Za kolik denně?

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Kolik Vás stojí jídlo za měsíc?

Příspěvek od smajliss »

zhruba 50-150kč
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Kolik Vás stojí jídlo na Měsíci?

Příspěvek od mira »

Strašně moc. V podstatě skoro všechno prožerem a ten zbytek projíme.
Ale ve skutečnosti nám ještě něco málo zbude na nájem, vodné, stokné, školkovné, elektronovou energii, levný toaletní papír a mýdlo s jelenem, (ale je to pouze obrázek), tak to ještě není tak zlé.
Přesnou částku si raději nepřeji znát, ale když účet zeštíhlí do subtilní konstituce, trochu víc sušíme huby a trochu méně se přejídáme, avšak pouze do patnáctého, kdy se vypjatá situace na relativně krátkou dobu zlepší a my se opět zhruba na tři týdny protrhneme a jsme bezední, jako kouzelná slánka.
Všeho s mírou.
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Kolik Vás stojí jídlo za měsíc?

Příspěvek od bukaj »

smajliss píše:zhruba 50-150kč
Kolik dní z toho měsíce jsi půstoval? (:-)
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Kolik Vás stojí jídlo za měsíc?

Příspěvek od smajliss »

celkově tak týden + intermetting fasting .. právě v dny, kdy nesnídám a neobědvám, tak utratím jenom 50kč .... těch 150kč jenom když kupuju nějaký sýr
zrovna tenhle víkend jsem domů koupil 200g přestárlé goudy za 120kč .. ta byla úplně sytá, že už jsem potom snědl jenom nějakou zeleninu a stačilo 8)
Uživatelský avatar
Lascalo
Příspěvky: 57
Registrován: pát pro 07, 2012 11:48
Bydliště: Frýdek_místek

Re: Kolik Vás stojí jídlo za měsíc?

Příspěvek od Lascalo »

rudo píše:
Lascalo píše:Mám technický dotaz, za kolik korun měsíčně jíte? (Neberte si prosím tuto otázku příliš osobně, hledám jen odhad mé reálné částky.)
Jsem student a hledám samozřejmě všemožná řešení- bábinčina zahrádka a sběr, ale třeba teď v zimě můžu akorát sem tam navštívit babiččin sklep a už tam toho moc není (řepa, brambory, jablka). Určitě vím, že je důležité shánět sledovat slevy v super/hypermarketech, ale vlastně nemám představu.
skamarat sa s veverkami a na lusknutie prstom ti prinesu susene hriby alebo borovicove semiacka a ak ti bude zima tak sa pritul k medvedovi, zahreje ta.
Hele, na veverky mi nesahej, jsou to mazané svině, ochočili jsme si dvě, místo louskání ořechů sraly na terasu a jako třešínku na dortu mému otci nachcaly do klávesnice notebooku, když pracoval na zahradě a zašel si domů uvařit kafe. Ty naše mrchy už ani nesbírají ořechy ze stromů, ale chodí si rovnou do košů na balkon a navíc pěkně koušou. Lidi, veverky jsou nevděčné! :D Úplní malí Satanové!
Onehdy se mi zdálo, že mě honí medvěd, ve sníři to znamená nějakou zradu od přítele, ovšem byli to medvědi pandy... Tak nevím, jestli to funguje i tady :)
Uživatelský avatar
Lascalo
Příspěvky: 57
Registrován: pát pro 07, 2012 11:48
Bydliště: Frýdek_místek

Re: Kolik Vás stojí jídlo na Měsíci?

Příspěvek od Lascalo »

mira píše:Strašně moc. V podstatě skoro všechno prožerem a ten zbytek projíme.
Ale ve skutečnosti nám ještě něco málo zbude na nájem, vodné, stokné, školkovné, elektronovou energii, levný toaletní papír a mýdlo s jelenem, (ale je to pouze obrázek), tak to ještě není tak zlé.
Přesnou částku si raději nepřeji znát, ale když účet zeštíhlí do subtilní konstituce, trochu víc sušíme huby a trochu méně se přejídáme, avšak pouze do patnáctého, kdy se vypjatá situace na relativně krátkou dobu zlepší a my se opět zhruba na tři týdny protrhneme a jsme bezední, jako kouzelná slánka.
Tak to je mazec, já mám totiž kasu studentsky štíhlou, tak nevím, jak to půjde zvládnout, když zatím ještě nepracuju a živí mě hlavně rodiče.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Kolik Vás stojí jídlo na Měsíci?

Příspěvek od rudo »

Lascalo píše:
Tak to je mazec, já mám totiž kasu studentsky štíhlou, tak nevím, jak to půjde zvládnout, když zatím ještě nepracuju a živí mě hlavně rodiče.
zdrava strava je predsa lacnejsia ako bezna strava populacie

ak nekupoujes na pitie sladke vodicky nekupujes kafeinove vodicky , pijes cistu vodu, na caj si nazbieras vlastne bylinky a nasusis ich.

nekupujes si cukriky cokolady zakusky pekarenske vyrobky torty atd a nekuopujes rozne udeniny a lahodky, drahe salamy a klobasy...

sa pamatam ked sme este za sociku ako jogini propagovali vegetarianstvo a kolega z roboty sa na to dal a previedol aj celu rodinu tak si stale pochvalov ako usetri kazdy tyzden 500 Kcs ( to boli kedysi velke prachy) len tym ze nekupuju maso na vikend (kacica rezne kurence klobasy...)
5 2 8
galvanometr
Příspěvky: 167
Registrován: pát lis 09, 2012 20:01
Bydliště: Brno

Re: Kolik Vás stojí jídlo za měsíc?

Příspěvek od galvanometr »

Lascalo píše:Hele, na veverky mi nesahej, jsou to mazané svině, ochočili jsme si dvě, místo louskání ořechů sraly na terasu a jako třešínku na dortu mému otci nachcaly do klávesnice notebooku, když pracoval na zahradě a zašel si domů uvařit kafe.
My máme (polo)ochočenou kunu skalní a je to úplně stejný. Má svá srací (značkovací) místa, krade věci (rukavice, vidličky, tenisáky, hodinky, ...) a napadá lidi (hihi). Stejně ho mám nejradši, protože je tak divokej a nevyzpytatelnej.

A abychom nebyly úplně OT tak já propapám odhadem asi 4000-5000,-. Teď bych jedl jen melouny.
Pravdu nebudeme skrývat.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Kolik Vás stojí jídlo za měsíc?

Příspěvek od buc11 »

Lascalo píše:
rudo píše:
Lascalo píše:Mám technický dotaz, za kolik korun měsíčně jíte? (Neberte si prosím tuto otázku příliš osobně, hledám jen odhad mé reálné částky.)
Jsem student a hledám samozřejmě všemožná řešení- bábinčina zahrádka a sběr, ale třeba teď v zimě můžu akorát sem tam navštívit babiččin sklep a už tam toho moc není (řepa, brambory, jablka). Určitě vím, že je důležité shánět sledovat slevy v super/hypermarketech, ale vlastně nemám představu.
:)
možná jsi to úplně nezachytila, ale široko daleko skoro žádný vitarián, takže je dobré se na vitarady i takto pozerať
někteří si vykládají termín vitarián, přes úvodná vysvětlení na hlavní stránce, jako člověk se (podle jejich názoru) zdravě stravující, ovšem co do složení jest škála potravin raw ideu značně přesahující, od huspenin po vařenou rýži s fazolí,
pro úplnost, já si se řadím rovněž k skupině svojsky se stravujících takže pozor,
a teď k tematu, můj způsob ohledně fruit (zeleninu mám veškerou svoji) sestává z 1xtýdenní návštěvy brna, proprocházení všech supermarketů (tedy typů)+zelný trh, prozkoumám poměry v tomto pořadí 1,zralost 2.cena, což je v mém zájmu výhodné, neb čím zralejší tím levnější, a zpětně navštívím ty vyhodnocené a ovoce nakoupím. Tím, že nakupuji ultrarajp banánce za 10, či teď kaki za 5, není cena až zas tak vysoká.
Pozn: nejvíc se i přes letenku ušetří v thajsku, tam se dá ultrasladké ovoce v sezoně pořídit za babku max.2 a navíc v těchto klimatic podmínkách není potřeba se ani otravovat zeleninou
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Kolik Vás stojí jídlo za měsíc?

Příspěvek od Jindra »

buc11 píše:Tím, že nakupuji ultrarajp banánce za 10, či teď kaki za 5, není cena až zas tak vysoká
moje řeč. je bezva, že to, co už lidi považujou za zkažený (a přitom pro mne je to špica ultraripe), dá obchod do výrazné slevy. navíc to nemusím doma tak dlouho dozrávat.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Lascalo
Příspěvky: 57
Registrován: pát pro 07, 2012 11:48
Bydliště: Frýdek_místek

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od Lascalo »

To je skvělý nápad, dneska zajdu prohrabat Billu a její koše zlevněného ovozelu :)
venclík
Příspěvky: 163
Registrován: pát bře 21, 2008 1:13

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od venclík »

Jíst jenom klíčené zrna. To vyjde levně. Ale fakt.
Na výběr je z těchto hlavních druhů (odzkoušeno):
-čočka, mungo, hrách, pšenice ozimá

I s občasným přilepšením bych počítal tak 8 Kč/den. To máme 250 Kč za měsíc. To se dá, ne?

Ale to jen čistě teoreticky...
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od buc11 »

venclík píše:Jíst jenom klíčené zrna. To vyjde levně. Ale fakt.
Na výběr je z těchto hlavních druhů (odzkoušeno):
-čočka, mungo, hrách, pšenice ozimá

I s občasným přilepšením bych počítal tak 8 Kč/den. To máme 250 Kč za měsíc. To se dá, ne?

Ale to jen čistě teoreticky...
fuj
RADU
Příspěvky: 17
Registrován: úte pro 17, 2013 19:28

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od RADU »

...jak to tady pročítám tak stravovat se vita raw a ještě bio není rozhodě levná záležitost nehledě na to co některá příprava pokrmů zabere času.Dále je to dostupnost některých potravin.Obchody zdravé výživy nemají zcela uspokojivý výběr je třeba objednat přes net i tak mají v nabídce většinou pouze něco...
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od Janek »

nejvyhodnejsi je (zatim) Prana :-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Za kolik denně?

Příspěvek od rudo »

aha tohle je tady zase vo zvanci, jsem myslel ze si tady resi Pretty Woman
5 2 8
Odpovědět