Křečové žíly

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

yardes
Příspěvky: 76
Registrován: sob kvě 09, 2009 18:48

Křečové žíly

Příspěvek od yardes »

Ahoj kamarádi,nejsem vitarián ale obyčejný člověk který baští spousty chutných fujtajblů.Na pravé noze se mi začali dělat křečové žíli,přesně tak jak mi předpověděl můj zesnulýotec již v 15letech s očí(už nevím jak se to jmenuje "irisdiagnostika"nebo nějak tak.Chci se zeptat všech,víte o něčen co dokáže tuto věc zvrátit a léčit,jasně že nemyslím operaci.Děkuji
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Křečové žíly

Příspěvek od Panda »

Yardesi vítej zpět. :-) Zřejmě dostaneš rady typu "zelenina vše vyléčí" nebo "půsty vše vyléčí", což sice může být pravda (jestli zvládneš 21denní půst a pak alespoň na čas pokračovat syrovou zeleninou, tak se nejspíš problémů zbavíš), ale spíš už zdravotní problémy vidím jako doprovodný projev jiných problémů, ve stylu života, v otázkách přístupu k životu, tedy v psychice. Nemoc se projevuje současně i na psychické úrovni nějakým problémem, podobného chování jako je nemoc, a jedno je vázané na druhé. Pokud se člověk začne léčit po fyzické stránce, může to pomoci k odstranění psychického problém, ale nemusí a psychický problém může nemoc držet i nadále i přes intenzivní léčení. A obráceně, odstraněním psychického původu se může odstranit i fyzický problém, proto je dobré spolu se snahou o léčbu zkoumat i možné potíže v psychické oblasti (jako např. traumata, pocity křivdy, nespokojenost v životě).

Hrabica uvádí jako psychickou příčinu křečových žil (zkráceně) smutek z rozpadání partnerského vztahu, člověk začíná být s partnerem nespokojený, ale především nespokojený se svým životem a s rostoucími obtížemi v životě. Je to vyjádření "Není kam spěchat a nač se těšit, všude mě čekají jen starosti a běhání kolem jiných."

Proto je léčbou (kromě fyzické stránky) i věnování se psychice, jako např. otázkám smyslu života.

Přestože se běžnému člověku zdají být tyto souvislosti s psychikou směšné (mně dříve také), vím už dnes že to tak je (a proč tomu tak je).
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Křečové žíly

Příspěvek od rudo »

Panda ma pravdu, ja to ale chapem trosku odlisne :

posahana psychika vedie k podvedomemu samonicenie a tu je vybrony prostriedok nespravna strava

napriklad ludia v depresiach maju takmer rovnakyu stravu a csetky rady o strave ignoruju pretoze sa v skutocnosti depresie nechcu vzdat a tak si musia stravu depresiu poskytujucu denne dodavat (majme lepok obilniny a cukry)

dnes uz medicina p[riznava ze vsetky problemy so srdcom a zilami tepnami atd su v poidstate len prejavy a dosledky dlhodobeho zapaloveho procesu

zapalovy proces je zase ziveny cukrami najme tymi obilninovymi ale aj jednoduchymi

ovsem ich samotne vylucenie este nic neriesi pretoze telo kontroluje rovnovahu medzi zapoalom a nezapalom (zapal je totiz kratokodobo uzitocny lieciaci zranenia)

cez pomer omega 3 : omega 6 v strave

kedysi sa mylne odporucalo ako lieciace a preventivne pomer 1:4, dnes sa ale uz hovori o idelanom pomere 1:1

zaroven sa treba zbavit margarinov a inych upravovanych tukov

a omega 3 jest v oboch formach - zivocisnej ako cisty rybi tuk a ratslinnej cez chia a spirulinu atd

Clovek s rozhadzanou psychikou je denny navstevnik pekarne cukrarne atd a pojeda roznorode vyrobky kde je hlavna zlozka _ muka cukro a omega 5 tuky plus mnozstvo znicencyh tukov casto priamo margarin.

mnez toho vychadza ze prevencia a liecenie nie je otazka vegetarianstva kedze povrchne vegetrianstvo vedie rovno do pekarane a do cukrarne a ani tie ovsaky na ranajky niec neriesia skor naopak

ci si clovek da ku zelenine aj maso (ale len varene vo vode nie upalene jak bosorka na hranici) ale bude bezmesity je takmer jedno
5 2 8
Marky

Re: Křečové žíly

Příspěvek od Marky »

Zdravím vás, též nejsem vitarián, ale na rozdíl od yardese alespoň vegetarián, tak snad mi to připíšete k dobru :) Každopádně bych od vás potřebovala radu, tak doufám, že na mě nezanevřete jen pro ten fakt, že nejsem „jako vy“ :) Před nedávnem se mi na levé noze objevily malé křečové žíly, nepřikládala jsem tomu nijaký zvláštní význam, koupila jsem si prostě kompresní punčochy, kaštanový gel a moc to neřešila, jenže teď se začaly celkem rozrůstat a jelikož mám „pouze“ pětadvacet let, trochu mě to vyděsilo, takže jsem zamířila k praktikovi, který mi napsal jakýsi diosmin. Chci se proto zeptat, zda s ním nemáte někdo zkušenost či zda nemáte nějakou zaručenou radu, jak na křečáky bez užívání léků, přijde mi, že jsem na to ještě strašně mladá. Díky předem všem, kdo odpoví :)
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Křečové žíly

Příspěvek od rudo »

priisane k dobru to mas a tiez to heslo : my nie sme ako oni - aj ked v tvojom veku asi nevies co ta ma znamenat

to com som napisal nad tym si citala viez zodpvedat na tie otazky - cukor lepok obiloviny margarin atd ?
5 2 8
Odpovědět