ŽIVOT, cestování a další příběhy

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: Tři sestry a Krakonoš - Titanic [:-}

Příspěvek od Sluníčko »

Ondra G píše:Taky jsem si o ostatních lidech, skoro o všech, myslel, že jsou blbí, hlavně v období fanatického veganství nebo předtím fanatického křesťanství... Ostatní se mi zdáli třeba nepříjemní a tak... ale to je vlastně to samé jako že já jsem byl nepříjemný pro ně, ne?
Ale pokud se mi všichni zdáli divní, tak to asi nebyla chyba v nich, ale ve mně. Právě ta sebestřednost. Ego se chytalo různých pseudosoucitů a pseudomoudrostí, ulpívalo na nich a prý že je nejchytřejší a tak.
A sice to tak zatím neprožívám stoprocentně, ale - "svět je odrazem naší mysli" - jak jsem začal pracovat s myslí, přát všem všechno nejlepší atd., tak je svět pro mě mnohem zajímavější a radostný (i s bramborovým salátem a smaženým filé v břiše), potkávám zajímavé lidi a je mi s nimi fajn a myslím, že i jim se mnou.
Ale nevyměnil jsem okolí, nikam jsem se nepřestěhoval :-) - měním obsah mysli.
:) :wink: :P
Uživatelský avatar
Ondra G
Příspěvky: 113
Registrován: sob říj 23, 2004 11:18
Bydliště: Příbor
Kontaktovat uživatele:

Re: Tři sestry a Krakonoš - Titanic [:-}

Příspěvek od Ondra G »

Katka K. píše:To je Ondro hezký, že jsi dokázal být sám k sobě tak upřímný a přiznat si, že není vždy chyba v ostatních.

Klobouk dolů, takové sebekritiky je schopen málokdo!
Dík. :) Ale ona to nutně nemusí být až tak těžká záležitost, jak se může zdát... Když jsem byl křesťan, tak to nešlo - mohl jsem se snažit sebevíc, nenávidět se za to, jak jsem "hříšný", ale byl jsem furt prakticky stejný, nebo možná spíš horší - přidalo se k tomu otravné misionářství. Před rokem a půl jsem začal praktikovat buddhismus, linii Karma Kagjü, a je to fakt raketa. 8)
Sylva B píše:Udel kazdeho, nejen vitarianu, proste kazdeho, kdo se nejak vice svym chovanim odlisuje od vetsiny bude mit vetsi ci mensi problemy s lidmi, at uz v praci nebo ve svem okoli, ale je fajn vedet, ze i kdyz ho ostatni budou odsuzovat, smat se mu, nenavidet ho, pomlouvat ho, ci cokoli dalsiho - i presto se jim to, jak zijes "zapise" v hlave jak na disketu.. a jednou urcite prijde cas, kdy to budou moci vyuzit k dobremu..
Chápu, že je přinejmenším zajímavé, často i vtipné vidět něco/někoho odlišného. Vždyť já sám tak svět prožívám... třeba důchodci se mi zdají vtipní. :D Ale snad vlastně úplně všechno mi teď přijde vtipné... v televizi jsou už jen komedie, některé horší, něktré lepší. Mimochodem sledujete taky Walkera? ;);) Jestli ne, tak 12:20 Nova, nářez.
Celý svět je skvělá komedie. :D
Ale aha, tohle vlastně už není reakce na Sylvu. :D Takže abych doreagoval: fajn, něco nového je pro většinu vtipné - zasmějí se. To je celé, od téhle chvíle záleží na osobě, jak to vezme. Když jsem se kdysi urazil/naštval..., tak si toho ti smějící se všimli. To je celkem logické. :) A co potom, když mě uvidí někdy jindy? Hele, to je ten šašek. Předveď se. :D Hahaha! (Je to úplná sranda to brát s nadhledem.) No jo a teď? Teď chci vědět, proč se mi smějí, abych se s nimi mohl smát taky. Někdy to ani nemusím vědět a jde to. :D Navíc pokud se dokážu vcítit do radosti druhých, tak je to ještě lepší.
Ale co z toho plyně pro mě? Žádné pomluvy, žádná nenávist, žádný opravdový posměch. Jen jim třeba přijdu zajímavý, vtipný a takový... že je třeba nutím zasmát se. Ale nedávám jim snad žádnou příležitost pro negativní věci, záleží to spíše na mně. A to si myslím, že kromě stravy je toho hodně, čím se od ostatních liším... možná by se s nadsázkou dalo říct, že by bylo lepší vyjmenovat věci, v kterých jsem stejný, ať se neztrácí čas. :D
buc11 píše:Příspěvek byla snaha otevřít podotázku: co se po mě chce na tomdle světě, jestli jsem povinen za každou cenu konat dobro (i když se o to třeba nestojí) nebo hlásat nějaké ství nebo ismus a když si žiju spokojeně (sobecky sám) tak je to jako špatně. Skutečně musím být pořád na misii? Já sám nejsem nadšen, když mě svými bláboly obšťastňují strážní věže, pojišťováci a podobní, jež semotamo se derou na moji parcelu.
Jojo, taky jsem kdysi řešil věci jako dobro x zlo, misionářství... ale zase můžu napsat, že jsem velice rád, že jsem potkal buddhismus - vyvádí mimo takovou dualitu a nejenom tuto, jde úplně nejvýš - mimo dualitu bytí a nebytí. S jeho praktikováním prostě mizí potřeba se o takové věci starat a člověk sám od sebe začíná "dělat to nejlepší, co má před nosem". A je čím dál tím víc v pohodě.
Sluníčko píše: :) :wink: :P
:P
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

velice krásná debata, jen nevim jak vyřešit ten úplně nicotnej problém, kam ji zařadit... kdybyste někdo na něco přišel... dejte vědět... ona z toho je nakonec taková nezařaditelná kecárna o životě...

a když bych zkusil k tématu...
zatim se mi u nás taky líbí, mam to asi jako Sluníčko, rád si zacestuju ale o to radši jsem pak doma..však jsme taky oba raci...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

Ty v tom tedy děláš zmatky, admine :roll:
To ti ale tenhle job nezávidim, většina příspěvků se podle mě stejně zařadit nikam nedá, všechno je to jedno téma - život a témata se prolínaj, spíš je důležitější ta návaznost, kterou jsi přetrhnul, no nic, běž si raději zaběhat na mráz :lol:
A ne abys mi tohle smazal. Ale můžeš pro to udělat newtopic.. :lol:
Uživatelský avatar
Josef Benes
Příspěvky: 62
Registrován: úte říj 25, 2005 4:44

Příspěvek od Josef Benes »

to buc
i kdyz Te vesnicani moc nemaji v lasce, my Te mame radi.

to Tereza
existuji ruzne druhy bylin, ktere umi zvedat telesnou teplotu, je to vyzkousene a pracuje to. napr. Echinacea to umi. Pokud ma nekdo problemy jenom s urcitymi partiemi, napr. studene nohy nebo problemy se zady, namazat smesi - olivovy olej, kajensky pepr, horcice.

Osobne mam se zimou jine problemy. Vsechno spi, je nehybne, jakoby mrtve, vse pokryte studenym snehem, ja potrebuji, aby to po cely rok bujelo a smalo se to na mne.
RAW
Uživatelský avatar
Sylva B
Příspěvky: 121
Registrován: pát lis 04, 2005 7:03
Bydliště: Mississippi

Příspěvek od Sylva B »

Ondra G napsal
Ale ona to nutně nemusí být až tak těžká záležitost, jak se může zdát... Když jsem byl křesťan, tak to nešlo - mohl jsem se snažit sebevíc, nenávidět se za to, jak jsem "hříšný", ale byl jsem furt prakticky stejný, nebo možná spíš horší - přidalo se k tomu otravné misionářství.

buc napsal
co se po mě chce na tomdle světě, jestli jsem povinen za každou cenu konat dobro (i když se o to třeba nestojí) nebo hlásat nějaké ství nebo ismus a když si žiju spokojeně (sobecky sám) tak je to jako špatně. Skutečně musím být pořád na misii? Já sám nejsem nadšen, když mě svými bláboly obšťastňují strážní věže, pojišťováci a podobní, jež semotamo se derou na moji parcelu.
----

Naprosto naprosty souhlas do puntiku.
... o tomhle krestanstvi opravdu neni.

to Selma:
nase kocka trpi podobnou "sedavou nevedomosti"... s tim, ze jeji okruh je rozsiren i na psovite... takze uz ma jenom 8 zivotu... :?

..ale uz nebudu radej psat nic dalsiho, nebo chudaku Twxovi z toho zmatku praskne hlava... :roll:
HUMANS AREN'T THE ONLY SPECIES ON EARTH. WE JUST ACT LIKE IT!
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Kocour a pes

Příspěvek od Selma »

Tak už jsem na to přišla. Než by se ten kocour nechal prohánět naším pojaščeným ščenětem, tak raději mrzne venku. To je holt otázka priorit:-) A propos někdo tu kdesi cosi psal o výzkumu psovitých, je to někde k přečtění? Ne že bych to nutně potřebovala vědět, štěněcí názor na výživu je jasný - jéé jídlo, já si vemu - tak jenom pro zajímavost.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

[quote="Josef Benes"]to buc
i kdyz Te vesnicani moc nemaji v lasce, my Te mame radi.

voni mě maji asi radi (řika manzelka) ja se s nima když nemusim tak nestykam, ale sem tam jim pomužu, zavezu, pučim vozik, odvažim jejich svinstvo, aby mi ho nepalili pod nosem (hlavně pneu nesnáším-to pálijou venku, protože se jim to nevejde do kamen) atd, akorat netoužim moc po komunikaci s nima, tak asi tak. No a jestli to neni jako špatně z hlediska vyšší moci.
Janina
Příspěvky: 289
Registrován: ned úno 19, 2006 17:39

Příspěvek od Janina »

MÈSTO BUDOUCNOSTI Auroville
Pondycherry / 12o km na jih od Madrasu v Indii. Zijí zde lidé z celého svèta integrální jógou.

OBRÁZKY

Foto galérie http://www.auroville.org/thecity/matrim ... allery.htm
Matrimandir v centru internacionální mèsta Aurovill. http://www.aurobindo.de/Auroville/matrimandir.html
Fotka plánu mèsta + klikni pak dole v clánku na Link (jsou tam fotky) http://www.aurobindo.de/Auroville/charta.html
Plán mèsta z vrchu po chvilce nakrátko nabèhne http://www.aurobindo.de
Borůvka
Příspěvky: 37
Registrován: pát bře 31, 2006 9:43
Bydliště: Brno

teplé kraje

Příspěvek od Borůvka »

Jo, mě je tu taky zima. Pořád. Ani léto není opravdu teplé. Třeba to poslední, to bylo na ranu.
Chystám se do Austrálie, nevím jestli tam zůstanu, kouknu se tam a uvidím.
Pláž, ovoce, sefrování, slunění... atd co víc si přát?
Jasně, jsou tu vždycky klady i zápory, ale to je všude, důležité je o jaké klady vám jde a co považujete za zápor.

Pus Borůůů
One love
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: teplé kraje

Příspěvek od buc11 »

Borůvka píše:Jo, mě je tu taky zima. Pořád. Ani léto není opravdu teplé. Třeba to poslední, to bylo na ranu.
Chystám se do Austrálie, nevím jestli tam zůstanu, kouknu se tam a uvidím.
Pláž, ovoce, sefrování, slunění... atd co víc si přát?
Jasně, jsou tu vždycky klady i zápory, ale to je všude, důležité je o jaké klady vám jde a co považujete za zápor.

Pus Borůůů
To je slovo, doufám, že to v brzké době taky sem tak fláknu a proč ne Aus, že? Tam bych se stopro obrátil na stoprofrutíka. Vlastně mně by stačilo zhánět lovíky na frutíky, teplo je zadarmo, sárí si vemu na sebe, spacák a karimatku mám novou. A z tohoto fora se přesunu na Květin frutarian, trošku jsem to tam s obtížemi prošel, a ty eufostavy se mi tam potvrzujou. Ty řepy holt nejsou pro mne to pravé ořechové.
Dnes jedu do Brna doplňovat zásoby, kolem 15:00 budu na trhu u kašny s batohem a červenou čepicí, můžeme prokonzultovat detaily.
Uživatelský avatar
Baska
Příspěvky: 15
Registrován: pát bře 02, 2007 22:00
Bydliště: momentalne Francuzko

Příspěvek od Baska »

zaujimava tema-aj ked si myslim ze trochu meskam:)...ale aj tak...ak by ste sa nahodou niekde chystali nezabudnite na mna...povodne som planovala sa nastahovat k nejakemu kmenu v divocine...miesto este doteraz neurcene.....ale takto sa mi to paci viac.vazne...sla by som aj ja
Dokazes vsetko, co chces!-preto verim ze sa mi podari vyhrat aj tento boj....
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: teplé kraje

Příspěvek od buc11 »

buc11 píše:
Borůvka píše:Jo, mě je tu taky zima. Pořád. Ani léto není opravdu teplé. Třeba to poslední, to bylo na ranu.
Chystám se do Austrálie, nevím jestli tam zůstanu, kouknu se tam a uvidím.
Pláž, ovoce, sefrování, slunění... atd co víc si přát?
Jasně, jsou tu vždycky klady i zápory, ale to je všude, důležité je o jaké klady vám jde a co považujete za zápor.

Pus Borůůů
To je slovo, doufám, že to v brzké době taky sem tak fláknu a proč ne Aus, že? Tam bych se stopro obrátil na stoprofrutíka. Vlastně mně by stačilo zhánět lovíky na frutíky, teplo je zadarmo, sárí si vemu na sebe, spacák a karimatku mám novou. A z tohoto fora se přesunu na Květin frutarian, trošku jsem to tam s obtížemi prošel, a ty eufostavy se mi tam potvrzujou. Ty řepy holt nejsou pro mne to pravé ořechové.
Dnes jedu do Brna doplňovat zásoby, kolem 15:00 budu na trhu u kašny s batohem a červenou čepicí, můžeme prokonzultovat detaily.
to se mně ani nechce věřit, že jsem vyplodil já, ale ta čepice to potvrzuje,
v současnosti by mně stačilo cez zimu,(test proběhne v Thaj) zbytek je tady docela krásně.
Ale ke kmenu bych rozhodně nechtěl, jedná se o příliš idealizované náhledy zapřičiněné mediálními vlivy.
Lze nazkoušet i doma: spat v dešťu a zimě před barákem, nepoužívat zbytečnosti jako wc, elektřina, pc, vozidla, zkusit společnost jako u nás v práci apod
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

jojo, taky si tohle uzivam i lokalne kdyz to na me prijde... uz abych si pred domem zbudoval ty slamenou chysi...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
neon
Příspěvky: 165
Registrován: stř srp 09, 2006 20:54
Kontaktovat uživatele:

Re: ŽIVOT, cestování a další příběhy

Příspěvek od neon »

Tohle je nadherny rozhovor s clovekem co zije bez penez v totalni divocine. Synek se mu narodil prirozenym porodem v horach v Nepalu. Prijemne pocteni :wink:

http://www.kruhzivota.sk/index.php?page=clanky&node=247&
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: ŽIVOT, cestování a další příběhy

Příspěvek od dgm »

Fakt pekny clanek, uz jsme to taky tady nekde rozebirali, uz ale nevim kde ..
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: ŽIVOT, cestování a další příběhy

Příspěvek od Fiona »

Tak toto nema chybu :D Ja chci byt chlap :cry:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
neon
Příspěvky: 165
Registrován: stř srp 09, 2006 20:54
Kontaktovat uživatele:

Re: ŽIVOT, cestování a další příběhy

Příspěvek od neon »

Proc? Kdo by pak rodil ty deti prirozene v tech horach :P
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: ŽIVOT, cestování a další příběhy

Příspěvek od Fiona »

No to ja bych se treba i ozenil 8)
Ale zkus jet coby sama zenska stopem do Indie pres Turecko a Pakistan...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
neon
Příspěvky: 165
Registrován: stř srp 09, 2006 20:54
Kontaktovat uživatele:

Re: ŽIVOT, cestování a další příběhy

Příspěvek od neon »

Tak 2 holky (:-)
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: ŽIVOT, cestování a další příběhy

Příspěvek od Renáta »

neon píše:Tohle je nadherny rozhovor s clovekem co zije bez penez v totalni divocine. Synek se mu narodil prirozenym porodem v horach v Nepalu.
No. A jeden mu v Pyrenejách zomrel...
Odpovědět