AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Samira »

Sitar, chapem, dik, urcite ju skusim pozriet (najskor bud. tyzden).
Rose
Příspěvky: 80
Registrován: sob črc 09, 2005 10:53
Bydliště: MB

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Rose »

Panda píše:
Rose píše:...Taky bych uvítala kontakt, kde MMS kupujete. SIce je na netu spousta nabídek, ale raději bych dala přednost ověřenému zdroji....
MMS zde, osobně nebo poštou (já bral of Jeffa): http://www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?t=1251
Děkuji.
Love n´Roses
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Marci »

Mam zanet mocove mechyre (z vikendoveho prochladnuti) a nemam s tim zadnou zkusenost. Co mi poradite?
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od s.arik »

Brusinky, ledvinový čaj, to je klasika.
Já měla zánět 2x, pokaždé jsem pila jen ledviňák a nejedla žádná ATB...a vyléčila jsem se myslím dobře, nevracejí se (mezi nimi byl odstup rok a už je to 6 let zpět :wink: ).
O brusinkách jsem se dozvěděla až nedávno z netu.

MMS by asi nefungovalo....jednička teda. Možná MMS2, to se prý dostane všude.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Samira »

Strasne vela pit, aby si vyplavila tie bakterie. Brusnice. Drzat sa v teple, cez krize si previaz sveter. Idealne je zostat doma a v klude lezat, nech sa to nedostane az na ladviny. Mechur je este v relativnej pohode, ale chytene ladviny uz znamenaju preplakanu noc.
Ak mas velke problemy s cikanim, tak pomoze cikat do vane pod prudom teplej vody. Ak uz cikas krv, zvaz ATB.

Nejedz ziadne koreniste a slane jedla, ziadnu kavu ani alkohol.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Samira »

Nie je to sice akutne, ale potrebovala by som poradit nieco na hemoroidy (nie pre seba).
Dubova kora, masticky, viac pohanky v strave - mame este nejake napady?
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Oriana »

Konkrétní rady si netroufnu, tak jen drobnou úvahu - při překyselení se organizmus snaží sajrajtu nějak zbavit a vytváří si i nové otvory, když to nejde jinak - to jsou hemeroidy, ale také bércový vřed. Tedy odkyselit, udržovat acidobazickou rovnováhu a pomci tělu odvádět škodliviny jinudy než přes hemeroidy, např. pomocí zásaditých koupelí.
Je to jen shrnutí poznatků z knížek, nikoliv osobní zkušenost nebo rada.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Jindra »

Samira píše:Nie je to sice akutne, ale potrebovala by som poradit nieco na hemoroidy (nie pre seba). Dubova kora, masticky, viac pohanky v strave - mame este nejake napady?
Oriana správně píše :)
Dále, pročtěte Walkera, píše o tom na několika místech. Dubová kůra, mastičky... to už je pozdě bycha honit. Potřeba je prevenci - nezanášet tělo usazeninama.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Panda »

Samira píše:Nie je to sice akutne, ale potrebovala by som poradit nieco na hemoroidy (nie pre seba).
Dubova kora, masticky, viac pohanky v strave - mame este nejake napady?
Často bývá důvod vzniku psychický - spěch. Člověk spěchá, tlačí, tím popraskají vnitřní žilky (které jsou z nějakého důvodu oslabené), vznikne vnitřní krvácení a výhřez. Proto je jednou z podmínek léčby naučit se netlačit a spíše soustředěním na činnost nechat pracovat střeva. A také chodit když je potřeba a ne když je čas.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od awa »

Samira píše:Nie je to sice akutne, ale potrebovala by som poradit nieco na hemoroidy (nie pre seba).
Dubova kora, masticky, viac pohanky v strave - mame este nejake napady?
Krom toho, co bylo psáno...tak bych v tomto případě doporučila zpočátku při úpravě jídelníčku (která je nutná!) než to vejde ve zvyk, také hodně pít.
Co se týká stresu-měl Panda pravdu, ale doplnila bych odpozorovaný jev, právě v souvislosti se stresem:
Většina těch, s tímto neduhem, si z dané místnosti udělá trůní sál, tedy sedí na míse déle než zdrávo (luštění křížovek, sudoku, čtení knih a časopisů...atd. v domnění, že se uvolní). Chápu, že je to pro mnohé choulostivé a cítí rozpaky mluvit o průběhu kakání, ale člověk by měl touto činností strávit od půl minuty do dvou max. Tito lidé se vnitřně neumí uvolnit a pak tlačí, místo toho, aby celistvý bobek vyklouzl najednou během pár vteřin. Gro vidím ve zvládnutí pocitu vnitřního relaxu a pocitu uvolnění, který je zdravou a nutnou součástí vylučovacího procesu. Metody jsou různé. Ale musí chtít dotyčný sám - z vlastní vůle a zájmu tomu věnovat čas. Úspěch a úleva stojí za to. Ostatní vnímám pouze jako pomocné, neodstraňující hlavní příčinu.
Něco málo je i na freshness.cz:
http://www.freshmagazin.cz/news/wc-poho ... ravne-ven/
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Samira »

Dakujem vsetkym za podnetne rady, verim, ze pomozu aj inym.
Ta osobka s problemikom je pohodak bez krizoviek na wecku, ale najvacsiu vinu davam sedavemu sposobu zivota a strave. Skusim predat odporucenia dalej ;)
Diky moc.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Sweetie »

Panda píše:
Samira píše:Nie je to sice akutne, ale potrebovala by som poradit nieco na hemoroidy (nie pre seba).
Dubova kora, masticky, viac pohanky v strave - mame este nejake napady?
Často bývá důvod vzniku psychický - spěch. Člověk spěchá, tlačí, tím popraskají vnitřní žilky (které jsou z nějakého důvodu oslabené), vznikne vnitřní krvácení a výhřez. Proto je jednou z podmínek léčby naučit se netlačit a spíše soustředěním na činnost nechat pracovat střeva. A také chodit když je potřeba a ne když je čas.
taky bych se priklonila k technice tlaceni,neni nad to jak si spravne dojit. nejprirozeneji do drepu, jak uvedla awa vyse na freshness cz ten clanek je opravdu prinosem :)
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Fiona »

No jo, jenze co je ti platne ze dokonale ovladas teorii kakani, kdyz je na ceste kamenak XXL? :oops: :mrgreen: Tomu snad jedine pomoct spachtli. Neni nad to udrzovat obsah strev trvale mekky a kluzky, a to se da jedine stravou a dusevni hygienou. Nejlepsi hovinka jsou ciste ovocne, ty jdou samy. A melounove jsou dokonce i celkem pekne :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Renáta »

Samirka, na tému hemoroidy sú 3 strany rozumného rozprávania v knihe Miniencyklopédia prírodnej liečby od doktora Bukovského. Nech si dotyčný zakúpi, myslím, že neoľutuje, super knižka.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Samira »

Dik este raz.
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Kometa »

Prosím, jak pomoci tělu při nachlazení? Asi mi vzniklo jako reakce na homeopatika, tak to nechci zahánět nějakou chemií, jen tělo podpořit. Zatím jsem vypila 1,5 litru ovocných šťáv a půl litru zeleninové a čaj s pořádnou porcí medu (diskutabilní, vím).

Od homeopata mi bylo dovoleno kloktat něčím přírodním, tak jdu na sůl a nějaké bylinné kapky.
Ještě něco by mi mohlo pomoci? Vím, že tu doporučujete půst, ale do toho se mi fakt jít nechce.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Samira »

Minuly tyzden na mna liezlo nachladnutie, post som nezvladla. Co mi vsak skutocne pomohlo boli riadne davky vitaminu C (v tabletkach, davala som si v priebehu dna aj 3 gramy, ale mohla som aj viac). Manzel bol otrasne nachcipany, usopleny a ja som to celkom dobre porazila. Nos a hrdlo som vyplachovala mierne slanou vodou a liala som do seba caj a po lyzickach cucala med.
Manzel je chory zas, nevylezal to a podcenil nachladnutie, tak tu vedla mna opat smrka. Preto som zase siahla po C-cku, na zahrade som prezuvala salviove listy a zajtra mozno zmaknem aj post ;)

Zelam skore uzdravenie!
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Panda »

Kometa píše:...Vím, že tu doporučujete půst, ale do toho se mi fakt jít nechce.
Je docela škoda nepoužít půst. Lehčího nachlazení se zbavíš za 1 den, těžšího za 2-3 dny. I tělo si samo říká o půst, tím jak člověk při nemoci ztrácí chuť k jídlu. ... Tak alespoň odlehčovat stravu a jen ovozel, i to hodně pomůže.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Fiona »

Tezko rict, to je individualni. Pust muze zrovna tak i neco jako chripku spustit, kdyz si telo rekne ze je na rade uklid v plicich a dutinach. Detox je previt :) Navic neni vylouceno ze prave tahle epizoda neni detoxem. Clovek nikdy nevi.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Samira »

Dik Fi za Tvoj nazor... lebo presne tak mi bolo ten minuly tyzden. Skusila som post, ale z nachladnutia mi sama o sebe bola hrozna zima, asi som mala horucku, a post mi sposobuje dalsi pocit chladu. Keby som lezala doma pod duchnou v teple, dalo by sa mozno. Ale nedalo sa mi fungovat v praci, kde som mala napor.
Myslim, ze ku kazdej chorobe kazdeho cloveka treba pristupovat indi-vindi, ako sa zrovna citi. Je fajn, ze tu kazdy napise rozne moznosti, lahsie sa vyberie to prave.

Kometka, ako sa citis?
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 55
Registrován: úte kvě 18, 2010 21:29
Bydliště: Hořovice

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Daniel »

Ahojdy všem, není to akutní,teda alespoň zatím, ale mám dotaz. Má někdo zkušenosti s vita a agorafobii ? jestli se něco dá doporučit a tak... Díky
Všechno zlé je pro něco dobré, stejně tak je všechno dobré pro něco zlé. Daniel
Calathea
Příspěvky: 70
Registrován: pát pro 04, 2009 11:39

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Calathea »

Mám docela akutní dotaz. Jak byste řešili skříplý nerv? Trápí mě to necelý týden a postupně se to stupňuje. Bolest vystřeluje při každém kroku do levé nohy. Nechtěla jsem s tím k doktorce, nejdřív se tam dostanu stejně tak ve čtvrtek. Dnes jsem uběhla 5km a snažila se to nevnímat. Poté to rozhýbat na overbalu, ale je to ještě horší a skoro kulhám. :cry:
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od buc11 »

Calathea píše:Mám docela akutní dotaz. Jak byste řešili skříplý nerv? Trápí mě to necelý týden a postupně se to stupňuje. Bolest vystřeluje při každém kroku do levé nohy. Nechtěla jsem s tím k doktorce, nejdřív se tam dostanu stejně tak ve čtvrtek. Dnes jsem uběhla 5km a snažila se to nevnímat. Poté to rozhýbat na overbalu, ale je to ještě horší a skoro kulhám. :cry:
asi to bude chtít napřed klid a mně dyž už je to ok, tak se věšet za nohy, mám taký přístroj, ale já skříplý nerv vlastně nemám
mě bolí záda, dyž sedím u pc a nebo celej den pleju, tak su takovej sraženej
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Panda »

Calathea píše:Mám docela akutní dotaz. Jak byste řešili skříplý nerv?...
Asi ne skříplý nerv ale zánět nervu. Doktoři stejně na tohle jen doporučují klid, nenamáhat to a když je bolest příliš silná tak dají jen prášky proti bolesti, čili žádná opravdová léčba.
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Marci »

Pokud je nerv skriply,pak je to mechanicka zalezitost a osobne bych volila na napravu Dornovu metodu.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od culka »

Akupunktura, ale hladat musis okolo seba, my sme trochu od ruky.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Calathea
Příspěvky: 70
Registrován: pát pro 04, 2009 11:39

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Calathea »

Děkuji všem. Moc.
Zatím to zkusím nechat "odpočinout"- tedy místo pásu rotoped, kde to nenamáhám. Válet se nedokáži.
Naši mi taky včera podstrkovali léky na bolest, ale tímhle to řešit nechci.
Maria: co je Dornova metoda?
Akupunktura mě nenapadla. Nechám ji jako krajní řešení, pokud to neodezní.
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Kometa »

Daniel píše:Ahojdy všem, není to akutní,teda alespoň zatím, ale mám dotaz. Má někdo zkušenosti s vita a agorafobii ? jestli se něco dá doporučit a tak... Díky
Jsem veliký příznivec vita, ale na fobie bych šla přes psychoterapii - ať už kognitivně-behaviorální nebo třeba přes regresní, záleží, jaký směr je ti bližší.
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Kometa »

Před týdnem jsem se tu ptala, jak na nachlazení. A tak chci poreferovat, jak se to vyvíjelo - opravdu mnohem lépe než když bych na vita nebyla.

O víkendu jsem znovu ukrutně prochladla, v neděli večer mě hrozně bolelo v krku, ale vypila jsem litr pomerančovýho džusu, snědla nějaké ovoce - a ráno zas byl krk v pořádku. A teď po ani né dvou dnech už mi ustává i rýma. Fakt zázračné, bez vita bych teď posmrkala balík kapesníků denně.

Včera se mi z nevyspání začal oběvovat opar, ale stačilo se pořádně vyspat a sám od sebe hned zalezl, to se mi nikdy nedělo, vždycky když začal bolet, tak pak přes noc pěkně narostl

A to přitom rozhodně nejsem na 100%, zrovna včera jsem dost hřešila (2 chlebíčky, kus feta sýra a 2ks dortu :oops: ) a o víkendu sice jedla 100% vita, ale zato pila hodně alkoholu.

Tak to teď doháním, i kvuli kloubům bych neměla takhle ujíždět.
Uživatelský avatar
Terka
Příspěvky: 82
Registrován: pon čer 29, 2009 0:46

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Terka »

Uživatelský avatar
Terka
Příspěvky: 82
Registrován: pon čer 29, 2009 0:46

NIKDO NENÍ TAK NEMOCNÝ, ABY NEMOHL BÝT UZDRAVEN

Příspěvek od Terka »

...předevčírem jsem si vzpomněla na dopis, který mi před pár lety napsala moje kamarádka. Vždycky mě ten dopis moc povzbudí, když si ho přečtu a nebo si na něj jen vzpomenu,
tak by třeba mohl i vás...

"Modlitba je odpovědí na každý problém v životě.
Staví nás do souladu s Boží moudrostí, která ví, jak vše dokonale zařídit.
Tak často se nemodlíme v určitých situacích,
protože podle našeho názoru to vypadá beznadějně,
ale NIC NENÍ NEMOŽNÉ PRO BOHA.

Nic není tak zkomplikováno, aby se to nedalo vyřešit.
Žádný lidský vztah není Bohu tak vzdálen, aby Bůh nemohl přinést smíření a porozumnění.
Žádný návyk není tak hluboce zakořeněn, abychom nad ním nemohli zvítězit.
Nikdo není tak nemocný, aby nemohl být uzdraven.
Žádná mysl není tak slabá, aby nemohla být brilantní.

Cokoli potřebujeme, pokud důvěřujeme Bohu, On se o to postará.
Pokud nám cokoli způsobuje obavy nebo strach,
přestaňme lamentovat nad těžkostmi a důvěřujme Bohu,
že přinese uzdravení, lásku a moc.
Toto všechno ti přeje tvá kamarádka Daniela"

To samé vám přeju i já :-)
Maria neprihlasena

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Maria neprihlasena »

ahojky vsem. Vcera jsem si zpusobila svuj prvni uraz v zivote- na lyzich,utrzeni vazu.A tak se chci zeptat znalejsich cim se zivit pripadne co delat,aby se to zahojilo co nejrychleji. Do Cech prijedu az v nedeli a tak sbiram zatim inspiraci a premyslim o strategii leceni.Diky za reakce a rady vsem z Vas.Moc Vas zdravim.Maria
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Dano »

Maria neprihlasena píše:prvni uraz v zivote- na lyzich,utrzeni vazu
Prvy uraz v zivote? To je super! Teda to ze este len prvy :)
Zial vobec netusim co to utrzeni vazu je. Prajem kratku rekonvalescenciu a skore zahojenie.
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Narazene rebra

Příspěvek od Dano »

Inac ja pred 3 tyzdnami na lyziach na Chopku... freeride ok, ale paradoxne az na zjazdovke vo velmi strmom padaku som sa zrubal. Som si to tam rezal krajom po nasuchanom snehu, parada, na tie pomerne huste obluky v dost sialenej rychlosti. Aj som v predstihu videl taky akoze stupienok v tvare a velkosti vacsej tehly a predstavoval si ako ho krasne rozrezem spickami lyzi, ze to je len perinka z vlociek snehu. V zlomku sekundy som letel, kaskader.

Lebo naraz to bol ako do kamena, raz som aj v figurach v lufte zazrel celu lyzu ako zasvistala 15cm pred mojou tvarou (znamenie, ze si mam kupit prilbu?), inac obe viazania lyzi vypli. Ked som vykrivkal hore, k tej perinke, videl som ze to bol lad, dokonale primrznuty k zjazdovke, malicko popraseny snehom.

Jednu lyzu mam v oprave, chlap mi lepi sklznicu lebo hrana je v jednom mieste ohnuta a do vysky cca 3mm odlepena aj s castou sklzice, podla stopy seknutia na kraji slo asi o naraz hrany jednej lyze o druhu. Uff, horsie som nikdy nespadol...

3 tyzdne dycham plytko tak najviac na zaciatku 10, teraz uz aj 50% kapacity objemu pluc, boli to pri otacani volantom, na/vysadani do/z auta, otacani v posteli, nevraviac o predstave ze by som mal zakaslat, kychnut, zivnut, vyfukat nos apod. Dufam, ze tie rebra nie su zlomene. Nastastie sa to po troche kazdym dnom zlepsuje. Tolko na vase pobavenie a pre mna vystraha.
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od 2olfess »

Maria neprihlasena píše:ahojky vsem. Vcera jsem si zpusobila svuj prvni uraz v zivote- na lyzich, utrzeni vazu.A tak se chci zeptat znalejsich cim se zivit pripadne co delat,aby se to zahojilo co nejrychleji. Do Cech prijedu az v nedeli a tak sbiram zatim inspiraci a premyslim o strategii leceni.Diky za reakce a rady vsem z Vas.Moc Vas zdravim.Maria
Ahoj Maruško,
na tvůj dotaz, jak můžeš hojení tohoto zranění urychlit ti odpovím velmi jednoduše - NIJAK! Bohužel... :?

Píšeš, že se jedná o utržení vazu, (vazů?) při lyžování, takže předpokládám, že se jedná o koleno nikoliv třísla. Tedy pokud to tak je, tak budou 3 možnosti:

1) jedná se o opravdu utržené vazy v koleni, poranění velkého rozsahu, v tom případě by tě pravděpodobně čekala operace a plastika těchto vazů. S dnešními materiály se jistě doba regenerace a hojení už zkrátila, ale na to by ti odpověděl lékař. Tuto variantu nepředpokládám.

2) asi nejpravděpodobnější varianta je, že sis vazy NATRHLA, v tomto případě by si s tím tělo mělo postupně poradit samo a doba úplného zahojení a možnosti navrácení se k plné zátěži nebude pravděpodobně kratší než 6 měsíců

3) vazy jsou pouze natažené, to by se spravilo daleko dříve.

Jinak předpokládám, že jsi Marie, co tu má deníček, ne nějaká jiná, takže se tě netýká možnost nízkého věku pod 20 let, kdy by mohla být rekonvalescence rychlejší. Speciálně u vazů v koleni platí především ne, jak RYCHLE, ALE hlavně, aby DOBŘE se vše zahojilo, takže pospíchat POMALU.

Asi bych pouze dodržoval pití nějakých šťáv bohatých na minerály (mrkev, řepa), ale rozhodně bych dramaticky neměnil jídelníček, vaz(y) se musí obnovit a to chce čas..na co k tomu přidávat ještě detox..
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od culka »

Olfess preboha neplas ma. Hned po poste ma to nase sproste psisko zhodilo z noh (podrobnosti mam vo vlastnom chlieviku). To bolo 1. 11. a este dnes ho neviem zahnut. Teda ohnem, ale stale nie uplne. Bola to bolest, aku som nezazila ani ked som si ho v minulom tisicroci na lyzovacke vykrutila.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od 2olfess »

Ale Culko, to nebylo vůbec účelem tě strašit. Taky jsem nevěděl, že máš podobný problém. Pouze jsem reagoval na dotaz, jak rychle a s jakou strategii vyléčit problémy s vazy, tak jsem napsal, že mám obavu, že to nejde urychlit a že se musí prostě a jednoduše počkat.

Pokud si měla něco s vazy, tak mne nepřekvapuje, že to koleno ještě 100% neohneš, chce to čas a nepochybuji o tom, že za 3 měsíce budeš OK.
Takže pouze potvrzuješ, co jsem napsal :) a předpokládám, že můžeš napsat Marii, že to fakt urychlit nejde, bohužel.

P.S. Jinak jsem to před několika lety absolvoval taky.. :roll: . Po úraze jsem se nemohl ani obrátit v noci na posteli, musel jsem dát nohy do výšky, otočit trup a pak teprve položit nohy a byl jsem otočenej. :? Bolelo to pěkně. Pak jsem zkoušel už po 4,5 měsících cvičit, ale ještě to nešlo. Zdravej jsem byl až cca za 6. Poznáš to tak, až si klekneš na podložku, trup vzpřímený a budeš se moci bez problémů zaklonit a pootočit trupem do stran. Ale to je pouze orientační, nikdo nemůžeme z webu poznat, co tam máš, ale podle toho co píšeš mi to přijde podobný a tedy po zranění v normě. Jinak když se podíváš na zranění profesionálních sportovců s perfektní lékařskou péčí, tak taky začínají s narušenými kol. vazy trénovat po půl roce.

čus :wink:
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Marci »

Ahojky vsem :) Doufam,ze uz zitra budu moci jet do nasi nemocnice aby me udelali mag.rezonanci a dalsi vysetreni(to jsem pohledala na webu,ze je to dulezite) a rekli me o co opravdu jde. Franzousky Mudr.totiz mluvil tak rychle aj a jeste s fr.prizvukem,ze bylo tezke pro me rozeznat,o co specificky s vazy jde. Olfessi diky za zpravu :-). Premyslela jsem zda dat pust,ale to nepada v uvahu,jelikoz bych se na berlich neudrzela.Takze jen lehkou stravu a zrejme nejake suplementy.
Dano pekny pribeh,to ja musim stydlive prozradit,ze me se to vubec nestalo pri lyzovani,ale pri vystupovani z lanovky.Nejak se me zaklinila lyze do dcerine a nechtela pustit.Abych si nevykloubila nohy,instinktivne jsem tlacila kolena k sobe,az to kruslo a bylo.Jinac Te chapu,jelikoz ja mela narazeny zebra po autonehode a bylo to peklo.Takze ti preji aby te to v brzku prestalo bolet.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Dano »

Maria píše:instinktivne jsem tlacila kolena k sobe,az to kruslo
Uff, to boli uz len ked sa to cita...
Maria píše:Jinac Te chapu,jelikoz ja mela narazeny zebra po autonehode a bylo to peklo.Takze ti preji aby te to v brzku prestalo bolet.
Vdaka. Uz sa da, po 3 tyzdnoch setrenia sa som to nevydrzal a vcera skusil fitko. Dalo sa mi len bajkovat a zo 2 izolovane cviky, ale potesi aj to.
Maria píše:Franzousky Mudr.
Ked som pobyval par mesiacov v Bretonsku a spadol raz pri futbale na vystretu ruku, bolo pocut prasknutie, do par hodin to opuchlo a uz som s rukou nepohol, v lakti bolest. Bol som prekvapeny z vysokej urovne francuzskych nemocnic, ten pristup, logistika, manazment, cistota, vybavenie, ale ta jazykova bariera mi tiez vadila. Lekar vedel menej po anglicky ako ja po francuzsky no a vnej som vedel len tak trochu, bezne poulicne/krcmove reci. RTG nic neukazal tak len mi predpisal mast a tabletky utisujuce bolest a zavesil ruku cez plece aby som nou moc nehybal. Po tyzdni a ziadnej zmene a bolesti som zacal pochybovat a tak som vyskusal ineho lekara. A ten to vsetko potvrdil, tak som to uz neriesil. Doma som potom skusal vselijake elektro/lasero/ai. liecby a velmi to nepomohlo. Cas to ale neskor vyliecil sam. Teda organizmus sam. Vsak ma napaleny firmware od skveleho Dizajnera :) Uvidis co ti povedia a co bude treba podstupit. Dobrou zivotospravou ale podla mna nemozes nic pokazit. Drzim palce.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od culka »

Maria post naozaj teraz neskusaj. Ja som visela na barlach po 21 a viac ma tusim boleli tie otlacene rebra ako koleno :lol:

Olfess, este dnes sa v noci zobudim, ked tu hnatu nahodou uplne vystriem. Nuz co kripel, este ze mam placku na parkovanie a ako sa hodila tuto zimu.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od 2olfess »

Maria píše:prozradit,ze me se to vubec nestalo pri lyzovani,ale pri vystupovani z lanovky.Nejak se me zaklinila lyze do dcerine a nechtela pustit.Abych si nevykloubila nohy,instinktivne jsem tlacila kolena k sobe,az to kruslo a bylo.
Au au :shock: , no snad to budou jenom ty vazy, uf. Dej pak vědět..
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Sweetie »

Marusko, doufam, ze uz to tolik neboli. asi pred peti lety jsem si na lyzich ve francii natahla vazy v trislech. bolest byla nepopsatelna. vsichni zkuseni me litovali, protoze rekli ze to je horsi nez zlomenina, ktera se da aspon zafixovat. s timhle se neda nic. moje rada, nechat to v klidu jak jen to jde! chce to jen cas a pak to pomalu rozchodit. ja jsem nemohla chodit tri tejdny, necitila a neumela koordinovat nohy od pasu dolu, jen strasna bolest pri sebemensim pohybu. vsude me nosili, pak prisly na radu berle. ucila jsem se znovu chodit. brr.
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Marci »

Diky Sweetie za popsanou zkusenost. No muzu rici,ze se dost vyblbnu :)
Na nohu davam bramborovy obklad,ktery ma velmi pozitivni ucinky.K tomu jeste beru Arnicu Montanu-homeopatikum. Obcas maznu "31" od Justa a od vcera jsem jeste pridala mast od Jukla. Pomalu uz zacinam houpat nohou. Dokonce i do schodu uz chodim jen o 1 berli.Kazdopadne je nutne to mit zafixovane,aby nedoslo k sebenepatrnemu pohybu do strany,takze velka orteza od trisel az ke kotniku je muj verny kamarad :-). Snazim se maximalne predejit atrofii svalu i slach,pac nechci zakouset dalsi strasti.
Po tour de cesky spitaly se ted ceka co bude dal,coz se nejdrive dozvim za 14 dni. Mno,ale promyslim strategii pro pripad,ze to bude chtit operaci.Pevne verim,ze to nebude treba. :wink:
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Sweetie »

marie, jsem rada ze nohy citis a je tu pokrok. nicmene, nech atrofii atrofii, to se ti za tak kratko neprihodi, hlavne to nech v klidu! telo si to musi poradne obnovit. dej tomu cas. a klid. vsecko stranou, nohy mas jen jedny. zkus dal informovat.
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od 2olfess »

Marie, pls, to právě nesmíš! Vykašli se teď na atrofii svalů, s nohou maximálně nehýbej... to je na tom to nejhorší.
zuzis
Příspěvky: 39
Registrován: úte úno 23, 2010 13:42

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od zuzis »

Ahoj všichni. Co pomůže na už rozjeté nachlazení? Když už smrkám a kašlu a jdou ze mne hnusně zelený humus. Trvá to už týden a nemohu se toho zbavit, jsem úplně unavená. Zkoušela jsem křenovou kašičku, ted zkouším mms2. Nebo může to být silný detox po čajích vilcacora a lapacho? Nevzpomínám si totiž, že bych někde nastydla. Začalo to horečkami 38c, pak přišlel ten zelený humus. Tyto dva čaje piji 14dní vkuse zhruba litr od každého denně. A do toho občas kontryhel na menstruaci. Protizánětlivé věci beru čerstvý zázvor, a několikrát denně jím česnek. Díky
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Marci »

Ahoj Zuzis,
tak pokud se to rozjete,je treba si to uzit :D ,ale ted vazne.
Velmi dobrou zkusenost mam s posilenim organismu - kuzu.Lze koupit v biokramu a je to opravdu vyznamny pomocnik pri nemocech.
Pak bych pridala cistou byt syntetickou kyselinu askorbovou(vit.c) a prislusna homeopatika(ta pomahaji jenom v pripade,ze je opravdu nasadis na to,co probiha k cemuz doporucuji zkuseneho homeopata napr. Mudr.Strnadelovou z Jonasova centra zdravi,dobrou zkusenost napr. na vodnatou rymu mam s Allium Cepa).Zde si muzes pohledat http://www.kezdravi.cz/scripts/index.php v leve rolete.
Na bolest v krku a zanet prudusek mam pomerne cerstvou nekolikamesicni vybornou zkusenost s olejovymi vytazky z 31 bylin od Justa.Staci 2 kapky zevne na plice a frci to,okamzite uvolneni,odhleneni a uleva. MMS 2 nemam odzkousena,ale MMS 1 je vyborna na vyplach v krku-staci 2 kapky a trosku vody a kloktat. Na uvolneni plic by mohl zabrat i bramborovy ci tvarohovy zabal.Na cerstvy zazvor si dej pozor,ten je vhodny ,kdyz je zimnice v momente,kdy uz je telo zahrate,tak je nevhodny jelikoz znacne vysusuje zevnitr a "prepaluje" telo.Pokud mas zimnici je vytecne nahrat sul ,dat ji do ponozky a prilozit na ledviny pripadne jeste dat do lavoru a ponorit slapky,v momente,kdyz se energie rozproudi a zimnice ustoupi je vhodne podat neco na poceni,ale uz telo nezhavit.Sul se pouzije max 2x,pak je potreba vzit novou.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od 2olfess »

zuzis píše:Ahoj všichni. Co pomůže na už rozjeté nachlazení? Když už smrkám a kašlu a jdou ze mne hnusně zelený humus. Trvá to už týden a nemohu se toho zbavit, jsem úplně unavená. Zkoušela jsem křenovou kašičku, ted zkouším mms2. Nebo může to být silný detox po čajích vilcacora a lapacho? Nevzpomínám si totiž, že bych někde nastydla. Začalo to horečkami 38c, pak přišlel ten zelený humus. Tyto dva čaje piji 14dní vkuse zhruba litr od každého denně. A do toho občas kontryhel na menstruaci. Protizánětlivé věci beru čerstvý zázvor, a několikrát denně jím česnek. Díky
Ahoj,
detoxem to být nemůže, to by si neměla teplotu. Takže, když to není nachlazení, tak je to viróza, kterých je všude plno. Na chřipku znám úlevu do několika hodin a do 24 hodin vymizení zcela všech projevů formou koloidního stříbra a vit. C 1000mg. Už jsem to sem psal, pokud si to nečetla, tak to přepíšu znovu. Bez zásoby koloidního stříbra se naše domácnost prakticky vůbec nevyskytuje, proto nemůžu sloužit s tím, zda to zabere i u rozjeté chřipky, protože ji díky tomu nikdo poslední leta neměl. (a je v tomto případě jedno, jak se dotyčný stravuje)

Recept:
Při prvních příznacích do sebe kopneš koloidní stříbro, máme už na to doma odměrku, takže dáváme malého "panáka" (jinak 1-2 pol. lžíce, ale můžeš i víc), používat nekovové lžíce, dát pod jazyk, převalovat 20 vteřin, pak polknout a dát si 2 - 3g vit C

Pak každou hodinu 1g vit C až do odeznění příznaků, což bývá u začínající chřipky do cca 4,...5 hodin

Během prvního dne do sebe hoď stříbro tak 3x, 4x, záleží, kdy začneš.

Druhý den ráno můžeš mít ještě pocit odeznívající chřipky, takže zase opakujeme koloidní stříbro a céčko. Nejpozději do 24 hodin bývá po všem...

Koloidní stříbro zabíjí viry a rozpouští hleny, takže ten sajrat z tebe odchází ven, což je velmi důležitá informace a nedochází po několika dnech k recidivě.

Zvláštní je, že MMS takové rychlé účinky nemá, ale zase stříbrem se malárie vyléčit myslim nedá, nevím, proč tomu tak je. :?: :idea:

Jinak samozřejmě je potřeba si uvědomit, že organismus je ve stavu, kdy se v něm nadměrně hromadí odpad a IS taky nestíhá, proto dostane chřipku. Ale to je info spíš pro vařáky, vitoušům se to vykládat nemusí :). Dalším důvodem může být i to, že si chce organismus a psychika prostě odpočinout. To je taky jeden z důvodů, proč už tenhle recepis moc nešíříme, osobně si myslim, že je hlavně pro lidi, kteří se o zdraví zajímají, kteří se snaží se sebou něco dělat a ne pro toho, kdo si bude myslet, že s chřipkou je navždy ámen, že na ní vyzrál.... protože je otázka, co jiného příroda, vesmír (Bůh) jiného použije, aby dostal člověka na pár dní "mimo hru" :wink: , ale to už je na jinou debatu.

Měj se pěkně a doufám, že ti bude brzy lépe!
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA

Příspěvek od Samira »

2olfess píše:...Dalším důvodem může být i to, že si chce organismus a psychika prostě odpočinout...
Suhlas. Potvrdene opakovane u mna i vypozorovane z okolia.
Odpovědět