LITERATURA

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: LITERATURA

Příspěvek od Fiona »

No, treba takovi cmelacci, ze. Prileti, sednou na kvet, popijeji sladkou stavicku primo ze zdroje, kridylkama vibruji, a jeste pri tom dotycnou kvetinu oplodni. To ma taky uplne jinou etiku nez prohnat jetel GreenStarem >:-)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
dvdmchl

Re: LITERATURA

Příspěvek od dvdmchl »

jj pravda, jak jen se naucit byt stejne uzitecnej pro okoli jako ten cmelak. :)
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: LITERATURA

Příspěvek od dgm »

Nejdriv ze vseho dekuji dvdmchlovi, ze to zpristupnil, u nas vecer byla bourka a dnes jsem se k pc dostala az ted. Jinak si musis uvedomit, ze ten text neni pro presvedcene vitariany, ale pro lidi, kteri o necem takovem nikdy neslyseli, proto je tam popsano, co asi jist v zime, aby zbytecne nepropadali panice, ze v zime zemrou hlady. Ale pokud nastoupi cestu vitarianstvi, tak stejne jako ty bezpochyby objevi, ze naklicena seminka jsou vlastne mala miminka, ze neni nutne komplikovane kombinovat, ale staci si snist jenom jablko, chute jsou uspokojene a nikomu se neublizilo. Libi se mi tam jedna veta, ze se ji, kdyz je myslenka na jidlo, a kdyz ne, tak se nic nedeje. S tim souhlasim. Taky se treba vecer pristihnu, ze jsem cely den nejedla a nic mi neschazi. Jeste k vyrobe te vody - jestli jste si vsimli, nikde necituje nam zname guru , jmenuje jenom asijske vyznavace vitarianstvi, tam zrejme taky cerpal, kdyz se vydal na tuto cestu. Kdyz jsem to sem daala, myslela jsem na floowie, jak by se to asi cetlo jejim rodicum, na buce, so by asi rekl na duvod infekci v tele - to se samozrejme tyka i mych dcer.
Nemela jsem jeste cas se do knizky zacist, ale pokracuje to tim, jak on sam se dostal k vitarianstvi, nejake kapitoly ohledne alkoholu, drog, ze varena strava je droga, vsechno hezky vysvetlne, smutne jsou stranky ohledne zvirat a vztahu lidi k nim. Jeste pro holky - vitarianstvi a menstruace - jak je to vsechno v zivote jednoduche.
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: LITERATURA

Příspěvek od buc11 »

tak bohužel dgm, sice jsem to ještě nepřečet, možná jindy, ale ze smyslu chápu o co asi jde, a to mne míjí. Myslím, že naštěstí, jsem docela spokojen se svým způsobováním. Co se týče infekcí se jim můj IS až do LB vysmíval a to bez živejch vod či klíčkování. Ovšem parazit je něco jiného než triviální rýma, chřipka, AIDS, rakovina apod. Miliony let na tom pracoval jak se mazaně ukrývat, měnit svou strukturu atd, lze odkázat na texty, jenž jsem odkazoval (sice pro laikou poněkud nezáživné)
Možná je to škoda, ale se svýma mozkama nehnu.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: LITERATURA

Příspěvek od dgm »

Samozrejme, ze si kazdy nakonec sam rozhodne, co dal. A dokonce s tebou souhlasim i v tom, ze klistak na sobe makal miliony let. Co je to proti nemu clovek, toho Buh stvoril jenom za jeden den, co? :) :)

Vis, zalezelo mi na tom, co si myslis o IS a infekcich podle tohoto pohledu.

Ale stejne na tebe budu myslet, nedelam to nezistne, jde tady i o me holcicky.
Naposledy upravil(a) dgm dne sob čer 28, 2008 1:34, celkem upraveno 1 x.
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: LITERATURA

Příspěvek od dgm »

Jeste k tomu kliceni. Dneska jsem nasla tady na vitarianovi v clanku, neco o Dr. Howellovi, ktery je v knizce taky citovany, tohle :
Pokud jíme semena a ořechy nenamočená, inhibitory blokují enzymy při trávení, přičemž ovlivní i trávící enzymy vyloučné v trávícím traktu, což je samozřejmě nežádoucí. V přírodě můžeme pozorovat veverky, jak zahrabávají ořechy, aby je za čas vyhrabaly naklíčené. Veverky mají speciálně vyvinutý čich na látky v klíčících oříšcích. Někteří ptáci zas po spolknutí skladují po určitou dobu zrní ve voleti - je tam teplo a vlhko, tedy ideální podmínky k probuzení života v potravě.

Tak kdovi jaky ma ta priroda umysl.
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: LITERATURA

Příspěvek od awa »

Myslím, že jsem včera v nějakém vlákně už psala, že mi nenaklíčené nedělají dobře a že když si je nemůžu dát v tomto stavu, tak radši avokádo. Zrovna včera večer jsem chroupala suchou slunku a partner mi dneska ráno řekl, když mne políbil, že jsem jemně cítit smaženou cibulí. Jenže já cibuli vůbec nejím....Prý tak voním pokaždé po konzumaci suchých ořechů...Pravdou je, že mi po nich protestuje žlučník, ale jen slabě, tak mám sklon to ignorovat....
:(
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: LITERATURA

Příspěvek od Advid »

Partner cibulku nerad? :)
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: LITERATURA

Příspěvek od dgm »

Tak jsem si to zde Buci od tebe znovu precetla a vidim, ze jsi to asi myslel jinak, ze na tom pracoval ten mizera parazit borelioza a ne kliste. Presto si myslim, ze existuje jeste jina cesta, nez atb.
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: LITERATURA

Příspěvek od awa »

Advid píše:Partner cibulku nerad? :)
Jo v pokrmech ji má moc rád a co teprve jeho chleba s paštikou nebo rybičkama, to je cibulovej král. Ale moji kůži má radši, když voní po vanilce, ... :D
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: LITERATURA

Příspěvek od RadkaS »

awa píše:
Advid píše:Partner cibulku nerad? :)
Jo v pokrmech ji má moc rád a co teprve jeho chleba s paštikou nebo rybičkama, to je cibulovej král. Ale moji kůži má radši, když voní po vanilce, ... :D
Jj, Tvoji kuzi ma rad po vanilce, ale koukam, ze na svem parfemu si dava extra zalezet... pastiky, rybicky ... radost povonet :mrgreen: .
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: LITERATURA

Příspěvek od Pavluška »

já už rybičky taky nejím :lol:
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Barka
Příspěvky: 25
Registrován: ned dub 15, 2007 22:09
Bydliště: Ostrava

Re: LITERATURA

Příspěvek od Barka »

Ahojte,
ráda bych si na krátkou dobu vypůjčila The 80/10/10 od Grahama. Myslím, že ji měl Buc ? Nebo teď někde koluje ?
Taky prosím o přeposlání "Bludů", které mi nešly otevřít přímo z diskuze...

Děkuji moc a zdravím !
Uživatelský avatar
Barka
Příspěvky: 25
Registrován: ned dub 15, 2007 22:09
Bydliště: Ostrava

Re: LITERATURA

Příspěvek od Barka »

Moje adresa pro případné přeposlání : barbora.burkovicova@seznam.cz
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: LITERATURA

Příspěvek od Advid »

Ví někdo něco knížce The Thrive Diet od Brendana Braziera? Jde mi o to, jestli to není je blábol vezoucí se na vlně raw v Americe. Díky.
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: LITERATURA

Příspěvek od ajla »

Kdysi jsem četla knihu Vladimí Vogeltanz: Co s doktorem. Nyní má pokračování a lze se o tom blíže dovědět na http://www.etikoterapie.com Zajímavé na tom je, že pochopil hlubokou pravdu a nabídl nám jí i když vystudoval medicínu.
Uživatelský avatar
Monciina
Příspěvky: 238
Registrován: čtv bře 01, 2007 12:28
Bydliště: Dvůr Králové/Budějce

Re: LITERATURA

Příspěvek od Monciina »

Moc prosím, je-li to ještě možné, o přeposlání "Bludů" na monciina zavináč seznam tečka cz :wink: Děkujuuu :wink:
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: LITERATURA

Příspěvek od buc11 »

ajla píše:Kdysi jsem četla knihu Vladimí Vogeltanz: Co s doktorem. Nyní má pokračování a lze se o tom blíže dovědět na http://www.etikoterapie.com Zajímavé na tom je, že pochopil hlubokou pravdu a nabídl nám jí i když vystudoval medicínu.

já jsem zas pochopil prázdnotu jako sun wu kchung a to jsem vystudoval potravinářské stroje
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: LITERATURA

Příspěvek od Standa K. »

ajla píše:Kdysi jsem četla knihu Vladimí Vogeltanz: Co s doktorem. Nyní má pokračování a lze se o tom blíže dovědět na http://www.etikoterapie.com Zajímavé na tom je, že pochopil hlubokou pravdu a nabídl nám jí i když vystudoval medicínu.

dle fota - ten pán je plešatý, pokud nefotil v zimě venku (což je nepravděpodobný) tak dost zimomřivej, celkově "unavenej" výraz v obličeji... možná následek předchozích let, nicméně...

skalpel určitě ne ale vše je jen chemie v nás (i ta psychika), např. placebo (či jinak "věř a víra tvá tě uzdraví") existuje ale jde jen o zvýšenou hladinu neurotransmiterů u věřícího člověka a ty léčí, synergicky se ovlivňují s enzymy...
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: LITERATURA

Příspěvek od buc11 »

Standa K. píše:
ajla píše:Kdysi jsem četla knihu Vladimí Vogeltanz: Co s doktorem. Nyní má pokračování a lze se o tom blíže dovědět na http://www.etikoterapie.com Zajímavé na tom je, že pochopil hlubokou pravdu a nabídl nám jí i když vystudoval medicínu.

dle fota - ten pán je plešatý, pokud nefotil v zimě venku (což je nepravděpodobný) tak dost zimomřivej, celkově "unavenej" výraz v obličeji... možná následek předchozích let, nicméně...

skalpel určitě ne ale vše je jen chemie v nás (i ta psychika), např. placebo (či jinak "věř a víra tvá tě uzdraví") existuje ale jde jen o zvýšenou hladinu neurotransmiterů u věřícího člověka a ty léčí, synergicky se ovlivňují s enzymy...

a proč jen?
to funguje když člověk věří v úspěch a to je důležitý ne?, hlavně že to funguje a je to mocnější než léky, ale někomu to funguje na léky nebo suplementy, nebo PMN nesmysly jako homeo, přístrojky..., jakože věří (nemusí být nutně věřící), ale přijde to dráž
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: LITERATURA

Příspěvek od ajla »

Zajímavé na tom je , že je důježité vzít za své nemoci vlastní odpovědnost. Připuštění viny za příznaky nemoci je lékem a vede k uzdravení. "Prvotní příčina nemoci zůstane navždycky tatáž: psychická nevyladěnost nebo psychické strádání ega." (Jan Keller, Petr Novotný: Uvod do filizofie, sociologie a psychologie) Etika znamená mravnost (pozitivní charakterové vlastnosti). Mravný člověk je šťastný a zdravý. Zase se to musí promítat ve všech úrovních tedy, v myšlení, pocitech a jednání. No a veškerá snaha musí být "posvěcena". Nelze vše napsat. Jsme ve škole života. :D
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Dr. med Joachim Mutter: Jezte zeleně!

Příspěvek od hugo »

Zapomeňte na mýty o stravování: Nejlepší léčitelé na Vašem talíři mají zelenou barvu, rostou ve volné přírodě, nejsou tepelně zpracováni a obsahují velké množství chlorofylu. Nemusíte tomu uvěřit – prostě to vyzkoušejte! V knize Dr. Muttera najdete návod, jak do stravy zahrnout více těchto zdraví prospěšných potravin. Budete se díky nim nejen cítit lépe, ale síla vitálních látek Vám navíc pomůže rychle se zotavit z nemocí a u chronických onemocnění může dojít k zásadnímu obratu.

http://shop.vitarian.sk/produkty/litera ... zte-zelene
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: LITERATURA

Příspěvek od hugo »

„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

První česká vánoční kuchařka živé stravy – knižní vydání!

Příspěvek od hugo »

Jednoduchý a nápaditý manuál s celoročním použitím – obsahuje více než 80 raw receptů na cukroví, štrůdly, štědrovečerní večeři, silvestrovskou party, jednohubky, krekry, čipsy, nepečený chléb, rostlinná mléka a další dobroty... Dodejte tradičním svátkům novou jiskru a překvapte své blízké a přátele něčím novým, dobrým a současně zdravým!

http://vitarian.cz/view.php?cisloclanku=2016110601
zdrave_cukrovi01.jpg
(165.75 KiB) Zatím ještě nestaženo
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Odpovědět