LITERATURA

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Peťka
Příspěvky: 196
Registrován: pát bře 04, 2005 11:56
Bydliště: Leskovec nad Moravicí

Klaus Oberbeil

Příspěvek od Peťka »

Máte někdo doma, nebo jste měli v rukách?
K.OBERBEIL, MUDR. CH.LENTZOVÁ: LÉČBA OVOCEM A ZELENINOU?
Maj to teď ve slevě ze 499,- Kč na 199,- Kč na www.levneknihy.cz Tak o tom uvažuju, ale rád bych slyšel nějakou recenzi... :-)))
green revolution
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Klaus Oberbeil

Příspěvek od buc11 »

Peťka píše:Máte někdo doma, nebo jste měli v rukách?
K.OBERBEIL, MUDR. CH.LENTZOVÁ: LÉČBA OVOCEM A ZELENINOU?
Maj to teď ve slevě ze 499,- Kč na 199,- Kč na www.levneknihy.cz Tak o tom uvažuju, ale rád bych slyšel nějakou recenzi... :-)))
včera jsem se na to díval, hezká kniha, ale pro mne žádná nová informace, takových již mám mnoho
Peťka
Příspěvky: 196
Registrován: pát bře 04, 2005 11:56
Bydliště: Leskovec nad Moravicí

Re: Klaus Oberbeil

Příspěvek od Peťka »

buc11 píše:
Peťka píše:Máte někdo doma, nebo jste měli v rukách?
K.OBERBEIL, MUDR. CH.LENTZOVÁ: LÉČBA OVOCEM A ZELENINOU?
Maj to teď ve slevě ze 499,- Kč na 199,- Kč na www.levneknihy.cz Tak o tom uvažuju, ale rád bych slyšel nějakou recenzi... :-)))
včera jsem se na to díval, hezká kniha, ale pro mne žádná nová informace, takových již mám mnoho
Ještě Tě poprosím Buci o jeden pohled na tu knihu: myslíš že by to byl dobrej dárek pro někoho - dosud masožroutíka? Tedy aby byla 1) otevírající mysl, 2) lákavá, 3) praktická v tom co nabízí konkrétního?
Nedostanu se do Ostravy, abych ji prolistoval- tak bych celkem dal na Tebe.
green revolution
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Klaus Oberbeil

Příspěvek od Honza »

Peťka píše:
buc11 píše:
Peťka píše:Máte někdo doma, nebo jste měli v rukách?
K.OBERBEIL, MUDR. CH.LENTZOVÁ: LÉČBA OVOCEM A ZELENINOU?
Maj to teď ve slevě ze 499,- Kč na 199,- Kč na www.levneknihy.cz Tak o tom uvažuju, ale rád bych slyšel nějakou recenzi... :-)))
včera jsem se na to díval, hezká kniha, ale pro mne žádná nová informace, takových již mám mnoho
Ještě Tě poprosím Buci o jeden pohled na tu knihu: myslíš že by to byl dobrej dárek pro někoho - dosud masožroutíka? Tedy aby byla 1) otevírající mysl, 2) lákavá, 3) praktická v tom co nabízí konkrétního?
Nedostanu se do Ostravy, abych ji prolistoval- tak bych celkem dal na Tebe.
Já ji mám, je to spíše taková encyklopedie ovoce a zeleniny. Je to knížka spíše ryze praktická, občas se mi hodí. A když už to píšu tobě: tak třeba na pokles libida (včera ses na to ptal, tam najdeš na str. 226: různá doporučení - třeba doporučují Histamin (údajně ve všech přezrálých potravinách, zejména v banánech, atd..) a jiné.
Jinak kniha je rozdělena na tři části:
1. část: do str. 148 představení jednotl. ovoce a zeleniny (vždy dvoustrana se věnuje jednomu - u každého je popsána Charakteristika, původ rozšíření, účinné látky, nákup zprqcování, upozornění a příklady receptů a různé rady),
2. část:od str. 150 do 265 je to seznam nejčastějších nemocí a "jak na ně" pomocí ovo a zel.
3. část: (str.165-285) Zdravá kuchyně, aneb příklady receptů

Je to kniha na první pohled hezká a podle mě se jako dárek hodí.

Ještě ti chci moc poděkovat, že jsi mi ve spolupráci s tvx poslali ten ječmen a chlorelu a materiály na registraci.
Nevědomost je tak lehká!
Peťka
Příspěvky: 196
Registrován: pát bře 04, 2005 11:56
Bydliště: Leskovec nad Moravicí

Re: Klaus Oberbeil

Příspěvek od Peťka »

Honza píše:
Peťka píše:
buc11 píše: včera jsem se na to díval, hezká kniha, ale pro mne žádná nová informace, takových již mám mnoho
Ještě Tě poprosím Buci o jeden pohled na tu knihu: myslíš že by to byl dobrej dárek pro někoho - dosud masožroutíka? Tedy aby byla 1) otevírající mysl, 2) lákavá, 3) praktická v tom co nabízí konkrétního?
Nedostanu se do Ostravy, abych ji prolistoval- tak bych celkem dal na Tebe.
Já ji mám, je to spíše taková encyklopedie ovoce a zeleniny. Je to knížka spíše ryze praktická, občas se mi hodí. A když už to píšu tobě: tak třeba na pokles libida (včera ses na to ptal, tam najdeš na str. 226: různá doporučení - třeba doporučují Histamin (údajně ve všech přezrálých potravinách, zejména v banánech, atd..) a jiné.
Jinak kniha je rozdělena na tři části:
1. část: do str. 148 představení jednotl. ovoce a zeleniny (vždy dvoustrana se věnuje jednomu - u každého je popsána Charakteristika, původ rozšíření, účinné látky, nákup zprqcování, upozornění a příklady receptů a různé rady),
2. část:od str. 150 do 265 je to seznam nejčastějších nemocí a "jak na ně" pomocí ovo a zel.
3. část: (str.165-285) Zdravá kuchyně, aneb příklady receptů

Je to kniha na první pohled hezká a podle mě se jako dárek hodí.

Ještě ti chci moc poděkovat, že jsi mi ve spolupráci s tvx poslali ten ječmen a chlorelu a materiály na registraci.
Honzo díky,
přesně to jsem potřeboval vědět. Objednávám. Doufám, že přijde do Silvestra spolu s ostatními dárky z "levné knihy". Felliniho, Bergmana nekupuješ na DVD za 99,- Kč od nich?

K té registraci - ještě jsem Ti nepsal - budu všem v Novém roce, kteří se zaregistrovali a ječmen přikoupili, (nebo dříve registrovaní chlorellu a ječmen objednali či objednají do 28.12.05) blahopřát k Tenerife zdarma. A přibalím obšírnější informace - hlavně jak je to možné, že zdarma pro rodinu týden v ***** resortu... :-) Se mně dnes všichni ptají. :)
Takže vydrž.. :-)))

Když už vzpomínáš tu potenci - no, BMI - myslím to byl, kdo se ptal co s tím, že už není takovým chlapem po vita, a jako začátečník chtěl vědět od starších kusů, co s tím, vyslovil hypotézu a přišel mi chudák ta trochu smeten...
To byla podstata mé reakce - že by stálo za to v tomhle pomoct. Ale uvědomuju si, že to má širší souvislosti - každý je individuum, každý je jiný metabolický typ, takže těžko asi dát jiné než obecné rady. Faktem zůstává, že ale odpověď nedostal. (nebo možná jo, ať nemluvím za něho).

A mimo - to, co mě u toho napadlo: Když to přeženu - jediná energie kterou máme -je sexuální. Když je člověk zanešený, tak jeho reaktivita je dána určitými vlivy, když je člověk vyčištěný, tak by možná v tomhle směru mohl více reagovat na stravu. V obou směrech. A tohle téma mi připadá superzajímavé. Žel asi jen mně... :cry: Když si představím možnosti kombinovat potraviny podle metabolického typu člověka, tak aby je bylo možné vědomě využívat podle záměru,... No to už jsem ulítl...

Ještě jednou díky Honzo za recenzi. :wink:
green revolution
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Nepotřebuji:
Aldous Huxley: Brány vnímání (hlavně o meskalinu)

Dr. Yang Jwing ming: Osm kusů brokátu (Čchi-kumg vestoje a vsedě)

Můžu půjčit:
RNDr. Petr Fořt CSc Výživa nejen pro kulturisty (je tam popsáno v kostce trávení, účinky různých bylinek (z anabolického hlediska), a tak podobně)
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

toho fořta mam doma a z vita hlediska mi to nepřijde moc doporučitelné, mam to ještě z dávných dob diet+posilovny
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Ale je tam třeba o vojtěšce a tak. Já to taky nikomu nenutím. :-)
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

jasně.. ta vojtěška mi tam asi unikla
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

v tom "starém Fořtovi" co se tu zmiňujete je popsaná tzv. supersacharidová kompenzace - je to dieta používaná pokud chcete dosáhnout nějakého super vytrvaleckého výkonu - třeba před maratonem. Navýší Vám to totiž zásoby svalového glykogenu (a všeobecně sacharidů v těle) o pár procent (tipuji tak o 20- 30%). Dělal jsem to párkrát a mám s tím dobrou zkušenost, teda spíš vynikají až překvapující účinek to má. Použitelné ale jen pro sportovce a je možno upravit i na vita stravu. Je to taková stará zapomenutá metoda - takový povolený doping. Nesmí se to dělat moc často a ta dieta je nepříjemná. 3 dni se jí vše jen ne sacharidy + se trénuje (3. den se nesmí běhat sprinty a z kopce - možnost natažení, natržení svalových vláken, spíše lehčí trenink), další 3 dny se doslava ládujete hlavně sacharidy a to hodně + se trénuje. No a 7. den se papá normálně. 8. den jdete na sportovní výkon a mohu Vám podepsat, že budete jak urvaný ze řetězu. Ráno se nemůžete dočkat a kdyby jste dělali box tak dáte po papuli snad i Tysonovi. :) Ale pozor: Ta dieta je dost drastická (hlavně když se u toho trénuje, pak jsem měl ten 3. den doslova vlčí hlad. Já si to většinou upravil na 2+2+1+výkon. Může se to údajně dělat jen 2x do roka.
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Recenze skript Půst.cz

Příspěvek od Advid »

Nebudu zde hodnotit obsah, protože to je v podstatě opravdu jen vytištěná diskuze z pust.cz Ačkoliv mi jde o ten obsah, neodpustím si pár poznámek.

Jde opravdu o "skripta". Je to učebnice formátu A3 v kroužkové vazbě. To by bylo v pořádku. Ale čekal jsem, že to projde alespoň nějakou korekturou. Takže kdo napsal příspěvek s hrukou a má to štěstí, že je v knížce (ještě nevím, jestli tam jsou opravdu všechna vlákna), tak je tam s hrubkou na věky věkův amen. :-) Další věc, kterou by čekal je rejstřík. Sice se to dá číst od začátku do konce, ale když bude někdo potřebovat info půstu a alergiích, tak se mu to bude těžce hledat. Možná je to ale záměr. Jinak na první pár stránkách je to obecné povídání o půstu, jako např. "Jak začít", "Pro ty, co se na to necítí" a tak. je tam i to perpetuum mobile. :-)
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Příspěvek od PetrK »

Honza píše:v tom "starém Fořtovi" co se tu zmiňujete je popsaná tzv. supersacharidová kompenzace - je to dieta používaná pokud chcete dosáhnout nějakého super vytrvaleckého výkonu - třeba před maratonem. Navýší Vám to totiž zásoby svalového glykogenu (a všeobecně sacharidů v těle) o pár procent (tipuji tak o 20- 30%). Dělal jsem to párkrát a mám s tím dobrou zkušenost, teda spíš vynikají až překvapující účinek to má. Použitelné ale jen pro sportovce a je možno upravit i na vita stravu. Je to taková stará zapomenutá metoda - takový povolený doping. Nesmí se to dělat moc často a ta dieta je nepříjemná. 3 dni se jí vše jen ne sacharidy + se trénuje (3. den se nesmí běhat sprinty a z kopce - možnost natažení, natržení svalových vláken, spíše lehčí trenink), další 3 dny se doslava ládujete hlavně sacharidy a to hodně + se trénuje. No a 7. den se papá normálně. 8. den jdete na sportovní výkon a mohu Vám podepsat, že budete jak urvaný ze řetězu. Ráno se nemůžete dočkat a kdyby jste dělali box tak dáte po papuli snad i Tysonovi. :) Ale pozor: Ta dieta je dost drastická (hlavně když se u toho trénuje, pak jsem měl ten 3. den doslova vlčí hlad. Já si to většinou upravil na 2+2+1+výkon. Může se to údajně dělat jen 2x do roka.
Tuhle metodu používá náš nejlepší běžec ultramaratonec MuDr. Ondruš. Posledně tak uběhnul necelých 400 km.
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Recenze skript Půst.cz

Příspěvek od Advid »

Advid píše:Nebudu zde hodnotit obsah, protože to je v podstatě opravdu jen vytištěná diskuze z pust.cz Ačkoliv mi jde o ten obsah, neodpustím si pár poznámek.

Jde opravdu o "skripta". Je to učebnice formátu A3 v kroužkové vazbě. To by bylo v pořádku. Ale čekal jsem, že to projde alespoň nějakou korekturou. Takže kdo napsal příspěvek s hrukou a má to štěstí, že je v knížce (ještě nevím, jestli tam jsou opravdu všechna vlákna), tak je tam s hrubkou na věky věkův amen. :-) Další věc, kterou by čekal je rejstřík. Sice se to dá číst od začátku do konce, ale když bude někdo potřebovat info půstu a alergiích, tak se mu to bude těžce hledat. Možná je to ale záměr. Jinak na první pár stránkách je to obecné povídání o půstu, jako např. "Jak začít", "Pro ty, co se na to necítí" a tak. je tam i to perpetuum mobile. :-)
Tak jsem se včera trochu začetl do toho úvodu a řeknu vám, že to je pěkně odfláknuté. Vůbec nenavazují věty na stránkách. Takže si čtete s tím, že se něco dovíte a když se kouknete na další stránku, tak zjistíte, že máte po žížalkách. A některé fotky jsou tam dvakrát. Radši bych se něco dověděl, než viděl dvakrát Pavlova psa. No nic, to jen tak pro úplnost. Pavel by určitě řekl něco v tom smyslu, že kdo to nevyluští, není připraven. :roll: :twisted:
Naposledy upravil(a) Advid dne pát bře 02, 2007 15:06, celkem upraveno 1 x.
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Příspěvek od PetrK »

Chyby asi nejsou podstatný, když hledáme obsah. Jenomže stejnak každý potřebuje slyšet něco jiného. Pust.cz byl hybnou silou dávající odpovědi snad na všechny otázky, ale někoho může víc přesvědčit třeba Malachov se svým vědeckým pojednáním nebo někdo úplně jiný.

Na druhou stranu některá literatura může být přinejmenším hodně neúplná, jako třeba tolikrát doporučovaný cingroš, nebo úplně scestná. A zde souhlas s Pavlem, že kdo nedal aspoň 21, nemá právo vůbec psát o půstu jinde než na diskuzi.
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

PetrK píše:Chyby asi nejsou podstatný, když hledáme obsah. Jenomže stejnak každý potřebuje slyšet něco jiného. Pust.cz byl hybnou silou dávající odpovědi snad na všechny otázky, ale někoho může víc přesvědčit třeba Malachov se svým vědeckým pojednáním nebo někdo úplně jiný.

Na druhou stranu některá literatura může být přinejmenším hodně neúplná, jako třeba tolikrát doporučovaný cingroš, nebo úplně scestná. A zde souhlas s Pavlem, že kdo nedal aspoň 21, nemá právo vůbec psát o půstu jinde než na diskuzi.
Koupím-li si něco za nemalé peníze, tak očekávám jakouž takouž kvalitu zpracování. To, že jsou ty informace v knize neocenitelné je max. polehčující okolnost, ale ten přístup to neomlouvá.
Naposledy upravil(a) Advid dne pon pro 11, 2006 15:56, celkem upraveno 1 x.
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Příspěvek od PetrK »

Advid píše:
PetrK píše:Chyby asi nejsou podstatný, když hledáme obsah. Jenomže stejnak každý potřebuje slyšet něco jiného. Pust.cz byl hybnou silou dávající odpovědi snad na všechny otázky, ale někoho může víc přesvědčit třeba Malachov se svým vědeckým pojednáním nebo někdo úplně jiný.

Na druhou stranu některá literatura může být přinejmenším hodně neúplná, jako třeba tolikrát doporučovaný cingroš, nebo úplně scestná. A zde souhlas s Pavlem, že kdo nedal aspoň 21, nemá právo vůbec psát o půstu jinde než na diskuzi.
Koupím-li si něco za nemalé peníze, tak očekávám jakouž takouž kvlitu zpracování. To, že jsou ty informace v knize neocenitelné je max. polehčující okolnost, ale ten přístup to neomouvá.
Ale jo, samozřejmě, proti tomu nic nenamítám. Navíc je to voda na mlýn pro odpůrce půstu.
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

davide já souhlasím s tebou - zklamání. navíc se mi stalo, že když mi zásilka došla, myslela jsem že padnu a za ty prachy. je to pokrčené a desky polámané. paní poštačka mi chtěla pomoci at nemusím na poštu, dala to do schránky a ted už mi to pošta zpět nevezme. a pavel prý až si budu něco objednávat, mi s tím pošle knihu novou. co si asi můžu od něho objednat, že? tak si zabalím pod stromeček "hezký dáreček"
mirka
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

mirko nic nebal a nic dalšího neobjednávej, mám tu jednu plonkovou tak dostaneš v brně ježíška z prahy...
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Advid píše:
PetrK píše:Chyby asi nejsou podstatný, když hledáme obsah. Jenomže stejnak každý potřebuje slyšet něco jiného. Pust.cz byl hybnou silou dávající odpovědi snad na všechny otázky, ale někoho může víc přesvědčit třeba Malachov se svým vědeckým pojednáním nebo někdo úplně jiný.

Na druhou stranu některá literatura může být přinejmenším hodně neúplná, jako třeba tolikrát doporučovaný cingroš, nebo úplně scestná. A zde souhlas s Pavlem, že kdo nedal aspoň 21, nemá právo vůbec psát o půstu jinde než na diskuzi.
Koupím-li si něco za nemalé peníze, tak očekávám jakouž takouž kvalitu zpracování. To, že jsou ty informace v knize neocenitelné je max. polehčující okolnost, ale ten přístup to neomlouvá.
Hm, jasné, že tam, kde nie je obsah, to žiadna forma nenahradí. Ale nesmierne ťažko sa mi sústredí na odfláknuto spracovaný text. Ale to je moja profesionálna deformácia :oops: Skrátka nemôžem mať pôžitok z čítania knihy, ktorá je zle spracovaná. Ešteže existujú reedície a vydavateľ sa môže polepšiť :wink:
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Recenze skript Půst.cz

Příspěvek od buc11 »

Advid píše:
Advid píše:Nebudu zde hodnotit obsah, protože to je v podstatě opravdu jen vytištěná diskuze z pust.cz Ačkoliv mi jde o ten obsah, neodpustím si pár poznámek.

Jde opravdu o "skripta". Je to učebnice formátu A3 v kroužkové vazbě. To by bylo v pořádku. Ale čekal jsem, že to projde alespoň nějakou korekturou. Takže kdo napsal příspěvek s hrukou a má to štěstí, že je v knížce (ještě nevím, jestli tam jsou opravdu všechna vlákna), tak je tam s hrubkou na věky věkův amen. :-) Další věc, kterou by čekal je rejstřík. Sice se to dá číst od začátku do konce, ale když bude někdo potřebovat info půstu a alergiích, tak se mu to bude těžce hledat. Možná je to ale záměr. Jinak na první pár stránkách je to obecné povídání o půstu, jako např. "Jak začít", "Pro ty, co se na to necítí" a tak. je tam i to perpetuum mobile. :-)
možná by někdo neměl psát ani po 21ce, doví jestli ji skutečně má i jinak mnou uznávaná Mudr Partyková
Přesto pro mne zůstává Pavel jedním z pilířů, že to jako de, ale nic víc, kdyby se zjistilo, že to fixluje tak to by byla po wolkrovi další rána a to už bych si zůstal jenom já. Chtěl jsem tam připsat i Agnes, ale to už by bylo trapný. Sám nevím proč jsem z toho tak nesvůj a smuten když to jako někomu nefunguje.

Tak jsem se včera trochu začetl do toho úvodu a řeknu vám, že to je pěkně odfláknuté. Vůbec nenavazují věty na stránkách. Takže si čtete s tím, že se něco dovíte a když se kouknete na další stránku, tak zjistíte, že máte po žížalkách. A některé fotky jsou tam dvakrát. Radši bych se něco dověděl, že viděl dvakrád Pavlova psa. No nic, to jen tak pro úplnost. Pavel by určitě řekl něco v tom smyslu, že kdo to nevyluští, není připraven. :roll: :twisted:
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Recenze skript Půst.cz

Příspěvek od Advid »

buc11 píše:
Advid píše:
Advid píše:Nebudu zde hodnotit obsah, protože to je v podstatě opravdu jen vytištěná diskuze z pust.cz Ačkoliv mi jde o ten obsah, neodpustím si pár poznámek.

Jde opravdu o "skripta". Je to učebnice formátu A3 v kroužkové vazbě. To by bylo v pořádku. Ale čekal jsem, že to projde alespoň nějakou korekturou. Takže kdo napsal příspěvek s hrukou a má to štěstí, že je v knížce (ještě nevím, jestli tam jsou opravdu všechna vlákna), tak je tam s hrubkou na věky věkův amen. :-) Další věc, kterou by čekal je rejstřík. Sice se to dá číst od začátku do konce, ale když bude někdo potřebovat info půstu a alergiích, tak se mu to bude těžce hledat. Možná je to ale záměr. Jinak na první pár stránkách je to obecné povídání o půstu, jako např. "Jak začít", "Pro ty, co se na to necítí" a tak. je tam i to perpetuum mobile. :-)
možná by někdo neměl psát ani po 21ce, doví jestli ji skutečně má i jinak mnou uznávaná Mudr Partyková
Přesto pro mne zůstává Pavel jedním z pilířů, že to jako de, ale nic víc, kdyby se zjistilo, že to fixluje tak to by byla po wolkrovi další rána a to už bych si zůstal jenom já. Chtěl jsem tam připsat i Agnes, ale to už by bylo trapný. Sám nevím proč jsem z toho tak nesvůj a smuten když to jako někomu nefunguje.

Tak jsem se včera trochu začetl do toho úvodu a řeknu vám, že to je pěkně odfláknuté. Vůbec nenavazují věty na stránkách. Takže si čtete s tím, že se něco dovíte a když se kouknete na další stránku, tak zjistíte, že máte po žížalkách. A některé fotky jsou tam dvakrát. Radši bych se něco dověděl, že viděl dvakrád Pavlova psa. No nic, to jen tak pro úplnost. Pavel by určitě řekl něco v tom smyslu, že kdo to nevyluští, není připraven. :roll: :twisted:
No jo, dlouho to tu nebylo, že jo Buci? :-)
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Recenze skript Půst.cz

Příspěvek od buc11 »

Advid píše:
buc11 píše:
Advid píše: možná by někdo neměl psát ani po 21ce, doví jestli ji skutečně má i jinak mnou uznávaná Mudr Partyková
Přesto pro mne zůstává Pavel jedním z pilířů, že to jako de, ale nic víc, kdyby se zjistilo, že to fixluje tak to by byla po wolkrovi další rána a to už bych si zůstal jenom já. Chtěl jsem tam připsat i Agnes, ale to už by bylo trapný. Sám nevím proč jsem z toho tak nesvůj a smuten když to jako někomu nefunguje.

Tak jsem se včera trochu začetl do toho úvodu a řeknu vám, že to je pěkně odfláknuté. Vůbec nenavazují věty na stránkách. Takže si čtete s tím, že se něco dovíte a když se kouknete na další stránku, tak zjistíte, že máte po žížalkách. A některé fotky jsou tam dvakrát. Radši bych se něco dověděl, že viděl dvakrád Pavlova psa. No nic, to jen tak pro úplnost. Pavel by určitě řekl něco v tom smyslu, že kdo to nevyluští, není připraven. :roll: :twisted:
No jo, dlouho to tu nebylo, že jo Buci? :-)
nemáš to psat tak dlouhy pak se tam netrefím
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Vaše bludy

Příspěvek od Advid »

Mám v el. podobě "Vaše bludy". Má někdo zájem?
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Mohla by som poprosit o bludy na adresu kraurenazavinacyahooteckacom? Vďaka :lol:
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Aj ja mam zaujem: katarinahviezdarkova zavinac yahoo bodka com
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Vaše bludy

Příspěvek od RadkaS »

Advid píše:Mám v el. podobě "Vaše bludy". Má někdo zájem?
Jee, Davide, to bys byl moc hodnej :P radkasenkzavinacseznamteckacz
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Prosím také na: klaymanzavinacseznamteckacz
dík :)
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

já taky pls
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Vaše bludy

Příspěvek od buc11 »

Advid píše:Mám v el. podobě "Vaše bludy". Má někdo zájem?
já rozhodně, jaktože ses nezmínil ty jeden?
Uživatelský avatar
Beruška
Příspěvky: 206
Registrován: pát kvě 12, 2006 7:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše bludy

Příspěvek od Beruška »

Advid píše:Mám v el. podobě "Vaše bludy". Má někdo zájem?
Já bych měla také zájem. Děkuji moc :P
Naposledy upravil(a) Beruška dne ned črc 29, 2007 17:06, celkem upraveno 1 x.
Jirka
Příspěvky: 17
Registrován: sob říj 28, 2006 18:58
Bydliště: Praha

Re: Vaše bludy

Příspěvek od Jirka »

Advid píše:Mám v el. podobě "Vaše bludy". Má někdo zájem?
Tak já taky prosím (homocysteinZAVINACseznamTECKAcz). Mám to sice papírově, ale elektronicky se to může hodit.

PS: Jestli to není tajemství, tak kde se to shání? Někdo to celé opsal v rámci cvičení psaní na stroji všemi deseti? :D
Uživatelský avatar
jan buka
Příspěvky: 343
Registrován: čtv pro 30, 2004 23:21
Bydliště: Teplice, Mrštíkova 6
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše bludy

Příspěvek od jan buka »

Advid píše:Mám v el. podobě "Vaše bludy". Má někdo zájem?
Davide,
mohu také poprosit na bukajan@seznam.cz

Děkuji Honza B. :wink:
Přítomný okamžik je vše, co máme ...
Uživatelský avatar
smaldas
Příspěvky: 168
Registrován: stř črc 21, 2004 8:45
Bydliště: Scotlandija

Příspěvek od smaldas »

Davide.. i ja se hlásím a pěkně prosím taky poslat..
smalkaZavinacEmailTeckaCz
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše bludy

Příspěvek od Advid »

buc11 píše:
Advid píše:Mám v el. podobě "Vaše bludy". Má někdo zájem?
já rozhodně, jaktože ses nezmínil ty jeden?
No možná by to chtělo nějaký ten mail na Tebe. 8)

Já se nezmínil, neb nebylo ještě o čem. Naskenoval jsem to a převedl do Wordu teprve včera.
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Tereza píše:já taky pls
Tvůj mail mám zase na jiném mailu, tak kdyby to nedošlo, dej vědět a pošlu to podruhé a snad už správně. Teď jsem to poslal na Te..z@lif.f..d.cz
To si spamovací roboty užijou. :o)
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Davide, ďakujem pekne za poslanie :lol:
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

Advid píše:
Tereza píše:já taky pls
Tvůj mail mám zase na jiném mailu, tak kdyby to nedošlo, dej vědět a pošlu to podruhé a snad už správně. Teď jsem to poslal na Te..z@lif.f..d.cz
To si spamovací roboty užijou. :o)
mám to, děkuju, zlatíčko
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Vaše bludy

Příspěvek od buc11 »

Advid píše:
buc11 píše:
Advid píše:Mám v el. podobě "Vaše bludy". Má někdo zájem?
já rozhodně, jaktože ses nezmínil ty jeden?
No možná by to chtělo nějaký ten mail na Tebe. 8)

Já se nezmínil, neb nebylo ještě o čem. Naskenoval jsem to a převedl do Wordu teprve včera.
sory, to muselo být pracné, tak třeba na buc11@centrum.cz
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Vaše bludy

Příspěvek od RadkaS »

Davidku, dekuji :P
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

carobkazavinacseznamteckacz
kuji
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
wlastislawa
Příspěvky: 258
Registrován: úte říj 31, 2006 13:20
Bydliště: praha

Příspěvek od wlastislawa »

Já bysem také poprosila wlastislawa zavinac gmail tecka com Dík předem
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

já také :)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

davide vďaka, jak dlouho to může trvat?
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

buc11 píše:davide vďaka, jak dlouho to může trvat?
Poslal jsem to dnes v 9:06. Nedošlo?
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Advid píše:
buc11 píše:davide vďaka, jak dlouho to může trvat?
Poslal jsem to dnes v 9:06. Nedošlo?
už jsem si to ofotil, myslel jsem ten skan, už jsem i rozečetl, něco je boží ale jako obvykle něco se mi příčí, asi si udělám výtah
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

buc11 píše:
Advid píše:
buc11 píše:davide vďaka, jak dlouho to může trvat?
Poslal jsem to dnes v 9:06. Nedošlo?
už jsem si to ofotil, myslel jsem ten skan, už jsem i rozečetl, něco je boží ale jako obvykle něco se mi příčí, asi si udělám výtah
To skenování moc času nezabralo, spíš pak to formátování, odstraňování oddílů, sladění fontů a tak. Dělal jsem to den při práci.
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Advid píše:
buc11 píše:
Advid píše: Poslal jsem to dnes v 9:06. Nedošlo?
už jsem si to ofotil, myslel jsem ten skan, už jsem i rozečetl, něco je boží ale jako obvykle něco se mi příčí, asi si udělám výtah
To skenování moc času nezabralo, spíš pak to formátování, odstraňování oddílů, sladění fontů a tak. Dělal jsem to den při práci.
božího je víc
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

buc11 píše:
Advid píše:
buc11 píše: už jsem si to ofotil, myslel jsem ten skan, už jsem i rozečetl, něco je boží ale jako obvykle něco se mi příčí, asi si udělám výtah
To skenování moc času nezabralo, spíš pak to formátování, odstraňování oddílů, sladění fontů a tak. Dělal jsem to den při práci.
božího je víc
jo jo, už jsem to dočetl a myslím, že by se to mělo učit ve školách. :-)
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše bludy

Příspěvek od hugo »

Advid píše:Mám v el. podobě "Vaše bludy". Má někdo zájem?
Taky bych prosil jednu kopii (z_moravec (et) yahoo (dot) com). Děkuji moc.
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
micak
Příspěvky: 22
Registrován: úte lis 21, 2006 20:45
Bydliště: Jedovnitze

Příspěvek od micak »

jestli by bylo mozne, take bych si velice rada ty bludy precetla. :) dekuji
Adresa: janamalzavinacseznam.cz
Odpovědět