AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od rudo »

kulina píše:zobudila som sa na strach, ze co ak je to nieco vazne :cry: sakra......chcela som vidiet v akom stave je stolica, tak som dala 2dcl mierne osolenej teplej vody....a hnacka....sakra nic sa nezlepsilo

predsa všetko musí von

šanka je v podstate vynútená hnačka slanou vodou,
5 2 8
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od buc11 »

hnačka je pro mne vždy vítaná zpráva
vracení těl do původního fungování jsou běhy dlouhých tratí, bez zázračných řešení
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od kulina »

Viem , ze hnackou sa telo cisti, no ja som mala nezastavitelny pocit, ze to bude bez nejakej podpory na upokojenie trvat strasne dlho.
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od rudo »

buc11 píše:hnačka je pro mne vždy vítaná zpráva
ono záleží na akom mediu je tá správa doručená :mrgreen:
5 2 8
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od kulina »

vsetko je v poriadku....citim sa dobre...oci uz vobec necitim a cierne uhlie postupne dosznieva a ide to tak ako ma v norme 8) tesim sa velmi....som zvedava na stvrtok co to bolo....dakujem vsetkym za cenne rady a pozitivnu energiu
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od kulina »

Takze...vysledky= nic sa vo vyteroch nenaslo....diagnoza= crevna chripka...........mne sa to dako nevidi, ale v krvi, vo vyteroch z konecniku, EKG, tlak, nic podozrive nenasli. Ja si vsak myslmim, ze to bol nejaky virus, no skor nieco bakterialne z jedla. Keby ta reakcia po tom jedle nebola taka rychla tak si to nemyslim. Kazdopadne, dufam, ze mi to v organizme nenarobilo prilis velku galibu a nikde sa to casom neprejaví, lebo to by ma velmi mrzelo. 15.11. idem na doliecovanie Diacomom, dam si to kuknut.... pre istotu.

Inak velmi sa mi nepaci pristup doktorov.... vsetko zlahcuju a nedavaju konkretne odpovede ( co by som v medicine ako vede ocakavala ;) ) a hlavne nehladaju pricinu do hlbky.... preto mili moji vitariani ostavam verna vasim usudkom, kniham o zdravi vdaka strave, vyskumom, ktore su bez medikamentov a hlavne, budem pocuvat svoje telo a POSLUCHAT HO! m:-)
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od rudo »

medicína nie je veda, je to biznis
ono máčo je veda v tom pôvodnom ponímaní toho slova
za posledných 100 rokov sa každé pôvodné odvetvie vedy zmenilo na ideologickú propagandu, teda duševnú platenú prostitúciu

to tam hore

rádový sluha, napríklad lekár vôbec nevie čomu slúži a že prečo ho učili to čo ho učili.

Kulina teraz sa zameraj na probiotik kapsule a zelené tablety spirulinu chlorelu

Inak všetko svinstvo v tele sa dobre kynozží napríklad obyčajnou sodou bicarb, pridávať trošku do pohára s vodou
a tiež špeciálnou sírou MSM
5 2 8
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od kulina »

probiotik kapsule som si kupila, tie ktore mi odporucila Renatka...spirulinu chlorelu nemam :( ....dnes som davala same zdrave a surove veci, takze som spokojna, uz mi je aj na zaludku lahsie.
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Božula

dotaz

Příspěvek od Božula »

Dobrý den vitariánci,mám takový dotaz,dceru v posledních asi 2 letech začal po 2 hodinách chůze bolet pravý kyčel.Někdy tam cítí něco i v klidu.Má 34 let,tlustá nená,měří 172,váží 52 kg.Akorát byl nalezen EB vir.Nevíte co s tou kyčlí dělat a co by to mohlo být.Děkuju
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: dotaz

Příspěvek od Jindra »

Božula píše:Dobrý den vitariánci,mám takový dotaz,dceru v posledních asi 2 letech začal po 2 hodinách chůze bolet pravý kyčel.Někdy tam cítí něco i v klidu.Má 34 let,tlustá nená,měří 172,váží 52 kg.Akorát byl nalezen EB vir.Nevíte co s tou kyčlí dělat a co by to mohlo být.Děkuju
to je otázka pro jasnovidce :wink: Ty míry (věk výška váha) jsou krásný, musí to bejt kočka (po mamce?). No, tak nějaké slovíčko vážně... taky mne začínaly pobolívat klouby, ovšem coby vitarián na to dneska už jen vzpomínám. Dcera je klasický "všežravec"? Pokud ano, asi nejhorší je pro klouby maso, jehož nedokonalým trávením vzniká hafo kyseliny močové a ta ve formě tvrdých krystalků vymílá kloubní pouzdra; pečivo, které obsahuje spoustu anorganických minerálů, ty opět sedimentují všade možně, i v kloubech. Hele taky to může být zánět (trvající dva roky... doufám ne, to by bylo velmi nebezpečné). Kolik má dcera pohybových aktivit? Sedavé zaměstnání? Je jasné, že s těmito vstupními informacemi, které jsi napsala, lze jen a pouze hádat...
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: dotaz

Příspěvek od rudo »

Božula píše:Dobrý den vitariánci,mám takový dotaz,dceru v posledních asi 2 letech začal po 2 hodinách chůze bolet pravý kyčel.Někdy tam cítí něco i v klidu.Má 34 let,tlustá nená,měří 172,váží 52 kg.Akorát byl nalezen EB vir.Nevíte co s tou kyčlí dělat a co by to mohlo být.Děkuju
uff príčin môže byť tisíc a jedna

ale napríklad jedna z možných príčin môže byť nesprávna technika chôdze, čo je spôsobené slabosťou a stuhnutosťou niektorých svalov a šliach, často úplne inde v tele

napríklad to môže ísť od štruktúry chodidla často práve opačnej nohy alebo od svalov chrbta brucha, väziva kolena alebo krčnej chrbtice či pozície rúk pri pri chôdzi


proste niekde sa niečo vykonáva nesprávne alebo niekde niečo nedovolí spávny pohyb a telo si hľadá takú techniku chôdze aby sa chodiť vôbec dalo a tá nájdená nespávna technika začne robiť problémy potom úplne inde


ako tréner závodnej chôdze a behu a kedysi jogy sa s tým stretám neustále


ale samozrejme problém môže byť aj vyslovene lokálny a môže vyžadovať rtg alebo scan alebo ultrazvuk ak je to v makkom tkanive

chodenie na hodiny jogy by asi rýchlo ukázalo svalove disbalencie všade v tele a nútili ich korigvať
5 2 8
laky

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od laky »

Dobrý den,

od své ženy,která se s vámi tady na vitariánu,již několikráte radila ve věcech zdraví,jsem dostal spoustu užitečných rad,jak si tu a tam pomoci s nějakou nemocí či problémem u kterého se mi běžnými způsoby léčby nepodařilo dosáhnout žádného výsledku.Mám teď ale větší problém a nevím si rady.Netýká se přímo mě,ale mého otce.Je teď čerstvě po operaci po autonehodě,kdy si způsobil několikanásobné zlomeniny.Operace dopadla docela dobře,ale po propuštění z intenzivky dostal záchvat,poněvadž nemohl vůbec dýchat (to je asi zaviněno operací bypassu,kterou nedávno prodělal a díky ní měl před měsícem první infarkt).Bohužel to nejhorší přišlo několik hodin po návratu na pokoj s intenzivní péčí.Dostal totiž těžký zápal plic,což si myslím,že je docela velký problém.Vzhledem k tomu,že v tomhle případě může jít o čas,tak nechci jen tak sedět a čekat co doktoři,a proto bych vás chtěl poprosit o případnou radu,co dělat více než umí (nebo spíše neumí) současná medicína,nebo zda byste mi nemohli dát odkaz na nějakého odborníka v téhle věci znalého.

S přáním hezkého večera a s díky za případnou odpověď se loučím

Petr Laky
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Panda »

laky píše:nebo zda byste mi nemohli dát odkaz na nějakého odborníka v téhle věci znalého.
Možná Jarda? http://www.zdravi-az.cz/
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Marci »

ahojky vsem. Ma nekdo z Vas nejakou informaci o tom,jak uvolněny kolenni křížový vaz dostat do jeho puvodni polohy? Teda krome plastiky. Vitam jakoukoliv zminku.diky.m.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od kulina »

Ma niekto skusenosti s vytazkom z grapfruitovych semien? Zauujimalo by ma po ako case by sa mohol dostavit nejaky exekt. Snazim sa vyliecit si zlateho stafylokoka pomocou grepov a tohto vytazku plus pomarance a citron....zatial sa mi podarilo rozpustit hnisave hlieny na vodnate (takze mi pri kazdom predklone kvapka z nosa, pred touto kurou som mala prazdny nos, no stekali mi po hrdle velmi hnisave zhluky hlienu, z ktoreho vytery vysli na zlateho stafylokoka)

ak ma niekto skusenosti bud s grapfruitovymi semenami, alebo stafylokokom budemvdacna za kazdu reakciu
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od rudo »

Maria píše:ahojky vsem. Ma nekdo z Vas nejakou informaci o tom,jak uvolněny kolenni křížový vaz dostat do jeho puvodni polohy? Teda krome plastiky. Vitam jakoukoliv zminku.diky.m.
nebol som dlho na tomto vlakne

co myslis uvolneny vaz ? je na jednom konci odtrhnuty ?, ak ano to bez prisitia asi nepojde.

ak je vytahany, predlzeny atd potom by sa dalo spekulovat
5 2 8
Soenam
Příspěvky: 13
Registrován: pon úno 27, 2012 8:54
Bydliště: Valašsko

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Soenam »

Ach jo, tak na ten monitor mžourám a nevidím. Včera jsem letos poprvé jela do práce na kole. Při zpáteční cestě mi vletělo něco co oka a nešlo to vyndat. Moc jsem se snažila, až jsem si poškrábala dokonce rohovku. Dnes jsem byla u očního a konečně se zbavila vetřelce a vyfasovala nějakou mastičku. Když jsem si ale přečetla složení, tak se mi to moc do oka mazat nechce. Asi ji nechám v krabičce a počkám, až se to vyléčí tak nějak samo :shock:
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od xHardCorex »

Soenam píše:Ach jo, tak na ten monitor mžourám a nevidím. Včera jsem letos poprvé jela do práce na kole. Při zpáteční cestě mi vletělo něco co oka a nešlo to vyndat. Moc jsem se snažila, až jsem si poškrábala dokonce rohovku. Dnes jsem byla u očního a konečně se zbavila vetřelce a vyfasovala nějakou mastičku. Když jsem si ale přečetla složení, tak se mi to moc do oka mazat nechce. Asi ji nechám v krabičce a počkám, až se to vyléčí tak nějak samo :shock:
Jedno je hrdost a druhe je zdravy rozum. JA by som si dal tu masticku.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Soenam
Příspěvky: 13
Registrován: pon úno 27, 2012 8:54
Bydliště: Valašsko

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Soenam »

A nejhorší je, že pracuju s počítačem a potřebuju pořádně vidět, ještě že je zítra pátek, nějak to už doklepu a v pondělí snad bude líp. Stejně i tak bych potřebovala nejspíš brýle, ale snažím se tomu vyhnout seč můžu. Mám za sebou laserovou operaci už před dost lety a jedno oko se mi zase nějak zhoršilo. Tak se snažím s ním cvičit, dle rad vyčtených z knih zde doporučovaných. I když nepravidelně. Myslím, že se to trochu zlepšilo :D , vlastně tak široký úsměv ještě ne, zatím jen takto :)
Soenam
Příspěvky: 13
Registrován: pon úno 27, 2012 8:54
Bydliště: Valašsko

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Soenam »

No, možná budu přinucena mastičku použít, když ztrácím zdravý rozum, tak jsem usměrněna. Ale nenásilně psychologicky. Nenápadně přesvědčena, že je třeba mé rozhodnutí ještě jednou přehodnotit. Uvidím zítra.
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od xHardCorex »

Soenam píše:No, možná budu přinucena mastičku použít, když ztrácím zdravý rozum, tak jsem usměrněna. Ale nenásilně psychologicky. Nenápadně přesvědčena, že je třeba mé rozhodnutí ještě jednou přehodnotit. Uvidím zítra.
Keby som nepouzival masticku do oka a dnes pravidelne gel a kvapky do oci tak by som prisiel o zrak na jednom oku:)

Niekedy treba tym lekarom aj verit.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od rudo »

Soenam píše: Asi ji nechám v krabičce a počkám, až se to vyléčí tak nějak samo :shock:
to akoze liecis tu krabicku ?
5 2 8
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Marci »

Soenam píše:Ach jo, tak na ten monitor mžourám a nevidím. Včera jsem letos poprvé jela do práce na kole. Při zpáteční cestě mi vletělo něco co oka a nešlo to vyndat. Moc jsem se snažila, až jsem si poškrábala dokonce rohovku. Dnes jsem byla u očního a konečně se zbavila vetřelce a vyfasovala nějakou mastičku. Když jsem si ale přečetla složení, tak se mi to moc do oka mazat nechce. Asi ji nechám v krabičce a počkám, až se to vyléčí tak nějak samo :shock:
Memu dedovi slehla v lese vetvicka do oka, posleze se z toho rozvinul pasovy opar,ktery mel az k chocholce hlavy. Dusledkem bylo,ze na oko oslepl.

Muj nazor:Pokud mas lepsi lecbu nez onu masticku ,pouzij ji, pokud nemas a nechavas to osudu,pak si vyfabuluj mozne dusledky (mozny zanet mozku,nervu,slepota,ochrnuti nervu apod)a odpovez si,zda jsi schopna je prijmout v cele sile a siri (zodpovednost). Tez se zamysli jak muze tve rozhodnuti zatizit tvou rodinu pripadne pratele (protoze v tomto okamziku rozhodujes i za ne).
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Soenam
Příspěvky: 13
Registrován: pon úno 27, 2012 8:54
Bydliště: Valašsko

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Soenam »

Děkuji za reakce, i když dnes vidím určité zlepšení, riskovat tedy nebudu.
Vůbec mi nedošlo, jaké by to mohlo mít následky.
Podle mě to bude do pondělka v pořádku, v zrcadle to vypadalo už celkem dobře, není to tak dramatické jako včera.
Přeji vám krásný den, tady svítí už od rána sluníčko.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Jindra »

xHardCorex píše:dnes pravidelne gel a kvapky do oci tak by som prisiel o zrak
a dokonce pravidelně? tu neni něco v pořádku
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od xHardCorex »

Jindra píše:
xHardCorex píše:dnes pravidelne gel a kvapky do oci tak by som prisiel o zrak
a dokonce pravidelně? tu neni něco v pořádku
Teda pouzivam to hlavne v praci, kde som cely den pri PC a je tu klimatizovany vzduch bez moznosti otvorenia okna. Cize musim zvlhcovat oci.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od buc11 »

xHardCorex píše:
Jindra píše:
xHardCorex píše:dnes pravidelne gel a kvapky do oci tak by som prisiel o zrak
a dokonce pravidelně? tu neni něco v pořádku
Teda pouzivam to hlavne v praci, kde som cely den pri PC a je tu klimatizovany vzduch bez moznosti otvorenia okna. Cize musim zvlhcovat oci.
když sme vařili, taky mi to robilo
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od xHardCorex »

buc11 píše:
když sme vařili, taky mi to robilo
No praveze som na ovoci mal stale cervene oci. Teraz sa mi uplne vybielili. Kvapky uzivam hlavne kvoli klimatizovanemu vzduchu. Inak to v podstate nepotrebujem.

Este ma tak napadlo. Podla Ayurvedy je za poruchy zraku a celkovo poruchy oci zodpovedny cukor v krvi. Cize cim je hladina krvneho cukru konstatnejsia, tak tym sa tieto poruchy znizuju. Co na sebe pozorujem od kedy som zacal jest kvanta zeleniny miesto ovocia.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od buc11 »

xHardCorex píše:
buc11 píše:
když sme vařili, taky mi to robilo
No praveze som na ovoci mal stale cervene oci. Teraz sa mi uplne vybielili. Kvapky uzivam hlavne kvoli klimatizovanemu vzduchu. Inak to v podstate nepotrebujem.

Este ma tak napadlo. Podla Ayurvedy je za poruchy zraku a celkovo poruchy oci zodpovedny cukor v krvi. Cize cim je hladina krvneho cukru konstatnejsia, tak tym sa tieto poruchy znizuju. Co na sebe pozorujem od kedy som zacal jest kvanta zeleniny miesto ovocia.
ach jo tak na ničem surovem asi neuspeju
zkusim jeste chvílu počkat, teď se vezeš na vlně účinků z pustu
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od xHardCorex »

buc11 píše:
xHardCorex píše:
buc11 píše:
když sme vařili, taky mi to robilo
No praveze som na ovoci mal stale cervene oci. Teraz sa mi uplne vybielili. Kvapky uzivam hlavne kvoli klimatizovanemu vzduchu. Inak to v podstate nepotrebujem.

Este ma tak napadlo. Podla Ayurvedy je za poruchy zraku a celkovo poruchy oci zodpovedny cukor v krvi. Cize cim je hladina krvneho cukru konstatnejsia, tak tym sa tieto poruchy znizuju. Co na sebe pozorujem od kedy som zacal jest kvanta zeleniny miesto ovocia.
ach jo tak na ničem surovem asi neuspeju
zkusim jeste chvílu počkat, teď se vezeš na vlně účinků z pustu
Ale ja jem surovu zeleninu. Teda nejaku cast parim ale jem hodne surovej. :)
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
ovekyska
Příspěvky: 219
Registrován: ned kvě 22, 2011 23:03

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od ovekyska »

vratil sa mi jeden problem z cias asi pred polrokom a to je zadrziavanie vody v tele,
pred par dnami som zacala rano behavat, teda je to taka 10-15 minutovka lahuckeho poklusu, kde polovicu trasy prechodim, lebo nemam ziadnu kondicku. pred behavanim som mala asi 55kg, po 2 dnoch to zrazu kleslo na 53 a cosi, cize predpokladam, ze asi nejaka voda sla prec, traz som vsak znovu nabrala na 55 a citim sa zle, citelne opuchnuty krk, ked sa zohnem, tak citim tlak v celej hlave a aj v bruchu a nohach, proste asi voda.
bolia ma krize, co neviem, ci mozu bt aj ladviny, alebo iba úroste z toho behu.
neviem, s cim inym si to davat do suvislosti, chcem san nejako konecne hybat a toto mi prislo ako snad jediny ssposob, kedze idem rano, ked deti este spia a cez den nie je sanca.
mala (asi aj mam) som problem krcove zily, bolo to v case, ked som prehnala cvicenie na rotane (tiez zufaly pokus nejako civicit) a schudla som na 47kg (172cm), potom celodeny nabeh na krce v nohach, opuchy, vacsia vaha.

viete niekto poradit, ci to moze byt z toho behu a co robim zle, pripadne ako dalej?

moze toto nejako suvisiet aj s chrbticou?
Dakujem.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Sweetie »

to je divny, krecovy zily se prej delaj z nedostatku pohybu. treba je to prechodny a vlozila se do cisteni lymfa. je to zmena, neco se ti v tele deje, to by mohla bejt znamka cisteni, vzdyt nic spatnyho nedelas, naopak. a co jis, solis? varis? ja bych vytrvala, mozna zpomalila tempo. (nebo zrychlila?)
ovekyska
Příspěvky: 219
Registrován: ned kvě 22, 2011 23:03

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od ovekyska »

Sweetie píše:to je divny, krecovy zily se prej delaj z nedostatku pohybu. treba je to prechodny a vlozila se do cisteni lymfa. je to zmena, neco se ti v tele deje, to by mohla bejt znamka cisteni, vzdyt nic spatnyho nedelas, naopak. a co jis, solis? varis? ja bych vytrvala, mozna zpomalila tempo. (nebo zrychlila?)
no, lymfa mi tiez napadla, tempo skor spomalit :roll:
s jedlom je to prave horsie, po rocnom obdobi takmer 100% vita mam dlhodobu krizu, v ktorej najhorsie je vecerne prejedanie sa a to piamo cokoladkami (najma). toto jednoznacne citim ako najvaacsi pruser, ani nie to, ze si casto davam chlieb s maslom a cibulkou :delicacy:
ked som to vsak mala 1.x, ziadne taketo sajrajty som nejedla.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Samira »

Sweetie píše:to je divny, krecovy zily se prej delaj z nedostatku pohybu...
celkom urcite mytus. mozno je to jeden z rizikovych faktorov, ale poznam mnozstvo stihlych, intenzivne sportujucich ludi so sialenymi problemami s krcovymi zilami.
ovekyska
Příspěvky: 219
Registrován: ned kvě 22, 2011 23:03

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od ovekyska »

Samira píše:
Sweetie píše:to je divny, krecovy zily se prej delaj z nedostatku pohybu...
celkom urcite mytus. mozno je to jeden z rizikovych faktorov, ale poznam mnozstvo stihlych, intenzivne sportujucich ludi so sialenymi problemami s krcovymi zilami.
krcove zily mozu byt aj s nadmernej fyzickej namahy, ked telo proste nestiha, tiez prekyselenie organizmu - udajne.
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od tristazmista »

tam je toho vic tech faktoru, nakej vycet je tadyk :

http://www.legaids.com/Varicose_Veins.html
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Pavluska »

Co poradit člověku, který má podezření na střevní cystu/y a k doktoru nespěchá (resp. má strach aby doktoři nechtěli hned příliš řezat do střeva - takže utéct hned po diagnostice... :) )?
Máte vlastní zkušenost nebo někdo z vašich blízkých, známých?
Našla jsem na netu nějaké tinktury co doporučovali Patákyovi apod s tím, že to samo o sobě pomůže.... ")
Pokud se ozve někdo po úspěšné léčbě (ať už jakékoli, i konvenční), tím lépe.
Děkuju
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od buc11 »

Pavluska píše:Co poradit člověku, který má podezření na střevní cystu/y a k doktoru nespěchá (resp. má strach aby doktoři nechtěli hned příliš řezat do střeva - takže utéct hned po diagnostice... :) )?
Máte vlastní zkušenost nebo někdo z vašich blízkých, známých?
Našla jsem na netu nějaké tinktury co doporučovali Patákyovi apod s tím, že to samo o sobě pomůže.... ")
Pokud se ozve někdo po úspěšné léčbě (ať už jakékoli, i konvenční), tím lépe.
Děkuju
nejlepší a nejrychlejší je půst,
ale to určitě nebude chtít, tak bych šel k mudrovi, nemusí se hned řezat, lze to takřka bezbolestně vypálit s 3denní hospitalizací, ale to bylo před 30ti lety, tak možná už jen dvoudenní
canibalx
Příspěvky: 20
Registrován: úte kvě 22, 2012 17:28
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od canibalx »

Dobrý den, chtěl jsem se vás postřednictvím fora optat, jestli máte zkušenosti s léčbou psychosomatických projevů, takové ty stavy sebepozorování a pocity, že je člověk nemocný, i když není, doprovázející stres, úzkost, sevřené hrdlo, tlaky pod ohryzkem, bradou - v zádech a takové ty přídavné věci k tomu. Psychiatra jsem ještě nenavštívil, ale plánuji to, bojím se však více té chemie, co mi předepíše a hledám alternativní způsob léčby. Proto se chci zeptat, jestli máte nějakou přírodní radu ze svých bohatých zkušeností. Zkoušel jsem i přejít na Vitariánství, vždy ze dne na den - nejdéle jsem to vydržel bohužel 15 dní, což bude asi hodně málo - pak jsem následně přesedlal na všežravé stravování s přídavkem zeleninových a ovocných šťáv. Ono se mi totiž neulevilo ani po 15 dnech, asi potřebuju slyšet, že je to málo a je zapotřebí vydržet déle. Zdálo se mi, že se mi mé deprese po 10 dnu prohlubují, proto jsem se asi zbytečně zalekl. A nyní je to každým měsícem horší, nastupují další příznaky snad deprese - jako dýchavičnost. Prosím o nějakou radu, děkuji
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od dgm »

Mozna by stacilo ze zacatku zkusit doplnovat horcik.
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Pavluska »

buc11 píše:
Pavluska píše:Co poradit člověku, který má podezření na střevní cystu/y a k doktoru nespěchá (resp. má strach aby doktoři nechtěli hned příliš řezat do střeva - takže utéct hned po diagnostice... :) )?
Máte vlastní zkušenost nebo někdo z vašich blízkých, známých?
Našla jsem na netu nějaké tinktury co doporučovali Patákyovi apod s tím, že to samo o sobě pomůže.... ")
Pokud se ozve někdo po úspěšné léčbě (ať už jakékoli, i konvenční), tím lépe.
Děkuju
nejlepší a nejrychlejší je půst,
ale to určitě nebude chtít, tak bych šel k mudrovi, nemusí se hned řezat, lze to takřka bezbolestně vypálit s 3denní hospitalizací, ale to bylo před 30ti lety, tak možná už jen dvoudenní
no, půst asi ne. Děkuji. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od rudo »

canibalx píše:Dobrý den, chtěl jsem se vás postřednictvím fora optat, jestli máte zkušenosti s léčbou psychosomatických projevů, takové ty stavy sebepozorování a pocity, že je člověk nemocný, i když není, doprovázející stres, úzkost, sevřené hrdlo, tlaky pod ohryzkem, bradou - v zádech a takové ty přídavné věci k tomu. Psychiatra jsem ještě nenavštívil, ale plánuji to, bojím se však více té chemie, co mi předepíše a hledám alternativní způsob léčby. Proto se chci zeptat, jestli máte nějakou přírodní radu ze svých bohatých zkušeností. Zkoušel jsem i přejít na Vitariánství, vždy ze dne na den - nejdéle jsem to vydržel bohužel 15 dní, což bude asi hodně málo - pak jsem následně přesedlal na všežravé stravování s přídavkem zeleninových a ovocných šťáv. Ono se mi totiž neulevilo ani po 15 dnech, asi potřebuju slyšet, že je to málo a je zapotřebí vydržet déle. Zdálo se mi, že se mi mé deprese po 10 dnu prohlubují, proto jsem se asi zbytečně zalekl. A nyní je to každým měsícem horší, nastupují další příznaky snad deprese - jako dýchavičnost. Prosím o nějakou radu, děkuji
moj nazor je ze ludska psychika je nicena cukrom kazdeho druhu, ak si presiel na raw tak ze si sa vrhol na ovocie....
5 2 8
canibalx
Příspěvky: 20
Registrován: úte kvě 22, 2012 17:28
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od canibalx »

to je pravda, převážně jsem se vrhl na ovoce a mrkev - což je také zásobárna cukru. Nyní se chci pokusit zapojit více zelí kvůli Céčku, který zvýšeným adrenalinem mizí a také celer, který všude vyzdvihují. Já jsem všeobecně hodně jedl sladkosti, až možná příliš, takže tu vinu dávám i této skupině jídel. Můj jídelníček zedníka vypadal příšerně, 6 rohlíků k snídaní - 4 piva denně, klasika jako paštiky, saláty a teplý jídlo pěkně na večer, do toho kvanta sladkostí. Metabolismus jsem měl rychlý, takže jsem ani díky pohybu nepřibíral, takže nebyl důvod měnit.
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Marci »

Sweetie píše:to je divny, krecovy zily se prej delaj z nedostatku pohybu. (nebo zrychlila?)
Tuhle volovinu vymyslel Macha ale pravda to opravdu neni.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Marci »

canibalx píše:Dobrý den, chtěl jsem se vás postřednictvím fora optat, jestli máte zkušenosti s léčbou psychosomatických projevů, takové ty stavy sebepozorování a pocity, že je člověk nemocný, i když není, doprovázející stres, úzkost, sevřené hrdlo, tlaky pod ohryzkem, bradou - v zádech a takové ty přídavné věci k tomu. Psychiatra jsem ještě nenavštívil, ale plánuji to, bojím se však více té chemie, co mi předepíše a hledám alternativní způsob léčby. Proto se chci zeptat, jestli máte nějakou přírodní radu ze svých bohatých zkušeností. Zkoušel jsem i přejít na Vitariánství, vždy ze dne na den - nejdéle jsem to vydržel bohužel 15 dní, což bude asi hodně málo - pak jsem následně přesedlal na všežravé stravování s přídavkem zeleninových a ovocných šťáv. Ono se mi totiž neulevilo ani po 15 dnech, asi potřebuju slyšet, že je to málo a je zapotřebí vydržet déle. Zdálo se mi, že se mi mé deprese po 10 dnu prohlubují, proto jsem se asi zbytečně zalekl. A nyní je to každým měsícem horší, nastupují další příznaky snad deprese - jako dýchavičnost. Prosím o nějakou radu, děkuji
Pokud je to opravdu jen v rovine psychiky,tak se domnivam,ze je to dusledek potlacovani sebe sameho v nejakem spektru.
Pomerne rychle vysledky muze mit metoda NLP popripade TFT,ktera hleda pricinu. Mozna by bylo uzitecne navstivit terapeuta skoleneho Brandon Bays-Cesta,ktery by tez mel jit hlubokym vnorem po pricine. Psychology ci psychiatry bych nechala az na posledni staci,zadny farmaka pricinu nezjisti.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
canibalx
Příspěvky: 20
Registrován: úte kvě 22, 2012 17:28
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od canibalx »

Máte nějaký kontakt na terapeuta - nejlépe středočeský kraj, rád bych nějakého na doporučení.
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Marci »

Muzes zkusit Janu http://www.janavet-hypnoza.cz/kontakty.html Zije v Dansku a v Cesku pravidelne nakratko pobyva.
Co se tyce terapeuta BB,tak jedine vyhledat na webovkach.

Nez si vyhledas vhodneho terapeuta,tak bych jeste suplementovala horcik,jak uz ti bylo receno. Jeho nedostatek ma velmi negativni vliv na psyche. Nejrychleji ho do sebe dostanes skrze hořčičnou sůl,podrobnosti viz. na webu a-zdravi jardy zajicka mozna i na jinych vaknech zde.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Jindra »

canibalx píše:Máte nějaký kontakt na terapeuta - nejlépe středočeský kraj, rád bych nějakého na doporučení.
Taky jsem si hned vzpomněl na "Jardův hořčík", Maria to už napsala; nemám osobní zkušenost, ale Jardovi bych to věřil,

no a k otázce - ochutnal jsem RUŠ a považuji to za opravdu, ale opravdu vynikající metodu, která mi během pár hodin odblokovala mnohaletý trauma,
takže určitě radím tuhle výbornou terapii, Karel je moc fajn chlapík
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od cepheus »

Taky bych prubnul ten horcik, kdyz to nejde vybredout z depky silou rozumu ci vule, chteni (a do pustu se nechce taky, ten je 100%-ni a pokud se udela i dobra navratovka tak 200%-ni uspech), musi to jit nastartovat chemicky.
Taky je k dispozici Jardovo "Kladivo na deprese, aneb Kam se odstěhoval hořčík" (do Humpolce tezko, tam uz je hlinik) :D.
A jeste tady : "Hořčíková bomba"
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od cepheus »

Maria píše:
Sweetie píše:to je divny, krecovy zily se prej delaj z nedostatku pohybu. (nebo zrychlila?)
Tuhle volovinu vymyslel Macha ale pravda to opravdu neni.
Maru, ja normalne zasnu, jak nekomu dokaze nekdo lezet tak dlouho v zaludku :? osobne je mi uplne sumak co kdo vymyslel, dulezitejsi je, ze mu to funguje.
Samozrejme to zadna volovina neni, maji to HLAVNE prdelate baby sedici nekde v kanclu, a pak v druhe rade zenske bez spetky pohybu stojici zenske u pasu v nejake zdesene fabrice.
U chlapu je to zridkava vec, ponevadz po fabrice vetsinou pobihaji, malokdy je najdes stat nekde u pasu a kancelarske mysi taky delaji zridka kdy.
Tak at si kazdy srovna v hlave sam, z ceho vznikaji varixy.
-----------
A za druhe co se tyce Tvych rad na vyladeni psychiky, tak bych si nejakym posahanym samanem nahlizet do duse nedal ani za milion korun ceskych. Ani za deset bych si do sve karmy hrabat nikym jinym nedal, ale to uz jsme tu taky resili a sve stanoviska proc si vyjasnili.
Nerad prosim neco o cem netusis jake muze mit nasledky a co muze karmicky poskodit jine lidi.
To ze se pro to rozhodl nejaky saman a jednoho krasneho dne na to sam dojede je ciste jeho vec a hlavne JEHO karma, ale nikdy bych mu ovecky nenahanel.
Ma ucta.
Odpovědět