MONSANTO

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: MONSANTO

Příspěvek od s.arik »

Kamarádka udělala půlmetrové zábrany z plexiskla a přelezli, borci :) Taky vymyslela nižší, ovšem pekelně ostré cimbuří z prolamovaného plechu, také překonali.
Pro mne poměrně novinka, že slimáci nesnáší měď - předpokládám, že na ni vůbec nelezou, ne že se otráví jako v případě ovoněných granulí s tou sloučeninou Fe. Takže by pásky mědi měly být naprosto ok, nikoho nezabijí a saláty ochrání...?
http://vysnenazahrada.blogspot.cz/2013/ ... imaky.html

Jsem už dost OT, ale zdá se mi to zajímavé a asi je tu zahrádkářů více.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: MONSANTO

Příspěvek od rudo »

s.arik píše:Kamarádka udělala půlmetrové zábrany z plexiskla a přelezli, borci :) Taky vymyslela nižší, ovšem pekelně ostré cimbuří z prolamovaného plechu, také překonali.
Pro mne poměrně novinka, že slimáci nesnáší měď - předpokládám, že na ni vůbec nelezou, ne že se otráví jako v případě ovoněných granulí s tou sloučeninou Fe. Takže by pásky mědi měly být naprosto ok, nikoho nezabijí a saláty ochrání...?
http://vysnenazahrada.blogspot.cz/2013/ ... imaky.html

Jsem už dost OT, ale zdá se mi to zajímavé a asi je tu zahrádkářů více.
jj prelezou borci, ale trva im to tak dlho ze ich pri tom vidno a lahko sa daju zobrat dole a dat inde

ta med mozno prenasa elektrinu - napriklad prechadzuju cez nu zene prudy pripadne sa generuje elektrina vplyvom Magnetizmu alebo ako reakcia-indukcia na EM pole napriklad na TV vysielace atd a slimaci proste to citia ako slaby elektricky prud kedze slimak je vlhky v konatkte - ako dobra elektroda a dlzka slimaka znamena ze je rozdiel el potencialu na medi tam kde ma hlavu a tam kde ma zadok a tak cez neho prechadza slaby el prud, ako ked krava narazi do drotu napusteneho el napatim a kopne ju to a cez tie droty nepolezie
5 2 8
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: MONSANTO

Příspěvek od s.arik »

Možná jde o pohybující se elektrony, možná jim prostě vadí Cu jako prvek, jako lidem rtuť či kadmium. Vlastně to asi ne. S tím proudem budeš mít pravdu.
Slimáci mají totiž měď přímo v krevní plazmě v modrém barvivu, které přenáší kyslík, u jiných zvířat a lidí je to železo (krev červená). Tak tohle vysvětluje, proč je pro slimáky jedovaté obyčejné Fe, které nezabíjí žádné savce ba ani žížaly :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: MONSANTO

Příspěvek od Syrovozrout »

s.arik píše:Možná jde o pohybující se elektrony, možná jim prostě vadí Cu jako prvek, jako lidem rtuť či kadmium. Vlastně to asi ne. S tím proudem budeš mít pravdu.
Slimáci mají totiž měď přímo v krevní plazmě v modrém barvivu, které přenáší kyslík, u jiných zvířat a lidí je to železo (krev červená). Tak tohle vysvětluje, proč je pro slimáky jedovaté obyčejné Fe, které nezabíjí žádné savce ba ani žížaly :)
Plzák španělský (" ŠPANĚLÁK ")- invazivní "mor na zahrádkářskou soběstačnost".
Překonají libovolné zábrany, klidně přelezou přes extrémně pichlavé oplodí kaštanovníku jedlého, přes žiletku, přes sklo, je jim to jedno.
Na vápnem omítnuté zdi sice lézt dokáží, ale půlmetrová a vyšší zídka kolem dokola (nebo takto oddělené stanoviště například zdmi baráku) se jim příliš nevyplatí (též nebudou plýtvat energií a hledají nejlehčí variantu) k horolezení.

Na některé kovy též vylezou (železo jako takové pro ně jedovaté není, ony granule co se prodávají je jen určitá forma sloučeniny, která je požerovým jedem - nikoli kontaktním), měď je však odradí - jenže to není zrovna láce...A naopak přiláká zloděje kovů.

Raději než by se vysilovali kousáním čerstvé rostliny...se shlukují k hodování na již částečně tlejícím materiálu (Ovšemže pouze pokud tuto možnost mají na výběr!)...Proto se někdy osvědčí ponechat jim kolem porůznu v zahradě pokosené vlhké zbytky a podobně, které jednak upřednostní a rostoucí zeleninu tak mohou ponechat netknutou...a druhak pak víme, kde se schovávají. Vyspělejší rostliny už nějaký ten nakousnutý lístek přežijí (Měl jsem i vykousanou kedlubnu jenž se poté sama "zázračně zacelila" ,) ), problematičtější je to s teprve klíčícími rostlinkami pokud se to kryje s aktivitou plzáků...Například mák setý zplundrují do posledního klíčku.

Tento rok je zajímavý na některých lokalitách zvýšený výskyt motýlů...Žravá housenka dokáže napáchat na zelenině kolikrát preciznější škody a přitom se tvářit nenápadně a být dlouho neodhalena přestože se člověk podivuje co že mu to ty rostliny tak huntuje...a dokonce například překouše vybíhající stonek nakvétajícího salátu a znemožní tak semenaření na další sezonu (Asi proto, že vybíhající salát pouští zvláštní latex a jeho chuť počne býti více hořká a tomu asi chce milá housenica bránit :D Ale už nemyslí na budouctnost - že když nebudou semena, nebude mít ani její další generace motýlí na čem příště vegetit. :D Ale asi spoléhá na monsanto, že si zahrádkář bude díky ní nucen zakoupit komerční sadbu a jeho zápal nepoleví ani přes tyto nesnáze. Rudko by ji možná podezíral, že je to agentka, ale to pro tentokrát ponecháme stranou:) - Nechci znevažovat informační ani lidskou hodnotu sdíleného sděleného..)
No jo, tvoři :) I tak je mám rád. Ale pro nějakou rovnováhu přeci jen někdy některé musím ve svém teritoriu ukrotit.

PS.: Kdyby měl někdo vážný zájem o tip na spolehlivé ochránění záhonu před plzáky (jde o moji vlastní invenci)...Může se mě optat přes soukromou zprávu.
Naposledy upravil(a) Syrovozrout dne pon črc 22, 2013 11:13, celkem upraveno 11 x.
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: MONSANTO

Příspěvek od buc11 »

Syrovozrout píše:
s.arik píše:Možná jde o pohybující se elektrony, možná jim prostě vadí Cu jako prvek, jako lidem rtuť či kadmium. Vlastně to asi ne. S tím proudem budeš mít pravdu.
Slimáci mají totiž měď přímo v krevní plazmě v modrém barvivu, které přenáší kyslík, u jiných zvířat a lidí je to železo (krev červená). Tak tohle vysvětluje, proč je pro slimáky jedovaté obyčejné Fe, které nezabíjí žádné savce ba ani žížaly :)
Plzák španělský (" ŠPANĚLÁK ")- invazivní "mor na zahrádkářskou soběstačnost".
Překonají libovolné zábrany, klidně přelezou přes extrémně pichlavé oplodí kaštanovníku jedlého, přes žiletku, přes sklo, je jim to jedno.
Na vápnem omítnuté zdi sice lézt dokáží, ale půlmetrová a vyšší zídka kolem dokola (nebo takto oddělené stanoviště například zdmi baráku) se jim příliš nevyplatí (též nebudou plýtvat energií a hledají nejlehčí variantu) k horolezení.

Na některé kovy též vylezou (železo jako takové pro ně jedovaté není, ony granule co se prodávají je jen určitá forma sloučeniny, která je požerovým jedem - nikoli kontaktním), měď je však odradí - jenže to není zrovna láce...A naopak přiláká zloděje kovů.
blbý je že nalízají v noci a vrací se brzo ráno(to slimákoví běžci ještě spí), tak dyž jsem měl okolo 50ticm skla, tak jsem některý přistihl
ovšem letos je nemám a jestli vydrží sucho, tak už nevylezou, to je jediný co jim vadí, Cu je jak Ag skoro, to už by byli levnější osobní pohovory s jednotlivci
Efektivní jsou ti roztoči, kanibalováním si je předají a populace se rapidně sníží, ale je to taky drahý, to už je pro mne lepší koupit levnej od monsantovců
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: MONSANTO

Příspěvek od buc11 »

rudo píše:scasti to suvisi

http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/2 ... acny-liek/


ATB praskovanie rastlin, najme ovocia aby v supermarketoch neplesnivelo
výňatek z rektorových názorou:
...Hoci vakcináciu v poslednom čase spochybňujú rôzne pavedecké kampane šírené zo zahraničia, je očkovanie jedným z najspoľahli­vejších spôsobov, ako výrazne obmedziť spotrebu antibiotík...
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: MONSANTO

Příspěvek od cepheus »

"rôzne pavedecké kampane šírené zo zahraničia"..
rudyne, rudyne
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: MONSANTO

Příspěvek od rudo »

buc11 píše:
rudo píše:scasti to suvisi

http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/2 ... acny-liek/


ATB praskovanie rastlin, najme ovocia aby v supermarketoch neplesnivelo
výňatek z rektorových názorou:
...Hoci vakcináciu v poslednom čase spochybňujú rôzne pavedecké kampane šírené zo zahraničia, je očkovanie jedným z najspoľahli­vejších spôsobov, ako výrazne obmedziť spotrebu antibiotík...

jj ten, podla mna, jeho chybny predpoklad sme uz na inom vlkakne diskutovali
podla mna je to na par rokov klamlivy jav, celkovo tam kde sa vakcinuje je obrovska spotreba ATB
5 2 8
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: MONSANTO

Příspěvek od s.arik »

Potvrzuji, že mají rádi zavadlé, kde jsem mulčovala trávou, rostoucích rostlin se moc nedotkli. Na hlavním zeleninovém záhonu jsem ale mulčovat nemohla kvůli výsevu naširoko, příště možná řádky + mulč v meziřádcích.
Mák mi sežrali všechen, jj, ale lnu se ani nedotkli, takže příště obojí vyseju pomíchaně a to by bylo, aby nějaký máček nezakvetl 8) I když len je možná ještě krásnější, a to jsem si myslela, že mě květiny vůbec neberou...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: MONSANTO

Příspěvek od Syrovozrout »

s.arik píše:Potvrzuji, že mají rádi zavadlé, kde jsem mulčovala trávou, rostoucích rostlin se moc nedotkli. Na hlavním zeleninovém záhonu jsem ale mulčovat nemohla kvůli výsevu naširoko, příště možná řádky + mulč v meziřádcích.
Mák mi sežrali všechen, jj, ale lnu se ani nedotkli, takže příště obojí vyseju pomíchaně a to by bylo, aby nějaký máček nezakvetl 8) I když len je možná ještě krásnější, a to jsem si myslela, že mě květiny vůbec neberou...
Len je dekorativní a vděčná rostlina, mně se taky líbí.

Ono mulčování v rámci záhonu skvělé pro rostlinstvo, ale funguje i ponechání tlejících kup někde opodál, nejlépe "v cestě" obvyklých plzáčích tras (vypozorovat) - to jest patrně od míst odkud se můžou slézat buď z okolní krajiny nebo ze svých temných vlhkých útočišť před sluncem (jinak lepší "rosničku" na odhad počasí v následujících hodinách ani neznám:D). To je natolik zabaví, že k záhonům ani nedolezou a/nebo je prostě jen neškodně "projedou" pokračujíc dále k oněm tlejícím kupám. Tím chci říct, že stačí rozházené zbytky listoví kolem nějakých pěti metrů od záhonů - nikoli přímo v nich.
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: MONSANTO

Příspěvek od s.arik »

Tak jo, nedávno jsem plakala nad nedostatkem starých prken na ohraničení záhonů, tak udělám "chodníčky okolo" z vrstvy trávy, takový kompost po celé zahradě, ať se pomějou. Sousedka se zblázní, jak se domákne, že je ještě krmím :lol:
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: MONSANTO

Příspěvek od Syrovozrout »

s.arik píše:Tak jo, nedávno jsem plakala nad nedostatkem starých prken na ohraničení záhonů, tak udělám "chodníčky okolo" z vrstvy trávy, takový kompost po celé zahradě, ať se pomějou. Sousedka se zblázní, jak se domákne, že je ještě krmím :lol:
:D Nakrmí se tak jako tak (k půstování dokážete přimět jen sebeovládající se přerostlé hominidy- lidi, ne slimáky ,) ) Jde jen o to čím. A tak i sousedka by mohla být ráda, že to obstaráte.. namísto aby něco k snědku hledali u ní :D

Ale zase čertík je schován v detailu. Neholdují jakémukoliv materiálu. Mulč ze slámy (obilné atd.) takový ten tvrdší pevnější sušší moc rádi asi žrát nebudou (rozkládá se blbě) - ten by se právě hodil na cestičku pro člověka pro průchod záhony neboť částečně zamezuje (dostatečně tlustá vrstva) zarůstání "plevelů" tam kde chceme procházet. Zároveň zabrání nadměrnému vysušování půdy, což je čím dál aktuálnější problém i v středoevropském prostoru (žhnoucí záření Slunce).
Zatímco plzák si pochutná prioritně nejspíše na tlejících (několik dní useknutých) listech (třeba lopuchu nebo jakýchkoliv menších, výborně se využijí zbytky z pletí házené rovnou na nějakou kupku opodál) než na pouhé trávě (seno) - tudíž lákadla pro něj v podobě rozhozených kup pár metrů opodál záhonů v cestě jejich "slizkým trasám" by tomu měla odpovídat. A nakonec různé kameny, klády, větve, dřeva zase rádi využívají k úkrytům. Může se tedy měnit složení oněch mulčů podle rozdílných účelů (i na ploše pouhých pár centimetrů od sebe můžou být jiné - někde chceme aby jen přelezli a člověk aby prošel - na to se hodí sláma (obiloviny, některé tvrdší trávy, len, semenec, atd., někde aby se předvídatelně ukrývali - na to se hodí dřeva, kameny atd. a člověk aby je v horku našel a jinde aby žrali zbytky a ponechali ostatní pro člověka vyrůst - na to onen mix opodál v kupce tlejících listoví s možnou příměsí jemnějších trav).
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: MONSANTO

Příspěvek od dgm »

Co asi tak muze clovek mit proti uslechtilemu zameru?

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/2534 ... -schvalena
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: MONSANTO

Příspěvek od rudo »

dgm píše:Co asi tak muze clovek mit proti uslechtilemu zameru?

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/2534 ... -schvalena
bude menej slepych deti == bude menej deti == mozno po case nebudu ziadne deti
5 2 8
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: MONSANTO

Příspěvek od Janek »

A jak chcete regulovat pocet hladovych krku?
Kdyz se v austalii premnozi
I kralici nebo kobylky, jak jste to delali? Praskovali? :1)

-------

Tady je rec o urcitych castech zeme, kde to premnozeni zkratka je... V souvislosti s tou chudobou jsem vcera zahledl dokument: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 ... na-afrika/

Je to cele o nejvetsi firme o ktere se i dnes hodne mluvi... Myslim ze lam se hrabe Monsanto...

Komu asi slapli na kuri oko? Zajimave jak All Gore zajistil milost pro dva sefy co meli jit brucet na x let

Koukam ze jeden z nich pred http://en.wikipedia.org/wiki/Marc_Rich pred dvema mesici zemrel.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: MONSANTO

Příspěvek od bukaj »

Na Monsanto mám z Ameriky jednu milou vzpomínku. Všiml jsem si, že se zapsali jako hlavní sponzor pro financování "Hall of Biodiversity" Amerického muzea pro přírodní historii. Asi proto tam není zmínka o GMO :)

(Ne, nejsem paranoidní, všeobecně jsem se z paranoii částečně vyléčil)
bosto2
Příspěvky: 112
Registrován: sob črc 20, 2013 22:19

Re: MONSANTO

Příspěvek od bosto2 »

Tak já se Monsanta tak nebojím, často stříkám plevel roundupem a kolikrát si i koncentrátem zašpiním ruce nebo pocákám nohy. Někdy na to zapomenu a ani si to neumeju. Proti lidem co zkonzumují GMO od Monsanta (tedy plodiny odolné herbicidům) toho mám v sobě tisíckrát víc. Zatím žiju a potíže zatím nepozoruju takže to asi taková hrůza nebude. Roudupem jsem poprvé stříkal půl hektaru již v říjnu v roce 1991 a to jsem tehdy stříkal 1500 litrů postřiku po celý den. Od té doby stříkám v létě snad každý měsíc i když už podstatně menší množství a kratší dobu.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: MONSANTO

Příspěvek od Janek »

Tady jde spis o to, ze pokud zakazou vysemenit doma seminka jako to zname ze scifi filmu, tak budes strikat leda od nich koupene semena :-)

V Evrope tohle zatim nehrozi, vite ze v USA je zapaentovan i 1click Buy co vymyslel amazon? I apple jim musi, ale jen v usa, platit poplatky (jejich itunes a appstore), jde jen o to ze delate nakup 1 kliknutim :-)

Evropa udelala na to dlouhy nos, tady zapatentovat kdejakou koninu zarim nejde. Pro nekoho skoda (kdo ma hlavu plnou napadu), pro nekoho (konkurenci) vyhoda. Ale ovce (lidi) se stejne podoji... Veci tu jsou drazsi jak v USA, a to i ty od applu :-)

0,99 usd = 0,89€ - jak ferove :-)
Pred par mesici to bylo jeste
0,99 usd = 0,79€

Btw v roundupu bych se zas tak nevyzival, je to chemie jako kazda jina... A pracuje hoodne pomalu. A u vseho takoveho jsou vyrobci vysmati, nikdo jim nedokaze ze parkinsna mas z roundupu a ne z aspartamu apod.

Bezpečnost[editovat]

Výsledky laboratorních studií prokázaly spojitost mezi Roundupem a teratogenními účinky na zvířatech a to kvůli poruchám signalizace retinové kyseliny.[1][2]
Další vědecká studie pocházející z MIT a zveřejněná v květnu 2013 v časopise Entropy spojuje nadměrné používání prostředku Roundup s celou řadou zdravotních problémů a nemocí, mj. Parkinsonovou chorobou, neplodností a různými druhy rakoviny. Studie uvádí, že „negativní následky pro tělo jsou zákeřné a projevují se pomalu v průběhu času, jako zánětlivá poškození buněčných systémů v celém těle.“[3]
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: MONSANTO

Příspěvek od Marci »

Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: MONSANTO

Příspěvek od rudo »

http://gmosummit.org/?orid=406&opid=56

chysta sa telesummit, pravda o GMO

vraj sa z toho Monsanto pocuralo od strachu
5 2 8
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: MONSANTO

Příspěvek od rudo »

prisla radostana zprava ze MEX vkada s okamzitou platnostou vydala zakaz GMO kukurice na celom uzemi MEX a v podstate ze MOnsanto a ine GM firmy maju zakaz vstupu do krajiny a ziadne ich GM semnena sa nesmu priviezt ani siat ani predavat

ovsem link na podrobnosti nefungoval a tak neviem ci to naozaj alebo si len niekto robi prdel system blazni sa raduju a monsanto si dalej seje
5 2 8
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: MONSANTO

Příspěvek od Janek »

A roundup tam neprodavaji ? :-) kdyz ZAKAZ, tak dusledne :-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: MONSANTO

Příspěvek od cepheus »

Resim ted dilema, chodnik z placatych kamenu co mezi nima roste plevel a neni k vytrhani a k vyhluseni mechanicky.
Vypatlat spary betonem, nebo dat vydelat monsantovcum ? :).
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: MONSANTO

Příspěvek od Lenuška »

cepheus píše:Resim ted dilema, chodnik z placatych kamenu co mezi nima roste plevel a neni k vytrhani a k vyhluseni mechanicky.
Vypatlat spary betonem, nebo dat vydelat monsantovcum ? :).
Máte-li v chalupě kamna, postav velký hrnec vody, a postupně vylévej vřelou vodou spáry. Pak je dobré uschlé drníky vytrhat. Pořád lepší ta práce, než si zas.at pozemek chemií...
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: MONSANTO

Příspěvek od cepheus »

A ja myslel, ze kdyz nacuram na koprivu ze ji spalim moci, a ono teplem, uplne stejny princip jako kdyz zalejes v parnem lete travnik - mas hnedy flek v tu ranu :idea: :!: :) .
To me nenapadlo, dik, zkusime:).
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: MONSANTO

Příspěvek od Janek »

Takhle se likviduji stromy kdyz je potrebujes odstranit a nesmi se kacet (obvod kmene nad 80cm?)

Pry par hrncu horke vody a ... :-)

inu ta chemie je pohodlna, ze?


Sent using Tapatalk
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: MONSANTO

Příspěvek od cepheus »

Jo, lidi jsou barbari.
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: MONSANTO

Příspěvek od Syrovozrout »

V dnešní době již vymizelo cca 90 procent původních krajiných kultur v plodinách, jsou nahrazovány stále častěji unifikovanou formou od privilegovaných monopolních korporací (zdaleka nejde jen o nepřemožitelné Monsanto).
http://www.czechfreepress.cz/blogy/zast ... dpisu.html
http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Ar ... minek.aspx
Tím by se jim podařilo jediným tahem pera zasadit finální úder proti rolnictvu ("rolnictvo" nejsou ti dnešní dotační mágové s těžkou technikou a nabubřelým egem drancující a kontaminující bezostyšně krajinu!), potažmo venkovu a soběstačnosti (=nezávislosti jedince) v několikasetleté světové válce, kterou nevidíte... Opět pomocí zneužití uzurpované moci otravovat vše násilně"zákony".
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: MONSANTO

Příspěvek od rudo »

5 2 8
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: MONSANTO

Příspěvek od Syrovozrout »

Noo, ja nejsom nejaky zastanca EU, ale to co tu pisete su kraviny.
tu je link k nariadeniu EU. Fyzicke osoby, kere si vymienaju semienka ci pestuju ich sami su oslobodene. Mikropodniky(maloproducenti) musia registrovat ale su oslobodeni od poplatkov.
Jasne ze ta smernica ma vela hacikov ale to ako sa to podava v tomto clanku je prinajmensom zavadzajuce.
Nehovorim neprotestovat. Kludne protestujte to je vasa slobodna volba. Zatial. Ale precitajte si aspon proti comu idete protestovat...
one # KeneGydu10
-----
one
veď to je to! podľa EU stačilo čipovať len psov a mačky, ktoré cestujú cez hranice štátov eu, alebo z 3 krajín, alebo pri predaji. chytili sa toho slovenskí politici a povinnosť je čipovať všetkých.
presne tak to bude aj so semenami. vyhlásia ťa za mikroproducenta a budeš sa musieť registrovať a v sr aj zaplatiť. ako dokážeš, že si len fyzická osoba? tu platia aj tak iné zákony.
samotné semienka sa ťažko kontrolujú, ale čo myslíš, načo chcú zaviesť, aby pôdu mohol niekto obrábať len pod vedením človeka s vysokou školou poľnohospodárskeho zamerania. a tomu bude musieť zaplatiť, a oni budú schvaľovať plán pestovania len so semenami od monsanta ináč ti to nepodpíšu.
aaa # RuxaQija4
-----
ano mas pravdu, zaba sa vari pomaly. zvysovat teplotu je lahko, tazsie je zohnat hrniec a vodu, korenie a zabu. ale ked uz to mas a zena ti to dovoli varit, zohrievat neni problem...
one # KeneGydu10
-----
davidB
nedajú im 5 rokov natvrdo, ale z úradu im príde dopis, nech dokladujú kto im robí odborný dozor na pestovanie poľnohospodárskych plodín a nech predložia pestovateľský plán. ak ho nebudú mať, dostanú pokutu za neodborné znehodnocovanie pôdy, ako keby to zaburiňovali. ak nezaplatia, príde exekútor a zabaví im záhradu.
davidB, presne takto mi pripadalo smiešne pred rokmi, keď sa hovorilo ako budú v pasoch a občianskych čipy a otlačky prstov. boli to konšpiračné teórie. aj teraz sa hovorí o konšpiračných teóriách, ale je to len na oklamanie ľudí. ony už dávno prerástli na konšpiračnú prax.
aaa # RuxaQija4
-----
Neviem či na tom bude niečo, ale nedávno sa mi snívalo, že sme doma pestovali nejaké modifikované papriky, ktoré boli asi 30cm dlhé a úplne bez chuti.. Na záhradke sme nič nemali a všetko bolo v nejakých špeciálnych gélových črepníkoch.. neviem čo to bolo, ale namesto zeminy bola v tých črepnikoch nejaká želatína
Modlím sa, aby sa to nestalo skutočnosťou, keď tak čítam tento článok
Patrik # VebaSydi71
-----
je to nezmysel, nikto nám to nezakazuje. Asi každé dva roky sa to tu objaví, takisto ako zákaz byliniek.
Dr Hujer # QyxaCunu65
-----
dr hujer
samozrejme oni nezakážu. oni len prikážu mať ten pestovateľský plán. ani psa nemáš zakázaného chovať, len ho musíš dať povinne očipovať. to že sa tu tie články objavujú je predzvesť, príprava ľudí na to, aby to považovali za nevyhnutné a neodporovali tomu.
toto je správa , jej časť, z us ambasády z wikileaks:
PREDMET: Slovensko za nové variety BT kukurice, proti nulovej tolerancii
REF: STATE 106819
1. Doručili sme body správy (reftel points) Dr. Milanovi Peškovi na Úrad Ministerstva pôdohospodárstva pre geneticky upravované potraviny a vedeckú spoluprácu a Igorovi Ferenčikovi na Odbor biologickej bezpečnosti Ministerstva životného prostredia. Obaja naznačili, že Slovensko bude hlasovať priaznivo pri dvoch hlasovaniach o biotechnológiách 19. októbra, v Rade Európskej únie pre poľnohospodárstvo za tri odrody kukurice na dovoz od spoločností Monsanto a Pioneer a v Stálom výbore pre potravinovú reťaz a zdravie živočíchov ohľadom dvoch produktov na dovoz, kukurice MIR604 a obnovenia kukurice Bt11 spoločnosti Syngenta. Viac krát sme zopakovali, že priaznivý postoj voči biotechnológiám musí byť sprevádzaný hlasovaním áno; zdržanie sa hlasovania nestačí.
dr hujer, prečo tá správa mala byť utajená? prečo to peško a ferenčík nekonzultuje s vlastným národom napríklad v referende, ale pokútne po ambasádach s cudzincami? má to byť neformálne ako bilderberg? nie je to vlastizrada? keď sú gmo také dobré výhodné a neškodné, prečo ich treba presadzovať lobingom, veď dobrá vec sa uchytí sama nie? poviem ti, doteraz som nemal ku gmo jednoznačný postoj, teraz už áno.
aaa # RuxaQija4
-----
aaa, nemusíš.
Dr Hujer # QyxaCunu65
-----
Samozrejme že na zahumienke si môžete okopávať krumple koľko chcete do sýtosti, to vám erár dovolí, ale sadenice ak budete niekomu chcieť predať tak to nie lebo treba xy povolení, takže len darovať a samozrejme v obchode za pár rokov kúpite semená a sadenice len od špičkovej firmy z JuEsEj Monsanto a o to gov a ešte sa spýtam dr Hujera že tie jeho mudrovania okolo Fukušimi že ako, veď vravel Hujer že to ma Japan pod kontrolou a že OK a zrazu premiér Japonska zahlási že NIE je to OK, takže netreba vo všetkom DR Hujer veriť, lebo nie všetko je tak ako to on prezentuje!!!
Ivan Silberstein # JeniRusu82
-----
http://www.vsetkoogmo.sk/images/aktuality/dokument
y/PETICIA_ZA_ZDRAVE_POTRAVINY_A_SLOVENSKO_BEZ_GMO_
2str.pdf
Treba zozbierat podpisy a odoslat autorovi. Inak tento clanok je plny demagogie.
sdfh # WowiCydy74
-----
Na predaj sadeníc nemusíte mať povolenie.
Dr Hujer # QyxaCunu65
-----
myslim si že netreba nič registrovat..je to len pasca do ktorej nás chce dostat lobby korporátny matrix..takže kde sú hranice? už ich prekročili..človek sa vždy zobudí až ked je po krk v ...?
-----
Read more: http://dolezite.sk/Chteji-nam-zakazat-p ... 2uLag.html
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: MONSANTO

Příspěvek od Syrovozrout »

Gándhí nás naučil, že občanská neposlušnost je nutná tam, kde nespravedlivé zákony ohrožují naše základní svobody.
Semena jsou naše společné dědictví. Jsou darem... přírody a výsledkem staletí usilovné práce zemědělců /nikoli - toto dělali chrámoví kněží v dodnes fungujícím Systému - jenž je ve škole označován jako tzv. "palácové hospodářství" /na celém světě , kteří vybírali, uchovávali a pěstovali semena. Jsou zdrojem života a prvním článkem v potravinovém řetězci. A tento odkaz je teď v ohrožení. Evropská legislativa stále více omezuje přístup k semenům. V posledních desetiletích se průmyslové zemědělství stává dominantním modelem. Pouze odrůdy semen, které vyhovují těmto požadavkům, mohou být uváděny na evropský trh. Musí projít složité a nákladné testy, registrační postupy a jejich pěstování vyžaduje použití chemických látek. Tato právní úprava výrazně snížuje rozmanitost odrůd, a tím vážně ohrožuje bezpečnost našich potravin. Semena už tak nejsou v rukou zemědělců a zahradníků. Hrstka světových semenářských firem ovládá a monopolizuje trh: šest nadnárodních firem ovládá 75 % soukromého výzkumu pro šlechtění rostlin, 60 % trhu s osivy a 76 % prodeje agrochemikálií. (zdroj ETC Group).

Nový legislativní návrh Evropské komise by současnou situaci ještě zhoršil. Šlo by o další snížení biodiverzity v zemědělství a omezení volného přístupu k osivu pro zemědělce a občany. Zároveň povzbuzuje nadnárodní semenářské firmy, aby si nárokovaly výhradní právo uvádět osiva na trh. Na druhé straně je pestrá škála odrůd, které jsou odolné vůči škůdcům a schopné přizpůsobit se změně klimatu, soustavně vylučována z trhu nebo omezována na tzv. okrajové trhy. Tato právní úprava postihuje nejen Evropu, ale celou planetu.

Zásadně odmítáme tento monopolizující zákon o osivech. V době, kdy i OSN uznává, že budoucnost potravin je v ekologickém, místním a rozmanitém zemědělství, chce Evropská komise svým návrhem kriminalizovat pěstování založené na svobodném šíření semen a potravinové demokracii. V době, kdy spotřebitelé stále více upřednostňují místní, zdravé, chutné a výživné potraviny bez chemie a genetických úprav, je chce EU svým zákonem o semenech okrást o jejich právo na svobodnou volbu. 72 % veškerých potravin pochází od malých farmářů – nejsme okrajový trh – jsme budoucnost!

Nechte zaznít svůj hlas!

Podepište tuto výzvu:

* požadujte, aby Evropské komise zamítla "Zákon o monopolu na osivech" a bylo respektováno vaše právo na zdravá semena a potraviny bez chemických látek a genetických úprav.

* v duchu odkazu Gándhího, vyzvěte své spoluobčany k občanské neposlušnosti proti nespravedlivým zákonům o osivu a prohlašte, že:

Neuznáme žádný zákon, který neoprávněně dělá ze semen výlučný soukromý majetek korporací, je v rozporu s cílem zachovat biodiverzitu, posiluje selhávající průmyslové zemědělství a ignoruje zdravé a odolné alternativy pro vytváření udržitelných společenství a zajišťování potravin ve všech regionech na celém světě.

"Dokud přetrvává pověra, že nespravedlivé zákony je třeba dodržovat, otroctví bude existovat." Mahátma Gándhí
Žádné písání ale nenahradí konkrétní realizaci den za dnem na půdě pod svou ochranou.
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: MONSANTO

Příspěvek od Syrovozrout »

Proč je uváděno jenom "Made in EU"...
Zákazníci v supermarketech si těchto přesunů většinou ani nevšimnou, protože na obalech informace o původu chybějí, či je zde uvedeno pouze Made in EU. Navíc řadě spotřebitelů je možná ukradené, kde se co vyrábí.
Kde momentálně vyrábějí dříve tuzemské značky?: http://rozhledyav.blogspot.cz/2011/03/j ... cesky.html

A o čem media "taktně" pomlčela:
Policie údaj o počtu demonstrantů neuvedla, ale novináři odhadují 25.000. Protesty jsou zaměřeny hlavně na velkochovy zvířat, používání pesticidů a proti likvidačním ekonomickým tlakům na drobné zemědělce.
http://agrarnivenkov2011.blogspot.cz/20 ... izaci.html
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: MONSANTO

Příspěvek od Janek »

Proč je uváděno jenom "Made in EU"...

... protože to lidi strpí. Takové věci si nekupuj, medializuj, kontaktuj SVS a se objeví časem země původu, alespoň u kuřat, co jistí podnikatelé zavážení po vesnicích, to tak bylo, no začalo se tam objevovat: Polsko :-)

Jsou to imho vynešené slepice, drubežárny to prodávají za 2 Kč/kilo živé váhy, a tihle to pak zpracované porcované prodávali za 19 Kč/kg. Krmil jsem tim pejsky. Přitom když si vynešené slepice dáš na zahradu, tak se zase po čase roznesou. V krámě to klidně pak stojí 40 Kč/kg.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: MONSANTO

Příspěvek od rudo »

5 2 8
Uživatelský avatar
LenkaH
Příspěvky: 343
Registrován: úte črc 09, 2013 13:28
Bydliště: Averill Park, NY

Re: MONSANTO

Příspěvek od LenkaH »

Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: MONSANTO

Příspěvek od Sweetie »

LenkaH píše:Divim se, ze jsem to tu jeste nenasla:

http://foodmatters.tv/articles-1/gm-cor ... cer-tumors

Kdyby nekoho zajimal original:

http://www.herbogeminis.com/IMG/pdf/rou ... lini-2.pdf
GMO je v EU zakazany, tak asi proto.
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: MONSANTO

Příspěvek od smajliss »

jediná povolená je kukuřice ne ?
Uživatelský avatar
LenkaH
Příspěvky: 343
Registrován: úte črc 09, 2013 13:28
Bydliště: Averill Park, NY

Re: MONSANTO

Příspěvek od LenkaH »

Teda, ja zas myslela, ze musi byt jen oznacena potravina, ze je GMO. Jen trosku jsem zagooglila, a jak to vypada, ve vetsine EU zemi se nejen vesela prodava, ale i pestuje, hlavni zemi je Spanelsko. Pesteni se tyka ale i CR. Zda se, ze je pouze regulovano, v nekterych zemich ponekud vice. No, ja jsem zvykla si to hlidat, tady je to zcela povolene...
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: MONSANTO

Příspěvek od Janek »

1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: MONSANTO

Příspěvek od Syrovozrout »

"Surovinou pro tisk jídel mají být speciální kazety s práškovými ingrediencemi, které se budou do 3D tiskáren vkládat. Stroj vytváří pokrm po vrstvách, takže bude možné připravovat i jídla s náplní či nádivkou." http://www.novinky.cz/koktejl/322942-vy ... i-rok.html
----
Mimochodem tento člověk byl dnes v hlavních zprávách kontroverzní televize Nova označen za "OFICIÁLNĚ PRVNÍHO KYBORGA" s )napevno( vlezlým zařízením narušujícím integritu jeho těla a mozku (a prý ho natolik ovlivnilo, že i ve snech už "slyší" ty zvuky barev.) Samozřejmě, že to prezentovala těžce technopropagandisticky jako v podstatě něco "dobrodružného" co musí chtít za chvíli každý (aby se cítil jako superhrdina z filmů) a zcela banalizuje takový zásah, neboli sami si to takto nedají, ale otroky zpracovávají, aby to chtěli!
Video s jeho nadšeným povídáním subjektu 0. http://www.ted.com/talks/lang/cs/neil_h ... color.html Který má namontované toto rozmarné nadbytečné zařízení.

(Kyborg - rod, identita, tělo a "decentralizovaný subjekt".
Neologismus cyborg (cybernetic organism) poprvé užit v roce 1960 Manfredem E. Clynesem a Nathanem S. Klinem pro označení "self-regulating man-machine systems", tedy jako nový druh interface mezi člověkem a strojem. http://tim09.blog.cz/0912/7-kyborg-rod- ... ny-subjekt )

Vítejte v JEJICH umělém světě (Monstanto s tím souvisí.)-
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: MONSANTO

Příspěvek od Janek »

JAK s tim M souvisi?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: MONSANTO

Příspěvek od Janek »

Obrázek
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: MONSANTO

Příspěvek od cepheus »

Syrovozrout píše:Video s jeho nadšeným povídáním subjektu 0. http://www.ted.com/talks/lang/cs/neil_h ... color.html Který má namontované toto rozmarné nadbytečné zařízení.
Hmmm .. dobry pako, moje babka by rekla "Uz nevedi co roupama" a mela by pravdu, mel by se na roupy nechat vysetrit a nejen na ne :D))) .
Spis na nejaky ty brouky primo v palici (na psychiatrii) (:-) .
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

MONSANTO

Příspěvek od Janek »

A ty si kdo, ze soudis slepeho umelce, ktery si muze delat, co chce?
----
Ale zpatky k seminkam, zde je pekne video o historii a soucasnosti pestovani cesneku v CR

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1102 ... 340170002/

zejmena doporucuji zabery z farmarskych trhu, na nekolika mistech u nekolika prodejcu, kde nejspise negramotni spoluobcane nedokazi pochopit, ze nemohou inzerovat a prodavat sadbovy česnek, podle zakona, co plati desitky let, se sazet oficialne smi uznane osivo :-) ono to tam neni nejak detailne vysvetleno, takze to zachyti jen, kdo se o to zajima...

Ale to same prece plati i v pripade chovu hospodarskych zvirat take velmi dlouho, ze... (pokuta 50 000 pro fyz. Osobu a 500 000 pro podnikatele).

Veci je nutno posuzovat v kontextu souvislosti, pro vlastni potrebu at si klidne nasadi treba zlaty prase, no kdyz to chteji prodavat... Ja to tedy chapu a zakon si precist dokazu, a Vy (a oni?)?

Stejna situace pak je, kdyz se rozcilujete, ze spekacky obsahuji 20% masa...
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: MONSANTO

Příspěvek od cepheus »

A tak to meni castecne situaci, ale i tak bych do sebe nestrkal nejaky priblbly cipy.
No, nesudme, abychom ... , ze jo:).
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: MONSANTO

Příspěvek od Syrovozrout »

"slepeho umelce, ktery si muze delat, co chce?"

Tak zaprvé není slepý, jen prý nevnímá barvy (ale vidí normálně, rozezná i odstíny, nijak to jeho život neohrožuje) a toto zařízení mu barvozrakost nenavrací pouze "obchází".

Za druhé je trochu smůla, že jen určitými vymezenými směry je lidem "dovoleno". (..si "dělat co chce", třeba prošpikovat mozek), nemyslíte?

Nakonec slovo "umělec" má asi fakt co do činění se slovem -umělý.
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: MONSANTO

Příspěvek od cepheus »

Hehe, nesledoval jsem to cely a dukladne, priznavam .. umely umelec, dobry Syrovko :D.
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: MONSANTO

Příspěvek od Syrovozrout »

Proděravěli i krávy...proč to odkládat: http://karelwagner.blog.idnes.cz/c/3889 ... kravy.html
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: MONSANTO

Příspěvek od Syrovozrout »

Monsanto připravuje geneticky modifikovanou pšenici.

„Pšeniční farmáři jsou také kukuřiční a sójoví farmáři, pochopí výhody této technologie, jak budeme dělat i nadále pokroky,“

"Monsanto se stala středem biotechnologického skandálu, když se na farmě v Oregonu objevily zbytky její GMO pšenice, přestože tuto pšenici přestalo Monsanto testovat před deseti lety."

"MODIFIKACE" SPOČÍVÁ V TOM, ŽE PLODINA MÁ POŠKOZENÝ GENOM TAK, ABY NEREAGOVALA NA HERBICIDY OD MONSANTA (ROUNDUP A PODOBNĚ) - UMOŽŇUJÍ TÍM TEDY STŘÍKAT POLE KONTAMINUJÍCÍMI PESTICIDY. /Vysvětluju pro ty z vás, kteří nechápou o co jde./

http://www.freepub.cz/2014/monsanto-gmo-psenice/
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: MONSANTO

Příspěvek od Syrovozrout »

"GMO společnosti slibovaly snížené používání pesticidů… ale GMO plodiny vedly k 25 % nárůstu používání herbicidů
13.2.2014

Jedním z hlavních tvrzení prodejní agitky u geneticky upravených plodin je, že se bude používat podstatně méně pesticidů, než u konvenčních plodin.

Kvůli tomuto slibu, a dalším, ohledně GMO plodin tvoří tyto plodiny většinu potravinářských plodin v Americe. Například:

Monsanto uvádí, že v letech 2008 až 2009 bylo 95% veškeré cukrové řepy geneticky upraveno, aby bylo schopno tolerovat vysoké dávky pesticidu Roundup.
USDA uvádí, že 93% veškeré sóji a 85% veškeré kukuřice pěstované v USA jsou GMO odrůdy odolné vůči herbicidům
A podobně asi 93% bavlníkového oleje a více než 90% řepkového oleje vyrobeného v USA pochází z GMO plodin odolných vůči herbicidům

Nicméně se ukazuje, že GMO plodiny potřebují mnohem více herbicidů, než konvenční.

Charles Benbrook z Washingtonské státní univerzity – bývalý výkonný ředitel Výboru pro zemědělství při Národní akademii věd, a předtím výkonný ředitel Podvýboru pro rezortní operace, výzkum a cizí zemědělství americké sněmovny – zveřejnil studii, která ukázala:

V rozporu s často opakovanými tvrzeními, že dnešní geneticky upravené plodiny snižovaly a snižují používání pesticidů, vedlo rozšíření vůči glyfosátu odolných plevelů v systémech řízení vůči herbicidům odolných plevelů k podstatnému zvýšení počtu a množství aplikovaných herbicidů" http://www.zvedavec.org/komentare/2014/ ... bicidu.htm
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Odpovědět