AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Pavluska »

cepheus píše: Samozrejme to zadna volovina neni, maji to HLAVNE prdelate baby sedici nekde v kanclu, a pak v druhe rade zenske bez spetky pohybu stojici zenske u pasu v nejake zdesene fabrice.
U chlapu je to zridkava vec, ponevadz po fabrice vetsinou pobihaji, malokdy je najdes stat nekde u pasu a kancelarske mysi taky delaji zridka kdy.
Tak at si kazdy srovna v hlave sam, z ceho vznikaji varixy.
Cephe, jasně že nedostatek pohybu to může ještě zhoršovat, ale pokud někdo zdědí dispozice, může se stavět třeba na hlavu... Můj taťka odjakživa hodně fyzicky aktivní by Ti mohl ukázat nohy. ") Mne to naštěstí minulo, ale sourozenec to schytal - prostě ruská ruleta.
---

jinak na úzkost je fajn procítěný s.e.x. :)
Já mám divné stavy když se předávkuji kafem (naštěstí se mi to už dlouho nepodařilo) (jin jak hrom)- pak jsem citlivá na kdeco. Podobně asi i s přemírou ovoce, ale nerada bych dostala vynadáno od fruitariánů. 8)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od cepheus »

Pavluska píše:
cepheus píše: Samozrejme to zadna volovina neni, maji to HLAVNE prdelate baby sedici nekde v kanclu, a pak v druhe rade zenske bez spetky pohybu stojici zenske u pasu v nejake zdesene fabrice.
U chlapu je to zridkava vec, ponevadz po fabrice vetsinou pobihaji, malokdy je najdes stat nekde u pasu a kancelarske mysi taky delaji zridka kdy.
Tak at si kazdy srovna v hlave sam, z ceho vznikaji varixy.
Cephe, jasně že nedostatek pohybu to může ještě zhoršovat, ale pokud někdo zdědí dispozice, může se stavět třeba na hlavu... Můj taťka odjakživa hodně fyzicky aktivní by Ti mohl ukázat nohy. ") Mne to naštěstí minulo, ale sourozenec to schytal - prostě ruská ruleta.
---
Mozna maji vliv i nejake vedlejsi okolnosti, treba se sourozenec stravoval, pohyboval, zil trochu odlisneji ? Kdo vi ..
jinak na úzkost je fajn procítěný s.e.x. :)
Já mám divné stavy když se předávkuji kafem (naštěstí se mi to už dlouho nepodařilo) (jin jak hrom)- pak jsem citlivá na kdeco. Podobně asi i s přemírou ovoce, ale nerada bych dostala vynadáno od fruitariánů. 8)
Pavlusko s tim s.e.x. -em absolutni s.o.u.h.l.a.s. :D.
To bych kanibalovi ordinoval uplne napred, vidis, vsecko mozny nas tu napada a na tenhle jednoduchy a spolehlivy help jsme zapomneli :D))).
K tomu kafi co dodat ?
Neni lepsi zakyselovac, pak uz jen veprovy vyvar a je znamo, ze kdyz jsme happy (bez stresu a depky) je telo s pH dost nahore v modrem:). A taky vseho moc skodi, i toho ovoce, jakykoli nerozumny vykyv a pad na mantinely.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Pavluska »

cepheus píše: Mozna maji vliv i nejake vedlejsi okolnosti, treba se sourozenec stravoval, pohyboval, zil trochu odlisneji ? Kdo vi ..

Pavlusko s tim s.e.x. -em absolutni s.o.u.h.l.a.s. :D.
To bych kanibalovi ordinoval uplne napred, vidis, vsecko mozny nas tu napada a na tenhle jednoduchy a spolehlivy help jsme zapomneli :D))).
K tomu kafi co dodat ?
Neni lepsi zakyselovac, pak uz jen veprovy vyvar a je znamo, ze kdyz jsme happy (bez stresu a depky) je telo s pH dost nahore v modrem:). A taky vseho moc skodi, i toho ovoce, jakykoli nerozumny vykyv a pad na mantinely.
bůhví co vše má na varixy vliv...

Kafe mi osobně nejdřív zvedne náladu, pak to opadne... ale když se vyloženě předávkuji, všechny smysly jsou zostřené a také snadněji vyletím jako čertík z krabičky, nebo se něčeho leknu - zasahuje to prý i do hormonů (že může být člověk agresivnější) - to vše při předávkování. Máš pravdu, všeho s mírou (a něco radši skoro vůbec). :)

Ještě k sexu - já si na pravidelný už tak navykla, že jak večer není (jako večerníček), tak se mi hůř usíná. ")
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od cepheus »

Juuuuu, to bych chtel taky jeste jednou zazit (jen tak cvicne na zkousku kazdy den misto vecernicku) :D.
Njn, ta frekvence je pravda uz trochu horsi, ale na kvalitu si nemuzu stezovat:).
Ani zena ne (jestli teda nekeca) :D.
---------------
Ale jo, kaficko umi nakopnout, obcas jeste dam po ranu, kdyz neni cas delat stavy a nekam specham.
Jenze je po nem brzy utlum, ze stav vydrzim dyl, proto jsem ranni kafe nahradil nadobro rannimi stavami z cehokoliv (jabka, mrkev, pomerance, citrony, grepy, ted melouny, co je zrovna za dostupnou minci na krame) a udelal jsem dobre.
Akorat to misto 5 minut sezere nekdy i pul hodiny i dyl, nez to nakrajim, vyzdimam umeju ten kram a vycistim.
Nj, ale vzdycky je neco za neco, ze jo:).
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Pavluska »

cepheus píše: Njn, ta frekvence je pravda uz trochu horsi, ale na kvalitu si nemuzu stezovat:).
---------------
ted melouny, co je zrovna za dostupnou minci na krame
Kvalita je také důležitá. :wink:
U nás melouny už zas zdražili - asi je v Anglii konec léta.
Já vůbec neodšťavňuju - všechno jen dobře rozkoušu. ")

Tak snad Canibal přijde na nějakou schůdnou cestu k většímu psychickému klidu. Pro začátek bych určitě zvětšila podíl zeleniny...
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od cepheus »

Tady melouny jdou dolu porad.
I mrkev uz zjistili ze lidi nekupujou a hromadi se jim nekde ve skladech, tak z 29,90CZK uz je zase v "akci" za 7,90CZK (tusim ted v Intersparu).
Loupeznici jedni, najednou to jde, ze jo:).
---------------
Jj, urcite zelenina, je vetsinou zasadotvorna:).
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od xHardCorex »

Viete poradit nieco na MODRINY?
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od rudo »

xHardCorex píše:Viete poradit nieco na MODRINY?
zeleniny :mrgreen:
5 2 8
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od xHardCorex »

rudo píše:
xHardCorex píše:Viete poradit nieco na MODRINY?
zeleniny :mrgreen:
:D
A teraz vazne? Na poslednom treningu sme sa trocha okopavali a mam vcelku velke modriny :P
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od rudo »

xHardCorex píše:
rudo píše:
xHardCorex píše:Viete poradit nieco na MODRINY?
zeleniny :mrgreen:
:D
A teraz vazne? Na poslednom treningu sme sa trocha okopavali a mam vcelku velke modriny :P
spytal som sa zeny a vraj v lekarmi dostat rozne maste bez predpisu co urychlia vstrebanie tej vyzrazanej krvi, aj mi hodila nejake nazvy ale urcite sa to bude volat inak v EU, lekarnik vraj presne poradi, ovsem neviem ci si chcel taku radu z lekarne.

ja by som robil velmi jemnu povrchovu masaz modrin a hlbkovejsiu masaz okolia a miest nad tym v smere prudenia lymfy ak su to nohy tak polaha obratena stoj na lopatkach atd pripadne nohy opret o stenu,
a tiez celkove urychlenie moze byt rychle striedanie studenej a horucej sprchy
5 2 8
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od jans »

Kamarád se chodí soustavně okopávat na thajský box a pak se pořád maže thajskou tygří mastí, myslím že má přesně tohle. Osobně si myslím, že to okopávání se není dobrej nápad, ale proti gustu... 8) Nevim teda jestli to pomáhá zrovna na modřiny, ale nakonec jsem si to koupil taky a používám to po nějakých delších horských běžeckých úletech a zdá se, že to funguje pro rychlejší regeneraci, ale možná je to jenom placebo. :)
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Jindra »

xHardCorex píše:Na poslednom treningu sme sa trocha okopavali a mam vcelku velke modriny
potírej to vícekrát za den Tvou vlastní urinou a tím by se měly modřiny vstřebat
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od xHardCorex »

jans píše:Kamarád se chodí soustavně okopávat na thajský box a pak se pořád maže thajskou tygří mastí, myslím že má přesně tohle. Osobně si myslím, že to okopávání se není dobrej nápad, ale proti gustu... 8) Nevim teda jestli to pomáhá zrovna na modřiny, ale nakonec jsem si to koupil taky a používám to po nějakých delších horských běžeckých úletech a zdá se, že to funguje pro rychlejší regeneraci, ale možná je to jenom placebo. :)
Dakujem za tip. tieto thajske maste su dobre. Vyskusam aj tuto.

Jindra píše:
xHardCorex píše:Na poslednom treningu sme sa trocha okopavali a mam vcelku velke modriny
potírej to vícekrát za den Tvou vlastní urinou a tím by se měly modřiny vstřebat
Jindra! vyborne vobec ma to nenapadlo. Skusim asi aj odparenu urinu :)
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od xHardCorex »

Jindra píše:
xHardCorex píše:Na poslednom treningu sme sa trocha okopavali a mam vcelku velke modriny
potírej to vícekrát za den Tvou vlastní urinou a tím by se měly modřiny vstřebat
Vyskusane! FUNGUJE TO! Lepsie ako Heparoidove maste.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Marci »

Tak mam na nozce a 2 nehtech plisen. Je to ma prvni,tak badam co s ni. U Mudry jsem vyfasovala masticku,ale je mi jasne ,ze je hlavne vevnitr,tak davam MMS horem dolem,aloe listem mazu,atd. Pokud ma nekdo nejaky dobry tip jak s tim zatocit , budu rada.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
Esterka
Příspěvky: 146
Registrován: pon črc 28, 2008 12:25

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Esterka »

Maria píše:Tak mam na nozce a 2 nehtech plisen. Je to ma prvni,tak badam co s ni. U Mudry jsem vyfasovala masticku,ale je mi jasne ,ze je hlavne vevnitr,tak davam MMS horem dolem,aloe listem mazu,atd. Pokud ma nekdo nejaky dobry tip jak s tim zatocit , budu rada.
Příčinou bude pravdědopodně moc cukru, takže vyřadit ovoce, med, slad a ostatní potraviny, které plíseň miluje. Ideální držet nízkosacharidovou dietou.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od buc11 »

Esterka píše:
Maria píše:Tak mam na nozce a 2 nehtech plisen. Je to ma prvni,tak badam co s ni. U Mudry jsem vyfasovala masticku,ale je mi jasne ,ze je hlavne vevnitr,tak davam MMS horem dolem,aloe listem mazu,atd. Pokud ma nekdo nejaky dobry tip jak s tim zatocit , budu rada.
Příčinou bude pravdědopodně moc cukru, takže vyřadit ovoce, med, slad a ostatní potraviny, které plíseň miluje. Ideální držet nízkosacharidovou dietou.
já jím přehršle fruit cukru a to někdy i vykrajované plísníky a plíseň nikdy, dokonce se domnívám že jí-li se hodně fruit, rychle to tam prochází a plísňa nemá čas vybujet, ale to je jen moje laická domněnka, navíc mám v hlavě stále nastaveno, že na těle s IS se plíseň nemůže uchytit,( stejně jak spadnout letadlo)
já bych kousal a rozhodně vyřadil škroboviny a strukoviny což je cukr v té horší formě, viz šlemování, a navíc já tu nejsem od radění
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Marci »

S plisni se setkavame okolo sebe porad,zalezi jen na stavu organismu zda podlehne ci ne (nove zname je to v terenu,ne v bakteriich )U me to zpusobeno stravou neni. Mam v hledacku 2 puvodce (dusledky stresu/parazit). Ted spis hledam neco cim tu nohu zhojit,protoze stres uz nemam,ale jak vime telo dojizdi i radu mesicu po nem a na parazity se chystam (lonska podzimni navsteva Tunisu byla hooodne zajimava :-) )
Je vsak otazka co to na te noze vlastne mam.Je to mirne opuchle ,kdyz na to dam ponozku tak se to chova spise jako ekzem. Ted mam za cil,zahojit povrch kuze. Aspon jsem si u Mudry vcera domluvila laboratorni testy primo z nehtu. Jinak na tu jeji masticku to reaguje tak ,ze se to zhorsuje misto naopak.Tak zas musim delat detektiva :( co na to zabere.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od buc11 »

Maria píše:S plisni se setkavame okolo sebe porad,zalezi jen na stavu organismu zda podlehne ci ne (nove zname je to v terenu,ne v bakteriich )U me to zpusobeno stravou neni. Mam v hledacku 2 puvodce (dusledky stresu/parazit). Ted spis hledam neco cim tu nohu zhojit,protoze stres uz nemam,ale jak vime telo dojizdi i radu mesicu po nem a na parazity se chystam (lonska podzimni navsteva Tunisu byla hooodne zajimava :-) )
Je vsak otazka co to na te noze vlastne mam.Je to mirne opuchle ,kdyz na to dam ponozku tak se to chova spise jako ekzem. Ted mam za cil,zahojit povrch kuze. Aspon jsem si u Mudry vcera domluvila laboratorni testy primo z nehtu. Jinak na tu jeji masticku to reaguje tak ,ze se to zhorsuje misto naopak.Tak zas musim delat detektiva :( co na to zabere.
já vím,
můj bratranec si dával rostlinku co jí říkáme chlebíček
i MUDr je dobrá volba
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od rudo »

Maria píše:Tak mam na nozce a 2 nehtech plisen. Je to ma prvni,tak badam co s ni. U Mudry jsem vyfasovala masticku,ale je mi jasne ,ze je hlavne vevnitr,tak davam MMS horem dolem,aloe listem mazu,atd. Pokud ma nekdo nejaky dobry tip jak s tim zatocit , budu rada.
podobny problem je tzv atheltes foot

najlepsie je macat nohy vo vode so sodou bicarbonou a pocas dna ajnoci mat stale absolutne suche ponozky nosit si so sebou nieklko cistych parov na neustale prezuvanie

nosit vnutri sandale - teda rsty mat na vzduchu a ak to pocasie dovoli nosit aj vonku sandale

v pripade ze je treba mat uzavrete boty tak sa tiez odporuca sa dat 2 tenke ponozky a medzi ne nasypat sodu bicrab pripadne nou vysypat boty znutra
5 2 8
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Marci »

Zda se me to nejake divne,jelikoz postizene misto je trochu opuchle a zarudle.Kdyz dam ponozky,tak se to okamzite zhorsi,trebas za 2 hodiny to mam rozlezlejsi.Zacinam si myslet,ze to asi nebude jen plisen nebo to plisen neni vubec.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od luca »

a nekouslo tě něco?
třeba blecha - nedělám si srandu, občas se to projevuje podobně
ale zas to za pár dní zmizí (pokud tedy kocoury a psovou přepudruju proti blechám :) )
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Marci »

Ne nekouslo. Ted jsem si dala koupel nohy v hypermanganu.Decka nejak mi to usyplo,ale co,rikam si.A malem jsme omdlela,kdyz jsem nohu vyndala.Ma barvu hoodne tmave hnedou.Takze nejen ze ted nikodo nepozna jak se meni barva kuze,ale jeste budu mit kazdou nohu jinou v tapkach. :mrgreen:
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Fiona »

Vsak to muze byt docela sranda, s kazdou nohou jinou, me by to bavilo :D Akorat skoda ze to dopadlo hnede, fialova by byla jeste zajimavejsi... ja zas uvazuju ze bych si na party mohla udelat falesny opalenejsi odstin pomoci lugolu :mrgreen: Ale neboj, davam tomu tak dva dny maximum a zesvetla to.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Marci »

Nooo Fi,tak to bych nedelala to bys te taky mohlo zabit.Otrava jodem.

Podle toho co to dela,bych tipovala na nejakou ruzi v mirne forme.Budu jeste pokusovat a v pondeli jdu do spitalu,jestli se to nezlepsi.Pac blbe se leci neco,kdyz nevim co to je.Noha je ted tak barevne vyvedena,ze vypada jak zrala na amputaci.Tak jsem to vyfotila :lol: Doufam,ze za par dni budu vysmata a zbydou jen tyto skvele fotky.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Fiona »

Jj, asi bych to mela uvest na pravou miru, ted mi doslo ze by to mohl nekdo vzit za dobry napad a jit do toho jen tak z voleje...
Slabsi "otravou" jodem jsem si prosla asi pred rokem, dnes vim ze spis nez o otravu jodem se jednalo o Herxheimera, vyssi jednorazova davka jodu vybila v tele moc parazitu naraz a tech par dni nato nez se vsecky ty mrtvolky vyplavily stalo za to... :roll:
Takhle blbnout si muzu dovolit jen proto, ze moje denni davka lugolu se ted bezne pohybuje nekde okolo 20 kapek, uz vic jak rok, a za ten rok se mi hodne zlepsila stitna zlaza, uz ma normalni rozmer i funkci a i v irisu vypada lip. Jednorazove se napatlat tak ze to ztmavi o dva odstiny, pro nekoho kdo jod nevidel uz roky, by fakt mohlo mit nasledky...
Ale treba ten palec bych klidne lugolem potrela :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Sweetie »

Maria píše:S plisni se setkavame okolo sebe porad,zalezi jen na stavu organismu zda podlehne ci ne (nove zname je to v terenu,ne v bakteriich )U me to zpusobeno stravou neni. Mam v hledacku 2 puvodce (dusledky stresu/parazit). Ted spis hledam neco cim tu nohu zhojit,protoze stres uz nemam,ale jak vime telo dojizdi i radu mesicu po nem a na parazity se chystam (lonska podzimni navsteva Tunisu byla hooodne zajimava :-) )
Je vsak otazka co to na te noze vlastne mam.Je to mirne opuchle ,kdyz na to dam ponozku tak se to chova spise jako ekzem. Ted mam za cil,zahojit povrch kuze. Aspon jsem si u Mudry vcera domluvila laboratorni testy primo z nehtu. Jinak na tu jeji masticku to reaguje tak ,ze se to zhorsuje misto naopak.Tak zas musim delat detektiva :( co na to zabere.
jedine zero metoda. nejist, ci minipidi, aspon jednou denne se zapotit, a jen lehce omyt, nebo vubec. nic na to nepatlat.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Jindra »

.
sice říkám totéž, co Sweetie, řešit zevnitř (a souhlas s Bucem, tělo s IS plíseň nechytne), ale ještě vložím svoji dobrou zkušenost, třeba pomůže vylízat se z nejhoršího - kdysivá jsem pomazával kokosovým olejem, ten mi na občasnou mykózu na nohách za dob znečištění po vařáckých létech perfektně zabíral.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od buc11 »

Jindra píše:.
sice říkám totéž, co Sweetie, řešit zevnitř (a souhlas s Bucem, tělo s IS plíseň nechytne), ale ještě vložím svoji dobrou zkušenost, třeba pomůže vylízat se z nejhoršího - kdysivá jsem pomazával kokosovým olejem, ten mi na občasnou mykózu na nohách za dob znečištění po vařáckých létech perfektně zabíral.
původně jsem chtěl zmínit MMS, ale bál jsem se
musím přiznat, že ten loket ještě po 2 měsících pořád cítím, zvlášč, chytnu-li něco v jiným úhlu, z toho vyvozuji, že Is funguje akorát na hranici
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Marci »

MMS jsem jela vnitrne i vnejsne jako koupel i primo akt. na kuzi ,ale vyznamne se to po tom zhorsovalo.Z toho je patrne ze se bud jedna o onu vzacnou plisen nebo o neco zcela jineho.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Marci »

Jindro, s tim kokosakem,jsi mi pichnul.Clovek to sice zna,ale zase prubezne zapomina a vubec me nenapadl. Vypada to ,ze jsem s bozi pomoci nasla funkcni lecbu. Jupiiiiiiiii.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od luca »

nemáte někdo zkušenosti s anemií?
pomůže kustovnice?
dcera má lehkou anemii, dr na to napsala recepis na železo v tabletách
holka to ale nechce jíst - ani se jí nedivím
občas po ránu se jí motá hlava, tak bych to ráda řešila
napadla mě jen ta kustovnice
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Zdeníno »

J.A.Zentrich: Byliny v prevenci – např.:
Scan.jpg
Scan.jpg (126.44 KiB) Zobrazeno 23384 x
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od bukaj »

Co kopřivy - špenát, čaj...Mají hodně železa a jsou obecně dost výživné.
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od luca »

bukaj píše:Co kopřivy - špenát, čaj...Mají hodně železa a jsou obecně dost výživné.
jé, bukaji, to je báječný tip! U plotu nám kopřivy rostou, já sama si skoro denně jednu utrhnu, natrhám listy a zaleju horkou vodou - děsně mi to chutná. Že mají dost železa jsem netušila. Dík. Zdenínův recept je zajímavý, ale trochu komplikovaný
Marie
Příspěvky: 122
Registrován: čtv úno 10, 2011 22:36
Bydliště: Východ ČR

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Marie »

luca píše:nemáte někdo zkušenosti s anemií?
pomůže kustovnice?
dcera má lehkou anemii, dr na to napsala recepis na železo v tabletách
holka to ale nechce jíst - ani se jí nedivím
občas po ránu se jí motá hlava, tak bych to ráda řešila
napadla mě jen ta kustovnice
Luci, nedávno jsem četla - teď na jaře hodně zeleného - mixnout a vyluhovat ve studené vodě - kromě již zmiňované kopřivy, bršlice. Taky je tu někde odkaz na diplomovou práci o jedlých rostlinách které se dají jíst. http://slunecnyzivot.cz/2013/05/jedle-r ... y-prehled/ doufám, že se ti otevře. Autorku měl Jarda Dušek v divadle Kampa - je z toho video.
Opatrujte se
m
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od cepheus »

luca píše:
bukaj píše:Co kopřivy - špenát, čaj...Mají hodně železa a jsou obecně dost výživné.
jé, bukaji, to je báječný tip!
1) neni zadnej bukaj ale jakub (cti odzadu) :)
2) "Coz takhle dat si spenat" - Namornik Pepek, svaly ze zeleza, neznas ? Zelezem notoricky znamy spinach, prvni banalita co me napadla.
Jinak na anemii (zlepseni krvetvorby i jatra (treba na cibulce, na zelenince a tak) :D .

http://www.youtube.com/watch?v=_6T7fgVpO1s
Obrázek
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Marci »

luca píše:nemáte někdo zkušenosti s anemií?
pomůže kustovnice?
dcera má lehkou anemii, dr na to napsala recepis na železo v tabletách
holka to ale nechce jíst - ani se jí nedivím
občas po ránu se jí motá hlava, tak bych to ráda řešila
napadla mě jen ta kustovnice

Mozna by bylo uzitecne zjistit,co v tele tve dcery, zelezo konzumuje a proto ho ma nedostatek.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od cepheus »

Mozna by bylo nejllepsi se uplne napred zamyslet nad tim co konzumuje dcera:).
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od luca »

Marie píše:Luci, nedávno jsem četla - teď na jaře hodně zeleného - mixnout a vyluhovat ve studené vodě - kromě již zmiňované kopřivy, bršlice. Taky je tu někde odkaz na diplomovou práci o jedlých rostlinách které se dají jíst. http://slunecnyzivot.cz/2013/05/jedle-r ... y-prehled/ doufám, že se ti otevře. Autorku měl Jarda Dušek v divadle Kampa - je z toho video.
Opatrujte se
m
Marie, díky
já k tomu zelenému na jaře léty dospěla, dcerka ne - ale beru to tak, že si tím vývojem taky musí projít, takže sice o tom mluvím, ale nenutím
teď když se objevil problém, budu muset přitlačit
rozhodně si to prostuduju
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od luca »

cepheus píše: neni zadnej bukaj ale jakub (cti odzadu) :)
2) "Coz takhle dat si spenat" - Namornik Pepek, svaly ze zeleza, neznas ? Zelezem notoricky znamy spinach, prvni banalita co me napadla.
Jinak na anemii (zlepseni krvetvorby i jatra (treba na cibulce, na zelenince a tak) :D .

http://www.youtube.com/watch?v=_6T7fgVpO1s
Obrázek
nazval se bukajem, tak to tedy respektuji
pokud jde o špenát, pochopila jsem to tak, že myslí kopřivy upravené jako špenát - babička to dělávala
ale třeba se pletu
z jater coby potraviny mám hrůzu
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od luca »

Maria píše: Mozna by bylo uzitecne zjistit,co v tele tve dcery, zelezo konzumuje a proto ho ma nedostatek.
to máš jistě pravdu
nicméně mám pocit, že dospívající děvčata bývají lehce anemická už ze své podstaty
anemii jí zjistili z krve
ona tehdy měla zvláštní elergickou reakci (napsala jsem o tom v tématu Alergie, nikdo na to nereagoval, ale je fakt, že se to tuším jmenuje Alergie na trávu a tady určitě o trávu nešlo - to specifikum jsem jaksi nezaregistrovala), tak jsem ji vzala k dr, ta jí nabrala krev, když byly výsledky, řekla, že tam není nic, co by poukazovalo na alergii, pouze mírná anemie
nějak nevím, jakým způsobem zjistit více
alergické reakce se už neobjevují a já jí nechci nechat napíchat alergeny atd....
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od smajliss »

na anémii jsem dneska četl v knize Změňte mozek, změňte život .. a je tam připisována k vit B12 .. píše se to blbě .. ale hovězí steak by vyřešil b12 i železo jednou ranou :)
Naposledy upravil(a) smajliss dne stř kvě 22, 2013 18:32, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od luca »

cepheus píše:Mozna by bylo nejllepsi se uplne napred zamyslet nad tim co konzumuje dcera:).
to jo - vzdělávám, ale nechávám tomu volný průběh
co pozoruju, tak nic hrozného
postupně se naučila jíst dost ovoce
se zeleninou je to trochu horší, ale teď máme vlastní, to si dá ráda
pečivo jí chutná - co k tomu říct
jinak rýže, těstoviny
občas má chuť na něco od masa, což je u nás problém - to ji saturuje občasný pobyt s tátou
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od luca »

smajliss píše:na anémii jsem dneska četl v knize Změňte mozek, změňte život .. a je tam připisována k vit B12
na to už jsem taky myslela
její stravování viz výše ...
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od ravima »

Anémie většinou není nedostatek železa, toho je v játrech zpravidla víc než dost, ale chybí jiné kovy (třeba měď nebo kobalt) potřebné na tvorbu enzymů a vitamínů, které by to železo uvolnily a zabudovaly na správná místa. Taky nadbytek jiných kovů (třeba kvůli doplňkům) může být problém, protože se různé kovy vzájemně blokují. Nedostatek železa může být asi jen při větší ztrátě krve.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Panda »

ravima píše:Nedostatek železa může být asi jen při větší ztrátě krve.
Což u žen někdy nastává.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od cepheus »

A jsme doma .. jak je mlada stara ? :D a kdy jste delali krevni testy pred, nebo po cyklu ?:)
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od rudo »

5 2 8
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od bukaj »

Česká rekapitulace bez přidání vlastních myšlenek:

-většina lidí má problém s moc železa v neorganické formě, který způsobuje problémy v játrech, to je způsobené fortifikací neorganickou formou
-k absorpci železa z jater je důležitá měď
-pokud je opravdu málo železa - tak je dobrá řepa, meruňky a sušené švestky
-málo železa také způsobuje problémy se štítnící - dobré je dorovnat jód
-co se týče očisty jater od železa - u lidí nad 40 je dobré udělat očistu žlučníku, což pomůže játrům - 2 klystýry před očistou žlučníků (na tu ale propaguje nějaké své prostředky)
-jezení vařeného snižuje produkci HCL a když se k tomu nedodává HCL nebo enzymy, může to zkrátit život až o jednu třetinu, HCL je důležitá pro absorbci minerálů
-jezení syrového snižuje HCL méně než jezení vařeného
-po cca 50 letech věku vařené jídlo v těle dělá problémy tím, že se kvůli nedostatku enzymů a HCL není dobře stráveno a posílá toxiny do tukových buněk
Odpovědět