Ako schudnúť/zhubnout ?

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Katie
Příspěvky: 36
Registrován: pát úno 01, 2013 14:14

Ako schudnúť/zhubnout ?

Příspěvek od Katie »

Takže ahojte :) chcela by som založiť novú tému pre tých, ktorí by chceli schudnúť. Ja som na vita už vyše roka ... v lete som 100%, inak tak 80-90 ako kedy ...a za ten rok sa mi nepodarilo zhodiť moje prebytočné kilá...Mám 168cm a 65 kg, operované koleno a veľmi by som potrebovala zhodiť aspoň tých 10kg na celkové odlahčenie organizmu.

Má niekto nejaké rady, skúsenosti ? Teda viem , že veľa z vás schudlo automaticky nábehom na raw, ale toto bohužial nie je môj prípad :( Problém je napr. aj v tom, že ked športujem tak som ešte ťažšia, a to robím kardio ...iba 2x v živote sa mi podarilo schudnúť : 1x , ked som jedla mesiac iba 1-2 jablká a jablkovú šťavu denne, ale ani vtedy som enschudla nejak veľa , no cítila som sa super, schudla som na 58 kg...a druhý x v lete, ked som jedla iba melón červený aj to v malých množstvách ..

No môj jedálniček teraz vyzerá asi takto : R-ovocie 1ks, alebo smoothie (špenát , pomaranč..) D:jablko+mrkva O:pohánka + olivy
V: šalát ..pondelok a piatok mám poldenné pôsty, viac nevydržím....aj napriek tomu vôbec nechudnem...podotýkam že cvičenie u mňa abolútne nepomáha na chudnutie

Bola by som veľmi vďačná za akúkoľvek radu :) a kto chce tak sa pridajte
Môj plán je teda, vynechať cukry a jesť čo najviac zeleniny :)
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako schudnúť/zhubnout ?

Příspěvek od Panda »

Nevím jak jsi přišla na to, že potřebuješ zhubnout. Když se stravuješ zdravě a občas půstuješ a přiměřeně se hýbeš, děláš hodně pro své zdraví a zbytek nechej na organismu, ať se rozhodne, jaká váha je pro něj optimální. Zasahování jsou jen předsudky, zda máš vážit míň nebo víc. Když o to budeš usilovat (proč, kvůli vzhledu? Potřebuješ vypadat jak modelka z časopisů?), jedině si tím uškodít, rozhasíš si organismus a budeš mít následky. Měla bys být ráda, že jsi zdravá, a spíše hledat duševní vyrovnanost. Stravovat se tak, jak cítíš že Ti dělá dobře a na váhu se vykašlat. Až se Ti objeví zdravotní problém, budeš litovat že sis svého stavu nevážila. Chápal bych na běžné stravě, kde by hrozilo přibývání na váze v pozdějších letech - ale na vita stravě (a při správné psychice) tohle rozhodně nehrozí.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Ako schudnúť/zhubnout ?

Příspěvek od rudo »

HM z mojej skusenosti, ked si clovek mysli ze ma mat nejaku vahu a mat nejaky tvar tela, tak ho nikto nepresvedci o opaku

ak to vychadza z podvedmia alebo nadvedomia tak je to jeden z rozhodujucich cielov a nazory druhych su nepodstatne.

Podla problem je hovporit o vahe kedze na ludskom tele vazi vselico a stratit vahu sa da napriklad tak ze si nechas vybrat kosti alebo si ich odvaponis a zriedis alebo nechas atrofovat svaly , alebo svalky vyprazdni trvale z glykogenu a tym padom aj z vody alebo si opdsolis telo a tym padom stratis aj vodu

pokial sa bavime o tuku tak sa neda rozpravat o vahe ale treba merat tuk ako taky a najlepsie je to stipcometrom - kaliper na urcitych castiach tela napriklad na tych na ktorych nam zalezi

pokial ide o nejaky celkovejsi vzhlad tak spolu s meranim hrubky tuku asi treba si robit fotografie a pozorovat zmeny.

davnbejsie som robil taky cielavedomejsi vyzskum a zapisoval som vahu kazde rano a zmeral som obvody krajcistkym metrom a zmeral som hrubku tuku stipcometrom na urcitych meistach a bolo zaujima sledovat ako sa vzajomne parametre voci sebe menili a z toho zistovat ci zmizol tuk ci zmizla voda ci zmizol svalovy glykogen a svaly stratili vahu a objem pricom sa mnozstvo svalovych vlakien nezmenilo a sila zostala
tiez som sa dostal na 58kg pri vysle 174 ako chlap.

trenink - cvicenie alebo vselijake kardio-beh malokedy vedu ku strate tuku bezecke fora su toho plne - zacal som behat a pribralk som co sa deje alebo zhrubli mi nohy atd

takze ono to nie je take jednoduche

nezabudaj ze ovocie, stava a aj mrkvova stava silne drazdia inzulin coi znamena ukladanie tyuku a zabranenie vydaja energie cez tuk
takze sportovci na cukroch len spalia cukro a potom ho zjedia nazad a s tukom sa nic nedeje a ak zjedia toho cukru nazad trochu viac tak tuk narastie

tuk je zalezitost hormonalneho nastavenia a casto treba v treninku zaradit kratke ale vybusne prvky , napriklad na zevre velmi pomaleho behu ciste na tuk na hladno dat 3x60m sprint na prehopdenie hormonov a vybudenie organzimu z pomaleho zaspoavajuceho metabolizmu
5 2 8
evi-a-steve
Příspěvky: 20
Registrován: úte led 15, 2013 19:03

Re: Ako schudnúť/zhubnout ?

Příspěvek od evi-a-steve »

Ahoj :-).
Padno, ono se to lehce řekne a vím, že je to to nejlepší co by mohla udělat, ale já mám ten poměr váhy a výšky stejný a taky mě to trápí docela hodně, i když to ještě není nadváha. Moc ráda bych měla své tělo ráda takové jaké je, snažím se o to, ale moc mi to nejde. Kdybych byla trochu hubenější bylo by mnohem snazší mít se ráda a pro mě dosažitelné. Katie to má asi stejně.
Katie, nemáš nějaký zdravotní problém? Příjde mi hodně zvláštní, že jíš tak maličko a přitom nehubneš. Co třeba štítná žláza? A nemáš problém i s psychikou? Nemůže za to stres a není tuk obrana před světem? To mě jen tak napadá.
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: Ako schudnúť/zhubnout ?

Příspěvek od ravima »

rudo píše:tuk je zalezitost hormonalneho nastavenia a casto treba v treninku zaradit kratke ale vybusne prvky , napriklad na zevre velmi pomaleho behu ciste na tuk na hladno dat 3x60m sprint na prehopdenie hormonov a vybudenie organzimu z pomaleho zaspoavajuceho metabolizmu
Tohle zaprvé, na to se určitě zaměř. A jako druhou věc bych změnil počet jídel za den na max. 1 až 2. Přes den zahnat případný hlad nějakou činností ať už fyzickou nebo duševní a najíst se až večer, klidně i větší porci. Má to stejné důvody jako ta rudova rada - hormony.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako schudnúť/zhubnout ?

Příspěvek od Panda »

Evi to je právě to co píšeš - mít se ráda. Proto mají lidé podobné problémy - chyby, slabosti, nadváhu - protože je to výuka k tomu, aby se naučili mít se rádi bezpodmínečně. Lidé to tak cítí - "být hubenější, měla bych se více ráda" - jenomže takto by to nebylo. Kdybys opravdu zhubla, buď budeš i nadále s vahou nespokojená, nebo se objeví nový problém, který Ti bude na sobě vadit. Jsou to životní výukové lekce, které mají naučit cítit vnitřní lásce nejen k jiné bytosti, ale především k sobě. Věř, že dokud se tomuto pocitu nenaučíš, mít se ráda taková jaká jsi, tak se ten stav u Tebe nezmění. Teprve až přijde přijetí sebe, zmizí i tyto problémy, protože už pak nebudou třeba.
evi-a-steve
Příspěvky: 20
Registrován: úte led 15, 2013 19:03

Re: Ako schudnúť/zhubnout ?

Příspěvek od evi-a-steve »

To chápu a já si často říkám- ,,Mám se ráda taková jaká jsem", ale příjde mi to někdy nemožné mít se na stoprocent ráda s takovou postavou. Tak jsem uvažovala tak, že by bylo mnohem snazší mít se ráda hubená
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Ako schudnúť/zhubnout ?

Příspěvek od rudo »

najlepsie je mat sameho seba rad a mat rad svoje telo a s laskou mu pomoct sa zbavit vsetkych zbytocnosti v nom, usadenin, zasolenych klbov atd a pekne s laskou ho spravit lahkym priechodnym pre energiu a preladit sa na svetlo

prechod do 5D znemana ziskat light body co neznamena light == lahke akoze vahovo ale znamena ligh == svetlo

teda budeme fungovat ako ten vysnivany superpocitac co mu neprudia elektrony a teda sa nezahriecva a nema limitovanu rychlost ale v nom behaju informacie ako svetlo a

takze aj ludske telo bude bezat a mysliet a na svetlo ved laska je vlastne urcity druh svetelnej energie

no a prirodzene ludia mat telo aj vahovo lahke kedze vsetky svetelne bariery v podobe nanosov musia von.

Panda ma asi radsej macatejsie dievky co ich je za co chytit, takze musi lovit v inych vodach, ced su dievky co chcu byt macatejsie a su spokojnne aj so 60 aj 70 aj 90 kg vyber je siroky.
5 2 8
Katie
Příspěvky: 36
Registrován: pát úno 01, 2013 14:14

Re: Ako schudnúť/zhubnout ?

Příspěvek od Katie »

Krásne ráno všetkým, ďakujem za rady. Viacerí sa pýtate prečo chcem schudnúť. Ja som odmalička mala problém s kĺbami, mám vrodenú chybu v oboch kolenách, máme to 3 súrodenci - vyskakujú nám jabĺčka. Bola som na operácií a aj doktori mi radili schudnúť aspoň na 55 kg, pretože s mojou váhou s kĺby aj do budúcna viac opotrebovávajú, sama to cítim, ak ideme na hory a moje kolená cestou späť už nevládzu viesť takú váhu. Občas ma bolievajú samy od seba ak veľa chodím, proste to cítim , že je to aj kvôli tej vyššej váhe .
A druhá vec presne ako píše Evka, mať sa rada takú aká som je ťažké. Ono mne sa už ked som bola mladšia ľudia smiali, že mám veľký zadok atď, ale ja som nikdy nemala nadváhu ..som ten typ človeka, že mne je jedno čo hovoria druhí, ide o môj vlastný pocit. Preto som nikdy nechudla lebo som sa cítila fajn, no teraz je to fakt zlé. Robím preto dosť aby som schudla, ale moje telo je ako blokované.

A presne sa mi páčil Evin názor, že to môže byť so štítnou - už som to spomínala doktorke a pôjdem na krv v dohľadnej dobe , ale tak vnútorne mám pocit že to nebude ono. Asi skôr tá psychika, ja som vždy mala také zdravé sebavedomie, v škole dobré známky, obľúbená v kolektíve, doma ma každý chválil...ale proste časom ako aj pomaly rástla váha sa moja psychika zmenila, vnútorne som úplne niekd einde. Sebavedomie kleslo na 0, tým pádom mám pocit že nič nedosiahnem, nerada chodím medzi ľudí, je mi trápne prezentovať projekty atd ...je to zložitá téma dosť.

A k tej otázke, že vždy budem chcieť niečo zmeniť, tak to si ani veľmi nemyslím :roll: ...ked som mala tých 58 kg, zrazu som sa konečne cítila ako kedysi. Bola som veselá , usmiata, doma znova to dievča čo žiari, mala som dobré známky, rada som chodila medzi ľudí, znova obľúbená atd ... dúfam, že ste z tohoto niečo pochopili, lebo som sa akosi divoko rozpísala :oops:
evi-a-steve
Příspěvky: 20
Registrován: úte led 15, 2013 19:03

Re: Ako schudnúť/zhubnout ?

Příspěvek od evi-a-steve »

Ahoj Katie :-).
Taky si nemyslím, že nikdy nebudu nespokojená se svou váhou, kdybych zhubla třeba 10 kg, stačilo by to, přesně tak, jak říkáš.
A to co popisuješ, velmi chápu. Také mám velmi malé sebevědomí a ta váha mi dělá největší problém. Mám taky takovéto problémy, byt jsem ještě v kolonce normální váha. Mám problém se před přítelem uvolnit, když jsem nahá, vůbec se svléct je problém, často mám pocit, že mě vůbec nemůže mít rád, když jsem taková a ze začátku jsem se z tohoto důvodu s ním několikrát chtěla rozejít, odříkávám schůzky kvůli tomu, mám problém vůbec mluvit s lidmi, oblékání mi trvá hrozně dlouho, protože se ve všem cítím být tlustá, když mluvím s lidmi, přemýšlím nad tím, že si asi myslí, že jsem ošklivá a bla bla.
Opravdu znám tyhle problémy, Katie. A doufám, že snížení váhy mi pomůže.
Fakt bych zašla k tomu lékaři, třeba pomůže.
Zajímalo by mě, jak to řeší lidé, kteří mají opravdu nadváhu či jsou dokonce obézní nebo modbidně obézní. Já bych se zabila :( .
Drž se ;-)
Eve
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Ako schudnúť/zhubnout ?

Příspěvek od rudo »

no nazdar dievky, ale takto to nevyriesite.

nase podvednmie je hlupe a si mysli ze to co pocuje je to co chceme a tak ak si hovorite :
som tl;sta
mam nadvahu
mam velky zadok
nechcem sa vyzleist lebo som tlasta
nemam si co obliect co vsetkom vyzeram tlsta

atd
atd

podvedomie to berie ako prikaz a udrzuje telo ako je pripadne mu este pridava a cuduje sa ze za to nedostava od velitela pochvalu
a tak je z toho nestastne plni prikazy ako ich chape a este dostane pokarhanie pred nastratovanou vetrieskou (pochopia len chlapciz rocnokov vojny povinnych)

Podvedomie musi dostat take rozkazy ktorym jasne porozumie a kedze podvodemie je take trochu jednoducho priblble treba mu tie rozkazy dat tak jasne ze si ich nemoze popliest

treba si napriklad nakreslit na papiet postavu taku aku chceme treba nosit ten obraz v hlave neustale a davat mu energeticky a emocny naboj :

takato som a takto som spokojna, toto som naozaj ja
a to co som nosila navyse na sebe to bol len stary omyl

a takto v podobnom duchu treba neustale rozmyslat a cicit a vidies sa stihlkou v pritomnom case

ak todavame do buducnodsti ze budem atd tak tovzdy zostaneme len buducnost ale nikdy sa tam nepride

a ak naozaj uverim ze som stohla uz teraz tak sa musim zacat tak aj cicit som vesela stastna spokojna a aj davam svoje stihle na obdiv

a ak nejaky idiot zo zotrvacnosti stale vidi nieco tlstae co tam bolo kedysi navyse, tak je to jeho problem a nech sa da vypchat

treba dat jasen informaciu sebe okoliu a celemu vesmiru a treba sa tak aj spravat aj citit a vesmir ked si uvedomi ten ropzor
ze este nestihol celkom zostihlit to telo tak sa velmi poponahla

to ze v procese vam pride do roky nejaky clanok o jedle nejaky o cviceni a a pripadne aj nejake dochtor vupoti aspon raz za zivot nieco MUDR-eho
to uz je len prostriedok ako vesmir dohana to co malo davno byt
5 2 8
Uživatelský avatar
zaklinac.dan
Příspěvky: 164
Registrován: pon led 09, 2012 21:51
Bydliště: na světě jsem bezdomovec

Re: Ako schudnúť/zhubnout ?

Příspěvek od zaklinac.dan »

nenapsala si, kde ti "to visí" :) a jestli to není spíš voda, což by mi přišlo logické. pokud jíš hlavně raw, tak se to klidně stát může, pokud nestíhají ledviny. zkus poladit pitný režim a pokud jíš jenom ovozel apd. tak zařaď taky nějakou sůl. podporuje trávení, močení, je laxativní. pokud jíš víceméně raw, tak bych doporučil ráno hrníček s kvalitní solí zalít horkou vodou a vypít spíš vlažné. takhle jsem to viděl i v doporučení jednoho mistra, že prej na koncentraci hrnek chladné slané vody. tak jsem to zkusil a zajímavé. pro normálního člověka který normálně solí se to nehodí, ale jinak to člověk vždycky vymočí. a navíc opravdu to jede spíš do střev a rozhejbe je to. stačí sundat vodu a obsah střev a váha klesne. zřejmě bude problém to čemu říká ajurvéda nadbytek váty (řeší karminativní koření). přesně na to by to mělo pomoct, ale ta voda musí být víc slaná, aby se srovnávala osmolalita vodou vstřebávanou do střeva. jinak pomůže i horké, respektive ostré koření: občas zázvor, kurkuma, skořice, hřebíček, pepř, pískavice, koriandr, anýz apd. buďto přidat do jídla, sníst s ním nebo po něm nebo udělat čaj. občas i horká voda nezaškodí. tím by si měla nastartovat to "pálení" tuků. i když podle mě jsou nejlepší na metabolismus sacharidy, ale to nejde moc raw. a samozřejmě pohyb a cvičení ;)

edit: ještě jsem zapomněl na čaje a to jsem čajomil. spíš tmavé, respektive čínské červené a hlavně černé - puer, yunnan nebo i on chi či drsnější oolongy, občas i zelený, spíš drsnější (vietnam, gunpowder);
"Nestojím o uznání!" Šákjamuni
Katie
Příspěvky: 36
Registrován: pát úno 01, 2013 14:14

Re: Ako schudnúť/zhubnout ?

Příspěvek od Katie »

zaklinac.dan : Ono je to rozložené tak celkovo - nejaký tuk na rukách, stehná - trochu na bruchu, okolo bokov a zadok ...
S tým zadržiavaním vody, neviemči je to možné pretože ja solím aj tak, aj korením. Skúsim tie čaje asi.

Inak myslíte že by bolo možné držať taký dlhodobejší pôst, a po ňom nepribrať po návratovke ? Alebo teda nepribrať úplne všetko + ešte niečo naviac (tzv.jojo efekt) ... môj najdlhší pôst bol zatiaľ len 3 dni, ale neschudla som nič teda
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: Ako schudnúť/zhubnout ?

Příspěvek od ravima »

zaklinac.dan: Sůl, tedy ta normální se sodíkem, vždy jen zadržuje vodu v těle. Opačně působí třeba draslík.
Čaje podle mě nepomůžou, zvlášť vzhledem k tomu co všechno dosud nepomohlo... Po půstu se prostě musí jíst míň než předtím, nedá se vrátit k původní stravě. Ale za 3 dny půstu neshodit nic je hodně slušné, možná by tě mohlo zajímat breathariánství ( např. http://www.breatharian.eu ). A nepsala jsi ještě jak jsi na tom s tím cvičením? Jestli jsi třeba jen běhala, tak ta rada od rudy, tedy krátké intenzivní cvičení, pomůže zaručeně.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Ako schudnúť/zhubnout ?

Příspěvek od rudo »

ludia mozu mat proble s ladvinami a vtedy je manipulacia medzi Na a K dost nebezpecna

ale zda sa ze holka vie co je na nej a ked povie ze je to tuk tak je to asi tuk

Katie skus sa merat stipcometrom to ti povie ci je to podkozny tuk alebo nie
5 2 8
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Ako schudnúť/zhubnout ?

Příspěvek od Fiona »

Holky, pardon ale jdete na to strasne, strasne blbe :)
Uplne z opacneho konce!
Vy nepotrebujete v prvni rade zhubnout, vy se potrebujete nejdriv ze vseho prestat hrbit, vypnout prsa a naucit se nosit to co mate.
A hlavne si uvedomit svoji divotvornou moc. Kazda ji mame, akorat ne kazda ji umime pouzit, takze se casto misto zazraku spis zakliname k vlastnimu nestesti. Kdo tohle pochopi, toho potom i telo rado poslechne, ale tam to nikdy nemuze zacit.

Toto si treba opakovat tak 50-100x denne (az vam to bude jasne, uz to nebude potreba, bude vam to vlastni :) ) :
Dneska mi to zase slusi! :D Jsem ja to ale kus baby! Kdo muze mit tem chlapum za zle ze ze me blazni, vsak jsem naprosto neodolatelna! :D Nejen ze jsem devce jako lusk, ale cela zarim! Ten muj zadek, to je proste pohadka, nadhera! A ty nohy! A co teprv jaky jsem poklad! :D Dokazu rozzarit kazdeho kdo se mnou prijde do styku, opravdu, setkat se se mnou je dar z nebe pro ty ktere potkalo to stesti! :D atd, atd :mrgreen: ... No neni ten zivot parada, kdyz mam to stesti byt mnou?
Tady maly priklad, jak to vypada v praxi :D Aneb jak vitezi charisma nad talentem i hudebnim sluchem :mrgreen:
http://www.youtube.com/watch?v=gHLiVOps8pM
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Ako schudnúť/zhubnout ?

Příspěvek od rudo »

Fi

pekne si to napisala presne tatkto som si to predstavoval :mrgreen:
5 2 8
Uživatelský avatar
zaklinac.dan
Příspěvky: 164
Registrován: pon led 09, 2012 21:51
Bydliště: na světě jsem bezdomovec

Re: Ako schudnúť/zhubnout ?

Příspěvek od zaklinac.dan »

ravima: s tím bych nesouhlasil. ani konkrétně ani obecně. obecně nikdy nic neplatí vždy, ale vzhledem k okolnostem. a konkrétně:pokud je někdo hodně zasolený může dojít k zadržování vody, ale ani tady ne vždy, kupříkladu starší a hodně solící lidé jsou spíše "vysušení". pokud někdo jí hodně ovoce, zeleniny (zejména raw) a solí málo nebo vůbec, dochází k vyplavování Na a vody z těla. to vede v naprosté většině případů k odvodnění a ztrátě hmotnosti. pokud je tam ale nějaký problém s ledvinami, pije se více než je potřeba, je tam nějaké ložisko soli vázané na tuky a hleny apd., tak může dojít k tomu, že ledviny už nemají sílu zbavovat se vody a ta se ukládá. v tomto případě podle mých zkušeností může přidání soli pomoci. není to samospásné, ale to se pozná po pár dnech. pokud je to voda, měla by vyjít. stejně tak může pomoci na zvýšené močení i karotka, pepř (odvar) nebo i masáž chodidla, zvláště v bodě, kde začíná meridián ledvin. ale je těžké radit, někdy pomůže omezit tekutiny, někdy zase když se začne víc pít, tak se to protrhne a zadržená voda odejde z těla. je to všechno individuální a komplexní. navíc je mi zatěžko radit, protože čisté raw nepovažuji za trvale udržitelný režim a trvání na něm je čirý nerozum. anastasia (ta zpěvačka) někde psala, že když chce zhubnout, tak jí jenom rýži natural a zeleninu. kdyby tomu byl někdo přístupný, rozhodně bych radši doporučil něco v tomhle stylu.
Přílohy
anastacia01.jpg
anastacia01.jpg (33.02 KiB) Zobrazeno 27405 x
"Nestojím o uznání!" Šákjamuni
galvanometr
Příspěvky: 167
Registrován: pát lis 09, 2012 20:01
Bydliště: Brno

Re: Ako schudnúť/zhubnout ?

Příspěvek od galvanometr »

Jiný pohled (nic nepropaguju, just for an inspiration):
http://youtu.be/QioevdJVbKg
Pravdu nebudeme skrývat.
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Ako schudnúť/zhubnout ?

Příspěvek od smajliss »

galvanometr píše:Jiný pohled (nic nepropaguju, just for an inspiration):
http://youtu.be/QioevdJVbKg
Vrrrrrr, hezká :delicacy: ... ale podle mě kecá blbosti :)
Btw: věděli jste, že syrovátka obsahuje spešl aminokyselinu, která zajistí růst svalové hmoty i když člověk jí nízkokaloricky ? docela cool
Dále si myslím, že jíst vysokolaricky urychluje stárnutí - tělo nemá rádo přebytek energie a akorát ho to devastuje (hlavně cukr)
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Ako schudnúť/zhubnout ?

Příspěvek od Fiona »

To s tou syrovatkou zni zajimave, mas nejaky zdroj? :) Jistou partii ne a ne vymakat zcela podle svych predstav (ackoli mi tutez partii mnozi zavidi a jsem na ni po zasluze hrda, prece jen mam pocit ze kdyby se na tom jeste trosku lip zamakalo a kvalitni aminokyselinou nakrmilo, ze by snad...) :roll: :roll: Ja vim, nekamenujte prosim me marnive ego, ono kdyz si hraje nezlobi :mrgreen:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Ako schudnúť/zhubnout ?

Příspěvek od rudo »

galvanometr píše:Jiný pohled (nic nepropaguju, just for an inspiration):
http://youtu.be/QioevdJVbKg
ja to chapem takto

clovek potrebuje urcite mnozstvo mineralov a tukov a aminokyselin danne alebo spriemernene na den pocas dlhsieho obdobia

moze to dostat zo stravy ktora je bohata na mineraly tuky a bielkoviny a vtedy staci jest dost malo a ked uz to chce parnba lokomotiva pocitat na kalorie, tak premyslena strava to moze dodat aj pri 500-800 kcal

ak je strave nie moc premyslena a je v tom dost jaloveho jedla bez zivin, tak to musi nabehnut na 1200-1550-2000 kcal

nop a ked jej jedlo umyselne vyberane chudobne na mineraly tuky a aminos tak je to nezvaldnutelne aj pri 5000-6000 kcal

je jasne ze fruiti 811 musi cez cez prehnat obrovske mnozstvo ovocia a teda vyzyvit kaloricky cele rusnove depo aby dostali do seba aspon minimum mineralov tukov a aminos

to ze sa predvadza v bikinach este nikoho nezatemni v rozmyslani, mala by pekne rozpravat kolko gramov tukov a aminos do dseba dostane a vsetky mineralove davky a to nech porovna s rozumnou stravou, tie jej tisice prazdnych cukrovych kalorii si moze niekam strcit
5 2 8
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: Ako schudnúť/zhubnout ?

Příspěvek od ravima »

zaklinac.dan: dobře, uznávám, že za speciálních okolností může i sodík pomoct vyloučit vodu z těla, ale to jedině v případě, kdy jsou na tom ty ledviny tak špatně, že stejně není jisté že to pomůže. Ale i tak platí, že vždy sodík zadržuje vodu v mezibuněčném prostředí.
Rýže natural se zeleninou, to je vlastně makrobiotika, a věřím, že funguje, když se každé sousto té rýže rozkouše aspoň 100x
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Ako schudnúť/zhubnout ?

Příspěvek od smajliss »

Fiona píše:To s tou syrovatkou zni zajimave, mas nejaky zdroj? :) Jistou partii ne a ne vymakat zcela podle svych predstav (ackoli mi tutez partii mnozi zavidi a jsem na ni po zasluze hrda, prece jen mam pocit ze kdyby se na tom jeste trosku lip zamakalo a kvalitni aminokyselinou nakrmilo, ze by snad...) :roll: :roll: Ja vim, nekamenujte prosim me marnive ego, ono kdyz si hraje nezlobi :mrgreen:
Poprvé jsem o tom slyšel tady . http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... g0I#t=229s .. Jedná se o aminokyselinu Leucine (mimochodem ten chlápek má brutální přízvuk) :- )
http://www.livestrong.com/article/43235 ... ne-powder/
tady píšou tohle:
Leucine has also been explored as a fat-loss drug. When you restrict your calories, some of the weight you lose can come from muscle mass, which can slow your progress. Muscle requires energy to exist, so it burns calories, even when you're sitting still. Fat is just dead weight. So ideally, you want to hold on to as much muscle as possible while shedding fat only. Exercise helps with this, but leucine supplementation may help your muscle survive the calorie restriction better by providing an environment and ingredients for muscle growth. It may also play a role in reducing hunger and fatigue by stabilizing glucose levels. A 2003 study in the Journal of Nutrition concluded that BCAAs, but especially leucine, could play a beneficial role in weight-loss programs.
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Ako schudnúť/zhubnout ?

Příspěvek od smajliss »

Teďka mi kamarád posílal z cronmnetru jídelníček jednoho 811. On přijal za den 3600 kalorií a přes 800g cukru a hlavně 50g BÍLKOVIN!
Jenže ani v těchto 50g bílkovin nepřijal dostatek esenciálních aminokyselin (ty které si tělo neumí vyrobit).
Přes živočišnou stravu si člověk může dát 90g goudy, přijme jenom 22g bílkovin, což je 2x méně a přijme všechny esenciální aminokyseliny ..... co je teda lepší ? napráskat do těla plnou hromadu neesenciálních aminokyselin .. a nebo celkově méně, ale všechny ty esenciální ? :roll:
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Ako schudnúť/zhubnout ?

Příspěvek od bukaj »

811 nechápu jako stravovací systém ale jako možnost cesty k brethariánství, když je již člověk daleko. Problém je, že i třeba Jericho Sunfire se kolikrát nechal slyšet, jak doporučuje čisté frutariánství. Ale již od toho ustoupil. Začínal v úplně jiném výchozím bodě a uvědomil si to.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Ako schudnúť/zhubnout ?

Příspěvek od rudo »

bukaj píše:811 nechápu jako stravovací systém ale jako možnost cesty k brethariánství, když je již člověk daleko. Problém je, že i třeba Jericho Sunfire se kolikrát nechal slyšet, jak doporučuje čisté frutariánství. Ale již od toho ustoupil. Začínal v úplně jiném výchozím bodě a uvědomil si to.
S Jerichom som maval dlhe a tazke debaty

ale fakt je ten ze on sice rozpraval o frutarianstvi teoreticky

ale sam pil 300ml OJ denne a nic ine nejedol tazke s frutarianstvom ako takym nemal osobnu skusenost

na tyuch 300ml OJ sa da pozerat aj ako na vypitie draslikoveho - K koncentratu, tych kalorii mal z toho minimalne

teda otazka je ze ak si uvarim bylibkovy caj a supnem do toho draslik a nejake C-cko mam to iste a nemusim cukor

v obdobo na OJ Jericho zaujimavo popisoval ake maval strasne svalove bolesti ako statil mnozstvo svalov, takmer vsetcko co si predtym vybudoval v cinkarni na varenej strave, potom to zmizlo stratil vahu - tak ako hovori ideologia - odisla varena vaha a varene svaly :mrgreen:
a potom tazkym cvicenim zacal nabera znovu vahu aj svaly len na OJ ale maval obdocia bolesti a problemov s chrbtom atd a cele to znelo ako dobre utrpenie a ale vydrzal a dostal sa cez to

podla bol tych 5 rokov na OJ uz breatharian co len doplnoval K a C cez OJ a nutil telo do transmutacie and all that jazz

co je uplny protiklad vysokokalorickeho fruita ked sa do tela navalia tisicky kalorii takze telo nemoze prepnut na transmutaciu na breatha ide stale v tom najprimitivnbejsom energetickom rezime = cukrovom a tak trpi nedostatkom zakladnych zivin

dalej si treba uvedomit ze napriklad urcite skupiny v australii sa zhlukuju v teplej oblasti a maju ovo priamo z farmy a casto vedia z akej a maju to za lacno ci zadarmo

kdezto ovo co si clovek kupi niekde v obchode uz je naozaj nieco uplne ine
5 2 8
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: Ako schudnúť/zhubnout ?

Příspěvek od ravima »

smajliss: asi většina kulturistů považuje BCAA za jeden z nejdůležitějších doplňků, možná úplně nejdůležitější. Ale leucin i izoleucin a valin nejsou nijak zvlášť specifické pro syrovátku. Pokud je pro nějakou potravinu leucin typický, tak to jsou jedině jáhly. Mají cca o 40% větší podíl leucinu, než syrovátka, a to už je docela velký rozdíl. A v ostatních BCAA se potraviny moc neliší.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Ako schudnúť/zhubnout ?

Příspěvek od rudo »

BCAA balene v kapsulkach alebo prasku sa ale vyborne predavaju

reklamne historky su rozne
5 2 8
Katie
Příspěvky: 36
Registrován: pát úno 01, 2013 14:14

Re: Ako schudnúť/zhubnout ?

Příspěvek od Katie »

Včera som mala na raňajky jablko, potom do pol 3 poobede 3 mandarinky a ked som prišla domov bola som stále strašne plná, zjedla som zel. šalát s 3 krekrami a večer tiež . Ja asi nezjem viac, inak zvláštne je, že cez deň som strašne plná už po 1 jablku, ale príde ečer a vtedy som jedine hladná a dokážem toho zjesť trochu viac.Neviete prečo ? žeby kvôli nízkemu príjmu cez deň - tak si to telo chce doplniť večer ? ..Skúsila som teda zvýšiť energetický príjem, a v piatok mi príde Vitamax :) tak skúsim asi nejaký dlhší džúsový pôstik, teším sa :) 7
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Ako schudnúť/zhubnout ?

Příspěvek od rudo »

ja uz davno bezne rano nic nejem

prve jedlo je je medzi 12-13H ale obcas uz o 11 a niekedy az okolo 15

ked telo neciti hlad, tak naco jes ?
5 2 8
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: Ako schudnúť/zhubnout ?

Příspěvek od xHardCorex »

Katie píše:Včera som mala na raňajky jablko, potom do pol 3 poobede 3 mandarinky a ked som prišla domov bola som stále strašne plná, zjedla som zel. šalát s 3 krekrami a večer tiež . Ja asi nezjem viac, inak zvláštne je, že cez deň som strašne plná už po 1 jablku, ale príde ečer a vtedy som jedine hladná a dokážem toho zjesť trochu viac.Neviete prečo ? žeby kvôli nízkemu príjmu cez deň - tak si to telo chce doplniť večer ? ..Skúsila som teda zvýšiť energetický príjem, a v piatok mi príde Vitamax :) tak skúsim asi nejaký dlhší džúsový pôstik, teším sa :) 7
Uff a kolko ti to vychadza kaloricky? Ked som jedol ovocie tak som za posedenie zjedol 5 jablk, 2-3 kg mandariniek. Skus radsej jest zeleninu, urcite da tvojmu telu viac zivin ako ovocie + ti to nepokazi zuby.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Ako schudnúť/zhubnout ?

Příspěvek od smajliss »

ravima píše:smajliss: asi většina kulturistů považuje BCAA za jeden z nejdůležitějších doplňků, možná úplně nejdůležitější. Ale leucin i izoleucin a valin nejsou nijak zvlášť specifické pro syrovátku. Pokud je pro nějakou potravinu leucin typický, tak to jsou jedině jáhly. Mají cca o 40% větší podíl leucinu, než syrovátka, a to už je docela velký rozdíl. A v ostatních BCAA se potraviny moc neliší.
Akorát rostlinným zdrojům obvykle chybí ten komplex esenciálních aminokyselin v potřebném množství a musí jich kombinovat více. Přes syrovátku je to určitě jednodušší :- )
Katie
Příspěvky: 36
Registrován: pát úno 01, 2013 14:14

Re: Ako schudnúť/zhubnout ?

Příspěvek od Katie »

rudo píše:ja uz davno bezne rano nic nejem

prve jedlo je je medzi 12-13H ale obcas uz o 11 a niekedy az okolo 15

ked telo neciti hlad, tak naco jes ?

No lebo mi veľa ľudí radí práve zvýšiť príjem, lebo že telo hladuje a preto ukladá tuk . Príde mi to celkom logické ... lebo napr. ak som jedla 1 šalát denne tak mi váha tiež neklesala ...
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Ako schudnúť/zhubnout ?

Příspěvek od bukaj »

To je docela zajímavé, že vystačíš se salátem na den bez zhubnutí. Ale efekt pauzy mezi jídly, který má znamenat uskromnění metabolismu, a snaha o omezení pálení tuků, se dle několika nových studií rozhodně nevztahuje na pauzy mezi jídly v rámci dne. Tento efekt má nastávat až při delším půstování.
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: Ako schudnúť/zhubnout ?

Příspěvek od ravima »

bukaj píše:To je docela zajímavé, že vystačíš se salátem na den bez zhubnutí. Ale efekt pauzy mezi jídly, který má znamenat uskromnění metabolismu, a snaha o omezení pálení tuků, se dle několika nových studií rozhodně nevztahuje na pauzy mezi jídly v rámci dne. Tento efekt má nastávat až při delším půstování.
Přesně tak, podle výzkumů intermittent fasting je jedno jídlo denně (a krátké půsty) nejlepší na hubnutí tuku a zachování svalů, je to o hormonech. Další věc se stejným efektem jsou krátké a zároveň velmi intenzivní tréninky (stačí 10 minut denně, i míň). Nejlepších výsledků v hubnutí i tvorbě svalů se dosáhne kombinací intermittent fasting a krátkých intenzivních tréninků. Mně osobně a mnoha dalším lidem to takhle funguje perfektně.
Naposledy upravil(a) ravima dne čtv úno 07, 2013 3:32, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Ako schudnúť/zhubnout ?

Příspěvek od rudo »

kratke intenzity su aj velmi prakticke

napriklad na 1 minutu zaujat warior posture teda pozicia bojovnika ale hlboky siroky kungfu drep ci ako sa to vola

v spravnbej pozicii chrbta treba citit ze pracuje aj zadok nielen qudas

alebo podrzat plank na 1 minutu 3x denne to sa da aj v robote vedla stola alebo akoze sa ide na zachod

netreba ziadne posilovne cinkarne ziadnych trenerov a cvicitelov, zopar zakladnych pozicii z jogy a podrzat ich.

alebo vybehnut par poschodi kazdu hodinu
5 2 8
Katie
Příspěvky: 36
Registrován: pát úno 01, 2013 14:14

Re: Ako schudnúť/zhubnout ?

Příspěvek od Katie »

A myslíte že byť na šťavách tak 10-15 dní by bolo effektívne ? lebo podla mna je to určitá forma pôstu ... pretože na 15 dňoví pôst si zaiaľ netrúfam, teraz v piatok mi príde vitaamax tak by som to chcela skúsiť
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Ako schudnúť/zhubnout ?

Příspěvek od rudo »

Katie píše:A myslíte že byť na šťavách tak 10-15 dní by bolo effektívne ? lebo podla mna je to určitá forma pôstu ... pretože na 15 dňoví pôst si zaiaľ netrúfam, teraz v piatok mi príde vitaamax tak by som to chcela skúsiť
efektivne z hladiska coho

stale nejak nevieme ci mas naozaj tuk podkozny alebo vnutrotelovy

stavy mozu byt alebo ovocne-cukrove a budu vybodzovat inzulin este rychlejsie ako ovocie alebo cukriky a zakusky a teda bude to z hladiska chudnuti este problematickejsie

stacy mozu byt zeleninove a doplnat mineraly a rpobit krv zasaditou a vtedy to moze priniest vedlasji efekt aj palenie tukov


osobne povazujem mrkvovu stavu za cujrovu, nie za zeleninvu

ako som spomenul zacinaj repikaty celer+uhorka a neviem ci ta tvpoja masina dokaze vycucnut stavu aj z listov ?
5 2 8
Katie
Příspěvky: 36
Registrován: pát úno 01, 2013 14:14

Re: Ako schudnúť/zhubnout ?

Příspěvek od Katie »

rudo píše:
Katie píše:A myslíte že byť na šťavách tak 10-15 dní by bolo effektívne ? lebo podla mna je to určitá forma pôstu ... pretože na 15 dňoví pôst si zaiaľ netrúfam, teraz v piatok mi príde vitaamax tak by som to chcela skúsiť
efektivne z hladiska coho

stale nejak nevieme ci mas naozaj tuk podkozny alebo vnutrotelovy

stavy mozu byt alebo ovocne-cukrove a budu vybodzovat inzulin este rychlejsie ako ovocie alebo cukriky a zakusky a teda bude to z hladiska chudnuti este problematickejsie

stacy mozu byt zeleninove a doplnat mineraly a rpobit krv zasaditou a vtedy to moze priniest vedlasji efekt aj palenie tukov


osobne povazujem mrkvovu stavu za cujrovu, nie za zeleninvu


ako som spomenul zacinaj repikaty celer+uhorka a neviem ci ta tvpoja masina dokaze vycucnut stavu aj z listov ?
No jasné že zeleninové šťavy, ovocie mi príde aj škoda odšťavovať a samozrejme že je to kalorickejšie ...no tuk mám podkožný, tie listy neviem -skúsim, škoda že tá mrkva to má takto ... tešila som sa teda hlavne na ňu
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Ako schudnúť/zhubnout ?

Příspěvek od bukaj »

rudo píše:kratke intenzity su aj velmi prakticke

napriklad na 1 minutu zaujat warior posture teda pozicia bojovnika ale hlboky siroky kungfu drep ci ako sa to vola

v spravnbej pozicii chrbta treba citit ze pracuje aj zadok nielen qudas

alebo podrzat plank na 1 minutu 3x denne to sa da aj v robote vedla stola alebo akoze sa ide na zachod

netreba ziadne posilovne cinkarne ziadnych trenerov a cvicitelov, zopar zakladnych pozicii z jogy a podrzat ich.

alebo vybehnut par poschodi kazdu hodinu
Jak je to u planku s aerobním/anaerobním prahem? Zatím ho používám tak do 15 sekund ale obtížnější variace, než je klasický. Anaerobní trénink mám tak jednou do týdne na tělocviku, učitel rád dělá kruhové tréninky a hrajeme míčové hry v malém prostoru. Mimo alaktickému tréninku se snažím anaerobnímu prahu vyhnout.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Ako schudnúť/zhubnout ?

Příspěvek od rudo »

bukaj píše:
Jak je to u planku s aerobním/anaerobním prahem? Zatím ho používám tak do 15 sekund ale obtížnější variace, než je klasický. Anaerobní trénink mám tak jednou do týdne na tělocviku, učitel rád dělá kruhové tréninky a hrajeme míčové hry v malém prostoru. Mimo alaktickému tréninku se snažím anaerobnímu prahu vyhnout.
ja sa pozeram na jednotlive cvicenia podla toho ako su lokalizovane a ako celkovo namahaju dychaciu sustavu co je indikacia spotreby kyslika.
pri narocncyh statickcyh vydrziach dycham zhlboka a mierne zrychlene a mozem sa aj celkovo dost potit, najme ak som v detox procese a mozem ist az do pocitu zeravych svalov az do uplneho svaloveho zlyhania (ovsem pri planku pozor aby svalove zluhanie neznamenalo prelomenie chrbtice bez kontroly).

aj ked lokalne urcite svaly mohli ist z ich hladiska do anaerobneho stavu celkovo telo zostava v pohode krb nie je prekyslena a nevznikol celotelovy anaerobny stav

takyto treinink povazujem za dost optimalny alebo aspon OK

kedze to velmi stimulje aj aerobnu-anaerobnu odolnost lokalnych svalov a celkovo aktivizuje buferujuce procesy celeho tela a zrychluje regeneracnce schopnosti

ked som si meraval cas tak som plank chodieval 5-8 minut a zvycajne mi zlyhalo nieco v rukach, mal som problem so slachou v plecnom klbe a nie samotne CORE

ak bezis schody alebo kopec alebo robis vyskoky z drepu tak dojdes do stavu celoteloveho anaerobneho kde cele telo skolabuje ale pritom ziadny lokalny sval necitis ze by zlyhaval

takze pri vybere cvikov toto rozlisujem,naprikld vyskok z drepu odporucam spravit len 3x v 1 serii

ale staticke drzanie podrepu moze ist az do zlyhania, dychacka a pocity v hlave a zaludku ti povedia rozdiel medzi lokalnym a celotelovym anaerobnym stavom
5 2 8
Katie
Příspěvky: 36
Registrován: pát úno 01, 2013 14:14

Re: Ako schudnúť/zhubnout ?

Příspěvek od Katie »

Takže dávam džúsový pôst ----dnes 1. DEŇ :) Raňajky 300ml mrkvovej a 100ml pomarančovej šťavy :)
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: Ako schudnúť/zhubnout ?

Příspěvek od xHardCorex »

Katie píše:Takže dávam džúsový pôst ----dnes 1. DEŇ :) Raňajky 300ml mrkvovej a 100ml pomarančovej šťavy :)
Preco si nerobis radsej nejake zeleninove? (mrkva nie je podla mna zelenina)
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Ako schudnúť/zhubnout ?

Příspěvek od smajliss »

já mám rád třeba: okurka-celer-mrkev .. a pokud se chci pos*at :- ) .. tak tam dám aj červenou řepu .. ale já to piju po litrech :P
Katie
Příspěvky: 36
Registrován: pát úno 01, 2013 14:14

Re: Ako schudnúť/zhubnout ?

Příspěvek od Katie »

xHardCorex píše: Preco si nerobis radsej nejake zeleninove? (mrkva nie je podla mna zelenina)
Je to môj 1. džúspvý pôst vôbec, kedže som doteraz nemala možnosť robenia si vlastných štiav a asi ako vieš niektoré chute sú dosť koncentrované - nie je na začiatok tak jednoduché vypiť čisto šťavu z cvikly aj ked je úžasná svojou energiou, milujem cviklu ale vypiť 500ml cviklovej šťavy je jednocho na začiatok silné kafé :) ..ale dakujem za radu, budem sa snažiť piť čo najviac zeleninových
smajliss píše:já mám rád třeba: okurka-celer-mrkev .. a pokud se chci pos*at :- ) .. tak tam dám aj červenou řepu .. ale já to piju po litrech :P
Ja som mala na obed cvikla + uhorka + celer apomaranč a fakt som pobežala na to WC 8) :D je to láska proste :D
Katie
Příspěvky: 36
Registrován: pát úno 01, 2013 14:14

Re: Ako schudnúť/zhubnout ?

Příspěvek od Katie »

Ja už som totálne na dne... džúsový pôst som nevydržala len asi 2,5 dňa ...povedala som si , že to nebudem teda siliť . Tak jem tak ako obyčajne. Dnes som si išla obliecť rifle, kt. mi ešte v lete boli dobré a ja ich ani nezapnem. Takisto asi 4 dalších ... JE TO HROZNE, už mi je to trapne samej pred sebou. AKo je možné že na nevita som dokázala mať 58 kg a teraz o 10 viac ? ...je to normálne do kelu ? ved toto je na psychiku úplne že švorc . NEmám chuť do života nič. Cítim sa hrozne .
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Ako schudnúť/zhubnout ?

Příspěvek od rudo »

Katie píše:Ja už som totálne na dne... džúsový pôst som nevydržala len asi 2,5 dňa ...povedala som si , že to nebudem teda siliť . Tak jem tak ako obyčajne. Dnes som si išla obliecť rifle, kt. mi ešte v lete boli dobré a ja ich ani nezapnem. Takisto asi 4 dalších ... JE TO HROZNE, už mi je to trapne samej pred sebou. AKo je možné že na nevita som dokázala mať 58 kg a teraz o 10 viac ? ...je to normálne do kelu ? ved toto je na psychiku úplne že švorc . NEmám chuť do života nič. Cítim sa hrozne .
:?:

:idea:

:wink:
5 2 8
Katie
Příspěvky: 36
Registrován: pát úno 01, 2013 14:14

Re: Ako schudnúť/zhubnout ?

Příspěvek od Katie »

rudo píše:
Katie píše:Ja už som totálne na dne... džúsový pôst som nevydržala len asi 2,5 dňa ...povedala som si , že to nebudem teda siliť . Tak jem tak ako obyčajne. Dnes som si išla obliecť rifle, kt. mi ešte v lete boli dobré a ja ich ani nezapnem. Takisto asi 4 dalších ... JE TO HROZNE, už mi je to trapne samej pred sebou. AKo je možné že na nevita som dokázala mať 58 kg a teraz o 10 viac ? ...je to normálne do kelu ? ved toto je na psychiku úplne že švorc . NEmám chuť do života nič. Cítim sa hrozne .
:?:

:idea:

:wink:
Neviem čo sa mi snažíte naznačiť ... ono sa na to lahsie pozera niekomu, kto tento púroblem nema a pravdepodobne nikdy nemal... som žena, mam 18 a poviem vám, fakt to nie je jenouché.
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Ako schudnúť/zhubnout ?

Příspěvek od smajliss »

ono jsou šťávy trochu přeceňované, protože hodně živin je nějakým způsoben vázáno na bílkoviny .. ale šťává je většinou cukrový koncentrát, takže je to docela chudé na minerály a bohaté na kalorie, což je nic moc .. kašly na ně a najdi si jiný způsob ;)
Odpovědět