AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od cepheus »

A "učit se, učit se, učit se" ..
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od araila »

Vtipné...přeji vám oběma, že jste zdraví a veselí. Já sama jsem také byla...Nyní mám zdravotní problémy a ta noha mne dost trápí. Tak se omlouvám, že jsem obtěžovala.... :(
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Panda »

araila píše:Zkrácený sval / šlacha na noze:...
Tohle jistě půjde zlepšit. Dobré by byly cviky z hathajógy, která je na tohle jak šitá. Jenom to bude chtít trpělivost, protože nějaké zlepšení bude až po týdnech čï spíš měsících. Ale ještě důležitější, na co se často zapomíná - je víra ve zlepšení. Podvědomí to dost ovlivňuje (jednak přímým působením na organismus a jednak nenápadným působením na činnost člověka), proto když není víra ve zlepšení tak to pak nefunguje. Ale když se věří + snaží se, tak je výsledek zaručený.
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od araila »

Panda píše:
araila píše:Zkrácený sval / šlacha na noze:...
Tohle jistě půjde zlepšit. Dobré by byly cviky z hathajógy, která je na tohle jak šitá. Jenom to bude chtít trpělivost, protože nějaké zlepšení bude až po týdnech čï spíš měsících. Ale ještě důležitější, na co se často zapomíná - je víra ve zlepšení. Podvědomí to dost ovlivňuje (jednak přímým působením na organismus a jednak nenápadným působením na činnost člověka), proto když není víra ve zlepšení tak to pak nefunguje. Ale když se věří + snaží se, tak je výsledek zaručený.
Děkuji, Pando. Víra je to nejdůležitější ve všech ohledech, máš pravdu. Jsem křesťanka a tohle je pravda, já vím. Děkuji za povzbuzení a tip na cviky z hathajógy. Dobrý nápad. :wink:
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od 2olfess »

Arailo,
doufám v tvé brzké uzdravení, to asi není jenom noha, že? :|

Jenom malou poznámečku, pokud máš nějaký zdravotní neduh, který je dlouhodobý a do této doby si ještě hatha jógu nedělala, tak teď mám obavu, že vzhledem k cvičení pranajámy, která tvoří základní pilíř této disciplíny, to zatím pro tebe vhodné není. To až trochu zesílíš.

Ale jógu bych určitě doporučoval, třeba tu v denním životě, ta je hodně pozvolná. A jinak, protože vím, že jseš trošku ezoterická, tak bych ani tak netlačil rukou do svalu, šlachy, ale spíš bych se na to místo soustředil vědomím, víš co mám na mysli, že jo? :wink:

Jinak si myslim, že by ti každý rehabilitační pracovník měl ještě cvičení poradit a taky bych jim i věřil, že to chození bude ok....
Opatruj se.
Ahoj"
Naposledy upravil(a) 2olfess dne pon kvě 30, 2011 17:14, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od culka »

araila píše:Zkrácený sval / šlacha na noze:

Ahojky,

Vlivem nemoci a bolesti jsem byla v posledních více měsících nucena ve dne v noci krčit pravou nohu a nyní stále ještě nemohu chodit normálně rovně, ale bez berlí pouze v předklonu. Trápí mne to. Doktoři říkají "chodit", "chodit", "chodit", tak asi nějaká šance je a asi je potřeba bolest překonávat a třeba i rukou vleže tlačit, aby se sval postupně zase prodloužil. Co si myslíte vy?
Ahoj moja, konecne si sa ozvala.
Nasledky doktorskych zasahov som si omylom vyliecila postom. A tiez som chodila v predklone a nadavala jak spacek.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Samira »

Araila, neskusala si nejake liecenie? Normalne sa vypytaj od doktora, som presvedcena, ze nan mas narok a budes to mat plne hradene poistovnou. S pohybovymi problemami sa chodi tusim na 4 tyzdne, budes tam mat KLUD, budu Ti varit, budes sa macat vo vodicke, cvicit, mozno to pomoze. Zazraky nespravia, ale myslim, ze sa tam povenujes sebe ovela viac, nez doma. Skus ;)
A prajem skore, UPLNE vyzdravenie.
dvdmchl

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od dvdmchl »

Mám asi už rok a půl díru v zubu. Vypadla mi plomba a já to nijak neřešil, ani to nijak řešit nebudu. Ale teď to tam začíná zapáchat, asi zánět, nijak to nebolí, jen to teď smrdí. Přemejšlím, že bych tam nacpal kus česneku a po pár dnech vždy opakoval. Jak by jste to řešili vy? Zubař u mně nepřichází v úvahu, stejně jako žádný doktor apod...
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od 2olfess »

Vlastní moč a většinová syrová strava, jakmile tam bude něco vařeného, tak se to bude v té díře rychleji kazit. A pomalu zjišťovat, jak na třetí zuby :wink:.

.... jenom, když tak frčí na záněty koloidní stříbro, tak upozorňuju - NIKDY, opakuju NIKDY si KS nelečte bolavý zub nebo zánět u zubu. Zhorší se to.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Jindra »

Souhlas s 2Olfess, případný zánět léčím vlastní urinou, s tím mám naprosto dokonalé výsledky a naprostou spokojenost
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
dvdmchl

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od dvdmchl »

Urinu zkusím, to už jsem dlouho nedělal. Vitariánem na 100% už asi nikdy znovu nebudu, páč jsem zavrhnul koncepty.
A ten česnek se vám nezdá jo?
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Jindra »

dvdmchl píše:A ten česnek se vám nezdá jo?
problémy se zánětem naprosto skvěle řešila uvedená urinoterapie, takže jsem nic jinýho zkoušet nepotřeboval.
Když tak nad tím uvažuju... ňák se mi česnek nezdá... jakmile zánět něčím uzavřeš (byť česnekem), začne se zhoršovat...
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od 2olfess »

Zkus česnek, ale spíš bych si z něj udělal polívku, když už vaříš. Jako, když tu díru tam budeš mít, tak se ti tam bude usazovat strava, no.. a to ti bude dělat problém.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Panda »

Z česneku bych měl obavy kvůli tomu, že ten současně prodávaný je "málo česnekový" a může začít zahnívat sám o sobě. Netroufnul bych si jím něco ucpat, maximálně nechat přiložený třeba na hodinu - ono se z toho dost louhuje i tak dost. Ale raději nějak izolovat okolní tkáně, když jsem si jím léčil zánět tak jsem pak byl okolo docela popálený (a výsledek zas tak za moc nestál).

Nebo ještě aloe.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Fiona »

Cesnek ma hlavne jista prakticka omezeni :mrgreen: Jedna vec je dat ho tam na chvilku treba vecer, kdyz uz se nikam nejde, a druha mit ho primo v papule cely den misto plomby... treba bys pak moh dojit k podlozenemu pocitu ze si s tebou nikdo nechce hrat :wink:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Pavluska »

dvdmchl píše: Zubař u mně nepřichází v úvahu, stejně jako žádný doktor apod...
proc?
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
dvdmchl

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od dvdmchl »

Protože to jsou chemičtí braši. Musel bych znát zubaře, či doktora, kterej ještě umí pracovat s rostlinkama. Rostlinkám věřím, chemii ne.
No a já tu zatím žádného takového neznám a jehly s chemkama do mně prostě nepůjdou....

Vyzkouším tu moč. Česnek si dám tedy trošičku do polední rejže. Sem zjistil, že jsem neměl česnek už asi půl roku, tak jsem včera koupil jednu hlavičku.

Stejně mi vadí, že tu nikde v okolí nemůžu najít česnek medvědí, jsem ho ještě nikdy neměl.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Sweetie »

hlavne, aby to neslo do zanetu okostice. cesnek vypali i bradavici! za den. mela jsem ji jednou v zivote, na pate, a do druhyho dne vypadla i s korenem. tudiz nevim jestli by to nebylo spis kontra a co aloe a ruzny byliny na kloktani? hermanek. a pust at se to zcisti rychle.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Fiona »

Mam totez, rozboli se tak jednou za pul roku, jinak pokoj. Resim to cistenim mydlem po kazdem jidle a pak urinu. Trva to maximalne par dni.

Cesneku medvediho roste hafo ve vyssich polohach Jizerek, treba v okoli Sece nebo protrhle prehrady na Bile Desne. Ale tam se nesmi sbirat. Je mi jasne ze na CHKO dlabes, ale zrovna tyhle ja dobrovolne respektuju, vzhledem k vyskytu par exemplaru ohrozenych druhu co uz jinde nerostou. Pak jsem myslim videla par kousku nahore v okoli Popovky nebo Hvozdu, to uz jsou Luzicke, to bys mel bliz. Ale ten cesnek medvedi zdaleka tolik nepali jako ten normalni kdyz je cerstvy.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od 2olfess »

dvdmchl píše:Stejně mi vadí, že tu nikde v okolí nemůžu najít česnek medvědí, jsem ho ještě nikdy neměl.
Ten už by ti byl stejně na houby, své účinky má v době květu, kdy se dá sbírat listí a stonek, pak je to pryč a máš ještě jednu možnost na přelomu srpna a září sebrat tu kořenovou hlízu, ale zbytek až za rok :!:
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Pavluska »

dvdmchl píše:Protože to jsou chemičtí braši. Musel bych znát zubaře, či doktora, kterej ještě umí pracovat s rostlinkama. Rostlinkám věřím, chemii ne.
No a já tu zatím žádného takového neznám a jehly s chemkama do mně prostě nepůjdou....
zubar s rostlinkama? tak az ho najdes, dej prosim vedet. :) Ja si jen vzpominam, ze v tropech, kde lidi znali specialni rostliny na zvykani a cisteni zubu, tak stejne po evropanech zadonili prasky proti bolesti, protoze zubar sidlil moc daleko. Tak to mozna jen bylinkama vse resit nejde, k bezbolestne spokojenosti... Jinak ja mam dobre zkusenosti s redenym propolisem, kloktat. Ale jeste nikdy jsem nemela takovy problem ze by "zub" zapachal... podle me by to sikovny zubar pekne vycistil a bylo by. Po zakroku bys mohl kloktat treba repik... Ale kazdy sveho stesti strujce. Treba zabere urina a cesnek.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Sitar »

Řekl bych, že vyvrtat kaz Ti může zubař i bez umrtvení. Bude to bolet jako čert, ale alespoň si to zapamatuješ pro příště. Osobně bych kombinoval výplach třeba slivovicí, pak ten propolis, kde vlastně alkohol taky je, žvýkat česnek, cibuli, hřebíček. Nebo ten zub vyškubnout, ať se to nerozleze kolem.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Fiona »

Znam jednoho takoveho, ale doktor ani zubar to neni :mrgreen: Spis nadsenec do historie zubarstvi, sberatel zubarskeho nacini a zubnich nahrad ze zacatku 20. stoleti, tak trochu vykradac starych hrobek ale pry ve jmenu vedy :) O metodach starych zubaru vi vic nez kdokoli jiny v dnesni dobe a myslim ze by do toho sel, pokud byste si padli do oka. Vim to protoze jsem mu jednou delala sestricku u nej v maringotce, kdyz delal novy chrup jedne chuderce zene co ji muz opilec vybil vetsinu zubu, slapaci vrtackou, cementy z prvni republiky. Neco mi rika ze byste si mohli rozumet :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Panda »

Nebo svépomocí. :mrgreen: Už asi nenajdu kde to bylo - jeden domácí kutil si opravoval zuby sám, vrtal si je normální vrtačkou, pak to lepil nějakým tmelem či epoxidem. Jeho zuby vypadaly hrozně - jednolitý souvislý blok. Ale - fungovaly a možná se už ani nemohly kazit.
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od hugo »

Tak to je hustý, jen doufám, že to nevrtal s příklepem :D
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
dvdmchl

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od dvdmchl »

No ono mě zrovna před pár dny napadlo, jestli bych si nemohl sám udělat plombu z přyskyřice třeba borovice smíchané s popelem. Jantarová plomba. :)

By ses Fio mohla optat toho nekrodentisty co se dříve dávalo do zubů...
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Jindra »

Sitar píše:Řekl bych, že vyvrtat kaz Ti může zubař i bez umrtvení
já jsem bohužel vstanej pokaždý (tedy 2x ročně, při preventivkách) a umrtvení jsem neměl ani nepamatuju, vždyť je to v pohodě i bez injekce, ta bolest se dá krásně vydržet, není to nic extrémního. Ostatně on se mne ptá, zda umrtvit (ne)chci, takže mám výběr.
To že mne vrtá pokaždé si říkávám, jestli je tam fakt kaz, nebo zubař jen honí body. Jenže to neposoudím a jen si připadám jak pokusnej králík, na kterým doktor zase vydělává. Zubař je jedinej doktor, kam jako vitarián s odporem chodím. Nevím, jestli s těma preventivkama přestat...
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Fiona »

Pokud vim tak nejdriv prelecili tinkturou, pak do toho sel zubarsky cement a pak hodne ryzi zlato, jake se dnes neprodava, uz jen v tech starych hrobkach :) Jinak o tom pokud vim zatim napsal 2 knihy. Kdyztak www.rakva.estranky.cz :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Fiona »

Hugo, nebyl to priklep, ma na to original zubarskou slapaci vrtacku, asi 90 let starou, zakoupenou z pozustalosti po zidovskem zubarovi ;) I original materialy. Akorat na ni toho casu moc neumel slapat tak aby to bylo rovnomerne, tak jsem slapala ja, zvyk ze stareho siciho stroje z podobne doby :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od buc11 »

dvdmchl píše:Mám asi už rok a půl díru v zubu. Vypadla mi plomba a já to nijak neřešil, ani to nijak řešit nebudu. Ale teď to tam začíná zapáchat, asi zánět, nijak to nebolí, jen to teď smrdí. Přemejšlím, že bych tam nacpal kus česneku a po pár dnech vždy opakoval. Jak by jste to řešili vy? Zubař u mně nepřichází v úvahu, stejně jako žádný doktor apod...
nic ti nepomůže, jde jen o pofiderní odklady, neb hladovka věčně držet nejde a tak stejně u něho-dentisty skončíš,
dvdmchl

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od dvdmchl »

Tak česnek zabral, je po smradu a tudíž po zánětu. Není smrad, není nemoc.
Pár dní počkám a pak to ucpu tou pryskyřicí z borovice. Akorát by to chtělo asi s něčím smíchat.

Taky jsem měl buci klíště, ranka je ještě trošku zarudlá a taky to neřeším a nebudu. Rozuměj nepůjdu si vzít nějakou chemku, nebo snad do sebe nechat něco píchnout.

Jediné co mě mrzí, že znám tak málo bylinek. Pomaličku napravuju. Třeba teď tu všude kvetou lípy, půjdu natrhat pár květů, lípa to je dar....
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Sitar »

dvdmchl píše:Tak česnek zabral, je po smradu a tudíž po zánětu. Není smrad, není nemoc.
Pár dní počkám a pak to ucpu tou pryskyřicí z borovice. Akorát by to chtělo asi s něčím smíchat.

Taky jsem měl buci klíště, ranka je ještě trošku zarudlá a taky to neřeším a nebudu. Rozuměj nepůjdu si vzít nějakou chemku, nebo snad do sebe nechat něco píchnout.

Jediné co mě mrzí, že znám tak málo bylinek. Pomaličku napravuju. Třeba teď tu všude kvetou lípy, půjdu natrhat pár květů, lípa to je dar....
http://botanika.wendys.cz/seznamp.php?10
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
dvdmchl

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od dvdmchl »

Jj, takovej internetovejch herbářů už jsem viděl spoustu, ale víš bež s tím do lesa a zkus podle toho něco najít....není to zase taková prdel..
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Sitar »

dvdmchl píše:Jj, takovej internetovejch herbářů už jsem viděl spoustu, ale víš bež s tím do lesa a zkus podle toho něco najít....není to zase taková prdel..
Určitě se prodávaj i knížky, tak přestaň hudrovat.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
dvdmchl

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od dvdmchl »

Ani s botanickým klíčem to není snadný...
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Sitar »

dvdmchl píše:Ani s botanickým klíčem to není snadný...
Tak si nabrnkni nějakou bábu kořenářku.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Pavluska »

dvdmchl píše:Ani s botanickým klíčem to není snadný...
Tak vsak postupne. Nemusis hned najit celej atlas. Neco roste\kvete ted, neco pozdeji, neco v dane oblasti neni vubec... ale postupne se zorientujes. Opravdu. Kdyz se na nejakou rostlinku zameris, prohlidnes si ji x krat na internetu a v knizkach, pak ji poznas. A nebo naopak neznamou z prirody vylisuj, usus nebo nafot a nejaky odbornik to rad urci i na dalku. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Fiona »

S atlasama nema cenu, tam je toho prilis moc. Mam dobrou zkusenost s knizkama primo o lecivkach, napsanymi primo bylinkari. Neni tam prehrsel informaci, spis pekne povidani o kazde bylince co se da i pamatovat.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Sweetie »

poslednich par tejdnu mi zalihaj usi, je to vetsinou po ranni sprse po umyti vlasu, pak je to blokly temer celej den, v pozdni odpoledne to vetsinou pomalu odezni. je to protivny, protoze to tlumi sluch, vetsinou mam jedno ucho horsi. je to pocit jako by byl clovek pod vodou. jelikoz si meju hlavu obden (ale ne vzdy i samponem), je to da se rict permanentni problem. dneska to zacalo az v brzky odpoledne, a to je levy ucho a zacina to bejt i bolestivy. zkoumala jsem jestli je pricina i nizkej krevni tlak, protoze vetsinou mi je i na omdleni, ale nenasla jsem jasnou spojitost. bud je to zas nejakej projev cisteni, ale nevim co je tim sajrajtem ceho se chce telo zbavit, muze to bejt i nejaka bakterie, virozka, nebo uz jednoduse starnu. setkal jste se s tim nekdy nekdo?
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od 2olfess »

Já jo, ale u mne je to z klimatizace ve velkých vedrech, už se mi to nějakej čas nestalo. U tebe bych tipoval spíš anglické počasí. Ale hlavně si na to nedávej kapičky z lékárny. Taky nedělej tu blbost, že by si si strčila do ucha ušní svíčky, akorát se zánět rozšíří.

Nakroj plátek česneku, zabal do vatičky, dělej to po celou dobu co budeš doma (i v noci), často plátky střídej. Do 3 dnů to musí být pryč nebo musí dojít k obrovskému zlepšení.
Jestli ne, tak alou k doktorovi a bez řečí!

Co prst?
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Pavluska »

jo, kvuli tomu se nemuzu potapet tak jak bych chtela (hodne). Ale ted je to posledni dobou vyrazne lepsi. Nekde bylo psano, ze za to muze mliko, ale to nekonzumujes, ne?!... Spojitost nevim, nizkej tlak taky mam. Nezapomen i na psychicky puvod nemoci. U me to bylo jednoznacne... hlavne detstvi, puberta... nechtela jsem slyset... rodice, ucitele... podvedome.
Cesnek jsem si jednou dala za ucho na noc a pomohl do druheho dne.
Naposledy upravil(a) Pavluska dne stř čer 22, 2011 17:11, celkem upraveno 1 x.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Panda »

Nemůže ten omdlívací pocit být jen psychického původu, že se z toho nezvyklého stavu stresuješ? (u mne to tak bývá)
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od s.arik »

Sweetie, pro začátek zkus na sprchu vzít špunty do uší, aby se ti tam nedostala absolutně žádná voda.

Mě bolelo ucho, zaléhalo a hnisalo v těhotenství pomalu dva měsíce v kuse. Rozhodně zánět. Jednou aplikovaný česnek ve vatě mi poleptal kůži, MMS smrdělo, tak jsem to neléčila vůbec. Pak jsem se rozhodla z pár gramů C denně dojít k toleranční mezi a hle, tři dny po megadávkách to zcela ustalo a od té doby o uchu nevím, ale to si nechtěla slyšet :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Sweetie »

s.arik píše:Sweetie, pro začátek zkus na sprchu vzít špunty do uší, aby se ti tam nedostala absolutně žádná voda.

Mě bolelo ucho, zaléhalo a hnisalo v těhotenství pomalu dva měsíce v kuse. Rozhodně zánět. Jednou aplikovaný česnek ve vatě mi poleptal kůži, MMS smrdělo, tak jsem to neléčila vůbec. Pak jsem se rozhodla z pár gramů C denně dojít k toleranční mezi a hle, tři dny po megadávkách to zcela ustalo a od té doby o uchu nevím, ale to si nechtěla slyšet :)
neeeeeeee, preci kdyz uz jsem si vyzvedla podle vas a fiony flaxseeds tak si jeste nepobezim pro KA! :D
ty spunty je patent, jsi sampion:) taky se toho cesneku bojim, je to drijak, to radsi bych tu strouhanou bramburku. zkusim na to jednicku, neni mi po vsech strankach nejlip, hlavne ten nizkej tlak, slabost. pando, me ta slabost zacala jako predvoj ucha, ale mozna se zesilila tim psychicnem, mas pravdu. mliko nepiju od sedmnacti. ale asi tam nejaky zahleneni bude , kdyz je to blokly. olfi, k doktoru jdu stejne v pondeli, kvuli prstu, tak to zminim. prst ale kupodivu odezniva, asi ze nepisu na pocitaci asi tri tejdny. ale to je domnenka. asi podle buce, chce to cas.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Pavluska »

cesnek nemusis pulit, pomaha nekdy i oloupany strouzek za ucho, nevim jak, ale ano.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od 2olfess »

s.arik píše: Jednou aplikovaný česnek ve vatě mi poleptal kůži
Jenom pro upřesnění, česnek nemůže poleptat kůži, to může kyselina, česnek ji může popálit. Takže, když si strčím plátek do ucha a začne mne to pálit, tak ho víc obalím vatou. Tuto procedůru zvládají i desetileté děti, není potřeba z ní dělat trauma.

Co se týče aplikace vysokých dávek vit. C na tento problém, tak i když mám céčko rád, tak bych to neudělal. Je to už na hranici vnitřního a vnějšího problému, to je jako bych chtěl léčit zánět nehtu céčkem, jako můžu..., ale spíš se nabízí něco na něj dát vnější cestou.
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od 2olfess »

Sweetie píše:, je to drijak, to radsi bych tu strouhanou bramburku. .
To mi uniklo, jak strouhanou bramboru do ucha? To neznám, ona může vyléčit zánět? Jak?
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Sweetie »

asi mas recht, vzpominam si ze cesnek nam mamka davala do ucha taky. mne se jen vybavilo jak mi vytah bradavici na pate, jen prilozenim na ni pres noc! ano, syrova nastrouhana brambora zabalena do gazy, strcena do ucha. taky dobre taha hnis. zagugli, co v sobe ma za latku, ja to nevim. hodne siry, fosforu?
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Sitar »

Taky jsem míval podobné záněty uší z potápění, bylo to k zbláznění. Tenkrát jsem to řešil nějakou chemií, dnes byl dal česnek nebo cibuli do ucha.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od buc11 »

a co k ušnímu?
mně to taky zalíhá(lo), ale v souvislosti s borelkou, jí se tam líbilo množit a ještě ve sklivcu
a jak sem tam byl s tatou, tak o návštěve k tej šikovnej ušnici stále uvažuju
Odpovědět