Za kolik denně?

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Za kolik denně?

Příspěvek od Advid »

Kolik denně projíte? Mně to zatím vychází na 40 korun. Já vím, že každý jíte jiná množství, ale když třeba čtu, jak pijete kvanta šťáv z ovoce, tak si říkám, že to určitě bude víc.

Omouvám se za tuhle hrozně materiální otázku. :-)
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
minsc
Příspěvky: 316
Registrován: ned črc 03, 2005 20:43
Bydliště: Absurdistán

Příspěvek od minsc »

Já asi za víc, člověče. Přesně to sice nevím, ale když vemu kolik stojí kilo banánů...Což při snaze o monostravu je znát. Navíc jsem si teď koupil chlorelu, která to asi zvýší dost. Ale jen tak pro zajímavost- jeden můj učitel si kdysi spočítal, že kupovat pemprsky (ne pro sebe!!) ho stojí míň než prát pleny. Započítal do toho i čas na to praní, elektřinu, prostě všechno. S vita stravou to bude bodobný, ale výraznější, umocněný na tisící mocninu :wink:
Uživatelský avatar
Ondra G
Příspěvky: 113
Registrován: sob říj 23, 2004 11:18
Bydliště: Příbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondra G »

Ty jo, 40 korun... co všechno za den sníš, prosímtě? :shock:
Já to taky nějak nepočítám, ale jak se snažím od pondělí držet melounovou monodietu, tak sním tak 4 melouny denně, což je 4x4=160kč...
Uživatelský avatar
Ondra G
Příspěvky: 113
Registrován: sob říj 23, 2004 11:18
Bydliště: Příbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondra G »

Pardon, mělo být 4x40.
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

No ráno třeba jablko nebo mandarinku. V práci pak nějaké oříšky. Pak třeba banán, mrkev atp. a večer avokádo s česnekem nebo cizrnu s česnekem a olivovým olejem a pak ještě zaplácnu třeba banánovými chipsy nebo něčím podobným. Občas něco ne raw. :-o
Ještě jím málo zeleného a moc hřeším, ale to se doladí. :o)
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

já se držim pod stovkou ale hodně to kolísá, třeba pokud mam hodně ovocnej den tak to i přeťápnu...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Ondra G
Příspěvky: 113
Registrován: sob říj 23, 2004 11:18
Bydliště: Příbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondra G »

A to sníš, Davide, třeba jen po jednom jabku na snídani? Že totiž furt mi těch 40 Kč nejde do hlavy... :) asi nejíš moc velké mnořství jídla, že?
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

včera ráno:
1 ks makadam 2 Kč
6 ks kešu 0,5
2 ks para 1
2 ks vlašák 0
6 ks slunečnic 0
5 ks dyňovců 0
8 zrnek lněnýho 0,1 (už ho víc nebylo)
oběd:
gaspačovitá šťáva-mix šťavené mrkve, celeru, červ.řepy,a jen projeté papriky (ještě moje), rajčat (namražená šťáva)-moje, 1 česnek, kousek zelí, okurku, porek, kousek křenu-vlastně kromě okurku vše moje, tak 3dl
0,3
odpoledne
1/2 kaki 3,5 super přezrálý z lídlu
1 ks avokádo 6 super přezrálý z trhu
1 mango 12,5 z lídlu zralý
3 banány 9 z trhu za 15 Kč/kg zralý a namrzlý
7 kulí hrozna 4 z trhu za 29 zralý a namrzlý
1/3 kokosáku 5 z hypernovy za 7,5
1 mandarinka 4 z Peny tak tak ripe
1 pomeranč 3 z Interšpáru za 20 sotva ripe
4 jabka 3 (1 z makra za 9, 1 z Nosislavi za 10, 1 ještě Z MLR
za 10 a 1 moje - vše dosti zralé
1 hruška 0 moje na kašu
cez den 5x chlorela 5,5
a 2x spirula 2
celkem 59,4 (to mango většinou nemívám)
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Ondra G: Fakt jím asi málo. Protože jsem pořád v práci nebo ve škole, tak mě to aspoň nesvádí. Ale musím si pak večer udělat něčím radost. O víkendu jím víc. Ale to, co včera odpoledne snědl buc11, to by mi stačilo na celý den. :-))
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

Tak dneska jsem po hodně dlouhý době vážil a počítal baštu :
dopoledne
2 dcl zelený jačmeň ala lifefood - 7,-
2 banány - 30 dkg netto - 7,50
datle - 10 dkg - 11,-
1 grep 20 dkg - 8,-

poledne
1 grep 20 dkg - 8,-
1 nektarinka - 10dkg - 4,50
sezamový krém s medem 12 dkg - 15,-
2 vlašáky - 0,-
odpoledne
avokádo pomazáka - avocado 18 dkg - 13,-
lžice lah.suš.droždí Tebi,špetka dobromyslu,trocha bazalky,hrst rukoly,hrst petržilky - cca 5,-
pomazánka elegantně matlána na listy bílého zelí - 15 dkg - cca 2,-
2 dcl zelený jačmeň - 7,-
celkem peněz - 88,- - na mé poměry dneska hrozně moc-zítra samý švestky !
celkem jídla - hrozně moc - zítra samý švestky !
večer 1 živý pivo z vlastní výroby :D
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hugo »

No, momentálně denně tak 5-8 euro (v Paříži kolem 10). Když jsem doma, tak je to určitě pod stovkou, možná i pod půl sta, už si moc nedokážu vybavit české ceny.
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

tak tady se snad radši nebudu vyjadřovat...

ale ted to vypadá díky bedně švestek do bucovic na 5denní monodietu za 0kč
Uživatelský avatar
Jod
Příspěvky: 18
Registrován: pon dub 02, 2007 16:50
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jod »

100-200 Sk, keď pripočítam čajíčkarenie v čajovni :)
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od awa »

Píše se rok 2008, květen - v tuto chvíli tak něco mezi 40-50 Kč ( v Čechách zatím nic nezraje ). To co do sebe nacpal buc, tak to bych jedla tak 3 dny. Jenže buc je pořádný chlap a já mrňous o 50 Kg a 160 cm výšky.
- Sayonnara čaj + lék ( hradí kupodivu VZP) - 2,-Kč - toto jediné není raw, ale zatím to svinstvo musím, ale snižuji dávky.
- koktejl Zelený ječmen - 7,-Kč
- 1 menší růžový grep - 8,-Kč
- 1/2 menšího růžového grepu - 4,-Kč ( druhou půlku sní ochotně manžel )
- koktejl Zelený ječmen - 7,-Kč
- rajče+ půl okurky+ moje hrst slunečnic - 10,-
- " pasení na louce": 5 sedmikrásek ( chuť jako oříšky ), list jitrocele ( chuť houbová- asi jako žampiony ), vycucávání pampeliškových stvolů ( hořké ), jeden list kontryhele ( mírně svíravé, chuť nic moc ), cucání okvětních lístků růžového jetele ( slaďoučké ) - zadarmiko
- kousíček milovaného celeru -3,-
- 4 mandličky-2,-Kč
________________________________________________________________
Jinak jím v jednom dni jen jeden druh ovoce, včera to byly 3 hrušky. Někdy sním víc ovoce, ale většinou mám radši zeleninu.
kybl
Příspěvky: 82
Registrován: sob říj 20, 2007 19:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od kybl »

tak dneska asi 40cet bananu, asi budu pokracovat nejakym tim rap. celerem, pak nejaky ten pomeranc asi (mozna) rajce a treba jeste neco takoveho, nevim. vyjde to draho. draz nez cokoli - i kdyz se snazim co to da...nicmene cesta jist malo neni mozna. vyjde to tak na dvestepade.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od awa »

Ty budeš asi kus! Já mám problém do sebe narvat najednou víc než jedno jabko.. Pak 1 1/2 -2 hoďky pauza a pak zase něco. Může to ale souviset i s věkem, já byla ve dvacíti taky dost hladová ( lépe bezedná ), ale dnes už mám takovou záklopku, že jakmile cítím plnost tak nejím. Cvičíš? Jestli máš zpevněné břišní svaly, tak ti žaludek brzo oznámí, že už je naplněný. Je potřeba cvičit a pravidelně ( žádné extra výkony - já jen spíš uvolňovací a energetická cvičení a z radosti dva tři výmyky na hrazdě a šouravá procházka se psem - tu musím ). Není takový hlad a člověk sní jen co tělo opravdu potřebuje. Co bylo pro mne vůbec nejtěžší, naučit se hódně, ale hódně dobře žvýkat, taky přijdou pocity naplnění dříve (i když u mne byl problém spíš s nestrávenou potravou ve střevech, to žvýkání zlepšuju pořád a je to fuška nehltat ). Taky víc zeleného, tý " trávy ", příliš mnoho ovoce může houpat s krevním cukrem a pak je pořáď chuťka na něco, ani ne už hlad...
Uvidíš, já věřím, že to zvládněš, ale bude to stát trochu sádla...toho vlastního...
kybl
Příspěvky: 82
Registrován: sob říj 20, 2007 19:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od kybl »

http://picasaweb.google.com/alesak/MSND ... 4029498466" onclick="window.open(this.href);return false;
ke 190cm/cca 61kg.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od RadkaS »

Pekny telo :P
Uživatelský avatar
RAWka
Příspěvky: 230
Registrován: pon črc 16, 2007 12:58
Bydliště: Zvolen, Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od RAWka »

To snáď nemyslíte vážne? Teraz si pripadám ako najväčšie prasa. Ja denne "zjem" minimálne 100 sk. Minimálne!!! Napríklad:
raňajky: 2 banány
desiata: hrozno
obed: mrkva s jablkom
desiata 2 jablká
večera: velký šalát+riasy
pitie: mineralka+čaj s medom a citrónom (medu zjem na kilá)
Neviem to presne samostatne ohodnotiť, ale určite to výjde okolo 200 sk denne.
Hladať znamená mať ciel, ísť za ním a nevšímať si nič iné, byť ním posadnutý. Ale nehladať a nájsť znamená byť slobodný.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od awa »

Fakt pěkný tělo. Já jsem z přezdívky nepoznala, žes mužskej. To je úpně jinej metabolismus a taky energetickej výdaj.
Když jsem jedla vařené, tak jsem toho snědla fakt dost - 250 g steak, kupu brambor..., ale jak jsem na RF tak jsem hned sytá, já bych i chtěla sníst víc, ale pak mi to tlačí v břiše.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od awa »

Já bych se tím tak netrápila, moje spotřeba zjevně není standard. Možná toho sním tak málo, protože některé orgány ještě nejsou OK, tak jim stačí jen trochu, aby se trávením nevyčerpávaly ( Chuť by byla - dnes jsem si rozmixovala jedno jabko a 1/8 celeru a snědla jsem stejně jen polovinu, nějak to nešlo víc ). Já navíc nerada sladké, manžel mou směs s celerem označil za nechutnou a do své poloviny si dal med.
RAWka píše:To snáď nemyslíte vážne? Teraz si pripadám ako najväčšie prasa. Ja denne "zjem" minimálne 100 sk. Minimálne!!! Napríklad:
raňajky: 2 banány
desiata: hrozno
obed: mrkva s jablkom
desiata 2 jablká
večera: velký šalát+riasy
pitie: mineralka+čaj s medom a citrónom (medu zjem na kilá)
Neviem to presne samostatne ohodnotiť, ale určite to výjde okolo 200 sk denne.
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od hugis »

RAWka píše:To snáď nemyslíte vážne? Teraz si pripadám ako najväčšie prasa. Ja denne "zjem" minimálne 100 sk. Minimálne!!! Napríklad:
raňajky: 2 banány
desiata: hrozno
obed: mrkva s jablkom
desiata 2 jablká
večera: velký šalát+riasy
pitie: mineralka+čaj s medom a citrónom (medu zjem na kilá)
Neviem to presne samostatne ohodnotiť, ale určite to výjde okolo 200 sk denne.
Hmm, 4 kg melón za 144, kilo jahôd za 150, 2x mrkvánky za približne 120 sa rovná 414. Tak kto je prasa? Keď tak na to pozerám, asi by som mal začať šetriť.
dvdmchl

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od dvdmchl »

Nevim kolik za den, ale GnuCash mi od 1.5. do dneska ukazuje 9036,- (po prepoctu). Takze mi to v prumeru vychazi na cca 300 denne.
Asi budu muset zacit chodit vic na trh a trosku to stahnout. Supermarkety vychazi nejako draho.
Jista
Příspěvky: 654
Registrován: sob pro 08, 2007 21:14

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od Jista »

To utracis zbytecne moc.mas tam market kde maj ovoce po misach?ja utratim tri libry za den a mam ovoce akorat.
Go Raw
dvdmchl

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od dvdmchl »

no prave pobliz neni. V praci utratim cca 6 za den. Ono treba water meloun je 1 libra za kg. Orisky jsou kolem 2 liber za 250g.
Doma mam nejblizsi market asi 20min busem a tam taky neni nic po misach.
Ale jestli vis o nejakem dobrem, levnem marketu tak si tam muzu udelat 1x tydne vylet a nakoupit do zasoby.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od Sweetie »

to by me taky zajimalo, za kolik denne. zajimavy je, ze jak jsem se naucila kupovat bio v bio obchode, zda se mi to jako levnejsi. nechemicky opravdovy ovozel dostatecne zasyti i v mensim mnozstvi. zkusim se na to tyden zamerit a taky pocitat schvalne.
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od listy »

raději to nepočítám. ono se to taky počítá těžko, já nějak nevím, kolik je rajčat, grepů, mandarinek atd. do kila. nemluvě o "hrsti" brouků, lžíci kakaa, lžičce medu, několika olivách... ale málo to nebude. od té doby, co jsem na cestě k raw, se mi rozhodně zvedly náklady za jídlo. Mám obavu, že se pohybuju mezi 100-200 denně. ta horní hranice snad není často, kdyby to bylo furt, tak teda 6000 měsíčně za jídlo, uffff, to by asi nešlo. snad časem snížím množství a dospěju k větší jednoduchosti.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od Sweetie »

a tak by to prave nemelo bejt, clovek by si jidlo nemel vubec kupovat, naopak ho pestovat, nebo si ho utrhnout v sade, parku, prirode :) mym cilem je naopak dokazat ze vitarianstvi osvobozuje, ze je aspon svobodnejsi (svazuje min penezi) nez klasicky konzumni zivot. a to bude jeste trnita cesta. musi se najit.
kybl
Příspěvky: 82
Registrován: sob říj 20, 2007 19:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od kybl »

no me to nejak hazi mezi 8 a 9 ti tisici mesicne. je to dost, ale funguje to vyborne...kdyz rikam dost, myslim dost mama s tatou projedi dohromady pulku toho co ja :) . nejak stejne mam pocit, ze dokud je to mozny tak to za to stoji.
dvdmchl

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od dvdmchl »

ze vitarianstvi osvobozuje, ze je aspon svobodnejsi (svazuje min penezi) nez klasicky konzumni zivot
Vitarianství může být provozováno úplně stejně konzumně jako jakýkoliv jiný styl. Vitariánství samo o sobě neosvobozuje.
Uživatelský avatar
Rawbiker
Příspěvky: 135
Registrován: pát led 09, 2009 22:00

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od Rawbiker »

Takze vcera:
Banany 2kg 3Eur
Jabka 2kg vlastne zasoby
Vlasaky asi 15dag vlastne zasoby
Pomarance 1,5kg 2Eur
Vceli Mad do 100g vlastna produkcia
Karotka 4ks 0,5Eur
Avokado 1ks 1Eur
Mango 1ks 1Eur
Rimsky salat 1ks 1Eur

Total 8.50 Eur

Este stastie,ze mam zasoby jablk a orechov lebo ked mi dojdu tak sa moja spotreba zdvihne este o nejake 3 - 4 Eura.Neviem si predstavit ako moze niekto fungovat na 5 ks ovocia a kuse travy denne.Ja musim stale jest aj ked moja vaha tomu nezodpoveda.Mozno je to porucha travenia?
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od Sweetie »

to nasvedcuje stale znecisteni strev, telo neumi vyuzit vsechnu nutricni hodnotu prijmutych potravin. jinak nebio si kupujes napul jelikoz mas vlastni zasoby, takze ze by ses krmil jen umelou chemii se da vyloucit.
dvdmchl

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od dvdmchl »

Ješte pořádné rozkousání pomáhá k velkému snížení spotřeby. Ale s tím mám osobně velký problém, jídlo pořád dost hltám. Ale když si na to dám pozor a pěkně pomalu a dlouho koušu, pak mě fakt nasytí mnohem menší porce.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od Sweetie »

dvdmchl píše:Ješte pořádné rozkousání pomáhá k velkému snížení spotřeby. Ale s tím mám osobně velký problém, jídlo pořád dost hltám. Ale když si na to dám pozor a pěkně pomalu a dlouho koušu, pak mě fakt nasytí mnohem menší porce.
to je pravda. taky na to zapominam, dik
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od Selma »

Jj, to je potíž nehltat. Tuhle jsem si uvědomila, že ponejvíce hltám, když jím spořádaně u stolu. Jednak sezení na židli je pitomá poloha, když mám skřípnutý žaludek a jednak koukám do příborníku, takže se nudím. Déle žvýkat vydržím v křesle u televize :D A úplně nejdéle samozřejmě venku, to můžu žvýkat celý den, něco u toho dělat ... ideální.
Uživatelský avatar
Rawbiker
Příspěvky: 135
Registrován: pát led 09, 2009 22:00

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od Rawbiker »

So zutim nemam problem kedze ovocie jem hlavne vo forme smoothie a salat prebehnem cez HJ.Mozno aj preto je moja spotreba taka velka lebo ked nahadzem do mixera kilo ovocia a zjem to asi za 5 minut tak za hodinku ani neviem,ze som nieco jedol.
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od veri »

prosimtebe, avokádo za 1 euro? to je doost :shock:
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
dvdmchl

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od dvdmchl »

So zutim nemam problem kedze ovocie jem hlavne vo forme smoothie
No při vším respektu to právě se žvýkáním problém máš. Trávení začíná už v ústech. Tělo formátuje sliny podle chuti a tak předtráví potravu ještě před spolknutím a žaludek mezi tím dostane informaci co se do něj valí a sám se na to připraví.
Tím že pomocí džusu obejdeš vstupní bránu překvapíš žaludek nepřipravenej.
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od tristazmista »

presne tak, pokud jidlo dokonces zvykas hodne dlouho, je natravene v ustech do takove miry, ze ma uplne jinou chut nez kdyz si do neho kousnul. Mnoho lidi ty smoothies a dzusy do sebe hrkne behem par minut a to je chyba. Taky sem to delal, ale ted stavu piju po malych douskach a peclive v puse prozmoulam :)
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od RadkaS »

kybl píše:no me to nejak hazi mezi 8 a 9 ti tisici mesicne. je to dost, ale funguje to vyborne...kdyz rikam dost, myslim dost mama s tatou projedi dohromady pulku toho co ja :) . nejak stejne mam pocit, ze dokud je to mozny tak to za to stoji.
Ale jeste si do toho pripocitej, energii, kterou musi rodice vynalozit na to vareni, peceni, smazeni, zavarovani, mrazeni, chlazeni a taky vodu a cistici prostredky a nadobi, ktere musi take mit, aby bylo v cem varit, cim nabirat a z ceho jist...
Naposledy upravil(a) RadkaS dne pon úno 16, 2009 16:21, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Rawbiker
Příspěvky: 135
Registrován: pát led 09, 2009 22:00

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od Rawbiker »

To je pravda,so zutim mam fakt problem lebo moje zuby su na srot.Takze asi doma pohladam mensiu lyzicu.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od RadkaS »

RadkaS píše:
kybl píše:no me to nejak hazi mezi 8 a 9 ti tisici mesicne. je to dost, ale funguje to vyborne...kdyz rikam dost, myslim dost mama s tatou projedi dohromady pulku toho co ja :) . nejak stejne mam pocit, ze dokud je to mozny tak to za to stoji.
Ale jeste si do toho pripocitej, energii, kterou musi rodice vynalozit na to vareni, peceni, smazeni, mrazeni, chlazeni a taky vodu a cistici prostredky a nadobi, ktere musi take mit, aby bylo v cem varit, cim nabirat a z ceho jist...

Jo a taky cas, ktery musi vareni venovat... ten je sakra drahej a k nezaplaceni. Z dlouhodobeho hlediska vidim vitastyl jako levnejsi variantu od varaku, jen to neni znatelne videt na prvni pohled nebo v jednom mesici. Ale kdyz se do toho zahrne opravdu vsechno, tak by byl jeden prekvapenej.
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od jans »

RadkaS píše:
RadkaS píše:
kybl píše:no me to nejak hazi mezi 8 a 9 ti tisici mesicne. je to dost, ale funguje to vyborne...kdyz rikam dost, myslim dost mama s tatou projedi dohromady pulku toho co ja :) . nejak stejne mam pocit, ze dokud je to mozny tak to za to stoji.
Ale jeste si do toho pripocitej, energii, kterou musi rodice vynalozit na to vareni, peceni, smazeni, mrazeni, chlazeni a taky vodu a cistici prostredky a nadobi, ktere musi take mit, aby bylo v cem varit, cim nabirat a z ceho jist...

Jo a taky cas, ktery musi vareni venovat... ten je sakra drahej a k nezaplaceni. Z dlouhodobeho hlediska vidim vitastyl jako levnejsi variantu od varaku, jen to neni znatelne videt na prvni pohled nebo v jednom mesici. Ale kdyz se do toho zahrne opravdu vsechno, tak by byl jeden prekvapenej.
a ještě 30kč za doktora :D
Uživatelský avatar
Michal S.
Příspěvky: 229
Registrován: stř čer 06, 2007 19:37
Bydliště: Svitavsko

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od Michal S. »

Dnes jako každé pondělí půst o destilce.
Takže skoro zadarmo. Destilku si dělám doma a kolik platím za 1kwh momentálně nevim. Asi půl litru destilky. :P
Uživatelský avatar
Rawbiker
Příspěvky: 135
Registrován: pát led 09, 2009 22:00

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od Rawbiker »

veri píše:prosimtebe, avokádo za 1 euro? to je doost :shock:
Bohuzel take su u nas ceny.Dnes dokonca bolo mango za 1,20 a salat za 1,3.Hlavneze parky Favorit maju za 1,79 za kilo.Veru keby mam zenu a pat deti asi by sme cela rodina ficali na hemendexe.Nastastie si mozem dovolit vacsiu cast vyplaty minut na ovocie.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od RadkaS »

jans píše:
Ale jeste si do toho pripocitej, energii, kterou musi rodice vynalozit na to vareni, peceni, smazeni, mrazeni, chlazeni a taky vodu a cistici prostredky a nadobi, ktere musi take mit, aby bylo v cem varit, cim nabirat a z ceho jist...

Jo a taky cas, ktery musi vareni venovat... ten je sakra drahej a k nezaplaceni. Z dlouhodobeho hlediska vidim vitastyl jako levnejsi variantu od varaku, jen to neni znatelne videt na prvni pohled nebo v jednom mesici. Ale kdyz se do toho zahrne opravdu vsechno, tak by byl jeden prekvapenej.[/quote]

a ještě 30kč za doktora :D[/quote]
:P a ne jednou :P
kybl
Příspěvky: 82
Registrován: sob říj 20, 2007 19:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od kybl »

RadkaS píše:
RadkaS píše:
kybl píše:no me to nejak hazi mezi 8 a 9 ti tisici mesicne. je to dost, ale funguje to vyborne...kdyz rikam dost, myslim dost mama s tatou projedi dohromady pulku toho co ja :) . nejak stejne mam pocit, ze dokud je to mozny tak to za to stoji.
Ale jeste si do toho pripocitej, energii, kterou musi rodice vynalozit na to vareni, peceni, smazeni, mrazeni, chlazeni a taky vodu a cistici prostredky a nadobi, ktere musi take mit, aby bylo v cem varit, cim nabirat a z ceho jist...

Jo a taky cas, ktery musi vareni venovat... ten je sakra drahej a k nezaplaceni. Z dlouhodobeho hlediska vidim vitastyl jako levnejsi variantu od varaku, jen to neni znatelne videt na prvni pohled nebo v jednom mesici. Ale kdyz se do toho zahrne opravdu vsechno, tak by byl jeden prekvapenej.
jojo to si taky rikam..akorat to neni na prvni pohled videt presne tak.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od awa »

Ono je to hodně jiné, když má člověk rodinu s caparty...Tam je každá koruna dobrá, tak člověk lépe zvažuje, jestli se v jídle ukočíruje. Taky je to něco jiného, když je člověk ve věku mezi 14-20plus minus individuálně, v tomhle věku jsem byla skutečný otesánek, neustále hlad, žravost či jak to nazvat a vidět to na mě nebylo. Takže chápu. Útěchou snad může být, že ta hladovost je dočasná.
Jinak za sebe můžu říct, že vita nemusí být drahé, ale jde o to, v jaké fázi se člověk nalézá, pokud je ustálený, tak to do peněz neleze. Na vařanství jsem toho do sebe naládovala dost a bylo to tak 3-4 x dražší!
Uživatelský avatar
Rawbiker
Příspěvky: 135
Registrován: pát led 09, 2009 22:00

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od Rawbiker »

Na varenom moja spotreba tiez bola este vyssia.Tak ako zjem teraz naraz liter ovocnej kase,tak predtym to bolo napr. kilo spaget,este jedno pivecko a obed bol vybaveny.Az sa cudujem,ze ma z toho neporazilo.Ale take kvanta som zacal zravat az po prechode na vegetarianstvo v puberte.Hrozne ked si spomeniem na tie casy.Ludske telo znesie fakt vela.
listy
Příspěvky: 223
Registrován: sob lis 22, 2008 16:50

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od listy »

awo, mě třeba ta žravost opouští velmi velmi pomalu. pubertální otesánkovství mi vydrželo téměř do třicítky. teď už to není takové, ale pořád jsem jedla (před přechodem na raw - teď to nějak nelze srovnávat) víc než manžel! kdepak nějaké něžné dámské porcičky! (:-)
Odpovědět