MENZES

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: MENZES

Příspěvek od Fiona »

Brzy se jistě dočkáme i: "Jste zdravý? To je nepřirozené! Dostanete injekci!"
Obavam se Pando ze nikoliv brzy, ale uz davno. Ale to se resilo ve vlakne ockovani, sorry za off topic.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: MENZES

Příspěvek od Fuujin »

V americe už nějakou dobu vydali "lék" který doporučjí brát pro prevenci nemocí
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: MENZES

Příspěvek od veri »

Fuujin píše:V americe už nějakou dobu vydali "lék" který doporučjí brát pro prevenci nemocí
tak jako prevece nemocí existuje i očkování a vitamíny atd., ne?
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: MENZES

Příspěvek od Sweetie »

dano, jsi moc hodny, graham pise pravdu, ano, krvaceni je nepotrebne, z toho se nezjisti jestli je zena fertilni, napr HA vyvola krvaceni ale uz ne ovulaci podle me. musim prave zjistit, jak se ovulace pozna aniz bych musela na testy ci vysetreni, jestli opravdu tim slabym vytokem, nebo ani ten nemusi byt. to chce na pomoc dlouholetejsi vitarianky.
Renatko, taky uvazuju. ono se daji koupit i ruzny testy na ovulaci v lekarnach. aspon tady. tak po zkouskach zkusim.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: MENZES

Příspěvek od Renáta »

Sweetie, inak teda ma môžete privítať v klube bezmenštruačnom... No, ale že mám ovuláciu som spoľahlivo spoznala podľa množstva hlienu a zvýšeného sexuálneho apetítu :oops: Menzes mi vypadol po tom 17. dňovom pôste (vlastne uprostred neho som predčasne mala menzes poslednýkrát) a po tom, ako som po ňom radikálnejšie zmenila stravu. No, nie žeby mi chýbal. Ale predsa len ma upokojila 1 čiarka na teste... :roll:
Naposledy upravil(a) Renáta dne pát dub 24, 2009 15:44, celkem upraveno 1 x.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: MENZES

Příspěvek od Renáta »

Sweetie píše:musim prave zjistit, jak se ovulace pozna aniz bych musela na testy ci vysetreni, jestli opravdu tim slabym vytokem
Hlien počas ovulácie by som neoznačila za výtok (týmto termínom sa skôr chápe chorobný výtok z rodidiel). Hlien je sekrétom krčku maternice a je znakom plodnosti. PMN by mal byť počas ovulácie prítomný aj u vitariániek. Poskytuje spermiám prostredie vhodné na ich pohyb, takže nič nezdravé, ale úplne ok. A je znakom ovulácie. Tak by som si myslela, Sweetie, že to, čo označuješ za výtok, je naozaj spoľahlivý prejav, že sa začala ovulácia. Najmä ak po pár dňoch jeho produkcia ustane a máš zasa suchšie obdobie.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: MENZES

Příspěvek od Sweetie »

jak nad tim tak premyslim, a co jsem si precetla od tebe Renatko, diky moc, a ted od Kveti, urcity rozdily jsem zaznamenala. a zrovna ted, mam na mysli pocity, telni zmeny, vetsi prokrvenost, tvrdsi bricho, citlovost na urcitych casti tela, atd,to vi jen zensky ze jo, takze asi ovulace probiha. musim si to nekam zaznamenat k dnesnimu datumu, pozorovani bude pokracovat. jak Renat pises ze vlastne jen jako indicie by mel poslouzit hlen, vetsi vlhkost, to by taky neco naznacovalo. tak jsme na to prisli(y) i bez testu a mudru.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: MENZES

Příspěvek od Renáta »

No, veď my sme múdre šikuľky. :D To by bolo, aby sme nevedeli, kedy ovulujeme :wink:
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Re: MENZES

Příspěvek od araila »

Zajímalo by mne, zda máte nějaká zkušenost s Mooncup(em). Možná vhodná alternativa hnusných tamponů a vložek.

http://www.menstruace-kalisek.cz/index. ... e=1&root=1
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Re: MENZES

Příspěvek od hofikos »

araila píše:Zajímalo by mne, zda máte nějaká zkušenost s Mooncup(em)
Pokud máš menzes, tak doporučuju ;)
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Re: MENZES

Příspěvek od araila »

Bohužel ano....raději bych neměla! Můžeš s tím i spát?
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: MENZES

Příspěvek od Pavluška »

arailo, nezbude ti nic jiného než sama vyzkoušet. Jsou různé odezvy; ne každému vyhovuje. Copak spaní, to je sranda; ale při sportu se mi kalíšek vůbec neosvědčil i když jsem dodržela všechny zásady. Také mi vadilo měnění kalíšku jinde než doma, a protože člověk není pořád doma, tak jsem to vzdala a jednoho dne kalíšek letěl...
Nejsem teď stopro vita, a menzes stále mám, ale začnu zase trochu pracovat na tom, aby ne (i když aspoň vždy vím, že nejsem těhotná), tj. vysazení kafe a tak. Při periodě používám tampony a pokud to netrvá moc dní, tak to zase taková eko katastrofa není. Ostatně co mám dělat, když mi nevyhovuje slavný kalich. 8)

Tak good luck ať ti sedne. :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: MENZES

Příspěvek od awa »

Já vita jsem a celkem poctivě a menzes mám pořád a kalicha si při mém režimu opravdu neumím představit. Když jsem dlouho v autě, tak je problém...
Co se týká vita a teorií k menzesu, to je věc názoru. Za sebe mohu konstatovat, že dlouhá léta mám nezhoubný nádor a při poctivém vita mi menzes co do krvácení zesílila a prodloužila se. Zase po ostatních stránkách je to super, žádný premenstrák apod. stavy, subjektivně to jako celek hodnotím jako zlepšení. Osobně to spíš beru, že tělo ví, co dělá a má důvod k zesílené detoxikaci. Možné je, že tím, že své tělo nevychyluju v různých rovinách, tak se chová v rámci nějakých mantinelů, než se zcela přešaltuje. Tělo si zaslouží chovat se k němu s úctou a láskou a chápat, že i ono má svoji moudrost. Co se týká duchovní roviny, v této oblasti jsem absolvovala Cestu a právě od té chvíle, to začalo gradovat v detoxikaci, předtím to bylo mírnější, nicméně oproti všežravé éře trochu více a déle. Takže toliko za mně a až zas tady bude někdo prohlašovat, že je to hlavně tím, že není člověk ve vita důsledný, tak jsem proti, není to jediný důvod. Záleží opravdu s čím člověk na vita naskočil....a jak dlouho je vita. Rok je celkem chvilička, takže za dva roky napíšu, jak moje smýšlení pokročilo. :D
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: MENZES

Příspěvek od Pavluška »

awa píše:Takže toliko za mně a až zas tady bude někdo prohlašovat, že je to hlavně tím, že není člověk ve vita důsledný, tak jsem proti, není to jediný důvod. Záleží opravdu s čím člověk na vita naskočil....a jak dlouho je vita. Rok je celkem chvilička, takže za dva roky napíšu, jak moje smýšlení pokročilo. :D
Já psala, že viním hlavně kafe a myslím, že tys psala něco o čaji...
peace
P.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: MENZES

Příspěvek od awa »

Pavluška píše:
awa píše:Takže toliko za mně a až zas tady bude někdo prohlašovat, že je to hlavně tím, že není člověk ve vita důsledný, tak jsem proti, není to jediný důvod. Záleží opravdu s čím člověk na vita naskočil....a jak dlouho je vita. Rok je celkem chvilička, takže za dva roky napíšu, jak moje smýšlení pokročilo. :D
Já psala, že viním hlavně kafe a myslím, že tys psala něco o čaji...
peace
P.
Peace... :lol: Ty moje čtyři čaje za měsíc...no to skoro směšný, ale zase úplně pure to taky neni. Zrovinka dneska mi šéf kázal, že musím pít, měl na mysli minerálky, z kterých se mi obrací žaludek, že mě vůbec nevidí, že bych celý den něco pila. A to nekomentuju, že má pocit, že skoro nejim... :lol:
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: MENZES

Příspěvek od Pavluška »

:) a kdy ty čaje piješ?... při periodě nebo před ní atd...
Dej mu přečíst tvůj dnešní jídelníček. :lol:
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: MENZES

Příspěvek od awa »

Pavluška píše::) a kdy ty čaje piješ?... při periodě nebo před ní atd...
Dej mu přečíst tvůj dnešní jídelníček. :lol:
První a druhý den během menzes, bývá mi chladno. Ten jeden dva je čistě společenského charakteru. Někdy si na jednání čaj dám, i když většinou to bývá tak, že mi hostitel nabídne, uhradí, ale jen si srknu, zjistim, že je to blivajs z vody prapodivné a nevděčně necham... :( Ale nejčastěji si nedávám nic. Dobrá voda moc není.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: MENZES

Příspěvek od Pavluška »

mám za to, že právě první, druhý den, nebo těsně před nimi tím můžeš periodu zesílit. Myslím čajem z čajovníku; bylinkový čaj je dle druhu o něčem jiném.
Obyčejná voda na jednání chybí? No toto. :?
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: MENZES

Příspěvek od awa »

Pavluška píše:mám za to, že právě první, druhý den, nebo těsně před nimi tím můžeš periodu zesílit. Myslím čajem z čajovníku; bylinkový čaj je dle druhu o něčem jiném.
Obyčejná voda na jednání chybí? No toto. :?
Bylinkové mi nechutnají. Piju jen bílý a zelený, ale tuším, že jejich konzumace brzy vyšumí, jako zmizela chuť na čoko.
Opravdu voda chybí, podávají se jen bublifuky.
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: MENZES

Příspěvek od k.winky »

Tak jsem to po půl roce včera dostala...
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: MENZES

Příspěvek od awa »

k.winky píše:Tak jsem to po půl roce včera dostala...
Vítej v klubu! Nejsi v tom sama! Vždycky se těším, že to bylo naposledy, ale zatím jsem se pokaždé dočkala. To máš dobrý, víš aspoň jaké je to fajn obejít se bez vložek apod., já už si nepamatuju. No, nic, však to přežijem a není všem dnům konec... :D
Uživatelský avatar
Oli
Příspěvky: 51
Registrován: úte úno 03, 2009 13:12
Bydliště: Domažlice

Re: MENZES

Příspěvek od Oli »

Dovolím si přidat svůj postřeh.
Po 4,5 měsících na vita se mi menzes upravil, mám jej přesně na novoluní.
Vždy jsem měla menzes silný a bolestivý, přesto jsem vyžebrala tělísko, po kterém se krvácení ještě zesílilo. Regulovala jsem to železem a kontryhelem.
Teď se na menzes těším, protože je slabý, bezbolestný a předmenstruační syndrom každý měsíc slábne. Po menzesu nejsem vyčerpaná ještě několik dní. Prostě se mi takto líbí a začala jsem jej i akceptovat. Předtím jsem jej bytostně nesnášela...
Nikdy, neříkej nikdy .
anndulicka
Příspěvky: 59
Registrován: pon bře 09, 2009 17:36

Re: MENZES

Příspěvek od anndulicka »

Děvčata, jsem z toho zmatená. Všechny píšete, jak se vám menses upravil, ale já sem ho teď měla 4krát po sobě asi po týdnu.Začínám být docela vyčerpaná.Nevím, jestli to můžu svádět na detox, pravda je, že mě bolí mandle, mám potažený jazyk a neustále mě pobolívají záda.Jo a ještě sem pořád taková nateklá... :( Ach jo...
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: MENZES

Příspěvek od Sweetie »

a co jis, opustila jsi varenou stravu, nekouris, nepijes kafe, premiru alkoholu, nesolis atd?
posledni menzes kdyz jsem jedla asi ctyri mesice syrovu stravu mi trval 12 dni. predtim jsem ho mela nejvic 4 dny na vareny strave. takze detox.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: MENZES

Příspěvek od Panda »

Taky bych řekl že je to detox, vždyť k tomu by měl menzes sloužit, k odstraňování toxinů před možným početím. Přítelkyně (vařanka) si udělala 21-denní půst a při něm měla silný menzes jako ještě nikdy. Po půstu jí pak menzesy zmizely než se zas časem vrátila k vařené stravě.
Martin1989
Příspěvky: 19
Registrován: úte čer 30, 2009 20:29
Bydliště: Podbořany
Kontaktovat uživatele:

Re: MENZES

Příspěvek od Martin1989 »

dobrý den všem,
mohl bych poprosit o radu? Přítelkyně pravidelně bere antikoncepci, ale i přesto dneska dostala menstruaci, jak je to možné? Co může být příčinou? Děkuji
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: MENZES

Příspěvek od Sumicka »

To je trochu málo informací. Při antikoncepci je menzes normální a pravidelný. I kdyby byla přítelkyně vitariánka tak ten menzes bude mít právě kvůli antikoncepci. To neznamená, že prášky nefungují. Taky by to chtělo vědět jak ten konkrétní druh antikoncepce funguje, protože tohle se u různých typů (výrobců) mírně liší. Takže pokud se něčeho obáváš, je potřeba problém upřesnit - krvácí mimo termín?
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Martin1989
Příspěvky: 19
Registrován: úte čer 30, 2009 20:29
Bydliště: Podbořany
Kontaktovat uživatele:

Re: MENZES

Příspěvek od Martin1989 »

právě že krvácí během braní prášků a né až během pauzy.
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: MENZES

Příspěvek od Sumicka »

No všimla jsem si, že už ti odpověděli na Antikoncepci :-). Takže souhlasím s ostatními, dobrat platíčko a buď počkat, třeba je to opravdu jen úlet těla, nebo s tím svinstvem praštit, nebo pro klid duše zajít k doktorům ať sdělí své stanovistko - může to být i z prochlazení, nebo nějké infekce.
Já bych s tím práskla a z vysoka (už jsem to před lety udělala), prostě najít jinou variantu ochrany, je to méně pohodlné, ale zdraví je důležitější.
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
Roselight
Příspěvky: 21
Registrován: pon črc 13, 2009 8:40
Bydliště: středočeský kraj

Re: MENZES

Příspěvek od Roselight »

Tak pokládám znovu otázku, kterou už jsem jednou položila v tématu "Těhotenství"...

Trošku mi hlodá červíček, když se tvrdí, že i když žena na vita/vegan, nebo jakékoliv jiné stravě, která se v tomto vzdaluje od průměrnosti běžné populace, má slabší a časem třeba také žádnou menstruaci.

Já jsem měla dřív třeba 5-6dnů, teď tak max. 3dny. Prý je s to tou menstruací proto, že tělo není zanesené a nemá se z čeho čistit - tak to většinou všechny tvrdíme, že jo. Jenže s menstruací odchází přeci i nevyužitá sliznice, která se vytvořila za účelem možného uhnízdění vajíčka.

Někteří Mudř.i tvrdí, že slabá nebo žádná menstruace znamená, že se děložní sliznice netvoří tak, jak má. A tak jsem přemýšlela o tom, jestli to pak není problém v rámci možnosti otěhotnění, kdy i když probíhá ovulace a dojde k oplodnění vajíčka, aby se pak taky mělo kde to budoucí mimi zabydlet....

A nebo to moc řeším. Příroda sama ví nejlíp, jak a co dělat, že jo... :)
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: MENZES

Příspěvek od dgm »

Roselight píše: Někteří Mudř.i tvrdí, že slabá nebo žádná menstruace znamená, že se děložní sliznice netvoří tak, jak má.
No podle teto teorie by potom zena, ktera ma bolestivou menstruaci, odchazi ji ty nejvetsi kusy sliznice, cary doslova a kusy jako natrhana jatra, tak ta by byla tou nejlepsi adeptkou na tehotenstvi a priroda by tim ukazovala, ano, tato zena ma vsechny predpoklady donosit zdrave dite ... ???

Uzila jsem si toho vseho dost, zato ted si "uzivam" :D
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: MENZES

Příspěvek od mira »

Kdyby byla pravda to, co mudr říká,
na téhle planetě by už dáávno vládnul
jiný živočišný druh.
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: MENZES

Příspěvek od Sweetie »

mira píše:Kdyby byla pravda to, co mudr říká,
na téhle planetě by už dáávno vládnul
jiný živočišný druh.
to je pekny :)
Uživatelský avatar
Roselight
Příspěvky: 21
Registrován: pon črc 13, 2009 8:40
Bydliště: středočeský kraj

Re: MENZES

Příspěvek od Roselight »

mira píše:Kdyby byla pravda to, co mudr říká,
na téhle planetě by už dáávno vládnul
jiný živočišný druh.
(:-)

Ono asi sliznice není všechno. Co by třeba leckterá silně menstruující žena dala za v pohodě ovulaci a jiné věci...

To já jen jsem o tomhle tématu přemýšlela, protože přes leckteré názory Mudr.ů mi tento přišel zamyšlení hodný...
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: MENZES

Příspěvek od veri »

Dva dny po té, co jsem pila alkohol ve vcelku větší míře - asi 6dl vína a 2piva (bez výčitek) na sestřiné svatbě.. zvracela jsem, mám okno, ale ráno bez sušáku a bez kocoviny, naprosto v pohodě, jsem to po roce bez menzesu dostala. Menzes přičítám tomuhle výkyvu, protože alkohol jsem v takové míře neměla od svých sedmnáctin, což bylo v listopadu a ani tenkrát se mi menzes nespustil, asi jsem nebyla tak pročištěná, protože teď jsem měla za sebou dva šťávové půsty (dohromady 15dní) a dva měsíce 100% na ovoci. To asi udělalo hodně a tělo zareagovalo tak, jak zareagovalo no. Řeknu vám - je to pěkný opruz :lol: Jsem ráda, že už menzes trvale nemám, protože je to fakt otrava. Teda pachtit se s ním až někdy k padesátce, děkuju pěkně :D :D
Jinak průběh úplně v pohodě - břicho nebolelo a třetí den byl konec :) Ale pleť se trochu zhoršila (ale čemu dneska říkám zhoršení, to byl dříve jen vysněný stav :) )
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: MENZES

Příspěvek od Sweetie »

tak treba ses akorat docistila. taky uz si s nim nedovedu zivot predstavit.jses jeste ve vyvinu, tvoje telo je rychly, taky bych to pricetla tomuto.
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: MENZES

Příspěvek od veri »

Sweetie píše:tak treba ses akorat docistila.
říkáš dokonáno jest? :lol: :lol: No, jsem zvědavá příští měsíc, ale pochybuju, že to znova přijde. Ještěže vím, že je normální to nemít, to by mě gynekolog hnal :lol:
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Zebynovyvitarian
Příspěvky: 102
Registrován: pát črc 31, 2009 22:31

Re: MENZES

Příspěvek od Zebynovyvitarian »

Nedá mi to, abych nenapsala svou zkušenost, byť jen krátkou.
Vitarián styl jsem nastolila před 3 týdny, nyní nastalo menzes. Jsem překvapená, jak málo. Neuvěřitelně málo. Jako při odeznívání. A podotknu, že jsem měla 53 kg předtím, a po 3 týdnech na vita mám pořád 53 kg, čili žádné anorektické počátky, a kamarádka tvrdila, že vypadáme oba s partnerem nějak mladší a rozzářenější (Poz.: On taky vita 3 týdny).
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: MENZES

Příspěvek od Sitar »

Zebynovyvitarian píše:Nedá mi to, abych nenapsala svou zkušenost, byť jen krátkou.
Vitarián styl jsem nastolila před 3 týdny, nyní nastalo menzes. Jsem překvapená, jak málo. Neuvěřitelně málo. Jako při odeznívání. A podotknu, že jsem měla 53 kg předtím, a po 3 týdnech na vita mám pořád 53 kg, čili žádné anorektické počátky, a kamarádka tvrdila, že vypadáme oba s partnerem nějak mladší a rozzářenější (Poz.: On taky vita 3 týdny).
Chceš jako říct, že si rozzářenější ještě víc než na té fotce tady? To aby ostatní nosili sluneční brýle, ne? ;-)
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Zebynovyvitarian
Příspěvky: 102
Registrován: pát črc 31, 2009 22:31

Re: MENZES

Příspěvek od Zebynovyvitarian »

Hihi, děkuji. Ne, ne víc než takhle, nýbrž znovu takhle :wink: To bylo zrovna takové období, kdy samé štěstí převážilo důsledky vařené stravy. Pak samé štěstí zmizelo, nastal úpadek těla, duše, přišla nevysvětlitelná (již vysvětlitelná) trvalá únava životem. A je to najednou pryč, a asi znovu to záření.
Jsme zpátky ve Švédsku, po úžasném pobytu v mém rodném městě Brně, a koukám, že vita zde bude finančně i jinak náročnější.
S partnerem zvažujeme možnost něco internetového zde otevřít, ale zatím teda vůbec nevíme, co to obnáší. A jak se znám, bylo by to pořádné :D Ale to sem nepatří.
anndulicka
Příspěvky: 59
Registrován: pon bře 09, 2009 17:36

Re: MENZES

Příspěvek od anndulicka »

Kamarádi, potřebuji pomoci s PMS. Co mám dělat, abych ji neměla? Je to fakt děs, týden před menstruací jsem hrozně plačtivá, naštvaná, žravá, unavená, bolí mě hlava, trvá to asi 2 dny, ale i tak mi to kazí dny, kdy bych mohla být sama sebou a šťastná.. je to o asi o 99 procent lepší než před vita, ale pořád nee stopro (nejsem stoprocentní vitariánka). Dá se to vůbec nějak ovlivnit? Nebo prostě hormony neovlivníte stravou úplně? Co dlouholeté vitariánky? Zažíváte PMS? Díky za odpovědi všem
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: MENZES

Příspěvek od Marci »

Me na to pomohly pusty.Cely zivot jsem uz tyden dopredu vedela,ze to prijde,bolelo me bricho a celkove jsem byla nejaka nepouzitelna.Ted po 3,5 letech se mi stava,ze jdu na wc a je to tu nebo me zacne pobolivat bricho tak hodinu predem.Drive jsem se bez rebricku neobesla,tedka uz jej nesbiram.Preslo me to diky pustum i kdyz v te dobe jsem jedla vsechno,tedy varenou stravu,maso ,obcas mlecne vyrobky,ale varila jsem doma.Tot ma zkusenost.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Ženské radosti a starosti

Příspěvek od Kometa »

Myslím, že tu žádné podobné téma týkající se specifik ženského těla není, tak bych ho ráda založila.

Jak se projevuje vita strava a půstování na vašem těle z hlediska pohl.soustavy, menstruačního cyklu, plodnosti a pod.?

Ptám se z toho důvodu, že se mi včera měla dostavit menzes a jaksi má zpoždění tak teď přemýšlím, na co to svést.

Po vysazení antikoncepce jsem měla periodu 28-28-28-25... no a teď ví bůh. Tak nevím. Znáte třeba nějaké bylinky pro vyvolání menstruace? Ženský čaj piju dlouhodobě.
Díky
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: MENZES

Příspěvek od hugo »

Téma už tu je, takže jsem to sloučil, ať se diskuze neštěpí.
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: MENZES

Příspěvek od Kometa »

Aha, promiň, zadala jsem slovo "menstruace" a nic mi nevypadlo, nenapadlo mě použít slovo "menzes".
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: MENZES

Příspěvek od s.arik »

já nikdá trable neměla.

grepy, denně 1-4ks, mi spolehlivě tlumí MS, takže kromě jednoho dne nepotřebuju kalíšek, ale stačí jen slipovka nebo dokonce vůbec nic, jen častěji měnit kalhotky.

po MMS, megadávkách céčka a dvou jaterních očistách (netuším, na co to svést :wink: ) jsem poprvé v životě zažila ovulační krvácení.

jinak na raw žádná jiná změna.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: MENZES

Příspěvek od Kometa »

Juchůůů, já menstruuju :D
A zas mi jen 2 hodinky bylo divně a už jsem ok. Ještě aby už se i ta ovulace přidala. Ta antikoncepce byla fakt vražedná.

Chtěla jsem se zeptat - vy, co nemenstruujete, jste plodné? Já vím, že menstruace neznamená plodnost, to si teď ověřuju bohatě, ale zatím nějak nevěřím, že to jde i bez ní. Máte nějaké objektivní potvrzení (třeba dítě, hihi), že to jde i bez ní?
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: MENZES

Příspěvek od s.arik »

Z jiných (mateřských) fór vím o mnoha ženách, co otěhotněly bez menstruace, ovšem u nich bylo příčinou amenorey kojení a nikoliv strava...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: MENZES

Příspěvek od Panda »

Kometa píše:Juchůůů, já menstruuju :D
Já ne :oops:
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: MENZES

Příspěvek od Samira »

Panda píše:
Kometa píše:Juchůůů, já menstruuju :D
Já ne :oops:
Bud rad. :mrgreen:
Odpovědět