MENZES

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

to Ter.: to si dej :)
A nebo čekáš přírůstek
:D
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Tereza píše:Ahoj, děkuju za zájem.

Nikdy dřív jsem neměla nic zlomeného ani naštíplého, nikdy jsem nebyla v nemocnici.

Ale vzhledem k tomu, že jsem si přivodila zranění, nad kterým pánům doktorům (těm co mi prozatím zachránili můj kloub vlastní, před okamžitou aplikací titanu) zůstával rozum stát, že tohle v mém mladém věku ještě neviděli (rozdrcená hlavice humeru + vykloubena, prasklá panevní kost a naražená žebra), tak jsem se samozřejmě nemohla ubránit myšlence, jestli ta rána byla opravdu tak mocná, nebo jestli přeci jen po téměř 2 letech vitariánství (i když polovinu té doby s doplněním o kozí sýr) není něco s tvrdostí mých kostí v nepořádku, to prostě člověka napadne...

dospěla jsem k tomu že to byla asi fakt pořádná rána

Vápník mi cpou proto, aby tý kosti pomohli růst, protože ještě není vyhráno..jenže jestli tomu dobře rozumim, tak jde o to, aby se obnovilo krevní zásobení v těch jednotlivých fragmentech a to nevim jak by tomu měl vápník napomoct. Každopádně už jsem ho dávno vyškrtla, oblouznili mě jen asi tak na 2 tydny...
Globálně vzato souhlasím plně s Joeym, včetně konce, když to někomu pomáhá, a kdybych si to řešil sám, z výzkumných důvodů bych se pokusil, čistě o přírodní regeneration, ovšem na druhou stranu při tvém současném předpokládaném způsobu stravování, si v klidu můžeš dovolit polykat i oficiální víceméně neškodné anorganische medikamenty, tělo se s tím tělo lehce vyrovná. Skutečně tam mohou být další vlivy, které časem spolehlivě odhalíš. Já bych se ale naopak půstu nebál, ovšem s výhradou, že při objevení se těch divných pastavů, bych v klidu přerušil a zase až bych na to měl chuť (u mě tedy nikdy) zopákl a věřím, že brzo dojde k prolomení této (časové-mně jevící se , že tělo dojde k určitému bodu a chce se pustit do hlubšího úklidu, na který ještě plně nemá ) bariéry, jež by mohla mít souvislost s výše zmiňovaným.
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Pavluška píše:to Ter.: to si dej :)
A nebo čekáš přírůstek
:D
A třeba to bude čechoperuánec. :P :P :P
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

Advid píše:
Pavluška píše:to Ter.: to si dej :)
A nebo čekáš přírůstek
:D
A třeba to bude čechoperuánec. :P :P :P
a první dítě se vždy víc podobá otci....
joke,už mlčím. 8)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Příspěvek od PetrK »

S těma kostma - PMN pokud jsou v pořádku, jsou neuvěřitelně pevný. Viděl jsem bouračku, kdy auto stazilo asi 50ti letýho chlápka. Odletěl tak 10 metrů, přesto vypadal celkem v pořádku. Nakonec se přece jen ukázalo, že má zlomenou nohu, ale jinak nic. Čemu nikdo nevěřil bylo, jak vypadalo to auto. Kufr byl slisovaný jak harmonika skoro k přednímu sklu. Vidět jen auto, a někdo tvrdit že si jen zlomil nohu, nikdy neuvěřim.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

PetrK píše:S těma kostma - PMN pokud jsou v pořádku, jsou neuvěřitelně pevný. Viděl jsem bouračku, kdy auto stazilo asi 50ti letýho chlápka. Odletěl tak 10 metrů, přesto vypadal celkem v pořádku. Nakonec se přece jen ukázalo, že má zlomenou nohu, ale jinak nic. Čemu nikdo nevěřil bylo, jak vypadalo to auto. Kufr byl slisovaný jak harmonika skoro k přednímu sklu. Vidět jen auto, a někdo tvrdit že si jen zlomil nohu, nikdy neuvěřim.
no jo a neptal ses ho jak se stravuje?
mám opačný příběh, manželka se netrefila vozem do 4metrové mezery a zbourala betonovej plotovej monoblok sousedovi do zahrádky a na autě to skoro nebylo vidět. Je fakt, že nějaký plastíky za 15 hader vyměnili. Ještě jsme mu to nebyli opravit.
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Příspěvek od PetrK »

Už je to hodně dlouho, asi to byla stará škodovka, papírák. A i ten chlapík celkem pořízek, ale nepřeháním, plechy zmačkaný jak harmonika.
Jak se stravoval jsem se opravdu neptal.
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

podotýkám že příspěvek týkající se mého úrazu byl někdy ze začátku loňského roku. žádnými medikamenty se oblbovat nehodlám, půstů se nebojím a dokonce jsem se už i docela vyprdla na rehabilitace - rozhodla jsem se si rameno vyléčit silou myšlenky a citu a navíc už vím najisto že mi umělej kloub nehrozí. taky už vím že závažnost mého zranění spočívala v síle té rány, jež byla neskutečně energeticky nabitá, a nikoli ve slabejch kostech. kosti mam dost v pořádku. krom toho tahle nehoda nebyla náhoda, začínám chápat že náhoda nexistuje, takže jsem si to v podstatě způsobila sama. tudíž si to musim i sama vyřešit. nicméně jde příští týden po dlouhý době na rtg, jakože zkouknout jak to tam vypadá jestli už by mi mohli vyndat ten metalwork, tak podám report

jinak to asi nepatří k diskuzi o krámech.
a když už jsme u těch mejch, pokud by se jednalo o přírůstek, tak bych případné nároky asi vznášela jiným směrem než do peru, nicméně jsem přesvědčena že už bych o tom asi musela vědět z nějakejch dalších signálů, zejména bych to asi cítila... (takže z toho spíš obvinuji hloubkové pročištění při posledním půstu, i když od té doby těch prohřešku už pár proběhlo...)
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Příspěvek od PetrK »

Tereza píše:žádnými medikamenty se oblbovat nehodlám, půstů se nebojím a dokonce jsem se už i docela vyprdla na rehabilitace - rozhodla jsem se si rameno vyléčit silou myšlenky a citu
:D
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Tereza píše:podotýkám že příspěvek týkající se mého úrazu byl někdy ze začátku loňského roku. žádnými medikamenty se oblbovat nehodlám, půstů se nebojím a dokonce jsem se už i docela vyprdla na rehabilitace - rozhodla jsem se si rameno vyléčit silou myšlenky a citu a navíc už vím najisto že mi umělej kloub nehrozí. taky už vím že závažnost mého zranění spočívala v síle té rány, jež byla neskutečně energeticky nabitá, a nikoli ve slabejch kostech. kosti mam dost v pořádku. krom toho tahle nehoda nebyla náhoda, začínám chápat že náhoda nexistuje, takže jsem si to v podstatě způsobila sama. tudíž si to musim i sama vyřešit. nicméně jde příští týden po dlouhý době na rtg, jakože zkouknout jak to tam vypadá jestli už by mi mohli vyndat ten metalwork, tak podám report

jinak to asi nepatří k diskuzi o krámech.
a když už jsme u těch mejch, pokud by se jednalo o přírůstek, tak bych případné nároky asi vznášela jiným směrem než do peru, nicméně jsem přesvědčena že už bych o tom asi musela vědět z nějakejch dalších signálů, zejména bych to asi cítila... (takže z toho spíš obvinuji hloubkové pročištění při posledním půstu, i když od té doby těch prohřešku už pár proběhlo...)
áha
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

jinak to asi nepatří k diskuzi o krámech.
a když už jsme u těch mejch, pokud by se jednalo o přírůstek, tak bych případné nároky asi vznášela jiným směrem než do peru, nicméně jsem přesvědčena že už bych o tom asi musela vědět z nějakejch dalších signálů, zejména bych to asi cítila... (takže z toho spíš obvinuji hloubkové pročištění při posledním půstu, i když od té doby těch prohřešku už pár proběhlo...)[/quote]

co se tohoto týká, už tomu vůbec nerozumím. ted co jsem dvakrát dávala 7 jsem menstruovala zcela mimo plán, brala jsem to jako čištění. momentálně nemůžu mluvit o žádné čistotě a nic se nedostavuje. zase mám nad čím přemýšlet, jak to vlastně funguje
mirka
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Chápem, chápem. No aj tak. Nie sme my, ľudkovia, predsa len čudné tvory? Všetkému musíme rozumieť a mať vo všetkom jasno. Myslíte, že keď sa mi už mnohé veci nechce riešiť, tak je to ignorantstvo?
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Renáta píše:Chápem, chápem. No aj tak. Nie sme my, ľudkovia, predsa len čudné tvory? Všetkému musíme rozumieť a mať vo všetkom jasno. Myslíte, že keď sa mi už mnohé veci nechce riešiť, tak je to ignorantstvo?
No, jestli se tyka fungovani Tveho tela, tak tomu muzes klidne rikat "duvera k inteligenci vlastniho tela" :P
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

asi tak.

proto už to nějak extra neřeším, ani se tim nijak netrapim, jen jsem to tady mimochodem podotkla..
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

No, predsa len sú veci, ktoré riešiť chcem a musím. Lebo dnes už viem, že treba vopred rozmýšľať a až potom konať. Keby som to vedela pred rokmi, tak by som dnes mala mandle aj žlčník - takto som vykuchaná, lebo doktori povedali... :shock: A bojujem s tým, ako sa dá. Hoci práve stav po operácii žlčníka ma priviedol na túto cestu- takže vlastne vďaka Ti, západná medicína :wink:
Syn ma bombarduje s náušnicou do ucha - tak som povedala ok, ale mám podmienku. Ucho ti musí prepichnúť človek, ktorý sa zaoberá tradičnou čínskou medicínou, aby ti dierku spravil mimo dôležitých bodov. Kukal na mňa teda dosť začudovane, ale keď som zobrala mapu ucha, tak to ihneď pochopil. :wink: Tiež jedna z ciest, ako pubertálnu mládež oboznámiť s tisícročnými technikami liečenia. Najmä je rád, že mu to povolím. A prečo nie? Veď ľudia sa zdobili odjakživa, tak s tým nemám problém. Hoci nad pírsingom v jazyku by som neplesala.
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Renáta píše:
Syn ma bombarduje s náušnicou do ucha - tak som povedala ok, ale mám podmienku. Ucho ti musí prepichnúť človek, ktorý sa zaoberá tradičnou čínskou medicínou, aby ti dierku spravil mimo dôležitých bodov.
správný přístup! :)
i když lepší by bylo asi nepíchat
Nevědomost je tak lehká!
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Ja viem Honzík, ale na to si musí syn prísť sám. Ja mu len podávam info. Čo s ním, keď sa chce zaradiť do stáda. Mám ho rada a chápem ho, že už sa vidí, aký bude s tou náušnicou krásny. :wink:
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

nevidim na tom nic špatnýho. mě se například takový líběj. a neni to stádo - dneska už moc hezounků s naušnicema nepotkávám... sama přiznávám že mám ráda cinkrlátka a blejskavý věcičky, a proč ne... důležitý je jen být si vědom toho, že natomhle svět ani štěstí nestojí
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

A veď ja sa snažím. :oops: Nechcem mu vnucovať svoje predstavy len za to, že má to ohromné šťastie a narodil sa práve mne :wink:
Teraz sme pred voľbou strednej školy... ale to už fakt do témy menzes asi nepatrí :shock:
alexa
Příspěvky: 65
Registrován: stř srp 02, 2006 19:19

Příspěvek od alexa »

Mám celkem 5 náušnic téměř čtvrt století, v té době jsem taky žádné stádo netvořila. A že je to piercing jsem zjistila až po letech, tenkrát to prostě bylo jen 5 náušnic :wink:
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

alexa píše:Mám celkem 5 náušnic téměř čtvrt století, v té době jsem taky žádné stádo netvořila. A že je to piercing jsem zjistila až po letech, tenkrát to prostě bylo jen 5 náušnic :wink:
Verím, že keby moja mamka chyrovala o projekcii organizmu na uchu, tak by mi tie náušnice nedala. To stádo som nemyslela pejoratívne :lol:
Borůvka
Příspěvky: 37
Registrován: pát bře 31, 2006 9:43
Bydliště: Brno

re: to teda

Příspěvek od Borůvka »

No jo.. je to drsně napsaný, mohla jsem se mírnit a napsat to hezky.. ale mě to v ten moment tak naštvalo, jak jsem to psala..
Tak promiň. ... ale je to tak :oops:
One love
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

dnes někam lucka psala o své mávštěvě lékaře..... už nevím kde, tak to dám sem.
vzpomněla jsem si na ni při čtení příspěvku na půstu, zdá se mi to zajímavé, tak to sem vkládám.

Ahoj devcata,
pred lety na jedne ze schuzek vitarianu v Mnichove mela Irene prednasku o vlivu vitarianstvi na cinnost tela.
Jedna ze zmen v zivote zen pri konzumaci zive stravy je ztrata mesicniho krvaceni.
Plodnost zustava zachovana, ovulace se musi merit teplomerem.
Podotkla, ze kdyby to byvala vedela v 18, zacala by s vitarianstvim uz tenkrat.
Kdo z Vás umi nemecky, muze se na téma od Irene treba telefonicky nebo e-mailem dozvedet vice.
Jeste s ní promluvím, jestli muzu dat jeji telefon a @ adresu. Pres "soukromé zprávy".
mirka
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

o tomhle jsem přesvědčena už dávno....byt nejsou zatim dukazy

nicmene pmn tohle je opravdu nejtěžší kalibr - tvrdit někomu že nepotřebuju k životu víc než ovoce a par kousku zeleniny a ještě u toho zdravě prospívat, pohybově a smyslově fungovat je řádově megajednodušší s určitou nadějí že bude připuštěna možnost pravdivosti, než tvrdit že je možný nemít krámy a přitom být stále v pořádku a plodná. už jsem to zkusila a tudy prostě nejede vlak. tudíž v tomto případě neexistuje jiná možnost než zarputile držet v tajnosti nedostavení se menstruace po několik měsíců, nikomu se s tím nesvěřovat a případně lhát (jako dělám například když jdu darovat krev..), nechci-li být označena za zaslepeného tmáře či totálního šílence a fanatika....
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Tereza píše:o tomhle jsem přesvědčena už dávno....byt nejsou zatim dukazy

nicmene pmn tohle je opravdu nejtěžší kalibr - tvrdit někomu že nepotřebuju k životu víc než ovoce a par kousku zeleniny a ještě u toho zdravě prospívat, pohybově a smyslově fungovat je řádově megajednodušší s určitou nadějí že bude připuštěna možnost pravdivosti, než tvrdit že je možný nemít krámy a přitom být stále v pořádku a plodná. už jsem to zkusila a tudy prostě nejede vlak. tudíž v tomto případě neexistuje jiná možnost než zarputile držet v tajnosti nedostavení se menstruace po několik měsíců, nikomu se s tím nesvěřovat a případně lhát (jako dělám například když jdu darovat krev..), nechci-li být označena za zaslepeného tmáře či totálního šílence a fanatika....
Presne tak, nechapu, proc bych komukoliv mela rikat kdy menstruuju. Do toho nikomu nic neni.
Eva

Příspěvek od Eva »

Také nemenstruju. S okolím to bohužel řeším stejně jako Tereza :(
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

já m. tak nějak už pravidelně, prošla jsem si obdobími hodně dlouhými, kdy jsem to nedostávala několik měsíců, třeba tři, potom ob jeden, potom tři, dokonce i jeden celý rok no a po čase se to usadilo a nyní je to vždy tak po měsíci a deseti petnáct dnech (takže tak 41-46 dní volno :) ). Takže docela dobrý cyklus. :P
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

já ze začátku neměla 7 měsíců nic, pak tak po dvou až třech měsících něco, a pak se to ustálilo na úplňku, případně jedno období jsemměla pravidelně na střídačku 3 a 5 týdnů. ted ale od posledního půstuv září, kdy na mě přišla menstruace v 23.den společně s druhou a dost hlubokou acidotickou krizí a ty tři dny jsem si užila fakt peklo - šlo to všechno pohromadě, moje uzliny, krize a krámy - a od té doby zas nic... takže volno.. anebo budu mamina :-)
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Tereza píše:volno .. anebo budu mamina :-)
:) ´te´d co je z tvého hladiska lepší a co horší vi´d :wink: :)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

Já teď teda vybočuju z vita řady. Tělo se zcvoklo a mám to v intervalech kratších než 28 dní. To jsem nezažila ještě nikdy. Mám pocit, že to souvisí s nějakou tou rybou v létě (ehm, úlety u moře) nebo s půsty. Ale trvá to třeba jeden den, takže si zase nestěžuju. Teď mi to zas předčasně přišlo i během půstu, ale aspoň ne s bolestma. Kdysi když jsem zkoušela svůj první třídenní půst (tuším před 2 lety) jsem měla problém, že se perioda předtím vůbec možná několik měsíců neobjevovala a po tom půstu přišla okamžitě. Půst ty procesy v těle nějak urychluje či co.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

hlavně asi dobře čistí, taky to pozoruji jak to v souvislosti s půsty funguje
mirka
Uživatelský avatar
zuzi
Příspěvky: 472
Registrován: stř bře 03, 2004 21:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zuzi »

Tereza píše:mimochodem, když už jsme u toho, už zas třetí měsíc nemám, tak nevim co si z toho mám dovodit...
(mohla bych zkusit zajít na gyndu pro injekci nebo třeba kus stejka, jestli to nevyprovokuju ha!)
(jakože se tim až zas tak netrápim)
Ja myslim, ze staci si merit teplotu abys vedela, jestli vubec mas ovulaci. Kdyz mas ovulaci, ale menstruaci ne, tak neni co resit.
Uživatelský avatar
David*
Příspěvky: 191
Registrován: stř led 24, 2007 10:01
Bydliště: Praha - Hostivař, Slunečný vršek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David* »

Znáte Rozkvétající ženu od Mary Dillonové a Shinan Barclayové (DharmaGaia: Praha 2006)? Krátký příběh o dospívající dívce, které se dostane zasvěcení do tajů menstruace a ženství. :)
Poznej sám sebe
...a přijď 18.10.2013 na konferenci pro 3. tisíciletí http://www.k3k.cz
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

Citace z knížky Tajemství všech nemocí od Helmuta Wandmakera. Měsíčky jsou úzce spojeny s konzumací živočišných produktů.. Zvířata ve volné přírodě menstruaci naznají a neznají ji ani lidoopi. U ženy která se stravuje strikně rostlinnou stravou automaticky zaniká krvácení. Nejde o příkaz poruchy nebo nemoci, ale o průkaz sílícího zdraví. Kdo má tedy silnou a bolestivou menstruaci je přeplněn jedy a musí si "pouštět žilou" aby očisťoval svou krev. Proto se ženy dožívají vyššího věku než muži... jednou měsíčně si takto katarzně čistí krev.
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

mandragora píše:...U ženy která se stravuje strikně rostlinnou stravou automaticky zaniká krvácení...
No jo, ale vysvětluj to někomu :) (přes zimu se mi to na dva nebo tři cykli vrátilo, ale jen slabě a teď mi dochází, že to byla asi ta doba, co jsem zkoušela syrové tresky a vaječné žloutky... )
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

hofikos píše:Syrové tresky a vaječné žloutky... )
Důvodem proč se člověk cítí dobře když si dá žloutek nebo rybu nebo tvaroh nebo kafe česnek, skleničku... je to, že tělo na toto reaguje zvýšeným podrážděním a tedy nabuzením... čemuž se připisuje mylně ozdravný efekt. Toto má pak jojo efekt... tedy že ty vyčerpané zásoby spálené pro to vybuzení... ať už kořením nebo jídlem... se pak musí nějak doplnit a člověk má tendenci držet tu hladinu přebuzení a proto se stále dopuje... a čím více se dopuje, tím víc má chuť se dopovat... Když se podívám na stravu dnešní mládeže... tak to jsou samé "bomby". Protože o tom nic nevědí... tak si dávají cokoliv jim chutná... kafíčka, čokoládky, Coly, vínečko, cigárko... když to sečtu za den... je to hafo... stimulantů.
Uživatelský avatar
neon
Příspěvky: 165
Registrován: stř srp 09, 2006 20:54
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od neon »

Já vždycky žasnu, že vzhledem k tomu co jím já a co oni, že spolu ještě vůbec dokážem komunikovat a že oni nejsou někde uplně mimo tento svět :lol:
A zdravotně to už vůbec nechápu, jak obrovskou výdrž to naše tělo má.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

mandragora píše: Důvodem proč se člověk cítí dobře když si dá žloutek nebo rybu nebo tvaroh nebo kafe česnek, skleničku... je to, že tělo na toto reaguje zvýšeným podrážděním a tedy nabuzením... čemuž se připisuje mylně ozdravný efekt. Toto má pak jojo efekt... tedy že ty vyčerpané zásoby spálené pro to vybuzení... ať už kořením nebo jídlem... se pak musí nějak doplnit a člověk má tendenci držet tu hladinu přebuzení a proto se stále dopuje... a čím více se dopuje, tím víc má chuť se dopovat... Když se podívám na stravu dnešní mládeže... tak to jsou samé "bomby". Protože o tom nic nevědí... tak si dávají cokoliv jim chutná... kafíčka, čokoládky, Coly, vínečko, cigárko... když to sečtu za den... je to hafo... stimulantů.
jojo to je fakt
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

neon píše:Já vždycky žasnu, že vzhledem k tomu co jím já a co oni, že spolu ještě vůbec dokážem komunikovat a že oni nejsou někde uplně mimo tento svět :lol:
A zdravotně to už vůbec nechápu, jak obrovskou výdrž to naše tělo má.
já si to taky říkám i ve vztahu k makro, trochu joke
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Příspěvek od Fiona »

A propo, kdyz uz jsme u toho, jak presne se pozna podle teploty ta ovulace? Priblizne o tom neco malo vim jak to funguje, ale detaily uz mi z hlavy vysumely... Po tom vyhoupnuti teploty nahoru uz je pokoj, nebo je to prave ten krizovy moment (ovulace)?
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

Fiona píše:A propo, kdyz uz jsme u toho, jak presne se pozna podle teploty ta ovulace? Priblizne o tom neco malo vim jak to funguje, ale detaily uz mi z hlavy vysumely... Po tom vyhoupnuti teploty nahoru uz je pokoj, nebo je to prave ten krizovy moment (ovulace)?
Docela podrobně je to rozepsané tady: http://www.rodina.cz/clanek3826.htm
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Re: MENZES

Příspěvek od tvx »

http://www.menstruacnikalisek.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: MENZES

Příspěvek od Fiona »

Hehe, tvx, tenhle clanek jsem uz kdysi davno cetla a prislo mi to uplne super. Jenze my tady baby vitarianske ztracime menstruace^^ Coz mi potazmo prijde jeste praktictejsi a ekologictejsi, nez ve srovnani s tampony nebo vlozkami uzasny kalisek ;)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Re: MENZES

Příspěvek od hugis »

Ja som na to upozornil svoju spolubývajúcu, ktorá je z toho úplne nadšená. Už na to ukecala asi ďalších päť žien a žiadna sa nesťažuje.
Uživatelský avatar
zuzi
Příspěvky: 472
Registrován: stř bře 03, 2004 21:10
Kontaktovat uživatele:

Re: MENZES

Příspěvek od zuzi »

Pouzivam od prosince a je skvely!!!!!!!!!!!!!!! Mam Diva Cup.
Velmi mi vyhovuje i pri slabe menstruaci/spineni.
Na cestovani (do prirody) uplne super...

Doporucuju vsem!
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: MENZES

Příspěvek od Fiona »

Vcera jsem se stala svedkem tajneho rozhovoru chlapu :D
Je u nas na navsteve kamarad a spime vsichni v obyvaku, co zaroven slouzi jako loznice. Mne se uz moc nechtelo komunikovat, tak jsem nekolik hodin delala ze spim. Teda - spis potrebovala byt chvili sama se sebou, na zpusob meditace. A chlapci zacali resit sve partnerske "zalezitosti", instinktivne septem :lol: To byla sila :o

K (kamos): Ty zensky jsou fakt divny. Nejdriv maj tyden menzes, pak 14 dni migrenu a nakonec tyden PMS. Pak zase dokola. To uz abys mel fakt radsi harem.
M (muj): Jeste dodej ovulaci.
K: Tu uz nemame. Jsme na pilulkach.
M: Hehe, my zas nemame menzes. Ale kdyz je ovulace tak si taky neskrtnu.
K: To je divny, ne?
M: No, taky si rikam. Ale taky zas nemame migreny a PMS, tak se tech 5 dni v mesici da vydrzet.
K: Hm, ale jak muze byt ovulace kdyz neni menzes?
M: No ja nevim, ale kdyz muze byt menzes bez ovulace...
K: Taky si rikam ze ta hormonalka je shit, zensky se tim jen nicej a pak stejne nemaj chut.
M: No, oni asi potrebujou tu ovulaci aby byly pri chuti. Hormony, znas to.
K: Hele a jak se to dela aby nebyl ten menzes?
M: Prej je to normalni kdyz jis jen syrovy.
K: No a jsem zase v pr...

(:-)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: MENZES

Příspěvek od Renáta »

(:-)
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Re: MENZES

Příspěvek od jans »

:D jestli jsi u tohoto vydržela zůstat potichu, tak máš fakt dobrý sebeovládání :D
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: MENZES

Příspěvek od awa »

Opravdu zábavné. Ale muže chápu, pracovala jsem v automobilové branži mezi samými muži dva roky, tak vím dost.
Také se těším na dobu, kdy mě ty krvavé splátky ráčejí opustit. Zatím si musím počkat...až se dořeší kompletní detox a dojde tam k regeraci. :D
Uživatelský avatar
Esterka
Příspěvky: 146
Registrován: pon črc 28, 2008 12:25

Re: MENZES

Příspěvek od Esterka »

zuzi píše:
Pouzivam od prosince a je skvely!!!!!!!!!!!!!!! Mam Diva Cup.
Velmi mi vyhovuje i pri slabe menstruaci/spineni.
Na cestovani (do prirody) uplne super...

Doporucuju vsem!
Tato hračka mě taky láká, jen přemýšlím, jestli ji budu potřebovat, když budu delší dobu na vita, měla by se menstruace ztratit, ne? Jsem na vita zatím jen tři týdny,takže nemám zkušenost. Co vy ostatní ženy vitariánky?
Odpovědět