LITERATURA

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

taky bych poprosil o ty bludy, diky...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Nogriko
Příspěvky: 5
Registrován: úte lis 28, 2006 8:58
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nogriko »

Pokud mohu prosit, i já bych měla o "bludy" zájem.
Nogrikozavináčyahoo.de, děkuji moc předem.
Uživatelský avatar
minsc
Příspěvky: 316
Registrován: ned črc 03, 2005 20:43
Bydliště: Absurdistán

Příspěvek od minsc »

BOD OBRATU
Ještě jsem to celé nepřečetl, ale když se k tomu dostanu, hltám každé slovo.
Vaše povinná četba!!! :wink:
http://www1.vltava.cz/store/GoodsDetail ... nce=zbsevl
Umění života spočívá v tom dokázat se rozhodnout na co se vysrat.
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

Na Kosmasu to máte i s Tkání života ;-)
http://www.kosmas.cz/knihy/122443/tkan-zivota/
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Eva

Příspěvek od Eva »

Advid: Já také prosím o Vaše budy. Dík moc.
xhitv
Příspěvky: 543
Registrován: ned bře 12, 2006 12:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od xhitv »

Advide zašleš mi, prosím, také Vaše bludy?
xhitv zavináč yahoo tecka com
děkuji :)
"...Proto pravím vám, buďte zajedno s Matkou zemí. Ona je ve vás a vy jste v ní. Z ní jste byli zrozeni, v ní žijete a k ní se zase navrátíte..." (Evangelium esejských)
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Přepošlete to prosím někdo Vlastičce. Díky. :P
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

hotovo :wink: :)
xhitv
Příspěvky: 543
Registrován: ned bře 12, 2006 12:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od xhitv »

Děkuji :)
"...Proto pravím vám, buďte zajedno s Matkou zemí. Ona je ve vás a vy jste v ní. Z ní jste byli zrozeni, v ní žijete a k ní se zase navrátíte..." (Evangelium esejských)
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Deepak Chopra M. D.: Nesmrtelne telo, nekonecna duse
/Knihkupectvi Pragma, Na vyhod od Parizske, Vezenska 3, Praha 3/

Pomocou kvantovej fyziky /ale maximalne zrozumitelne, laicky/ vysvetlene prepojenie vedomia, tela, psychickych procesov ako roznych stranok tej istej mince, ako je to vsetko uzasne inteligentne riadene. Ako to moze kazdy z nas vsetko rozvijat v akokomkolvek vysokom veku. Zaujimave priklady, pribehy, velmi putave.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

I love the book I Live On Fruit, too. It has a very sweet, spiritual quality to it. I also love and recommend Glimpses of Reality, by Benito de Donno. It is not as loving but it is pretty mind-blowing, very mystical and metaphysical. He is a fruitarian who eats once a day, only a few pieces of fruit.

nám sděluje 50letá fruitice Julie
zde nalezneme i foto
http://fruitrevolution.proboards59.com/ ... 24&page=28
prosím o zhodnocení vzhledu
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

buci ono ten link chce heslo. asi si to nalinkoval z prihlaseneho stavu a nepusti to nikoho ineho.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

je to tak
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Sluníčko píše:je to tak
aha, taxe tam budete muset přihlásit, nebo chcete moje heslo, čičo?
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

ne nechceme :) to jen bylo takové upozornění, že přímo z toho linku od tebe tam nešlo jít
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Sluníčko píše:ne nechceme :) to jen bylo takové upozornění, že přímo z toho linku od tebe tam nešlo jít
tak posílám privátně jen sluníčku
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

kuju :)
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Bludy podruhé

Příspěvek od Advid »

Tak jsem se tím prokousal a lépe to zformátoval, oddělil slepená slova a tak. Je to tady: hxxp://www.zongler.wz.cz/misc/bludy.zip
Naposledy upravil(a) Advid dne pát úno 02, 2007 6:39, celkem upraveno 1 x.
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
KRA
Příspěvky: 13
Registrován: pát led 13, 2006 23:05
Kontaktovat uživatele:

Don Miguel Ruiz 4 dohody

Příspěvek od KRA »

KRA
Příspěvky: 13
Registrován: pát led 13, 2006 23:05
Kontaktovat uživatele:

ovozel

Příspěvek od KRA »

jeste bylo na zacatku lecba ovocem a ......,tak kdo ma zajem ...tady

http://data1.edisk.cz/stahni/25742/Lecb ... .69MB.html
KRA
Příspěvky: 13
Registrován: pát led 13, 2006 23:05
Kontaktovat uživatele:

ruiz

Příspěvek od KRA »

dalsi....

Kód: Vybrat vše

http://rapidshare.com/files/13316164/laska-vztahy_pratelstvi.pdf.html
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

Jo, pár publikací v angličtině, od zajímavých po šílené, je taky tady:
http://curezone.com/ig/f.asp?f=184
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

dr. N. Walker

Příspěvek od Sluníčko »

http://sk2.goo.cz/download/index.htm

dávám ten odkaz i sem, je prospěšný :)
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

tu ho mame taky
http://www.vitarian.cz/search.php?rsvel ... omhlmenu=8

jen nevim, kam jsi to chtela puvodne prilepit, takhle navolno asi ne,co?
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

tak to jsem úplně přehlédla, chodím jen do diskuze :oops: tak to prosím vymázni, děkujiiiii
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

tys to jako chtěla nechat takhle samotně? já myslel že jako někam do tématu, pak bych to ani nemazal.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

ano samostatně, aby si mohli lidé hned skočit do knížky, ale nevšimla jsem si, že to máme na stránkách, jak chceš, ale asi bych to smázla, leda, že bychom o něm začali diskutovat :)
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

no, do litaratury by to dát šlo... pokud to tam ve fóŕu není. a nebo co kdo pučí
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

máš pravdu, v literatuře by to bylo OK
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Příspěvek od PetrK »

Tvx nic nemazej, je to dobrej odkaz, zdraví a salát tu ke stažení nemáme. Kdysi jsem to hledal a našel až na těch stránkách co sem hodila sluníčko.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Zdraví a salát tu máme, když se pozorně podíváš... "c)
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Příspěvek od PetrK »

Aha, špatně jsem se díval.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Prvotní výkřik: Arthur Janov PH.D.
můžu vřele doporučit, naprosto perfektně mi doplňuje některé věci které jsem si neuvědomoval nebo jen tak nějak tušil. Ač se na to kniha nikde neodvolává tak se tato teorie vlastně dostává na holistickou úroveň léčení neuróz.

1. Je skvěle čtivá, je to jak detektivka
2. Spousta příkladů z praxe
3. Jeden z mě chybějících pohledů na realitu, nacházím obrovské množství paralel.
4. Skvělé čtivo pro rodiče pokud nechtějí svoje neurózy přenášet na děti a nechtějí jim vyrobit neurózy řízením se tak nablblých univerzálních doporučení jako kdy dítě odstavit, jak moc ho trápit hladem aby nepilo moc, jak moc se mu věnovat nebo jak ho učit spát samo, chodit, chodit na nočník atd...

Výborně mi to sedí i na naše zkušenosti kolem vitastravy a půstu.
Obojí je způsob jak plně obnažit svoje neurózy a proto lidem taky často nejde "c) dokonce bych to rozšířil i na Bucův pohled kdy neurotik prostě likviduje obrovské množství vitamínů atd. na ten provoz zavirovaného mozku...

výborně to sedí i na odraz psychiky do tělesné úrovně a je tam opět spousta případů - jsou nemoci orgánů kterých se člověk nezbaví, pokud pocházejí z jiné úrovně, pokud budu mít z dětství stach že jsem sám a všem ukradený, organizmus to odnese tak jako tak, jen mu můžu stravou ulevit... to samé cvičení, sice svaly rozhýbe ale zase ztuhnou... můžu rakovinu oddálit ale moje zakousnutá prvotní bolest ji zase vyrobí.

úryvek:

Povaha cítění

Základní požadavky těla musí být vnímány. Dítě začíná cítit když jsou všechny jeho potřeby uspokojovány, když je chováno a líbáno, když je mu povoleno svobodně se pohybovat a vyjadřovat, když se může vyvíjet přirozeným tempeem. Jsou-li základní potřeby dítěte uspokojeny, dítě je připraveno prožívat všechno, s čím se každý den setká.
Nejsou-li jeho potřeby uspokojeny, pak zastíní všechno ostatní a znemožní dítěti prožívat přítomnost. Přítomnost pak jen oživuje staré potřeby a bolesti, jež se dítě snaží uspokojit.
Existují dva důvody, proč jsou naše potřeby a popcity z minulosti neědomé. Pocity se vyvinuly v době, kdy dítě ještě nebylo schopno racionálně myslit, a proto je nechápe. ( Dítě například neví, že by nemělo být odstaveno od matčiina prsu příliš brzy.) Ačkoli před prvotní scénou byly pocity dítěte vědomé, je možné, že byly potlačovány neurotickými rodiči, takže je dítě přestalo vnímat. Není-li dítěti dovoleno plakat, ať už z jakéhokoli důvodu, dítě si brzy přestane uvědomovat, že se mu chce plakat...
Potlačení pocitů nemusí být způsobeno přímým jednáním rodičů. K potlačování pocitů může dojít ještě před tím, než je dítě dostatečně staré, aby se snažilo předstírat, že je někým jiným. Neuspokojená potřeba dítěte být rodiči chováno může způsobit tak velkou bolest, že dítě začne svou bolesto potačovat tak že své potřeby potlačuje. Přestane je vnímat. Tyto potřeby však exostovat nepřestanou. Zůstanou zafixované a infantilní protože infantilní jsou. Neurotik nemůže mít dospělé pocity, dokud ho neuspokojené infantilní potřeby trápí. Později může trpět chorobnou touhopu po sexu nikoli proto, že by mělo skutečné sexuální pocity, ale proto, že v dětství nebyla uspokojena jeho potřeba být chováno a milováno. Teprve když si své staré potřeby plně uvědomí, může skutečně zatoužit po sexu - což je úplně jiný pocit než to, co cítí neurotik.
Během nutkavého sexuálního aktu se neurotik snaží uspokojit starou nevědomou potřebu. Může jí dát jiné jméno ale pořád je to jeho stará potřeba být chován. Když si to jeden můj pacient uvědomil uprostřed sexuálního aktu, okamžitě přišel o erekci, (tedy o svůj symbolický sexuální pocit) a svoji ženu požádal, aby ho prostě objímala. Po skončení sexuálního aktu začal skutečně cítit. On si tak rozumově uvědomil svojí potřebu takže už ji nemuse uspokojovat symbolicky. Z toho vidíme, že cítění je rozumově pochopený pocit. Úzkostný pocit v žaludku může být pocitem prázdnoty vlastního života. Neurotik však může tento pocit proměnit v pocit hladu
Neuróza naše bolestivé tělesné vjemy před plným uvědoměním (nemilují mě) skrývá a neustále nás nutí trpět. Neurotik se může snažit bolestivé vjemy zmírnit, ale to se mu nepodaří, dokud si je plně neuvědomí - dokud se nestanou skutečným pocitem .

(pocit není totéž co emoce. emoce může být tělěsným vyjádřením pocitu, skutečný pocit silné emoce nevyřaduje. Naneštěstí mnozí neurotici považují emoce za projev pocitu a pokud někdo své pocity nevyjadřuje dostatečně, neurotik si myslí, že takový člověk nic necítí. Neurotičtí rodiče jsou jen málokdy spokojeni, když jim dítě za nějaký dar jen podějkuje; obvykle vyžadují přehnané projevy emocí, aby si byli jistí, že dítě dar opravdu oceňuje. Proto děti nemohou reagovat přirozeně; musejí projevy vděčnosti přehánět, protože upřímnou reakci rodiče považují často za známku nevděku. )...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

tvx píše: "c) dokonce bych to rozšířil i na Bucův pohled kdy neurotik prostě likviduje obrovské množství vitamínů atd. na ten provoz zavirovaného mozku.....
?
Uživatelský avatar
Pepík Ševců
Příspěvky: 523
Registrován: stř pro 14, 2005 9:47

Příspěvek od Pepík Ševců »

buc11 píše:
tvx píše: "c) dokonce bych to rozšířil i na Bucův pohled kdy neurotik prostě likviduje obrovské množství vitamínů atd. na ten provoz zavirovaného mozku.....
?

:D :D :D
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

tvx píše:Prvotní výkřik: Arthur Janov PH.D.
můžu vřele doporučit, naprosto perfektně mi doplňuje některé věci které jsem si neuvědomoval nebo jen tak nějak tušil. Ač se na to kniha nikde neodvolává tak se tato teorie vlastně dostává na holistickou úroveň léčení neuróz.
Tak jsi mě zcela rozhlodal a knihu jsem objednala ;) Jsem zvědavá :)
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Další střípek z mozaiky, mě konkrétně tam pěkně zapadá
Prezentace nové germánkské medicíny
http://www.pilhar.com/News/Praesentation_CZ.pdf
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

dobře,srozumitelně napsaná knížka na téma čakry ,, Emoce,které nám způsobují nemoci ,, - http://www.janvas.atlasweb.cz/anotace-knih.html
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: LITERATURA

Příspěvek od dgm »

Ahoj. Jak uz jsem psala jindy na jinem miste, v posledni dobe me pohltila cetba knih V. Zelanda. Dneska jsem se dostala k listovani jeho v poradi 6. knihou. Ale to neni duvod, proc vam pisu, mam ji doma uz nekolik dni, ale podrobneji jsem si ji zacala procitat az dnes. Je mi ten clovek a jeho nazory cim dal tim blizsi. Prekvapilo me, ze se tu doctu i o syrove strave. Je zajimave, jak vsechno souvisi se vsim. Pred dvema roky by me nenapadlo, ze budu propagatorem vitarianstvi, v posledni dobe se ke mne dostaly i knizky o duchovnich zakonech a dnes dokonce v jedne takove knizce najdu velkou podporu zive stravy. Je tomu zde venovana kupodivu dost velka cast - str. 75 - 93. Velka cast je venovana i zachazeni se zviraty str. 109 - 117. Dost me to prekvapilo. Ziva strava je tam tak pekne vykreslena, ze nektre myslenky by se hodily i jako reklama na nase stranky. Pro me z toho vyplynulo jedine: Zit podle duchovnich zakonu a byt zaroven vitarianem, to je ten nejbohumilejsi zpusob zivota. Vypujcim si s dovolenim Mandragorovo heslo, ze vsechno genialni je jednoduche.
Jeste vzkaz pro Terezku: Zajimave z toho vychazi Tereza, jako clovek, ktery se v nasi republice zasluhuje o svetovy mir mirovou cestou, radar neradar, prave jenom diky tomu, ze zalozila firmu, ale v podstate i vsichni zde, dlouholeti vitariani, sebe neskromne nepocitam, uvidime, jak dlouho vydrzim. Doporucuji si knizky precist, celkem 7. Jestli budu mit vecer cas, a nekoho z vas by to zajimalo, neco bych zde opsala.
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Re: LITERATURA

Příspěvek od hofikos »

Mě to určitě zajímá :)
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: LITERATURA

Příspěvek od Sluníčko »

dgm píše:. Pro me z toho vyplynulo jedine: Zit podle duchovnich zakonu a byt zaroven vitarianem, to je ten nejbohumilejsi zpusob zivota. .
:D :D :D

dgm píše:.Vypujcim si s dovolenim Mandragorovo heslo, ze vsechno genialni je jednoduche. .
to je naprostá pravda :)
dgm píše:.
Jeste vzkaz pro Terezku: Zajimave z toho vychazi Tereza, jako clovek, ktery se v nasi republice zasluhuje o svetovy mir mirovou cestou, radar neradar, prave jenom diky tomu, ze zalozila firmu, ale v podstate i vsichni zde, dlouholeti vitariani, sebe neskromne nepocitam, uvidime, jak dlouho vydrzim. .
:)
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: LITERATURA

Příspěvek od dgm »

Tak kdo ma zajem, tady je ofocena cela kapitola, celkem 10 fotek:
http://uloz.to/522731/2008_0625.rar

Je to zabalene, a ma to 4MB.... :idea:
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: LITERATURA

Příspěvek od dgm »

Bohuzel nemam program na svou web. galerii, tak jsem to vyresila takhle. Jestli to bude mozne, prosim Huga, aby to nejak upravil, aby to bylo pro vsechny citelne. a lehceji pristupne. Dekuji.
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
dvdmchl

Re: LITERATURA

Příspěvek od dvdmchl »

z toho uloz.to to slo dost blbe. Hodil jsem to do sveho photoalba na googlu:
http://picasaweb.google.co.uk/dvd.mchl/DGM" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: LITERATURA

Příspěvek od Advid »

Jdu hledat lupu. :-D
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
dvdmchl

Re: LITERATURA

Příspěvek od dvdmchl »

je tam slideshow :) pak dat pausu a prepinat si jednotlive obrazky rucne.

nebo pouzit vlastnosti prohlizece a vyzoomovat si obrazek primo v nem.
dvdmchl

Re: LITERATURA

Příspěvek od dvdmchl »

tak jsem si to precetl. Vyborny motivacni text, dobry na ulozeni a sireni dal.
Ale osobne se mi tam nelibi nekolik veci. Dve jsou imho nejkriklavejsi.

Prvni vec je ten sileny, kostrbaty postup vyroby zive vody. Proboha, vsak v ovoci je ta nejlepsi ziva voda jaka muze byt.

Druha vec, tam se mnou asi spousta z vas nebude souhlasit, je prehnany duraz kladeny na jezeni klicku.
Ja kliceni a nasledne jezeni semem chapu trosku jako podraz vuci kytkam. oni nam davaji plody, v dobre vire ze jejich semena dostanou sanci. A my je podrazime tim, ze semenum navodime pocit prostredi jakoze prisel jejich cas a maji se probudit a pak je sezerem. Ve sve podstate se to nelisi od chovani zvirat na porazku. Takove prase take do posledni chvile netusi, ze ta ruka co mu sype do korytka a obcas ho pratelsky podrbe za uchem ho za rok streli do hlavy. Stejne je to se seminkama. Musi to byt hrozny pocit byt takto podrazen, myslim ze zrada boli nejvice.
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: LITERATURA

Příspěvek od Advid »

Ale ovoce ti taky přece projde tělem i se semínky a má po žížalkách (meloun, víno (no to už by možná ani nevyrostlo) nebo tžrba rybíz. A když se pecka nejí, tak zase skončí v koši nebo na kompostu a taky nevyroste. Jako jedinou tvou naději vidím sungazing. :P
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
dvdmchl

Re: LITERATURA

Příspěvek od dvdmchl »

No prave to, ze seminka projdou telem je naprosto v poradku. Ona tim telem projdou neposkozena. Pak jsou nekde vykakana a muzou zacit klicit. Pekne daleko od materske rostliny. A tim je cyklus dokoncen. Clovek se najedl a rostlina se rozmnozila. Vlastne je to neco jako mit s tou kytkou sex. :)

Je fakt, ze to tak sam nedelam, semena konci v kosi, nebo v zachode. Ale mam pocit, ze takto ten cyklus byl navrzen.

Ale aby to bylo mozne dodrzet, musel by clovek zit jak divoke zvire, bez pribytku. Jen se toulat z mista na misto.
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: LITERATURA

Příspěvek od Advid »

Jen se toulat z místa na místo a mít sex s kytkama. Pěkné. :P
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Odpovědět