RAW a krevní skupiny

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

konkordia
Příspěvky: 2
Registrován: ned bře 10, 2013 15:33

RAW a krevní skupiny

Příspěvek od konkordia »

Ahojky, jsem tu nová, trošku jsem již pročítala diskuze, ale nikde jsem nenašla- možná jen špatně koukám. Jsem krevní skupina 0, teda masožravec :) chtěla jsem se zeptat jak nahrazujete živočišné bílkoviny ve vita stravě, vy, kteří máte tuto krevní skupinu?
Děkuji
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: RAW a krevní skupiny

Příspěvek od Jindra »

.
já jsem AB+ takže nejsem tázán, ale nezvaně odpovím, živočišné bílkoviny nenahrazuju, nýbrž vynechávám, věříce desítkám vita knih, jež mi tvrdí, že v ovozelu je bílkovin až až
živočišné bílkoviny jsou tááák těžké na trávení, že po nás určitě příroda nechce, abychom je jedli
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: RAW a krevní skupiny

Příspěvek od smajliss »

Myslím, že čistě na ovoci a zelenině nejde přijmout potřebné množství esenciálních aminokyselin ... musí se jíst aj oříšky a semínka (ve větším množství) .. popřípadě nějaké klíčky, pseudoobiloviny..
Na živočišné stravě je to s esenciálníma bílkovinama o mnoho snažší. Tam člověk může sníst celkově méně bílkovin, ale přijme všechny esenciální. Zato na rostlinné stravě člověk přijme hodně aminokyselin, ale často je většina z nich neesenciálních.
Z mojich prozatimních zkušeností je dobré si ve stravě ponechat aspoň jedno živočišné jídlo (nejen kvůli bílkovinám) a může být klidně syrové :- )
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: RAW a krevní skupiny

Příspěvek od ravima »

"esenciálnost" aminokyselin se podle mě přeceňuje. Ty "neesenciální" nejsou esenciální jenom kvůli tomu, že si je tělo umí vyrobit z těch esenciálních. Takže čím víc se sní neesenciálních, tím míň esenciálních se na ně musí přeměnit. Tělo potřebuje úplně všechny aminokyseliny, je jedno jestli se jim říká esenciální nebo ne.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: RAW a krevní skupiny

Příspěvek od buc11 »

konkordia píše:Ahojky, jsem tu nová, trošku jsem již pročítala diskuze, ale nikde jsem nenašla- možná jen špatně koukám. Jsem krevní skupina 0, teda masožravec :) chtěla jsem se zeptat jak nahrazujete živočišné bílkoviny ve vita stravě, vy, kteří máte tuto krevní skupinu?
Děkuji
já jsem 0 rh+
teorie krevních skupin je oslovina (promiň osle)
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Re: RAW a krevní skupiny

Příspěvek od jans »

taky mám 0, zrovna čtu Eat and Run, kde Scott Jurek píše, že má taky 0 a že dieta podle krevních skupin je hloupost
Uživatelský avatar
veg-1
Příspěvky: 14
Registrován: čtv říj 15, 2009 13:45
Kontaktovat uživatele:

Re: RAW a krevní skupiny

Příspěvek od veg-1 »

myslíte že maj zvířata tak různý skupiny krve? teď mě to tak napadlo, kdyby třeba koala měl nulku a jedl maso a naopak tygři, kteří by se pásli. :shock:
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: RAW a krevní skupiny

Příspěvek od rudo »

ja si tiez myslim ze je to idiotina a lutujem ze som tu knihu kedysi vobec kupil a stracal cas citanim, je to majvacsia chobotina aku kto kedy vymyslel
odvtedy co Eva ponukla Adamovi jablko
5 2 8
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: RAW a krevní skupiny

Příspěvek od Pavluska »

smajliss píše:Myslím, že čistě na ovoci a zelenině nejde přijmout potřebné množství esenciálních aminokyselin ... musí se jíst aj oříšky a semínka (ve větším množství) .. popřípadě nějaké klíčky, pseudoobiloviny..
Na živočišné stravě je to s esenciálníma bílkovinama o mnoho snažší. Tam člověk může sníst celkově méně bílkovin, ale přijme všechny esenciální. Zato na rostlinné stravě člověk přijme hodně aminokyselin, ale často je většina z nich neesenciálních.
Z mojich prozatimních zkušeností je dobré si ve stravě ponechat aspoň jedno živočišné jídlo (nejen kvůli bílkovinám) a může být klidně syrové :- )
vidím to podobně. I když se tu už skoro bojím cokoli psát. :)
Teorie o krevních skupinách je taková všelijaká, ale když jsem četla podrobnější knihu v usa (půjčila jsem si ji a kvůli časovému presu četla jen 0), tak vcelku seděl i nefyzický popis člověka. Já jako nulka obtížně setrvávám na jednom místě atd. A také se zmiňovala řídká krev, což sedí naprosto.
Jsem nula, plusko, a po 3 letech vegetariánství (či spíš veganství) jsem se kdysi naprosto živelně vrhla na ryby, až jsem z toho byla zpětně v šoku. Takže si teď dávám aspoň minimálně domácí vejce - lze i syrové v domácí tatarce apod.

Každého volba....
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: RAW a krevní skupiny

Příspěvek od buc11 »

Pavluska píše: vidím to podobně. I když se tu už skoro bojím cokoli psát. :)

Každého volba....
neboj, nic se ti nestane
a já jsem taky 0 rh+, tak bychom měli být stejní (chuťově)
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: RAW a krevní skupiny

Příspěvek od smajliss »

Neříkám, že věřím úplně v krevní skupiny, ale jinak v rozdělení věřím. A když člověk porovná různé rozdělení lidí, které zde máme. Třeba krevní skupiny, Mercolovo rozdělení a Ajurvéda, tak to jde vyjádřit takhle:

krevní skupina 0 = Váta = Protein type

Samozřejmě se to lehce liší, ale těch společných jmenovatelů tam je hodně
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: RAW a krevní skupiny

Příspěvek od s.arik »

O krevních skupinách nic nevím (jsem A+), ale veganství nepovažuji za zdravé (ačkoliv někteří lidé snesou i dlouhodobě podivuhodně deficitní stravu, ať už tzv. "zdravou" nebo vyloženě příšernou, třeba v chudých oblastech, věznicích třetího světa atp.).

Jím nejméně jednou za měsíc raw i neraw vejce a tepelně upravené ryby. Kdyby mi někdo strčil pod nos, nepohoršil by mě ani tatarák :delicacy: už jsem ho neměla snad deset let...

Jo a vlastně ještě jím mléčné výrobky, ale "nedoporučuji", za to může spíše moje mlsná huba než racio :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: RAW a krevní skupiny

Příspěvek od rudo »

Ja teda nie som ziadna nula. som A
a citim sa vyslovene proteinovy typ a aj ostatne popisy nulakov by na mna sedeli

je lahko si v popise najst to co sedi su to ako tie vseobecne horoskopy
5 2 8
Evička 606 555 867
Příspěvky: 11
Registrován: stř srp 07, 2013 17:30

Re: RAW a krevní skupiny

Příspěvek od Evička 606 555 867 »

rudo píše:Ja teda nie som ziadna nula. som A
a citim sa vyslovene proteinovy typ a aj ostatne popisy nulakov by na mna sedeli

je lahko si v popise najst to co sedi su to ako tie vseobecne horoskopy
Já mám krevní skupinu "B ", nevím, co je pro mne vhodné dle různých učení a směrů, ale vita mi očividně svědčí :-)
Odpovědět