MENZES

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: MENZES

Příspěvek od Fiona »

Ty plodne a neplodne dny, to je celkem sranda. Spolehala jsem na ne cely zivot, i kdyz prevazne z "antikoncepcnich" duvodu, a fungovalo vicemene. K zatim jedinemu poceti v mem zivote pak doslo v obdobi tesne po menzes, ktere by melo byt dle mediciny neplodne, ovsem astrologicky to zrovna ten den plodne bylo. Samozrejme nema cenu z toho vyvozovat zavery ani pro me, natoz obecne pro vsecky zeny, ale vcelku jsem si tehdy rekla ze jsem vlastne mela kliku ze mi to az dosud (kdyz uz je male vitane) vychazelo, aniz bych musela brat prasky. Teda asi 3 mesice v zivote jsem je brala, uz davno, vicemene ze jsem s nechala holkama ukecat kvuli kosmetickym efektum, ale bylo mi z nich nevolno tak jsem je hodne brzo zase zrusila. Ted uz se bojim vyvozovat jakekoliv zavery, ovsem zas mi to nevadi, pekne necham vse plynout, manana :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Pepík Ševců
Příspěvky: 523
Registrován: stř pro 14, 2005 9:47

Re: MENZES

Příspěvek od Pepík Ševců »

Nerozumim. Jsi těhotná?

Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: MENZES

Příspěvek od Fiona »

no byla jsem 10 tydnu, pak ne a ted nevim
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: MENZES

Příspěvek od Samira »

Dik Selma za postrehy, myslim, ze poslednych 9 rokov sme urcite mali postelny balet v akomkolvek obdobi mojho cyklu, a suhlasim, ze deti maju aj stari, aj mladi, aj zdravi, aj chori... ale skor mam pocit, ze to nie je tym, ze ci JA chcem dieta, ale ci to dieta chce prist k NAM a co nas ma svojim prichodom naucit.
Priznavam vsak to, ze uz je mi uplne jedno, ci budem tehotna alebo nie, niekde to mimino uz na nas caka a vynosi mi ho ina teta.
Presne ako pises - niet nad tu pravu pohodu a klud, co najmenej stresu... vtedy to aj vo vztahu lepsie klape... uz sa NIKDY nechcem vratit k meraniu teploty, rataniu plodnych dni, braniu liekov a najma nie k sexu typu "DNES MUSIME!!!"
Myslim, ze teraz prezivam najstastnejsie obdobie zivota a dufam ze do Vianoc k nam pribudne dajaky drobec.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: MENZES

Příspěvek od Fiona »

Drzim palce at to co nejdriv dopadne Sami :)

Jen ted myslim na tu novou princeznu Kate. Jeste neni vdana ani 3 tydny, a uz o ni vychazi clanky ze je nejspis neplodna. Ach jo. Tohle by ji ty hyeny nemusely delat. Jak je cloveku dobre kdyz do jeho reprodukce nikdo nestrka nos :?
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: MENZES

Příspěvek od Selma »

Samiro, věřím, že do vánoc nejpozději :wink: Mám kamarádku, která si po prvním chlapci moc přála holčičku, ale nedařilo se. Nevím, z čeho lékaři usoudili, že se z páru, který už jedno dítě zplodil stal pár neplodný, ale byli léčeni velmi intenzivně. Ukazovala mi skříňku plnou léků, zkusili všechno, milovali se z nucu a byli nešťastní. Podstoupila pět umělých oplodnění, poslední skončilo operací, ztrátou jednoho vaječníku, části dělohy a diagnozou trvalé neplodosti. Srovnali se s tím, že je to konec nadějí a začali vyběhávat adopci. Do půl roku byla těhotná a narodil se jim druhý chlapec :D Co se týče toho esoterního přístupu ... někteří říkají, že duše v tomto čase stojí na zrození frontu a berou každý pár, který je ochoten být jejich rodiči. Akorát se prostě musí spojit cosi s čímsi aby nastaly podmínky vhodné pro vtělení a v podstatě nikdo neví, co s čím, to zůstává božím tajemstvím. A dobře tomu tak :)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: MENZES

Příspěvek od Sweetie »

Fiona píše:
Jen ted myslim na tu novou princeznu Kate. Jeste neni vdana ani 3 tydny, a uz o ni vychazi clanky ze je nejspis neplodna. Ach jo. Tohle by ji ty hyeny nemusely delat. Jak je cloveku dobre kdyz do jeho reprodukce nikdo nestrka nos :?
s tim musela pocitat, ona to prezije:)
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: MENZES

Příspěvek od Fiona »

Ja bych rekla ze to cosi s cimsi co se ma spojit bude tak maximalne vajicko a spermie, pokud mozno obe s plnohodnotnymi chromozomy :wink: Jinak by se nerodily deti z prostituce, znasilneni a podobnych "svazku". Ale je fakt ze se casto stava ze zena dlouho povazovana za sterilni otehotni prave po adopci. Asi ten klid dela svoje. Kdyz uz clovek nema pocit ze musi a nesnazi se, najednou to jde.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: MENZES

Příspěvek od Selma »

Vajíčko, spermie a elektrický proud ... pokud se to teda dělá na petriho misce. U dvou lidí by tím elektrickým impulzem mohla být nějaká řekněme životní energie. A nekošer pohlavní styky, ze kterých povstávají děti ... no nesuď, nevíš co ti dva přitom zažili :D
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: MENZES

Příspěvek od Fiona »

Hm, zajimave, to o tom proudu jsem nevedela. Zato ale ryze amatersky a nevedecky pozoruju casty jev, ze spousta holek otehotni prave tehdy kdyz nejak pilne cvici nebo trenuji, zvlast pokud se predtim jednalo o dlouhodobe gaucove buchty co se najednou probudily k zivotu. To me jen tak napadlo v souvislosti s tou elektrinou :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Kvítko

Re: MENZES

Příspěvek od Kvítko »

Nemůžu nepřidat,.. nechce se mi hledat přesný kalendářík, ale myslím, že tak 3x do roka jsem menstruovala i když jsem byla vegetarián,... pak se přítel spustil na vita stravu a od té doby i já víc jedla Vita jídla, ale nejsem vitarián,...jím i kde co,.. nemám to ještě v hlavě srovnáno,...!!!
Menstruací poskrovnu a dr. mě děsila, že se mi mohou dělat cysty,... naopak, cysty se nenašly a i můj hystologický nález se také úplně změnil v nenález!!! Nyní jsem po třetí těhotná. První dvě nevyšla, zanikla a z těla unikla,...
Užívám si 6. měsíc těhotenství a to před ním nebyly mestruace :o)
Takže otěhotnět bez menzesu LZE !!! A jak děťátko prosperuje!!!... Tolik se naněj těším...
Kdo můžete,.. na VITA srazu na parníku naviděnou :O)
Květa- canisterapeut
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: MENZES

Příspěvek od Sweetie »

to me uklidnilo, ba spad kamen ze srdce.
Kvítko

Re: MENZES

Příspěvek od Kvítko »

Asi je nejlepší věřit sobě, svým pocitům, instinktům,... už před lety když mi dr. slibovala cysty, jsem si říkala, že než další ROKY baštit antikoncepci, s kterou se neztotožňuji, raději ty cysty,... a věřila jsem ve SVÉ tělo!!! Přeci nebude dělat takovou blbost, že by se uvnitř pouzdřilo něco, co má jít ven,...
Taky v té době chtěli, abych šla ZNOVU (po roce) na konizaci čípku,... prý, že jsou tam další buněčné změny, které předtím nezachytili,.. znovu do jejich spárů, vrtat a řezat, šťourat a léčit,... NEEEEE.
Vykašlala jsem se na doktory a nechodila nikam, škrtla cukr, mouku, sůl,... jak jen to v šlo :o), našla šamana,.. Ten mi pomohl spíš psychicky...
No, po letech žádný nález,...
Šaman říkal, že jen tak neotěhotním, ale to jsem v té době neřešila,..ani když jsem 2x potratila mě to příliš nezajímalo,.. Věděla jsem, že je mi dobře,..
Po čištění dělohy po druhém potratu (sory, že to píšu, tak...!!! ), mi řekli, 2dny před štědrým dnem nastoupíte ještě jednou na dočištění, udělali jsme to špatně,...
Nešla jsem,... Lékař mi po novém roce 2011 řekl, že ještě tam něco je, ale dočistí se to s první mentruací, která přijde tehdy a tehdy,.. jak to mohl vědět tak dobře kdy přijde moje menstruace, když jsem ho viděla poprvé, to netuším dodnes,.. Každopádně NEPŘIŠLA!!! ... Otěhotněla jsem,.. a věřím, že kdybych poslechla a šla dle nich na to jejich šťourání, ,,čištění´´ dělohy, tak bych neměla malého v bříšku,... Je to jak má být,...

Věřte Sobě!!!
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: MENZES

Příspěvek od lumoska »

ja si myslim, ze ked clovek ma otehotniet, tak otehotnie nech sa deje hocico...mojej mame po mne dali do tela vnutromaternicove teliesko, pravidelne ho menili a starali sa o to, aby uz nikdy nemohla mat deti (lebo by ju to urcite zabilo). Preslo necelych 10 rokov, isla po pol roku na pravidelnu kontrolu a zrazu, ze je v 4 mesiaci tehotenstva...Mudr. jej ho hned chceli vziat, aj napriek vysokemu stadiu tehotenstva...nedala si a tak sa o dva mesiace neskor narodil moj brat:D...pol roka v inkubatore, mama na are...ale teraz je z neho pekne hebedo:D...zivot si zjavne vzdy najde cestu. Dokopy mamca prezila 3 porody aj s tou ozrutou, co ma v bruchu...ona zas napr. vzdy menstruovala aj pocas tehotenstva.
Mne uz pomaly prechadzaju bolesti pri menzese, tak sa tesim, ze sa toho postupne zbavim uplne :mrgreen:
Celý život žiadne hranice.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: MENZES

Příspěvek od Samira »

Skvele spravy Kvitko, aj Lumoska ;)
Kvítko

Re: MENZES

Příspěvek od Kvítko »

Lumoška:o)
Super, že přestávají bolesti!!!

Těhotná a s drátem v břiše,... Brrr...
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: MENZES

Příspěvek od Fiona »

Holky vy me desite. Vsude kde ctu z ceskych zdroju o pripadech nevydareneho tehotenstvi se v tom doktori meli potrebu vrtat... copak uz neni dovoleno aspon normalne prirozene potratit? Pmn si tim telo musi projit celou tu cestu, kdyz uz takovy pripad nastal. Se vsim vsudy, telo prece vi co ma delat. To jedno se mi na tom libilo, ze kdyz uz bylo jasne ze male se fakt nezachrani, tak jsem aspon mohla verit telu ze vi co ma delat, a delalo, na jednicku s hvezdickou. Mohla jsem si plne prozit ty cistici kontrakce, loucit se s malym i s opojnymi hormony prirozenou cestou, v kontaktu s telem, coz byl svym zpusobem lek na dusi. Takovy trenink na porod :) Kdyby me o tohle nejaky samozvany vrtak pripravil a na silu se ve mne hrabal, asi bych nasledne bloky resila jeste dlouho. Bylo docela prijemne ze jsem s doktorkou nemusela bojovat o svoje prava, nastesti. V tomhle je Anglie fajn, ze prirozene procesy tu nemaji nalepku nebezpeci ci nezodpovednosti.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: MENZES

Příspěvek od Sweetie »

fii, je dobry slyset zes i ty vnimala ze se telo zcistilo. vzdyt ti nic nechybi, verim, ze se to podari brzo. je zajimavy slyset dalsich zen osudy, zena je opravdu nezmar, pride na to. pravidelna menstruace je znama jen u lidi, a rozeni do urcityho veku a menopauza taktez. jen pro pripomenuti. anglie je pro prirozenou cestu, sama jsem si zazila par vysetreni a oproti cesku pohadka.
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: MENZES

Příspěvek od Oriana »

Tělo si opravdu dovede poradit s lecčíms. Porodila jsem v osmi měsících týden mrtvé dítě. Naštěstí byl doktor tak rozumný, že nechal všemu volný průběh. V těch hodinách jsem poznala význam rčení, že naděje umírá poslední. (Je to už přes 30 let a mám 2 dospěle děti).
Kvítko

Re: MENZES

Příspěvek od Kvítko »

Fionko: Ten zážitek přirozeného čištění těla, jsem měla při prvním nezdařeném těhu,... a je fakt, že pro psychiku to bylo super! Chápala jsem konec, loučení a odchod,... ale to už jsem byla ve spárech lékařů a Ti se toho chopili a pak dočistili,... Při druhém mě lapli (nechala jsem se...) dřív, než tohle mohlo začít a pak jsem těžko zpracovávala, proč se mi to děje,.. připisovala jsem to tomu, že je to podruhé, ale asi to spíš bude tím, že jsem neměla šanci se rozloučit,.. Je super, že jsi měla sílu podstoupit to sama,... chci si takto prožít porod,.. bez lékařského strašáku!!!
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: MENZES

Příspěvek od Fiona »

No, Kvitko, u me to zrovna moc o sile nebylo. Spis o naproste antiduvere v doktorske postupy v techto zalezitostech ;) Proto taky jsem nemela a nemam duvod chodit k doktorum hned jak zjistim tehotenstvi, protoze s cimkoliv co se prihodi v prvnim trimestru stejne nic nezmuzou, tudiz pokud ma male odejit tak proste odejde, a to nejlip samo. Ty trapne povinne vyskraby musi mit na psychiku hrozny vliv. Vlastne tim davaji zene najevo ze je vadna nadoba, kterou musi nekdo druhy vydrhnout jak pripaleny pekac. Pritom opak je pravdou. Nejenze to telo zvladne, ono to pmn primo potrebuje. Vsechna ta chemie se nedeje nahodou a ma svoje misto. Zrovna tak jako by si telo melo prozit porod se vsim vsudy, aby to pak hladce spustilo dalsi prirozene procesy, jako laktaci treba. Samozrejme ted nemluvim o extremnich pripadech kdy to bez cisare opravdu nejde, jenze kolik je takovych, ve srovnani s tim kolik se provadi rutinnich neprirozenych zasahu naprosto zbytecne a proti vuli rodicky. Taky jsem jednoznacne za porod doma, ale opravdu to chce byt dobre pripravena. Vedet co delat v jake i nepredvidane situaci, byt v dobrem kontaktu s vlastnim telem i s ditetem. Myslim ze kor v nasi spolecnosti musi byt zena dost silna v kramflecich aby ustala ten tlak, obvinovani a straseni ze vsech stran. Je fakt ze se muze prihodit ledacos, takze jakkoliv moc jsem za domaci porody, asi jsou fakt jen pro toho kdo vi co dela a vi co ma delat v jake situaci. Samotny strach ci nechut k doktorum pmn nestaci, to spis zavani koledovanim si o pruser :?
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Kvítko

Re: MENZES

Příspěvek od Kvítko »

Máš recht :o) ... Na to asi víc napsat nelze :)))
Sasulienka
Příspěvky: 23
Registrován: sob lis 05, 2011 14:42

strata menstruacie

Příspěvek od Sasulienka »

Ahojte mam taky problem, ze pred tromi mesiacmi som drzala 16dnovu hladovku a od tej doby som stale nedostala menstruaciu. Neviete mi poradit nejaky prirodny liek ako ju vyvolat? Nechcem ist ku gynekologicke, lebo sa bojim, ze mi pichne nejaku injekciu alebo da hormonalne lieky a to nechcem v ziadnom pripade. Inak sa stravujem dost zdravo, snazim sa co najviac ovocia a surovej zeleninky, teraz v zime obcas aj nejaka tepla zeleninova polievka na zohriatie. Inak cez vianoce som zjedla vela zakuskov, a cudujem sa ze menzes stale neprisiel. Nechapem :( Myslite, ze je na pricine hladovka?
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: strata menstruacie

Příspěvek od macik »

Sasulienka píše:Ahojte mam taky problem, ze pred tromi mesiacmi som drzala 16dnovu hladovku a od tej doby som stale nedostala menstruaciu. Neviete mi poradit nejaky prirodny liek ako ju vyvolat? Nechcem ist ku gynekologicke, lebo sa bojim, ze mi pichne nejaku injekciu alebo da hormonalne lieky a to nechcem v ziadnom pripade. Inak sa stravujem dost zdravo, snazim sa co najviac ovocia a surovej zeleninky, teraz v zime obcas aj nejaka tepla zeleninova polievka na zohriatie. Inak cez vianoce som zjedla vela zakuskov, a cudujem sa ze menzes stale neprisiel. Nechapem :( Myslite, ze je na pricine hladovka?
já mívám ms stoprocentně po jednodenním suchém půstu, ale musím si být jistý, že nejsem těhotná, protože sucháč dokáže vyvolat potrat...

hladovka být příčinou asi může, ale nedělala bych si s tím těžkou hlavu...
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: MENZES

Příspěvek od s.arik »

na jakékoliv trable s cyklem se doporučuje pít kontryhel a užívat sarapis (nenechat se zmást obalem, není jen pro ženy v přechodu)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Sasulienka
Příspěvky: 23
Registrován: sob lis 05, 2011 14:42

Re: MENZES

Příspěvek od Sasulienka »

ten kontryhel je nejaky caj alebo co? A sarapis to su nejake vitaminove doplnky? Lebo moc nechcem uzivat tabletky, som skepticka voci vsetkym liekom.
Ale čo
Příspěvky: 81
Registrován: čtv lis 04, 2010 12:53

Re: MENZES

Příspěvek od Ale čo »

Sasulienka píše:ten kontryhel je nejaky caj alebo co? A sarapis to su nejake vitaminove doplnky? Lebo moc nechcem uzivat tabletky, som skepticka voci vsetkym liekom.
kontryhel je alchemilka :wink: , môžeš vyskúšať ešte myší chvost-rebríček obyčajný
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: MENZES

Příspěvek od s.arik »

Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Sasulienka
Příspěvky: 23
Registrován: sob lis 05, 2011 14:42

Re: MENZES

Příspěvek od Sasulienka »

dakujem :) povedala som si, ze este mesiac pockam, a potom ak nepride tak vyskusam.
ovekyska
Příspěvky: 219
Registrován: ned kvě 22, 2011 23:03

Re: MENZES

Příspěvek od ovekyska »

Mne po 7mesačnej pauze opäť nahodil cyklus kotvičník, užívala som jednu čajovú lyžičku rozmixovanej bylinky denne. Po asi 2 či 3 mesiacoch menzes prišiel a odvtedy opäť ako hodinky.
ja som nedržala pôst, iba som veľmi schudla zmenou stravy.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: MENZES

Příspěvek od Pavluska »

ovekyska píše:Mne po 7mesačnej pauze opäť nahodil cyklus kotvičník, užívala som jednu čajovú lyžičku rozmixovanej bylinky denne. Po asi 2 či 3 mesiacoch menzes prišiel a odvtedy opäť ako hodinky.
ja som nedržala pôst, iba som veľmi schudla zmenou stravy.
kotvičník je silná záležitost. Dělá s hormonama divy. A nejen u žen. :wink:
Já nemívala menzes při velkém stresovém vypětí a když váha poklesla pod 50 kilo. Jinak ale, stejně jako Macíkovi, mi ho uměl vyvolat kratší půst.
Ten sarapis je zajímavý.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: strata menstruacie

Příspěvek od RadkaS »

Sasulienka píše:Ahojte mam taky problem, ze pred tromi mesiacmi som drzala 16dnovu hladovku a od tej doby som stale nedostala menstruaciu. Neviete mi poradit nejaky prirodny liek ako ju vyvolat? Nechcem ist ku gynekologicke, lebo sa bojim, ze mi pichne nejaku injekciu alebo da hormonalne lieky a to nechcem v ziadnom pripade. Inak sa stravujem dost zdravo, snazim sa co najviac ovocia a surovej zeleninky, teraz v zime obcas aj nejaka tepla zeleninova polievka na zohriatie. Inak cez vianoce som zjedla vela zakuskov, a cudujem sa ze menzes stale neprisiel. Nechapem :( Myslite, ze je na pricine hladovka?
Je docela možné, že žádný problém. Měla jsi půst a tělo ví, co dělá. Doporučovala bych tělu více důvěřovat, o to víc, jestli se pouštíš do tak dlouhých půstů. Ano, určitě to souvisí s půstem, teď jsi to možná blokla ještě psychikou a nebo jsi v jiném stavu. Pokud jsem měla období bez menstruace, vždycky se dal vysledovat důvod, nikdy mě teda nenapadlo s tím za někým chodit. Menstruace dříve či později opět dorazila.
Uživatelský avatar
zaklinac.dan
Příspěvky: 164
Registrován: pon led 09, 2012 21:51
Bydliště: na světě jsem bezdomovec

Re: MENZES

Příspěvek od zaklinac.dan »

jsem sice muž a s menstruací nemám zkušenosti, ale... zkusím trošku nadhodit svůj pohled, každý ať si to přebere. pokud někdo říká, že menstruací se čistí tělo za okolností problémového mensesu a lže si do kapsy, že to je vlastně dobře, když třeba i chybí, tak se podle mě mýlí. primárně je menstruace součástí cyklu vajíčka. sekundární projevy mohou být nepříjemné a při vhodné dietě se mohou umenšit. jestliže ale nedochází k menstruaci, takzvaně se vylilo dítě i s vaničkou. z pohledu východní medicíny je primárním orgánem (respektive orgány) dominantně ovlivňujícím menstruaci žaludek, slezina, slinivka. kromě primárních věcí spojených s trávením a asimilací potravy, imunitou a krvetvorbou mají tyto orgány (prvek země v koloběhu energie) obecně vliv na všechny cyklické procesy jako např. regenerace, spánek, krvetvorba, spermatogeneze, tvorba mléka, menstruace, hojení apd. navíc je tato soustava orgánů považována za stabilizující pro celé tělo a pro všechny orgány. bez dobře fungujících těchto orgánů (ža,sl,sli) nemůže harmonicky fungovat nic. kromě toho, že syrová strava, zvláště založená převážně na ovoci, nedává nic "pořádného" do žaludku a podobá se to stavu, kdy se do čerpadla na vodu dostává vzduch, což způsobuje problémy, tak je tato strava obsahem agresivních ovocných kyselin problémová pro celou řadu orgánů (střevo, ledviny) plus již zmíněné. podle východní medicíny má právě strava s převažujícím studeným a vlhkým vlivem ze všech orgánů nejvíce devastující vliv na slezinu, ale to bychom se dostali k problematice syrové stravy obecně a tu je jiné téma, navíc by to bylo hodně obsáhlé. možná až jindy. shrnuto: chci říct, že vynechávání menstruace či její dlouhodobá absence podle mého značí problémy nikoliv nevážné, možná i naopak a rozhodně to je věc k řešení...
p.s. opakoval jsem se v termínech, ale bohužel jsou jaksi přiléhavé a nechtěl jsem to řešit, tak jsem to pro jednou pominul, ačkoliv to vážně nemám rád a běžně to nedělám :)
"Nestojím o uznání!" Šákjamuni
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: MENZES

Příspěvek od Dano »

zaklinac.dan píše:primárně je menstruace součástí cyklu vajíčka. sekundární projevy mohou být nepříjemné a při vhodné dietě se mohou umenšit. jestliže ale nedochází k menstruaci, takzvaně se vylilo dítě i s vaničkou
Ja sa nedivim zenam, ktore su spokojne, ked sa zlepsenim svojho zivotneho stylu/zivotospravy zbavili menstruacie, pokial su dalej uplne zdrave a ovuluju:
Dano píše:Subject: ovulating and menstruating are separate issues
Asi vedia porovnat, kedy sa lepsie citia.
zaklinac.dan píše:syrová strava, zvláště založená převážně na ovoci, nedává nic "pořádného" do žaludku a podobá se to stavu, kdy se do čerpadla na vodu dostává vzduch, což způsobuje problémy, tak je tato strava obsahem agresivních ovocných kyselin problémová pro celou řadu orgánů (střevo, ledviny) plus již zmíněné
Mozno to tak nie je. Aj z vitastravy sa da paradne nasytit. Dokonca aj prevazne z ovocnej. Crevo na ovoci ide bajecne. Kyseliny urcite nejake obsahuje, vdaka nim ta chut je harmonicka spolu so sladkostou ai. Agresivne nechutia, nejest. Vcera u lekara ranny moc zmerany nejakym automatom mal ph = 8, minimalne tyzden a pol som okrem ovocia a trochy listovej zeleniny a 1 obedu vo vitarianskej restike nic ine do seba nedal.
Uživatelský avatar
zaklinac.dan
Příspěvky: 164
Registrován: pon led 09, 2012 21:51
Bydliště: na světě jsem bezdomovec

Re: MENZES

Příspěvek od zaklinac.dan »

to dano: no jestli jsou ovulace a menses na sobě naprosto nezávislé tak to potom jo. jenomže podle mě to je nesmysl...jediné možné je to, že při zastavení menstruace a cyklu obecně se prostě po nějakém "silném zážitku" ten proces probudí a začne se tou ovulací, tedy děťátko bude, ale přeci jenom bych se na to nespoléhal. orgány mají svůj účel a funkci. a ke správnému fungování by se měly používat a sloužit ke svému účelu. žena má spoustu vajíček ve stadiu nula a ty by mi měly procházet procesem plodnosti, respektive zralosti a poté nepoužitelnosti, kdy je tělo vyloučí. v téhle souvislosti bych připomněl studie a názory ohledně třeba fenek, kdy je spojována kastrace s určitými nemocemi reprodukčních orgánů, i rakovinou dělohy apd. dneska většina žen v pozdějším věku je tzv. "vybagrovaná", což se právě přičítá i tomu, že dříve ženy rodily více, případně do pozdějšího věku, tedy ony orgány používaly a tyto problémy nebyly tak rozšířené....
Přílohy
18556456015.GIF
18556456015.GIF (25.07 KiB) Zobrazeno 31668 x
"Nestojím o uznání!" Šákjamuni
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: MENZES

Příspěvek od gabrielik »

V skorších dobách ženy rodili a umierali a nikto sa nestaral na čo umierali. Takže ľudia zomierali na všetky možné choroby, následky zranení atď, vo oveľa skoršom veku, akurát to nebolo nikde v tabuľkách podchytené.
Ale to som asi odbočila.
Ovulácia a menštruácia nemusia byť spojené. Žena môže ovulovať aj bez menzesu, resp. mať tak slabý menzes, že je až nepostrehnuteľný. A tak by to malo byť to pravé orechové. Nikde v prírode neexistuje taká silná a častá menštruácia ako u ľudí. Bez ohľadu na častosť ovulácie.
Uživatelský avatar
zaklinac.dan
Příspěvky: 164
Registrován: pon led 09, 2012 21:51
Bydliště: na světě jsem bezdomovec

Re: MENZES

Příspěvek od zaklinac.dan »

gabrielik píše:V skorších dobách ženy rodili a umierali a nikto sa nestaral na čo umierali. Takže ľudia zomierali na všetky možné choroby, následky zranení atď, vo oveľa skoršom veku, akurát to nebolo nikde v tabuľkách podchytené.
Ale to som asi odbočila.
Ovulácia a menštruácia nemusia byť spojené. Žena môže ovulovať aj bez menzesu, resp. mať tak slabý menzes, že je až nepostrehnuteľný. A tak by to malo byť to pravé orechové. Nikde v prírode neexistuje taká silná a častá menštruácia ako u ľudí. Bez ohľadu na častosť ovulácie.

ale jo. to je právě ta jediná možnost. ta menstruace je tak "bezobtížná" až nepostřehnutelná, ale nějaká být musí...
"Nestojím o uznání!" Šákjamuni
Sasulienka
Příspěvky: 23
Registrován: sob lis 05, 2011 14:42

Re: MENZES

Příspěvek od Sasulienka »

ahojte, tak dnes som bola na vyvolavaciu injekciu, kedze som uz nemala 4 mesiace menstruciu.. a nie som ani 100% vitarianka, moja strava je veganska a k tomu vela surovej zeleniny a ovocia. Gynekologicka mi robila ultrazvuk a povedala, ze moja sliznica vyzera ako u zien po prechode.. ze mi poklesla alebo neco take, tak mi pichla do zadku injekciu, a o tyzden mam ist na dalsie dve.. Tak neviem no, ci je to pravda, ze ked zena nema menstruaciu ci to je az tak zdrave... Zevraj zeny pocas vojny nemavala menstruaciu, a tie co boli v koncentracnych taboroch pretoze nemali dostatok jedla
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: MENZES

Příspěvek od macik »

Sasulienka píše:ahojte, tak dnes som bola na vyvolavaciu injekciu, kedze som uz nemala 4 mesiace menstruciu.. a nie som ani 100% vitarianka, moja strava je veganska a k tomu vela surovej zeleniny a ovocia. Gynekologicka mi robila ultrazvuk a povedala, ze moja sliznica vyzera ako u zien po prechode.. ze mi poklesla alebo neco take, tak mi pichla do zadku injekciu, a o tyzden mam ist na dalsie dve.. Tak neviem no, ci je to pravda, ze ked zena nema menstruaciu ci to je az tak zdrave... Zevraj zeny pocas vojny nemavala menstruaciu, a tie co boli v koncentracnych taboroch pretoze nemali dostatok jedla
asi, jak kdy...já když jsem začala jíst méně, tak se mi naopak cyklus spravil, při přebytku jídla se naopak neúměrně prodlužoval...takže každej extrém je špatnej....prostě v první řadě asi přemýšet nad tím, co můžu já osobně dělat jinak, lépe a ne hledat mimo sebe..
ovekyska
Příspěvky: 219
Registrován: ned kvě 22, 2011 23:03

Re: MENZES

Příspěvek od ovekyska »

Sasulienka píše:ahojte, tak dnes som bola na vyvolavaciu injekciu, kedze som uz nemala 4 mesiace menstruciu.. a nie som ani 100% vitarianka, moja strava je veganska a k tomu vela surovej zeleniny a ovocia. Gynekologicka mi robila ultrazvuk a povedala, ze moja sliznica vyzera ako u zien po prechode.. ze mi poklesla alebo neco take, tak mi pichla do zadku injekciu, a o tyzden mam ist na dalsie dve.. Tak neviem no, ci je to pravda, ze ked zena nema menstruaciu ci to je az tak zdrave... Zevraj zeny pocas vojny nemavala menstruaciu, a tie co boli v koncentracnych taboroch pretoze nemali dostatok jedla
ak si dobre pamatam, niekde si pisala o postich, teda dlhsom poste....? ak sa nemylim...
z vlastnej skusenosti, a kratkodobe posty + nejake ocisty, mozu dobre rozhadzat telo. pozor na to. treba zacat pozvolna, aj rychly ubytok vahy moze byt problem.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: MENZES

Příspěvek od buc11 »

Katyx

Re: MENZES

Příspěvek od Katyx »

Ja pouzivam kalisek a jsem spokojena. Pri kojeni jsem menses nemela, az skoro po roce od porodu. To bylo bezva a pak jsem koupila kalisek, protoze ty vlozky je otrava! Mam tenhle: http://www.mujmenstruacnikalisek.cz/. Ma plochou stopku a dobrej tvar. Sedi mi.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: MENZES

Příspěvek od Jindra »

Sasulienka píše:dnes som bola na vyvolavaciu injekciu, kedze som uz nemala 4 mesiace menstruciu
Pradávné učení o menstruaci
http://edithhola.blog.cz/1307/pradavne- ... menstruaci
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: MENZES

Příspěvek od Pavluska »

Jindra píše:
Sasulienka píše:dnes som bola na vyvolavaciu injekciu, kedze som uz nemala 4 mesiace menstruciu
Pradávné učení o menstruaci
http://edithhola.blog.cz/1307/pradavne- ... menstruaci
"Ve Francii je uzákoněno, že žena v době menzes nemusí do práce."
tak to není zlé. Ale je to fakt pravda? Kámoška žijící ve Francii mi tohle nikdy nesdělila a docela věřím, že s něčím takovým by se pochlubila. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: MENZES

Příspěvek od Janek »

Se spis zeptej autorky clanku :-) takhle vznikaji famy. Mozna to plati (priklad) jen ve statni sprave, ze mas narok na neplacene volno a k tomu musis mit omluvenku od lekare atp. dezinterpretace :-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: MENZES

Příspěvek od rudo »

Pavluska píše:
Jindra píše:
Sasulienka píše:dnes som bola na vyvolavaciu injekciu, kedze som uz nemala 4 mesiace menstruciu
Pradávné učení o menstruaci
http://edithhola.blog.cz/1307/pradavne- ... menstruaci
"Ve Francii je uzákoněno, že žena v době menzes nemusí do práce."
tak to není zlé. Ale je to fakt pravda? Kámoška žijící ve Francii mi tohle nikdy nesdělila a docela věřím, že s něčím takovým by se pochlubila. :)
to plati len pre to najstarsie remeslo a pre tanecnice v ruzovom mlyne ( a z Lucnice)
5 2 8
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: MENZES

Příspěvek od buc11 »

Petra Rausová
Vždy som dumala nad tým, prečo ženy ľudského druhu sú jediným živočíšnym druhom na tejto planéte, ktoré majú "krámy" resp. počas menštruačného cyklu krvácajú. A tiež som sa zamýšľala nad tým, že prečo ako jediný druh na svete varíme (spojitosť jasná) Odpoveď je tento článok, ktorý je síce v angličtine, ale pani Debbie Took spravila veľa práce za mňa pri rešeršovaní dostupných zdrojov a informácií k tejto téme

RawforLife Blog: Periods - They May Be 'Normal', But Are They Healthy?
debbietookrawforlife.blogspot.com
We are taught that periods as described above are normal, that it is normal to menstruate monthly, and that normal = healthy. We have been taught that it is right to be concerned if, in a woman of child-bearing age, monthly blood flow is absent or even if periods have become 'scant' (when not pregna...
To se mi líbí · · Sdílet · Sledovat příspěvek · před 13 h
Toto se líbí uživateli Alena Brunclikova a dalším (12).
Zobrazit další komentáře (34)

Vera Schweitzer vitariánství ovlivní i délku cyklu. neznamená to, že každá vitariánka musí ztratit cyklus. ale rozhodně se upraví - četnost, síla krvácení, bolesti, PMS. pokud se tyto věci upraví, tak to logicky něco znamená.. tady je pár stránek z knihy, která se zabývá metabolismem mužů a žen http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =3&theater
před 10 h · To se mi líbí · 2

Petra Rausová Re Markéta Mayerová Ja odporucam zavolat si na Akadémiu věd České republiky - Ústav živočišné fyziologie a genetiky.
před 9 h · To se mi líbí

Markéta Mayerová Myslím, že profesor z veterinární fakulty je pro mně dostatečná kapacita .
před 9 h · To se mi líbí · 1

Arzenika Arzeniková vela neprávd je v tom clánku a vela neprávd Petra Rausová prevzala dogmaticky......Prvou a zásadnou vecou je, že oplodnené vajíčko sa može usadiť v maternici len do prekrvenej, "vysokej" sliznice....a tá prekrvená zdurená sliznica je z čoho?... z nahr...Zobrazit další
před 8 h · To se mi líbí · 4

Vera Schweitzer Me se zda ta kniha co jsem tu postla spravna. Kdyz do ejakulatu prechazi toxiny, proc by nemohly prechazet do lymfy a sliznice u zen. Kudy by tedy odchazely, kdyz se zeny i mene poti nez muzi, ani neplesati.
před 8 h přes mobil · To se mi líbí

Zuzana Bluddy Staňková Zase můžeme vytáhnout, že všechny tyhle ověřený teorie, který se učí i ve škole a "víme", že to tak funguje, se musely někde vzít.. A musel to někdo nějak testovat.. A určitě to testoval na "zdravé" masožravé ženě, nebo ten výzkum probíhá jinak? Rozhod...Zobrazit další
před 8 h · To se mi líbí · 4

Vera Schweitzer Taky dekuji za vysvetleni psiho harani. Vzdycky jsem premyslela proc haraji v dobe rozmnozovani, coz je nelogicke
před 8 h přes mobil · To se mi líbí

Michal Bubák Siegel Ivanka IvuštyriLinka Jokaiova kdybyste si ty komentáře přečetla tak zase nepíšete toto vy
před 8 h · To se mi líbí · 1

Ivanka IvuštyriLinka Jokaiova niekto mi zmazal môj komentár? hm no nesúhlasím s tým ale to je jedno..nič to na ničom nemení
před 8 h · To se mi líbí

Pavla Feberová Hmm tak se koukám na ten spor a přemýšlím, jak to tedy opravdu je ...některé vitariánky nemenstruují, ale mají z této doby děti? kdo o tom opravdu něco ví?
před 6 h · To se mi líbí · 1
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: MENZES

Příspěvek od rudo »

:mrgreen:

zeny maju menstruaciu, lebo neplesateju
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: MENZES

Příspěvek od cepheus »

Jsem uz slepej, nebo blbej ? :D
Ctu tema : MENZES a je tu vlezlejch vic chlapu jak zenskejch, hehe, jak u blbejch na pude, vsecko naruby :D.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: MENZES

Příspěvek od rudo »

inak ked sme pri reberani suvislost podla zvierat

tak sa da naprikald povedat ze zvierata nemaju menzes , lebo neplatia dane, alebo nechodia do skoly, alebo nie su vakcinovane, alebo nevolia politikov, tych podstatnych rodielov je hodne.
5 2 8
Odpovědět