AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Marci »

Olfessi,dobra strategie. Ja osobne uzivam vit c-cisty (lze koupit u vinaru) + pripadne homeo. KS pouzivam az pokud se bud neco neohlida a rozjede. Vyrobce a letity uzivatel KS mi totiz kdysi sdelil,ze KS muze neg. ovlivnit jatra nebo ledviny-uz si nepamatuju.Ze to pry sice neni caste,ale muze se stat. Fakt,je ze uz vozim na cesty 3 kombinaci homeo+KS+MMS :-D
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od 2olfess »

Maruško, tomu věřím, že může dočasně ovlivnit výsledky jater a ledvin, protože s sebou bere sajrajt, těžké kovy a pod. a to se ven jinak než přes spojené nádoby játra-ledviny nedostane. Ale poškodit to orgány nemůže, tomu nevěřim. Navíc to budou dělat vlastně skoro všechny léky, na některých příbalových info je to i zapsáno.

Taky se bavíme o časově omezeném užívání, kdy se ještě doplní deficit stříbra. Něco jiného je užívání KS každý den několik let, jak jsem četl na webu, že to někteří lidé dělají a to nevim, co by mne k tomu vedlo.

Jinak na cesty taky jezdím vybaven :lol: a mají ze mne docela strandu :wink:.

Co noha, už víš bližší info?
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Marci »

Mel na mysli jejich selhani v dusledku poziti KS. Sam jej uziva nekolik let pravidelne bez ujmy,ale zazil takovy pripad.

Mno noha se hoji,ale vcera me nak zacla bolet,asi jsem ji mooc zatezovala :-) Spravili me totiz troubu,tak jsem hned pekla chleba a tak no. :)
Stale nic nevim a neco prvniho bych mohla vyzvedet pristi tyden. Uz jucham jen o jedne berli a kdyz vysvitne slunicko,tak uz radosti jarne krepcim. Pripravuju se na pust,zatim dam 3 denni jen kratky a kdyz Mudri reknou ok,dam 7.Letos to na dlouhy pusty nevidim. mame naplanovano vselijake cestovani a tak se me asi nebude chtit.Mno uvidi se,bud to prijde nebo ne.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od 2olfess »

Maria píše:Mel na mysli jejich selhani v dusledku poziti KS. Sam jej uziva nekolik let pravidelne bez ujmy,ale zazil takovy pripad.
Tak se obávám, že ty by bohužel s největší pravděpodobností selhaly stejně,... :wink: Jinak ještě pozor na další důležitou věc u KS, nikdy není 100% čisté, máme v rodině případ alergie na kov, dotyčná nemůže nosit nic než zlato nebo pod hodinkama kožený pásek, aby nedošlo ke kontaktu s kůží, stačí kovový uzávěr u řetízku nebo náramku a má alergickou reakci. Těchto lidí je v populaci víc, tak je důležité, aby nepřišli s KS do kontaktu. I když je jasné, že i v potravinách se kovu najde spousty. To jsem si jenom teď vzpomněl na případ, který by asi s KS taky dopadl špatně..

Dobrá zpráva, že se nožka hojí, tak to už tě asi nechají Mudři být :wink: a zahojí se to samo. S tím půstíkem, taky uvidím :wink:
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od luca »

má tady někdo problémy s bolestmi hlavy při změnách počasí?
já to tak mám co pamatuju - obzvlášť takhle zjara, když se slunečno změní na deštivo...
jak už jsem zmínila ve svém deníčku, zkušenostmi jsem zjistila, že mi v těchto případech pomáhá alkohol - který mi zvýší tlak a je mi dobře
připadá mi to lepší než nějaké pilulky
ale teď mám období, kdy se mi nějak nechce pít a tak mne napadlo se optat, nemá-li kdo nějaký jiný recept
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Jindra »

luca píše:má tady někdo problémy s bolestmi hlavy při změnách počasí?
nemám problémy, ale řekl bych - jdi se chvíli aktivovat ven a poctivě při tom dýchej. Vím, počasí zrovna teď nic moc, ale věřím, to pomůže. Pohybuj se. Možná si říkáš "nemůžu, jsem v práci", ale ona stačí aj jen chvilka, to nemusí bejt na hodinu.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od luca »

Jindra píše:
luca píše:má tady někdo problémy s bolestmi hlavy při změnách počasí?
nemám problémy, ale řekl bych - jdi se chvíli aktivovat ven a poctivě při tom dýchej. Vím, počasí zrovna teď nic moc, ale věřím, to pomůže. Pohybuj se. Možná si říkáš "nemůžu, jsem v práci", ale ona stačí aj jen chvilka, to nemusí bejt na hodinu.
No, Jindro, kdyby to bylo tak jednoduché...
já s pohybem venku fakt nemám problém - denně chodím pěšky do arbeitu i z arbeitu, pracuju na volné noze (t.j. nejsem ničí zaměstnanec) - můžu si jít ven vcelku kdy chci (pokud nemám nějaké jednání)
dlouhá léta jsem denně několik hodin trénovala venku BU (bojová umění)
ale přesto - když klesne tlak, hlava mne prostě bolí...
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od buc11 »

Jindra píše:
luca píše:má tady někdo problémy s bolestmi hlavy při změnách počasí?
nemám problémy, ale řekl bych - jdi se chvíli aktivovat ven a poctivě při tom dýchej. Vím, počasí zrovna teď nic moc, ale věřím, to pomůže. Pohybuj se. Možná si říkáš "nemůžu, jsem v práci", ale ona stačí aj jen chvilka, to nemusí bejt na hodinu.
dýchání je dobrá rada, hned sem nahodil vzorec 3:1:4:1,
nejlíp se dýchá při běhu
mně chvilka nestačí, jak nejsu venku pár hodin, je to se mnou špatný
a u alkoholu spíš opačně
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Pavluska »

luca píše:má tady někdo problémy s bolestmi hlavy při změnách počasí?
já to tak mám co pamatuju - obzvlášť takhle zjara, když se slunečno změní na deštivo...
jak už jsem zmínila ve svém deníčku, zkušenostmi jsem zjistila, že mi v těchto případech pomáhá alkohol - který mi zvýší tlak a je mi dobře
připadá mi to lepší než nějaké pilulky
ale teď mám období, kdy se mi nějak nechce pít a tak mne napadlo se optat, nemá-li kdo nějaký jiný recept
ja jen pri stresu a to obcas pomohl i ten alkohol (kvalitni vino, na doporuceni, a fakt zabralo), ale uz nepiju v podstate vubec a ted pri slabem zemetresu nepomohlo vubec nic.
Obecne bych se primlouvala za cistou vodu - tu nic nenahradi. Pak treba nejaky akupresurni bod a na nej klidne aroma smes proti bolesti hlavy nebo na to misto tlacit... vyzkouset. Plus dychani, rozhodne... a zklidnit se... :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od luca »

jelikož mi to opět skvěle zafungovalo, dávám sem recept na léčbu oparů:
možná to někomu bude připadat nechutné - potírat mazem z uší
kdysi mi to někdo poradil a pokud to udělám hned připrvních příznacích (napětí, svrbění...), oparu se zcela vyhnu
pokud později, zklidní to postižené místo a má to pohodovější průběh
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Sitar »

luca píše:jelikož mi to opět skvěle zafungovalo, dávám sem recept na léčbu oparů:
možná to někomu bude připadat nechutné - potírat mazem z uší
kdysi mi to někdo poradil a pokud to udělám hned připrvních příznacích (napětí, svrbění...), oparu se zcela vyhnu
pokud později, zklidní to postižené místo a má to pohodovější průběh
Kde se to dá koupit a kolik to stojí?
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne sob črc 23, 2011 18:15, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od culka »

Potvrdzujem. Robila to tak aj moja svokra a fungovalo to.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne sob črc 23, 2011 17:51, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od luca »

Spíš praktický, ne:-D
Uživatelský avatar
Pepík Ševců
Příspěvky: 523
Registrován: stř pro 14, 2005 9:47

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Pepík Ševců »

A já chudák nikdy opar neměl :( O co všechno já nepřijdu!
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Selma »

Kdysi mi po psychickém vypětí škaredě zhnisal spodní ret. Šla jsem s tím k doktorovi naiva, ten se na to kouknul a povídá: fuj co to je???
Uživatelský avatar
Pepík Ševců
Příspěvky: 523
Registrován: stř pro 14, 2005 9:47

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Pepík Ševců »

Selma píše:Kdysi mi po psychickém vypětí škaredě zhnisal spodní ret. Šla jsem s tím k doktorovi naiva, ten se na to kouknul a povídá: fuj co to je???
Jezdéééc :D
To byl tvrdej chlapík.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne sob črc 23, 2011 17:51, celkem upraveno 1 x.
Verunka
Příspěvky: 8
Registrován: stř bře 30, 2011 17:53

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Verunka »

Ahoj, není to sice akutní problém, ale chtěla jsem se zeptat, nemáte taky někdo z ovoce přecitlivělé zuby? Stává se mi to z jablek, pomeranče, ananasu i dalšího ovoce a zuby mě pak tak nepříjemně ,štípou, když něco dalšího sním, trvá to ještě pár hodin po tom, co ovoce sním.
Jinak s raw stravou jsem začala nedávno, tak doufám, že to přejde, každopádně, kdyby měl někdo nějaký tip, budu vděčná :)
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Panda »

Nepřejde. :-( Čerstvé ovoce, a obzvláště jablka, obsahují kyseliny, které dráždí zuby - stává se to obzvláště u odhalených krčků při ustupujících dásních (což by mělo znamenat to "přecitlivělé zuby"). Například citrusové plody mohou způsobovat až leptání skloviny. Proto by se ústa po ovoci měla minimálně vyplachovat vodou. Prodává se dokonce zubní pasta určená speciálně pro "alternativní stravování čerstvým ovocem a zeleninou" která má kompenzovat kyseliny z ovoce aby nedráždily zuby (viděl jsem ji v Tescu, ale té bych si netroufal věřit, kdoví co obsahuje za chemii, něco zásaditého). Před vita jsem míval problémy s parodontózou, jenomže po přechodu na vita se mi její postup ještě více urychlil. Teď mám škvíry kolem zubů a pokud si po jablku hned nevyčistím zuby (Parodontox + mezizubní kartáček + ústní voda) tak do půl hodiny se mi udělá silně bolestivý zánět. Proto neber projevy dráždění na lehkou váhu a minimálně ty výplachy úst.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od s.arik »

Pando, nečekám, že se chytneš zrovna ty :mrgreen: ale ostatní by si to měli přečíst.
http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf
Podle mě jsou paradentozy a spol. vlastně takové malé kurděje :wink:

Samozřejmě souhlasím s tím, že citlivé zuby je akutně třeba před kyselinami chránit (jíst více okurky než citronů nebo si ústa vyplachovat atd.), ale co do skutečné příčiny paradentozy, no, když ji ani vita neléčí, proč nezkusit céčko.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Jindra »

Panda a Šárka píší správně a jen ještě, byť nerad, zdůrazním tu důvěrně známou, pro zuby nejhorší raw stravu a to je grapefruit. Grep naleptává zubní sklovinu opravdu intenzívně, což sice neznamená se grepům vyhýbat, ne ne, obsahují velmi cenné látky, ale hned po grepu vypláchnout ústa (pouze vypláchnout; rozhodně nečistit kartáčkem - to nejdříve po půlhodině).
Ty problémy se zubama, které Panda zmiňuje, celkem věrně sdílím taky, takže Ti Šárko děkuji za připomenutí céčka, musím se tím zabývat.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od culka »

Tiez som v klube paradentozy (a mozno uz aj nie, ja len nikde nerusim clenstvo) a zuby si cistim vodou alebo solou zamiesanou so sodabikarbonou. Vraj sa mi dasna zase prilepili o krcky, to by jeden neveril.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Verunka
Příspěvky: 8
Registrován: stř bře 30, 2011 17:53

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Verunka »

Děkuji za rady. Co se dá dělat, budu si muset dávat větší pozor. Ten jeden zápor se v té kupě plusů vitastravy ztratí :D
joseff

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od joseff »

dokazali byste nekdo poradit nemocnemu s diagnozou autoimunitni hepatitida?

najde se tu nekdo s podobnym problemem?
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Marci »

Autoimunitni choroby mohou byt mimo jineho vyvolavany parazity.Telo se snazi jich zbavit a tak pusobi na dane misto,kde se parazit nachazi. V jatrech se dobre zabydluje napr. motolice jaterni. Takze nejprve bych se nechala vysetrit na parazity a pak bych teprve resila autoimunitu. Bohuzel se prislusni paraziti zjistuji velice tezko a skrze krevni testy ci stolici se zjistit vubec nemusi,takze prohlaseni Mudru o par.negativite bych se celkem moc nezaobirala.Asi nejvyhlasenejsi v diagnostice a pomerne dlouhou dobou zkusenosti je Ing.Blahova z Brna.Pripadne zajet primo do Ruska k Jenisejevove.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Samira »

Pando, a ako si na tom s prijmom vapnika?
Vies - chvilu som si zapisovala stravu do fitday.com alebo do cronometra, a bola som prekvapkana, ze vapnik mi v niektore dni dost chybal (a to som aj na zivocisnych produktoch). Krasne poskocil po maku, karfiole, brokolici... ale tie nejem kazdy den. Mozno mas C-cka dost a vapnika malo... kto vie.
Nie, nechcem tu teraz rozprplavat jedlo len na jednotlive zlozky, ale mozno je fakt riesenie jednoduche.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Panda »

Samira píše:Pando, a ako si na tom s prijmom vapnika?...
Kdoví. Asi ani tabulky neřeknou reálný stav a v čem člověk dělá chyby. To C mě teď zaujalo jako možný kandidát. Nejhorší jsou takové ty rychlé závěry některých lidí jako "nedostatečná ústní hygiena" nebo pro obézní "přejídají se".
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Marci »

Muzes prijimat dost prvku ,ale pokud je porucha vstrebavani min a vit,tak smolik. Taky muze byt malo napr, jodu,ktery udajne zlepsuje vstrebavani ci horciku,ktery jde ruku v ruce s vapnikem.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od 2olfess »

Maria píše:Autoimunitni choroby mohou byt mimo jineho vyvolavany parazity.Telo se snazi jich zbavit a tak pusobi na dane misto,kde se parazit nachazi.
To je pravda a týká se to i takových onemocnění jako štítka či cukrovka. Vždycky tam ty brebery jsou a musí se odparazitovat, pokud má být výsledek ok.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Bolest hlavy

Příspěvek od Samira »

Priatelia, mavate silne bolesti hlavy? Migreny? Nemyslim bolest hlavy po prebdenej noci, strese v praci - skratka ked je pricina zrejma. Mam na mysli migrenu jak prase, ked je zle od zaludka, boli brucho, tresti hlava, oko chce vypadnut z lebky a mozog ide pri najmensom zvuku explodovat. Deje sa mi to 2-3x do roka, pricinu som neodhalila (zda sa mi vsak, ze to byva pocas menzes). Spravidla jeden den boli jedna polovica mozgu, druhy den (trosku menej) druha polovica. Tentokrat ma boli hlava uz treti den. Skusala som kadeco, no nic nepomaha:
- masirovat akupunkturne body na vrchu hlavy, medzi palcami a ukazovakmi na rukach...
- oblievat hlavu studenou vodou
- prespat to
- strasne vela pit
- sex (pozor, najvacsia hovadina! hlava potom boli este viac!!!)
- prechadzat sa v prirode
...

Dnes som to uz vzdala a siahla po Ataralgine. Je mi lepsie, ale nic to neriesi...
Mate niekto este nejake tipy, ako sa s tym popasovat bez tabletiek?
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Panda »

Přítelkyně se s tím potýká stejně (uvedené také nepomáhá) - a jediné co jsme zjistili že jí trochu uleví je když jdeme na pár hodin ven (ne zátěž ale ani ne pomalá procházka a ani ne jen na chvilku) a ona se u toho vypovídá. Jakoby se tím rozprouděním krve + odreagováním nebo vyventilováním myšlenek zbavovala jakéhosi přetlaku co ji tíží.

... asi máte ucpané nějaké kanály na odvod splodin z mozku :-) Proto by asi mírné rozproudění krve (ne velké, to by přetlak zvýšilo) mělo být základ + k tomu psychické uvolnění aby se to mohlo pomalu odplavovat a nehromadilo se další a to po několik hodin (toť má laická představa). Proto asi nepomůže JEN procházka - pokud např. je člověk sám, v hlavě se mu honí stále stejné myšlenky a zas se tam ten přetlak hromadí.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Samira »

Panda píše:Přítelkyně se s tím potýká stejně (uvedené také nepomáhá) - a jediné co jsme zjistili že jí trochu uleví je když jdeme na pár hodin ven (ne zátěž ale ani ne pomalá procházka a ani ne jen na chvilku) a ona se u toho vypovídá. Jakoby se tím rozprouděním krve + odreagováním nebo vyventilováním myšlenek zbavovala jakéhosi přetlaku co ji tíží.

... asi máte ucpané nějaké kanály na odvod splodin z mozku :-) Proto by asi mírné rozproudění krve (ne velké, to by přetlak zvýšilo) mělo být základ + k tomu psychické uvolnění aby se to mohlo pomalu odplavovat a nehromadilo se další a to po několik hodin (toť má laická představa). Proto asi nepomůže JEN procházka - pokud např. je člověk sám, v hlavě se mu honí stále stejné myšlenky a zas se tam ten přetlak hromadí.
Zaujimave... Fakt. Moze na tom nieco byt. Este - byt tak uplnym panom svojho casu a moct ist hocikam a robit to, co clovek zrovna chce, nebyt okliesteny pracovnou dobou a podobne :(
PS: Tabletky su otras. Chvilu som bola ako vystrelena z rakety (kofein v tabletke) a teraz som ako mechom udreta (obsiahnute oblbovaky). Cez obednu pauzu sa pojdem prejst.
Uživatelský avatar
mlok
Příspěvky: 261
Registrován: pát úno 27, 2004 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od mlok »

samiro, jestli mas podobne stavy jen 2-3x rocne, tak doporucuju navstevu neurologa, kteryzto predepise triptany. Byla jsem na tom podobne jako Ty, taky jednou za cas migrena, triptany opravdu pomohly. Nerikam ze je to pro telo buhvijak skvele, ale rekla bych ze dvakrat za rok Ti to nijak vyrazne neublizi. Rekla bych, ze nema cenu se tri dny svijet bolesti...
Uživatelský avatar
mlok
Příspěvky: 261
Registrován: pát úno 27, 2004 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od mlok »

jeste poznamka - veskere ataralginy, ibalginy, paraleny a podobne jsou v pripade migreny obvykle nanic :-)
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Panda »

Nechci namítat nic proti triptanům, jen poznámka k tomu že něco dvakrát do roka neublíží - není to moc jisté. Rychlost pročišťování organismu není zas tak vysoká a následky se můžou táhnout hodně dlouho - děsí mě např. kolik let účinkuje depo povera. Stačí jednou nějaká chemikálie a kolik let pak trvá zbavení se následků a kdoví kolik dalších let pak ještě přetrvávají skryté vlivy.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Samira »

mlok píše:samiro, jestli mas podobne stavy jen 2-3x rocne, tak doporucuju navstevu neurologa, kteryzto predepise triptany. Byla jsem na tom podobne jako Ty, taky jednou za cas migrena, triptany opravdu pomohly. Nerikam ze je to pro telo buhvijak skvele, ale rekla bych ze dvakrat za rok Ti to nijak vyrazne neublizi. Rekla bych, ze nema cenu se tri dny svijet bolesti...
Dik za reakciu, mozno niekedy zvazim, najma keby sa to horsilo... Ale ja sa poznam, nie som ochotna k doktorovi ani pachnut a dat si do pusy ani ten blby Ataralgin...
Keby som vedela vymaknut pricinu, aby som sa migrene vedela vopred vyhnut. Kazdopadne dakujem za info, o triptanoch som netusila.
mlok píše:jeste poznamka - veskere ataralginy, ibalginy, paraleny a podobne jsou v pripade migreny obvykle nanic :-)
Tiez sa mi tak vidi :D
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Samira »

Panda píše:... děsí mě např. kolik let účinkuje depo povera...
Musela som guglit co to je, a nehovor mi, ze si to niekto dava do tela dobrovolne :(
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Panda »

Samira píše:Musela som guglit co to je, a nehovor mi, ze si to niekto dava do tela dobrovolne :(
Bohužel ano, i přítelkyně, když jsme ještě o spoustě věcí moc nevěděli a četli jen samá skvělá hodnocení "jak je to neškodné a bezproblémové". :-(
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Samira »

Panda píše:"jak je to neškodné a bezproblémové". :-(
Co sa vlastne cudujem. Cele roky som do seba pchala uplne neskodnu, bezproblemovu, ba priam liecivu!! HA. :roll:
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od luca »

Samiro, také občas mívám podobné bolesti hlavy a už jsem zkušeností zjistila, že to bývá z poklesu tlaku a pomáhá mi - jak říká Panda - rozproudit krev. Úplně nejúčinnější je trocha alkoholu (červené víno nebo vodka), ale nesmí ho být moc. A pokud zrovna svítí sluníčko, sednu si přímo do největší výhně a usrkávám ten alkohol. Na mne to působí přímo zázračně - jen mi nesmí alkohůlek zachutnat :D .
Ale každý funguje trochu jinak
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Sweetie »

musim potvrdit, nizkej tlak a stres, takze deci vina a rychla chuze. obcas podle pocasi me to chytne, kazdou zmenu vnimam do morku kosti jako desetkrat silnejsi, ale nenazvala bych to asi migrenou, hlava jak strep, ze by se clovek pominul. ma dlouholeta kamaradka trpi migrenou. kdysi jsem ji privezla takovou chladici peprmintovou kulicku - neco jako tygri mast,maj to vsude v lekarnach, kterou si masirovala spanky a celo, pomahalo ji to -asi to ma co delat s tim rozproudenim. ted mi to pripomnelo ze bych si kulicku mela jit zas koupit.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Panda »

Než víno, možná raději zdravější zahřívače jako např. čaj zázvor+skořice+hřebíček. (?)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Sweetie »

u me ne. alkohol je hlavni substance. a i z hlediska vlivu na zdravi bych uprednostnila kvalitni vino pred fuj cajem :)
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od luca »

Sweetie píše:u me ne. alkohol je hlavni substance. a i z hlediska vlivu na zdravi bych uprednostnila kvalitni vino pred fuj cajem :)
přesně! ostatně z čaje se mi při bolestech hlavy dělá spíš špatně od žaludku...
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Samira »

Dik este raz za vsetky tipy, uchovavam v pamati a nabuduce (i ked VERIM, ze ziadne nabuduce nebude) to poskusam (Dlhe prechadzky medzi vinarnickami :) )
Dnes ma uz gebula neboli, zato tlak mam stale nizky, tak popijame s Drahym mojito ;)
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od culka »

No uz to len tak vidim, ze ta prelejem mimozou a moj stary ti zapichne ihlu do kidney 1 a prestanes vymyslat. (Kidney 1 je na slape, asi v strede a boli jak svina. Ale moje dieta povedalo, ze tatko ho picha tak, ze ho len citi, ale neboli)
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od araila »

Zkrácený sval / šlacha na noze:

Ahojky,

Vlivem nemoci a bolesti jsem byla v posledních více měsících nucena ve dne v noci krčit pravou nohu a nyní stále ještě nemohu chodit normálně rovně, ale bez berlí pouze v předklonu. Trápí mne to. Doktoři říkají "chodit", "chodit", "chodit", tak asi nějaká šance je a asi je potřeba bolest překonávat a třeba i rukou vleže tlačit, aby se sval postupně zase prodloužil. Co si myslíte vy?
dvdmchl

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od dvdmchl »

"chodit", "chodit", "chodit"
Odpovědět