MENZES

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: MENZES

Příspěvek od RadkaS »

Fiona píše:Sice hodne slabe, vicemene symbolicky, ale vratilo :(
Tak tohle oznaceni se mi libi. To je fakt, mam symbolickou menstruaci :P
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: MENZES

Příspěvek od s.arik »

Katarína píše:
RadkaS píše:Jinak je to tak dvou maximalne tri denni zalezitost, kdy z tebe vpodstate nic netece (drzi se to vevnitr), krome toho, kdyz jdes na zachod.
Ano, istim to polovicou vlozky na den.
tak na takové slaboty si beru látkové vložky :) když už dítě nebalím do pemprsek, tak proč bych se sama měla pařit pod igelitem? :wink:

na normální MS je nejlepší kalich, to už jsem se rozepsala v deníčku Veri...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: MENZES

Příspěvek od s.arik »

RadkaS píše:Ja si davam uplne ty nejmensi a nejtensi, jen pro jistotu, kdyby nejaka kapicka kapla. Skoro vzdycky je ale vyhazuju uplne ciste :mrgreen: .
no a když už MS fakt končí, tak se ani s látkovými vložkami nezdržuju, prostě si jenom dvakrát denně měním a přeperu kalhotky.

když pomyslím, kolik tisíc vložek se produkuje a vyhodí třebas jenom za rok z našeho 11 patrového paneláku, dělá se mi zle. a kde je celé město, ČR, svět :?
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: MENZES

Příspěvek od Katarína »

Tiez na to zvyknem mysliet a nielen pri tejto teme. Uz mam tento balicek asi tak pol roka, este ho dokoncim a potom si chcem kupit tie ekologicke.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: MENZES

Příspěvek od veri »

Ach jo, kde by mohl být svět, kdyby všichni uvažovali podobně :(
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: MENZES

Příspěvek od RadkaS »

Taky kupuju jen eko. Jsou z prirodnich materialu a jsou fakt prijemne. Zadny igelit. To stejne tampony.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: MENZES

Příspěvek od Sweetie »

veri píše:Ach jo, kde by mohl být svět, kdyby všichni uvažovali podobně :(
treba spotreba toaletaku ve vyspelych zemich. kdyby to delali vsichni na svete, uz by pralesy nebyly. moje kamaradka napul pouziva latkovy pleny na dite, aspon takto prispiva.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: MENZES

Příspěvek od Sweetie »

RadkaS píše:Taky kupuju jen eko. Jsou z prirodnich materialu a jsou fakt prijemne. Zadny igelit. To stejne tampony.
ju, a kde se ekotampon da sehnat?
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: MENZES

Příspěvek od RadkaS »

Sweetie píše:
RadkaS píše:Taky kupuju jen eko. Jsou z prirodnich materialu a jsou fakt prijemne. Zadny igelit. To stejne tampony.
ju, a kde se ekotampon da sehnat?
No, donedavna jsem mela zasoby s Ameriky, naposledy jsem kupovala z internetoveho obchodu Biosfera.
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Re: MENZES

Příspěvek od hugis »

Tampóny některé z těch problémů řeší, spoustu dalších ale přidělávají. Vyrábí se to z umělého hedvábí běleného chlorem a z chemicky ošetřené bavlny pěstované kdesi v Číně, takže je to plné dioxinů a podobných lahůdek (pokud vím, neexistují na to snad žádné hygienické normy)... a pak si to má někdo nacpat až k cervixu a ještě sledovat, jak mu to tam hnije. Syndrom toxického šoku není žádná vzácnost, některé nezávislé studie dokonce naznačují souvislost mezi používáním tampónů a vyšším rizikem vzniku rakoviny děložního čípku. Před pár lety se tím zabýval i americký Kongres. (Ono je to jako se škodlivostí kouření... v padesátých letech to byl FUD a nesmysl a trvalo pěknou chvíli, než vyšla pravda najevo navzdory snaze prodejců tabáku. Teď nám výrobci hygienických potřeb samozřejmě také do úplného vyčerpání budou povídat cosi o urban legends, je to levnější než pěstovat bavlnu ekologicky.)
zdroj - článok o MoonCup-e
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: MENZES

Příspěvek od Sweetie »

RadkaS píše:
Sweetie píše:
RadkaS píše:Taky kupuju jen eko. Jsou z prirodnich materialu a jsou fakt prijemne. Zadny igelit. To stejne tampony.
ju, a kde se ekotampon da sehnat?
No, donedavna jsem mela zasoby s Ameriky, naposledy jsem kupovala z internetoveho obchodu Biosfera.
a jaka amerika, severni, stredni, jizni? jizni me laka...
ale dobrej tip na eko, az to prijde budu se pidit po nich.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: MENZES

Příspěvek od RadkaS »

Sweetie píše: a jaka amerika, severni, stredni, jizni? jizni me laka...
ale dobrej tip na eko, az to prijde budu se pidit po nich.
Ja zila v Illinois v Chicagu a okoli a taky v Nevade v Las Vegas.... ale ja Ameriku nemusim, ja nejradeji u nas, doma. Ja uz jsem takova ceska domaci povaha >:-) .
I kdyz pokud tam clovek leti jen na dovolenou a leti obdivovat prirodu, je to urcite zazitek! Ja Ameriku poznala spis z te mene atraktivni strany.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: MENZES

Příspěvek od Sweetie »

RadkaS píše:
Sweetie píše: a jaka amerika, severni, stredni, jizni? jizni me laka...
ale dobrej tip na eko, az to prijde budu se pidit po nich.
Ja zila v Illinois v Chicagu a okoli a taky v Nevade v Las Vegas.... ale ja Ameriku nemusim, ja nejradeji u nas, doma. Ja uz jsem takova ceska domaci povaha >:-) .
I kdyz pokud tam clovek leti jen na dovolenou a leti obdivovat prirodu, je to urcite zazitek! Ja Ameriku poznala spis z te mene atraktivni strany.
tedy, takhle zcestovala. rozhodne bych se do severni jela podivat kvuli prirode. taky jsem cech patriot, i kdyz to zeslabuje, ovsem cesstvi vsude propaguju.
dvdmchl

Re: MENZES

Příspěvek od dvdmchl »

A co je to to cesstvi? Jak se to projevuje?
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: MENZES

Příspěvek od Sweetie »

dvdmchl píše:A co je to to cesstvi? Jak se to projevuje?
to je moje slovo. a asi je to pocit. pocit, ze je mi dobre, kdyz muzu s nekym v cizine mluvit o svy zemi, cesky historii, ceskych osobnostech, ceskych vyrobcich.
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: MENZES

Příspěvek od k.winky »

A tradičních českých jídlech např. knedlo-vepřo-zelo
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
dvdmchl

Re: MENZES

Příspěvek od dvdmchl »

a asi je to pocit. pocit, ze je mi dobre, kdyz muzu s nekym v cizine mluvit o svy zemi, cesky historii, ceskych osobnostech, ceskych vyrobcich.
A ono to nekoho zajima jo? Neber to spatne. Ale ma zkusenost hovori NOT. :)
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: MENZES

Příspěvek od Fiona »

Sweetie, myslim ze vim o cem mluvis :)
Sama za sebe ani nevim poradne kam patrim, vzhledem k tomu ze cca od 12 let hledam kam patrim. CR to asi nebude, to je idiotina. Ale pokud jde o les nad Chotynskou piskovnou, kde me deda ucil zit zivot, to je jina kapitola. Trosku miluju, trosku nenenavidim, trosku proste nevim. Naucila jsem se tolik jazyku, ze bych mohla kandidovat na jazykovou olympiadu, kdyby byla. Neni, umru bez medaile. Komunikovat s clovekem se ucim porad, a jsem daleka cile. Vlastne jsem se k cili nepriblizila ani o pid. Necitim se ani jako Cech, ani jako Evropan (ale kurna je to super o kolik to ulehcuje ty debilni byrokraticky procedury :D). Nekdy se citim jako jediny clovek na svete, i kdyz vim ze je nas pres 6 miliard. Svaty gral moc vysoko, ja mala a lina. Ach jo :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: MENZES

Příspěvek od Pavluška »

Fiona píše:Sama za sebe ani nevim poradne kam patrim, ... CR to asi nebude, to je idiotina....
:) Já se jako Čech (-ška) také hafo let necítím. Už tu žiju víceméně jen fyzicky a jinak si létám v mysli jinde.

Hele, vlákno Menzes.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: MENZES

Příspěvek od Sweetie »

Fiona píše:Sweetie, myslim ze vim o cem mluvis :)
Sama za sebe ani nevim poradne kam patrim, vzhledem k tomu ze cca od 12 let hledam kam patrim. CR to asi nebude, to je idiotina. Ale pokud jde o les nad Chotynskou piskovnou, kde me deda ucil zit zivot, to je jina kapitola. Trosku miluju, trosku nenenavidim, trosku proste nevim. Naucila jsem se tolik jazyku, ze bych mohla kandidovat na jazykovou olympiadu, kdyby byla. Neni, umru bez medaile. Komunikovat s clovekem se ucim porad, a jsem daleka cile. Vlastne jsem se k cili nepriblizila ani o pid. Necitim se ani jako Cech, ani jako Evropan (ale kurna je to super o kolik to ulehcuje ty debilni byrokraticky procedury :D). Nekdy se citim jako jediny clovek na svete, i kdyz vim ze je nas pres 6 miliard. Svaty gral moc vysoko, ja mala a lina. Ach jo :)
to je pekny. taky si nejsem jista, zda v cechach zakotvim. jenze ja treba stravila detstvi/mladi v praha/ceskem krumlove/praha, krumlov malebny mesto a okolni priroda, takze me se cechy libi. to presne zalezi, kde a jak clovek vyrustal. ted resim spis osobni vztah k domovu, zrejme, ne hned, ale za par let tam zakotvim.
dvd, no, tady v manchesteru na ne jdu pres fotbal a pivo. snazim se jim rict ze budvar je pravej ten ceskej.
dvdmchl

Re: MENZES

Příspěvek od dvdmchl »

Sweetie obvam se za anglany vice zajimaji cesky, nez cesstvi. To oni ti odkejvaj vsechno, v predstirani pozornosti jsou to mistri. :)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: MENZES

Příspěvek od Sweetie »

dvdmchl píše:Sweetie obvam se za anglany vice zajimaji cesky, nez cesstvi. To oni ti odkejvaj vsechno, v predstirani pozornosti jsou to mistri. :)
to je pravda. hlubsi smysl to nema. ale znam jednoho, ten se zajima o cesko, pac se zajima o historii, druhou svetovou a cet o ceskych pilotech v anglii. to ja taky a tak jsme si popovidali.
anndulicka
Příspěvky: 59
Registrován: pon bře 09, 2009 17:36

Re: OTÁZKY a ODPOVĚDI - (pokud není lepší místo kam s nimi)

Příspěvek od anndulicka »

Ahoj nemohl by mě prosím někdo ujasnit, proč se zhoršuje pleť před menstruací?Jesli je to hormonama, čištěním,...?Docela by mě to zajímalo...
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: MENZES

Příspěvek od Sweetie »

asi obojim. telo se intenzivneji cisti.
anndulicka
Příspěvky: 59
Registrován: pon bře 09, 2009 17:36

Re: MENZES

Příspěvek od anndulicka »

a nemáte někdo rady jak předejít retenci před menses?Strašně mě to štve, napadlo mě že nejsilnějším diuretikem by mohla být moč.Nevím, nechci zbytečně zasahovat do něčeho co je přirozený...nebo není?Díky moc
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: MENZES

Příspěvek od k.winky »

Taky by mě zajímalo, jak to s menzes je ... S tím co je vlastně přirozené ... Někde jsem slyšela, že je to takový "výmysl dnešní doby" ... Dřív měli ženy menzes jen párkrát do roka, vždy když se tlupa nebo kmen někde usídlily ... Já třeba menzes na vita nemám vůbec... A docela mi to i vyhovuje :)
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: MENZES

Příspěvek od Panda »

Nediv se, tělo si chce před oplodněním připravit čisté prostředí a tak odplavuje krví (i pokožkou) toxiny, což mu při dnešní obvyklé (vařené) stravě dá hodně práce, při syrové stravě to nemusí dělat.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: MENZES

Příspěvek od Sweetie »

winky, procti si toto vlakno, potvrdi se co jsi slysela. ja taky nemam menzes.
jo pando, presny.
anndulicka
Příspěvky: 59
Registrován: pon bře 09, 2009 17:36

Re: MENZES

Příspěvek od anndulicka »

Já jsem si to dřív taky myslela (že je to forma čištění), ale odborníci na všechno (MUDr.) mi to samozřejmě vyvrátili a označili za hovadinu.Hrozný když se člověk zpětně dozvídá takový věci, je mi z toho všeho zle co čtu v knížkách a jaký hovadiny ještě dokážou vymyslet a prezentovat na internetu.Občas přemýšlím jestli jdu i já správnou cestou :( Ale řídím se instinktem a tím, co mi říká tělo.A věřte nebo ne, cítím se báječně a vyrovnaně, takže moje cesta musí být ta správná :) Máte taky někdy pochyby?(předem se omlouvám, já se nikdy nestrefím do správných příspěvků :?
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: MENZES

Příspěvek od k.winky »

Já vím Sweetie, už jsem to tu pročítala a popravdě to beru jako pozitivum :wink:
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: MENZES

Příspěvek od Sweetie »

tak jak to tedy je. zas jsem si nekde neco precetla ze nemit menzes neni v poradku.. pry je potreba na raw strave do sebe cpat proteiny hlavne z beans, nuts, seeds, asi pet salku denne to se prici s mou teorii a uz bych to snist nedokazala. je fakt ze menzes asi pul roku nemam...
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: MENZES

Příspěvek od Fuujin »

To by byl člověk jediný tvor který by menzes měl, opice ho nemají taky třeba..
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: MENZES

Příspěvek od 800914 »

osobne by som veril aj v tomto ze telo ak je zdrave, ciste a dobre zivene, ze funguje tak ako ma.

ale to je len moj dojem. ved skus sa opytal na nazor tzv. autorit raw food pristupu, ti sa v praxi tymto urcite zaoberali, napis kratky mail s otazkou a posli na kontaktne adresy viacerym, uvidis co odpisu.
ak je ta teoria ok, tak to by museli fungovat bez menzesu vlastne vsetky dlhodobe rawfooderky, to ja neviem lebo som sa o to nikdy nezaujimal.
a ak normalne plodia zdrave potomstvo a niesu ziadne ine komplikacie, tak pmn nema zmysel sa znepokojovat.

a co odpisu nacap sem do temy.

napada ma ze v tom by mali mat jasno hlavne zenske dlhodobo praktikujuce a konzultujuce rawfoodizmus, napr. tetuska boutenkovie, manzelka grahama, shazzie, atd.

ale jasno by v tom pmn mali mat aj dlhodobi muzski protagonisti ró.
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: MENZES

Příspěvek od Fuujin »

Menší článek od Laurie Forti je zde http://ecologos.org/menses.htm
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: MENZES

Příspěvek od Panda »

800914 píše:...napada ma ze v tom by mali mat jasno hlavne zenske dlhodobo praktikujuce a konzultujuce rawfoodizmus, napr. tetuska boutenkovie, manzelka grahama, shazzie, atd....
A také Květy by se dalo zeptat na názor, zda s tím má problém, jestli ne tak je to dostatečné ověření v praxi.

Ty názory "proti" píšou možná odpůrci raw stravy, menzes je určitě nutný jen pro lidi na vařené stravě.

Já ho také nemám a nevadí mi to. :D
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: MENZES

Příspěvek od Sweetie »

PANOVE moc dekuji za vase nazory a prispevky k tomuto female problem :) Potesili jste me.
Jsem stejneho nazoru, jen jsem si to chtela utvrdit. ono na internetu neni raw jako raw. spis jsem vahala ze mi opravdu neco chybi, kdyz dodrzuju celkem striktne a rada grahamovu 80 10 10. jak Cisli podotk, asi bych se mela obratit na nekoho, kdo se takto zivi a rodi, to jsou spis podle vseobecnyho nazvoslovi fruitariani, do techto vod zabrousit a asi poslu email grahamove manzelce nebo jemu at si to predaj :) ta mu taky porodila uz dite a vsadim se ze se zivi stejne jako graham. shazie mi prijde na me moc neraw s jejimi cokoladickami, kokosem, kesu a dalsimi hatla patla, nezda se ti?
spis nez o krev mi slo o vytok ktery by se jednou za cas mel objevit, nebo zjistit jestli ovulace funguje, ale to musim nacist.
diky fuujin za clanek, moc se mi libil, logickej.
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: MENZES

Příspěvek od veri »

sweetie, nevím, jestli ti to pomůže, ale já se na raw (jelikož menzes taky už nemám) začla víc pozorovat a můžu říct, že u mě něco jako menzes asi probíhá, akorát bez krve :lol: prostě cca jednou za měsíc mám skoro nepozorovatelný výtok, což mi absolutně nekomplikuje život. první dva měsíce jsem to nepřisuzovala ničemu, ale když se to potřetí objevilo znova, tak jsem si řekla, že to bude souviset s "menstruačním" cyklem :wink:
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: MENZES

Příspěvek od Fuujin »

veri, mám dojem že to co popisuješ je to co popisuje Lauri, co mají např. ty gorily.. Ne že bych tě přirovnával k gorilám.. ale asi to bude správně :D
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: MENZES

Příspěvek od veri »

:lol: dík
(vidíš, ještě jsem ten článek nepřečetla)
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: MENZES

Příspěvek od k.winky »

Já přestala menstruovat už asi dva měsíce na raw ... A nepozoruju vůbec nic a celkem mi to vyhovuje :-) Od té doby, co jsem utekla z gyndy, když mi chtěli kvůli tomu píchat injekce a od té doby se tam nevrátila, to už neřeším a doufám, že je všechno v pohodě... Párkrát jsem už měla příležitost vyzkoušet, jestli bych dětičky mít mohla a břicho mi nenarostlo :D Přisuzuju to ale spíš (zatím) šťastné náhodě a ne neplodnosti...
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: MENZES

Příspěvek od Sweetie »

veri píše:sweetie, nevím, jestli ti to pomůže, ale já se na raw (jelikož menzes taky už nemám) začla víc pozorovat a můžu říct, že u mě něco jako menzes asi probíhá, akorát bez krve :lol: prostě cca jednou za měsíc mám skoro nepozorovatelný výtok, což mi absolutně nekomplikuje život. první dva měsíce jsem to nepřisuzovala ničemu, ale když se to potřetí objevilo znova, tak jsem si řekla, že to bude souviset s "menstruačním" cyklem :wink:
no prave o ten vytok mi jde, jestli ovuluju. ten ja nemam, proste nic.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: MENZES

Příspěvek od 800914 »

napada ma.. no, mozno sa morfujes na chlapa..?
a nic ti nerastie navyse?

(omluva ) nemiestny jouk.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: MENZES

Příspěvek od Sweetie »

such facetious joke
ja se tady snazim prijit veci na kloub..
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: MENZES

Příspěvek od 800914 »

nezlob sa. uz som dobry.

to by ma fakt zajimalo, keby to mali vsetky poctive rawfooderky rovnako, to by bolo jasne ze bezna strava je pricinou.. hmhm.
a zenske to beru ako povinne utrpenie, a pritom by mozno stacilo zmenit zivotostravu.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: MENZES

Příspěvek od Renáta »

Sweetie, možno by to chcelo dobrého gynekológa, ktorý by ti dal jednoznačnú odpoveď na ovuláciu na základe vyšetrenia, kde by videl, či ovulácia je, či nie.
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: MENZES

Příspěvek od Fuujin »

Nechce se některá z vás zeptat Květy jak to má ? Já se ptát nebudu m:-)
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: MENZES

Příspěvek od Dano »

Sweetie píše:spis jsem vahala ze mi opravdu neco chybi, kdyz dodrzuju celkem striktne a rada grahamovu 80 10 10.
Hoci sa ma vobec netyka, tato tema ma celkom svojho casu zaujala, vid moje starsie prispevky. A par veci ma vtedy nakoniec presvedcilo, ze je to ok. Inac ak ides podla Dr. Grahama, v jeho fore sa k tomu vyjadril pomerne strucne a zrozumitelne, vid Getting pregnant. Na otazku:

From: freepam (68.6.87.226)
Subject:getting pregnant
Date: January 18, 2009 at 6:27 am PST

I have read that it is normal for women on this diet to stop having their periods. I always thought that was a sign of ill-health, like women who over-exercise or have eating disorders. So how do you get pregnant while on the diet if your body is not ovulating?

...odpovedal sam Dr. Graham takto:

From: Dr. Doug Graham (DrGraham.vegsource.com)
Subject: ovulating and menstruating are separate issues n/t
Date: January 19, 2009 at 8:36 am PST


Takze ak by som nieco riesil, tak urcite nie samotne krvacanie (teda ze by som sa znepokojoval tym ze nim uz netrpim). Ovalucia je ina vec a nie je problem byt normalne plodnou s pravidelnou ovulaciou, bez neprijemneho niekolkodnoveho krvacania. Si myslim ja, chlap :). A sa divim, ze to tu este citam, ked tomu nemozem plne rozumiet :D .
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: MENZES

Příspěvek od Fiona »

Na nejake joginsko-quasi-tantricke strance jsem cetla, ze menstruacni krvaceni je projevem energeticke inkontinence. Ze by kazda zena mela ve vlastnim zajmu "ocistit stravu" a provadet specificke cviky na posileni panevni oblasti vcetne delohy, aby krvaceni prestalo, ze je to dukazem ze s ni neni vsecko v poradku.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: MENZES

Příspěvek od veri »

Nepřestávám se divit, jak je v té medicíně všecko naruby. Nemáš menzes, píchneme ti injekci...
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: MENZES

Příspěvek od Panda »

veri píše:Nepřestávám se divit, jak je v té medicíně všecko naruby. Nemáš menzes, píchneme ti injekci...
Brzy se jistě dočkáme i: "Jste zdravý? To je nepřirozené! Dostanete injekci!"
Odpovědět