MENZES

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: MENZES

Příspěvek od Fiona »

Navic se da v menstruacnim vytoku moc dobre rozeznat, co je vystelka (ta hustejsi sliznice) a co jen cista krev. Ta sliznice je venku raz dva, ty dalsi dny pak uz zena jen a jen krvaci krev...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: MENZES

Příspěvek od awa »

veri píše:Awo, tvůj příspěvek mě opravdu povzbudil, děkuju :)

A víš proč mi to nemít menzes přijde nenormální? Protože nedokážu pochopit následující - i v ideálním, nezaneseném těle se přeci vajíčka tvoří, stejně jako v tom mém - a když ta vajíčka neodchází pomocí pravidelné menstruace, někde tam zůstávají, ne? A to mi nepřijde v pořádku, aby mi tam někde ta vajíčka pobývala... Nebo se nějak automaticky rozloží? Na tohle jsem ještě nikde nenašla odpověď...
Odejdou pravidelně nebo se rozloží, a ta trocha děložní výstelky odejde s minimem krve nebo dokonce žádnou, tak že to ani nepostřehneš...Kdo má v těchto orgánech toxický odpad nebo nějaký problém ( nádory, cysty, genitální bradavice, vřídky...atd. ), tak tělo musí zapojit více síly na čištění, a proto má většina žen prostě takový krvavý menzes...Opravdu se neboj, ty si se ani moc zanést nemohla...jsi mlaďoučká. Já už za svůj život stihla 240 menstruací...a taky se dočkám a pokecáme....
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: MENZES

Příspěvek od veri »

Vážně? Takže já žiju od té doby, co jsem poprvé měla menzes s představou, že ze mě měsíc co měsíc odchází potenciální mimča, když to přeženu :D A ono to tak vůbec není :lol: :lol: Tak to se směju sama sobě a mám radost, že mi menzes chybět nemusí :D Děkuju vám všem, hurá :)

A ještě - proč teda někdo menzes má a někdo ne? Ty přeci Awi nepatříš k těm, které tam mají toxický odpad, ne? A taky je zvláštní, že u mě zmizela hned první měsíc na vita...
Fiona píše:Jaj, Veri, tohle je opravdu kamenak, promin.
Tak jsem tě aspoň pobavila :D m:-)
Naposledy upravil(a) veri dne sob lis 01, 2008 21:58, celkem upraveno 1 x.
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: MENZES

Příspěvek od dgm »

veri píše:Vážně? Takže já žiju od té doby, co jsem poprvé měla menzes s představou, že ze mě měsíc co měsíc odchází potenciální mimča, když to přeženu :D A ono to tak vůbec není :lol: :lol: Tak to se směju sama sobě a mám radost, že mi menzes chybět nemusí :D Děkuju vám všem, hurá :)
Fiona píše:Jaj, Veri, tohle je opravdu kamenak, promin.
Tak jsem tě aspoň pobavila :D m:-)
:)
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
alilia
Příspěvky: 55
Registrován: sob črc 26, 2008 15:49
Bydliště: aktuálne Praha

Re: MENZES

Příspěvek od alilia »

veri píše:Vážně? Takže já žiju od té doby, co jsem poprvé měla menzes s představou, že ze mě měsíc co měsíc odchází potenciální mimča, když to přeženu :D A ono to tak vůbec není :lol: :lol: Tak to se směju sama sobě a mám radost, že mi menzes chybět nemusí :D Děkuju vám všem, hurá :)
Veri, neboj, nie si v tom sama, tiež som si donedávna predstavovala, čo sa s tými nevyplavenými vajíčkami vo mne asi deje...či sa mi niekde nehromadia (tiež nemám menštruáciu zrovna pravidelnú...) :roll: Holt no... 8)
Naposledy upravil(a) alilia dne sob lis 01, 2008 22:01, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: MENZES

Příspěvek od culka »

Awa, ty si este len take mlada alebo si sa prepocitala. Ja som to zabalila vdaka doktorom po 32,5 rokoch, ale je pravda, ze som s tym zacala nezdravo skoro. Napriek tomu, ze som bola cely zivot vsezravec, tak to nikdy nebola ziadna katastrofa.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: MENZES

Příspěvek od awa »

culka píše:Awa, ty si este len take mlada alebo si sa prepocitala. Ja som to zabalila vdaka doktorom po 32,5 rokoch, ale je pravda, ze som s tym zacala nezdravo skoro. Napriek tomu, ze som bola cely zivot vsezravec, tak to nikdy nebola ziadna katastrofa.
No, včera mi bylo podle dokladů 33. Ale vypadám na 25. (:-) Narozky jsem zrušila, stejně se mi pořád lidi ptali na tatínka...( mého muže )... :D
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: MENZES

Příspěvek od culka »

Nuz v tom pripade vsetko najlepsie ty nas skorpionik.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: MENZES

Příspěvek od dgm »

Je, Awi, tak vsechno nej!!!!
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Rose
Příspěvky: 80
Registrován: sob črc 09, 2005 10:53
Bydliště: MB

Re: MENZES

Příspěvek od Rose »

awa píše: No, včera mi bylo podle dokladů 33. Ale vypadám na 25. (:-) Narozky jsem zrušila, stejně se mi pořád lidi ptali na tatínka...( mého muže )... :D
Awi, všechno nejlepší :P Pokud na tom budeš podobně jako já, budou se Tě ptát na tatínka ještě za 10 let (teda za 9, abych byla přesná...)
Love n´Roses
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

prani k narozeninam

Příspěvek od Sweetie »

To je slavny vek!
Mila Awi, dodatecne Ti preji nejen k narozeninam, ale i do dalsich let kapku toho zivotniho stesticka, aby se Ti vsechno jen darilo.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: MENZES

Příspěvek od awa »

Tož všem za upřímné přání děkuji. Ale jak říkám, svůj věk si nijak nepřipomínám...připadá mi zbytečné lidem okolo vysvětlovat, že je mi ve skutečnosti tak o deset víc, než si původně mysleli...však to sami znáte, vitouš prostě od určitého věku nestárne. Jestli je mu papírově třicet nebo padesát, vidět ten rozdíl moc není. :D
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: MENZES

Příspěvek od Sweetie »

jen kdyby mel nekdo podobny potize jako ja:
po 4 mesicich na vita posledni menstruace trvala neskutecnych 12 dni a byla ve srovnani s minulosti doprovazena silnym krvacenim. pripisuju to stale jeste se dejoucimu se cisticimu procesu v tele. po ukonceni se citim mnohem lip a i plet je hladsi.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: MENZES

Příspěvek od awa »

Já vypadám během menzesu tak nějak krásněji, ale o to prapodivnější nálady mám...melancholie, plačtivost a přecitlivělost... :(
Ty Sweetie, založ si deníček....
už jsem ti tam chtěla něco napsat, ale zjistila jsem, že žádný nemáš. Dneska jsem si na tebe v Kaufáči vzpoměla. Už jsem se hnala k červenému pomelu, a když jsem se pozorně koukla, tak na nálepce u plodu nebylo napsáno Red pomelo, ale Sweetie... :D
Zatim nevim, jestli to chutná stejně, neb musím dojísti 3 velké grepoše, ale pak otestuju. Můj předpoklad je, že to bude stejné jako to moje pomelo, alespoň navenek to vypadá stejně a i cena je totožná (cca 40,-CZK )... no poreferuju.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: MENZES

Příspěvek od Pavluška »

awa píše:Já vypadám během menzesu tak nějak krásněji, ale o to prapodivnější nálady mám...melancholie, plačtivost a přecitlivělost... :(
Na to máme snad ty plusminus tři dny nárok, ne?! :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: MENZES

Příspěvek od s.arik »

Tak už mi MS dorazila :) a zatím si rozhodně nestěžuju, den a půl jen velice slabého krvácení. Ani nemá cenu zkoušet kalich. A látkové vložky taky ne, mám totiž pouze dvě jako pojistku ke kalichu....k umělinám se rozhodně nevrátím...zatím jenom měním a v ruce peru 3x denně bavlněné kalhotky.

Látka je stejně nejlepší 8) to se to moje dítko má, že má stále holý zadek nebo bavlněnou plenku a nemusí se škvařit v pemprskách.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: MENZES

Příspěvek od Sweetie »

a setris nase lesy.
Uživatelský avatar
Ivana
Příspěvky: 139
Registrován: pát bře 31, 2006 20:20
Bydliště: Rousínov
Kontaktovat uživatele:

Re: MENZES

Příspěvek od Ivana »

Sweetie píše:jen kdyby mel nekdo podobny potize jako ja:
po 4 mesicich na vita posledni menstruace trvala neskutecnych 12 dni a byla ve srovnani s minulosti doprovazena silnym krvacenim. pripisuju to stale jeste se dejoucimu se cisticimu procesu v tele. po ukonceni se citim mnohem lip a i plet je hladsi.
Já měsíc na vita mám pořad pocit ze dneska uz to zacne.. proste takove male pobolivani podbrisku skoro jako pri menzesu a pritom nic, ale do menzesu jeste nejakej tyden, tak nevim co to je. Podobne pobolivani jsem mela i v tehotenstvi :) no tak to by byla teda prča. No ale spis to bude asi taky nejakej detox ne?
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Re: MENZES

Příspěvek od hugis »

Už ani neviem kde som to čítal, ale niekde, niekedy dávno som niekde vyčítal, že MS nastáva pri zmenenej hladine hormónov (to sa mení ženám pravidelne, všakže), čo spôsobuje, že vďaka nedostatku dačoho, sa cievy v tej oblasti stanú krehké a začnú praskať. A na to chybajúce niečo vraj funguje piť mrkvovú šťavu. Ženy ktoré jej piju veľmi veľa, môžu prestať mať MS.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: MENZES

Příspěvek od awa »

No, to by bylo fajn, kdyby se vyjádřila děvčata, co ten menzes nemají....jestli to jsou mrkvožroutky.
No, pravda, jím mrkvičky málo, mám radši vodovější zelku a zelené lupení...Ale já mám i jiný problém a myslím, že dokud ten se nezrichtuje, tak menzes furt bude. Walker na můj problémeček zrovna doporučuje mít v jídelníčku ty mrkve ...se zamyslim a zařídím podle toho.
Děkuji za snahu a připomínku.
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: MENZES

Příspěvek od veri »

Tak možná na tom něco bude, sice nejsem na vita nějak dlouho, ale zato 100% a je fakt, že mrkvovou šťávu jsem pila od začátku cca půllitra denně. Problémem je posl.měsíc, pokazil se odšťavňovač, nový ještě není, takže šťávu nepiju a mrkve už tolik nepojím. Ale ze začátku (něco přes dva měsíce) byla šťáva opravdu denně, takže to možná vliv mělo...
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: MENZES

Příspěvek od s.arik »

No já už mrkev neměla snad dva měsíce a MS dlouho nikde....až teď veeelice slabá :) mrkev miluju, ale zrovna teď na ni nemám chuť.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: MENZES

Příspěvek od Pavluška »

Šári, tys teď někdy držela půst, že (sorry, já si zakázala číst o půstu, tak jsem nečetla)? Mě půst kdysi menzes po dlouhé odmlce vyvolal. :wink:
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: MENZES

Příspěvek od s.arik »

Jo jo, asi to tak bude :)
Po ukončení kojení jsem MS neměla...během té doby dva jednodenní půsty, nakonec i trojka a hned v návratovce TO přišlo :) že by tím....nenapadlo mne to, myslela jsem se že prostě dozrál čas :wink:
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
kaťa
Příspěvky: 7
Registrován: čtv lis 06, 2008 14:55

Re: MENZES

Příspěvek od kaťa »

zdravíčko. chcem sa spytat ako to mate s hormonami. lebo co sa tohto tyka ja som rozhadzana uz asi rok. a prejavuje sa to vsade-nepravidelna menstruacia, ochlpenie, plet, vlasy. mala som cystu, ta mi zmizla a uz sa snazim fungovat tak aby sa to nevratilo. ale hormony mi hapruju stale. citim to uplne vsade. napriklad teraz som posledne dve menstruacie dostala bez toho aby sa akokolvek ohlasili- napatie v prsnikoch, bruchu. jednoducho nic. a normalna krv takmer ziadna, iba cierna zrazena. vitariancim vytrvalo a myslim, dufam ze by sa aj toto mohlo casom spravit. pripisujem to ako vsetky neziaduce veci detoxu. ale kolko ten detox este bude trvat JAJ!:)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: MENZES

Příspěvek od Sweetie »

kaťa píše:zdravíčko. chcem sa spytat ako to mate s hormonami. lebo co sa tohto tyka ja som rozhadzana uz asi rok. a prejavuje sa to vsade-nepravidelna menstruacia, ochlpenie, plet, vlasy. mala som cystu, ta mi zmizla a uz sa snazim fungovat tak aby sa to nevratilo. ale hormony mi hapruju stale. citim to uplne vsade. napriklad teraz som posledne dve menstruacie dostala bez toho aby sa akokolvek ohlasili- napatie v prsnikoch, bruchu. jednoducho nic. a normalna krv takmer ziadna, iba cierna zrazena. vitariancim vytrvalo a myslim, dufam ze by sa aj toto mohlo casom spravit. pripisujem to ako vsetky neziaduce veci detoxu. ale kolko ten detox este bude trvat JAJ!:)
napis vic, jak dlouho jsi na zivy strave, jestli 100%, co pohyb, a jak to mas nebo mela si s uzivanim antikoncepce.
obecne s vitarianstvim po odejiti prvni vlny detoxu se krvaceni vytraci, pac telo se uz timto zpusobem nemusi docistovat viz vyse prispevky v tomto vlakne. za sebe po mesicich vita a nedavny (par tydnu) ukonceni mnohalety oralni antikoncepce pozoruju lepsi plet ale pupinky se sem tam delaj stale a na novych mistech, ochlupeni - jako ze vic? to nepozoruju, a vlasy mnohem lepsi. chce to vytrvat, dbat o sebe, najit si chvilku na cviceni aby clovek telo spravne rozpohyboval a nezatezovat ho dehydrovanou a varenou a tucnou stravou - coz ty uz vytrvavas.
kaťa
Příspěvky: 7
Registrován: čtv lis 06, 2008 14:55

Re: MENZES

Příspěvek od kaťa »

no ja športujem v podstate pravidelne a dosť veľa. beh, cvičenie -od jógy cez činky po kalanetiku. s hormonmi mam problemy už dlho. neviem čiím to može byť podmienené. ale tak ževraj keĎ do seba nacpem enzýmy v živej strave , z týchto sa potom majú tvoriť aj hormóny. teraz som bola na gynde a ide mi mapovať hormonálny priebeh počas celého cyklu. čoho sa bojim je ze mi na konci aj tak len zadelí antikoncepciu. a tu ja brat nechcem. brala som svojho casu-najdlhsie asi pol roka. ale nie som zastankynou. a hlavne si myslim ze to nic neriesi - ohladne zdravia myslim. ved vydržim este a uvidim. je mozne ze mam teraz tu menstruaciu taku vselijaku fakt kvoli detoxu. lebo nieco podobne som mala aj v lete ked som zacla so surovou. menzes dlho nikde a pri surovej aj dvakrat za mesiac. a na raw som uz cirka mesiac, ale neposlucham stopercentne.
VeGaN_BA
Příspěvky: 196
Registrován: stř kvě 05, 2004 16:25
Bydliště: Bratislava

Re: MENZES

Příspěvek od VeGaN_BA »

kaťa píše:no ja športujem v podstate pravidelne a dosť veľa. beh, cvičenie -od jógy cez činky po kalanetiku. s hormonmi mam problemy už dlho. ..... a na raw som uz cirka mesiac, ale neposlucham stopercentne.
K tomuto ti napisem: na raw budes vtedy, ak budes na raw 100%. Kedze si doteraz jedla beznu stravu, ani sa necudujem, ze mas hormony rozhadzane a este ked vela sportujes, mozno aj neumerne vela, telo sa nedokaze regenerovat dostatocne. Jest raw automaticky neznamena, ze aj jes spravne, mozno ani nemas dostatocne vyvazenu stravu, potom ani necakaj, ze tvoje hormony budu normalne pracovat. Ohladom antikoncepcie si precitaj: http://www.badatel.sk/index.php?option= ... &Itemid=47 .Ak budes na raw 7 rokov, mozes si povedat, ze telo sa dostatocne zregenerovalo a vycistilo od predchadzajucej spatnej stravy... Tak sa drž...
kaťa
Příspěvky: 7
Registrován: čtv lis 06, 2008 14:55

Re: MENZES

Příspěvek od kaťa »

dik za link. uz som citala podobne, preto som proti. okrem ineho-ved sama na sebe som zazila. a co to je vyvazena rawstrava? popravde... jem strasne vela ovocia a orechov. zeleninu pomenej a zelene skoro vobec. je pravdepodobne ze to je tym? ja teraz fakt este len testujem a skusam.
kaťa
Příspěvky: 7
Registrován: čtv lis 06, 2008 14:55

Re: MENZES

Příspěvek od kaťa »

a uz som nasla aj literaturu o "vyvazenosti". :)
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Re: MENZES

Příspěvek od hugis »

kaťa píše:dik za link. uz som citala podobne, preto som proti. okrem ineho-ved sama na sebe som zazila. a co to je vyvazena rawstrava? popravde... jem strasne vela ovocia a orechov. zeleninu pomenej a zelene skoro vobec. je pravdepodobne ze to je tym? ja teraz fakt este len testujem a skusam.
Tiež som začínal bez zeleného a myslel som si aká pohoda, ale ono to fakt bez zeleného nejde. Určite ich začni jesť.
Uživatelský avatar
alilia
Příspěvky: 55
Registrován: sob črc 26, 2008 15:49
Bydliště: aktuálne Praha

Re: MENZES

Příspěvek od alilia »

Tak neviem, či vďaka vita strave (i keď rozhodne nie 100percent), ale po dlhej dobe takmer úplne bezbolestná menštruácia, no paráda 8).
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: MENZES

Příspěvek od Dano »

Ja tomu asi nemôžem rozumiet ale tak nejako som vycítil že máš z toho radosť :) V tom pripade ti Alilia blahoželám, len tak ďalej. Máš výhodu, že tá spätná väzba je u teba a iných taká zjavná a silne kladná, niekedy by sa mi podobný a pomerne rýchly dôkaz hodil, bola by to riadna motivácia. Takto stále len takmer prešľapujem na mieste, hoci už vidím ten pokrok v zdravotnom stave, posúvam sa slimačím tempom. Ešteže tým správnym, teda mnou vytýčeným smerom.
Ale aj tak by som s vami nemenil samozrejme, byť chlapom je super :)
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: MENZES

Příspěvek od k.winky »

Už podruhé jsem nedostala menzes, od té doby, co jsem vysadila HA, tak nic :? Nemůže to být třeba tím, že mám 10% tuku v těle a když jsem brala HA, tak ta mi menzes vyvolávala ? Prý aby fungoval správně hormonální systém, má mít žena 20%-25% tuku v těle, ale to mi přijde jako blbost :? Miminko nečekám, to vím jistě :D
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: MENZES

Příspěvek od Oriana »

Někde jsem četla, že pokud není tělo v pohodě, lépe řečeno strádá, tak nejdříve vynechává tzv. luxusní funkce. Takovou funkcí je i rozmnožování. To asi připadá v úvahu u těch, které rychle zhubly a těch skutečně s velmi nízkou váhou. Myslím, že u ostatních, které jedí syrovou stravu se nejedná o vynechání funkce, ale o zmírnění až vymizení projevů. A to je již o něčem jiném. Kdysi jsem štrachala v jakési staré zdravovědě, snad z roku 1900 a tam popisovali, že dělali pokusy a při stravě skládající se z oříšků, semínek a ovoce menstruace vymizela.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: MENZES

Příspěvek od Sweetie »

k.winky píše:Už podruhé jsem nedostala menzes, od té doby, co jsem vysadila HA, tak nic :? Nemůže to být třeba tím, že mám 10% tuku v těle a když jsem brala HA, tak ta mi menzes vyvolávala ? Prý aby fungoval správně hormonální systém, má mít žena 20%-25% tuku v těle, ale to mi přijde jako blbost :? Miminko nečekám, to vím jistě :D
mno, od te doby co jsem vynechala HA (rijen) jsem periodu jeste nezaznamenala. pocitam jeste ze si tak rok pockam, nez se srovnam. jupi!
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: MENZES

Příspěvek od veri »

Tak to mě zmizlo aniž bych někdy nějakou HA brala...že by se hormony měnily v takové míře i vita stravou? (a hlavně tak rychle)
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: MENZES

Příspěvek od s.arik »

Oriana píše:Někde jsem četla, že pokud není tělo v pohodě, lépe řečeno strádá, tak nejdříve vynechává tzv. luxusní funkce. Takovou funkcí je i rozmnožování. To asi připadá v úvahu u těch, které rychle zhubly a těch skutečně s velmi nízkou váhou. Myslím, že u ostatních, které jedí syrovou stravu se nejedná o vynechání funkce, ale o zmírnění až vymizení projevů. A to je již o něčem jiném. Kdysi jsem štrachala v jakési staré zdravovědě, snad z roku 1900 a tam popisovali, že dělali pokusy a při stravě skládající se z oříšků, semínek a ovoce menstruace vymizela.
takže když mám MS docela normální, tak jsem špatný vitarián? :cry: :cry: :cry: já vím, hřeším moc často :)

No já právě MS po porodu neměla hrozně dlouho, a po přechodu na raw do pár týdnů přišla...a je pravidelná, bez potíží, přesně jako před těhotenstvím, absolutně řádný rozdíl nepozoruji....raw jím tak z 90-95%, to je málo?
já nechci mít MS až tak silnou :D
Naposledy upravil(a) s.arik dne sob led 10, 2009 1:51, celkem upraveno 1 x.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: MENZES

Příspěvek od s.arik »

Dano píše: Ale aj tak by som s vami nemenil samozrejme, byť chlapom je super :)
Ani já bych neměnila :D Trocha krve je opruz, ale těhotenství, porod i dítě jsou skvělou odměnou. Když se do toho člověk ponoří co nejvíce přirozeně, tak je to všechno radost. I smrt taková bude, úžasná a zajímavá, to vím odmala :D
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: MENZES

Příspěvek od Sweetie »

Jenze krev bejt teoreticky (i prakticky?) nemusi. kdyz je krev, clovek se porad ma z ceho cistit udajne. jak to mate vy, dlouholete 100pro vitarianky? rada bych znala vasi periodu/neperiodu. pridejte se, radko, slunicko, fiono, renato..
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: MENZES

Příspěvek od Renáta »

:oops: Sa teda hanbím, lebo som doteraz nebola dlhodobo 100 % vita. To teraz sa fakt snažím, tak keby niečo, tak napíšem. Zatiaľ cyklus pravidelne á 30 dní tak 3-4 dni trvania. Celkom si ale viem predstaviť život bez týchto radostí :wink:
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: MENZES

Příspěvek od k.winky »

Když je nás víc, co to tak máme, tak na to asi něco bude ... Já HA vysadila taky někdy v říjnu ... Samozřejmě jestli nemám ani nebudu mít nějaké jiné problémy a jsem normální plodná, tak bych se bez krvácení docela bez protestů obešla :)
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Re: MENZES

Příspěvek od hugis »

Ak chceš odtestovať plodnosť tak sa zastav. (:-) (:-)
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: MENZES

Příspěvek od k.winky »

Dík za nabídku, nechám si to projít hlavou :lol:
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: MENZES

Příspěvek od Katarína »

awa píše:Muži mají taky menzes, sice nekrvácí, ale jejich nálady bývají téměř identické s těmi ženskými...
No neviem, az take vseobecne to zasa asi nebude, moje nalady od menzesu nezaviseli nikdy a co sa tyka chlapov, takisto takeho nepoznam.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: MENZES

Příspěvek od Katarína »

To s tym vitarianstvom ci vahou tiez nie je rovnake u kazdeho.
Ja som ako fruktarianka (ovocie a orechy, asi tak rok-dva) mala cely cas 44 kg (160 cm) este predtym som bola na vita asi tak rok a menstruaciu som mala stale. Ale odkedy som presla na fruta, tak bezbolestnu a slabu, predtym na vita som este bolesti mala ako kedykolvek predtym. Teraz uz na vita nie som dost dlho a mam ju slabu bezbolestnu nadalej.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: MENZES

Příspěvek od RadkaS »

Tak ja uz to vcera napsala v jinem vlakne, tak to sem jen kopiruji:




Ja mela a nemela menstruaci v zavislosti na stresech, na vyzive, na zivotnim stylu....nekdy mesice, nekdy rok a nekdy i dva roky a nemusela jsem byt nutne vitarianka... Na vitastrave je menstruace pohoda, skoro si nevsimnes, ze ji mas, kdyz ji tedy zrovna mas. Stresy ji muzou odsunout na neurcito a horsi strava zase naopak stahnout a jeste pridat trosku horsi prubeh (ale mnohonasobne lepsi nez pri nevitastrave)... . Jinak je to tak dvou maximalne tri denni zalezitost, kdy z tebe vpodstate nic netece (drzi se to vevnitr), krome toho, kdyz jdes na zachod. V tu dobu troska vytece. Absolutne nepodobny menstruaci, kterou jsem zazivala driv... . Vpodstate skoro nepotrebuju ani vlozky ani tampony.

Nic neni nahoda a i to, jestli je nebo neni menstruace ma svuj duvod. Telo vi, co dela.
O menstruaci uz je tu nekde cele vlakno, myslim.
Nemyslim, ze nemit menstruaci rovna se neplodnost a mit menstruaci rovna se plodnost...
Ale je fakt, ze vychazim pouze ze sve zkusenosti, nevim, jak to maji ostatni. Rozdil mezi menstruaci, kterou jsem mela pred tim a ted je propastny, je to nesrovnatelne... .
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: MENZES

Příspěvek od Fiona »

Mne to postupne mizelo, az to zmizelo po asi pul roku na vita. Pak jsem mela asi pul roku havaj, a myslela ze navzdy :) No ale se to pak vratilo. Sice hodne slabe, vicemene symbolicky, ale vratilo :( Ale zas to ma tu vyhodu, ze necitim nutkani kupovat gravitest pokazdy, kdyz dostanu chute na nakladany houbicky :)
Jo a hresim vicemene pravidelne, zvlast v posledni dobe, i kdyz to procento vita se drzi nad 90.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: MENZES

Příspěvek od Katarína »

RadkaS píše:Jinak je to tak dvou maximalne tri denni zalezitost, kdy z tebe vpodstate nic netece (drzi se to vevnitr), krome toho, kdyz jdes na zachod.
Ano, istim to polovicou vlozky na den.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: MENZES

Příspěvek od RadkaS »

Katarína píše:
RadkaS píše:Jinak je to tak dvou maximalne tri denni zalezitost, kdy z tebe vpodstate nic netece (drzi se to vevnitr), krome toho, kdyz jdes na zachod.
Ano, istim to polovicou vlozky na den.
Ja si davam uplne ty nejmensi a nejtensi, jen pro jistotu, kdyby nejaka kapicka kapla. Skoro vzdycky je ale vyhazuju uplne ciste :mrgreen: .
Odpovědět