AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od smajliss »

i když už jsem tu na foru četl párkrát od vás, že deficit železa je vzácný, tak s tím nesouhlasím a podle mě je dost častý + společně s B12 .. hlavně u veganů
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od luca »

ravima píše:Anémie většinou není nedostatek železa, toho je v játrech zpravidla víc než dost, ale chybí jiné kovy (třeba měď nebo kobalt) potřebné na tvorbu enzymů a vitamínů, které by to železo uvolnily a zabudovaly na správná místa. Taky nadbytek jiných kovů (třeba kvůli doplňkům) může být problém, protože se různé kovy vzájemně blokují. Nedostatek železa může být asi jen při větší ztrátě krve.
to zní logicky - taky si nemyslím, že nemáš dost železa, ergo sněz železo
ale jak příčinu rozpoznat
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od luca »

cepheus píše:A jsme doma .. jak je mlada stara ? :D a kdy jste delali krevni testy pred, nebo po cyklu ?:)
je jí 14
kdy přesně byly krevní testy už nevím, je to cca čtvrt roku
dr samozřejmě mluvila o tom, že to dle cyklu kolísá
proto jsme to taky nijak nehrotily, nebyl žádný problém
ale včera mi volali ze školy, abych si pro ni přijela, že se jí motá hlava a je bledá, krátce se jí také zatmělo a upadla
tak jsem si na tu anémii vzpomněla
ale může too být také nízký krevní tlak v souvislosti se změnou počasí
sama jsem na to citlivá - ale problém s tím už nemívám díky pravidelné konzumaci vína
jen když mám občasný záchvat abstinence
jenže ve 14ti do dcery přece nebudu lejt pravidelně víno ...
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od luca »

bukaj píše:
Česká rekapitulace bez přidání vlastních myšlenek:

-většina lidí má problém s moc železa v neorganické formě, který způsobuje problémy v játrech, to je způsobené fortifikací neorganickou formou
-k absorpci železa z jater je důležitá měď
-pokud je opravdu málo železa - tak je dobrá řepa, meruňky a sušené švestky
-málo železa také způsobuje problémy se štítnící - dobré je dorovnat jód
-co se týče očisty jater od železa - u lidí nad 40 je dobré udělat očistu žlučníku, což pomůže játrům - 2 klystýry před očistou žlučníků (na tu ale propaguje nějaké své prostředky)
-jezení vařeného snižuje produkci HCL a když se k tomu nedodává HCL nebo enzymy, může to zkrátit život až o jednu třetinu, HCL je důležitá pro absorbci minerálů
-jezení syrového snižuje HCL méně než jezení vařeného
-po cca 50 letech věku vařené jídlo v těle dělá problémy tím, že se kvůli nedostatku enzymů a HCL není dobře stráveno a posílá toxiny do tukových buněk
dík
štítnice je naštěstí v pořádku
a dnes je jí lépe - včera vypila 2 hrnce odvaru kopřivy
já si hned vzpomněla na kustovnici, ale řekla jsem si, že hodím dotaz na vitariána a určitě se ledascos dozvím
před lety mému známému - notorickému dárci krve - pomohla právě kustovnice
ale my zkusíme tu kopřivu - je na zahradě :D
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od rudo »

luca píše: ale včera mi volali ze školy, abych si pro ni přijela, že se jí motá hlava a je bledá, krátce se jí také zatmělo a upadla
tak jsem si na tu anémii vzpomněla
..
to moze byt aj cukor alebo to moze byt zacinajuca infekcia viroza atd

odpadavanie tocenie hlavy atd v tomto obdobi ma dost ludi ktory su zdravi ale reaguju na zmeny magnetickeho pola a na zmeny z 3D do 5D, kto nevie o co ide tak s tym ma problemy moze to byt podobny pocit ako opustanie duse z tela ked sa robi vselico spiritualneho

anemiu by so testoval behom na dlhu vzdialenost ako vyrazne zhorsenie casu na tu istu trat

ja by som navrhoval skontrolovat cukor a pravdielnost stravy a potom by som riesil ako dalsi bod spiritualnu otazku, co je asi mimo toto forum, ked to nie je na tanieri tak to neexistuje :mrgreen:
5 2 8
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od buc11 »

řek bych že dcera není ani vegan ani frutarián, takže co se furt ve zvyku omílá bude mimo
já bych ji zkusil víc natáhnout k pravidelnýmu běhu, když nic, tak se aspoň rozproudí lymfa, i když nevím co to znamená
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od luca »

buc11 píše:řek bych že dcera není ani vegan ani frutarián, takže co se furt ve zvyku omílá bude mimo
já bych ji zkusil víc natáhnout k pravidelnýmu běhu, když nic, tak se aspoň rozproudí lymfa, i když nevím co to znamená
taky mě napadlo, že potřebuje rozproudit krev - když ne vínem, tak pohybem
Uživatelský avatar
zaklinac.dan
Příspěvky: 164
Registrován: pon led 09, 2012 21:51
Bydliště: na světě jsem bezdomovec

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od zaklinac.dan »

no já bych to asi nehrotil. příčin bude asi víc, jako vždy, ale hlavní budou ty pubertální, nejen hormonální změny. prostě se jí to otevřelo a začala jí proudit krev tam, kam dospělým ženským, tak má asi nižší tlak a možná i anémie, ale podmíněná. pokud by to trvalo déle, dá se to řešit. jenomže si myslím, že přestože anémie není nic moc, projevuje se spíš dlouhodobě, ne akutně, a rozhodně ne takovýhle způsobem. spíš jí kolísá tlak, mě se to v tom věku taky stávalo, i když jaksi mám jiné pohlaví a nevím, jestli byly stejné i důvody :) navíc jsou i lidé s celoživotní dispozicí k nízkému tlaku (po mamičce?), takže je to i roční dobou...obecně se v pubertě může stát ledascos, protože tělo začne někdy opravdu rychleji růst a metabolizovat a nedostatky jsou pak jaksi více méně všeho...
"Nestojím o uznání!" Šákjamuni
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od cepheus »

rudo píše:.. dost ludi ktory su zdravi ale reaguju na zmeny magnetickeho pola a na zmeny z 3D do 5D ..
Ty, rudine, svyho casu jsem mel v PC 3D-FX WooDoo karty, byla dost dobra a mam ji porad schovanou.
Bude po zmene fungovat jako 5D-FX WooDoo karta ?:)
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Panda »

Ne, potřebuješ 3D-FX WooDoo + 2D-ATI, jejichž výstupy se zkombinují v 5D akcelerátoru.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od cepheus »

A to by slo, napadlo me jeste mel jsem pak i 3D-FX WooDoo 2 - dve karty spojene ve SLI modu, ale to by bylo uz 6D, to uz je moc velky blaho :D))) .
Anebo 4D ? To by bylo zase malo .. stejne mi nejni jasny proc rudin preskocil suverenne 4D a rovnou sup do 5D :D.
Marie
Příspěvky: 122
Registrován: čtv úno 10, 2011 22:36
Bydliště: Východ ČR

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Marie »

luca píše:
buc11 píše:řek bych že dcera není ani vegan ani frutarián, takže co se furt ve zvyku omílá bude mimo
já bych ji zkusil víc natáhnout k pravidelnýmu běhu, když nic, tak se aspoň rozproudí lymfa, i když nevím co to znamená
taky mě napadlo, že potřebuje rozproudit krev - když ne vínem, tak pohybem
Luci, taky mě napadlo, že se blíží konec šk roku a děti dostávají ve škole masáž písemek a zkoušení atd. Ještě mám v paměti, kdy šla dcera do školy a říkala dnes třikrát píšem. Kdo to bere poctivě, neví co se učit dříve. Pro tvé uklidnění - dcera taky jednou omdlela, z jejich třídy nebyla sama koho to potkalo.
m
Vím, že nic nevím.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od rudo »

Marie píše: Luci, taky mě napadlo, že se blíží konec šk roku a děti dostávají ve škole masáž písemek a zkoušení atd. Ještě mám v paměti, kdy šla dcera do školy a říkala dnes třikrát píšem. Kdo to bere poctivě, neví co se učit dříve. Pro tvé uklidnění - dcera taky jednou omdlela, z jejich třídy nebyla sama koho to potkalo.
m
ja som za mojich skolskych casov vzdy dostal nejaku virozu alebo anginu pred pisomkou z rustiny,
legalnu aj s teplotou zapalom a podobne a lieky zabrali az ked bolo po polrocnej konferencii a znamky boli uzavrete
5 2 8
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Marci »

luca píše:
cepheus píše:A jsme doma .. jak je mlada stara ? :D a kdy jste delali krevni testy pred, nebo po cyklu ?:)
je jí 14
kdy přesně byly krevní testy už nevím, je to cca čtvrt roku
dr samozřejmě mluvila o tom, že to dle cyklu kolísá
proto jsme to taky nijak nehrotily, nebyl žádný problém
ale včera mi volali ze školy, abych si pro ni přijela, že se jí motá hlava a je bledá, krátce se jí také zatmělo a upadla
tak jsem si na tu anémii vzpomněla
ale může too být také nízký krevní tlak v souvislosti se změnou počasí
sama jsem na to citlivá - ale problém s tím už nemívám díky pravidelné konzumaci vína
jen když mám občasný záchvat abstinence
jenže ve 14ti do dcery přece nebudu lejt pravidelně víno ...
Jsou specialni zelezita vina,a uziva se jen stopicka,fakt malicko.
Takze ten alkohol vubec nepociti.Klidne bych ji to davala,ve 14 dni to neni zadnej problem
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Panda »

Když se s anémií potýkala přítelkyně, tak zkoušela i železité víno (z lékárny), ale to jí vůbec nefungovalo - nejspíš záleží i na formě železa, nejen na množství. Zvýšení listové zeleniny trochu pomáhalo, ale pak jí nejvíce pomohly teprve až tabletky (brala je 3 měsíce než se to spravilo). Nedostatek železa měla potvrzené z rozboru (číslo teď nevím, ale kvůli mens měla silný nedostatek).
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Jindra »

luca píše:nemáte někdo zkušenosti s anemií?
pomůže kustovnice?
dcera má lehkou anemii, dr na to napsala recepis na železo v tabletách
holka to ale nechce jíst - ani se jí nedivím
občas po ránu se jí motá hlava, tak bych to ráda řešila
napadla mě jen ta kustovnice
sem si hedn vzpomněl na toto dosti zajímavé videjko s goji
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od luca »

Jindra píše: sem si hedn vzpomněl na toto dosti zajímavé videjko s goji
no vida
zatím pije čaj z kopřiv a už je jí dobře
kustovnici ale taky opatřím
a možná i to železité víno
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Pavluska »

luca píše:
Jindra píše: sem si hedn vzpomněl na toto dosti zajímavé videjko s goji
no vida
zatím pije čaj z kopřiv a už je jí dobře
kustovnici ale taky opatřím
a možná i to železité víno
sourozenec byl kdysi taky anemický a zabraly kopřivy a jablka s napíchanými hřebíky (před konzumací vyndat ;) )... :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od rudo »

Pavluska píše: sourozenec byl kdysi taky anemický a zabraly kopřivy a jablka s napíchanými hřebíky (před konzumací vyndat ;) )... :)
akoze jablcny pektin vytiahne do seba zelezo z hrebikov ?

predpokladam ze se pouzivaj hrebiky striktne nerezavy
5 2 8
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od smajliss »

snad ty hřebíky byly bio
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od rudo »

smajliss píše:snad ty hřebíky byly bio
anebo pozinkovane
5 2 8
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Pavluska »

rudo píše:
Pavluska píše: sourozenec byl kdysi taky anemický a zabraly kopřivy a jablka s napíchanými hřebíky (před konzumací vyndat ;) )... :)
akoze jablcny pektin vytiahne do seba zelezo z hrebikov ?

predpokladam ze se pouzivaj hrebiky striktne nerezavy
je to už hodně let nazpátek - takže netuším jaké hřebíky (každopádně tam nejsou zapíchnuté dlouho, aby celé zkorodovaly...), ale spolu s kopřivovým čajem to udělalo výbornou službu. :wink:
Pravděpodobně by stačil i samotný kopřiv. čaj...
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od rudo »

a sakra tak ja si delal srandu z toho jak jedno slovo v jazyku predstavuje 2 ruzne veci - hrebik - hrebik

teda svk klincek-klincek

zatail co v AJ to je pekne rozlisene - cloves - nails (OK zase nails znamenaju vselico)

predpokldal som ze jsou to ty hrebicky ze kterych se dela vareny vino nebo jablecny kompot nebo sa tim leci zuby

nemyslel jsem ze to skutecne jsou zelezny klince co se po nich mlati kladivem

ted jsem z toho komplet scvokovatel >:-)
5 2 8
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Pavluska »

Rudo, ale ony to normální hřebíky byly. :wink: :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od rudo »

ked sa prdel na pravdu obrati :mrgreen:
5 2 8
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od smajliss »

haha .. já to pochopil hned, ale furt tomu nevěřím :)
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od ravima »

Jabko s napíchanými železnými hřebíky je docela běžná normální metoda doplňování železa, co je na tom tak vtipného? :-) Jabko se používá kvůli většímu obsahu slabých organických kyselin, díky kterým se to železo vstřebá.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Pavluska »

smajliss píše:haha .. já to pochopil hned, ale furt tomu nevěřím :)
tak třeba tady:
http://www.kaduceus.cz/online/zdravi/37 ... elezo.aspx

:)

Zmiňují tam, že je železo důležité i (mimojiné) pro termoregulaci....
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Nyquis
Příspěvky: 42
Registrován: pát říj 23, 2009 1:52

Zanet trojklanneho nervu?

Příspěvek od Nyquis »

Mate nekdo zkusenosti se zanetem trojklanneho nervu?
Mam podezreni ze je to muj pripad. Bolest zacina nad spankem, potom jde dolu k uchu ale ucho me tolik neboli, spis ta cast pred ni na horni celisti a potom jde bolest plosne dolu a k prednim zubum kde ustava, nejbolestivejsi je dolni celist. Potom pokracuje dolu ke krcni uzline a dale ke stitne zlaze, predni casti ramene a stredem horni casti paze. Boli me jen polovina tvare. Je to takova tupa tezka pomalu pulzujici bolest, ale na krcni uzline rychlejsi bodava. Boli me to zatim jen 3 nebo 4 dny. Je to docela otravne, mam problemy se vyspat, cele telo je napjate a svaly stazene protoze to boli. Dnes se mi zacina delat otok na dolni celisti takova ovalna boule hutnejsi tkane ale ne tvrda ani presne ohranicena. Mam taky zizen klidne vypiji litr na raz. Teplotu ale nemam jen zvysenou. Myslim ze to nebudu riskovat a pokud je to treba pristoupim na antibiotika a leky na bolest. Zajima me prosim jestli nekdo z vas mel podobne problemy, jak se to vyvijelo, jak jste to resili, za jak dlouho se to vyleci??
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od rudo »

toto som maval chronicke vo veku 15-25

vtedy som maval katastroficku stravu, ATB nezaberali, casto tie najcitlivejsie zuby navrtali ked uz sa ta bolest nedala zniest ale ono najviac zabralli tie umrtvujuce zubarske injekcie

riesenie vtedy nebolo, nskor som presiel na vegetarianstvo zacal som behat robit turostocke DP a jogu a nejkak rozne veci zmizli bez toho aby som si uvedomil kedy a ako

osobne si myslim ze to budu bloknute cakry a energeticke meridiany a rozhybanie tela sportom a jogou zrejme bolo to najdolezitejsie

na rychle skratkovite riesenie by mala zabrat akupunktura a cisnek bylinky, ovsem to nie je dlhodobe riesenie clovek to musi zobrat sam do svojich ruk a treba tiez najst toho spravneho akupunkturistu su medzi velke rozdieli

prvotna pricina moze prichadzat uplne odinakial aj z olasti prevej cakry a moze to byt aj prilis vela sexu, toho zapadniarskeho vycerpavajuceho
5 2 8
ovekyska
Příspěvky: 219
Registrován: ned kvě 22, 2011 23:03

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od ovekyska »

kasel, zadné zelené sople, uz neviem, co robit, mam to ja uz asi 2 tzydne, jedno dieta so stupajucou tendenciou 3 tyzdne. zacalo to pokasliavanim. inac nic, mali sme asi 2-3 dni citlive priedusky, teraz uz ok.
bezne davam GSE, ale nemam ho tu a dalsi mesiac sa ka nemu nedostanem.
So stravou u deti nic moc neporiesim.
ja sa snazim vyradit cukor, dari sa striedavo.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od cepheus »

Vyrad nejen cukr, vyrad jidlo uplne (dej pust 3-7) a nebude se darit striedavo, ale trvale:).
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od s.arik »

http://ajcn.nutrition.org/content/26/11/1180.abstract
Ten cukr prý snižuje aktivitu bílých krvinek i ve formě pomerančové šťávy :( nepíšou teda, jestli krabicový nebo raw fresh, ale stejně bych zkusila low-carb či půst a taky otužování na podporu IS, konkrétní rady na nervy či kašel nemám.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Jane
Příspěvky: 109
Registrován: pát úno 26, 2010 15:32

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Jane »

Nějaká rada na heksnšus???????

Teď jsem si přečetla velice zajímavou věc:

pokud se před něčím ohýbáme, ale současně tomu chceme vzdorovat, vyvoláme si "heksnšus".

Což na mě momentálně sedí. Nicméně už chodím dva dny v mírném předklonu, jak se to dá léčit bez doktora?

Předem díky za každou radu.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od cepheus »

Mazat Pferde Balsam-em (s kaštanem koňským) a cekat az to (za 3 dny ?) prejde samo, horka sprcha kolik sneses na krize taky udela svoje:).
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od culka »

akupunktura a potom jemne zatlacit spat u chiropraktora
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Jane
Příspěvky: 109
Registrován: pát úno 26, 2010 15:32

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Jane »

Děkuju, už to přešlo samo, přesně tak - 2-3 dny :-)
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od cepheus »

No vidis ! :D A mazalas ? Ani ne, ze jo ?
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od smajliss »

Včera jsem snědl hodně vlašských ořechů (zřejmě se mi povedlo sníst nějaké plesnivé) .. ve 4 ráno se probudil s křečmi v žaludku, které trvali až do obědního času a pak mi bylo celý den blbě .. heřmánkové čaje pomohli jenom trošičku .. večer jsem si dal první jídlo a bolest zase + zima jako kdyby na mě šla horečka .. teď nemůžu usnout, pač mě ten žalůdek pobolívá .. myslíte, že to může být nějaká otrava ?
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od rudo »

take zazitky a take stavy si pamatam, risenia som vtedy nemal pekne som si to odtrpel

ale nejasne si spominam ze niektore take orechove udalosti nakoniec skoncili na antibiotikach
5 2 8
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od bukaj »

Něco takového se mi stalo s tahini. Ani nevím, jestli bylo zkažené (asi bych to cítil). Kdybych snědl celou sklenici najednou tak chápu, ale já si jí pěkně rozkouskoval :) Od té doby jsem na tahini nešáhl. Pil jsem hodně zázvoráku, docela pomohl.
ovekyska
Příspěvky: 219
Registrován: ned kvě 22, 2011 23:03

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od ovekyska »

Pomoc!!!
Co na bercovy vred, na mastenie (sice som vyfasovala stribornu mast, ale aj tak),
strava, doplnky?
mam to zo zilnej nedostatocnosti, neriesila som priznaky a teraz som takto dopadla, idem samozrejme na cievne, asi ani liekom sa nevyhnem, ale musim sa vyzbrojit do buducna prevenciou.
pravda je taka, ze som v poslednej dobe miesala dost tuky s cukrom, cukor som teraz zo strachu vylucila uplne, som na zelenine + bielkoviny.
budem vdacna za vsetky rady.
Míla
Příspěvky: 3
Registrován: pát úno 06, 2015 23:33

Zánět ledvin

Příspěvek od Míla »

Ahoj všem, s přítelkyní jsme tři týdny na RAW. Mě je vcelku dobře, ale jí začala bolet ledvina a tělo zadržovat vodu. U doktora jí chtěli nasadit antibiotika, což se jí samozřejmě moc nechce. Takže zatím čaje, brusinkový zejména, teplo a klid na lůžku, ale po týdnu žádné větší zlepšení. Máte prosím někdo nějakou zkušenost, zda to souvisí s detoxikací, případně jak léčit? Díky moc.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Zánět ledvin

Příspěvek od rudo »

Míla píše:Ahoj všem, s přítelkyní jsme tři týdny na RAW. Mě je vcelku dobře, ale jí začala bolet ledvina a tělo zadržovat vodu. U doktora jí chtěli nasadit antibiotika, což se jí samozřejmě moc nechce. Takže zatím čaje, brusinkový zejména, teplo a klid na lůžku, ale po týdnu žádné větší zlepšení. Máte prosím někdo nějakou zkušenost, zda to souvisí s detoxikací, případně jak léčit? Díky moc.
nech si da spravit rozbor mineralov v krvi

ak presla na surovu stravu zrazu z velmi zlej stravy....

moze mat zrazu akutny nepdstaok soli

alebo drasliku a ladviny samzorejme maju problem

co je to surova starva je velmi otazne

presli ste na surovu zeleninu

alebo ste presli na orechy

alebo ste presli na ovocie?

alebo dokonca na kombinaciu ovocia a orechov?

kedze pojem surova strava je velmi siroky a pre novackov velmi nejasny

tak v ramci surovej stravy su varianty ktore su nezdrave
5 2 8
Míla
Příspěvky: 3
Registrován: pát úno 06, 2015 23:33

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Míla »

Díky za odpověď,
zde mám syrovou stravou na mysli čerstvé ovoce, čerstvou zeleninu, sušené ovoce a ořechy. Ráno pak čerstvě namletá pšenice zalitá teplou vodou s ovocem. K pití čaj zelený a další bylinkové čaje. Jaká je prosím ta špatná syrová strava pro začátečníky?
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od rudo »

Míla píše:Díky za odpověď,
zde mám syrovou stravou na mysli čerstvé ovoce, čerstvou zeleninu, sušené ovoce a ořechy. Ráno pak čerstvě namletá pšenice zalitá teplou vodou s ovocem. K pití čaj zelený a další bylinkové čaje. Jaká je prosím ta špatná syrová strava pro začátečníky?
takze stara tema co sa opakuje dokola a prinesie protichodne nazory

vela ludi je citlivuch na fruktozu a ta im vyslovene skodi a sposobuje aj zapaly akutne infekcie atd

susene ovocie je podla mna omyl zaradovat do surovej stravy...
a pritom je to len koncentrivana fruktoza


orechy obashuju mnoho plesni a ronych toxickych mikrooroganizmov nie vsetky a nie vzdy zalezi od cerstvosti a sposobu skladovania

ak sa jedia orechy a zaroven fruktoza vznika konfliktna sitiacia na 2 stupnich:

1. mikroorgoanizmi z orechov zasvinia telo vyvolaju infejkcie a to je potom zivene cukrom frujktozovym

2. v krvi sa miesaju tuky z orechov a cukor z ovocia, inzulin nevidui dobre na cukor kedz e tukove molekuly v krvi ho maskuju a vznika situacia kde cukrovo-inzulinova regulacia nemoze fungovat

samzorejme ze kazdy clovek je iny, niekto aj taky rezim zvaldne a nema viditelne nasledky iny clovej rychlo podlahne a nieco akutne mu hned vybehne

mnohe orechy maju nevhodny pomer omega 3 ku omega 6 cim sa zase podporuju zapalove procesy v tele

ja osobne povazujem za zdravu stravu taku zalozenu na zelenine z 90% a takmer bez ovocia a bez orechov
pricom nie je podstatne to kolko zeleniny je surovej a kolko uvarenej

iste sa tu zjvaia nazory ze sa da v zdravi zit aj na ovoci, to su jednoci co nemaju kratkodobe reakcie
5 2 8
Míla
Příspěvky: 3
Registrován: pát úno 06, 2015 23:33

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Míla »

Díky za radu, zkusíme to nějak vymyslet, aby to bylo ku prospěchu a ne ke škodě. Z knížky to vypadalo tak jednoduše, ale koukám, že to bude trochu složitější, než že jíst ovoce, zeleninu, ořechy a bude všechno v pohodě.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od cepheus »

Rudo .. asi sa nezjavia, oni uz to vdali .. nic neni az tak cernobily na tomto Svete :D))) ..
Clovek ma mit selsky rozum a vypustit ze stravy co mu skodi, nebo (po zmene) skodi jeste vic:).
Vychutnat si v klidu a pohode o co si telo samo rekne, ale hlavne se tim NEPREZIRAT (pac kazdy extrem je skodlivy sam o sobe) a hybat se, a bude vsecko ok a uplne samo.

Jeste jsem nevidel vysusenyho neduzivyho duchodce s cukrovkou, srdcare, otekly lejtka a tak ktery ji stridme vsecko a hejba se :wink:
Nejdulezitejsi je NO STRESS jak z "nezdravyho jidla" tak ze "zdravyho jidla":))) ..
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od rudo »

este chcem upozornit na riziko klicenia ci uz obilia alebo vselicoho ineho:

ak sa striktne nevymiena pravidelne voda a nepreplachuje

zacnu na to rast zase rozne mikroorganizme a je to riskantne tazke aj z toho mohola vnziknut ofekcia a zapal


ak 2 ludia robia to iste nemusi to byt iste

pokial si kamaratka ku[povala svoje orechy a klicila sama pre seba mohla mat proste smolu na zle balenie orechov alebo na jej naplesnivelu klicenu urodu


Inak ja osobne ak obcas jem orechy , tak ich zalejem vriacou vodou po tom ako ich najprv poumyvam

a to ich zbavi vsetkeho mikrosvonstva

ak na to nemam cas a zejm zopar mandli rovno zo sacku... tak to jned citim



vegetarian je slovo odvodene od anglickeho VEGETABLE


co by malo znamenat ze mame jest zeleninu

pokial si uz kamaratka vyrobila nejaky akutny zapal ladvin, tak by som neodporucal hrat hrdinu a zobral by som prislusne ATB ak su otestoavne na kulturu ze skutocne zaberu na to co tam je
5 2 8
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od martin_hk »

Ahoj, pratele.

Obracim se na Vas s prosbou, jestli by nekdo neumel zasvecene interpretovat vysledky mych krevnich testu v priloze. Podotykam, ze muj pitny rezim neni uplne prikladny, figuruje v nem i zeleny caj. Muj problem spociva v pocitech az velkeho vnitrniho tepla. Vcera jsem byl u lekare tradicni cinske mediciny, ten mi z jazyka a pulsu diagnostikoval blokadu "energetickou blokadu v oblasti jater a plic." Napadlo me, zkusit to nejak upravit pustem, ale nevim, jestli to neni riskantni s prihlednuti k tem hodnotam. Diky predem za vase postrehy
uploadfromtaptalk1427902523719.jpg
(947.34 KiB) Staženo 11 x
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Odpovědět