AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Honza »

Milí vitariánci! Prosím potřebuji nutně poradit s tímhle:

V pátek jsem se ráno probudil s nějakým přeleželým ramenem či co, ráno jsem tomu nevěnoval pozornost, že se to rozhejbe. Jenže je to čím dál horší. Diagnóza je s největší pravděpodobností : zánět nervu v tom místě (pod deltovým svalem - levé rameno) - je to bolest non stop celej den. Vystřeluje to do ruky. Léčitel mi moc nepomohl. V noci nemůžu spát, dokonce jsem prohrál sám se sebou a beru na noc paralen (abych alespoň něco naspal) což je asi potřetí v životě kdy jsem se pokorně sklonil před farmaceutickým průmyslem...

Prosím o babskou radu jak proti zánětu nervu? Prosím prosím.
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

honzo, nie som sice baba bylinarka, proti zapalom ale myslim bezpecne zaberaju napriklad borakovy olej, rakytnik resetliakovy, pripadne si zozen nejake tinktury s extra silnym protizapalovym ucinkom. ak ucitis, ze tieto prostriedky zaberaju, vysad cim skor ten paralen a zisti co bolo pricinou zapalu..
drz sa.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

osobně bych to prohřejval, prohřejval, nějak rozumně cvičil a rozhejbával, jóga jistě dodá nějakej ten cvik a hodil asi půstik, neseděl strnule a nenechat to místo tuhý ale to jsou jen moje ryze amatérské rady jak bych to řešil
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

prehrievanie moze byt pri niektorych zapaloch nebezpecne, takze o tom by si si mal najprv zistit viac. ak sa citis na post, mohol by hojenie urychlit. + to setrne rozhybanie ala tvx.
hlavne by som ale cim skor zacal patrat po tej pricine, nech sa to vytrhne aj s korenom..
Janina
Příspěvky: 289
Registrován: ned úno 19, 2006 17:39

Příspěvek od Janina »

Honzo, más stále takové bolesti?
Uživatelský avatar
Pepík Ševců
Příspěvky: 523
Registrován: stř pro 14, 2005 9:47

Re: Zdravotnická poradna

Příspěvek od Pepík Ševců »

Když užíváš ten paralen, je lepší lokální verze v nějaké mastičce, lékárník Ti poradí. I tak je lepší to střídat s ibuprofenem - stejný účinek, ale každé poškozuje něco jiného v těle, trochu ta negativa rozložíš.
Pokud se opravdu jedná o zánět (je to jen Tvoje diagnóza?), :( , ale při zánětu rozhodně chladit, nikoli prohřívat (mám obavu, že bys vyletěl z kůže). Mírné rozhýbávání, opakuji mírné (nic nezvedat, jen lehce procvičovat tlapu) není na škodu, pokud stav zhorší, nech toho a čekej :(
Pokud kvůli tomu až nemůžeš spát a bolest Ti vystřeluje, může to být i něco jiného (nechci plašit, nejspíš ne). Pokud navštívíš doktora (neurolog), nejspíš Ti diagnostikuje přesněji, rozhodně Tě aspoň na rozdíl ode mne uvidí :)
Nemusíš brát žádné pilule, které by Ti eventuálně předepsal, když už ty doktory nemusíš, ale aspoň budeš znát diagnózu.

Popiš problém víc, bolí to při pohybu jiné části těla (hlavy, ruky, ohyb v zádech)? Při delším klidu se zmírní nebo naopak? Ale tohle je na dálku dost nesmysl (asi jako léčitel po telefonu :) ). I tak, pokud se bojíš k doktoru, snad bych poradil aspoň trochu.

maja
Příspěvky: 6
Registrován: úte bře 07, 2006 19:39
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od maja »

Honza,ked som mala tento problem ja,cakajuc,ze to prejde,trpela som dva tyzdne ,co sa cez den dalo vydrzat,i ked bolest vystrelovala az do malicka,horsie to vsak bolo v noci,tak ako u Teba.Po dvoch tyzdnoch sa rozhodla pre aktivnejsi pristup a vecer som si prikladala na bolave miesto vlazny obklad slanou alebo cistou vodou .Telo sa sustredilo na prijemny pocit na pokozke a tak som mohla aspon zaspat.Zaroven som si vytvarala pocit radostneho ocakavania chvile,ked ma to uz nebude boliet a ono to fakt preslo. Mozno by to preslo aj tak,neviem.
Prajem skore vyzdravenie!
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Díky všem za rady a za povzbuzení.

Maja - až do malíčka to nevystřeluje, ale bolest je to řádná a začne to tak po 18:00 hodině, přes den to cítím, ale dá se to.

Pepíku i tobě díky za rady: od páteře to ale na 95% není. Mám s páteří své bohaté zkušenosti, sice dole (L5-S1), ale tohle je něco jiného. Je to fakt nerv. Svalovou bolest taky dost dobře znám, to není ono. Bolest začíná uprostřed deltového svalu - hluboko a pokračuje do první třetiny ruky (de to vnějškem). A dám na tebe s tím chladem, do horký vany tedy nevlezu. Bolí to pořád a při určitých pouzicích paže k ramenu to bolí jak čert. Neexistuje bezbolestná poloha. Proto nemůžu spát. Dnes zkusím jen půlku paralenu. Přemýšlel jsem o alkoholu na noc, ale nevím jaká dávka by ten paralen (500) nahradila :)

Jani - stále ne, tohle je poprvé

Petře: rozhýbával jsem to dva dni a dnes se spíš přikláním k tomu: nehejbat

800914:bohužel nic z toho ted doma nemám

Maja: 2 týdny! To mi ani neříkej! Stále doufám, že to nějak samo zmizí. Tu sůl zkusím, říkal mi to i léčitel.

Lidi, já si umím poradit se začínající virózou, kašlem a rýmou, ale tohle neumím.. To není vnitřek, to je nějakej skříplel nerv, nebo co, nějaká špatná poloha ramene, fakt nevím. Ve čtvrtek jdu k ortopedovi (náhodou jsem objednán s kotníkem) tak mu to řeknu.
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

Součást léčby by měla být si myslím i duševní očista, tzn. vzpomenout si, jakou jsi vykonával činnost, která namáhala to rameno a byl jsi při tom třeba hodně naštvaný, anebo jsi nemyslel na tu činnost, ale na něco, co tě aktuálně zlobí a vyvádí z rovnováhy atp. Možná se ti tu noc taky něco škaredého zdálo ... ?
Uživatelský avatar
Pepík Ševců
Příspěvky: 523
Registrován: stř pro 14, 2005 9:47

Příspěvek od Pepík Ševců »

Honza píše: Dnes zkusím jen půlku paralenu. Přemýšlel jsem o alkoholu na noc, ale nevím jaká dávka by ten paralen (500) nahradila :)
Pokud nejsi abstinent :) tak je to rozhodně zdravější řešení, pokud to pomůže. Neměl bys brát paralen a alkohol současně, ale samotné dva panáčky, ekvivalent v pivu (2 plzničky) nebo nejradši vínu (cca 4 dl) Ti nic neudělají a jako anestetikum (nebrané denně a dlouhodobě) je to myslím dobrá volba. Určitě se Ti bude lépe spát. :)

Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Selma píše:Součást léčby by měla být si myslím i duševní očista, tzn. vzpomenout si, jakou jsi vykonával činnost, která namáhala to rameno a byl jsi při tom třeba hodně naštvaný, anebo jsi nemyslel na tu činnost, ale na něco, co tě aktuálně zlobí a vyvádí z rovnováhy atp. Možná se ti tu noc taky něco škaredého zdálo ... ?
Selmo díky, spal jsem se synem na jedné posteli na boku, vím jistě, že v dost nepřirozené poloze a ráno to začalo... Sen si nepamatuji, ale jsem ted celkem v pohodě.

Pepíku: dám na Tebe, zkusím to dnes s tím Vínem :) Už mám v sobě jedno pivo.
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

suhlas. nazdravie. :wink:
a zajtra skus po ortopedovi najst vo svojom okoli nejakeho sikovneho chiropraktika nech ta prehne cez koleno. prijemnu liecbu prajem.
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

Honza píše: Selmo díky, spal jsem se synem na jedné posteli na boku, vím jistě, že v dost nepřirozené poloze a ráno to začalo... Sen si nepamatuji, ale jsem ted celkem v pohodě.
Hmmm, když si v noci malá vleze ke mně pod peřinu, tak do dvaceti minut prchám do její postele, abych mohla spát sama. Ztrátu svého pohodlíčka nesu tak těžce, že mně ráno chytnou záda. A to jsem si předsevzala, že to třetí, až se narodí, bude spát semnou až do jeho tří let. Musela jsem se zbláznit :cry: :lol:

Můj otčímek si tuhle také přeležel rameno a celá ruka mu na týden ochrnula. Doktoři tomu říkají milenecké revma nebo tak něco, že to mívají často muži, kterým spí žena na rameni. No, však oni ti to vysvětlí:-)
Uživatelský avatar
Pepík Ševců
Příspěvky: 523
Registrován: stř pro 14, 2005 9:47

Příspěvek od Pepík Ševců »

Selma píše:
Honza píše:
Můj otčímek si tuhle také přeležel rameno a celá ruka mu na týden ochrnula. Doktoři tomu říkají milenecké revma nebo tak něco, že to mívají často muži, kterým spí žena na rameni. No, však oni ti to vysvětlí:-)
Milenecká obrna. :) Ale to nebolí.

To Honza: dám si s Tebou na dálku skleničku na zdraví. :)

Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Je chvíli po 23:00, padlo bohužel jen to jedno pivo a 3 dcl vína. Víc nedám, vůbec mi to nejede. Bolest neustoupila. Dám tedy 1/2 paralenu, počkám 20 minut až zabere a du spát.

Selmo: Já spím s klukem takhle už asi přes rok a prchnout zpět do manželské postele se mi podaří jen svátečně. A často v noci pendluju. Mě je to příjemný, ale je to na úkor pohodlí, ale ta příjemnost to vyváží vícenásobně. Dřív spal s náma v ložnici, ale pak jsme mu udělali pokojík a zamiloval se do něj,..bohužel (bohudík) vyžaduje mojí přítomnost :( :) Já si to celkem užívám, říkám si za pár let si na tátu ani nevzpomene, ale zas to odnesla ta ruka. Kdybych alespoň věděl termín kdy to odezní, něco jako termín porodu nebo tak... no koukám, že plácám nesmysly. Dobrou noc.
Nevědomost je tak lehká!
Janina
Příspěvky: 289
Registrován: ned úno 19, 2006 17:39

Příspěvek od Janina »

:wink:
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

dnešní noc byla úplně nejhorší, navíc mě to chytlo i druhou ruku a problém je i teď přes den. :(
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

:roll:
pred cca piatimi rokmi som si tiez "uzival" celodenne /a hlavne nocne/ trable.
nebol to ale pricvaknuty alebo zapaleny nerv, takze ti nedam konkretnu liecebnu radu.. podla toho co pises, ale myslim, ze by si nemal cakat az do zajtra na ortopediu, chod tam uz dnes, ved je to vazny pripad, alebo na traumacku nech ta dostanu z najhorsieho. verim, ze ked vravis ze je to vazne, ze to tak je.. hoci ti daju nejaky obstrek alebo podobne utisovaky, aspon ta to ale dostane spat do ciastocnej funkcnosti, kedy to budes moct vziat do vlastnych ruk. skusenosti mas dost, takze vypostovat alebo inak sa zbavit toho, co do teba teraz napchaju nebude pre teba neskor myslim problem..
drz sa.
Vnučka
Příspěvky: 30
Registrován: pon kvě 23, 2005 20:12
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vnučka »

Honzo, pokud máš ke mně důvěru :wink: ... můj skvělej kamarád "diagnostik" se na tebe "podíval" ... není to prý zánět nervu, ale blok krční páteře, chce to schopného fyzioterapeuta.
Jemu děkuju a Tobě držím palce.... Jája
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

Pepík Ševců píše:
Milenecká obrna. :) Ale to nebolí.

Na ja obrna, já věděla, že někdo bude znát správný název:-) Taky jsem si říkala, že je to fajn varianta tohoto problému. Nemusel nic dělat a přitom ho nic nebolelo.
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

Honza píše: Selmo: Já spím s klukem takhle už asi přes rok a prchnout zpět do manželské postele se mi podaří jen svátečně. A často v noci pendluju. Mě je to příjemný, ale je to na úkor pohodlí, ale ta příjemnost to vyváží vícenásobně. Dřív spal s náma v ložnici, ale pak jsme mu udělali pokojík a zamiloval se do něj,..bohužel (bohudík) vyžaduje mojí přítomnost :( :) Já si to celkem užívám, říkám si za pár let si na tátu ani nevzpomene, ale zas to odnesla ta ruka. Kdybych alespoň věděl termín kdy to odezní, něco jako termín porodu nebo tak... no koukám, že plácám nesmysly. Dobrou noc.
Přiznej si, že si to zas tak neužíváš a budeš mít pokoj :wink:
Jó, byly doby, kdy jsme spávali s manželem na jednom malém gaučíku a nic mně nebolelo. To už snad ani není pravda :lol:
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Vnučka píše:Honzo, pokud máš ke mně důvěru :wink: ... můj skvělej kamarád "diagnostik" se na tebe "podíval" ... není to prý zánět nervu, ale blok krční páteře, chce to schopného fyzioterapeuta.
Jemu děkuju a Tobě držím palce.... Jája
Vnučko, čím dál tím více se k tomuto závěru taky přikláním, už jsem kontaktoval pár lidí, snad někdo z nich pomůže, ale dnes to nebude. Zas mě čeká ta noc.. Ono se to od rána přesunulo na pravou ruku s možná ještě větší intenzitou..

Selmo!!
Děvče zlatý, já si to fakt užívám! Ten kluk mě nabíjí - je jak baterka. To bych ale neměl co ? :roll:

Jani! díky
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

800914 píše::roll:
pred cca piatimi rokmi som si tiez "uzival" celodenne /a hlavne nocne/ trable.
nebol to ale pricvaknuty alebo zapaleny nerv, takze ti nedam konkretnu liecebnu radu.. podla toho co pises, ale myslim, ze by si nemal cakat az do zajtra na ortopediu, chod tam uz dnes, ved je to vazny pripad, alebo na traumacku nech ta dostanu z najhorsieho. verim, ze ked vravis ze je to vazne, ze to tak je.. hoci ti daju nejaky obstrek alebo podobne utisovaky, aspon ta to ale dostane spat do ciastocnej funkcnosti, kedy to budes moct vziat do vlastnych ruk. skusenosti mas dost, takze vypostovat alebo inak sa zbavit toho, co do teba teraz napchaju nebude pre teba neskor myslim problem..
drz sa.
O co šlo u Tebe?
Já už dnes nikam nejdu. To už nějak vydržím.
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

ak ta to fakt zaujima, popisoval som to pred casom v megaprispevku vo fore vapnik.. prva strana, skoro na konci.
/jeden z tych mojich out of topic pocinov.. :roll: /

honzo, viem ze teraz sa to prijma tazko, ale urcite si aj sam v zivote castokrat pochopil, ze bolest nas nechce za kazdu cenu iba sadisticky deptat.. velmi rada zase odide strasit neposlusne deti.. jedine co pre to treba urobit, je zapocuvat sa na chvilu do toho jej krasneho alikvotneho spevu. so plug your headphones in, and enjoy.. :wink:

aku by potom mal funkciu fyzioterapeut pri lieceni tvojho problemu? napada ma prirovnanie k zosilovacu vystupneho signalu.. neviem ale ci je to presne, ziadny ma zatial neskrucal. :lol:
cim skor ho ale vyhladaj, potom mozes moje dohady upresnit..
maj sa.
Naposledy upravil(a) 800914 dne stř bře 08, 2006 22:10, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

honzo, o com spievaju krcne obratle?
pripijame dnes vecer zase na zdravie alebo sa to uz vyriesilo?
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

800914 píše:honzo, o com spievaju krcne obratle?
pripijame dnes vecer zase na zdravie alebo sa to uz vyriesilo?
díky za optání - Bolí obě paže (ramena) a nevím jestli méně, nebo více než včera, v každém případě, včera to byla jen levá. Dnes alkohol určitě ne.

ad bolest: asi nám každá taková bolístka má dát čas a prostor na zamyšlení, co děláme v životě špatně. Někde jsem slyšel, že nemoc je dar. Otázka je jak se zhodnotí a co potom člověk dokáže změnit. Nějaké závěry jsem si už pro sebe udělal, ale asi toho moc nezměním.
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

hm. praotec vitarian sa mi zdal byt vzdy nezastavitelny vo svojom odhodlani zit stastne a spokojne.. :lol: som teda dost prekvapeny, ze sa zrazu nechce vzdat zvykov, ktore mu jednoznacne skodia..

honzo, to ze prejavujes svojmu synovi otcovsku naklonnost je fakt pekne. myslis ale ze keby si mohol vybrat, ze by chcel mat radsej trpiaceho tatku pri sebe ako spokojneho, par metrov dalej v jeho spalni?

nie som psycholog, takze ti jednonacne neporadim ani v tomto. skus si to prebrat sam. zmurk.
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Těmi zlozvyky vidím hlavně takovou svojí přehnanou snahu prosadit se ve sportu - místo abych se věnoval jiným bohulibějším činnostem. A přitom vím, že mojí páteři to objektivně škodí. Jenže se mi vyždy na čas uleví a jsem v tom zas znovu. Mám v sobě bohužel asi moc veliké ego. NAvíc mě to baví. Tenhle rok, dva vyslalo moje tělo už několik signálů, že tudy ne, vím to že tudy ne a stejně si nedám pokoj..
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

honzo, vidim ze si na drate tak este nieco prihodim..
myslim, ze kym nerobis vzpieranie alebo nieco na ten sposob, nie je vobec nutne seknut s tvoji oblubenym sportom.
chrbtica sa namaha pri vsetkych sportoch, pri predchadzani problemov ale vzdy ide predovsetkym o jej stav..
nemam s tym problemy, casom ale asi prijdu hehe. mozno som to tusil ked som uz davnejsie kupoval jednu knihu, ktora sa venuje hlavne tejto teme, teda bezpecnemu zrepairovaniu chrbtice od prveho po ten posledny stavec. nemam ju teraz pri sebe, takze nazov upresnim neskor, napisal ju ale chlapik, po ktorom bola cela tato metoda aj pomenovana: nejaky alexander, od toho teda aj alexandrova metoda.
najdes tam vela uzitocnych informacii o tom, ako sa naucit fungovat pri akomkolvek zatazeni s ohybnostou kocura, tak si ju teda skus pozhanat, dufam ze navody zaberu.
/obal je strieborny, s postavou nejakej antickej kalokagatickej sochy, autor asi vydal aj ine knihy, tato bude nieco ako zhrnutie jeho celozivotneho diela. chlapik mi trochu pripominal walkera, nie je to teda ziaden vopruz :wink: /
Uživatelský avatar
Pepík Ševců
Příspěvky: 523
Registrován: stř pro 14, 2005 9:47

Příspěvek od Pepík Ševců »

Až půjdeš k tomu ortopedovi, ptej se na TH 3-4 nebo 4-5. Tam to bude, pane. Potřeboval bych Tě mít po ruce, ale zkus zavolat do Motola na neurologii. Třeba chytneš někoho z mých známých, nebudu jmenovat, ale všichni jsou tam machři a i v Tvém vitariánství Ti porozumí. Toto už fakt voní problémy.
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

800914 píše:.. jedine co pre to treba urobit, je zapocuvat sa na chvilu do toho jej krasneho alikvotneho spevu. so plug your headphones in, and enjoy.. :wink:
To si radši zazpívám sám. :D
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

tak veru. ked nespievaju obratle, zaspievaj si sam.. :lol:
/ach, tie kvetnate metafory.. crevo basnicke plodiace.. :lol: /
Peťka
Příspěvky: 196
Registrován: pát bře 04, 2005 11:56
Bydliště: Leskovec nad Moravicí

bolest

Příspěvek od Peťka »

Čau Honzo,
cítím s Tebou - též jsem nedávno zažil očistec a prohrával s farmacií i když jen v pididávkách :? viz. půst. Ale potřeboval jsem tím projít.

Ten kamarád od Vnučky - funguje velmi spolehlivě jako diagnostik - podíval se nedávno i na mou manželku a sedělo to.

Moje trápení skončilo a začal jsem včera číst "Da Vinciho kód". A hned na začátku se píše: "Bolest je dobrá...." :-) Tak třebas něco pozitivního přinese.
Třebas nějaké pochopení ala Selma.

Jestli má někdo ve Tvém okolí biolampu (pokud možno Biostimul), tak si ji puč na týden. Viděl jsem pár lidí, který to krční páteř odblokovalo, některým během půl dne. Nemá tepelné záření, ale přesně 620 nm vlnovou délku (červená) - schopnost prostupu až do 5 cm, takže krčku je schopna nasvítit v pohodě. To v případě, že se nenajde dochtor, který by s tím pohnul správným směrem.
green revolution
Janina
Příspěvky: 289
Registrován: ned úno 19, 2006 17:39

Příspěvek od Janina »

Honzo, hezky si prosím Tè odpocin. Ponech si cas pro sebe a syna. Vnitrní procesy se rozbèhnou sami o sobè. Probèhnou ruzné vnitrní i vnèjsí zmèny. Tento cas patrí nyní Tobè. :wink:
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Ještě jednou Všem děkuji za snahu, rady a energii, kterou jste poskytli. Zvláštní dík patří Janině.
Můj stav je již od včerejší noci (už jsem spal téměř normálně) mnohem lepší a stále se lineárně zlepšuje.
Dnes jsem navštívil ortopeda, řekl, že byl problém mezi 7. a 8. obratlem. Trochu mě napravil (v leže vzal moji hlavu do rukou, vytahoval ji a tahem lehce kroutil) a píchnul injekci (do hýždě) pro uvolnění svalů (chvíli jsem protestoval, ale nakonec jsem to vzdal - byli na mě se sestrou dva). Ale už u něj mi bylo znatelně lépe. A přitom ještě včera odpoledne jsem pravačkou sotva zvládl řadit v autě. Zajímavé jak to jde rychle. :) Paže a ramena už cítím jen jako příjemnou bolest - něco jako po těžším treninku. Paralen už nepotřebuji. Myslím, že tuhle causu můžeme uzavřít a nechat prostor někomu jinému.

Naposled děkuji moc za podporu! Jste super! :)

PS: Peťko, biolampu mám a znám a mám s ní zkušenosti, ale myslím, že tentokrát by její aplikace byla problematická. Mám s ní dobré zkušenosti při regeneraci podvrknutého kotníku.
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
Pepík Ševců
Příspěvky: 523
Registrován: stř pro 14, 2005 9:47

Příspěvek od Pepík Ševců »

Paráda pane, vůbec bych nečekal tak rychlé řešení. To potěší.

Janina
Příspěvky: 289
Registrován: ned úno 19, 2006 17:39

Příspěvek od Janina »

...vùbec bych neèekal tak rychlé øešení
:wink: Ale já ano!
Jen ten, kdo vèrí na zázraky je realista/David Ben gurion
Uživatelský avatar
Pepík Ševců
Příspěvky: 523
Registrován: stř pro 14, 2005 9:47

Příspěvek od Pepík Ševců »

Janina píše:
...vůbec bych nečekal tak rychlé řešení
:wink: Ale já ano!
Jen ten, kdo vèrí na zázraky je realista/David Ben gurion
:)
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Janina píše: :wink: Ale já ano!
Jen ten, kdo vèrí na zázraky je realista/David Ben gurion

:) :)
Uživatelský avatar
mlok
Příspěvky: 261
Registrován: pát úno 27, 2004 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mlok »

mam takovy neprijemny problem... uz druhy den me zvlastne svedi cele telo a mam podrazdenou kuzi. Pritom jsem neprisla do styku s zadnou novou potravinou nebo novym prostredim.
Nevite nekdo co s tim? vazne to pekne otravuje...
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

nesříkly na tebe třeba jen trochu citrusy jejich kůra?
Uživatelský avatar
mlok
Příspěvky: 261
Registrován: pát úno 27, 2004 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mlok »

ne, citrusy jsem tyden nevidela
kazdopadne me svedi skoro cele telo
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

mě se to stalo když žena použila nějakej blbej prášek na praní...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

jakoby řešení ňákou uvolňovací injekcí bych za vítězství až zas tak nepovažoval, neb jakožto zarytě věřící fundamentalista na příčinu a následek si dovoluji opět podotknout se pokusit zbavit prvního než zakonzervování stavu, jenž může vypuknout po čase zasej v trochu prohloubenější formě.
Dle mne jsou to holt varování těla, kterýmžto se nám nechce naslouchat a radějc volíme jednodušší cesty než vočistu.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

suhlas s bucom. co napriklad cibulovino-cesnakovino-porkoviny? alebo nedostatocne umyte jahody?
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

buc11 píše:jakoby řešení ňákou uvolňovací injekcí bych za vítězství až zas tak nepovažoval, neb jakožto zarytě věřící fundamentalista na příčinu a následek si dovoluji opět podotknout se pokusit zbavit prvního než zakonzervování stavu, jenž může vypuknout po čase zasej v trochu prohloubenější formě.
Dle mne jsou to holt varování těla, kterýmžto se nám nechce naslouchat a radějc volíme jednodušší cesty než vočistu.
Vůbec to za vítězství nepovažuji, spíše za svou neasertivitu a slabost, že jsem nebyl schopen dostatečně odporovat doktorovi a nechal si ji vnutit. Navíc se mit to stejně druhý den vrátilo a nevím kdy budu fit, ale to není podstatný. Půstu ted nejsem schopen (dal jsem ho jen v sobotu a pak jsem to vzdal), ale snížil jsem alespon radikálně množství.
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

[quote="Honza"][
jinak samozřejmě držím palce a jsem rád i když pomohou člověku placeba a nebo lékaři anebo cokoliv a člověk myslí, že je mu líp a či dokonce v pořádku. Ze své zkušenosti mám ovšem ověřeno, že mně funguje odstranění příčiny problému (když na to teda mám chuť přijít), a když má člověk sílu se popasovat.
Např. já už držím půst 5 hodin a 20 a nevím sám kolik minut ještě vydržím.
Janina
Příspěvky: 289
Registrován: ned úno 19, 2006 17:39

Příspěvek od Janina »

buc11
placebo
Prosím Tè, mohl by jsi mi definovat z nèjaké odborné knihy, co písou o tom, co se tím míní placebo? Jaký je jeho mínèný latinský koren? Já tu v D. nemám zádný porádný odborný slovník. Dèkuji
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

placebo je něco co si myslíš, že jíš zdravýho, třeba léky a přirom dostáváš jenom vodu, nebo cukr a podobně. Používá se to, pokud testujou léky a pod. jedna skupina dostává ostrý léky druhá placebo.
To proto, aby se jako mohl zanedbat psychickej efekt...
Taky se to používá tak, že nemocnýmu dáš místo jeho oblíbených prášků na spaní lentilku a on sy myslsí, že už teď by měl spát a třeba fakt usne, prostě by to měla být jen práce psychiky.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

chtěla jsem se na to také zeptat, tak děkuji i já
Odpovědět