Za kolik denně?

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od s.arik »

Bohužel, pokud se nedržím na uzdě, okolo 100,-

To ale nabourává rozpočet, takže se chvílema krotím :lol: a dlouhodobý průměr je těch cca 75Kč na den jen pro mne.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od tristazmista »

Za kolik denne? ja to moc nepocitam, ale snim minimalne 3-4 kila ovoce. Vitastyl je drazsi jen na suroviny. Vemte si ze varaci musi na obedy z prace chodit nekam do restauracky, kde jim jidlo nekdo pripravi, uz tohle se prodrazuje. Dalsi penezi utrati za veci ktere je udrzuji pri bdelosti, pac imunita se osalit neda a clovek je proste po varenym unaveny, lehce se to da vypozorovat na okoli, koukejte jak vsichni po vydatnym obede krouti ocima na vsechny strany a tezce je presel humor :) tak prijdou na radu kavicky, energy drinky, ta taky nejsou zadarmo a prinasi dalsi stimulovanou energii. Vetsina take utrati za cigara peknej pakl penez, krabka stoji kolem 60-70 a ma se zdrazovat. A ztrata casu varenim a umyvanim nadobi, uklizenim po veceri, zvalst kdyz je varak z prace tak vycerpany je jiste neprijemna. A to nemluvim o tom case kdy jsou nemocni a jejich tela se cisti :? kolik maji cenu mesice prolezenych dni za vas zivot?? jakou cenu ma to kdyz nelitate po doktorech. Jakou cenu ma to ze netrpite depresemi, akne, nizsim sebevedomim. Kvalita zivota se neda koupit... Myslim, ze kdyby nekde prodavali za 15 000 nasledujici rok bez bezne nemoci, byla by tam fronta. Stejne tak jako program vyhne se mi rakovina cca 250 000 by se taky dobre prodaval, jako motivace by stacil jeden nemocny v rodine nebo u znamych, kteryho rakovina doslova prozrala zaziva.
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od s.arik »

300zmísta, krásně se to čte.

doufám že mě to akné taky opustí, jinak nemocná jsem nebyla nikdy, nekuřák, nekafař, vařená strava mě opravdu stála primárně méně peněz, než vita....ale ne o moc.
a až přestanu být otesánek, bude to asi i úspora :D
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od Katarína »

veri píše:prosimtebe, avokádo za 1 euro? to je doost :shock:
Za 1 euro som nasla najlacnejsie - v Kauflande a Jednote. V Bille 1,29 EUR. A ked konecne raz natrafim na normalne jedle makke, tak to neriesim.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od Katarína »

tristazmista píše:Vemte si ze varaci musi na obedy z prace chodit nekam do restauracky, kde jim jidlo nekdo pripravi, uz tohle se prodrazuje.
Nemusia. Mozu si priniest jedlo z domu a prihriat si ho v mikrovlnke. :wink:
Zaroven sa da vymysliet aj nejaka lepsia alternativa aj v tomto smere.
Hlavne u tych, ktori si do jedla nemozu dovolit investovat napr. tych vyssie spominanych 9 000,- :shock: mesacne. Vsetkych do jedneho vreca rozhodne hadzat netreba.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od Katarína »

Tieto porovnavacky su aj tak uplne umelo vykonstruovane, pretoze su zovseobecnene. Treba vzdy porovnavat sameho so sebou.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Vejmutovka
Příspěvky: 228
Registrován: čtv říj 09, 2008 19:08

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od Vejmutovka »

Souhlasím s Katarínou. Někdy jsou totiž ty argumenty PRO vitariánství zrovna tak za vlasy přitažený jako ty PROTI. Některé působí vycucané z prstu a za hranicí logična, viz ta argumentace v jiném vlákně, že vitariáni ušetří 300 000,- za léčbu civilizačních nemocí a podobné perly. Nebo že vitariánství je jediná cesta ke zdraví. Není ! Vemte si Eskymáky, čím se živí, syrovým rybím masem a tukem nebo Japonce s jejich rýží, rybami a fermentovanou sójou a jsou to obecně zdravé národy. Tahle planeta je rozmanitá a stejně tak jsou rozmanité i krajiny a jídelníčky lidí, kteří v nich žijí. Budete snad Laponcům, kteří se po staletí cpou sušeným sobím masem a lososy tvrdit, že to dělají úplně špatně ?
S každým takovým příspěvkem jaké se vyskytly výše získává debata akorát na fanatičnosti, no ale proti gustu...
Mě tedy živení se syrovou stravou vychází jednoznačně dráž než kdybych byla na běžné potravě. Vždyť si vezměte jak se člověk zasytí rýží, nudlemi, chlebem, luštěninami a jaký je poměr těchto potravin váha/cena. O tíze nákupů syrového ovoce a zeleniny nemluvě, já už mám za ty roky ruce vytahané jak šimpanz.
Samozřejmě mě to ale od vitariánství neodrazuje. Byla bych sice ráda, kdyby mě jídlo stálo míň, ale beru to tak, že i tak to stojí za to.
Pinus strobus
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od Panda »

Eskymáci asi nepatří mezi zdravé národy, když se dožívají v průměru tak 35 let, že.

Argumentovat zda je levnější vitariánství nebo vařanství je fakt hloupost, důležité je že jde člověku o zdraví a za to mu ty peníze určitě stojí, do zdraví je potřeba investovat i kdyby to mělo být více. Lépe než to cpát do kouření, alkoholu, gemblerství... což znamená že hlavní rozdíl je vlastně v tom, že člověk začíná více dbát o sebe a své zdraví a svůj způsob života (takže vlastně ne jen strava) a začíná si sebe více vážit namísto aby si užíval rychlých a snadných smyslových požitků, takže to není jen otázka čím se živí, ale to už tady říkali ostatní tisíckrát.
Vejmutovka
Příspěvky: 228
Registrován: čtv říj 09, 2008 19:08

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od Vejmutovka »

Laponci nemívají civilizační choroby a stařešinů mají mezi sebou taky dost.
Pinus strobus
dvdmchl

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od dvdmchl »

Laponci jsou celé dny na vzduchu, hodně se hejbou a pevně věřím že se i hodně nasmějou. Tancujou a zpívají si. To pak imho člověk může sežrat jednoho čuníka denně a nic mu nebude.
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od veri »

já to neberu jako utrácím-neutrácím.. mám na to? jasně, mám, ale beru to spíš tak, že je to o pokoře, když vím, že někdo nemá víc než 30kč na den, někdy se vžít finančně do jeho kůže by bylo dost zajímavé a k zamyšlení.
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Vejmutovka
Příspěvky: 228
Registrován: čtv říj 09, 2008 19:08

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od Vejmutovka »

No já bych to spíš připsala těm tučným rybám, Omega 3,6,9 kyseliny atd., znáte to. Prostě co jim příroda nedopřála na haldách ovoce jako nám, to jim přidala zase do jezer a řek.
Ad to utrácení - já si vážím toho, že si můžu kupovat k jídlu víceméně co chci /jako myslím co se týče nabídky/. Neznamená, že si to všechno kupuju, ale jsem vděčná za tu možnost. Protože vysvětlujte mamince v Africe, že by svému dítěti neměla dávat převážně kukuřičnou polentu a mléko smíchané s kravskou krví, protože nastrouhaná mrkev s jablkem je lepší. Dá vám právem do nosu.
Pinus strobus
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od veri »

ale jo, to jsem na mysli neměla, to by samozřejmě nešlo, nejde o to, co si za těch 30 kč koupím, ale kolik - prostě jsem měla na mysli jak se vžít do situace, že mám takhle malý limit..
ovozelu si samozřejmě za těch 30kč koupíš asi míň, než té kukuřice..
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Vejmutovka
Příspěvky: 228
Registrován: čtv říj 09, 2008 19:08

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od Vejmutovka »

No přesně o tom jsem mluvila v tom prvním příspěvku přece.

Říkám znovu, já si vážím toho, že takhle můžu jíst, protože pokud se porovnávám s tím, jak jí okolí /chleba a balíček sýra = 40,-Kč jim samozřejmě vydrží déle nez mě kilo pomerančů, kteréžto taky 40,-/, tak se stravuju nadstandartně. Dalo by se argumentovat, že za těch 40,- bych se mohla několik dnů živit slušným množstvím třeba mrkve, českých jablíček nebo zelí, ale to mi dneska už střeva nevezmou. Takže jsem u své výchozí premisy - vitariánství se MNĚ prodražuje.
Tu Afriku jsem zmiňovala proto, že my narozdíl od nich máme možnost volby, oni ne. To je strašný rozdíl a přijde mi k úvaze mnohem zajímavější než to, jestli tady v našich končinách jí někdo za 30,- a někdo za 70,- denně.
Pinus strobus
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od tristazmista »

Promin vejmutovko, ale ma zkusenost je jina. Mel sem nekolik let problemy s CFS, nemoci se stridali jak na bezicim pasu a az prechod na vita znamenal obrat o 180 stupnu. Ani jedna nemoc a unava a s tim dalsich xx problemu zacalo ustupovat. Stalo by se mi tohle na laponske strave ktera obsahuje 0 gramu jednoduchych cukru jako nejlepsiho paliva pro lidske telo, jeho imunitni system?? Kde bych bral vitamin C na boj s virozami, kterymi sem trpel nekolikrat rocne a byly pomerne dlouhe!! Reknu ti to jednoduse, nic by se chlastanim tuku, nebo pojidanim japonskeho sushi nezmenilo a i kdyby nahadou tak velmi velmi malo. Duvodem je to ze ta strava je pro telo toxicka, nikoliv lecebna. I kdyz zdravemu ihned neuskodi, nemocnemu jiz ano...
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od Katarína »

Vejmutovka píše:Mě tedy živení se syrovou stravou vychází jednoznačně dráž než kdybych byla na běžné potravě. Vždyť si vezměte jak se člověk zasytí rýží, nudlemi, chlebem, luštěninami a jaký je poměr těchto potravin váha/cena. O tíze nákupů syrového ovoce a zeleniny nemluvě, já už mám za ty roky ruce vytahané jak šimpanz.
To tiez nemusi byt konecna faza. Mozno raz bude tvorit Tvoje jedlo 1 kus ovocia (mozno ani nie cely), najes sa tymto stylom raz denne a dalsi den si hodis z tolkej sytosti postik. :wink: A kto tvrdi, ze to tam musi skoncit a nemoze to pokracovat v podobnom duchu dalej. :wink:
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
dvdmchl

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od dvdmchl »

Fakt by mně zajímalo jestli breathariáni jsou skuteční, nebo je to jen výmysl.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od Katarína »

Mna osobne to netrapi vobec, pretoze ci existuju alebo nie, s mojim osobnym zivotom to nema v praxi absolutne nic. A ako inspiracia to sluzi tak ci tak. Ale to zmensovanie porcii a frekvencie jedenia pocitujem, snazim sa s tym suzniet, nechavam to volne plynut a neriesim. :D
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od Panda »

dvdmchl píše:Fakt by mně zajímalo jestli breathariáni jsou skuteční, nebo je to jen výmysl.
Já si myslm že je to VELKÁ blbost a pověra. ;-) Jak jsem poznal více lidi tak jsem zjistil, že velmi rádi si vymýšlejí - z různých důvodů - např. aby upoutali nebo prostě jen aby rozvířili ostatním myšlenky (ne že bych to také občas rád s oblibou nedělal). Když někdo tvrdí, že takto žije hromady let, tak si 100% vymýšlí (viz např. úvodní části Malachova Hladovění ve kterých takové případy vypisuje - vůbec přitom neuvažuje o tom, zda jsou příběhy pravdivé, ale staví na nich jako na holém faktu - a pak to zas všichni od něj slepě opisují, protože původní zdroj přece psala "autorita").

Pro zájemce viz: http://www.dingir.cz/dingir/1999_4/clan ... _4_11.html
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od Katarína »

Teraz prakticky: co to pre Teba meni, ci existuju, alebo nie?
Ak by zrovna s Tebou jeden byval a cely den sa od Teba nehol a nemal by ako blafovat, asi by si ho bezhlavo kopirovat aj tak nesiel, nie? :wink:
No a keby si zrovna aj vsetci na svete vymyslali, keby si to raz tak citil, tak to skratka budes zit a moze Ti byt akurat tak jedno, ked Ta zacnu ostatni presviedcat, ze namiesto super extra energie by Ti malo byt zle, lebo urcite nemas dostatok toho a toho?

Jest (teple jedlo) sa predsa "musi". :wink:
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
dvdmchl

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od dvdmchl »

Pro mně by to znamenalo hodně že existujou. Stejně jako prokazatelná existence vitariánu mě dovedla k vita. O existenci breatharianů pochybuju. Osobně věřím že je to možné, čistě pro to že věřím v nekonečný vesmír a v nekonečném prostoru je matematicky možné vše. Ale zatím pochybuju, že by se někdo do podobného stavu kdy dostal.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od Katarína »

No ved v poho, kazdy funguje inac. Mne bolo aj pri vitarianstve suma fuk, ci sa tak stravuje aj niekto iny, alebo nie. Mala som to v kategorii inspiracii, prisiel pravy cas a bolo. :D
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Rawbiker
Příspěvky: 135
Registrován: pát led 09, 2009 22:00

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od Rawbiker »

Vejmutovka píše:Laponci nemívají civilizační choroby a stařešinů mají mezi sebou taky dost.
Laponci maju v tele najvyssiu koncentraciu tazkych kovov na svete.Je to preto,ze zeru ladove medvede.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od Katarína »

A za kolko denne jedia Laponci? :lol:
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Rawbiker
Příspěvky: 135
Registrován: pát led 09, 2009 22:00

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od Rawbiker »

Keby sa to prepocita na uroven vytazenia prirodnych zdrojov,tak minimalne za 10 vitarianov. :?
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od s.arik »

dvdmchl píše:Pro mně by to znamenalo hodně že existujou. Stejně jako prokazatelná existence vitariánu mě dovedla k vita. O existenci breatharianů pochybuju. Osobně věřím že je to možné, čistě pro to že věřím v nekonečný vesmír a v nekonečném prostoru je matematicky možné vše. Ale zatím pochybuju, že by se někdo do podobného stavu kdy dostal.

Já z vlastní zkušenosti neznám jediného breatheriána, dokonce ani vitariána. Viděla jsem sice Huga z Hor, ale kdo ví, zda nevečeří denně dvě klobásy jako můj muž a jeho výstupy zde na fóru nejsou jen smyšlené (:-) (:-) (:-)

Přesto věřím, že vitariáni existují, není jich málo, vyléčili se z kdečeho a zůstávají zdraví. A tato víra mi pomáhá jíst více a více raw. Bez ní bych neměla motivaci, protože v mém současném stavu tělíčko po ovoci nijak valně nejásá, spíš fňuká, že tamta bábovka krásně voní :lol:

Pro mne mají tento web a knihy např. Walkera a Morseho veliký význam.

BTW v breatheriánství také věřím, ale jít tou cestou zatím nechci.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od Katarína »

s.arik píše:Já z vlastní zkušenosti neznám jediného breatheriána, dokonce ani vitariána. Viděla jsem sice Huga z Hor, ale kdo ví, zda nevečeří denně dvě klobásy jako můj muž a jeho výstupy zde na fóru nejsou jen smyšlené (:-) (:-) (:-)
Verim, ze Hugo z Hor nekeca :wink:, ale tie tabulky Schogotten a pod. zrovna do 100% vitastravy takisto nepatria. :wink: Ale ten komplexny vitapristup tam urcite je.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od Katarína »

No a aby sme neodisli z temy, za kolko denne Hugo z Hor je? :lol:
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od s.arik »

namátkou jeho včerejšek...


Dnešní jídlo:
9-12:30 voda destilovaná 0,3l
12:35 - 13:05 - hroznové víno, asi 0,5kg
16:05 - šťáva grep + 4 pomeranče 0,5l
18:00 - 20:00 - 4 banáni + čajík ovocný teekane višeň + rybí vlašák asi 400g + čokoláda figaro hořká 100g

hrozno - tak 30Kč asi
citrusy taky za 30
banány kolem 20
vlašák netuším
čokoláda 20

takže to bude okolo 100-120Kč....asi....já jsem na tom podobně, kolem stovky :?
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od Katarína »

Tema zachranena. :lol:
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
dvdmchl

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od dvdmchl »

Tema zachranena. :lol:
Né tak úplně. :)
Mi to nedalo a přečetl jsme si celé vlákno breathariánství co je tady na fóru. Hodně zajímavé počtení začínající někde v roce 2004. Tak nějak mi z toho vyplynulo že breatharianství možné je, ale ne pro toho pro koho by bylo cílem.

Tak a už mlčím.

A k tématu, už mi klesla spotřeba jídla o asi 3 libry (od léta). Což je ale způsobeno nižším přijmem ovoce a přidáním zeleniny. A také odebrání ořechů pomohlo dost.
Vejmutovka
Příspěvky: 228
Registrován: čtv říj 09, 2008 19:08

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od Vejmutovka »

Ad Laponci a těžké kovy- no jasně, dnes už je prostředí znečištěné, ryby jsou často plné rtuti atd. Pokud bude někdo jíst dlouhodobě kvanta chemicky ošetřeného ovoce a zeleniny, tak z toho taky může mít určitou otravu organismu, takový případ znám.
Brala jsem to tak, že vycházíme z potravy vyskytující se v neznečištěném prostředí, tak jak tomu bylo kdysi, ať už se jedná o ovoce, zeleninu, suché plody nebo ryby.
Pinus strobus
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od Katarína »

dvdmchl píše:Né tak úplně. :)
Mi to nedalo a přečetl jsme si celé vlákno breathariánství co je tady na fóru. Hodně zajímavé počtení začínající někde v roce 2004. Tak nějak mi z toho vyplynulo že breatharianství možné je, ale ne pro toho pro koho by bylo cílem.

Tak a už mlčím.
To je k teme, ti to maju zadara. :lol:
Ak su. :wink:
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Rawbiker
Příspěvky: 135
Registrován: pát led 09, 2009 22:00

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od Rawbiker »

V podstate tato tema nie je vobec az taka materialisticka ked si clovek uvedomi,ze najlepsia strava je zadarmo.Akurat my asi zijeme v nespravnom klimatickom pasme.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od Sweetie »

bretharianstvi a vubec zivot na zemi, to je jen chemie a fyzika. podle me bretharianstvi by vyresil chemik. presne by spocital kolik kysliku dusiku h2o a jinych prvku kazda bunka potrebuje, pak to chce zivotni trenink naucit se techniku dejchani a vubec se technicky prizpusobit alternativnimu prijmu energie. vzdyt dejchame porad, jime jen obcas. taky se prestehovat nekam do optimalniho prostredi, kde je slunicko a dostatek vlahy ve vzduchu..
vitarianstvi je hlavne vynechavani. ne nahrazovani. treba ryby chemickym ovocem. spis by se mela vynechat i ryba i ovoce. i laponec, kdyz neji uz nic jinyho, jen stridme ryby, 'hovezi' , telo zatezuje mnohem min nez beznej konzumni zvrhlik.
walker pise ze jedy z postriku se drzi ve vlaknine a ze dobrym odstavenim se jedy ve stave nevyskytuou, zustanou ve vlaknine.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od RadkaS »

Sweetie píše:bretharianstvi a vubec zivot na zemi, to je jen chemie a fyzika. podle me bretharianstvi by vyresil chemik. presne by spocital kolik kysliku dusiku h2o a jinych prvku kazda bunka potrebuje, pak to chce zivotni trenink naucit se techniku dejchani a vubec se technicky prizpusobit alternativnimu prijmu energie. vzdyt dejchame porad, jime jen obcas. taky se prestehovat nekam do optimalniho prostredi, kde je slunicko a dostatek vlahy ve vzduchu..
vitarianstvi je hlavne vynechavani. ne nahrazovani. treba ryby chemickym ovocem. spis by se mela vynechat i ryba i ovoce. i laponec, kdyz neji uz nic jinyho, jen stridme ryby, 'hovezi' , telo zatezuje mnohem min nez beznej konzumni zvrhlik.
walker pise ze jedy z postriku se drzi ve vlaknine a ze dobrym odstavenim se jedy ve stave nevyskytuou, zustanou ve vlaknine.

Hezkej prispevek, diky :P
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od Pavluška »

s.arik píše: takže to bude okolo 100-120Kč....asi....já jsem na tom podobně, kolem stovky :?
Já také. :? někdy i míň, ale to jen, když dochází zásoby. Čerstvě po nákupu ten první den sním víc. Protože když se namlsám chuti třeba nějakého ovoce, tak chci další...
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od Sweetie »

mam pocit ze nejvic usetrim kdyz jim cele bio a nejmin kdyz stavim a kupuju nebio.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od Katarína »

Ja zasa najviac usetrim na poste bez pitia. :lol:
Celkovo obchody a pod. nejako extra casto nenavstevujem, lebo mi to pripada okrem ineho aj ako investicia do casu, ktory radsej stravim nejako inac. Takze ked sa raz za cas vyskytne nejaka ochutnavka a pod., v tomto kontexte mi nevadi, ani ked je nieco dost drahe.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od veri »

Katarína píše:Mne bolo aj pri vitarianstve suma fuk, ci sa tak stravuje aj niekto iny, alebo nie. Mala som to v kategorii inspiracii, prisiel pravy cas a bolo. :D
Pro mně tedy taky ne, na tuhle cestu bych nedošla tak rychle, pokud vůbec, nebýt walkera a mojí mamky, ale ani to by nestačilo, pomohlo mi tohle fórum či spíše lidi vyskytující se na něm..
Sweetie píše:kolik kysliku dusiku h2o a jinych prvku kazda bunka potrebuje, pak to chce zivotni trenink naucit se techniku dejchani a vubec se technicky prizpusobit alternativnimu prijmu energie. vzdyt dejchame porad, jime jen obcas. taky se prestehovat nekam do optimalniho prostredi, kde je slunicko a dostatek vlahy ve vzduchu..
žijeme nejen ze přímo ze složek vzduchu (a jídla), ale i z energie z vesmíru, bez té by to možná ani nešlo a nejen nám, ale vůbec celé přírodě
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od Katarína »

veri píše:Pro mně tedy taky ne, na tuhle cestu bych nedošla tak rychle, pokud vůbec, nebýt walkera a mojí mamky, ale ani to by nestačilo, pomohlo mi tohle fórum či spíše lidi vyskytující se na něm..
No ved v poho, kazdy ma predsa iny styl, ja som sa za knizkami nebrala vobec (dodatocne mi napadlo, ze raz mi dal kamos precitat Wandmakera, ale uz ani neviem, co tam pisal, v tom case som bola, myslim, fruktarianka, a tie veci mi tam pripadali zrejme, opakujuce sa a okecavane). K foru som sa tiez dostala az davno potom. Na fore mi vyhovuje velmi to, ze je tu vela ludi a kazdy je iny, nielen co sa stravy tyka, a to je super, mat tolko roznych pohladov sustredenych na jednom mieste :D

S energiou suhlas, spontanny komplexny pristup uznavam ovela viac nez cisto analyticky, aj ked sa samozrejme krasne doplnaju, rovnako ako pri comkolvek inom. :D
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Vejmutovka
Příspěvky: 228
Registrován: čtv říj 09, 2008 19:08

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od Vejmutovka »

Katarína píše:
Vejmutovka píše:Mě tedy živení se syrovou stravou vychází jednoznačně dráž než kdybych byla na běžné potravě. Vždyť si vezměte jak se člověk zasytí rýží, nudlemi, chlebem, luštěninami a jaký je poměr těchto potravin váha/cena. O tíze nákupů syrového ovoce a zeleniny nemluvě, já už mám za ty roky ruce vytahané jak šimpanz.
To tiez nemusi byt konecna faza. Mozno raz bude tvorit Tvoje jedlo 1 kus ovocia (mozno ani nie cely), najes sa tymto stylom raz denne a dalsi den si hodis z tolkej sytosti postik. :wink: A kto tvrdi, ze to tam musi skoncit a nemoze to pokracovat v podobnom duchu dalej. :wink:

Ne ne, já breathariánem být nechci, stejně jako nechci být ani 100% vitariánem. Nevidím pro sebe důvod.
Naposledy upravil(a) Vejmutovka dne ned úno 22, 2009 13:42, celkem upraveno 1 x.
Pinus strobus
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od k.winky »

Chci si to teď začít nějak hlídat, aby mi to vycházelo do 100kč denně ... Tak to ale asi bio bude sváteční záležitost :?

Ale už se těším na léto, to pojedu zadarmo :)
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Vejmutovka
Příspěvky: 228
Registrován: čtv říj 09, 2008 19:08

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od Vejmutovka »

Katarína píše:A za kolko denne jedia Laponci? :lol:
Já myslím, že ti dnešní tak za 10 EURO denně, podle toho jestli se stravují jen doma nebo i někde venku v bistrech. Ti kteří si nic neuloví, dají v obchode za lososí steak tak kolem 3,- a za sobí steak v restauraci tak 30,- EUR.
Pinus strobus
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od Katarína »

No ja Ti poviem, ako to mam vymyslene: :lol:

Keby na mna take obdobie nahodou raz prislo :wink: , tak bezne by som nejedavala, alebo ani nepila, ale raz za cas by som si v ramci atmosferickosti nieco s niekym dala. A nebrala by som to tak, ze pomooooooc, aky jed a znecistenie organizmu, ale tak, ze ved inokedy nejedavam a raz za cas nejaka troska niecoho mi neublizi. V takomto kontexte som kedysi brala aj vitarianstvo aj fruktarianstvo. A ked uz o to ide, celkovo to beriem tak, ze do ziadneho -anstva sa vpasovavat umelo nechcem ani nahodou.

A keby bola niekedy vojna a pod. (snad nie) a jedine dostupne by bolo iba maso, tak si dam pokorne aj to. Navyse poznam viacero ludi, ktori boli dlhe roky vegetarianmi a napriek tomu zasa zacali jest maso, takze nemam preco plkat, ze v mojom pripade toto aj za beznych podmienok nema ako nastat. Do buducnosti nevidim a ani by som vidiet nechcela, prezivat pritomnost je na moj vkus uplne fantasticke. :D

Inac vcera nakup jedla v Tescu zadara, :wink: nevyhovovalo mi tam vobec nic.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od Katarína »

Inac, Vejmutovka, minule som doma na Teba myslela v suvisloti s touto temou a tymi, co varia. Presne tak, je to vzdy o style a prioritach. Ked som bola na vysokej skole, nechcela som si brat od nasich prachy, hoci by mi kludne dali, lebo som uprednostnila nezavislost. U nich som jedla, ked som ich isla pozriet na vikend, tiez mi vzdy nejake jedlo aj nabalili, ale prachy som si od nich nebrala ziadne. Popri skole som ucila matiku a jazyky, za mesiac som si zarobila nejakych 2000 korun slovenskych a aby mi to vyslo na podnajom, ucebnice, dopravu, darceky inym a pod., na stravu som zvykla minut 200,- Sk mesacne, a to som este nebola ani len vegetarianka. :wink:
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od Katarína »

A este som si nasetrila aj na dovolenku do Spanielska. :lol:
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od Sweetie »

no, krasnej priklad, precetla jsem si ho dvakrat.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od s.arik »

Katarína píše:Ja zasa najviac usetrim na poste bez pitia. :lol:
Já ne. Právě jsem skončila malinkatý suchý půstík 26h a po něm toho během 5 hodin snědla, jako jindy za celý den. Ale je mi krááááásně 8)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od Sweetie »

:D
Odpovědět