AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Katarína »

Pokracovanie oblickoveho pribehu (viem, ze uz cca. pred 2 tyzdnami bol zaver, ale na ziadost citatelov som sa rozhodla napisat 2. diel tohto strhujuceho pribehu :wink: )

Teraz vazne:
Pocas niekolkych poslednych dni som mala pri cikani v tej poslednej sekunde vzdy taky rezavy pocit a este som len skoncila, uz sa mi chcelo zasa. Co sa bolestivosti tyka, bola iba taka nepodstatna, keby to trvalo jeden den, ani by som to nejako extra nevnimala. Ale trvalo to viacero dni, tak sa mi to nepacilo. Napadlo mi, ci nahodou ten kamienok v sebe este nemam niekde uplne dolu, lebo som to citila tam, nie niekde vyssie v podbrusku. Este som rozmyslala, ci v tom nahodou nie je nejaka bakteria. Zacala som pit zasa tie urologicke caje (1 - 2 denne) a ked som mala vo stvrtok volno, isla som si kupit co najprirodnejsie brusnicove kapsule (brusnicovej stavy som uz bola prepita z predchadzajucich cias).

Vcera rano pri sprchovani som sa prave umyvala zospodu a zrazu som mala kamienok v ruke. Bolo to take necakane, az som rozmyslala, ze ci to je naozaj on. Ale s najvacsou pravdepodobnostou ano, kedze kamienky zo mna bezne nepadaju. :wink: Taky malicky bledohnedy, takmer na nerozoznanie od rozhrynuteho semienka hrozna. Ale bol to kamienok, bol tvrdy a vecer pri svetle lampy bolo vidiet aj take malilinke odblesky. Mal nepravidelny tvar, v najdlhsej casti mal 3 mm, v niektorych castiach menej ako 1 mm, plus malilinke nerovnosti na povrchu - iba niekolko desatin mm.

Odvtedy ma uz nic nerezalo, len som tam este citila dozvuky bolesti po predchadzajucich dnoch, ale v priebehu dna prestali aj tie. Tak som napisala lekarovi SMS, ze mam asi ten kamienok a ci ho este stale chce, ze ci ho len podam sestricke a ci mi potom posle SMS rozbor. A poprosila som ho, ze uz ziadne ultimata, ze ten strach uz viac zazit nechcem a velmi mi stazoval moju vsestranne pozitivnu liecbu a plne nasadenie samoliecivych sil organizmu. :wink:
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Pavluška »

Katarína, bezva!!! :)


Já po návratu k ne100%raw zjišťuju, že přes něco vlak nepojede ani při optimismu. :) Zjistila jsem slušnou alergii (otékání, svědění celého těla) minimálně na obilí i při mikroskopické dávce typu obilná káva. Tak se zase držím na uzdě. Nebo že by alergie na pobyt v ČR? Léčitel, který mě kontroloval před 2 měsíci, konstatoval většinu čaker v nepořádku plus související záležotosti v hlavě. :) Dost bloků. :) Po návratu z Afriky marně hledal blokády atd s tím, že mě vyléčila změna prostředí. Cítila jsem se tak. Jako bych ty bloky v sobě rozdrtila a vylezla z kukly.
Ale potravinové alergie se psychikou asi zcela nerozdrtí.
Miluju teď ovoce stejně jako dřív, ale už ne megadávky (zuby děkují), bylinné čajíky, zeleninu a občas rybu (přirovnávám pocity k pocitům Sluníčka při injekcích B12ky, ale to jen, když je tato dodávka ne moc často) a k tomu občas úlet jakýkoli.
Tak nevím, je to napůl deníčkový, ale úplně offtopic taky ne.

Hodně zdraví všem. >:-)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Katarína »

Pavluška píše:Cítila jsem se tak. Jako bych ty bloky v sobě rozdrtila a vylezla z kukly.
Super! :P
Pavluška píše:Ale potravinové alergie se psychikou asi zcela nerozdrtí.
Psychika tiez nie je vsetko, snaz sa nasadit co najviac vsetkeho mozneho, s cim ladis, a co by mohlo byt ucinne. Tato kombinacia by uz snad zabrat mala.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Pavluška »

Katarína píše:
Psychika tiez nie je vsetko, snaz sa nasadit co najviac vsetkeho mozneho, s cim ladis, a co by mohlo byt ucinne. Tato kombinacia by uz snad zabrat mala.
Děkuju. :) naštěstí se stačí vyhnout pár věcem.
Jinak, pokračuju v rozmazlování těla pohybem, i když momentálně mírněji kvůli zkouškovému. Potom to chci zase časově natáhnout a přidat po dlouhé době zase jógu, protože i přes jiné druhy pohybu (kolo, chůze, plavání...) chybí.
Nyní dělám vše už jen údržbově a preventivně, budu brát zase kapičky od Jonáše na detoxikaci i pít různé čajíky, které mi budou aktuálně chutnat a užívat si čersvého letního ovozelu. Jinak jsem se svým zdravotním stavem hodně spokojená (ťuk). (jen nevím co dělám na foru, když se mám učit :lol: )
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
mirunnka
Příspěvky: 242
Registrován: ned dub 27, 2008 23:05
Kontaktovat uživatele:

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od mirunnka »

Prosim o radu. Hodne mi otekaji oci. Horni vicka, ne ty mrkaci, ale to misto mezi nima a obocim, doufam, ze to popisuju srozumitelne :? Taky se delaji pytliky pod ocima, kousicek nad licni kosti. Vypadam jako zhyralec fetak a alkoholik :| :| Tyhlety problemy uz mam nejaky patek, pri pustu se to kol. sedmeho, desateho dne krasne ztraci.Casem se to ale objevi znova. Tentokrat, po docela nepekne zorane navratovce po 21dennim pustu, je to horsi nez driv. Myslim, ze to muze mit co delat s ledvinama, zadrzovani vody diky vetsimu prijmu soli.....? Vi nekdo neco konkretnejsiho, prosim? Cimze presne to a jak nejlip na to? MOc dekuju za pomoc.
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od tristazmista »

tezko rict, muzou to byt i pretizena jatra, muze to byt nedostatek spanku, odpocinku. Zkus napsat vic o sobe, stravu, denni rezim... Co takhle ulevit organismu a prejit na tyden jen ovoce zelenina bez jakychkoliv tuku. Zmena stravy je vzdy prospesna :wink:
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Uživatelský avatar
mirunnka
Příspěvky: 242
Registrován: ned dub 27, 2008 23:05
Kontaktovat uživatele:

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od mirunnka »

Vice ve vlaknu pust, od zacatku kvetna 21 dni pust, predtim vsezravec, kurak, prilezitostne alkohol. Asi dvakrat do roka tydenni, desetidenni pusty. Problem s prejidanim. Ted, po te kvetnove jedenadvacitce hodne brutalne pokazena avratovka, spis navrat k prezirani. Chjo, ja se hrozne stydim to psat :oops:
dvdmchl

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od dvdmchl »

stydet se nemusis. Ale ja mam spise pocit, ze na to jdes prilis rychle. Mozna by to chtelo dat tak rocek jenom vegetarianskou stravu, prestat kourit, zvyknout si nepit alkohol. Proste pekne pomalicku, nespechat. Pak by mohla zmizet i ta zravost. Jen toho nechtit po svem telu prilis mnoho najednou.
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od tristazmista »

mirunnka píše:Vice ve vlaknu pust, od zacatku kvetna 21 dni pust, predtim vsezravec, kurak, prilezitostne alkohol. Asi dvakrat do roka tydenni, desetidenni pusty. Problem s prejidanim. Ted, po te kvetnove jedenadvacitce hodne brutalne pokazena avratovka, spis navrat k prezirani. Chjo, ja se hrozne stydim to psat :oops:
ja to zazil taky to prezirani na navratovce, dycky mi pak bylo i spatne. Par dni klid a pak zase, jak maly dite, neni se za co stydet :)

Ty kruhy pod ocima teda muzou byt i z prejidani se hodne nezdravym jidlem, alkohol do toho, jatra pak maji co delat, traveni stoji organismus hodne sil, mineralu a vitaminu....

Ze zacatku bych urcite vynechal vsechno tucny a smazeny jidlo a hlavne vsechny mlecne vyrobky, ty davaj telu hodne zabrat.
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Uživatelský avatar
mirunnka
Příspěvky: 242
Registrován: ned dub 27, 2008 23:05
Kontaktovat uživatele:

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od mirunnka »

POzor, ani kapka alkoholu pri te navratovce. Jen ta brutalni zravka :?
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Seraf »

mirunnka píše:Vice ve vlaknu pust, od zacatku kvetna 21 dni pust, predtim vsezravec, kurak, prilezitostne alkohol. Asi dvakrat do roka tydenni, desetidenni pusty. Problem s prejidanim. Ted, po te kvetnove jedenadvacitce hodne brutalne pokazena avratovka, spis navrat k prezirani. Chjo, ja se hrozne stydim to psat :oops:
Myslim že každej z nás návratovku zmrvil:) ale myslim že to k tomu patří, příště si člověk dá větší pozor, ví co od sebe může čekat, taže příští návratovku můžeme zvládnout lépe......atd.....:) >:-)
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od RadkaS »

Mirunnko, dej tomu cas. Zrejme jsi svymu telicku davala trosku vic zabrat nez bylo schopno akceptovat. Okoli oci opravdu ukazuje na stav vylucovacich organu, ktere jsou ted maximalne pretizene i diky detoxikaci, ktera pri pustu a po pustu nezvratne probiha. Mozna mas do jiste miry jatra a ledviny poskozene a oni nepracuji na 100 procent. Dale si myslim, ze jsi si s tou navratovkou moc nepomohla, podle toho, co jsi psala to bylo celkem brutalni a treba jsi pak uz ani nepsala... to vis Ty nejlip. Zkus se zklidnit a zhodnotit, na co v tuhle chvili mas. Zkus odhadnout svoje sily, jestli zvladnes byt vegetarian, vegan, vitarian nebo na pustu. A od toho se odraz. Od toho zacni. Protoze jestli mas v tuto chvili silu na to, aby jsi byla vegetarian a Ty presto skocis na vitarianstvi, myslim, ze to nevydrzis dlouho a zase to skonci zbytecne nejakou "zradou". Zacni tim, na co se v soucastne dobe citis, zacni u toho sportovat a pomalicku odbouravej zivocisny, vareny a pridavej misto toho podil syroveho.Chce to pristupovat s pokorou a odhadovat sily.

Vylucovacim organum urcite odlehcis, kdyz nebudes pouzivat zadne koreni, ani sul (a nebo alespon cim min, tim lip), zadny alkohol, kafe, moc nenamahat oci u pocitace a myslim, ze ledviny podporuje modra barva, takze nic nezkazis tim, kdyz se treba obleknes do modryho trika :wink: . Drzim palce
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od awa »

Mirunko, vůbec tě obdivuji. Já zkusila půst v životě jen dvakrát, po jednom se omdlívala a po druhém upadla do krátkého bezvědomí. Od té doby jsem to raději nikdy nezkusila. Mám převažující činnost parasympatiku a tudíž i dost rychlou detoxikaci i přirozeným způsobem. Někdy si myslím, že jsem jen rychloprůtokový ohřívač na potraviny. Nemám průjmy, normální, ale častá stolice-tolikrát, kolik mám větší jídlo...ale čistím se a bohužel i zanáším dost rychle.Půst to ještě znásobí a ledviny to podle mně nestíhají..Jediné řešení je pro mne vita strava s hodně, ale hodně poctivým požvykováním...
Uvidíš, ono to přijde v ustanovený čas....jen být vytrvalý a pokaždé se zvednout a neohlížet za tím co bylo...ale co je a bude!
Uživatelský avatar
mirunnka
Příspěvky: 242
Registrován: ned dub 27, 2008 23:05
Kontaktovat uživatele:

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od mirunnka »

Patologicke muzeum vznasi dalsi dotaz - a obava se, ze zdaleka ne posledni :? Netusite nahodou nekdo, jak se da vyzrat na plisen nehtu na nohou? Na palci prave nohy mam takove zrohovatele kopytko, mivaji to starsi lide, je to fakt humac. No a leva je lepsi, ten nehet je jen ryhovany a ne moc hezky. Prisla jsem k tomu vic nez pred dvaceti lety a od te doby se s tim stridave neuspesne peru a stridave rezignuju, bo mam pocit, ze je to neznicitelne. Kratce po narozeni prvni dcery mi ty nehty zarostly. Pan doktor nevymyslel nic lepsiho, nez je strhnout a vyrostlo ono kopytko a nehezky nehet. Nejspis se mi do luzka dostaly nejake zarodky plisni. Po case mi strhly nehty znova, nejako se to mastickovalo a tabletovalo se......a nic. Od te doby jsem zkusila kde co. POsledni dobou experimentuju s urinou, kousek gazy, namocit, zalepit,nechat pul den az den, tak trikrat tydne. Snazim se to vystrihavat a doslova preparovat co to da. Vysledek silne nepovzbudivy. KOzni doktor doporuci lecbu tabletama, pry dlouhodobou, vzhledem k tomu, ze tyhle potvory, ktere za tim vezi, jsou velmi rezistentni. Do toho se mi vubec nechce. Netusite, co delat? Dekuju za kazdou radu.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Fiona »

Mirunnko, nasla jsem tohle:
http://sk2.goo.cz/zdravi_na_dlani/knihy ... ecepty.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Ty cisilka pod tim receptem na "Kozni plisne u nohou" jsou cisla stavicek co autor (N.W.Walker) doporucuje. http://sk2.goo.cz/zdravi_na_dlani/knihy ... ouziti.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Btw, tahle obsirna webovka me kdysi obratila na vitarianstvi, kdyz jsem se snazila vygooglovat recept na nejakou bolistku, uz ani nevim jakou... >:-)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
mirunnka
Příspěvky: 242
Registrován: ned dub 27, 2008 23:05
Kontaktovat uživatele:

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od mirunnka »

Diky :wink:
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od culka »

Nikdy som si nemyslela, ze sa to stane aj mne, ale uz vyse tyzdna sa s teplotou neviem dostat vyssie ako 35.5 C.
Moznosti mozu byt viacere: v piatok ma konecne doozarovali, takze som cela osvietena.
Surove ovocie a zelenina ochladzuju (hlavne banany, melony, rajciny, vsetka listova zelenina. Jednym slovom okrem paprik vsetko, co jem)
Last but not least moja stitna zlaza sa nato asi ide one, hovori sa tu tomu hypothyroidism.
No a teraz babo rad. Mate niekto lepsi napad, co by to mohlo byt a hlavne co s tym robit. Polovicky sa pytat nejdem, lebo viem presne co mi povie. Aby som prestala blbnut a zacala jest varene.
Dakujem vopred
Jana
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Renáta »

Jani, žeby trošku zázvoru (ďumbier) do šťavy či do zeleninových šalátov? Ten je zahrievajúci. No ale ak je to v dôsledku ožiarov, tak asi len treba vyčkať, keď dožiariš a všetko sa dá postupne do normálu. I tak je fajn, že to boli posledné ožiare, však? Prajem ti krásny deň.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Katarína »

Este by si mozno mohla pridat horuce kupele, ak citis, ze si ich Tvoje telo aj dusa ziada.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od culka »

Dik za rady, vyskusam.
Tie kupele budu asi musiet chvilu pockat. Vyzera to tak, ze ma trosku pripiekli, teda ked sme opacovali, oci mi vyliezli az na celo.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od dgm »

Nevite, prosim vas nekdo, jak je to se souvislosti bolesti kloubu a vetsi spotrebou rajcat a paprik? Jenom tlumocim nazor, ze pacient se dnou dostal od doktora radu, aby nekonzumoval rajcata, papriky a okurky, ze se mu to zhorsi. A dalsi podobny dotaz na toto tema? Kdyz se pres leto ji hodne rajcat, ze se zacnou ozyvat bolesti zapesti a kloubu? Je na to vysvetleni?

Rekla bych, ze tou spotrebou zeleniny se tam zacnou vic ozyvat a hybat usazeniny a davat o sobe vedet.
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od RadkaS »

dgm píše:Nevite, prosim vas nekdo, jak je to se souvislosti bolesti kloubu a vetsi spotrebou rajcat a paprik? Jenom tlumocim nazor, ze pacient se dnou dostal od doktora radu, aby nekonzumoval rajcata, papriky a okurky, ze se mu to zhorsi. A dalsi podobny dotaz na toto tema? Kdyz se pres leto ji hodne rajcat, ze se zacnou ozyvat bolesti zapesti a kloubu? Je na to vysvetleni?

Rekla bych, ze tou spotrebou zeleniny se tam zacnou vic ozyvat a hybat usazeniny a davat o sobe vedet.
Tak to netusim. Ja jsem hlavne na rajcatech vpodstate celorocne a nic se mi neozyva
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Fiona »

No, treba tepelne upravena rajcata zakyselujou a hodne. Doktor samozrejme nepocita s tim ze bys to jedla syrove, ze, spis smazene v lecu s vajcem a kolinkama, a to pak ma snad i pravdu :)

Ze pri bolesti kloubu je potreba na prvnim miste vypustit maso a hned po nem testoviny a pecivo, to uz asi nerek, ze?
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od RadkaS »

Fiona píše:No, treba tepelne upravena rajcata zakyselujou a hodne. Doktor samozrejme nepocita s tim ze bys to jedla syrove, ze, spis smazene v lecu s vajcem a kolinkama, a to pak ma snad i pravdu :)

Ze pri bolesti kloubu je potreba na prvnim miste vypustit maso a hned po nem testoviny a pecivo, to uz asi nerek, ze?
To je fakt, tepelne upravena rajcata udelaji vic skody nez uzitku
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od dgm »

Mam na to ty same nazory, co vy. Jenom jsem si rikala, jestli neni primo nejak doporucovano nejist pri bolestech kloubu rajcata a papriky, treba, az se telo vycisti, tak uz to nebude vadit ...
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Pavluška »

Možná by šly klouby trochu pročistit třeba Flor de arenou ( http://www.vegetalismus.cz/flor-de-aren ... 7-119.html )
Doporučuje se i na dnu. Čistí to trošku rychleji než ovozel. Pokud známý moc ovozelu nedá, tak dobrá varianta.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Selma »

Pavluška píše:Katarína, bezva!!! :)


Já po návratu k ne100%raw zjišťuju, že přes něco vlak nepojede ani při optimismu. :) Zjistila jsem slušnou alergii (otékání, svědění celého těla) minimálně na obilí i při mikroskopické dávce typu obilná káva. Tak se zase držím na uzdě. Nebo že by alergie na pobyt v ČR? Léčitel, který mě kontroloval před 2 měsíci, konstatoval většinu čaker v nepořádku plus související záležotosti v hlavě. :) Dost bloků. :) Po návratu z Afriky marně hledal blokády atd s tím, že mě vyléčila změna prostředí. Cítila jsem se tak. Jako bych ty bloky v sobě rozdrtila a vylezla z kukly.
Ale potravinové alergie se psychikou asi zcela nerozdrtí.
Miluju teď ovoce stejně jako dřív, ale už ne megadávky (zuby děkují), bylinné čajíky, zeleninu a občas rybu (přirovnávám pocity k pocitům Sluníčka při injekcích B12ky, ale to jen, když je tato dodávka ne moc často) a k tomu občas úlet jakýkoli.
Tak nevím, je to napůl deníčkový, ale úplně offtopic taky ne.

Hodně zdraví všem. >:-)
To je ale hezký příspěvek, jsem teď našla a potěšil. Jo Afrika .... aaaachjo:)
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Selma »

dgm píše:Nevite, prosim vas nekdo, jak je to se souvislosti bolesti kloubu a vetsi spotrebou rajcat a paprik? Jenom tlumocim nazor, ze pacient se dnou dostal od doktora radu, aby nekonzumoval rajcata, papriky a okurky, ze se mu to zhorsi. A dalsi podobny dotaz na toto tema? Kdyz se pres leto ji hodne rajcat, ze se zacnou ozyvat bolesti zapesti a kloubu? Je na to vysvetleni?

Rekla bych, ze tou spotrebou zeleniny se tam zacnou vic ozyvat a hybat usazeniny a davat o sobe vedet.
Ona dna je zas specifická potíž a nelze brát doporučení pro tuto chorobu paušálně na všechny jiné potíže s pohybovým aparátem. O tom proč některé lidi s kyselinou močovou v kloubech chytnou kruté tzv. dnové bolesti se nic moc neví a co pomáhá nebo naopak bolesti zhoršuje bylo vesměs odpozorováno pacienty. Ví se třeba, že bolesti výrazně zmírňují třešně a to i kompotované, ale neví se proč. Na jiné bolesti kloubů ale třešně nezabírají :)
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od epony »

mirunnka píše:Patologicke muzeum vznasi dalsi dotaz - a obava se, ze zdaleka ne posledni :? Netusite nahodou nekdo, jak se da vyzrat na plisen nehtu na nohou? Na palci prave nohy mam takove zrohovatele kopytko, mivaji to starsi lide, je to fakt humac. No a leva je lepsi, ten nehet je jen ryhovany a ne moc hezky. Prisla jsem k tomu vic nez pred dvaceti lety a od te doby se s tim stridave neuspesne peru a stridave rezignuju, bo mam pocit, ze je to neznicitelne. Kratce po narozeni prvni dcery mi ty nehty zarostly. Pan doktor nevymyslel nic lepsiho, nez je strhnout a vyrostlo ono kopytko a nehezky nehet. Nejspis se mi do luzka dostaly nejake zarodky plisni. Po case mi strhly nehty znova, nejako se to mastickovalo a tabletovalo se......a nic. Od te doby jsem zkusila kde co. POsledni dobou experimentuju s urinou, kousek gazy, namocit, zalepit,nechat pul den az den, tak trikrat tydne. Snazim se to vystrihavat a doslova preparovat co to da. Vysledek silne nepovzbudivy. KOzni doktor doporuci lecbu tabletama, pry dlouhodobou, vzhledem k tomu, ze tyhle potvory, ktere za tim vezi, jsou velmi rezistentni. Do toho se mi vubec nechce. Netusite, co delat? Dekuju za kazdou radu.
odporúčam toto:
http://www.finclub.cz/web/shop/product_ ... cts_id=128
ja som tento prípravok vyhrala, a je to naozaj malý zázrak :)
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od awa »

Mirunko,
asi tě moc nepotěším, ale pokud plíseň demonstruje na povrchu, tak si můžeš být jistá, že ji máš v krvi a v lymfě v enormním množství. Tabletky a mastičky jsou pouze pomocníky první pomoci, ale neodstraní skutečnou příčinu a hlavně se ti to bude vracet. Musíš, opravdu musíš, pokud toužíš po vyléčení, změnit jídelníček a měl by být zásadotvorný. Čím více kyselin v těle, tím více plísní. Nemá-li krev k dispozici dostatek zásaditých pufrů, vyraší z vakuol červených krvinek plísně a ty se rozrůstají do mycelií a nakonec demonstrují pochopitelně na povrch. Mléko, cukr a většinu pečiva plísně a houby doslova milují! Výjimkou je třeba pohanka, která je silně detoxifikační a v léčitelství se používá i při otravách. Také jsou detoxifikační bylinky a éterické oleje:
kajeput, tea tree, skořice, máta, levandule, fenykl, hřebíček, tymián, yzop,oregáno, česnek...I šťáva z červené řepy stahuje plísně a houby.
Mohla by tě hodně posunout i kniha od Christine Heideklang - Nebezpečné plísně kolem nás. Je tady o ní psáno i ve vlákně o Candidě, ale ta kniha má mnohem širší záběr a i s praktickými podněty - tedy žádná teorie, ale hodně praktického. Není ani moc drahá. A ty informace v ní, ti tu investici mnohonásobně vrátí a rady použiješ ještě pro jejich účinnost v životě mnohokrát! Já vím o čem mluvím, věř mi ( candida a aspergillus ).
Já ji teď viděla i v knihkupectví v Tescu ve Stodůlkách v Praze.
http://knihy.heureka.cz/christine-heide ... s/recenze/
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Pavluška »

Selma píše: To je ale hezký příspěvek, jsem teď našla a potěšil. Jo Afrika .... aaaachjo:)
:) Děkuju.
Změna prostředí se mnou vždy dělala divy. Nelituju jediného kilometru mimo ČR. To je ta pravá terapie.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od tvx »

nemáte někdo nějaký info jestli jde něco děšlat s kýlou u pětiletýho dítěte?
přeci jen plná anestezie a řezání se mi zdá v tom věku jako dost velká invaze a nechce se mi verit ze neexistuje jinej zpusob napravy.
za vsechny informace predem diky...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Renáta »

tvx píše:nemáte někdo nějaký info jestli jde něco děšlat s kýlou u pětiletýho dítěte?
Asi brušná prietrž, že? Videl to chirurg? Bacha na to, keď sa do nej zaškrtí črevo, tak žiadna sranda...
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Renáta »

Teda, niektorí používajú také recepty, že minca a obviazať, aby sa to zatlačilo, ale PMN je to dobrý hazard a stav to nezlepší. Ja by som to nechala na chirurgov. Nie je to zasa až taký hrozivý zákrok.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od tvx »

neni to vubec akutni, vlastne jedinej kdo je schopnej rict ye ma kzlu je doktor - ani nevim jak to presne zkoumal, takze je to spis prevece, proto se ptam, rezat diteti do bricha + narkoza se mi hned nelibi,kdyz neni zadny akutni nebezpeci, zajimalo by me jestli treba nejde cpecialne cvicit atd...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Pavluška »

Nevím, my kdysi u štěňátka masírovali tinkturou z kokošky pastuší tobolky místo, kde se po operaci kýly začala objevovat znova bulka a bylo to ok.
Za zkoušku nic nedáte, když kýla není akutní (!).

něco je tu:
Směs na kýlu a výhřez:
1 díl kokošky pastuší tobolky, 1 díl kontryhele; jednu čajovou lžičku směsi spaříme ve 0,25 litru vřelé vody a krátce vyluhujeme. Pijeme 2 - 3x denně pomalu po doušcích. Používá se při vyhřeznutí dělohy a tříselné kýle (průtrži). Kromě toho se místo masíruje tinkturou z kokošky pastuší tobolky a provádějte 3x týdně koupel z řebříčku obecného ( 100 g bylinky na koupel). Směs se také pije při atrofii - chřadnutí svalů (neléčitelné onemocnění svalů).
viz http://sk2.goo.cz/zdravi_na_dlani/leciv ... ecepty.htm
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Selma »

tvx píše:nemáte někdo nějaký info jestli jde něco děšlat s kýlou u pětiletýho dítěte?
přeci jen plná anestezie a řezání se mi zdá v tom věku jako dost velká invaze a nechce se mi verit ze neexistuje jinej zpusob napravy.
za vsechny informace predem diky...
Měla jsem kýlu v šesti letech (prý jsem ráda nosila svého mladšího bratra) a nedělali mi s tím nic, prej se to zatáhne. A zatáhlo. Asi to nebylo moc velký.
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Zácpa

Příspěvek od k.winky »

Ahoj, mám takový problém ... Jím skoro jen ovoce, sem tam nějaká kokos, trochu ořechy a zelenina, každá den běhám, ráno piju vodu s citronem a přesto trpím totální zácpou :( Je to čím dál horší.. Teď jsem ve stádiu, kdy nejde ven už vůbec nic ... Už ani klystýr nepomáhá, jsem podrážděná, unavená a nafouklá jako balón, kolikrát mám i křeče ... Taky nechuť k jídlu ... Nevím čím to je, ani jak si s tím poradit ... Máma mě tlačí k doktoru, ale těm já nevěřím, jenže nevím jestli to za chvíli nebude nutné ... Na vita jsem druhý měsíc... Nemáte pro mě někdo nějakou radu ?
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od dgm »

Kdyz pises, ze mas prevazne ovoce, tak bych pridala vic zeleniny, ikdyz netusim, jak tohle maji vyresene frutariani...
A co ten kokos? Zkus jednou za par dni namocenou pohanku.
A jak pises v denicku, tak tam bych to videla na detox, ale to vyprazdnovani by se ti melo upravit.
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Zácpa

Příspěvek od RadkaS »

k.winky píše:Ahoj, mám takový problém ... Jím skoro jen ovoce, sem tam nějaká kokos, trochu ořechy a zelenina, každá den běhám, ráno piju vodu s citronem a přesto trpím totální zácpou :( Je to čím dál horší.. Teď jsem ve stádiu, kdy nejde ven už vůbec nic ... Už ani klystýr nepomáhá, jsem podrážděná, unavená a nafouklá jako balón, kolikrát mám i křeče ... Taky nechuť k jídlu ... Nevím čím to je, ani jak si s tím poradit ... Máma mě tlačí k doktoru, ale těm já nevěřím, jenže nevím jestli to za chvíli nebude nutné ... Na vita jsem druhý měsíc... Nemáte pro mě někdo nějakou radu ?
Vynechej orechy vcetne kokosu, pokud muzes dej si den dva pust a pij jen vodu. Ovoce nikdy s nicim nekombinuj. Zkus se zamyslet, jestli to nemuze mit na svedomi nejaky psychicky problem, nejaky natlak na psychiku nebo citovy problem. Chce to se dat do klidu, vsechno si srovnat v hlave a problemy resit, ne je v sobe zadrzovat. Pokud jsou stresy, snaz se o jejich vyreseni.
Jestli je to jidlem, psychikou, nedostatkem pohybu nebo treba od kazdeho trosku, budes nejlepe vedet Ty, kazdopadne, ne vzdy za zacpu muze jidlo. Taky se mozna uvolnuji nejake stare nanosy, telo si zvyka na zmenu a u kazdeho to vsechno probiha jinak.
At je to tak nebo onak, rozhodne nechapu, proc by jsi mela jit k lekari. Hledat pomoc u kohokoliv jineho nez sama u sebe je skoro ztrata casu (az na par vyjimek), a u lekare to uz je vubec o nicem. I kdyz, kazdeho vec. Preju pevne nervy a rozum do hrsti :P ! Uvidis, ze to zvladnes :P
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Příspěvek od k.winky »

Děkuji vám za rady, hledám všude, jím švestky, broskve, hroznové víno, které jsou prý dobré perilstatiku, nekombinuji, ale stejně toho vlastně moc nesním, protože mám úplně nechuť k jídlu :( a to je u mě už co říct ... bojím se toxemie, protože mi opravdu není dobře, bolí mě hlava, motá se mi ... dneska jsem si dělala dvakrát nálev na lačno a nic, nic ze mě nejde...
Mamina mi říkala ať si dám ráno nalačno teplou vodu s olivovým olejem, to by možná mohlo pomoct, jinak už nevím ... K doktoru mě nikdo nedostane, tam mi nikdo nepomůže a projímadlo do mě taky nikdo nedostane !!
Jinak co se týká mojí psychiky, tak se cítím dobře, právě že teď mám zrovna takové spokojené období, připadam si v klidu, ale moje podvědomí je nevyzpytatelné... :?
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Sweetie »

Ahoj, mne se upravila po zralych bananech a hruskach. Kdyz je jim pravidelne a ve vetsim mnozstvi. A jim min zeleniny a zadne orechy a semena.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od buc11 »

já bych uďál tu šanku(nejlíp burčákem), nekeří jogíni ji robí celej život i párkrát v týdnu (sem čet)
naučil bych se i cvik naulí kryjá, kroucení břichem a ručně masírovat břich, používám někdy když mám šankokrisi
když je málo potravy je i méně stolice
a jestli nemáš taky borelku
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re:

Příspěvek od RadkaS »

Jestli je psychika vpohode, tak to bude detox. Vydrzet a vyradit orechy. Drzim palce!
Taky si myslim, ze tepla voda muze pomoci
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od k.winky »

No pořád jsem na tom stejně ... Mamina je masérka a včera mi dělala masáž břicha a pěkně to tam škrundalo :? Dneska není břicho tak nafouklé, ale ven nešlo zase nic...
Pozítří si udělám šanku, jen si to musím prostudovat co a jak, tak snad...
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
RAWka
Příspěvky: 230
Registrován: pon črc 16, 2007 12:58
Bydliště: Zvolen, Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od RAWka »

Walker na zápchu odporúča mrkvovú šťavu. Ja som tiež mala zápchu. Bol to dôsledok toho, že som si "nenašla čas" na to. Proste som bola vonku alebo v škole a keďže som nejak extra nepociťovala potrebu ísť, tak som si povedala, že vydržím až prídem domov. A takto to šlo, respektíve nešlo. Nerobíš náhodou aj ty takúto chybu? Alebo to naozaj môže byť aj preto, e papáš málo.
Hladať znamená mať ciel, ísť za ním a nevšímať si nič iné, byť ním posadnutý. Ale nehladať a nájsť znamená byť slobodný.
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od k.winky »

No nemyslím, že bych papala tak málo, abych šla na záchod drobíček jednou za týden a teď už vlastně vůbec ... A hlavně nejhorší je, že cítím, že mám plné střevo, ale ven se tomu nechce ... Zadržováním to nebude, to spíš kdyby to ven chtělo, tak letím na WC ať jsem kde jsem :mrgreen:
Snad pomůže šanka ... Jinak mě tohle trápí už tak poslední půl rok, ale teď to došlo řekla bych na pokraj normálnosti :?
A mrkvičková šťáva je součástí mojeho deního jídelníčku (0,5-1l) samozřejmě hlavně díky doporučení pana Walkera :)
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od RadkaS »

k.winky píše:No nemyslím, že bych papala tak málo, abych šla na záchod drobíček jednou za týden a teď už vlastně vůbec ... A hlavně nejhorší je, že cítím, že mám plné střevo, ale ven se tomu nechce ... Zadržováním to nebude, to spíš kdyby to ven chtělo, tak letím na WC ať jsem kde jsem :mrgreen:
Snad pomůže šanka ... Jinak mě tohle trápí už tak poslední půl rok, ale teď to došlo řekla bych na pokraj normálnosti :?
A mrkvičková šťáva je součástí mojeho deního jídelníčku (0,5-1l) samozřejmě hlavně díky doporučení pana Walkera :)
Ted jsem si uvedomila, ze jsem kdysi cetla, ze nekteri lide maji problemy s travenim syrove stravy. Je to zpusobeno tim, ze pri tepelne upravovane strave streva a strevni klky zlenivy a k vyprazdnovani uz vlastne nedochazi prirozene tomu, ze si klky potravu podavaji az k ritnimu otvoru, ale vpodstate tlaci potravu mechanicky horem a vytlacuje potravu a dolem uz jen vypadava to, co bylo vytlaceno horem.... uz se to nikam nevejde a vypadava. Jenze, tohle u syrove stravy neni mozne, je vodnata a na objem je ji malicko (voda se vycura a zustava jen vlaknina). Takze pokud klky a streva nefunguji jak maji a nepodavaji si potravu, tak tam je potrava na urcitych mistech dele nez je zadouci, zacina zahnivat a tak, no a pak je jasny, ze je clovek nafouklej a nasledne podrazdenej. Navic, pokud se jeste pri tom uvolnuji nejake stare nanosy, je to jasny a klky nemaji silu to resit. Je asi treba vytrvat a verit, ze se klky vzchopi a zacnou pracovat jak maji. Ja verim, ze az dojde k urcite regeneraci vnitrniho tela a k odstraneni starych nanosu, ze se to rozjede. Asi to bude chtit urcitou trpelivost a mozna tomu zpocatku trosku pomoc treba klystyrem nebo tak neco.
Navic muzes mit na strevech ruzne vydute a jine neprirozenosti zpusobene drivejsi neprirozenou stravou. Ty vydute si predstav jako silonku. Nejdriv je takova pruzna a malicka, ale nekdy se stane, ze tam nejaka vlakna popraskaji a na tom miste zustane silonka vytahana a uz se nesmrstuje jako zbytek silonky... tak to je ono, ono se to tam takhle pretrha a uz to nemuze fungovat. Takze trpelivost a verit v regeneraci :P !
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od k.winky »

Děkuji za reakci, to by mohlo odpovídat ... Já doufám, že se to časem nějak srovná, věřím svému tělo a snažím se pro něj dělat to nejlepší a také věřím, že mi to bude oplácet ... Navíc už se to zlepšilo, řekla bych, že dost pomohly masáže od mamky a dneska ráno při běhání jsem tak po 20minutách začala mít takové křeče ve střevech (třetí den to samé) a když jsem doběhla svých 5km, tak jsem zamířila na WC, kde jsem trůnila dobrou čtvrt hodinu a šlo toho ven dost ... Cítím se také o poznání líp ... Tělo si musí prostě zvyknout a za nějaký čas budu vše ok :)
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od awa »

Já jím celkem málo, ale i to málo jde pravidelně ven. Nemusí to být jen vždy o množství. Spíš jde o to, jaký byl výchozí stav střev člověka, který přešel na vita. ( vysušená, ochablá, příliš hlenů, po alergii na potraviny, divertikly, parazité....???). Bohužel tady bývá mnoho lidé příliš optimistických, ale realita je jiná. Mohu tak mluvit, protože to vidím při svých irisdiagnostikách a spousta lidí si myslí, že to mají v pořádku, protože nijaké zvláštní obtíže nemají. Jenže to, že potíže prozatím nedemonstrují neznamená, že je nemají. Tělo je fantastická věc, ani auto by takové zacházení dlouhodobě nevydrželo.
Pokud tělo vysílá signály, že nechce jíst, tak bych mu vyhověla, může opravdu potřebovat energii na regeneraci. Pokud jsou střeva vysušená, tak bych doporučila hodně pít vodu mezi chody, ne s jídlem. Pro uvolnění střevní peristaltiky mám osvědčenou teplou vodu, ale pro někoho může být i dobrá velmi studená. Čaje ( ani bylinné ) v tomto stavu nedoporučuji, většina má sklon právě vysušovat. Břišní pohyby a pohyb vůbec také bývají účinné. Také krouživé masírování břicha. To jsou jen některé věci, co bych k tomu, co tu bylo napsáno doplnila....je těžké takhle na dálku radit.
Odpovědět