AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

já totiž k takovému stylu také docházím.. :) .některé body už mám vžité, jiné mám už ve vědomí a postupně je uvádím do praxe

ještě bych dodala málo sladkého, neříkám úplně vymizet, to bych také nepřežila
mladý ječmen a vůbec ten chlorofil
méně soli (nebo vůbec :? no to je náročnější, tedy pro mě, ale jde to ubírám pozvolna)
z ovoce jak píše ananas je super, grep, kyselejší jablka a vše spíš tímto chuťovým směrem

a ta jednoduchost v kombinacích :)
a až pokud by přišla jednou za čas chuť na něco hodně špatného, co by bylo zlé pro tělo sníst, tak terve nějakou překombinovanost z vita, tím vyřešit třeba možné úlety do ne zrovna vhodného typu vařeného
Naposledy upravil(a) Sluníčko dne stř dub 12, 2006 13:17, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

ještě po druhém přečtení bych to doplnil:

Na brokolici zapomeň

Používej jemnější metody, dávej tělu víc času na vzpamatování... hodit hydrocolon, brokolice a pak hned olej na játra to fakt nebude ono.
Možná ti i začínám rozumět, jako malej jsem často používal ty nejdrastičtější metody a chtěl mít všechno hned, ale tohle je běh na dlouhou trať... a tělo je mnohem citlivější... už mu tyhle výkyvy nemusej úplně sednout. Sám mam takovej pocit že energie dřív používaná k trávení se přesunula jinam a proto trakt neni tak silnej.

Na brokolici zapomeň...

a přečti si tu knížku... "c)
Je tam i o tom, že když pálíš oheň v plně vytíženém životě, nezbývá energie na trávení, takže relax... věřim, že se vrátíš z toho svýho odpočinku úplně v pohodě...

a jak píše sluníčko:

Jak píše, kyselé čistí... sice mam po ananasu často pusu od krve a podobně ale nic se tak dobře nestráví jako on... má cukr ale ta kyselost si myslim a kartáčovitost, že cestou totálně zmasakruje vše co potká...

stejnětak, jako že jsem nikdy neměl problém i s pěti salátama denně, navíc to je jedna z věcí co vyloženě nutí ke kousání a zase regeneruje co cestou potká a srovnává to kyselý...

Na brokolici zapomeň... "c)
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

ananans DOLE - ten je moc dobrý a pusu nerozedírá, je z těch sladších odrůd a práci kartáče udělá také. To si chce najít ideální zralost. Já už to mám tak nějak v oku a v nosu podle šlupky. Minulý týden ho měli na Haveláku za 20 Kč. Tam to máš blízko. Jinak na krámě bývá docela dražší. Je fakt dobrý, na ten jsem běžela. :wink: :)
xhitv
Příspěvky: 543
Registrován: ned bře 12, 2006 12:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od xhitv »

Nemůžu si pomoct, ale ty bylinky a koření se mi nezdají vůbec vhodné pro léčení.

http://www.naturalhygienesociety.org/re ... herbs.html
http://www.naturalhygienesociety.org/ar ... cs4.html#1
"...Proto pravím vám, buďte zajedno s Matkou zemí. Ona je ve vás a vy jste v ní. Z ní jste byli zrozeni, v ní žijete a k ní se zase navrátíte..." (Evangelium esejských)
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

terezko, také ti napíšu pár řádků. řešíme doma totiž podobné problémy jako máš ty. ale trochu od začátku. já a moje dvě děti máme bezlepkovou dietu-celiakii, já ještě kožní formu. holčina je postižená a kvůli problémům jsem s ní byla u jonáše, nebo spíš dr. strnadelové z institutu. přešla jsem na stravování dle jejich rad, jedná se vlastně o makrobiotiku, je to už 14 měsíců. je pravda, že moc zdravotních problémů šlo stranou. holka dostala také na slinivku a jiné ty detoxikační přípravky a čínské kapky a byliny. ale díky stravě jsem se mnoha problémů a letitých zbavila i já. letos po novém roku jsem stravu uplně změnila a nasadila syrovou zeleninu a ovoce i dětem. energie přibylo, změnou stravy rovněž podráždění a když si to tak dávám dohromady po těch skoro 4 měsících, asi to syrové není to pravé ořechové pro nemocné střevo. teď jsem i to nadýmání a šílené a dlouhé prdění diskutovala s gastroenterologem. ten mi říkal, že pokud je celiakie, je i jiné osídlení mikroflorou ve střevě a navíc je střevo daleko citlivější. nakoupila jsem dětem i acidofilní bakterie, které do nich začnu cpát. už 2x jsem uvařila zel. polévku a to trávení je asi fakt trochu jiné než u syrového. nezbývá mi než sledovat dál co se bude dít. také jsem vysledovala to co tu píšete, že po tom 21 půstu je to v těle zcela jiné. když se nacpu např. arašídy, dobře cítím při říhání vajíčka, žlučník. cítím pak také jak mne bolí meridiany dráhy jater a žlučníku. to dřív se mnou arašídy ani nehly. tak to jen můj příběh. nezbývá než být hodní na naše střevíčko. at se ti daří.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

to je jenom věc filozofie, jiná zase bude tvrdit něco jiného a ty si musíš utvořit podle zkušeností svojí vlastní "c)

1. dokázal bys vysvětlit, jakej je rozdíl mezi bazalkou, římským salátem, zázvorem a banánem? co z toho je koření a proč

2. asi to ztěží najdu ale kdesi jsem četl hodně článků o opicích a taky si přesně takhle účelově vypomáhají, hlavně proti parazitům...

A v tom je svoboda volby "c)
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

no jenže ono právě přijde každýmu vhodný něco jinýho

já se zbláznim..
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

strnadelová to byla
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Tereza píše:no jenže ono právě přijde každýmu vhodný něco jinýho

já se zbláznim..
dej si teď v Egyptě voraz, odpočiň si, moc na to nemysli, protože to je hrozně moc názorů a informací najednou a uvidíš, jak se budeš cítit až přijedeš a hlavně se ti za tu dobu odpočinku může ukazat právě ta cesta kudy jít....
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

na jeden den kdybyste si mohli vyzkoušet co za stavy zažívám ted každý den po každým jídle, a poradte mi jak se na to dá nemyslet
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

já ti to věřím :(
já myslím na všechny ty názory, máš je už zapamatovaný a díky tomu odpočinku a získanému nadhledu, by ti z toho mohlo něco vylézt
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

já rovněž vím co zažíváš. ještě jsem chtěla dodatk tomu tenkému střevu. lepek je vlastně v pšenici, ječ¨meni, žitě a ovse. pokud máš zánět střeva či celiakii, není třeba vyš. střeva, ale pouze odběr krve. pokud však tyto potraviny nekonzumuješ a nic kde jsou obsaženy, je nesmysl si vlastně nechávat vyš. dělat, střevo by mělo být uzdravené. a pak ti dělá zle ta syrová strava. malý až brečí jak ho začne zlobit bříško. a jít s něma někam, to je ostuda. ten smrádek co za něma jde, to by nikdo nevěřil že to může být od dětí. pokud by se ti dostala do rukou kniha právě od strnadelové a zerzána radost z jídla, není špatné si ji přečíst. také to dává smysl co tam píší. 100 lidí, 100 názorů. jen si vybrat ten co nám i tělu vyhovuje. a co teprve strava dle krevních skupin. ach toho je, co.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

rad by som dal zarucenu radu ale tutaj nemam vlastne skusenosti ktore by ju mohli podlozit. plesne som zatial nenicil takze na to mozem pozerat tiez akurat cisto technicky.. v tom pripade sa priklanam k admiralovi tvxovi a jeho bojovej strategii. skus teda okrem spominanych doporuceni vylucit aj tu nasu oblubenu brokovnicku.. ak maju viaceri problem s jej travenim, nieco na tom zrejme bude. mne osobne problemy nesposobuje ale to v tvojom pripade nie je vobec smerodatne.
treba tie plesne cim skor vykartacovat z potrubia a nasadit najlepsiu moznu dietu ako zabranit ich opatovnemu navratu. ak to bude chvilu dieta 80para/20surovka tak nech. uz som tu viackrat spominal /a urcite nielen ja/ ze nie je varene ako varene. ide jednak o pripravu.. plesne by malo eliminovat aj to naparovanie.. ide ale aj o obsah vody v konkretnych potravinach. je setsakramensky rozdiel medzi varenou ryzou a varenou sladkou kukurickou.. ide o to aby sa material hladko sukal crevkami, teda aby nemal tendenciu lepit sa na ich steny, aby nemutil tekutiny a aby nepodporoval plesne v ich rozmnozovani ale naopak nicil podmienky v ktorych sa im dari. tak nech sa dari.
/a nezabudat tiez ze jedlo je len jedna cast celku../
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

Tereza píše:strnadelová to byla
mam pocit že na základě jakési knížky od ní a Jonáše,jsem se kdysi jako náctiletá vrhla na něco jako makrobiobliotku :lol:
coz mi rozhodne nepomohlo(obzvláště taky trávení),
snad jediné použitelné rady tam byly jako relaxace,pohyb,aromaterapie...
Abych byla spravedlivá,tito lidé udělali jistě kus práce...ale já si stejně nakonec stojím za syrovkou,kterou oni nedoporučují :wink:
No,každý fungujem jinak,ovšem zajímalo by mě jak dlouho by na makrobiotice vydrželi primáti.... :D

No a já mám pocit,že na mě nikdy moc dobře nepůsobilo ani kvašené zelí(a to mi ho furt někdo nutí),ale třebas zas na někoho jo.
Já jsem vůbec případ...
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

ale oni nezakazují syrovou stravu. pouze lidé, kteří mají určité problémy, tak pro ně není vhodná. zdravý člověk může jíst vše.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

ml píše:ale oni nezakazují syrovou stravu. pouze lidé, kteří mají určité problémy, tak pro ně není vhodná. zdravý člověk může jíst vše.
zdravý může jíst vše, ale jen chvilku než bude zas chcíplé
já se fakt picnu, já to nechápu.., kdybych si to přečet, jako začátečník, tak se rači vrátím ke své oblíbené porkhlavě
to je jak dyby syrová byla jen pro silný a zdravý, dyk je to naopak
žádný prdění, nadýmání prostě není, ale nesmí tam toho být kvanta a hlavně pokousaný, pak se to plynule posunuje a žaludek a potažmo střevo musím napsat mn, funguje rychleji a lépe.
Z dlouhodobých testů mám odzkoušeno, že třeba kousek okurky, slupka z rajčete, kousek mrkve aPOD dovede ležet už v žaludku hodiny a hodiny a já už ho tam dovedu cítit, že tam je, a nemám tak optimální pocit, proto většinou vracím znovu na dokonalý rozžvejkání, stejně tak, když se neudržím a sním dosti rychle (až bez vědomého jezení) třeba trs banánů, tak postupuji stejně a i když koušu vždycky poměrně dlouho (když nepočítám do těch zhruba 200), tak objevuji překvapivý kousky nerozmělněné banánoviny, jež by poté mohla způsobovat výše zmiňované.
Kdybych já někdy dej bože, okusil podobné potíže, jednoduše bych ještě a nebo jenom ščávoval, protože to je zkrátka a myslím, že nejen pro mne nejlepší, ať žije guru vólker, zatím ho u mě nikdo nepřekonal.
Ještě dodatek, řešit vhodnost zelenýho a přitom tam flákat jakýsi buráky (a doví co ještě nebylo zmíněno, jak dýcháte, jak hluboké a četné vdechy, jaké je rozpoložení během dne většinové a spousta, spousta jiného), a pak, že to vlastně viníkem je zelený... Tím bych si moh i já časem vyvolat něco, čímž bych mohl být v tomto tématu konečně pečenej, vařenej
A eště co ta těžká brokolice, na johnyho podně už pravidelně konzumuji každý den a to jako jadna z mála vcelku a sqělé, opravdu sqělé
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

problémy jak píšeš a jak jsme mluvili už byly před syrovkou, potom se to na ní zlepšilo a poté zhoršilo a nebylo to tím, že prostě už to nebyla 100 % syrovka a nebo prostě většinová, ono totiž každé "porušení" jde hodně znát, ne to třeba 1x 2x za měsíc a kór když je to třeba jen pára, ale když je to několikrát do týdne a naprosto špatný druh jídla, tak to jejej a také potom, když člověk najede zpět, tak to po dlouhodobějším porušování trvá déle, než se tělo srovná

No babo raď viď, tady už je toho tolik, že ještě, že ten Egypt je :wink: :)
xhitv
Příspěvky: 543
Registrován: ned bře 12, 2006 12:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od xhitv »

buc11 píše:
ml píše:ale oni nezakazují syrovou stravu. pouze lidé, kteří mají určité problémy, tak pro ně není vhodná. zdravý člověk může jíst vše.
zdravý může jíst vše, ale jen chvilku než bude zas chcíplé
já se fakt picnu, já to nechápu.., kdybych si to přečet, jako začátečník, tak se rači vrátím ke své oblíbené porkhlavě
to je jak dyby syrová byla jen pro silný a zdravý, dyk je to naopak
žádný prdění, nadýmání prostě není, ale nesmí tam toho být kvanta a hlavně pokousaný, pak se to plynule posunuje a žaludek a potažmo střevo musím napsat mn, funguje rychleji a lépe.
Z dlouhodobých testů mám odzkoušeno, že třeba kousek okurky, slupka z rajčete, kousek mrkve aPOD dovede ležet už v žaludku hodiny a hodiny a já už ho tam dovedu cítit, že tam je, a nemám tak optimální pocit, proto většinou vracím znovu na dokonalý rozžvejkání, stejně tak, když se neudržím a sním dosti rychle (až bez vědomého jezení) třeba trs banánů, tak postupuji stejně a i když koušu vždycky poměrně dlouho (když nepočítám do těch zhruba 200), tak objevuji překvapivý kousky nerozmělněné banánoviny, jež by poté mohla způsobovat výše zmiňované.
Kdybych já někdy dej bože, okusil podobné potíže, jednoduše bych ještě a nebo jenom ščávoval, protože to je zkrátka a myslím, že nejen pro mne nejlepší, ať žije guru vólker, zatím ho u mě nikdo nepřekonal.
Ještě dodatek, řešit vhodnost zelenýho a přitom tam flákat jakýsi buráky (a doví co ještě nebylo zmíněno, jak dýcháte, jak hluboké a četné vdechy, jaké je rozpoložení během dne většinové a spousta, spousta jiného), a pak, že to vlastně viníkem je zelený... Tím bych si moh i já časem vyvolat něco, čímž bych mohl být v tomto tématu konečně pečenej, vařenej
A eště co ta těžká brokolice, na johnyho podně už pravidelně konzumuji každý den a to jako jadna z mála vcelku a sqělé, opravdu sqělé
Konečně někdo, kdo má podobný názor jako já! :)

Samozřejmě, že syrová strava dělá problémy těm, kdo mají organizmus zanesený odpadem, protože syrové se hned pouští do "úklidu". A když ho někdo jí po obilovinách, mase a jiných težko stravitelných jídlech, tím hůř.
Veškeré kořenění, solení, olejování, octování apod. určitě nemůže prospět. Koření je stimulant, sůl je kámen, olej a ocet nejsou přirozené přírodní produkty. Jíst by se mělo jen to, co se vyskytuje v přírodě - syrové ovoce, syrová zelenina a syrové ořechy.
To je můj názor na věc založený na studiu Wandmakera (a ten se také odvolává na velkého Vólkra). Nikomu jej nevnucuji, ale podle mě je to nejlepší cesta ke zdraví.
"...Proto pravím vám, buďte zajedno s Matkou zemí. Ona je ve vás a vy jste v ní. Z ní jste byli zrozeni, v ní žijete a k ní se zase navrátíte..." (Evangelium esejských)
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Právěže mezi Walkerem a Wanadmakerem jsou rozdíly vcelku propastné "c)
Walker, vyveď mne z omylu, mírně solí, konzumuje občas syrová vejce a mléčné výrobky a koření, myslím. Navíc zatímco dělá různé recepty tak wandmaker je pro monostravu třeba měsíc na tom samým a je spíš až friuiarián...
Naposledy upravil(a) tvx dne čtv dub 13, 2006 13:43, celkem upraveno 1 x.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
xhitv
Příspěvky: 543
Registrován: ned bře 12, 2006 12:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od xhitv »

tvx píše:Právěže mezi Walkerem a Wanadmakerem jsou rozdíly vcelku propastné "c)
Walker, vyveď mne z omylu, mírně solí, konzumuje občas syrová vejce a mléčné výrobky a koření, myslím, vcelku běžně. Navíc zatímco dělá různé recepty tak wandmaker je pro imonostravu třeba měsíc na tom samým a je spíš až friuiarián...
Ale, jak často Walker kořenil a solil a kolik? Pokud vím, tak o vejcích, mléce a mléčných výrobcích psal, že jsou nejvíc hlenutvorné. A co se týče Wandmakerovi monostravy - v jednoduchosti je krása a když se strava překombinuje tak to může způsobit problémy, nehledě k tomu, že to může vést k přejídání. A přejídání škodí vždy i když se jí jen syrové. Navíc každé jídlo se tráví jinou rychlostí a při monostravě se různé druhy neblokují v žaludku a ve střevech.
Syrová vejce, jestli si dobře pamatuju, jedl Günter.
"...Proto pravím vám, buďte zajedno s Matkou zemí. Ona je ve vás a vy jste v ní. Z ní jste byli zrozeni, v ní žijete a k ní se zase navrátíte..." (Evangelium esejských)
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Můžeš se podívat, komplet Walker je tu ke stažení na webu...

Stačí se mrknout třeba na Zdraví a Salát na jeho recepty na salátové zálivky, začíná to hned syrovými vaječnými žloutky a octem...

Vcelku běžně ve svém jídelníčku uvádí máslo a nepasterovaný sýr...

Walker to v tohto ohledu bere fakt dost s nadhledem "c)
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

já myslím že Walker sice toto občas jedl, ale ne jako hlavní, protože proti mléčným výrobkům atd. byl. Byl to doplněk k syrovému, nebo spíš jako dochucení některých jeho jídel a většinou z dnešního pohledu v boi kvalitě. Jako hlavní pro něj byla syrová rostlinná strava. Mám vícero knih od něj, půjčím jestli někdo bude chtít...
-----------

k té zmíňce o přejídání, to je fakt a je to asi problém, který bu´d většina znala a nebo zná.
Kdesi jsem četla, že při přejídání syrovým, začně v žaludku kvašení (myslím si, že to může nastat i při jezení ve stresu) z něhož vzniká něco jako alkohol a ten potom zatěžuje játra a člověk se může stát emočně labilním.....má to podobný průběh jako u alkoholismu. Tak nějak to tam bylo.
Takže pozor na přejídání, aby nedocházelo ke kvašení a k tomu následně k výše uvedenému. Myslím, že tady by se to týkalo hlavně nepřiměřeného množství ovoce a více toho sladkého. Jinak ovocíčko mňam.
Opět, si myslím, zde může nastoupit jako protipól zelené...
Píši si to i pro sebe :wink: :)

Je to opět o té míře všeho snědeného atd. .... :) jak už jsme často psali :)
Naposledy upravil(a) Sluníčko dne čtv dub 13, 2006 13:39, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

ta jednoduchost a nepřekombinovanost je hodně dobrá a zásadní z mého pohledu
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

myslim, že není až tak důležitý co jedl, ale přesně říká co je víc a víc škodlivější, čiliže, aby to bylo vůbec pro keho, tak že rači kozí syrový než nějaký vařený, rači i něco přisolit a taktaktak nějak, ale co je nejlepší je celkem ze všech knih mi zřejmé, nebo jsem si to aspoň tak vybral, že jsem to chtěl slyšet (jako, že preferuje hlavně ščavy), což si postupně i já ověřuji.
Já teď sice dělám hodně vesměs cizokrajný (asi i hojně šplíchaný ovoce) a hlavně přes zimu jsem s žádným ochlazováním a vůbec problémy neměl (ale je fakt, že mám výkonný kamna a saunu)
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

já měl na mysli prostě to, že Walkera považuju za člověka s úplně jiným přístupem než Wandmakera "c) Už třeba jen ohledně "koření", tam to asi bude vidět nejlíp:
Metaforicky řečeno, je palička česneku sama o sobě již dost hrozná. Čistá česneková šťáva však může znamenat pro toho, kdo ji pije,
ničivé sociální vyhoštění. Šťáva. je velmi užitečná, jestliže máme duševní sílu, vyrovnat se se sociálními problémy a jestli máme
dostatečně zdatná střeva, která by vydržela potíže, které se dostaví s víceméně rychlou očistou těla.
Česnek je bohatý na hořčičné oleje a tyto ve spojení s čistícími substancemi, ze kterých je česnek složen, mají silný účinek na celý
organizmus, od povzbuzování chuti k jídlu a k vyměšování zažívacích šťáv až po urychlování peristaltiky (pohybu střev) a vyměšování
moče.
Éterické silice v česneku jsou tak silné a penetrantní, že pomáhají uvolňovat nahromaděné hleny ve vedlejších dutinách nosních,
průduškách a plicích. Pomáhají vylučovat jedy z těla kožními póry, takže se ptáme, jestli je vůbec vypařování česnekových vůní lepší
než tiše odpočívající jedy v našem nitru.
Česneková šťáva se osvědčila při odstraňování střevních parazitů. Úplavici, amébiasu a podobné choroby můžeme touto šťávou
účinně zlepšit. Paraziti a bakterie, ať už jsou to améby nebo jiné druhy, však žít nemohou, jestliže nemají živnou půdu, na které by se jim
dařilo. Jestliže jsou vylučovací orgány naplněny hnijícím odpadem, jsou zde přirozeně i miliony bakterií. Když pak se denní konzumací
masa, anorganických potravin a medikamentů odpadové látky stále hromadí, jsou bakterie a paraziti ve svém živlu, prospívají
a rozmnožují se. To je dobré pro bakterie, ale znepokojující pro člověka. Česnek sice pomůže velkou část. těchto potíží odstranit; ale
abychom odstranili příčinu potíží, musíme udělat daleko více. K důkladnému odstranění odpadových látek jsou střevní koupele, výplachy
a nálevy nevyhnutelné. Strava se sestaví tak, aby byla, pokud možno beze zbytků, s malou námahou a přes přetrvávající odpadové látky
v těle, přijata. Toho můžeme s úspěchem dosáhnout bohatým množstvím rozmanitých čerstvých syrových zeleninových šťáv jako
dodatkem k vyvážené stravě ze syrových potravin
.
Podobně je na tom podle něj i pórek a cibule, jablečný si vysoce cenní.
Přesně jako píše buc11 dokázal tomu dát škálu a směr, proto je pořád výbornej a oblíbenej.

jinak souhlas jak s množstvím, tak s kombinacema atd, ale na bylinky, koření a hlavně česnek a zázvor mi neshaejte, jsou to dvě moje životní jistoty hned po klesajícím kurzu dolaru, jasný "c))))))

Přeci jen si ztěží dokážu představit třeba zbavení se nějakýho parazita prostým jedením nškodných plodů když i opice si dá nějaký to protahovadlo.

Zatímco podle Wandamakera jsou právě tyto potraviny jen jedy "c)

mmch, koukám, že to je zrovna odstavec akorát pro Terezu
Naposledy upravil(a) tvx dne čtv dub 13, 2006 14:05, celkem upraveno 2 x.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

nesahám :wink: :)
čerstvý koriandr, bazalku a vůbec mám také ráda a vévodí zázvor, to je opravdu něco, ten mi dělá hoooodně dobře. Koupila jsem si v Albiu nějaký bio kousek, tak jsem na to zvědavá :)
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

ano ano dal tomu směr...a to i u mě, mě nakoplo Fit pro život ale přímý směr dal hned následně on :)
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

te´d mi tak přišlo na mysl z toho všeho co jsem v poslední dny tady od všech přečetla, když se řekne vegetarián tak je to tak rozsáhlý pojem ...je to v základu člověk, který nejí maso, ale napříkad jí jen jogurty, rohlíky, sladké ...(i takové znám)
nebo člověk, co jí rýži, zeleninu, ovoce ....tolik různých druhů vegetariánů

a to je i u vitariánského stravování, nelze vůbec pohlížet na vitariánsky se stravující lidi jedním metrem i zde je tolik rozdílů, niancí, stupňů.....

tak to jen tak na okraj, si to nějak v poslední době uvědomuji, co tu čtu ty různé názory....
i u mě se to tak během let různě mění, ale spíš si připadám, a to hlavně v poslední době, že se více jakoby propracovávám k pro mě ještě na toto a následné období vhodnějšímu, z čehož mám radost. Nejprve to mám jakoby v hlavě a potom to začnu uskutečňovat a pozvolna to jde. Nejhorší dříve bylo, že jsem něco měla v hlavě, ale nedokáza jsem to uskutečnit a nebo hodně pomalu a nebo nepřirozeně násilně....tak to je pokrok :)


Všichni jste nějakou inspirací....v té hlavičce se zastaví něco, co je pro mě zrovna příhodné nebo vhodné nebo něco o čem už jsem přemýšlela a toto mi to jen potvrdí, potom se informace tak nějak zpracují a přecídí přes mé nitro a vyleze z toho něco vhodného pro mě samotnou :D
xhitv
Příspěvky: 543
Registrován: ned bře 12, 2006 12:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od xhitv »

Souhlasím, že Wandmaker a Walker mají úplně jiný přístup. Asi je to jejich povahou i tím, pro koho psali. Wandmaker mi přijde mnohem přísnější, a k sobě asi ještě víc. Na jeho internetových stránkách jsem našla článek Ein Wandmaker-Tag, So leben wir, kde píše, co jí přes den: ráno a večer jenom ovoce (2 jablka nebo pomeranče nebo banány; nebo 1 jabko, 1 pomeranč a plátek ananasu). K obědu pak např. půlku avokáda smíchanou s rajčaty, s zukínou nebo se zelím a pokapané citrónovou šťávou.
"...Proto pravím vám, buďte zajedno s Matkou zemí. Ona je ve vás a vy jste v ní. Z ní jste byli zrozeni, v ní žijete a k ní se zase navrátíte..." (Evangelium esejských)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

já si to nerozděluju na koření, bylinky, hemeopatika, a tak neb moje tělo tuhle terminologii nezná a mne česnek, cibule, porek, křen nečiní (poměrně dlouho) subjektivně nijak nepříznivě o bylinkách ani nemluvě. Jde vždy o množství a skladbu.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

buc11 píše: Jde vždy o množství a skladbu.
souhlas
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

Kurňa to je tak těžký pochopit tak jednoduchou věc ?
TRÁVICÍ ŠŤÁVY SE TVOŘÍ Z BÍLKOVIN.
Nechápu omezenost myšlení lidí jako je Wandmaker, kterej se dokáže dívat na věc jen z jednoho pohledu a dojít tak k závěru, že nejpřirozenější je jíst jenom ovoce jako monostravu. K tomu bohužel dojde každej kdo následuje jeho bláboly protože zkrátka přestane mít schopnost trávit všechno kromě glukózy, jelikož z té se žádné trávicí šťávy vytvořit nemohou.
SO EASY. Walker asi věděl proč jí syrová vajíčka a tvaroh.
Mimochodem Tereza dostala doporučení jíst obiloviny s čočkou právě z důvodu kvalitního složení aminokyselin, ovšem kam se hrabě na vajíčko a tvaroh a taky bych se těch překyselených makroblbotiků rád zeptal kde má z toho zrní jako brát vápník, třeba..
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

predpokladas teda ze terezine problemy sposobilo to, ze sa jej agregat odnaucil travit bielkoviny? alebo ze to malo na vznik jej starosti hlavny vplyv?
ked nad tym dumem, kus logiky tam urcite je.. pozeral som zlozenie jej diety na fitday.com a najbielkovinovejsie co do seba v popisanom obdobi dala, bola brukvolica..
navyse sa jej denny rezim podla mna az prilis opakoval.. mohlo teda dojst k tomu, ze to niektore traviace procesy paralyzovalo?
pasu sa tie jej plesne na nastravenych bielkovinach? a mohlo by ich eliminovat nastartovanie traviacich stiav?
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

to si nemyslím, tady není hlavní důvod změna stravy, protože měla problémy už před ní
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

a BÍLKOVINY SE TvOŘÍ Z AMNINOKYSELIN...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

tvori. musia sa ale najprv rozlozit a potom opat zlozit. proste dalsia zlozita alchymia. ale ked ma problemy uz roky tak ja uz fakt nevim.. :roll: riesenie ale musi existovat, nemyslim ze je to naka fatalita.. vidim to tak, ze treba zacat s naozaj doslednym liecenim, aby sa to nerozvijalo dalej, holisticky pristup, zabojovat na fsetkych frontoch naraz..
ivon
Příspěvky: 12
Registrován: sob pro 10, 2005 19:20
Bydliště: Holandsko

Příspěvek od ivon »

pankreas rakovina - znamej diagnostikovali tuto chorobu ale asi uz v konecnom stadiu, pretoze zajtra ju prepustaju z nemocnice s tym ze nic nemozu robit...akurat jej oznamili ze bude zit maximalne 3 roky. pani ma 70 rokov a jej rodina je uplne mimo...na nete hladali vsetko mozne a nasli nejakych dietologov...hned skonstatovali ze bude ako ja...napchavat sa ovocim a zeleninou...lenze asi im viac ucaroval nejaky americky, kt. odporuca aj cervene maso k tomu...no neviem. len by ma zaujimalo ci ste sa s niecim takym stretli alebo o niecom podobnom citali...
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Ivon - rozhodne www.pust.cz.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

To je to, co mě vždycky dokáže dostat... že lidizačnou hledat až když páni dochtoři konstatují konec...
co třeba tady:
viewtopic.php?t=478
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

dík johny
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

to fakt nedokážu přečíst ani rychločtením
Janina
Příspěvky: 289
Registrován: ned úno 19, 2006 17:39

Příspěvek od Janina »

Zajímavé téma. Ted se tím jenom procíst .... a vstrebat.

(Pulku z toho jsem ukládala zrovna minuly týden do své databanky.
Z jiných zdroju. Ale stejný text. Tady je toho více v textu.)

Taky díky Johnny.
Freestale
Příspěvky: 1
Registrován: pon kvě 29, 2006 13:40

žaludecni vredy

Příspěvek od Freestale »

dobrý den je mi 16let a měl bych dotaz behem měsíce sem každých 14dní se u mě opakuje průjem a zvracení a dnes opět. Začlo to žaludečni nevolností a hned sem měl průjem ,nadále sem jaksi zvracel ..... (krev) ale ne ve velkem množství.... Chtěl sem se jen zeptat jestli to nebuže být žaludeční vředy protože má životosprava(jídlo) není moc pravidelné někdy je mé první jídlo za den až po druhe hodině a takžé sem docela často ve stresu ...... děkuji za odpověď
Uživatelský avatar
Pepík Ševců
Příspěvky: 523
Registrován: stř pro 14, 2005 9:47

Re: žaludecni vredy

Příspěvek od Pepík Ševců »

Freestale píše:dobrý den je mi 16let a měl bych dotaz behem měsíce sem každých 14dní se u mě opakuje průjem a zvracení a dnes opět. Začlo to žaludečni nevolností a hned sem měl průjem ,nadále sem jaksi zvracel ..... (krev) ale ne ve velkem množství.... Chtěl sem se jen zeptat jestli to nebuže být žaludeční vředy protože má životosprava(jídlo) není moc pravidelné někdy je mé první jídlo za den až po druhe hodině a takžé sem docela často ve stresu ...... děkuji za odpověď
může to být vřed, i když vzhledem k věku je to věc dost nepravděpodobná, ale pokud zvracíš krev, tak nebuď osel a mazej k doktorovi

Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

suhlas s pepkom, bez po diagnozu, potom tu napis vysledok..
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

vředy jsem zažila již u 10ti letých dětí, ale může to být spousta jiných věcí, které by nemusely skončit dobře(varixy,...), takže stejně jako kluci, mazej k doktorovi at víš co tam máš!!
mirka
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Prosím Vás o radu. 12-ročný syn (bezmäsitá strava, ale nie celkom surová) si v sobotu na pretekoch zlomil kľúčnu kosť (blbli v kempe). Včera, keď sa vrátil, som s ním frčala na rtg. Je to zlomené a posunuté cez seba. Zajtra máme ešte ísť k traumatológovi a vyžiadala som aj konzultáciu s ortopédom (nepáčilo sa mi, že chirurgička na pohotovosti to vybavila, že sa to v pohode zhojí - pričom sa im to nepodarilo vyrovnať, tak by to zrástlo cez seba a nakrivo). Preto to chceme konzultovať, či by to nebolo treba operačne vyrovnať a dať tam drôt. Myslím, že je preňho dôležité, aby to mal o.k., aj preto, že preteká - K1 na divokej vode a potrebuje hýbať rukou v celom rozsahu. Prečo to píšem? Rada by som Vás poprosila o radu, čím ešte podporiť rýchle zhojenie kosti (2. 9. má pretek a asi zahynie, keď sa ho nebude môcť zúčastniť). Zatiaľ sme zvýšili dávky zeleného (ľadový šalát, brokolica, petržlenová vňať...) a orechov. Mám kúpiť aj zelený jačmeň? Je na to vhodný? Z homeopatie som mu začala podávať Osteocynesine (pomáha na zavápnenie). Ďakujem za každú radu.
Uživatelský avatar
Pepík Ševců
Příspěvky: 523
Registrován: stř pro 14, 2005 9:47

Příspěvek od Pepík Ševců »

Renáta píše:Prosím Vás o radu. 12-ročný syn (bezmäsitá strava, ale nie celkom surová) si v sobotu na pretekoch zlomil kľúčnu kosť (blbli v kempe). Včera, keď sa vrátil, som s ním frčala na rtg. Je to zlomené a posunuté cez seba. Zajtra máme ešte ísť k traumatológovi a vyžiadala som aj konzultáciu s ortopédom (nepáčilo sa mi, že chirurgička na pohotovosti to vybavila, že sa to v pohode zhojí - pričom sa im to nepodarilo vyrovnať, tak by to zrástlo cez seba a nakrivo). Preto to chceme konzultovať, či by to nebolo treba operačne vyrovnať a dať tam drôt. Myslím, že je preňho dôležité, aby to mal o.k., aj preto, že preteká - K1 na divokej vode a potrebuje hýbať rukou v celom rozsahu. Prečo to píšem? Rada by som Vás poprosila o radu, čím ešte podporiť rýchle zhojenie kosti (2. 9. má pretek a asi zahynie, keď sa ho nebude môcť zúčastniť). Zatiaľ sme zvýšili dávky zeleného (ľadový šalát, brokolica, petržlenová vňať...) a orechov. Mám kúpiť aj zelený jačmeň? Je na to vhodný? Z homeopatie som mu začala podávať Osteocynesine (pomáha na zavápnenie). Ďakujem za každú radu.
S tím vápníkem to zas nepřeháněj :) Pokud má normální příjem v potravě (hodně zelenýho salátu a hlavně zelený bez kyseliny šťřavelový), zhojí se to poměrně rychle.
Co se ale týče rekonvalescence, 2. 9. je trochu brzkej termín. Zvlášt pokud to při sportu přímo namáhá, což jsem pochopil je jeho případ. :cry:
Ale je hodně malej a hojí se mu věci rychle. :) Každopádně v tomhle dejte na lékaře.

Dost záleží na tom, jak si to zlomil, jakej typ zlomeniny to je, ale u dětí tohohle věku je používaná téměř výhradně konzervativní léčba a dostane obvaz na 2 až 4 týdny a nebude moc blbnout a ono se to srovná. Tam hrozí problém pouze u výrazný dislokace a to podle toho co píšeš nepředpokládám.
Do toho se lékařce těžko kecá, když nevim vůbec nic a rentgen nevidim. I tak v rtg nejsem moc zběhlej a ona ano. Je ale pravda, že lékaři na pohotovosti jsou často unavení, naštvaní a s věcmi se moc nepářou. :cry:
Co nejrychlejc (dneska) zkus nějaké lepší specializované pracoviště.
Kdyžtak jen pro zajímavost napiš diagnózu.

Hodně štěstí

Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Ahoj Pepík,
jasné. Špenát a podobné sme vyradili. Myslím, že zeleného má dosť. Lekárka síce zelené nespomenula, ale zato kázala kopec mliečnych výrobkov... :shock:
Pokiaľ ide o zlomeninu, práveže je to posunuté o celú šírku kosti a skrátené - jednoducho tie kosti su teraz vedľa seba a posunuté. Čiže to rovno nemôže zrásť ani náhodou. Preto teraz prášime za traumatológom a ortopédom. Môžem Ti povedať, že som celú noc nespala a riešila dilemu, či mám trvať na tom, aby mu to otvorili, vyrovnali a zdrôtovali. Keď som ho ale videla, že sa v spánku vytočil a napriek vyviazaniu stella dorsi si vytočil tú ruku, tak som pochopila, že takto sa mu to správne nezrastie, veď si s tou kosťou v spánku hýbe :roll:
Budem sa dožadovať operačného zákroku. Potrebuje tú ruku mať o.k., keď sa chce venovať kajakom. Minulý rok bol majstrom Slovenska v zjazde na divokej vode K1 v kategórii mladší žiaci (a to mu hrozili, že keď nebude jesť mäso, tak nebude mať výkony). Hrozne ho to baví a teraz je nešťastný, že si pokazil sezónu.Mal na to, aby obhájil titul. Ach, jo! Inak stalo sa mu to tak, že sa blbli v hojdacej sieti, kamoš ho z nej vyklopil a on ako padal, sa blbo zaprel a bolo to.
Poobede napíšem, čo a ako.
Odpovědět