Strhlý pupek

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Baujahu
Příspěvky: 4
Registrován: ned úno 24, 2013 18:55

Strhlý pupek

Příspěvek od Baujahu »

Zdravím,
zajímá mě jedna otázka, třeba tu někdo dokáže odpovědět. Trpím opakovaně na strhlý pupek a tím i na celé trávení... je možné syrovou stravou odstranit tyto problémy?
Děkuju moc za případnou odpověď nebo názor :)
Ata z Godingu

Re: Strhlý pupek

Příspěvek od Ata z Godingu »

Baujahu píše:Zdravím,
zajímá mě jedna otázka, třeba tu někdo dokáže odpovědět. Trpím opakovaně na strhlý pupek a tím i na celé trávení... je možné syrovou stravou odstranit tyto problémy?
Děkuju moc za případnou odpověď nebo názor :)
Dobry den,
strava nema v zadnem pripade vliv na "strhly pupek".
Je mi 67 let a na strhly pupek trpym dodnes, je to rodove, trpela na to moje matka a take moje starsi sestra.
Z vlastnich zkusenosti, vetsinou k tomuto stavu dojde po vetsi namaze, hlavne tahani tezkych veci pri stehovani atd.
Pamatuji si, jak mi matka rikala, kdyz mluvila o problemech strhleho pupku, tak se ji doktor vysmal s poznamkou, co to je "strhly pupek" ?
Take vypravela, jak pomohla uz skoro umirajici pani na tento problem, kdy pani nevedela, co delat, bylo ji velmi zle uz dlouho dobu, bolesti bricha, prujmy, zvraceni atd. Rekla ji, pani ..., vy mate sthly/strzeny pupek, udelejte to a to a opravdu to pomohlo.
Pani matce pak dlouhou dobu dekovala...
Tedy z mych praktik, jak to matka delal se mnou:
Nejucinnejsi napravovani bylo, ze jsem si lehl na koberec na bricho a uvolnil svalstvo. Matko se nade mnou ohla, do pupku mi vsunula dosti silne ukazovacky obou rukou, celeho mne nekolikrat pozvedla, za ten pupek a pak potahovala ruce po tele az na zada k pateri. Tak to opakovala alespon pet krat a na zaver, coz je to nejdulezitejsi, v tom miste na zadech vzala mezi prsty obou rukou kuzi, napric od patere a kuzi silne kyvala, az tam "prasklo". Pak jsem musel porad na brise v klidu nekolik minut lezet, nehybat se moc, nakonec mi rekla, at se pretocim na bok a opatrne vstanu, at si ten pupek zase nenamuzu.
A bylo po problemu; vim, ze jsem vzdy stonal, jak bylo bolestive to krouceni s kuzi, ale dalo se to vzdy vydrzet !!!
Matka pochazela z vesnice na Kyjovsku a rikal, jak si lide na poli pri praci napravovali "strhly pupek" tim, ze se oprali pupkem do nasady z motiky a tlakem do pupku si tento napravili take.
Druhy, velmi ucinny zpusob napravovani byl ten, ktery jsem si delal uz pak bezne sam, jak jsem dorustal do starsiho veku.
Ukrojilo se kolecko sirove brambory, tak 1.5 cm tluste, do neho se napichalo do stredu, tesne k sobe tak 5-6 sirek/zapalek, mel jsem nachystam porcelanovy hrnek/kafac. Brambora se polozi na pupek. Zapalky jsem zapalil a hned jsem prilozil hrnek. Vznikle vacuum okamzite vtahlo pupek dovnitr hrnku, nebojte se, skoro az do poloviny hrnku, necha se pusobit klidne i pet minut, pak z boku hrnku pritlacite prst, odpustite vznikle vacuum, par minut jeste polezite a zase opatrne vstanete, bokem, aby se nahodou blana zase nedostala do spatneho mista... Zapalek napoprve nedavejte moc, abyste si nahodou neuskodili !!!
V posledni dobe, kdyz citim pocatek problemu se "strhlym pupkem" delam take to, ze si pri koupeli ve vane lehnu a do pupku tlacim ukazovackem a natahuji smerem nahoru (jako ke krku), nekolikrat to tak udelam a pomaha mi to take.
Doufam, ze nekomu s timto pomohu; vcera jsem zrovna o tomto problemu premyslel, ze mladi lide s timto problemem ani nebuddou vedet, jak se to da napravit a "moderni" lekari asi vubec nemaji "paru", co strhly pupek je !!!
Takto se to alespon trochu mezi lidi dostane, kdo o tom neco hlada a problem ma.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Strhlý pupek

Příspěvek od rudo »

co je to strhly pupek?

nie som moderny lekar

vacuum v pohari sa nazyva cup-ing
robi sa s horiacim chumacom vaty

tera sa predavaju pohare s gumovou odsavackou na dne takze netreba nic zapalovat len sa balonik stisne a pusti

su tam jednosmerne ventily ktore poustia len vzduch z pohara nazad do gumoveho balona

vyzrea to skor jak strary klakson na bicykly alebo aute ked sa tak trubilo
5 2 8
Baujahu
Příspěvky: 4
Registrován: ned úno 24, 2013 18:55

Re: Strhlý pupek

Příspěvek od Baujahu »

Vážený pane Ata z Godingu moc moc děkuju za odpověď. Dotaz jsem vložila před 2 roky, za tu dobu jsem narazila na paní, léčitelku, která mě taky poradila víceméně to, co vy. Je to zázrak, v tu chvilku jsem se skoro znovu narodila. Moc si vážím Vaší odpovědi. Vy jste z Hodonína? Já pocházím z Dubňan :) Skvělé
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Strhlý pupek

Příspěvek od cepheus »

Sice netusim taky uplne presne co je strhly pupek a jaka na nej, ale tady pani (az temer v zaveru videjka s nadvahou) si pochvaluje urinove masaze doporucene V. Partykovou :
https://www.youtube.com/watch?v=yhU3Kfcle88
Ata z Godingu

Re: Strhlý pupek

Příspěvek od Ata z Godingu »

Zdravim a dekuji za "pochvalu".
Je tam sice trochu chyb, byl to "vycerpavajici" clanek a pred odpalenim uz jsem to necetl znovu... Omlouvam se.
Ano, pochazim z Hodonina, ale ted uz zijeme 28 let v Kalifornii a proto jsem se chtel o nejake ty "zkusenosti" z meho zivota podelit. Mimochodem v Dubnenech zije moje sestrenice s rodinami.
Ata z Godingu.
Šárka

Re: Strhlý pupek

Příspěvek od Šárka »

Dobrý den,moc Vám děkuji za tento popis napravení pupku. Je mi 30 let a na stržení pupku trpím od dětství. Podělila jsem po mamince. Před porodem syna před 2 lety jsem měla pupek občas stržený. Stačilo 1-2x napravit,chvíli si dávat pozor a bylo to dobré. Po porodu mě to trápí častěji a déle trvá, než se vše dá do pořádku. Nyní mě to trápí už 3 týdny. Vždy po napravení je chvíli klid a pak znova. Preventivně nosím uvazanou kolem pupku látkovou plenu a stahovací prádlo. Před chvílí jsem zkusila hrnek s bramborou a super! Neskutečná úleva! Pupek mi napravuje maminka nebo paní Bábíková z Ježova,která má zlaté ruce! (ano,taky pocházím a bydlím kousek od Kyjova :-) Jakmile bude vše v pořádku,začnu zase více cvičit. Zpevněně břišní svalstvo pupek hezky podrželo. Jakmile jsem polevila a svalstvo ochablo,problém byl znovu tu.
Ještě jednou moc děkuji!!!
Baujahu
Příspěvky: 4
Registrován: ned úno 24, 2013 18:55

Re: Strhlý pupek

Příspěvek od Baujahu »

Šárko, ano taky mívám období, kdy je to silnější a napravení se musí opakovat...nějak si to spojuju s ženskostí, nevím proč, ale cítím, jakoby to s tím souviselo.
To je dobré, že jsme všichni tu z podobného místa, zajímavé :) aj bych založila nějakou skupinu (fb), kde se nás strhlopupkatých potká víc. Co vy na to? :wink:
Šárka
Příspěvky: 4
Registrován: sob zář 05, 2015 10:03

Re: Strhlý pupek

Příspěvek od Šárka »

Dobrý večer, či spíše dobré ráno!
Jsem pro založení takové skupinky. Protože upřímně lituji lidí kteří si s tím neví rady! A toto by mohlo pomoci. Já právě teď ležím s hrnickem. Týden byl klid. Ale u mě je to hodně spojeno s nervama. Jsem hodně citlivý člověk a jakmile je nějaké vypětí,projeví se to pak strzenym pupikem. Stačí pak jen špatně šlápnout a je to tu. Coz se mi včera stalo. A kolem 2 ranní mě vzbudilo skubani v brichu a bylo mi celkově zle. Tak snad to brzy poleví.
Ozeki
Příspěvky: 179
Registrován: čtv kvě 21, 2015 15:01

Re: Strhlý pupek

Příspěvek od Ozeki »

No vidis to, nekteri z nich (nervu) maji rakovinu, tehotne matky z nich produkuji adhd potomky a ty pricinu znas, tak proc neresis ji?
Šárka
Příspěvky: 4
Registrován: sob zář 05, 2015 10:03

Re: Strhlý pupek

Příspěvek od Šárka »

Milý / mila Ozeki,

Snažím se,ale ne vždy lze zachovat chladnou hlavu. A pokud vím,každý ma občas nějaké problémy,které musí řešit. Ať už je to starost o někoho,strach,apod. Snažím se si věci nepripoustet, ale tomu se prostě nedá naučit.
Ozeki
Příspěvky: 179
Registrován: čtv kvě 21, 2015 15:01

Re: Strhlý pupek

Příspěvek od Ozeki »

Ja si myslim, ze naucit se da temer vse. A naucit se zachovat chladnou hlavu se ti urcite vyplati, je to podle vseho to nej, co pro sebe muzes udelat... Nebo fakt neznas lidi v pohode, co maji penize, zdravi, spokojenost, svobodnou praci a jen si uzivaji na golfu a neresi blbiny a "desne dulezite" veci? Chce to jen odrazit se ode dna, na to jsou take metody.
Šárka
Příspěvky: 4
Registrován: sob zář 05, 2015 10:03

Re: Strhlý pupek

Příspěvek od Šárka »

Tak ja bych chtěla ještě napsat,ze u mě to nakonec nebylo těma nervama, ale zánětem v tlustém a tenkém střevě,proto byl i ten pupik furt v křečí. Dostala jsem Ercefuryl a hned od první tabletky je to o 100 % lepsi. Byla jsem i u fyzioterapeutky, ukázala mi výborné a lehké cviky na posílení břicha. Je mi teď moc fajn, po měsíci a půl bolesti a problémů je to vážně úleva. ;-)
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Strhlý pupek

Příspěvek od cepheus »

Šárka píše:Dobrý den,moc Vám děkuji za tento popis napravení pupku. Je mi 30 let a na stržení pupku trpím od dětství. Podělila jsem po mamince.
Takze 30 lete (dedicne) potize s pupkem vyresil jeden prasek ? Nebo jsi se jen tentokrat sekla v samo-diagnoze ?
Šárka
Příspěvky: 4
Registrován: sob zář 05, 2015 10:03

Re: Strhlý pupek

Příspěvek od Šárka »

Ne,problémy s pupkem opravdu nevyřešil 1 prášek. Ale tentokrát za to mohl zánět ve střevech. Dříve stačilo 1-2x napravit. Teď jsem měla problémy skoro 1,5 měsíce s pupik v křečí i bez toho,ze bych dělala něco fyzicky náročného. Tak jsem začala hledat příčinu i jinde, na gynekologii bylo vše v poradku. Pak jsme zjistili zánět. Nasadili Ercefuryl a zlepšilo se to. Ten beru už 3.den ve větších davkach. Ale hned po první dávce byla úleva.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Strhlý pupek

Příspěvek od Jindra »

éééh, Šárko, no ale hlavně, že už víš, o co jde,
přeji co nejdříve návrat k fajnému normálu, ať je Ti zas dobře,
tedy - přeji co nejdříve skvělé zdraví a pohodičku a moc moc radostí s dětma i s Mírou, jehož vřele, jakož i Tebe, zdravím
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Strhlý pupek

Příspěvek od cepheus »

Jindrichu, uz tolik nechlastej ten burcas:))), to nebude Mirova Sarka (s.arik) ale Sarka od Kyjova jak pise, musis cist vsecko, hehehe :D))) .
Šárka píše:Pupek mi napravuje maminka nebo paní Bábíková z Ježova,která má zlaté ruce! (ano,taky pocházím a bydlím kousek od Kyjova :-)
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Strhlý pupek

Příspěvek od Jindra »

jééé heh
sorry ,velký sorry
já ten příspěvek psal u burčasu a fakt se mi motala hlava
omlouvám se, omlouvám
ovšem, stále platí - přeji co nejdříve skvělé zdraví a pohodičku :-)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Strhlý pupek

Příspěvek od cepheus »

Stane se v burcasovym opojeni ledacos, hehe:)), tak samoze pevny zdravicko preju Sarce taky (uplne kazdymu bliznikovi):).
Baujahu
Příspěvky: 4
Registrován: ned úno 24, 2013 18:55

Re: Strhlý pupek

Příspěvek od Baujahu »

Založila jsem na facebooku skupinu - Žiju se Strhlým Pupkem - kdo chcete, přidejte se :)
annabus

Re: Strhlý pupek

Příspěvek od annabus »

Prosím, o kontakt na p.Bábikovou. Trpím na stržení již několik let, dědictví po taťkovy, ale poslední dobou je to čím dál častější... Připadám si již jako "balon..." Babička mně napravovala již v dětství břicho "hrnkem," a od té doby mám z toho "hrůzu..." Srdečně děkuji za jakoukoliv radu a pomoc... Jsem z toho již zoufalá...
Návštěvník

Re: Strhlý pupek

Příspěvek od Návštěvník »

Baujahu píše:
pát zář 25, 2015 10:45
Založila jsem na facebooku skupinu - Žiju se Strhlým Pupkem - kdo chcete, přidejte se :)
Zdravím,
narazila jsem na tuto debatu a chtěla se přidat na fb.
Skupina už neexistuje?
Maja.1

Re: Strhlý pupek

Příspěvek od Maja.1 »

Ozeki píše:
ned zář 13, 2015 21:32
Ja si myslim, ze naucit se da temer vse. A naucit se zachovat chladnou hlavu se ti urcite vyplati, je to podle vseho to nej, co pro sebe muzes udelat... Nebo fakt neznas lidi v pohode, co maji penize, zdravi, spokojenost, svobodnou praci a jen si uzivaji na golfu a neresi blbiny a "desne dulezite" veci? Chce to jen odrazit se ode dna, na to jsou take metody.
Prosím nějaký tip. Je to i můj problém...
Maja.1@centrum.cz
Odpovědět