AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

jinými slovy "placebo efekt" je ono: "víra tvá tě uzdraví" ehm, mě napadá, že to funguje i obráceně...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Dcerka má opět s odstupem po druhém očkování zase čtyřicítky, žena z toho má trochu bobky, protože minulej rok díky tomu měla fibrilní křeče což není úplně bezpečný. Snižovat jí permanentně horečku lékama nechci, cpát do ní diazepam aby byla zmaštěná jak čuník a i přes horečku doma vyváděla jak smyslůzbavená taky ne.

Máte krom zábalů nějaký triky na snížení horečky a hlavně ulevení tělu?

Doteď sice snáší bez problému i 39,5 což je asi o 1,5 stupně víc než je doporučená teplota kdy se do ní to všechno má začít prát... a myslim, že přeci jen 3 roky jsou víc než dva a tělo už snese víc...

teď se jedem podívat k doktorce, tak aspoň poprvé uvidim naši dětskou.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

tvxi, ono vlastne jediny sposob je myslim vonkajsia aplikacia chladu, vutorne je to asi nebezpecne. sposobov je urcite viac. hlavne bacha aby ste to s tym chladenim neprehnali, ona ta zvysena teplota ma tiez svoj vyznam. o optimalnej teplote pre liecenie sa porad s fundovanymi hlavami.
skore vyzdravenie prajem.
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

babské rady

Příspěvek od Honza »

Je to z knihy: Domácí
rady proti nemocem (Franciska von Au).

Obrázek
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

dík moc za ty rady.
naštěstí prý ten fibrilní křeček, jakmile už jednou horečka je, nebejvá tak často, protože už si tělo zvyklo, je častej právě v okamžiku kdy stoupá... což nám ale dřív nikdo neřek.

sme dostali AB, ale podle takových nejistých výsledků CRP, že to použijem spíšaž když to do víkendu nezabere samo tělo.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Pepík Ševců
Příspěvky: 523
Registrován: stř pro 14, 2005 9:47

Příspěvek od Pepík Ševců »

tvx píše:Dcerka má opět s odstupem po druhém očkování zase čtyřicítky, žena z toho má trochu bobky, protože minulej rok díky tomu měla fibrilní křeče což není úplně bezpečný. Snižovat jí permanentně horečku lékama nechci, cpát do ní diazepam aby byla zmaštěná jak čuník a i přes horečku doma vyváděla jak smyslůzbavená taky ne.

Máte krom zábalů nějaký triky na snížení horečky a hlavně ulevení tělu?

Doteď sice snáší bez problému i 39,5 což je asi o 1,5 stupně víc než je doporučená teplota kdy se do ní to všechno má začít prát... a myslim, že přeci jen 3 roky jsou víc než dva a tělo už snese víc...

teď se jedem podívat k doktorce, tak aspoň poprvé uvidim naši dětskou.
Nemocný děti, to je největší nespravedlnost na světě. :(
39, 5 je dost a už by byla vystavená riziku křečí, což jak říkáš, nic moc. My neaplikujeme žádné prostředky do 39,0 a pak se mi nejlépe osvědčilo:
napustit vanu vodou o 1 nebo 1 a půl stupně chladnější než má dítě. Ať si lehne, polívej ji kelímkem. Bude si dost libovat, protože to bude parádně teplý. 10 minut stačí, pak jí vyndej a nech na osušce schnout, neutírej, dokud to rozumně vydrží ona nebo Ty. Pak přikrejt prostěradlem a pít chladnou čistou vodu (ne moc studenou) klidně po lžičkách. Čajíčky se moc neosvědčily, protože i ten heřmánkovej trochu dráždí. Klidně to můžete opakovat několikrát denně. Pokud by se horečka přes 39 držela až do noci, asi to sražte paracetamolem nebo ibuprofenem (rozhodně střídat) nejlepší ve formě čípků pro děti (snad mexalen, paralen, panadol...). A hlavně hladit po vláskách, chovat a pusinkovat, to zabírá spolehlivě. Chudák mrně, pozdravuj jí.

Uživatelský avatar
Pepík Ševců
Příspěvky: 523
Registrován: stř pro 14, 2005 9:47

Příspěvek od Pepík Ševců »

tvx píše:dík moc za ty rady.
naštěstí prý ten fibrilní křeček, jakmile už jednou horečka je, nebejvá tak často, protože už si tělo zvyklo, je častej právě v okamžiku kdy stoupá... což nám ale dřív nikdo neřek.

sme dostali AB, ale podle takových nejistých výsledků CRP, že to použijem spíšaž když to do víkendu nezabere samo tělo.
Proč jste dostali AB? Pohmatově bolestivý uzliny, silně zduřelý potažený mandle? Jak dlouho tu horečku i předchozí příznaky má?
Pokud problém do zejtra mírně ustoupí, kašlete na ta AB jistě. Pokud ne, těžko volit. Pokud ale AB nemá poněkolikátý do roka, zas se tak moc nebojte, hlavně dobrat. S tím stoupáním a křečemi to neplatí tak stopro, ale máš pravdu, že je to jinak vzácný.

Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

hm, tak nevim, jestli jsme se zrovna jenom trefili do konce nemoci, měla horečky kolem 39 od úterý ráno, nebo pozitivní vlivy na čerstvým vzduchu cestou k doktorce či zda doktorka nemoc vystrašila ale místo 39,5 který byly kolem poledne jsme teď na nromální teplotě a už ji nejde udržet v posteli...

no,tak snad to už vydrží... v posteli ji drřžíme náslilím...

AB jsem měli předepsamný na bázi toho CRP - test na mikroorganizmy či to kterej vyšel tak nějak napůl... a dokrorka nám je dala domníajíce se že jsme na začátku infekce... a asi i trochu pro jistotu...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Pepík Ševců
Příspěvky: 523
Registrován: stř pro 14, 2005 9:47

Příspěvek od Pepík Ševců »

tvx píše:hm, tak nevim, jestli jsme se zrovna jenom trefili do konce nemoci, měla horečky kolem 39 od úterý ráno, nebo pozitivní vlivy na čerstvým vzduchu cestou k doktorce či zda doktorka nemoc vystrašila ale místo 39,5 který byly kolem poledne jsme teď na nromální teplotě a už ji nejde udržet v posteli...

no,tak snad to už vydrží... v posteli ji drřžíme náslilím...

AB jsem měli předepsamný na bázi toho CRP - test na mikroorganizmy či to kterej vyšel tak nějak napůl... a dokrorka nám je dala domníajíce se že jsme na začátku infekce... a asi i trochu pro jistotu...
To je fajn. V případě bakteriální infekce by teplota nejspíš nepoklesla po třech den (i když i to je možné). V tý posteli ji nejspíš už neudržíš :) Dobrý znamení. A je z toho vidět, že CRP je opravdu poměrně nespolehlivý a doktorům slouží jen jako potvrzení doměnek. Navíc po třech dnech nemoci opravdu neexistuje spolehlivý (dostupný) řešení, jak poznat virovou od bakteriální infekce.

Ať je jí čím dál líp :)

Mimi by neměly bejt nemocný.

Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

tak radost byla předčasná,spíš jí udělal dobře čerstvej vzducha jsme zase nastoupaný tak uvidíme zítra...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Neo
Příspěvky: 233
Registrován: stř zář 29, 2004 15:31
Bydliště: Kodan, Dansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neo »

Dle meho nazoru nejlepsi vec je nezasahovat nasilne a podporit vsemi moznostmi tuto vitalni snahu organismu zbavit se toxickyk latek. Co se nam pri ctyricitkach osvedcilo je prave cerstvy vzduch, jak sam pises- 24 hodin denne, dale nejist, pit vodu, pokud ma dite chut anebo pomerancovy dzus, pokud ma chut. Jinak lezet a odpocivat, ci spat. Omyvani ve vlazne vode je dobra vec, ale jen pokud se na to dite citi.

Vyhodou je, ze dite ma silnejsi instinkty a silnejsi reakce nez dospeli a tak vlastne podvedome dela to, o co si telo rika. Nevyhodou muze byt, ze nekdy ty reakce mohou byt docela agresivni. Z toho duvodu je nutne byt neustale v dohledu.
To co pomaha detem nejlepe mentalne se s temito stavy vyrovnat neni zadna droga, ale pritomnost mile osoby, ktera drzi za ruku, nebo hladi po vlasech, presne jak napsal Pepik. A nekdy chteji mit proste klid a cerstvy vzduch. A nekdy na chvilku slunicko.

Dnes si myslim jaky jsem to byl blbec, kdyz jsme male davali pres velky odpor cipky, kdyz mela teplotu pres 40 stupnu. To opravdu nebylo reseni problemu.

Mimochodem ty horecky a febrilni krece jsou dost casto reakci na ockovani. Ockovat male deti to je takova lumparna, ze v budoucnu si o tom budou lide povidat stejne jako si dnes povidaji o genocide zidu, indianu a puvodnich obyvatel Afriky.
Janina
Příspěvky: 289
Registrován: ned úno 19, 2006 17:39

Příspěvek od Janina »

Byla preockována. A nemoc, na kterou byla ockována, se stala akutní nemocí.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

ockovana byla na obrnu, no, obrna to sad neni, spis ji to duklasne oslabilo a nebo uz jenom hrnecek pretekl a telo se rozhodlo pro ocistu, ted uz je zase na primereny teplote ale cipkum jsm se nevyhnuli, preci jen z teploty nad 40 mela zena bobky, doktori ji dost vystrasili kdyz ty krece mela minulej rok.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Janina
Příspěvky: 289
Registrován: ned úno 19, 2006 17:39

Příspěvek od Janina »

Byla ockována i minulej rok? A stejná podobná reakce? Na co byla ockována minulý rok?
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

minulej rok, zda se, jsem to poplet, podle prohledanych udaju, naopak mela posunuty ockovani diky tomu ze mela v jeho dobe chripku... ted ma vlastene ve trech letech teprve druhou nemoc v zivote.
prubeh velice podobnej. myslim, ze je to temer jiste i vliv toho ockovani obrny, pak stravila asi 4 dny v domacnosti kde bylo o 7-10 stupnu vic nez mame doma a na co je zvykla + totalne suchej panelvzduch. no a k tomu se asi jeste spojilo, ze posledni tyden mela poprve v zivote knedlik a par dalsich dobrot...
Naposledy upravil(a) tvx dne pát bře 24, 2006 16:42, celkem upraveno 1 x.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Horečka - její význam a léčba

Příspěvek od tvx »

Žena našla moc pěknej a uklidňující článek na Weledě, stojí za to si ho přečíst.
http://www.weleda.cz/Bulletin/horecka.htm

Ženu to minimálně hoodně uklidnilo....
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

Loni na podzim jsem u malé (3roky) vyzkoušela derivační koupel. Mívá taky vysoké horečky, kolik to nevím, protože už děti neměřím, nemám na ta čísla nervy. Doposud jsem vždycky vyměkla a alespoň na noc jí dala paralen v čípku. S derivačníma koupelema jsem poprvé vydržela bez paralenu a za tři dny byla úplně v pořádku.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

derivační koupel je to koupání přirození? nebo celýho člověka? a jakou vodou?
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

tak uz jsem info nasel, rikam si, esli taky nedlam derivacni koupel, kdyz porad pobiham bosej a nahej cimz si chladim dolni cast tela "c)
vyzkousime.... jen zena v tom zatim vidi sarlatanstvi...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

Jenom a výhradně genitálií. Posadila jsem malou na kyblík se studenou vodou (nesmí být ledová, jinak kůže znecitliví a už to nefunguje) a žínkou jsem jí svlažovala pipku 5minut. Žínka se má držet jen dvěma prsty aby se neohřívala a jemným třením od stydké kosti dolů se omývá. Hodinu a půl před koupelí se nesmí jíst a hodinu po ní. U dětí s horečkou to není problém, protože stejně jíst nechtějí a když chtějí tak už zas není potřeba koupele.
Koupel se provádí v teplé místnosti a v teplém oblečení - tj. svetr plus ponožky. Po koupeli se musí tělo zahřát, takže obléknout a pod peřinu nebo pod sprchu.
U derivační koupele nejde o snižování horečky, ale o odstraňování toxického odpadu, který se horečkou pálí. Malá asi cítila, že jí to dělá dobře, protože byla k tomu velmi svolná, dokud měla vysokou horečku, jak jí klesla, tak říkala, že už koupel nepotřebuje, když jsem se ptala, jestli chce. První den jsem ji dala třikrát, druhý den už jenom ráno a večer a třetí už jenom ráno, večer už byla v pořádku. Jinak u akutních stavů se to dělá dle potřeby, třeba každou hodinu. Anince hodinu po koupeli teplota klesla o jeden a půl stupně, takže toho nebylo častěji třeba.
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

Šarlatánství:-) No jo. Tehdy když malá onemocněla, tak mi babička radila, abych jí potírala chodidla studenou vodou s octem, že se to tak prý dělávalo, prý to víš, za nás paraleny nebyly:-) Takže jsem si to dala dohromady a usoudila jsem, že jde asi o stejný princip, jenom ty genitálie jsou podstatně citlivější, takže je to i efektivnější.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

já dělával, dokud jsem měl chřipky, že jsem se vařil ve vodě a končetiny měl venku v ledový vodě nebo obložený přímo mraženejma pztlíkama zeleniny... taky jsem to kdzsi někde vyčet
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Neo
Příspěvky: 233
Registrován: stř zář 29, 2004 15:31
Bydliště: Kodan, Dansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neo »

Ty koupele ve studene a teple vode, sitz bath a kompresy pochazeji z vodolecby / hydrotherapy. Mam clanek na me strance o Priessnitzovi, no bohuzel v danstine. Naturopati tuto vodolecbu pouzivaji dodnes.

Ja bych to z ciste prirozeneho selskeho rozumu nedelal, kdyz nemocny ma i potize zvednout se z postele, natoz ho oslabovat koupelemi.
Pri horeckach je nejlepsi zalezt do postele, cerstvy vzduch a nic nejist, pouze dodavat tekutiny. Pri pustu horecka spadne behem par dnu, aspon takove mame zkusenosti. Jakmile se ulevi, je prospesne omyt nemocneho bud zinkou nebo pokud toho je schopen, tak koupel.
Jakykoliv zasah pri akutni nemoci muze byt spise na skodu, nebot telo potrebuje co nejvice energie na presne koordinovani tohoto houzevnateho usili eliminovat ci neutralizovat skodlive latky a organismy.

Ono se rika nemoc, ale kazda nemoc je lek sam. Toto samozrejme nejde akceptovat v zijicim dogmatu dualismu, ale pravda jednou zcela jiste vyjde na povrch.

Mohu pripojit nektere zazitky z meho detstvi, kdy mi treba potlacovali teploty 39 stupnu ruznymi prasky na 38 po cely tyden a porad mi bylo pod psa. Pak se najednou behem jednoho vecera a noci zvedla teplota pres 40 stupnu, krk byl maximalne zanicen, ze ani neslo skoro polykat. Rano jsem byl v pohode, bez horecky a prasku jsem se uz nedotkl. Telo si nakonec prosadilo svoji a spolecne s toxiny se pokusilo v zoufalem usili i vyhrat nad medicinskymi jedy.
Janina
Příspěvky: 289
Registrován: ned úno 19, 2006 17:39

Příspěvek od Janina »

Kdyz jsou vysoké horecky hned pomáhá namocit utèrky do octu a studené vody, omotat lýtka a hned obalit rucníkem. Utèrky jsou pro dítè studené, ale jak se to omotá hned rucníkem, oteplí se to a tak je dobrý nejdrív dodèlat jednu nohu a pak teprve druhou nohu. Hned se uleví od varících varu tèla. Furt lepsí nez tablety, s tèma opatrnè a v nejlepsím je úplnè vynechat. Vytvárejí dalsí iluze v nasem svètè.
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

Neo, nechápu proč máš potřebu oddělovat tělo a rozum, nebo pocity atp. Pokud je člověk nemocný a dělá něco, co je mu příjemné a ulevuje mu, pak je to součást snahy těla o ozdravný proces.
Uživatelský avatar
Neo
Příspěvky: 233
Registrován: stř zář 29, 2004 15:31
Bydliště: Kodan, Dansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neo »

Mila Selmo,

Asi jsi me spatne pochopila, ja necitim nijak zvlast potrebu oddelovat telo, rozum a pocity. Naopak jde mi o jejich souhru.
Te souhry ale nedosahneme provadenim paliativnich cinnosti v pripade nemoci a nasledne iluzi, ze kratkodoba uleva je soucasti snahy tela o ozdravny proces. Toto je kardinalni omyl dnesni doby.
To ze si vezmes aspirin a ulevi se ti, je to nejaka soucast ozdravneho procesu?
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

neo: neviem ci som pochopil tvoj prispevok ako si ho myslel..
komentar k aspirinu a podobnym prostriedkom je urcite namieste. povazujes ale za "paliativnu" starostlivost napriklad aj znizovanie nebezpecne vysokej horucky zabalmi, pripadne inymi nenasilnymi kurami? myslis ze by bolo vhodnejsie nechat telo nech sa potrapi samo, hoci vieme ze teploty okolo 40 a vyssie uz zacinaju mat destruktivny vplyv na bunky? alebo myslis ze je to dalsi z prejavov neomylnej inteligencie organizmu /ktory sa len nasemu zuzenemu chapaniu moze zdat trochu nelogicky/ a znizenie teploty napriklad na bezpecnejsich 39 je skor skodlivym zasahom proti samoregeneracnym silam?
bolo by podla mna vhodne v tomto fore celu zalezitost objasnit.. /teda ak sa to da/
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

Že by tělo bylo tak hloupé a zahřívalo se na 40 stupňů aby se tak samo zničilo ?? Zvláštní..
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

osobne nemam problem verit ze telo ma v tych pre mna nelogickych zalezitostiach vzdy pravdu. nahodil som otazku lebo odpoved nepoznam. ak to nie je vynimka z pravidla tak je asi v urcity cas v urcitom stave tato kriticka teplota potrebna.. par buniek to zrejme nerozdycha, ale na druhej strane to vytvori vhodne prostredie pre potrebne procesy a zdravie celku sa tym obnovi.. to je ale iba moja uvaha. neo alebo niekto iny ma mozno jasnejsiu predstavu..
Uživatelský avatar
Pepík Ševců
Příspěvky: 523
Registrován: stř pro 14, 2005 9:47

Příspěvek od Pepík Ševců »

800914 píše:osobne nemam problem verit ze telo ma v tych pre mna nelogickych zalezitostiach vzdy pravdu. nahodil som otazku lebo odpoved nepoznam. ak to nie je vynimka z pravidla tak je asi v urcity cas v urcitom stave tato kriticka teplota potrebna.. par buniek to zrejme nerozdycha, ale na druhej strane to vytvori vhodne prostredie pre potrebne procesy a zdravie celku sa tym obnovi.. to je ale iba moja uvaha. neo alebo niekto iny ma mozno jasnejsiu predstavu..
Jedná se o poměrně dost složitý mechanizmus, ale zjednodušeno: imunitní systém těla zvýšením teploty nahodí podstatně rychlejší metabolizmus, rychleji tvoří protilátky a rychleji se zbavuje infekce. Pokud infekce neustupuje, je třeba ještě zrychlit a tudíž zvýšit tělesnou teplotu. Bohužel tento systém může zapůsobit autodestrukčně, zvláště u menších dětí, při rozsáhlých zánětech apod. Nemusí se jednat jen o pár buněk, jak píšeš. Tělo nemusí vždy reagovat adekvátně. Co jsem se kdysi dočetl, vyskytuje se to u všech teplokrevných živočichů i volně žijících, tedy kolaps z důvodu přehřátí organizmu kvůli infekci. Nemusí to být žádná porucha nebo chyba, ale prostě na něco také nestačíme. Proto si rozhodně nikdy netroufnu zcela zavrhnout farmaka (např. AB nebo antivirotika, ani paralen a spol.). Někdy bych to prostě raději na té matce přírodě nenechal, ale pomohl bych jí.
Až budu mít víc času a náladu, najdu Ti nějaké odkazy (neslibuju). :)

Danka
Příspěvky: 75
Registrován: ned úno 12, 2006 0:21
Bydliště: Lisbon, PT

Příspěvek od Danka »

Mozno je horucka prirodzena ale aj umrtie slabsich jedincov je prirodzene. A PRAVE PRETO by som nerobila pokusy na vlastnych detoch a radsej im tie lieky dala a nespoliehala sa na to, ze moje dieta je zrovna ten silnejsi jedinec, co to rozdycha.

Proste aj ked to moze byt potencialne lepsie bez liekov ale je to take nepreskumane, ze je to vlastne nebezpecne to skusat na niekom, koho milujem. Aj zvieratka v prirode umieraju mlade kolko krat.

Takze radsej s rozumom (a citom samozrejme) na vlastne dietatko!
:-)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: bolest

Příspěvek od Pavluška »

Peťka píše:...............

Jestli má někdo ve Tvém okolí biolampu (pokud možno Biostimul), tak si ji puč na týden. Viděl jsem pár lidí, který to krční páteř odblokovalo, některým během půl dne. Nemá tepelné záření, ale přesně 620 nm vlnovou délku (červená) - schopnost prostupu až do 5 cm, takže krčku je schopna nasvítit v pohodě. To v případě, že se nenajde dochtor, který by s tím pohnul správným směrem.
Zajímalo by mě jestli ještě někdo z vás má zkušenosti s biolampou,
začíná mě lákat, je podle mnoha lidí báječná,a to na široké spektrum potíží.Škoda jen že to není za babku.
Zkušenosti sem!
8)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

Neo píše:Mila Selmo,

Asi jsi me spatne pochopila, ja necitim nijak zvlast potrebu oddelovat telo, rozum a pocity. Naopak jde mi o jejich souhru.
Te souhry ale nedosahneme provadenim paliativnich cinnosti v pripade nemoci a nasledne iluzi, ze kratkodoba uleva je soucasti snahy tela o ozdravny proces. Toto je kardinalni omyl dnesni doby.
To ze si vezmes aspirin a ulevi se ti, je to nejaka soucast ozdravneho procesu?
Neo, ty si myslíš, že útěcha je bezcenná? Osobně si myslím, že je naopak prvotní. Bez ní se ani žádné ozdravné procesy těla nenastartují. Jsem velmi překvapená tvými slovy. Je to u vás doma tak, že pro svoje děti neuděláš lautr nic, když jsou nemocné, nebo když si třeba odřou koleno? Ani jim to nepofoukáš, protože je to palitativní činnost? Nestačím se divit.
Uživatelský avatar
Neo
Příspěvky: 233
Registrován: stř zář 29, 2004 15:31
Bydliště: Kodan, Dansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neo »

800914 píše:neo: neviem ci som pochopil tvoj prispevok ako si ho myslel..
komentar k aspirinu a podobnym prostriedkom je urcite namieste. povazujes ale za "paliativnu" starostlivost napriklad aj znizovanie nebezpecne vysokej horucky zabalmi, pripadne inymi nenasilnymi kurami? myslis ze by bolo vhodnejsie nechat telo nech sa potrapi samo, hoci vieme ze teploty okolo 40 a vyssie uz zacinaju mat destruktivny vplyv na bunky? alebo myslis ze je to dalsi z prejavov neomylnej inteligencie organizmu /ktory sa len nasemu zuzenemu chapaniu moze zdat trochu nelogicky/ a znizenie teploty napriklad na bezpecnejsich 39 je skor skodlivym zasahom proti samoregeneracnym silam?
bolo by podla mna vhodne v tomto fore celu zalezitost objasnit.. /teda ak sa to da/

Driv lide verili, ze vsechny tzv. nemoci se musi potlacovat. A tak se snazili potlacit kasel, rymu, prujem, horecku, bolesti a pritom se cpali rohliky, kafem, byli v znecistenem prostredi a celkove proste delali vse pro to, aby se jejich stav zhorsil.

Pokud veris, ze zvysena teplota je destruktivni, tak ja bych te opravil. Zvysena teplota je konstruktivni. Protoze diky ni je telo schopno zrychlit metabolismus a ucinne eliminovat toxicke latky, ktere by jinak ohrozovaly zivotni funkce.
Ano, presne jak jsi napsal, telo ma bezesporu o mnoho vyssi inteligenci nez my, takze jakykoliv zasah musi byt proveden s umyslem podporit jeho cinnost a ne ji potlacovat.

Mnoho lidi o tom nema potuchy (stejne jako o mnoha dalsich vecech- proto je vzdy lepsi spolehat se na inteligenci tela nez svoji), ale mozek ma k dispozici termostat, ktery kontroluje teplotu v tele. A protoze on sam tuto teplotu zvysuje, vi nejlepe kdy ji opet snizit. Termostat funguje tak, ze topeni prestane fungovat, kdyz teplota dosahne 41 stupnu.

Febrilni krece nastavaji pri rychlem zvyseni teploty, pokud je teplota po delsi dobu zvysena, tak by k nim zpravidla uz nemelo dojit. Muj bracha mel febrilni krece jako mimino a zapadl mu jazyk, nastesti se tatovi podarilo mu ho vyndat a dat umele dychani. Z toho duvodu se doporucuje pri techto komplikacich nechat dite lezet na brichu, aby nedoslo k takovym komplikacim.

Telo opravdu neni tak hloupe, aby se zahrivanim znicilo. To vetsinou nase hloupost ho nici... Dokud toto ale nepochopime, tak se stale budeme vracet k drogam a videt spasu v potlacovani priznaku.

Pri horecce vetsinou neni potreba nic jineho nez volne obleceni a povleceni, cerstvy vzduch, denni svetlo, cerstva voda a laska.
Uživatelský avatar
Neo
Příspěvky: 233
Registrován: stř zář 29, 2004 15:31
Bydliště: Kodan, Dansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neo »

Selma píše:
Neo píše:Mila Selmo,

Asi jsi me spatne pochopila, ja necitim nijak zvlast potrebu oddelovat telo, rozum a pocity. Naopak jde mi o jejich souhru.
Te souhry ale nedosahneme provadenim paliativnich cinnosti v pripade nemoci a nasledne iluzi, ze kratkodoba uleva je soucasti snahy tela o ozdravny proces. Toto je kardinalni omyl dnesni doby.
To ze si vezmes aspirin a ulevi se ti, je to nejaka soucast ozdravneho procesu?
Neo, ty si myslíš, že útěcha je bezcenná? Osobně si myslím, že je naopak prvotní. Bez ní se ani žádné ozdravné procesy těla nenastartují. Jsem velmi překvapená tvými slovy. Je to u vás doma tak, že pro svoje děti neuděláš lautr nic, když jsou nemocné, nebo když si třeba odřou koleno? Ani jim to nepofoukáš, protože je to palitativní činnost? Nestačím se divit.
Mila Selmo,

Pokud si prectes me drivejsi prispevky tak uvidis ze na lasku kladu docela velky duraz. Vytvorit dobre podminky pro uzdraveni se samozrejme nevztahuje jen na ty materialni.

Pokud by ozdravne procesy tela byly zavisle na utese, tak bychom tu uz davno nebyli. Budme laskyplni, ale s rozumem.
Uživatelský avatar
Neo
Příspěvky: 233
Registrován: stř zář 29, 2004 15:31
Bydliště: Kodan, Dansko
Kontaktovat uživatele:

Re: bolest

Příspěvek od Neo »

Pavluška píše:
Peťka píše:...............

Jestli má někdo ve Tvém okolí biolampu (pokud možno Biostimul), tak si ji puč na týden. Viděl jsem pár lidí, který to krční páteř odblokovalo, některým během půl dne. Nemá tepelné záření, ale přesně 620 nm vlnovou délku (červená) - schopnost prostupu až do 5 cm, takže krčku je schopna nasvítit v pohodě. To v případě, že se nenajde dochtor, který by s tím pohnul správným směrem.
Zajímalo by mě jestli ještě někdo z vás má zkušenosti s biolampou,
začíná mě lákat, je podle mnoha lidí báječná,a to na široké spektrum potíží.Škoda jen že to není za babku.
Zkušenosti sem!
8)

Pokud mas moznost byt venku na slunicku, tak to je zadarmo a lepsi :)
Pokud ne, tak bych koupil bud biolampu, nebo vymenil skla v oknech za ty vice propustne.
Par mych znamych ty biolampy maji, nekdo dokonce ve vsech mistnostech. Rekl bych, ze diky tomu snaseji zimu o trochu lepe, mene depresivne :wink:
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

neo, o tom ze je v prvom rade dolezite hladat a liecit priciny namiesto kontraproduktivneho potlacovania priznakov sa myslim dohadovat nemusime, s tym zrejme vsetci suhlasime.
podstatne je, ci predpokladas ze /aj pri poznani suvislosti a zachovani rozumneho pristupu/ akykolvek externy zasah do procesov ktore si aj bez nasej vedomej pozornosti kuti telo samo mozeme pokladat za bud zbytocny alebo dokonca skodlivy..
trochu konkretnejsie je to v tomto pripade otazka ci snaha o udrzanie bezpecnej teploty pri horuckach skodi hladkemu priebehu liecenia.
nie som odbornik, ak nad tym ale dumem, tak mam pocit ze ak rozpravame o tej kritickej hranici tak preventivne znizenie teploty napr. o jeden stupen nemoze potrebne procesy zastavit, akurat ich trochu spomali.. bezpecnost sa tym ale mnohonasobne zvysi. hm, je to ale iba pohlad laickeho exterkuku. tak to skus okomentovat ak mas fakt jasno. dik.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

uvaha: co ak je uz v dnesnej dobe prirodzenost a inteligencia tela podporovana pripadne rovno determinovana aj nasim poznanim a schopnostou v spravny cas a spravnym sposobom zatiahnut za tu spravnu paku..?
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

Neo píše:
Mila Selmo,

Pokud si prectes me drivejsi prispevky tak uvidis ze na lasku kladu docela velky duraz. Vytvorit dobre podminky pro uzdraveni se samozrejme nevztahuje jen na ty materialni.

Pokud by ozdravne procesy tela byly zavisle na utese, tak bychom tu uz davno nebyli. Budme laskyplni, ale s rozumem.
Ale Neo, probůh co v té posteli hledáš, když ne útěchu? Jen na ni pomysli a bude ti jasné, co pro tebe znamená - zalézt si do postele. To není zdaleka jenom o klidu a odpočinku. Ty si v nemoci můžeš dopřát ten luxus a zdůvodnění, které sis vymyslel tě plně uspokojuje. Proto se domníváš, že tvoje rada je univerzální, jako asi každý. Jenže pro každého to není a zvlášť ne pro děti. Navíc někdo se ve své posteli třeba cítí sám a neuzdraví se v ní.
A jen tak na okraj, soucit je něco jiného než láska.

Jinak doufám, že diskutovaná malá princezna je už v pořádku.
Janina
Příspěvky: 289
Registrován: ned úno 19, 2006 17:39

Příspěvek od Janina »

taky by mè to zajímalo, jakou mèla princezna noc a jaké prírodní metody se vybraly
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

Ještě mně napadlo, že pokud by třeba takové reprodukční procesy nebyly závislé na jakémsi tělesném utěšení, tak bychom vymřeli tutově :P
Janina
Příspěvky: 289
Registrován: ned úno 19, 2006 17:39

Příspěvek od Janina »

Pepík Sevcu

Más kolem sebe také lidi, kterí jsou v kómatu?
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

princezna se nakonec přehoupla v pátek časně odpolene znova přes 40, tentokrát bez nějakýho snižování a pak už to začalo klesat a od včerejšího večera k ní už zas pomalu neni k vydržení a je bez teploty.
takže AB zůstaly vlednici.
Nejvíc ženu ovlivnil ten článek na weledě... pořád se těch křečí bála.

Nejenom, že jsme překonali nemoc, ale hlavně zase jeden kousek strachu, kdybychom podlehli, věřili bychom na démona fibrilnáích křečí až do její dospělosti a cpali do ní při 38 stupních léky.

takže všem zůčastněným díky...

Já od doby co jsem vita měl jen jednu chřipku, zato takovou pořádnou co okolí s tlumenou teplotou řešilo 14 dní. Já měl jeden den téměř 42 a další den večer už jsem se prohánělna běžkách. Zato ta čtyřicítka fakt stála za to, to už byl takovej výlet někam jinam.

chápu, že horečka může i zabít, určitě může zabýt zanesence...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Janina
Příspěvky: 289
Registrován: ned úno 19, 2006 17:39

Příspěvek od Janina »

Strach a starost o Tvou princeznu jsme mèli vsichni. Nikdo z nás nechce udèlat chybu, vsichni zúcastnèní cítí jistè plnou zodpovèdnost ve svých radách a pomoci. Plnè chápu, ze manzelka byla vystrasená. Hlavnè, ze je démon zahnán. :wink:
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

tvx píše: Nejvíc ženu ovlivnil ten článek na weledě... pořád se těch křečí bála.
Ano, při léčbě dítěte se musí začít u matky:-)
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

skusim trochu rozviest pozadie pre tu vyssie uvedenu uvahu..
clovek sa uz peknych par rokov snazi ovplyvnovat prirodzene procesy a vylepsovat inteligenciu organizmu. tym vlastne prebera niektore ulohy pod svoju vedomu kontrolu. telo prirodzene hlada pohodlnost a prisposobuje sa podmienkam cestou minimalnej nutnej namahy.
je preto od veci predpokaldat ze casom sa moze organizmus prestat zaujimat o niektore ulohy spadajuce vyhradne pod jeho autonomnu kontrolu? nemoze nasa snaha vedome /viac ci menej uspesne/ riadit funkcie organizmu sposobit ze nakoniec ostanu zavisle vyhradne na nasom vedomom regulovani?
/mozno som len trochu uletel, tak cakam kym ma niekto uzemni.. heh/
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

800914 píše:skusim trochu rozviest pozadie pre tu vyssie uvedenu uvahu..
clovek sa uz peknych par rokov snazi ovplyvnovat prirodzene procesy a vylepsovat inteligenciu organizmu. tym vlastne prebera niektore ulohy pod svoju vedomu kontrolu. telo prirodzene hlada pohodlnost a prisposobuje sa podmienkam cestou minimalnej nutnej namahy.
je preto od veci predpokaldat ze casom sa moze organizmus prestat zaujimat o niektore ulohy spadajuce vyhradne pod jeho autonomnu kontrolu? nemoze nasa snaha vedome /viac ci menej uspesne/ riadit funkcie organizmu sposobit ze nakoniec ostanu zavisle vyhradne na nasom vedomom regulovani?
/mozno som len trochu uletel, tak cakam kym ma niekto uzemni.. heh/
Čisélko, myslím že k tomu může dojít. Ne, že by se organismus přestal o něco zajímat, ale jeho vliv je podřízen mysli. Čeká na impulz od ní a nebo je funkce blokovaná myslí, pro kterou třeba ještě nenastal ten vhodný okamžik. Alespoň mám zatím takový dojem, ze zkušenností třeba se střevní peristaltikou:-)
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

vyjadrili sme myslim to iste..
akurat ze kazdy z ineho uhla pohladu. plus ja mam este navyse dojem, ze sa telo moze casom o funkcie do ktorych neprirodzene zasahujeme prestat zujimat a necha ich na starost nasej vedomej kontrole. nie je napriklad bulimia prejavom toho, ze sa telo zbavilo zodpovednosti za zdrave fugovanie travenia? nejaky cas sa proste snazime regulovat spravny chod veci, az nakoniec telo presunie riadenie z vegetativneho systemu na jeho vedomu cast a bez koordinacnej pomoci mysle uz v podstate spravne zazivanie nefunguje. ak sa to raz rozhodneme napravit, trva potom dost dlhy cas kym telo presvedcime k tomu aby sa o funkcie s bezchybnym travenim spojene zacalo opat zaujimat.
dalsi priklad, dovtedy budeme "chore" telo ladovat medikamentami /ci uz antibiotikami, analgetikami, laxativami atp./ az kym sa regulovane funkcie uplne nevychylia od prirodzenosti a opat trva niekedy kludne aj roky, kym vsetko napravime do normalu..
a aku ulohu ma v tom pripade na celej zapletke tebou spominana ludska mysel s jej snahou komplikovat akukolvek jednoduchost? asi som si uz aj odpovedal.. ak na nu organizmus hodi ulohu, ktoru dovtedy vykonaval aj bez jej pomoci, je dost pravdepodobne ze konkretnu funkciu spravne zvladat nebude..
nebola az tak davno doba kedy este clovek nemal prostriedky a poznanie ako ovplyvnovat bezchybne fungovanie organizmu svojimi nerozvaznymi zasahmi do jeho vlastnej inteligencie. tuto zapletku vtedajsi clovek urcite riesit nemusel. vychodisko z dnesnej situacie vidim bud v navrate k prirodzenosti alebo v uplnom prijati zodpovednosti za byzchybny chod narusenych funkcii. cim sa asi tak ci tak dostavame k cielu prvej moznosti.
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

Číselko, možná je to tak jak píšeš, ani bych se tomu moc nedivila. Navíc je to pro mně velmi aktuální téma a na tuto otázku zrovna hledám odpověď, zvláštní:-) Často si teď vzpomínám, jak mi některé věci v těle fungovaly, když jsem byla dítě a jestli bych se chtěla vzdát vědomé kontroly a vrátit to všechno tak, jak to bylo tehdy. Myslím, že úplně vrátit bych to nechtěla. Jistou kontrolu jsem mohla převzít díky tomu, že jsem si svoje tělo uvědomila a začala je pozorovat, což je podle mně pozitivní. Teď mám dojem jde o to, abych vycvičila tu mysl, uměla se soustředit a popřípadě ji pustit, tak jak je to zrovna potřeba, abych s ní prostě uměla zacházet a ne aby ona zacházela semnou. Možná pak člověk dosáhne nějakého dalšího stupně, kdy to všechno funguje trochu na jiné úrovni, než kterou jsem mohla doposud poznat, to nemůžu vědět:-)
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

najsympatickejsim sposobom sa pre mna osobne touto otazkou zaoberala filozofia starych cinanov. vychadzali z predpokladu ze ak pestujeme pozornost a sme pripraveni zasiahnut vtedy ked je to nevyhnutne, obidva "protiklady" sa spoja a vytvoria rovnovahu ktora v sebe zahrna aj podvedomu, vrodenu inteligenciu tela, aj vedomu kontrolu. nazyvali to myslim cestou nenasilneho usilia alebo cca nejak tak podobne.
za najpodstatnejsi faktor bol povazovany dych, ktory je zakladnou hybnou silou kazdeho procesu v tele. prvym krokom je nenasilne pozorovanie dychania. nenasilne pozorovanie je v opozite oproti roznym dychovym cviceniam, ktore velakrat narobia viac skody ako uzitku. najprv je nutne najst prirodzene dychanie, az potom moze clovek /ak to uzna za vhodne/ zacat experimentovat s jeho regulovanim. a tak je to s kazdou jednou funkciou organizmu. nemozeme ocakavat ze sa nam podari bezpecne ovplyvnovat nieco co sme najprv nepochopili.
Odpovědět