AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

IDASEK píše:už druhý den mám teploty 38-38,5. piju jen šťávy nebo čaj s medem. jak dlouho to mám takhle nechat, omývám se vodou, ale teplota neklesá. :roll: máte s tím někdo zkušenosti, jak srazit horečku? jsem celá nějaká rozložená - komplet.
Zkusil bych půst. A pokud máš hlad, zkus třeba do mrkvové štávy přidat zázvor(jen trošku) - je to silný.
IDASEK
Příspěvky: 284
Registrován: úte led 09, 2007 16:30

Příspěvek od IDASEK »

nemám vůbec hlad, za dva dny mám dvě kila dole a jsem jak mátonoha, leze mi to na 39, jak někdo přitom může kosit trávu to nechápu :roll:
Idasek není muž ;o)
windobona
Příspěvky: 4
Registrován: stř bře 05, 2008 8:06
Bydliště: Tachov

bolest pod ramenem

Příspěvek od windobona »

Skřípnul sis v noci nerv. To se stane i dospělýmu.Co na to říct,vždycky když mě něco podobného potká tak jdu sekat dřevo. Je to samozřejmě extrem,ale na každém šprochu.... jak někdo naznačil,rozhýbávat mazat . pro mne je univerzální mazání olivový olej s velkou náloží chilli. Dávám ho i návštěvám do bábovky,já už to nežeru. Nenechat rameno zmrtvět,lehce ho dál užívat,aby vědělo,že ti patří. Za pár dní to ustoupí aty si zatím vychytej jak a hlavně na čem trávíš noc. Buď rádm že bolí,kdyby nebolelo tak je po smrti. Na tohle hladovka neplatí. Dneska jsem pátý týden bez jídla a kdybys věděl jak mě bolí svíčková,protože jsem celý den řezal dřevo,tak bys mě tím alnagonem nebo co to píšeš musel nabalzamovat. Bolest je stejně jako izma jen pocit. Přestaň na to myslet a di luštit sudoku,taky dobrej lék. Ahoj win
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Příspěvek od Jista »

Idasku,najdi si v googlu reflexni terapii,zkus dat treba Pataky,tam najdes mapku plosek na noze,najdi bod C a ten usilovne mackej.nejen ze zvysi imunitu,ale take snizi horecku.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

IDASEK píše:už druhý den mám teploty 38-38,5. piju jen šťávy nebo čaj s medem. jak dlouho to mám takhle nechat, omývám se vodou, ale teplota neklesá. :roll: máte s tím někdo zkušenosti, jak srazit horečku? jsem celá nějaká rozložená - komplet.
Idasku, duveruj svemu telu. Proc bys chtela snizovat horecku? Do tela se dostalo neco, co tve telo vnima jako nepritele. Takze chce nepritele znicit. Proto zveda teplotu, protoze to nepritel nema rad. Nepritele to zrejme oslabuje a proto telo pritapi. Takze ja radim, spolupracuj s telem, telo vi, proc pritopilo. Zrelaxuj se, odpocivej, zkus pojit trochu uriny, pokud nemusis, tak nejez, protoze tim das telu das vic prostroru, aby svoji energii vynalozilo na zniceni nepritele. Pokud jis, telo musi nejakou energii spotrebovat i na traveni. Neboj, jakmile bude nepritel znicen, teplotu stahne.

Pokud by jsi i presto teplotu chtela snizit, pomaha octovy zabal, me pri vysokych horeckach mamka vzdycky balila do prosteradla, ktere se machalo ve vode s octem. Na postel igelit, na igelit prosteradlo, pak dalsi mokre prosteradlo, na to si naha lehnes, druha osoba te do octoveho prosteradla zabali jako mumii a hodi na tebe dalsi prikryvku a v tom lezis tak deset, patnact minut. Ale taky jsem slysela, ze to neni moc dobrej zpusob (ale zabralo to vzdy), ze to pry odvapnuje kosti ci co.
IDASEK
Příspěvky: 284
Registrován: úte led 09, 2007 16:30

Příspěvek od IDASEK »

chtěla jsem snížit horečku protože mě to vysiluje, měla jsem už 39, bylo mi zle a nevydržela jsem a vzala si jeden paralen - tělo přitápí a chce zlikvidovat chřipku, ale zdálo se mi že likviduje mě. měla jsem ztuhlý krk, světloplachost a bála jsem se - myslela jsem že to půjde. Ulevilo se mi ale, mám hned z 39 během chvilky 37,2. Zkusím zase nějakou dobu vydržet. Jsem odpůrce léků, ale když je nejhůř nehledě k tomu když muž remcá že pokud se nebudu léčit a chytí to ode mě on....
Idasek není muž ;o)
IDASEK
Příspěvky: 284
Registrován: úte led 09, 2007 16:30

Příspěvek od IDASEK »

Dnes mám konečně o něco menší teplotu, ale stejně žádná chuť k jídlu. Co mě zarazilo je, že jsem najednou zjistila odpor k pomerančům. Hrozně mi smrdí jak se loupají, i když je pak omeju v teplé vodě, cítím to stále v žaludku. Chemii. Dokonce včera mi mrkvová šťáva chutnala jak naředěná petrolejem. Už nevím, co bych do sebe dala. Čtu si Zázračnou detoxikaci od R. Morse a zatím jsem odolala návštěvě lékařky - nicméně průdušky bolí a špatně se mi kašle, bolí mě za očima, potím se. Jsem hrozný pacient, nerada marodím. Paralen jsem si vzala asi 4x, i když vím že i Morse říká nesnižovat horečku - jsem srab - i když po paralenu jsem měla co dělat abych to udejchala - nástup neuvěřitelného horka a nestíhala jsem se převlíkat - trochu hladovím, jím jabko, sem tam (už ne) pomeranč, předtím mrkev šťávu, piju vodu ohřátou. S tím nesnižováním horečky a nebrání si léků nemám žádné zkušenosti - co všechno bych mohla při tom čekat?
Idasek není muž ;o)
Uživatelský avatar
Jana a Šiška
Příspěvky: 43
Registrován: pon říj 15, 2007 14:43
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jana a Šiška »

No při teplotě přes 39 a žádných lécích u mně nastávalo do druhého dne uzdravení :)...tedy normál teplotka a do třetího dne celková pohodička...horší byly ty stavy s tzv "zvýšenou teplotou" - to se umí někdy dosti vléct, co se tak pamatuju... :wink:
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

IDASEK píše:S tím nesnižováním horečky a nebrání si léků nemám žádné zkušenosti - co všechno bych mohla při tom čekat?
No, nevim, co muzes vsechno cekat Ty, kdyz ty leky beres. Ja uz si nevzala ani acylpyrin ani antikoncepcni pilulku asi tech 8-10 let, takze uz spis nedokazu pochopit, proc bych si prasek vzit mela (zato predtim jsem byla chodici lekarna :lol: , zvlaste v detstvi), takze ja cekam to stejne, co Jana. Uzdraveni :P . Lehnu si, relaxuju, spim a vyssi teplota zustane tak maximalne 2 dny, spis den. Nesrovnatelne lepsi prubeh nez znam z drivejska pod praskama.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Idasek, mozno si chce Tvoj organizmus po tom vsetkom sikanovani v praci, kedy si isla az za hranice svojich rezerv, zazit dlhodobu starostlivost. Lebo ked neprijemny stav trva kratko, poucenia z neho nie su az take hlboke. Drzim palce, nech Ti aj toto nepriaznive obdobie prinesie co najviac pozitivneho.
IDASEK
Příspěvky: 284
Registrován: úte led 09, 2007 16:30

Příspěvek od IDASEK »

Jana a Šiška píše:No při teplotě přes 39 a žádných lécích u mně nastávalo do druhého dne uzdravení :)...tedy normál teplotka a do třetího dne celková pohodička...horší byly ty stavy s tzv "zvýšenou teplotou" - to se umí někdy dosti vléct, co se tak pamatuju... :wink:
Mě ale do druhého dne dobře nebylo. Nebrala jsem prášky prvních skoro 48 hodin (protože jsem si říkala, že můj IS si s tím poradí) a lezlo to nahoru - a už zase leze. Spíš si říkám, že jsem si ho možná měla vzít hned a nenechat to tak rozjet?
Idasek není muž ;o)
IDASEK
Příspěvky: 284
Registrován: úte led 09, 2007 16:30

Příspěvek od IDASEK »

Katarína píše:Idasek, mozno si chce Tvoj organizmus po tom vsetkom sikanovani v praci, kedy si isla az za hranice svojich rezerv, zazit dlhodobu starostlivost. Lebo ked neprijemny stav trva kratko, poucenia z neho nie su az take hlboke. Drzim palce, nech Ti aj toto nepriaznive obdobie prinesie co najviac pozitivneho.
:wink: díky moc za povzbuzení
Idasek není muž ;o)
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

na teplotu máš nárok až týden, pak by měla odcházet. vždy dávám homeopatika, beladonu či akonitun dle stavu dětí. pokud není zimnice je dobré kuzu a pít vodu s jablečným octem....
mirka
IDASEK
Příspěvky: 284
Registrován: úte led 09, 2007 16:30

Příspěvek od IDASEK »

Děkuju, už čtvrtý den horeček s mi zdá únavný, strašně se motám, jako když mám hlavu v jiný dimenzi a bolest za očima - týden týden fůůůů - právě mi volali z nový práce, že 28.4. podepisuju smlouvu, musím být fit a snad se vše v dobré obrátí - díky vám všem, chodím sem sosat naději
Idasek není muž ;o)
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Ako vraví Mirka, to kuzu je dobré. Ja dávam deckám aj čerstvú jablčnú šťavu a odstavím ich (tam nemá byť diakritika :lol: ) od jedla. Mám skúsenosť, že jablčná šťava pomáha sťahovať teplotu.
Ale bývajú veľmi zriedka chorí. Ja som mala včera 37.8, ale ako som dala tie 3 strúčiky cesnaku, tak odvtedy už teplota normál. Priedušky bolia, zopakujem cesnak a na noc maslovú handru na priedušky. Dnes mám pôst, ale zvládam to ledva, ledva :oops: Buc má pravdu s tým žalúdočným mozgom. A vlastne, keď dám večer cesnak, tak je po pôste, tak neviem...
Naposledy upravil(a) Renáta dne pon dub 07, 2008 20:13, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

IDASEK píše:
Jana a Šiška píše:No při teplotě přes 39 a žádných lécích u mně nastávalo do druhého dne uzdravení :)...tedy normál teplotka a do třetího dne celková pohodička...horší byly ty stavy s tzv "zvýšenou teplotou" - to se umí někdy dosti vléct, co se tak pamatuju... :wink:
Mě ale do druhého dne dobře nebylo. Nebrala jsem prášky prvních skoro 48 hodin (protože jsem si říkala, že můj IS si s tím poradí) a lezlo to nahoru - a už zase leze. Spíš si říkám, že jsem si ho možná měla vzít hned a nenechat to tak rozjet?
Ja nemyslela, ze jsi konkretne ted brala prasky, ale ze obecne beres prasky..., takze Tvoje telo je urcite jinak nastaveny, reaguje jinak. Tak hlavne, at vyjde ta nova prace!
IDASEK
Příspěvky: 284
Registrován: úte led 09, 2007 16:30

Příspěvek od IDASEK »

Nene, neberu prášky žádný když není nejhůř, nevím kdy naposledy jsem něco měla - vyhýbám se tomu. Vzala jsem prášky až v sobotu večer jeden a v neděli asi tři a pak už nic. Tehdy se mi zastavilo i vykašlávání a rýma. Teď jsem to nechala bez prášků a začínám odhleňovat. Teplotu mám furt, ale nechala jsem to bejt. Snad to brzy přejde.
Idasek není muž ;o)
IDASEK
Příspěvky: 284
Registrován: úte led 09, 2007 16:30

Příspěvek od IDASEK »

Pod nátlakem a pohrůžkami jsem došla teda k lékaři, který mi pochopitelně dal atb. Všichni vyhrožují, že dostanu zápal plic :evil: když jsem si přečetla z čeho to je vyrobený a co můžu čekat nehledě k tomu že na moji váhu to ani moc není, tak mám strach to brát. Jdu si udělat jablečnou šťávu.....
prý bakteriální infekce říkal... jde se toho zbavit půstem?
myslím, že když se necpu masem mlíkem pečivem není důvod abych dostala zápal plic
dá se vůbec jen z poslechu zjistit že to na průduškách je bakterie? já si to tady jen ujasňuju protože jsem za exota a mám maximální nepochopení na všech stranách
Idasek není muž ;o)
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

No, z počutia asi ťažko poznať, že ide o bakteriálnu infekciu. Ak ti doktor nerobil CRP test, kde v ambulancii vie určiť z kvapky krvi rýchlym testom, či ide o bakteriálnu infekciu. Niekedy ochorenie začne ako vírusové a potom prehupne do bakteriálneho. Ak máš stále vysoké teploty, myslím, že s tými ATB zasa tak bojovať netreba - ak teda je potvrdená bakteriálna inf., lebo na vírusy to budeš papať zbytočne. ATb považujem za akéhosi pomocníka v zálohe, keď ide do tuhého, nie za liek, ktorý sa často píše hlava-nehlava a keď ho fakt treba, tak už nezaúčinkuje.
IDASEK
Příspěvky: 284
Registrován: úte led 09, 2007 16:30

Příspěvek od IDASEK »

ne, žádný crp test nikdo nedělal, dostala jsem azithromycin - po přečtení příbalového letáku mám i dost obavy toto brát a to ví že mi z atb bývá zle. šla jsem pro něj do lékárny, ale neměli ho. tak jsem zatím bez a teplota kolem 38. nejsou nějaké šetrnější léky? například natrium lauryl sulfat tomu se mám člověk vyhnout i v zubní pastě a tady to mám jíst... a další
a vedlejších účinků to má na půl metru včetně život ohrožujících a krvácení ze střev díky fakt
Idasek není muž ;o)
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

No, ak ti už teplota klesá, tak sa s tymi atb asi nebude treba ponáhľať.
IDASEK
Příspěvky: 284
Registrován: úte led 09, 2007 16:30

Příspěvek od IDASEK »

Teplota klesá ale za noc musím několikrát převlíkat. Průdušky stále špatné, dusivý kašel. Za den sním např včera grep, přes den jablečnou šťávu a večer jabko. Dnes teprve jablečnou šťávu. Do toho vincentku čaje a vodu. Na průdušky si dávám zábal z oleje z měsíčku lékařského, ale pod zábalem mi vyskákala vyrážka. Teď si nejsem moc jistá jak postupovat dál, jestli začít jíst pořádně, protože jsem jak svůj stín, a co jíst. Nebo tomu nechat volný průběh. Chvílemi mám chuť na nějaké jídlo pak zase nemusím nic. Chci abych do nové práce nastoupila v pohodě, zdravá a nějak slušně vypadající :lol:
Idasek není muž ;o)
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Nechala by som tomu volny priebeh.
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

zkus alespon jeden den půst.
IDASEK
Příspěvky: 284
Registrován: úte led 09, 2007 16:30

Příspěvek od IDASEK »

děkuju, potřebuju se někde o někoho konkrétního opřít, kdo s tím má už zkušenosti. mezitím tímhle agresivním virem onemocněl muž, už třetí den je mu zle má taky 39. On bere léky běžně a bral je i teď a stejně zabírají.
Idasek není muž ;o)
IDASEK
Příspěvky: 284
Registrován: úte led 09, 2007 16:30

Příspěvek od IDASEK »

Seraf píše:zkus alespon jeden den půst.
myslíš jen čaje a vincentku nebo jen vodu nebo i šťávy?
Idasek není muž ;o)
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

IDASEK píše:
Seraf píše:zkus alespon jeden den půst.
myslíš jen čaje a vincentku nebo jen vodu nebo i šťávy?
Záleží na co se cítíš, já bych dal půst bez jídla jenom o vodě. Pokud Tě nebolí ledviny tak bych třeba 6 hodin nepil a potom bych jen jak to budeš cítit sama na sobě popíjel čistou nebublinkovanou vodu. Důležitý vydržet nejíst přes noc, ráno uvidíš jak se budeš cítit, po 24 hodinové půstu jsem ráno vždycky nějak "moudřejší" a více vnímám co tělo chce a co nechce, pak líp "uslyšíš" jestli tvé tělo bude chtít půstovat či něco jíst.
IDASEK
Příspěvky: 284
Registrován: úte led 09, 2007 16:30

Příspěvek od IDASEK »

Dobře, dneska už to nezachráním měla jsem šťávu, čaje, vincentku, ale zítra to prubnu. Díky
Idasek není muž ;o)
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

IDASEK píše:Dobře, dneska už to nezachráním měla jsem šťávu, čaje, vincentku, ale zítra to prubnu. Díky
To záleží na Tobě, myslím že jako průprava by byl i dnešek moc dobrej, navíc je tak krásně že není snad lepší počasí začít půst:) Ten vzduch je úplně prosycenej energií jara:)
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Tohel třeba pomůže, poslouchám to a úplně to ve mě rezonuje:)

http://www.youtube.com/watch?v=zZHrbjhwKik
IDASEK
Příspěvky: 284
Registrován: úte led 09, 2007 16:30

Příspěvek od IDASEK »

Pokud jde začít hned tak já klidně začnu, ale mám tu hořký průduškový teplý čaj - ten už jako teda nebrat?
Idasek není muž ;o)
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

IDASEK píše:Pokud jde začít hned tak já klidně začnu, ale mám tu hořký průduškový teplý čaj - ten už jako teda nebrat?
Přijdeš mi trošku zoufale. Nech si ten čaj na později, kdybys ho třeba potřebovala. Jestli chceš půstíkovat. Prostě si lehni, a věnuj se myšlence že se postíš a že má tvé tělo ted více prostoru k čištění, obnovování a léčení. Tělo opravdu přepne do takového režimu kdy nemáš hlad a prostě se uvolni a užívej si to že nemusíš užnic dělat, že to tělo zvládne úplně samo. Tělo bude rádo, že mu dáváš konečně pokoj :)
IDASEK
Příspěvky: 284
Registrován: úte led 09, 2007 16:30

Příspěvek od IDASEK »

Seraf píše:Tohel třeba pomůže, poslouchám to a úplně to ve mě rezonuje:)

http://www.youtube.com/watch?v=zZHrbjhwKik
člověče to je krásný
Idasek není muž ;o)
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

Seraf má pravdu. "Popovídej si" s tělem a ono bude rádo :)
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Tak som tuším dala tej mojej viróze po fúzoch. Šálka čaju s čerstvo vytlačenou zázvorovou šťavou - asi 2 lyžičky - to je sila a úľava.
Ráno a večer som kloktala s propolisom a tiež pomohlo. :lol:
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Super! :P
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Příspěvek od Marci »

Zkusenosti z predminuleho tydne me presvedcily o tom,ze je velmivyhodne pri nadchazejici nemoci nasadit pust. Mela jsem planovany 7 d.pust,bohuzel rano,kdy jsem zacala jsem citila jak na me zacina lezt chripka.podle toho jak me silene bolely zuby jsem zretelne citila,ze tentokrat to bude stat opravdu za to.Trvalo to cele asi 5 dni(normalne bych tyden nevylezla z postele),pricemz prvni 3 byly nejsilnejsi.Citila jsem unavu,bolely me klouby,a zuby,chvilemi jsem mela zvysenou teplotu ci zimnici.Prubeh byl vcelku v pohode a vubec se toneda srovnavat s klasickym prubehem.JIz je to 1 1/2 tydne od ukonceni 7 a neustale odkaslavam,ale nic jineho me neni.Pokud to shrnu,tak po teto zkusenosti budu pri jakemkoliv naznaku nemoci okamzite pustovat a to same udelam s dcerou.Telo se chovalo uplne jinak a celkove nemoc prestalo vyborne.Tez nemoc trvala velmi kratce srovnam-li s klasikou vc.rekonvalescence a prubeh byl neprijemny asi tak z 1/10.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Maria píše:a to same udelam s dcerou.
Ta ma kolko rokov? Ziaden protest sa nepripusta? :wink:
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Příspěvek od Marci »

9. No snazim se ji to vysvetlit.Zaciname s 1,pac ma velmi vysoky cholesterol(vubec nechapu z ceho) a zbytky inf. mononukleozy.Takze se ted snazim s ni pustovat aby jsme to nejak vyhnaly.Partykova mi radila udelat s ni 10,ale neumim si predstavit zda by to slo,kdyz zatim nedokaze preklenout ani 1.Jsem ale rada,ze jeji otec k tomu pristupuje vstricne i kdyz si mysli,ze jsem trosku blazen:)-navic je dost hubena,takze je to o to slozitejsi. Dneska ma zrovna 1,tak jsem zvedava jak to zvladnou,pac jsou spolu a musi pustovat oba :D .Jinac mam v planu s ni 1 delat kazdych 14 dni a tempo zkracovat na 1 den v tydnu s tim,ze cil mam do leta 3.Na 10 si zatim netroufnu.Mam predstavu ,ze na tu 3 ji vezmu nekam do hor na uplnou samotu,kde zadne jislo nebude,vezmu akorat mrkev a odstavovac,kdyby byl treba restart.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Wow, drzim palce. Aj niektore z ocist, ktore si robila, si jej nasadila tiez?
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Příspěvek od Marci »

no toje prave to,ze to zrejme nejde tak jednoduse.Ptala jsem se Partykove jak s davkovanim a ona mi misto toho rovnou doporucila pusty + urinove lecebne klystyry.Navic pri mononukl.bysme museli udelat jatra,ale co by toudelalo s tim cholesterolem.Takze i me ty pusty prijdou jako nejlepsi reseni.Minule uz byla od takovyhc 15 hodin odpoledne celkem dost nesnesitelna a k veceru mela detox jak vysitej,unavena,kolem ust temer zelena,silene protivna.Takze nakonest restart zacal uz vecer mrkvovou stavou.Jsem zvedava co budou hlasit za dnesek.Vzal ji do lazni do vody,kde poradne vyhladne,takze pocitam ,ze uz v tuto chvili zakousi tatinek utrapy.A rev ze ji muci doma hlady ,jeste ze jsou v rakousku a nikdo ji nebude rozumet:)
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Ale ved prave, ze Partykova vo svojej knihe odporuce pre postom vzdy tie ocisty. Ci v tomto pripade to nie je vhodne?
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

kači, myslím, že u dětí se asi toho tak nedá držet. jen můj názor dle toho jak drželi půsty mé dětátka :wink: nyní již odmítají :cry:
mirka
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Tak jsem konečně dostala za vyučenou, přežírat se nemá. Někdy v úterý jsem si usmyslela něco jako dojím tahle tučná semínka a už to kupovat nebudu. A přejedla jsem se celkem dost. No druhý den jsem se pokusila trochu to napravit a vypláchnout střevo a od tý doby si zažívám veselé chvilky, opravdu. Průjem se střídá s plynatostí, mám pocit, že nejsem schopná nic strávit, křeče v břiše, chuť na vařený brambory nebo rýže (asi psychicky vyvolaná představa, že by mě to mohlo jako ucpat), škrundání... Jediný, co mi nedělá potíž, z toho, co jsem zkusila, je šťáva mrkev jablko. To mi dá alespoň energii a kromě malé bolesti nezpůsobuje problémy. Hmm...rady, nápady, zkušenosti :?: :roll: Jsem to ale trdlo... :oops:
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

Hofi, zkus psyllium, více ho (neodhadnu kolik v tvém případě, ale zase to nepřežeň :roll: ) a méně zapít. To tě, pokud chceš "ucpe" :) V Indii se podle množství používá na zácpu nebo průjem.
Mě se tohle stává po jakýchkoli oříškách, když to přepísknu (tzn 200g třeba), docela nepříjemné, hihi. Takže se tomu vyhýbám jak čert kříži.
Ještě mi dělává dobře i citonová šťáva s vodou, ale třeba by to nebylo pro tebe to pravé. Nebo máš-li doma aktivní rostlinné uhlí.
Držím pěsti.
ps: na brambory zapomeň, to by bylo třeba ještě větší tóčo...
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

no to bylo tak 250 g, jen nevím, jestli to odstartovalo přímo tohle, nebo spíš ten klystýr druhý den - potíže mám od té doby až :? :roll:
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

aha, ... no já kl. už nedávám. Už pěkně dlouho ne a je mi líp, ale na tomto foru to bude znít blbě. No, to neřeším. Můj současný léčitel tvrdí raději shora něž zdola. :) Takže psyllium apod. A psychika. :) při pocitu, že jsi snědla něco špatnýho, tak to ŠPATNĚ trávit budeš. :) Naopak to ale vždy taky neplatí, protože s chutí snědené jídlo může taky potrápit. :)))
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Já právě taky ne, ale cítila jsem se po těch semínkách tak divně, přetučněle, že jsem do toho po dlouhé době zase šla, abych to dostala ven, no a teď nemůžu nic zadržet vevnitř. Ale teď mi dochází, že mě posledních pár hodin nebolí břicho a nemám křeče, jen o to víc běhám na záchod. No takhle lesy moc neuchráním, takovýho papíru :(
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

Bezva, jde to ven, to je dobře, ne? Když jsi doma. :))) papír neřeš, co ti zbývá, nejsi muslimka. :)))
Semínka si zase jen tak nedáš, viď?! :lol:
Zítra budeš ok.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Semínka nedám, jen připomínám, že jsem je jedla v úterý a tyhle problémy mám od středy, takže to, že zítra budu ok, nevidím vůbec jistě :) Ale díky za podporu :)
Odpovědět