to neni koser, ale olivovniky tu nerostou a cerstve olivy jsem tu nikde nevidela, a byt bez oliv, to dokazu tak 2 dny nejvys...

Suseneho jsem se rozhodla nejist vubec nic. Nedela mi to dobre, stejne to uz zive taky neni, a prijde mi ze tim susenim to prave prislo o tu nejlepsi cast - stavu. To pak clovek zbytecne dostane zizen a musi se dopit. Takze proc bych trapila odstavnovac, kdyz to muzu jednoduse chroupat stavnate :)

Banany taky moc nemusim, prave diky tomu co pise stir33. Ja mam takove dilema celkove se vsim exotickym ovocem. Trha se to nezrale, kdovi v cem se to uchovava a necha dozravat. Mam pocit ze prave te normalni zrale faze se neda dosahnout, jakoby hodne tohohle ovoce prechazelo z nezralosti rovnou do nahnilosti. No jo, jenze clovek zas nemuze byt porad jen na jabkach a hruskach... Za temi exoty snad jedine cestovat...
Uživatelský avatar
Kallaf
Příspěvky: 186
Registrován: stř říj 11, 2006 22:23
Bydliště: Prievidza

Příspěvek od Kallaf »

Osobne nemam problem byt len na ovoci a orechoch,skor do seba tazko dostavam zelene.Urcite vyzivova hodnota u nas bezne predavaneho ovocia nie je nic moc o postrekoch a inych "vylepseniach" nehovoriac a viem si predstavit zivot v oblasti kde rastie cely rok mnozstvo exoticjych plodov pestovanych prirodzenym sposobom ale kde taku krajinu nast?Kam by mal odist frutarian aby plne uspokojil svoje chutky?
Uživatelský avatar
Neo
Příspěvky: 233
Registrován: stř zář 29, 2004 15:31
Bydliště: Kodan, Dansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neo »

Ahoj Kallaf,

Na tvoji otazku jednoznacna odpoved- Jihovychodni Asie. Vetsina lidi (mimo mesto) ma zahradky, kde pestuje ovoce a nadbytek pak prodava pocestnym (nekdy i davaji zadarmo- viz Bucovy pribehy :wink: me se take nekolikrat postestilo).
Hodne ovocnych plodu ma puvod z Bornea, Javy a Sumatry, pokud chces prapuvodni ovocne zazitky, tak asi tam.

Byl jsem ted v Cechach a jedl jsem Bio banany pod 40,- Kc / kilo (Billa/Delvita a Plus). V Bille super kvalita, V Plusu bohuzel poskozene mrazem (takova nasedla barva misto klasicke zlute pri dozravani). V Plusu meli take skvela manga, docela dobre a levne pomerance v Bille (ne Bio). Jedl jsem cely tyden pouze ovoce (denne pres 10 kilo) a kvalita me docela uspokojila (a jsem docela narocny).
Byl jsem i v restauraci, V Country Life jsem mel cerstvy dzus (maji tam i zmrzlinu ze zmrazenych biobananu), v restauraci Albio jsem mel chutny ovocny salat.
Proste jsem si vubec nestezoval a vyuzil tech moznosti, ktere jsou. I kdyz tu v Dansku je situace lepsi, vidim, jak se kvalita a nabidka ovoce behem let zlepsuje i v Cechach.

Banany nezraji primo na rostline, ale az po oddeleni. A nutricni hodnota tech dovazenych se co vim moc nelisi od tech mistnich.
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

Neo píše: Byl jsem ted v Cechach a jedl jsem Bio banany pod 40,- Kc / kilo (Billa/Delvita a Plus). V Bille super kvalita, V Plusu bohuzel poskozene mrazem (takova nasedla barva misto klasicke zlute pri dozravani). V Plusu meli take skvela manga, docela dobre a levne pomerance v Bille (ne Bio). Jedl jsem cely tyden pouze ovoce (denne pres 10 kilo) a kvalita me docela uspokojila (a jsem docela narocny).
Byl jsem i v restauraci, V Country Life jsem mel cerstvy dzus (maji tam i zmrzlinu ze zmrazenych biobananu), v restauraci Albio jsem mel chutny ovocny salat.
.
...10 kg denně ? Myslím trocha dost pro tělo i pro peněženku...( to nepočítám ceny v CL...). Ale jinak myslím ( a to jsem tam nebyl....),že v Thaj je ovocná strava přeci jen o něčem jiným a to o energii - 1.čerstvé 2.teplo,sluníčko...
Uživatelský avatar
Kallaf
Příspěvky: 186
Registrován: stř říj 11, 2006 22:23
Bydliště: Prievidza

Příspěvek od Kallaf »

Neo píše:Ahoj Kallaf,

Na tvoji otazku jednoznacna odpoved- Jihovychodni Asie. Vetsina lidi (mimo mesto) ma zahradky, kde pestuje ovoce a nadbytek pak prodava pocestnym (nekdy i davaji zadarmo- viz Bucovy pribehy :wink: me se take nekolikrat postestilo).
Vdaka Neo,snad sa mi tam raz postasti mrknut.Tvoj sposob stravovania je mi blizky.Obvykle mi staci aj 5kg ovocia na den ale casto prekrocim tento limit.Este by ma zaujimalo ci riesis otazku dostatku chlorofylu,prip. aky mas nazor na teraz tak ozehavu temu B12?
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

David* píše:
Pavluška píše: Jdu si zabalit baťůžek dom abych měla zítra u rodičů co jíst....
:P Jsme na tom podobně.
To já si musím vést i nářadí... zvláště jestli jedu na delší čas. A takový odšťavovač... má i přes pět kilo. Dále to co se nedá na vesnici vobyč smoobsluze sehnat... ale naštěstí je to jen v zimě... v létě mám zase celou zahradu k dispozici.

Já jsem měl taky k tropic ovoci nějaký blok, a lítal jsem jen na zelenině. Teď jsem zkoušel experimentovat z ovocem. A opravdu mi zachutnalo... ale zase jen něco... ikdyž dnes občas mám chuť třeba na špenát... a po tom špenátu fakt lítám... zatím jsem jen experimentoval... a chci si to už ujasnit a skloubit a sestavit opravdu jídelníček tak abych neměl světlé záblesky extáze jen občas... ale byl na tripu pořád... odměňován tím jak všechno fachčí jak má tělo i duch radost... svěžest...
Všechno velké je jednoduché.
Eva

Příspěvek od Eva »

Neo: Těch 10 kg je čistá váha nebo je to váha i se slupkami, peckami či jádřinci? On je to ve druhém případě docela rozdíl podle druhu ovoce :)
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Kallaf píše: . aky mas nazor na teraz tak ozehavu temu B12?
má ho v tématu o B12
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Příspěvek od Fiona »

Je po vyplate a na stole mangostana :D Nevite nekdo jak se pozna jestli je cerstva??? Myslim vevnitr, zvenku vypada normalne.
Uživatelský avatar
Neo
Příspěvky: 233
Registrován: stř zář 29, 2004 15:31
Bydliště: Kodan, Dansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neo »

Eva píše:Neo: Těch 10 kg je čistá váha nebo je to váha i se slupkami, peckami či jádřinci? On je to ve druhém případě docela rozdíl podle druhu ovoce :)
;) Jo, mas pravdu, je to nekdy velky rozdil. Tech 10 kg byla celkova vaha. Netto toho snim asi 6-7 kg, ale zalezi na vice vecech.
Uživatelský avatar
Neo
Příspěvky: 233
Registrován: stř zář 29, 2004 15:31
Bydliště: Kodan, Dansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neo »

Fiona píše:Je po vyplate a na stole mangostana :D Nevite nekdo jak se pozna jestli je cerstva??? Myslim vevnitr, zvenku vypada normalne.
Zvenku by melo mit tmave fialovou barvu a byt mekke na osah. Cim starsi, tim tvrdsi. Nezrale ma svetlou barvu a taktez tvrde. Vevnitr ma byt ciste bile a kousky snadno vyjmutelne a rozplyvat se na jazyku. Pocet bilych kousku uvnitr plodu se da poznat podle poctu tech hnedych vyrustku na spicce plodu.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Příspěvek od Fiona »

Dik :) No jo, je to jaksi tvrdy, ale nuz mame. Kdyz muj mily videl tu cenu, tak si rek ze za toto bysme meli pizzu pro dva :) Takze je nadeje ze to bude cucat opravdu dukladne, kez mu to prospeje :P
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Fiona píše:Dik :) No jo, je to jaksi tvrdy, ale nuz mame. Kdyz muj mily videl tu cenu, tak si rek ze za toto bysme meli pizzu pro dva :) Takze je nadeje ze to bude cucat opravdu dukladne, kez mu to prospeje :P
vždy dyž sem je koupil v marketu sem je musel vyhodit, měla by jít rozlousknout rukama, přitom se člověk krásně zafialoví
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Příspěvek od Fiona »

Mangostana story

Dnes prijdu domu z prace, a v kosicku mangostana uz jen jedna. A moje zlaticko se usmiva, a ze pry ten exot orech byl vyborny :roll:

Pokusila jsem se mu vysvetlit, ze to neni orech. Nacez se zacal smat, a ze pry se tedy muzu pokusit to otevrit bez pilky. Laickym zazitkem dosel k zaveru, ze mangostana je priblizne kokosovy orech, a ze tudiz asi udelam nejlip, kdyz si tam navrtam dve dirky a vypiju to brckem, protoze ta skorapka se stejne jist neda, a zustane nam to v kosicku jako dekorace :lol:
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

chtel bych se zeptat jestli si nekdo myslite ze susene ovoce je toxicke...
na Kvety blogu jsem to cetl,prijde mi to divne,proc by setrne susene ovoce melo byt toxicke.Vysvetlene to tam neni,a ja jsem docela skepticky k informacim ktere nejsou vysvetlene.nevite o tom nekdo neco vic?
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Toxické sušené ovocie? PMN môže byť vtedy, ak je usušené nedostatočne a zle skladované - chytia sa plesne, ktoré nemusíš vidieť voľným okom, vtedy je toxické. Ale ak sušíš ovocie správne, dobre ho skladuješ a máš ho aj BIO kvalie, tak nechápem, prečo by malo byť toxické. Nemysleli sušenú klobásu alebo pršut? :wink: :lol:
Odpovědět