AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Jindra »

Lady píše:Moc prosím o radu Vás, kteří se živíte syrovou stravou běžně a již nějakou dobu, protože já teprve začínám a třeba reakce svého těla špatně čtu. V každém případě jsme se před několika týdny začala jarně detoxikovat a na to konto jsem se pokoušela jíst asp z 75% raw. Nejprve pouze kopřivy, medvědí česnek, ovoce a zeleninu, šťávy, oříšky a naposledy jsem zařadila i naklíčenou pohanku, protože mě nadchly recepty na internetu a dala jsem si ji jen tak syrovou, nevelké množství. Jenže! Nejspíš jsem to v žádném případě neměla dělat nebo jsem ji možná měla spíš usušit (vita chlebíčky od Lifefood totiž snáším dobře), protože reakce organismu byla opravdu bouřlivá. Už jsem si zvykla na různé detox. projevy jako bolesti hlavy, únava, bolesti různě v těle, ale toto - měla jsem děsivý večer a neméně děsivou noc. Tak extrémně mě to nadmulo, že bych nevěřila, že to je možné - měla jsem velmi silné křeče v celém břiše, bolesti a opravdu silnou plynatost. Tak si jen kladu otázku, jestli to někdo z vás také zažil - možná jsem něco udělala špatně - anebo prostě syrové věci můj organismus nesnáší (je fakt, že kdysi jsem měla dráždivý tračník a taky mám celiakii). Patrně budu muset jíst pohanku už jen vařenou. Zbyla mi té naklíčené ještě celá mísa, ale já mám stále křeče a bojím se to sníst. Na internetu jsem našla jen informace, že to, že klíčky a naklíčená pohanka nadýmají apod. je jen mýtus - no, pěkný mýtus, já to zažila na vlastní kůži a bylo to děsné.

Máte někdo nějakou radu či vysvětlení? Děkuju :-)
ahoj,
dám klasickou otázku, protože naklíčená pohanka fakt nic nedělá. takže zkusme hledat to "jiné", co nadýmalo, optám se proto:
- cos jedla předtím (a bylo tedy ve střevech),
- s čím jsi pohanku jedla.

Doufám totiž, že na raw food je naše tělo od Přírody stavěné, takže problém bude jinde...?
ať se daří, J.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Lekno
Příspěvky: 174
Registrován: sob lis 16, 2013 13:57

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Lekno »

ak smiem doplnit pre Lady:

Skus detoxikovat iba ovocim, ktore ma vyssi obsah vody (peckaty melon, peckate hrozno, papaja, ananas...), tekutiny napomahaju ocistovaniu, rychejsej alkalizacii. Miesaj potraviny rozvazne: linka
Podla tejto video prednasky linka, nas zazivaci system nie je moc nadseny vyssim konzumom: zeleniny a orieskov. Jedine ak potrebujes nabrat hmotu (svalstvo). LifeFood produkty su v prvom rade o obchode, nie uplne o zdravej vyzive, tam namixuju vsetko mozne dokopy (napr. ovocie+semiacka, kysele+sladke,...).
Existuju rozne detox reakcie (download na knihu) :
- slabe reakcie pri detoxe: nachladnutie, chripka, zmena strevnej peristatiky (pri prehanani pouzi hermanek), mensie bolesti, zvracanie, horucka, pocit vycerpania, otoky, casty alebo silny kasel, silna menstruacia, vyrazky, plynatost, caste moceni
- stredne reakcie pri detoxe: priznaky zapalu pluc, husty zeleny az hnedy hlien z nosu a krku, bolesti klbov, krvacanie z koncatin, dusnost, docasne zvacsenie tumorov, na kozi sa objavia bolaky, z oci a usi sa uvolnuje husty hnis, zvraceni, prujem,
- silne reakcie pri detoxe: ochrnutie niektorej casti tela, pluca vylucuju cierny hlien, (docasna) strata zraku, (docasna) strata sluchu, tazka unava, tumory sa objavuju po celom tele, krv v moci, vypadavanie nechtov, docasne hlboke depresie, praskanie koze, silne vyklanie zubov....

Skus nabrat viacej odvahy a byt uplny raw, nemusis mat strach ci neistotu. Pri zmene na raw, tvoje telo konecne zaziva dostatok casu a energie na detoxikaciu a pri detoxe budes mat vzdy ocistne reakcie. Su rozne moznosti ako dopomoct telu a tak katalizovat ocistu: bylinky (ja som zo zvedavosti nedavno kupil len tak pre detox tu zmesky a zial zlodeji colnici ma stedro pokutovali CLO/DPH), mms, casty pohyb na cerstvom vzduchu,...

"Horečky jsou jedním z nejlepších nástrojů, které tělo užívá k vylučování kůží. Se zvyšováním tělesné teploty se zvyšuje pocení, čímž se zvyšuje vylučování toxinů a hlenu. Tělo vyvolává symptomy nachlazení a chřipky, protože tak reaguje na napadení parazity, stimulaci nebo detoxikaci (alkalizaci). Nikdy tyto symptomy ani horečku nepotlačujte. Nejsou to nemoci, ale přirozené tělesné reakce, které mají zvýšit vylučování, aby se tělo uzdravilo."
Uživatelský avatar
Háně
Příspěvky: 146
Registrován: čtv pro 18, 2014 14:55

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Háně »

Tak já taky přispěju svojí radou, protože tu ještě nebylo řečeno, co dělat, když to omylem pokazíš a stane se ti, že se v noci probudíš a máš šíleně nafouklé břicho a křeče. Nejspíš by pomohl klystýr, ale mně se většinou nechce řešit to takto složitě, když bych radši spala. Mnohem rychleji zabírá lehnout si na tvrdou podložku, a zaujmout pozici Pavanamuktansana - poloha odstranění větrů, a snažit se záměrně prdět. Já mám tu zkušenost, že po chvíli mi břicho splaskne, nic mě nebolí a můžu jít zase spát. Ale samozřejmě mnohem lepší je se do této situace vůbec nedostat. Mně se to stává jedině s luštěninami, ať už naklíčenými nebo uvařenými, takže se snažím je nejíst. Než jsem začala s raw, nikdy se mi toto ani s luštěninami nestávalo :) teď už je nesnesu.
Odpovědět