Lepicol kapsle.

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
Luna
Příspěvky: 8
Registrován: úte led 01, 2013 18:21

Lepicol kapsle.

Příspěvek od Luna »

Krasny vecer, jsem dva a pul roku vegan a bylo to me nejlepsi rozhodnuti v zivote. CHci ale prejit na vitarianskou stravu ale zatim porad patram po informacich, mam jich malo a vitarianske srazi co jsem koukala tady na strankach jsou pro mne moc pozde :( nejsem z Prahy. Mam maly dotaz, nevite prosim nekdo jakou zelatinu obsahuji tyto kapsle ja myslim ze nejspis zivocisnou ponevadz u opacneho pripadu by bylo napsano rostlinna zelatina. Dekuji mockrat, Luna.
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Lepicol kapsle.

Příspěvek od bukaj »

Nevím, jestli ti to pomůže, ale Lepicol existuje i jako prášek. Pokud potřebuješ tabletky, ty jejich jsou živočišné, (usuzuji dle toho, že jsem kdysi viděl jiné balení Lepicolu s označením vegan) ale můžeš si vyrobit tabletky za pomocí práškového Lepicolu a vegetariánských kapslí.
Uživatelský avatar
Luna
Příspěvky: 8
Registrován: úte led 01, 2013 18:21

Re: Lepicol kapsle.

Příspěvek od Luna »

Ahoj, dekuji moc za odpoved asi se bez toho obejdu :( vegetariani holduji mlecnemu prumyslu takze by tam mohlo byt neco s toho. Je to tady opravdu slozite :( v zahranici je k sehnani temer cokoliv a kdekoliv. Ale Bohuzel Cesi stale spi tvrdym spankem.
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Lepicol kapsle.

Příspěvek od bukaj »

Jestli myslíš ty vegetariánské tabletky, tak ty jsou z rostlinné celulózy (alespoň všechny, o kterých vím), těch se bát nemusíš. Dají se koupit i v ČR a nejsou drahé (http://www.vinaturae.com/eshop/ostatni- ... sle-0.html). Je tam sice napsáno vegetariánské, ale ve složení je uvedena hydroxypropyl methyl celulóza=i pro vegany.
Uživatelský avatar
Luna
Příspěvky: 8
Registrován: úte led 01, 2013 18:21

Re: Lepicol kapsle.

Příspěvek od Luna »

Diky moc, cenu neresim, na dulezitych vecech nesetrim. Jeste jednou dekuji :)
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Lepicol kapsle.

Příspěvek od bukaj »

Rádo se stalo :)
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Lepicol kapsle.

Příspěvek od Jindra »

.
Luna píše:Bohuzel Cesi stale spi tvrdym spankem
velmi výstižné! a to nejen v souvislosti s Lepicolem
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Lepicol kapsle.

Příspěvek od buc11 »

Jindra píše:.
Luna píše:Bohuzel Cesi stale spi tvrdym spankem
velmi výstižné! a to nejen v souvislosti s Lepicolem
nerozumím,
jako že to neaplikujem jako jednu z důležitých věcí?, nebo je to skvělý podnikatelský záměr a nerealizujeme?
Uživatelský avatar
Luna
Příspěvky: 8
Registrován: úte led 01, 2013 18:21

Re: Lepicol kapsle.

Příspěvek od Luna »

Ano je to velmi smutne, ja kdyz musim vyrazit do Prahy do prace nestacim se divit jak jsou lide obezni :( a nemocny a jeste vy jste ten divny. Pokud si nekdo mysli ze kdyz bude konzumovat mrtva tela ze bude zdravi musi byt hloupi. Ja vcera jela do Prahy na nakup, jednu tesku velkou plnou ovoce a zeleniny a lide na mne koukali a na tu tasku dost nechapave a udivene :( . Dnes uz malokdy potkate cloveka s jablkem v ruce na cestach to spis z nakou pofiderni bagatou či hamburgrem ale to jsem trochu odbocila. Je to tak panove :( je mi lito, je to skoda ze lide sami nici a konci v nemocnicich s tezkyma bolestma a s temi nejhorsimi nemocemi, meli by vice poslouchat sve srdce a intuici. Pekny den vsem <3
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Lepicol kapsle.

Příspěvek od rudo »

sakra si predstav ze by vsetci dostali rozum, zjedia nam vsetko zeleninu
a tie nezabijane kravy a svine nas potom uslapu
5 2 8
Miguel
Příspěvky: 223
Registrován: sob říj 30, 2010 23:41

Re: Lepicol kapsle.

Příspěvek od Miguel »

Jindra píše:.
Luna píše:Bohuzel Cesi stale spi tvrdym spankem
velmi výstižné! a to nejen v souvislosti s Lepicolem
Nemyslím si, všechno je otázka nabídky a poptávky, pokud by se toho prodalo pár kusů, nemá smysl pro dovozce to vozit... prostě tady na to není dostatečný trh,
nicméně, jako spoustu věcí, není problém si to nechat poslat třeba z UK, většinou levněji a dokonce i rychleji, než z tuzemských e-shopů.
Verulle
Příspěvky: 3
Registrován: úte srp 20, 2013 11:42

Re: Lepicol kapsle.

Příspěvek od Verulle »

Ahoj, ano kapsle jsou živočišného původu, pokud potřebuješ podpořit trávicími enzymy je mnohonásobně lepší forma v pášku http://www.biosfera.cz/lepicol-180-g-prasek-i113 je to i praktičtější, mužeš to přidávat do smoothie :wink:
bosto2
Příspěvky: 112
Registrován: sob črc 20, 2013 22:19

Re: Lepicol kapsle.

Příspěvek od bosto2 »

Já bych spíš potřeboval něco co by mi zhoršilo trávení abych se mohl nacpat do sytosti a tělo to všechno neuložilo. Nejhorší je že to jídlo je tak malinké a váží to strašně moc tedy má to fůru kalorií :?
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Lepicol kapsle.

Příspěvek od smajliss »

Existují inhibitory enzymů, což člověk dost vypne trávení a nic nestráví .. určitě je to dost účinné, ale podle mě docela sebevražda :- ) .. používají se například při cukrovce .. vlastně zabrání vstřebání cukru a tím člověka ochrání před vysokou hladinou krevního cukru, která je pro cukrovkáře i smrtelná .. říká se těm lékům Antidiabetika

Inhibitory střevních glukosidáz omezují a zpomalují vstřebávání sacharidů v tenkém střevě. Zablokovaný enzym je nerozštěpí, a tudíž nemohou být resorbovány (vstřebávání monosacharidů zůstává pochopitelně nezměněno). Sacharidy, které ve střevě zůstanou, způsobují tvorbu plynů a osmotické průjmy, z čehož vyplývají nežádoucí účinky těchto léčiv – *meteorismus a průjem. Pokud by u pacienta vznikla působením jiných léků hypoglykémie, není možné stav zvládnout perorálním podáním cukru. Inhibitory střevních glukosidáz se využívají k tlumení postprandiální hyperglykémie.

*meteorismus bych fakt nechtěl :-D
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Lepicol kapsle.

Příspěvek od Sweetie »

Luna píše:Ano je to velmi smutne, ja kdyz musim vyrazit do Prahy do prace nestacim se divit jak jsou lide obezni :( a nemocny a jeste vy jste ten divny. Pokud si nekdo mysli ze kdyz bude konzumovat mrtva tela ze bude zdravi musi byt hloupi. Ja vcera jela do Prahy na nakup, jednu tesku velkou plnou ovoce a zeleniny a lide na mne koukali a na tu tasku dost nechapave a udivene :( . Dnes uz malokdy potkate cloveka s jablkem v ruce na cestach to spis z nakou pofiderni bagatou či hamburgrem ale to jsem trochu odbocila. Je to tak panove :( je mi lito, je to skoda ze lide sami nici a konci v nemocnicich s tezkyma bolestma a s temi nejhorsimi nemocemi, meli by vice poslouchat sve srdce a intuici. Pekny den vsem <3
cau, domnivam se, ze jsi se vratila ze zahranici, no ja kdyz mam moznost srovnat kolemjdouci v anglii a v praze, neprijde mi to rozdilny, ba mozna naopak, vic konkurence bych i videla v praze, treba kdyz jdu v lete na plovarnu v praze nebo na plaz v anglii. nikdo se nepozastavil nad mym kosem plnym ovoce v cechach, i na malym meste. asi je to jen shoda okolnosti, nenechala bych se odradit ci si myslet ze vseobecne jsme nezdravej narod.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Lepicol kapsle.

Příspěvek od rudo »

bosto2 píše:Já bych spíš potřeboval něco co by mi zhoršilo trávení abych se mohl nacpat do sytosti a tělo to všechno neuložilo. Nejhorší je že to jídlo je tak malinké a váží to strašně moc tedy má to fůru kalorií :?
kazde jedlo zajedaj a zapijaj epsomkou ( po Brusselsky je to Glauberova sol)

tak sa nejak v staroveku hodovalo na zamkoch, jedlo sa cely den a celu noc ale nedovolilo sa aby sa jedlo aj stravilo
na zamkoch v jedalnach mali take zlaby ktory viedli von za mur a z tade to padalo rovno do priekopy, kde sa uz z toho nazrali cuniky aby boli vypasene na dalsiu hostinu

v zamku a podzamci
5 2 8
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Lepicol kapsle.

Příspěvek od rudo »

Sweetie píše:
Luna píše:Ano je to velmi smutne, ja kdyz musim vyrazit do Prahy do prace nestacim se divit jak jsou lide obezni :( a nemocny a jeste vy jste ten divny. Pokud si nekdo mysli ze kdyz bude konzumovat mrtva tela ze bude zdravi musi byt hloupi. Ja vcera jela do Prahy na nakup, jednu tesku velkou plnou ovoce a zeleniny a lide na mne koukali a na tu tasku dost nechapave a udivene :( . Dnes uz malokdy potkate cloveka s jablkem v ruce na cestach to spis z nakou pofiderni bagatou či hamburgrem ale to jsem trochu odbocila. Je to tak panove :( je mi lito, je to skoda ze lide sami nici a konci v nemocnicich s tezkyma bolestma a s temi nejhorsimi nemocemi, meli by vice poslouchat sve srdce a intuici. Pekny den vsem <3
cau, domnivam se, ze jsi se vratila ze zahranici, no ja kdyz mam moznost srovnat kolemjdouci v anglii a v praze, neprijde mi to rozdilny, ba mozna naopak, vic konkurence bych i videla v praze, treba kdyz jdu v lete na plovarnu v praze nebo na plaz v anglii. nikdo se nepozastavil nad mym kosem plnym ovoce v cechach, i na malym meste. asi je to jen shoda okolnosti, nenechala bych se odradit ci si myslet ze vseobecne jsme nezdravej narod.
suhlas australia je super tlsta a nakupne voziky v supermarketoch su nalozene zbranami hromadneho nicenia, ale urzita cast populcie si zziej svoj zivot a taak su tu aj zdravi a krasni ludia, teda najme tie ludice, ci clovecice
5 2 8
bosto2
Příspěvky: 112
Registrován: sob črc 20, 2013 22:19

Re: Lepicol kapsle.

Příspěvek od bosto2 »

Já když včera naložil do košíku 6 kokosů tak lidi na to koukali, pak když jsme tam přidali palmový olej (částečně ztuhlý) tak taky. Já už mám vypínač na ty hrůzy co se v supermarketech prodávají. Kolikrát jsem koupil jen ty kokosy a avokádo a jel jsem.
Tak teď koukám že v Austrálii (Sydnei) je navzdory zimě docela teplo, dokonce tepleji než bude u nás. Ona teda austrálie je podstatně blíže k rovníku než Evropa ale stejně podle délky dne bych čekal v Sydnei chladněji v červenci a srpnu. Koukám že je tam teď odpoledne,musí to být zajímavé být na druhé straně Země, vidět v noci jižní oblohu a jít spát jindy než my tady, přiznám se že závidím :oops:
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Lepicol kapsle.

Příspěvek od rudo »

bosto2 píše:Já když včera naložil do košíku 6 kokosů tak lidi na to koukali, pak když jsme tam přidali palmový olej (částečně ztuhlý) tak taky. Já už mám vypínač na ty hrůzy co se v supermarketech prodávají. Kolikrát jsem koupil jen ty kokosy a avokádo a jel jsem.
Tak teď koukám že v Austrálii (Sydnei) je navzdory zimě docela teplo, dokonce tepleji než bude u nás. Ona teda austrálie je podstatně blíže k rovníku než Evropa ale stejně podle délky dne bych čekal v Sydnei chladněji v červenci a srpnu. Koukám že je tam teď odpoledne,musí to být zajímavé být na druhé straně Země, vidět v noci jižní oblohu a jít spát jindy než my tady, přiznám se že závidím :oops:
pocasie v SYD ma nezujima ja som MEL, zima uz konci stromy pucia a zacinaju kvitnut.

ja chodim spat okolo 7, to je doma na rodnej hrudi 11 predpoludnim. hvizdy vyzeraju na oblohe tak isto a ako su rozhodene ma teda nejak nezaujima, ked chces mozem si to s tebou hned vymenit.
5 2 8
bosto2
Příspěvky: 112
Registrován: sob črc 20, 2013 22:19

Re: Lepicol kapsle.

Příspěvek od bosto2 »

Tak jdem na to.
Odpovědět