Za kolik denně?

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od Katarína »

Sweetie píše:no, krasnej priklad, precetla jsem si ho dvakrat.
Este mi doma dodatocne napadlo, ze to s tou dovolenkou do Spanielska bolo tusim asi az vtedy, ked som bola paradne bohata, lebo som nastupila pocas pripravy na statnice do prace s platom 6000,- Sk mesacne. To sa potom v hlavnom meste domoviny zije a este aj cestuje po svete. :lol:

Obmedzenia v comkolvek su vzdy krasnou prilezitostou na zoradenie priorit. :D
Ktorymi mozu zaroven byt slobodne obmedzenia niecoho. :wink:
Naposledy upravil(a) Katarína dne pon úno 23, 2009 18:48, celkem upraveno 1 x.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od Sweetie »

takze se prave nachazim v situaci urcovani priorit. opravdu to funguje, pohlednu-li zpet :)
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od awa »

Když tady napíšu, že moje průměrná spotřeba posledních čtrnáct dní se pohybuje tak kolem dvacky, tak to bude pro mnohé scifi. No, ono to tak neuvěřitelné není, pač jim vesměs jen jabka rubíny nebo idaredy, dvoukilové pytle stojí 30,-CZK a moje denní spotřeba je necelá polovina. Doplním to dvěma třema kousky para, pár listy hlávkáče, co ho cmudím už tejden v lednici a jeden stvol řapíkáče ob den, ten už je hotový dinosaurus.
Na dovoz ( všechny citrusy, ananasy, blumy, vodnaté hrušky ) nemám chuť, tak nekupuju. Na banány mám alergii, tak nejim.
Samozřejmě tohle samé nejím každý den, občas tam střihnu avokádo nebo kousek mrkvičky, ale vesměs stejně skončim u svých oblíbenců.
Čoko od Terezky jsem za tu dobu snědla jen dvě kostičky, prostě jí teď tělo nechce ( jeden den jsem i ochutnávala nový čokosen a kousek tyčky s brusinama, tak tam to bylo pochopitelně vyšší odhadem tak na 60,-CZK za den ).
Tabulky o příjmu v KJ jsou v mém případě blbost...měla bych být podle nich kostra v penále... :lol:Tolik pro ty, co ty tabulky baští. Jo, BMI mám i přes takový jídelníček v normě...20,1, ale to taky nerešim, taky to beru za svazující blbinu.
Denně cvičím a tancuju....běh v těch 50 cm závějích nejde, dokonce ani svižná chůze, abych neuváděla někoho v omyl, že mám malý výdej...
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od Pavluška »

ano, je to scifi, ale pokusím si vzít příklad- moc bych chtěla ušetřit. Tak jablíčka v pytlích, aha, některá by mohla být dobrá. Zatím nenatlačím výdaje moc pod sto denně. Dneska jsem koupila po dlouhé době i banány a tělo to vítalo, také po dlouhé době. Jinak ale 100percent nejedu; padla zase káva atd.
Běh v tom sněhu také nedávám; dnes ráno jsem cestou z kopce na uleštěné a znova přesněžené cestě dělala pár nechtěných bilančních holubic. :) Ale sněžilo jako v pohádce; bylo to nádherné.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od awa »

Jablíčka česká kupuju v Lidlu. Vždycky, když jsem musela šetřit, tak jsem jako na potvoru měla chuť na kdeco a zrovinka to nejdražší. Ale možná je to u mně postojem, který jde zevnitř...kup si jen to, co opravdu potřebuješ. Ne, co si myslím, že potřebuju, ale bez čeho bych skutečně nefungovala.
Uživatelský avatar
Rawbiker
Příspěvky: 135
Registrován: pát led 09, 2009 22:00

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od Rawbiker »

Mozem ti len vyjadrit svoj obdiv.Neviem si predstavit vyzit na tak malych mnozstvach aj ked u mna je to dost aj psychologicka zalezitost lebo jem hrozne rad a nebyt traviacich tazkosti asi by som jedol non stop.A hlavne banany su pre mna ako droga,nikdy sa ich neprejem.Vitarianstvo ti na tu alergiu nepomohlo?
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od awa »

Co týká alergie na banány, tak se mi objevila právě při vita. Do té doby jsem je jedla celkem pravidelně, ne sice denně, ale takové tři čtyři za týden. Nikdy jsem se jich narozdíl od jablek a jiných plodin nepřejedla. Nemyslím si, že ve vita je problém, ale spíš už možná dříve jsem mívala alergii, dokonce je to velmi pravděpodobné, ale občasné křeče v žaludku jsem jim nepřipisovala, protože pokud člověk požírá takové spektrum jídel a kombinací jak je u vařeného běžné, tak těžko zjistí, co přesně je příčinou. Beru to osobně tak, že tato potravina se mnou neharmonizuje, ať už je důvod jakýkoliv, tak proč se tím trápit, když na jiných tak dobře prospívám a je z čeho vybírat.
Jediná kombinace, kdy je tělo příležitostně akceptuje, je rozmixovaná půlka avokáda a banán...to by asi Graham brečel... :lol:

Vita je super...naopak ukáže, co tělo nepotřebuje nebo nechce a naučí člověka chápat, co je skutečně jednoduchost a nenáročnost.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od Sweetie »

no to by brecel :D
jinak jsem taky schopna prezit na jabkach. kdyz jsem ted byla doma, jedla jsem vlastne jeonm jabka, ale nase. takze me zasytily a byly zadaco. jenze kdyz je clovek nucen si kupovat chemii, nenasyti ho ani metrak. takze to taky prokladam banany, taky jsem si na nich vypestovala peknou zavislost. ted zkousim nejist bio, jestli to vyjde levnejc, ale asi nevyjde. takze az dojim zasoby, najedu na osvedceny bio zdroj.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od Katarína »

Je to presne tak, ako hovori Awa. A neberte to iba v kategorii tych mnozstiev, ktore zje ona, da sa tak zit aj na niekolkonasobnych mnozstvach na roznych styloch stravovania sa.

Niektori tu napr. sleduju akcie v supermarketoch, niektori ich zasa sledovat z hladiska inych priorit nechcu a jednoducho si ich pozru priamo na mieste. Ja som zasa kedysi zvykla ist do trznice, obehnut si to tam, ziskat tak prehlad o najlepsom pomere cena/kvalita a kupit si prave to.

Nehovoriac o tom, ze casom sa pri takomto style stravovania spontanne rozsiri, ze Vy vlastne "nejedavate nic" :lol: a rozni mili ludia si Vas snazia uctit teda "aspon tym ovocim, ked uz nicim inym". :lol: Tymto stylom darov z domacich zahradok mi pocas fruktarianskych cias vychadzala spotreba pocas sezony takmer po kazdom uplynulom tyzdni uplne nulova. :wink:

Ked som v tom case isla s jednym dobrym priatelom na vylet do Slovenskeho raja a vysla mi spotreba na den pri celodennych turach od rana do vecera na 30,- Sk, bola by som sa citila takmer ako marnotratnik, ale kedze som to brala v kontexte atmosferickosti, tak som si to akurat tak vychutnavala ako vzdy. :D
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od Katarína »

Vsetko to je vlastne taka hra, ako aj cely zivot. Je len na kazdom jednom, ci to pojme ako gamblerstvo, alebo ako taku detsku hru. A ze to nie je take ruzove: hrady z piesku tiez nestoja vecne a moze ich prist niekto zrovna rozkopat, ale vtedy treba chytit lopatku a postavit si dalsi, ktory mozno bude este krajsi. :D A tiez si vychutnat cely ten proces stavania. :D
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od Katarína »

Este jeden tip: vsimnite si, do akych "supermarketov" chodia zvieratka v prirode, a kolko utracaju ony. :D

A nerozdelujte to ani podla hladiska, ci niekto zije sam, alebo ma rodinu. Styly mozu byt v akejkolvek situacii maximalne roznorode. V inom vlakne tu napr. Johny pozyva do maringotky, ak si chcete rozsirit uhol pohladu, prip. nieco viac. :wink:

Je to vsetko paradna paleta farieb, uz si len z nich namiesat tu svoju. :D
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od Katarína »

A este jedna paradna vec: ked je niecoho aj neviem ako malo, aj tak sa s tym da sa vzdy rozdelit! :D
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od bstrd »

-vela sa da usetrit pravidelnym postom, ked si clovek da jeden den do tyzdna, tak to vychadza 52 dni do roka, co je mesiac a pol bez utracania za jedlo, ked do toho zaradi nejake dlhsie, tak je to hned stvrt roka...
-ja som napriklad po odchode od rodicov a zaciatku vlastneho zivobytia dokazal tyzdne fungovat s rozpoctom 20-30 korun na den, ale to som zil na veganskych spagetach...dneska sa pri nakupoch snazim vtesnat do jedneho trojeuroveho gastrolistka co fasujemm v praci :mrgreen: nakupujem ale aj na trhoch a v bio obchodoch, kde sa nimi platit neda, v celku vychadza aj s nejakymi 3-4 dnami pôstu okolo 100 eur mesacne, co sa mi stale zda moc
I gotta ruin my life on my own
Uživatelský avatar
Rawbiker
Příspěvky: 135
Registrován: pát led 09, 2009 22:00

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od Rawbiker »

Na jedle sa da nepochybne vela usetrit ale preco by som to robil? Dost ma obmedzuje uz fakt, ze mozem jest len surovu stravu.Co by som mal zo zivota keby si nedoprajem aspon to malo pozitkov ktore mi dozici?
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od bstrd »

-ak mas pocit ze ta surova strava obmedzuje, tak to asi nebude uplne v poriadku...jest mozes co chces, vyber je len na tebe...a existuju na svete aj ine pozitky nez jedlo
I gotta ruin my life on my own
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od veri »

souhlas bstrd, neměl bys mít pocit že můžeš jen syrové, ale ty bys měl chtít jíst jen syrové, vita není jaksi cíl - ha, jím syrové, ale cesta..
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
Rawbiker
Příspěvky: 135
Registrován: pát led 09, 2009 22:00

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od Rawbiker »

V mojom pripade je bohuzel vyber obmedzeny zdravotnym stavom.Na varenu stravu mam proste chut a aj po dlhych mesiacoch frutarianstva vzdy znovu na nejaku dobu zaradim do svojho jedalnicka nieco varene.
bstrd píše:...a existuju na svete aj ine pozitky nez jedlo
iste,existuju lenze ja mam uz dlhsiu dobu dost malo zivotnej energie,takze tych radosti az tak vela nemam.
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od veri »

chce to asi pozvednout mysl, nejhorší je si říkat, jak jsem na tom špatně.. na fruta se ti nezlepšily příznaky žádné z tvých nemocí?
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
dvdmchl

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od dvdmchl »

Já si jen ještě dovolím podotknout mou teorii o tom, že v zemích kde je zima není možné přežívat čistě vita, či fruta po celý rok.
Myslím, že stravu je nutné upravit podle ročního období. A v zimě a mrazu, je prostě třeba jíst i vařenou stravu. Je to daň za vysídlení z oblastí, kde člověk původně žil.
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od veri »

dvdmchl píše: je prostě třeba jíst i vařenou stravu.
já to přežila a následky žádné, takže se to dá, i když souhlasím, že v těhle končinách člověk nemá co dělat, nebudu do sebe nutit vařené jen proto, že je zrovna zima..
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od Sweetie »

dvd:dovolim si nesouhlasit, pokud tim myslis i byti na padesaty rovnobezce plus minus. kdyz jsem byla pres novej rok doma, pozorovala jsem na sobe zmeny. byl mraz, nevlidno, ale dokud jsem se drzela minimalniho jidla,a omezila na jabka a kus salatu, minimum piva, bylo mi teplo. jakmile jsem najela na vareny, treba obden a pila vic piva, trasla jsem se jak osika vsude. takze zaver, cloveku neni zima pokud je vycistenej :)
dvdmchl

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od dvdmchl »

Hmm, tak je možný, že prostě stačí držet se principu jíst jen lokálně dostupné potraviny.
Ale ta poznámka o vyčištění bude mít určitě taky velký vliv.
Uživatelský avatar
Michal S.
Příspěvky: 229
Registrován: stř čer 06, 2007 19:37
Bydliště: Svitavsko

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od Michal S. »

Sweetie píše:takze zaver, cloveku neni zima pokud je vycistenej :)
Na to se těším. Te´D jsem 3. den v návratovce a je mi zima jak v Rusku 8)
Ale snad to přejde. :)
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od RadkaS »

Sweetie píše:dvd:dovolim si nesouhlasit, pokud tim myslis i byti na padesaty rovnobezce plus minus. kdyz jsem byla pres novej rok doma, pozorovala jsem na sobe zmeny. byl mraz, nevlidno, ale dokud jsem se drzela minimalniho jidla,a omezila na jabka a kus salatu, minimum piva, bylo mi teplo. jakmile jsem najela na vareny, treba obden a pila vic piva, trasla jsem se jak osika vsude. takze zaver, cloveku neni zima pokud je vycistenej :)
Trefne vyjadreno. Mam stejnou zkusenost
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od bstrd »

-na stranke http://www.rawsacramento.net/recipes.htm som nasiel skvele pravidlo pre raw food zivotospravu: 5x5x5 = jedlo nesmie obsahovat viac ako 5 ingrediencii, priprava nesmie trvat dlhsie ako 5 minut a naklady nesmu presiahnut 5 dolarov...po urcitom case je mozny postup na vyssiu uroven 3x3x3 :mrgreen:
I gotta ruin my life on my own
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

RE: Finanční náročnost vitariánství

Příspěvek od Dano »

V inom vlakne:
neon píše:Snazim se jist hodne zelene listove zeleniny, nejenom ovoce. To je pro me yin/yang ve vitarianstvi :)
A kolko kJ/kcal denne asi potrebujes? Uz si to niekedy zratal, kolko prijmes z tvojej stravy? Lebo o tych kJ to je. Musel by som zjest za karu zeleniny, aby som sa nasytil, ale aj tak by som take mnozstvo nedokazal stravit, na rozdiel od prezuvavcov. A navyse, v tvoj neprospech, velke mnozstva zeleniny (zvlast v zime) idu do penazi.
Citrusy prave moje telo moc nechce, pali me po nich trochu rty a moc se jich nenajim, prijde mi to takova sladka voda :)
To ti nezavidim, ak reaguges napr. na pomarance. Ja velmi casto reagujem palenim jazyka na ananas (reakcia neznama na trhoch Azie ci str. Ameriky), preto kupujem len vynimocne. Na mnam sladke kiwi takmer vobec, vzdy ich ale necham dozriet v teple, vlastne ako vsetko co sa dozriet da (teraz sa na mna usmievaju z debniciek zlte melony, banany,...)
...tady bych rad resil za kolik se denne najite a ceho? :)
No, tak napr. vcera:
1900g Orange juice, raw; z 4kg pomarancov po 1Eur/kg
asi 2000g Apples, raw, with skin; jablka zimne uskladnene v garazi z jedneho bio sadu pri Nitre po 0,8Eur/kg
asi 1850g Kiwifruit, raw; z 2kg po 0,7Eur/kg

Spolu za 7Eur. Pri takmer 3024kcal, co je dost. Priemerni ludia potrebuju menej, okolo 2000kcal. Ak by som dal umerne menej, pri 2000kcal a pri rovnakej pestrosti by to bolo za 4,6Eur. V tieto dni davam bezne aj banany, melony, takmer kazdy den par hlavok nejakeho listoveho salatu alebo spenat alebo zelerove vyhonky. A asi raz za 1-2 dni varene veganske jedlo :(.

Som v situacii, ked mozem minat ovela viac na jedlo a ani si to penazenka nevsimne. Zial nie je na co. Situacia sa "zlepsi", ked budu na trhoviskach prve jahody a prievan v penazenke sa krasne zosilni pri tom prezierani.
Keby som bol na tom finance tak zle: asi by som teraz nekupoval melony. A na ukor ostatneho by som jedol viac tych nasich jablk. Pripadne by som kupoval pomarance v akcii (po 0,6Eur), ale nastastie nemusim, idem za kvalitou a kupujem tie najstavnatejsie a najsladsie. A nechodil by som do restiky. A zacal jest vlasske orechy. A naklicoval mungo.

Asi ti rozumiem, s tymi financiami, skratka ked mas taky limit aky mas...
Ty by si mohol usetrit na tych 2 avokadach denne, nejedz ich. Pomohlo by ti opacit nejake napr. v Cile a Argentine, od euforickeho prepchavania sa na nich a mnohych naivnych pokusov kupit potom u nas a dozriet, som to definitivne zavrhol. Nepoznam ziadnu inu plodinu, kde je taky obrovsky rozdiel medzi chutou lokalnej vonku a dovozom. Ak si za tuky, tak radsej davaj nase vlasske orechy - pred konzumaciou namacaj. Figy mate po 30Kc za kus ci kg? Ak za kg, povedz kde, budem chodit. U nas su ovela drahsie, a s tymi vonku sa nedaju porovnat vobec, nekupujem. Neviem ako u vas, ale u nas su banany paradoxne najlacnejsie v malych zelovococh – vzdy maju v akcii za polovocnu cenu tie pre inych nepritazlive, prezrete, pre mna idealne, sladucke. Pripadne klic zrna, mne ale vobec nechutia. Alfaalfa ano, ale s nou je piplacka a aby ta zasytila musis jej zjest kvanta. Skus nasu lacnejsiu, skladovanu kapustu (zeli), nie dovazane v zime rychlene salaty, mne sa ju ale nechce zut, je to fuska dat povedzme pol hlavy a energia aj tak takmer ziadna. A skus nakupit chutne lokalne jablka v okoli pred zimou a dobre uskladnit.
Normálně jsem několik let makrobiotik a tam nebyl problém jíst za 30 Kč. Protože jsem jedl levné zeleniny, které mi prostě na vita nechutnají syrové.
Ver, ze to nebolo tou zeleninou, ale zrnom, to ta zasytilo ovela viac ako zelenina. A ano, je zelenina, ktora ludom nechuti surova, a musia ju uvarit a ochutit aby sa vobec dala. Ako vela inych gastrovynalezov, napr. semenniky z byka (bycie zlazy), bachor z kravy (drzkova polievka), ci dokonca drevo (skrobovita kasa zo sagovej palmy v N. Guinei).
Uživatelský avatar
neon
Příspěvky: 165
Registrován: stř srp 09, 2006 20:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od neon »

Dano, dekuju ti moc za super odpoved!
Je toho tolik, ze ani na vsechno ted nezareaguju, ale momentalne se mi v hlave honi...

Ty jis klidne cely den jen ovoce, nic jineho? Jestli se v tom zacinam dobre orientovat, tak ty asi fungujes podle 80/10/10? Vzhledem i k tomu pocitani kalorii. Ja jsem Grahamovu knihu jeste necetl, jen jsem se nekde dozvedel, ze tam je rozebrane to pocitany kalorii, ze? Nemam vubec paru, kolik toho za den spotrebuju.

Me byla zase hodne sympaticka Sunfood diet od David Wolfe, kde ma system 30(ovoce)/30(listova zelenina)/30(neco tucnejsiho - avokada, kokos, olivy, banany). Ponevadz v te knize to rozebira z takoveho me blizkeho pohledu, neco jako makrobiotika, kterou tam take zminuje, ze sni ma zkusenosti.

Ale ty kalorie mi davaji smysl, kdyz mam nejaky vydej energie, tak to prece musim nabrat z hodne ovoce. Proto prave nechapu jak tady nekteri lidi popisuji svoje miniaturni davky ovoce.

Jabka mame domaci, hromadu, ale bohuzel asi nejake mirne kysele, protoze mi vubec nejedou. Jsem hodne zatizeny na koncentrovanou sladkou chut.

Jak tak zjistuju po precteni tohoto vlakna, kolik jste schopni dat za jidlo, tak mi dochazi, ze moje 150kc na den je v tomto srovnani prkotina. Tim padem bych to neresil a jedl na co ma telo chut a byl bych v pohode, spousta bananu, i ty avokada a neco listove zeleniny na tu zasadotvornost (kterou zatim nechapu jak lide dosahuji na 811ce pri takovych davkach ovoce, mam na to teorii, ze oni si tu mirne prekyselenou krev od ovoce zezasadi tim nadmernym pohybem, podle me by bez pohybu byli v haji, ale to kazdy :) ).

No, ale s tema financema mi to prijde nekdy sila. Davat napr. 3000-6000 Kc mesicne za jidlo, jak tu nekdo pise, tak to bych byl fakt otrok system. A to teda nikdy :)
Zpetne zjistuju, ze na makrobiotice je opravdu velice levne zit (1500-3000Kc mesicne). Samozrejme chapu, ze v lete jite mnohem levnej, coz ale makrobiotik muze take. A taky muzete zacit pocitat cenu za vareni, cas, umyvani nadobi apod. Ale o srovnavani techto dvou systemu mi neslo, jen me to tak napadlo.
levandulka
Příspěvky: 67
Registrován: pát říj 09, 2009 16:22

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od levandulka »

neon píše: Jabka mame domaci, hromadu, ale bohuzel asi nejake mirne kysele, protoze mi vubec nejedou. Jsem hodne zatizeny na koncentrovanou sladkou chut.
Skus si mixovať tie domáce jabĺčka s ultra zrelým banánom. Tiež to tak robíme :)
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od Dano »

neon píše: Jestli se v tom zacinam dobre orientovat, tak ty asi fungujes podle 80/10/10? … tam je rozebrane to pocitany kalorii, ze? Nemam vubec paru, kolik toho za den spotrebuju.
Nefungujem, je to moj zatial nedosiahnuty ideal. V lete som vydrzal 5 tyzdnov. O 811 v inom vlakne. Ak nevies kolko toho spotrebujes, tak aj to porovnanie nakladov na jedlo je o nicom, mozes mat aj 2-3x mensiu energ. spotrebu ako ini, a teda na rovnakej strave minies umerne 2-3x menej.
Me byla zase hodne sympaticka Sunfood diet od David Wolfe, kde ma system 30(ovoce)/30(listova zelenina)/30(neco tucnejsiho - avokada, kokos, olivy, banany).
O nom som samozrejme pocul, hoci toto delenie mi nie je jasne. 30 coho? Percent z celkovej hmotnosti? Alebo z celkovej energie?
Pozor, banan rozhodne nie je ”tucny”. Naopak, je 2x menej tucny ako kiwi a to by ti nenapadlo pokladat za tucne, vsak? Len 3% energie v bananoch je viazanych v tuku, v kiwi 6%.
Proto prave nechapu jak tady nekteri lidi popisuji svoje miniaturni davky ovoce.
Kazdy funguje ako vie/chce, vezmi do uvahy, ze 1. bud maju mensiu energeticku spotrebu, 2. pokryvaju ju viac z ostatnych zdrojov, napriklad z orechov, obilia, semien a vyrobkov z nich, olejov ai., 3. alebo oboje.
a neco listove zeleniny na tu zasadotvornost (kterou zatim nechapu jak lide dosahuji na 811ce pri takovych davkach ovoce, mam na to teorii, ze oni si tu mirne prekyselenou krev od ovoce zezasadi tim nadmernym pohybem, podle me by bez pohybu byli v haji, ale to kazdy :) ).
Tomu nerozumiem, preco prekyslena krv z ovocia? Ktora je to ta latka v ovoci (napr. banan, jahody, melon,...), ktora zvysuje kyslost v krvi? Dokaz? Knihy o zasado/kyselinotvornosti som cital. Celkom prinos pre bezneho stravnika, mnohych zrejme nadchli a pomohli si tak znizenou konzumaciou potravin ako: maso/vajcia/mlieko/obilie(drviva vacsina)/zelenina(varena)/orechy (vraj kyselinotvorne) a ich vyrobkov a naopak zvysenou konzumaciou (vraj zásadotvornej) surovej zeleniny. Tato zmena pomoze kazdemu, tomu verim. Ale absolutna doveryhodnost teorie... ? Uz len to, ze potraviny sa u roznych autorov nachadzaju v roznych kategoriach...

"zezasadi tim nadmernym pohybem". Ako sa to deje? Nie je to skor naopak? V porovnani s kludom sa pri zvysenej (aerobnej) namahe naopak tvori viac CO2 - vylucuje sa dychanim. Pri namahe vacsej, je aj mnozstvo KYSELINY mliecnej v krvi vacsie. A pri namahe nad anaerobny prah, konci aj dynamicka rovnovaha tejto kyseliny a jej mnozstvo v krvi sa stale zvysuje. Precitis to jednoducho, napr. sa rozbehni popri trati s nejakym profi maratoncom. Najskor sa budes mozno usmievat ale uz po par minutach, mozno uz sekundach, zlyhas, zastavis, svaly prudko znizia vykon. Preco? Prilis PREKYSLIS svoju krv, treba odpocinok a cas na odburanie tolkej kyseliny mliecnej. A najrychlejsiu regeneraciu dosiahnes na 811RV :)
mun
Příspěvky: 236
Registrován: pát říj 16, 2009 9:48
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od mun »

Moje zatím cca 3 měsíční zkušenost s raw/vita je, že je to extrémně nákladné. Nepočítám to, ale tipuju cca 300 Kč/den. Jím dráž než jsem jedl dřív a to jsem si dopřával 300g stejky, a možná 6000 kcal za den. Navíc je to časově daleko náročnější, příprava (místo uvaření rýže -15 min. např. naklíčení něčeho 3 dny dopředu), shánění ovozel. - objedu globus, kaufland, makro min. 2x týdně, aby byla aspoň nějaká čerstvost/zralost.

Pravda je, že co seženu v biu v něm koupím (to je ale asi menšina) a občas si dopřeju i např. jackfruit, borůvky atd., takže určitě to jde levněji. Věřím, že v létě to bude daleko levnější.

Ale drahé to je. Pokud se neuchýlím k avokádům, ořechům a olejům, což věřím že není správná cesta. To už lepší to obilí.

A bez sportu, a u méně vážících atd. to bude třeba polovina jídla a peněz.
Není totiž nic skrytého, co nebude zjeveno, ani nic tajného, co nebude poznáno.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od Fiona »

No nevim, ja bydlim v Londyne a sportuju spis hodne nez malo, drobecek taky nejsem, ale za stravu bezne utratim tak 3-5 liber denne, coz je min jak polovicka... teda samozrejme pokud zrovna nezlobim (coz nekdy obnasi navstevu indickeho ci cinskeho bufetu - cca 5 liber, nebo koupi lahve cerveneho - cca 5 liber) nebo nemam zrovna durianovy den (velky to svatek, 20 liber)...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od buc11 »

mun píše:Moje zatím cca 3 měsíční zkušenost s raw/vita je, že je to extrémně nákladné. Nepočítám to, ale tipuju cca 300 Kč/den. Jím dráž než jsem jedl dřív a to jsem si dopřával 300g stejky, a možná 6000 kcal za den. Navíc je to časově daleko náročnější, příprava (místo uvaření rýže -15 min. např. naklíčení něčeho 3 dny dopředu), shánění ovozel. - objedu globus, kaufland, makro min. 2x týdně, aby byla aspoň nějaká čerstvost/zralost.

Pravda je, že co seženu v biu v něm koupím (to je ale asi menšina) a občas si dopřeju i např. jackfruit, borůvky atd., takže určitě to jde levněji. Věřím, že v létě to bude daleko levnější.

Ale drahé to je. Pokud se neuchýlím k avokádům, ořechům a olejům, což věřím že není správná cesta. To už lepší to obilí.

A bez sportu, a u méně vážících atd. to bude třeba polovina jídla a peněz.
no věřím, že u toho naklíčení ty 3 dny nestojíš
já teda kdybych si neužíval na banánech /ty ovšem kupuju a i bio v tescu za 9,9 Kč/ a avokádu/12-14kč/ks/, tak nekupuju nic,
/a opakuju po stý, nestrašit banánama, je to voda, i když to tak na první pohled nevypajdá/
nestačím jest mražený z leta
a to mám ještě v záloze půstici
ad teorie: např graham je v opozici k wolfemu ještě víc než vařohlavci vúči smažákistům
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Finanční náročnost vitariánství

Příspěvek od Dano »

awa píše:Z příspěvků tady nabývám dojmu, že muži na tom s využitím energie jsou jinak než ženy. Obávám se, že není možné srovnávat ženy a muže v nákladech vzhledem ke spotřebě. Povětšinou mi muži připadají jako otesánkové, nechápu, jak to do sebe natlačí (třeba 10-20 banánů), kolikrát si říkám, že to co tady někteří dají za den, to já tak z 3-5 dní.
Muzi nerovna sa zeny, tak. A ani vsetci muzi nemaju rovnaku spotrebu, ani zeny.

Ze niekomu staci na 3 dni tolko energie co inemu len na den je teda uplne normalna vec, napr.:
A. Utla zena (menej buniek, menej potrebneho paliva v klude) hybajuca prstami 10 hod denne na klavesnici svojho PC ma celkovy energeticky vydaj povedzme 1500 kcal.
B. Dobry cyklista na Tour de France zje denne aj 6000 kcal, po velmi namahavej etape v horskom terene kludne aj 9000 kcal, teda 6x viac ako ta zienka pocitacova. Skusil by jest menej ako spotrebuje, a do Pariza a Champs-Élysées s ostatnymi nedokruti, zlyha do niekolkych dni.

Ty to urcite vies, ale niekto si to stale myli. Ze 3-5x "viac jedla", a neporovnava rovnake. Niekto moze jest ovela viac, aj 12x viac jedla a energeticky prijem bude mat pritom uplne rovnaky ako iny rovnako vyzerajuci clovek s rovnakymi energ. narokmi, kedze zalezi aj od druhu jedla, nie len od mnozstva. Napr. (surove) kesu orechy maju az 12x viac energie ako pomarance. Cize na pokrytie tych 1500 kJ staci tej zienke hryzkat pocas celeho dna len 0,27 kg orieskov. To je kolko, 2 hrste? Ak by chela prijat rovnaku energiu z pomarancov, musela by ich dat 3,2 kg, olupanych (vazene s korou takmer 4kg). Teda 12x viac. A mohla by aj casom porovnat, na com sa bude citit lepsie, kludne s roznym zastupenim toho a toho.

Mne osobne jednoznacne vyhovuje najviac Grahamova nizkotucna "dieta", z tych co som vyskusal. Som na nej najvykonnejsi, najrychlejsie ju travim, najrychlejsie sa zotavujem, a uz verim jemu aj jeho citatelom aj v tom, ze aj mentalne na nej clovek lepsie funguje, rychlejsie mu to pali, zlepsuje sa pamat... Ked som siel 100% podla nej 5 tyzdnov, zacinal som to pozorovat. Ale to je subjektivne.

Inac treba si vazit, ze sa mame ako sa mame a mame cas riesit tu ze za kolko a zaroven ten velky vyber. Doba mieru, celkom dobre miesto narodenia,... vacsina ludi planety zial nema to stastie :(
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od awa »

Kdyby to bylo jen kaloriích a KJ získaných z potravy jako jediného zdroje, pak by někteří jedinci včetně mě ,už neexistovali. Je to pro většinu hlavní zdroj, nikoliv však jediný, který vstupuje do procesu.
Pravdu máš, řešíme tu nepodstatné, máme všeho skutečně potřebného dostatek nebo si můžeme zaopatřit, žijeme v té šťastnější části planety.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od Renáta »

Finančná náročnosť? Ako kedy. Tak napríklad dnes je to za nulu - maliny zo záhradky (rozmrazené - takže vlastne by som mala zarátať el. energiu za ich uskladnenie zamrazením.)
mun
Příspěvky: 236
Registrován: pát říj 16, 2009 9:48
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od mun »

Renáta píše:Finančná náročnosť? Ako kedy. Tak napríklad dnes je to za nulu - maliny zo záhradky (rozmrazené - takže vlastne by som mala zarátať el. energiu za ich uskladnenie zamrazením.)
To samé kupované (čerstvé) - 125g myslím že stojí min. 30 Kč. Na pokrytí denní dávky potřeba cca 4kg, výsledná cena tedy cca 1000 Kč.
Není totiž nic skrytého, co nebude zjeveno, ani nic tajného, co nebude poznáno.
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od Dano »

Awa, kolko kcal denne prijmes v potrave a aku mas hmotnost?
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od mira »

Asi za 150-200?,- ale většinou najdu nějaké drobné na chodníku a nejsem líný
ani příliš hrdý se sehnout. Jeden den jsem našel 31,- a dnes jen 5,- ale taky
dobrý. Dobře vidím jen pravým okem, ale funguje i jako detektor s diskriminací. :mrgreen:
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
Rarach
Příspěvky: 183
Registrován: čtv srp 20, 2009 12:12
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od Rarach »

mira píše:většinou najdu nějaké drobné na chodníku a nejsem líný
ani příliš hrdý se sehnout. Jeden den jsem našel 31,- a dnes jen 5,- ale taky dobrý.
Já ještě žádné penízky nenašla. To bude asi tím, že víc koukám ke hvězdám než na chodník... :lol:
Jediná svoboda, kterou člověk disponuje, je svoboda volby.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od awa »

Dano píše:Awa, kolko kcal denne prijmes v potrave a aku mas hmotnost?
váha:52KG, výška:160cm, věk:34, pohlaví: žena - můžeš si to dát do vzorce
dnešní příjem v Kcal:1184 (v době mens.cyklu se asi o 200 Kcal zvýší)
skladba dneška:
-2blumky
- čtvrtka granátníku
- dvě malé hrušky
- 6 jablek střední
-1 limeta
-2 liči
-2 malé mrkvičky
- 150 G polníčku
- 3 ks lískáčů a 10 ks pistácií (kusy ne pytlíky)
- 2 rozinky Black Bukhary
Z toho 264 cukry/92%, bílkoviny 13/4,5%, tuky 9,2/3,4% (dle tabulek)
Příště mě prosím netrap kaloriemi ani KJ, už jsem to dlouho nepočítala, pač to číslo nic moc neříká o skutečné efektivitě trávení, využití živin a skladbě potravin a dalo by se pokračovat.
Počítání kalorií může mít hodnotu pro lidi, co se pohybují ve váhovém extrému na jednu, či druhou stranu, potřebují přibrat nebo zhubnout a i tak je to z hlediska výživy diskutabilní a omezující parametr, což ti dneska potvrdí i mnozí výživáři, co nejedou podle totalitních norem.
Nechci ti brát iluze, ale tohle co jsi chtěl, ti příliš neřekne o energetice potravin ani o mém denním režimu ani o zdrojích ze kterých čerpám.
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od Dano »

Uff, prepac, to som si neuvedomil, ze ti to da ovela viac namahy vyhladat v tabulke a spolu zratat kcal pre az 11 roznych zloziek, v porovnani napr. s tymi mojimi 3 uvedenymi “monofoods”.

1200-1400 kcal u teba ale zase nie je az taky velky rozdiel oproti napr. mojim 2700-3000 kcal, nie? Maj preto prosim pochopenie pre tych z nas, co dame len 2 ci viacnasobne viac, hoci to na prvy pohlad moze vyzerat orangutanovsky s tym mnozstvom bananov (inac ja napr. urcite nedam 10-20 a ani nepotrebujem) a ineho ovocia co stlacime :) - je to takmer sama voda.

Ja kcal a ani ine hodnoty nepocitam, neznasam to. Zo zaciatku na 811 som to ale chvilu robil, neslo by totiz do hlavy, ze po vyluceni orechov, avokada, tahini ai., aby som prijimal rovnake mnozstvo energie, musim jest tak na pohlad strasne vela ovocia :) Ked som to konecne pochopil a prisposobil sa mi zaludok, tak odvtedy viem, ze ked si dam ovocia kolko mi chuti, tak mam akurat, nepriberam, nechudnem.
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od Dano »

Ak sa neon pytal, kolko kto minie za jedlo, myslim ze je ok poznamenat, ze viac na rovnake jedlo minie ten, kto viac energie spotrebuje. A tiez som naznacil, ze ten kto spotrebuje viac energie pohybom, ci ma vacsie telo = viac vyzivovanych buniek, ten moze/musi aj viac energie prijat v potrave. A vobec s tebou nepolemizujem o fakte, ze prijem energie zo stravy nie je vsetko.

A ze ti staci menej ako odporucaju nejake tabulky, ti uplne verim. Mam rovnaku skusenost. S usmevom spominam na niekolkorocne obdobie, ked som daval na posedenie 1,5kg halusiek s bryndzou, cely 500g balik suchych spagiet uvarenych, so syrom a kecupom, 4 gulase za sebou, niekolko klobas s mnozstvom chleba, alebo naraz cely makovnik ci vianocku s maslom a dzemom, az ostatni boli v uzase. A po 3-4 hodinach zase nieco “male“. Musel som snad pojest 2x viac kcal denne ako porovnatelni chalani okolo. A stale tenky, to ich vytacalo najviac. Volali ma „kyselina“. Vraj som mal „dobry“ metabolizmus. Teraz viem, ze blbost. To ako som rozlozil potravu, stravil ziviny do krvi a potom celu tu energiu spotreboval? 2x viac energie ako oni? Kam sa podela, co som vykuroval okolie? Lebo sportoval som len priemerne, nie viac ako oni, a teplotu som mal normalnu a skor som maval studene koncatiny. Uz dlhsie si myslim, ze v skutocnosti som mal naopak zle travenie (neefektivne) a vtedy som z toho jedla zuzitkoval len zlomok, ze skratka mnohe z tych zivin sa ani len do krvi nedostali. Dnes prijimam menej kcal, a v pohode stacia, to len objemovo vyzera ze pojem viac - sama voda. Mnam :)
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od bstrd »

-
Dano píše:S usmevom spominam na niekolkorocne obdobie, ked som daval na posedenie 1,5kg halusiek s bryndzou, cely 500g balik suchych spagiet uvarenych, so syrom a kecupom, 4 gulase za sebou, niekolko klobas s mnozstvom chleba, alebo naraz cely makovnik ci vianocku s maslom a dzemom, az ostatni boli v uzase. A po 3-4 hodinach zase nieco “male“.
-hehe, bejvavalo, v dobrom spominame :mrgreen:
-ja ked som v pohybe a cely den niekde beham a riesim, najlepsie sa mi frci na mikromonofoode, raz za 2-3 hodky za pochodu jablko...zvysene spotreby nastavaju ked som v klidku domased, to furt niekde snorim a vymyslam co bych este do seba natlacil
I gotta ruin my life on my own
Uživatelský avatar
Mates
Příspěvky: 73
Registrován: pon říj 18, 2010 19:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od Mates »

Katarína píše:Este jeden tip: vsimnite si, do akych "supermarketov" chodia zvieratka v prirode, a kolko utracaju ony. :D
Mě přijde celkem důležité poukázat na to, jak často v těch svých supermarketech zvířátka nakupují :) - celý den většina zvířat nedělá skoro nic jiného než že shání potravu...
Myslím že se od nich ještě máme co učit :-)
Jinak navrhuju se zvířátky maximálně inspirovat
Pár borců se odstěhovalo do Keni, koupily tam obrovský pozemek a sadí kvanta ovoce :-)
http://fruitariancommunity.blogspot.com/
http://www.30bananasaday.com/forum/topi ... 1#comments
Videa a informace o syrové stravě v češtině!
InspiRAWtionCZ - http://www.InspiRAWtion.com/cz.html
Facebook - http://www.facebook.com/InspiRAWtionCZ
Youtube - http://www.youtube.com/user/InspiRAWtionCZ
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od buc11 »

Mates píše:
Katarína píše:Este jeden tip: vsimnite si, do akych "supermarketov" chodia zvieratka v prirode, a kolko utracaju ony. :D
Mě přijde celkem důležité poukázat na to, jak často v těch svých supermarketech zvířátka nakupují :) - celý den většina zvířat nedělá skoro nic jiného než že shání potravu...
Myslím že se od nich ještě máme co učit :-)
Jinak navrhuju se zvířátky maximálně inspirovat
Pár borců se odstěhovalo do Keni, koupily tam obrovský pozemek a sadí kvanta ovoce :-)
http://fruitariancommunity.blogspot.com/
http://www.30bananasaday.com/forum/topi ... 1#comments
skvělý, akorát stromy jako manga rostou leta, duriany desítky, papája je za chvílu, osobně fandím moc moc, i ten výhled jako že bez peněz, je smělý
na jiném místě píše, že byly v komunitách na jihu spainu, asi to byly jiný než ty 2 zkrachovaný co sem navštívil, ono po letech jednotvárné zahradnické činnosti se to dost lidem rozleží
osobně se strašně rád s nimi setkávám i pobývám, ale jsem ščasten, že tam nemusím zůstat na trvalo
ovšem vyznavačem low costu zůstávám a prohlubuji
Uživatelský avatar
Mates
Příspěvky: 73
Registrován: pon říj 18, 2010 19:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od Mates »

buc11 píše:
Mates píše:
Katarína píše:Este jeden tip: vsimnite si, do akych "supermarketov" chodia zvieratka v prirode, a kolko utracaju ony. :D
Mě přijde celkem důležité poukázat na to, jak často v těch svých supermarketech zvířátka nakupují :) - celý den většina zvířat nedělá skoro nic jiného než že shání potravu...
Myslím že se od nich ještě máme co učit :-)
Jinak navrhuju se zvířátky maximálně inspirovat
Pár borců se odstěhovalo do Keni, koupily tam obrovský pozemek a sadí kvanta ovoce :-)
http://fruitariancommunity.blogspot.com/
http://www.30bananasaday.com/forum/topi ... 1#comments
skvělý, akorát stromy jako manga rostou leta, duriany desítky, papája je za chvílu, osobně fandím moc moc, i ten výhled jako že bez peněz, je smělý
na jiném místě píše, že byly v komunitách na jihu spainu, asi to byly jiný než ty 2 zkrachovaný co sem navštívil, ono po letech jednotvárné zahradnické činnosti se to dost lidem rozleží
osobně se strašně rád s nimi setkávám i pobývám, ale jsem ščasten, že tam nemusím zůstat na trvalo
ovšem vyznavačem low costu zůstávám a prohlubuji

Mohl by jsi se trochu prosím rozepsat o těch komunitách na jihu Španělska? Celkem mě lákalo ten jih Špa navštívit :-)
Videa a informace o syrové stravě v češtině!
InspiRAWtionCZ - http://www.InspiRAWtion.com/cz.html
Facebook - http://www.facebook.com/InspiRAWtionCZ
Youtube - http://www.youtube.com/user/InspiRAWtionCZ
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od buc11 »

našel sem svůj popis, hned se mi zacnielo a to už jezdím 5 let do práce?
viewtopic.php?f=9&t=527&p=19021&hilit=coin#p19021
http://rainbowfamily.aceboard.fr/235410 ... -Cruda.htm
diskus jest nějaká postarší

Communidad de Alimentacion Cruda Internacional
“Finca Cruda”
Revista NaturalezaCruda
Arroyo del Viejo-Alpujata
29110 Monda
Malaga, Costa del Sol, Spain
Phone: 952 119929, 619 78 85 70
Contact: Balta
baltacrudo@yahoo.es
Uživatelský avatar
Lascalo
Příspěvky: 57
Registrován: pát pro 07, 2012 11:48
Bydliště: Frýdek_místek

Kolik Vás stojí jídlo za měsíc?

Příspěvek od Lascalo »

Mám technický dotaz, za kolik korun měsíčně jíte? (Neberte si prosím tuto otázku příliš osobně, hledám jen odhad mé reálné částky.)
Jsem student a hledám samozřejmě všemožná řešení- bábinčina zahrádka a sběr, ale třeba teď v zimě můžu akorát sem tam navštívit babiččin sklep a už tam toho moc není (řepa, brambory, jablka). Určitě vím, že je důležité shánět sledovat slevy v super/hypermarketech, ale vlastně nemám představu.
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Kolik Vás stojí jídlo za měsíc?

Příspěvek od bukaj »

Mě se nezdá že by mé, podle mě zdravé nevitariánství, bylo nějak drahé. S vita se to srovnat dá (část zeleniny kterou jsem dříve jedl syrovou, jednoduše vařím/pařím a místo u vitariánů obvyklého snídaňového ovoce mám pohanku/jáhly/rýži/v menší míře quinou), takže cenově ne moc veliký rozdíl. Jenom něco více nechám za kvalitní sýry nebo mléko z automatu na kefír. Schválně si zkusím tento týden vést dokument, kolik jsem toho přibližně projedl, pak ho sem pošlu.

Jinak přes zimu hodně šetřím s kysaným zelím, nedávno měli kvalitní v akci za 5.90 a také makrem, kde ve výprodeji je často k sehnání třeba 5kg bedna okurek (naposledy z Kréty) za cenu okolo 100 kč. A sezónní zelenina je přes zimu také poměrně levná, navíc taková černá ředkev je hodně sytá.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Kolik Vás stojí jídlo za měsíc?

Příspěvek od rudo »

Lascalo píše:Mám technický dotaz, za kolik korun měsíčně jíte? (Neberte si prosím tuto otázku příliš osobně, hledám jen odhad mé reálné částky.)
Jsem student a hledám samozřejmě všemožná řešení- bábinčina zahrádka a sběr, ale třeba teď v zimě můžu akorát sem tam navštívit babiččin sklep a už tam toho moc není (řepa, brambory, jablka). Určitě vím, že je důležité shánět sledovat slevy v super/hypermarketech, ale vlastně nemám představu.
skamarat sa s veverkami a na lusknutie prstom ti prinesu susene hriby alebo borovicove semiacka a ak ti bude zima tak sa pritul k medvedovi, zahreje ta.
5 2 8
Odpovědět