MENZES

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: MENZES

Příspěvek od s.arik »

Příští životy to jistí :mrgreen:
Samira píše: Bud rad. :mrgreen:
A víš, že ani moc nesouhlasím? Já si teda veškeré své ženské naturálie užívám. Žádná bolest, žádné potíže, klidné vědomí, že všechno fachčí jak má a tělo zvládne děti...
Možná stojí za zamyšlenou zkusit své ženské tělo přijmout se vším všudy :)
Netvrdím, že ho odmítáš, ale...ví to tvoje tělo? Už si mu řekla, že ho přijímáš? Třeba by to vám dvěma (tělu a psychice) pomohlo otěhotnět, donostit a odkojit. Přeju ti to, moc, je to krása.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: MENZES

Příspěvek od dgm »

Ano, souhlasim, 3x krasa :)
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: MENZES

Příspěvek od Samira »

s.arik píše:Netvrdím, že ho odmítáš, ale...ví to tvoje tělo? Už si mu řekla, že ho přijímáš?
Ucim sa to 30 rokov a asi sa mi zacina darit. Nepopieram, obcas ma nejake komplexy pochytia, ale zdaleka to nie je ako "za mladi" a nie je to ani na skodu veci, obcasne nespokojnosti ma zenu vpred.
Telu dakujem kazdy den, za to, ze ma nosi, ze funguje, ze je moje, krasne a zdrave. V posledne dni dokonca viac, nez inokedy, lebo ini toto stastie nemaju.
Dik za prianie, stale verim, ze si tie 3x krasy uzijem a mozno aj 3x ;)
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: MENZES

Příspěvek od Panda »

s.arik píše:A víš, že ani moc nesouhlasím? Já si teda veškeré své ženské naturálie užívám....
Údajně se ženy dožívají vyššího věku než muži právě kvůli menstruacím, jejich tělo se často pročišťuje.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: MENZES

Příspěvek od Samira »

Panda píše:
s.arik píše:A víš, že ani moc nesouhlasím? Já si teda veškeré své ženské naturálie užívám....
Údajně se ženy dožívají vyššího věku než muži právě kvůli menstruacím, jejich tělo se často pročišťuje.
Hmmm. Tak toto je uz asi tretia ci stvrta teoria, co vysvetluje dlhsi priemerny vek zeny, ktoru som pocula v poslednom obdobi... V tom pripade sa vdaka mojmu silne precistujucemu cyklu dozijem minimalne 150 rokov :D
zuzis
Příspěvky: 39
Registrován: úte úno 23, 2010 13:42

Re: MENZES

Příspěvek od zuzis »

Ahoj všem. Chtěla bych se zeptat, zda existuje nějaká zdravá potravina na vyvolání menstruace. Před třemi měsíci jsem přešla na syrovou stravu a od té doby se menzes nedostavil. K doktorvi pro injekci nechci, nemyslím si, že tento násilný akt je pro tělo dobré. Hubnutí asi na to u mne nemá vliv. Za ty tři měsíce jsem zhubla 4kg. Já už totiž předtím byla hodně hubená. Hodně sportuju. Nebo myslíte, že bych se tím neměla zabývat a až to přijde tak to přijde?
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: MENZES

Příspěvek od Samira »

Nie som sice na to expert, ale:
- kolko vazis a merias? Nie si nahodou prilis stihla, kedy sa nestraca len menzes ale neprebieha ani ovulacia?
- viacere vitarianky stracaju menzes a su stastne ako blchy.
- nie som 100% vitarian, ale pozorujem na sebe za posledne mesiace skratenie a zoslabnutie menzes. Chvalabohu. Ak by skoncil uplne, tesila by som sa ako male decko.
- ak si si ista, ze si inak v poriadku, zdrava, fit, nic Ta neboli, tak by som to neriesila.

Verim, ze sem zareaguju aj ine baby, myslim, ze Sarka ma len "symbolicky" menzes, povedala by Ti asi viac.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: MENZES

Příspěvek od Samira »

A samozrejme prva otazka mala byt - ci si si ista, ze nie si tehotna ;)
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: MENZES

Příspěvek od s.arik »

symbolickou jsem měla jen v grepovém období, teď sezónně už citrusy skoro nejím (nahrazeno melouny) a mám MS normální, 3-4 dny, bez potíží.

kontryhel srovnává ženské potíže, může se i v těhotenství. na tvém místě bych pila 0.2-0.5 litru denně (z jedné ploché polévkové lžíce sušené natě, čerstvých listů přiměřeně více...)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: MENZES

Příspěvek od Samira »

s.arik píše:symbolickou jsem měla jen v grepovém období, teď sezónně už citrusy skoro nejím (nahrazeno melouny) a mám MS normální, 3-4 dny, bez potíží.

kontryhel srovnává ženské potíže, může se i v těhotenství. na tvém místě bych pila 0.2-0.5 litru denně (z jedné ploché polévkové lžíce sušené natě, čerstvých listů přiměřeně více...)
Aaaach, 3-4 dni! Snad sa k tomu prehrabem aj ja ;)

Kontryhel (alchemilka) - suhlas. A vraj treba rano, nalacno a 20min po tom nic nejest...
zuzis
Příspěvky: 39
Registrován: úte úno 23, 2010 13:42

Re: MENZES

Příspěvek od zuzis »

Samira píše:Nie som sice na to expert, ale:
- kolko vazis a merias? Nie si nahodou prilis stihla, kedy sa nestraca len menzes ale neprebieha ani ovulacia?
- viacere vitarianky stracaju menzes a su stastne ako blchy.
- nie som 100% vitarian, ale pozorujem na sebe za posledne mesiace skratenie a zoslabnutie menzes. Chvalabohu. Ak by skoncil uplne, tesila by som sa ako male decko.
- ak si si ista, ze si inak v poriadku, zdrava, fit, nic Ta neboli, tak by som to neriesila.

Verim, ze sem zareaguju aj ine baby, myslim, ze Sarka ma len "symbolicky" menzes, povedala by Ti asi viac.
Měřím 157cm a vážím 44. Celý můj život byl vždy na 48kg. Jiné ženské problémy nemám. Na gynde ok. A jestli jsem zdravá? To určitě teda nejsem. Ale s ženskými problémy to nemá co dělat. Menzes byl po celý život v pořádku. Těhotná určitě nejsem.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: MENZES

Příspěvek od Fiona »

Strava je dobra vec, ale konkretne pokud jde o zenske zalezitosti, naprosto nezastupitelnou ulohu hraje hormon oxytocin. Chemicky a blbe receno. V praxi jde o orgasmus. Alfa a omega zdravi zeny. S muzem ci sexem to nema co do cineni. Chlap u toho muze pomoct nebo taky nemusi :D
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: MENZES

Příspěvek od Samira »

Fiona píše:Strava je dobra vec, ale konkretne pokud jde o zenske zalezitosti, naprosto nezastupitelnou ulohu hraje hormon oxytocin. Chemicky a blbe receno. V praxi jde o orgasmus. Alfa a omega zdravi zeny. S muzem ci sexem to nema co do cineni. Chlap u toho muze pomoct nebo taky nemusi :D
Zaujimave...
Ale asi opat nie vseliek (nechcem vytahovat male statisticke vzorky, ale moja frigidna znama je zdravotne uplne fit (sice neuroticka terorizujuca okolie) a ma dve deti, kdezto ja... skoda reci).
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: MENZES

Příspěvek od Samira »

zuzis píše:Měřím 157cm a vážím 44. Celý můj život byl vždy na 48kg. Jiné ženské problémy nemám. Na gynde ok. A jestli jsem zdravá? To určitě teda nejsem. Ale s ženskými problémy to nemá co dělat. Menzes byl po celý život v pořádku. Těhotná určitě nejsem.
Este jedna vec mi zisla na um - co stitna zlaza? Nemoze mat tiez vplyv?
zuzis
Příspěvky: 39
Registrován: úte úno 23, 2010 13:42

Re: MENZES

Příspěvek od zuzis »

Samira píše:
zuzis píše:Měřím 157cm a vážím 44. Celý můj život byl vždy na 48kg. Jiné ženské problémy nemám. Na gynde ok. A jestli jsem zdravá? To určitě teda nejsem. Ale s ženskými problémy to nemá co dělat. Menzes byl po celý život v pořádku. Těhotná určitě nejsem.
Este jedna vec mi zisla na um - co stitna zlaza? Nemoze mat tiez vplyv?
Štítná žláza a hormony ok. I sono
zuzis
Příspěvky: 39
Registrován: úte úno 23, 2010 13:42

Re: MENZES

Příspěvek od zuzis »

Fiona píše:Strava je dobra vec, ale konkretne pokud jde o zenske zalezitosti, naprosto nezastupitelnou ulohu hraje hormon oxytocin. Chemicky a blbe receno. V praxi jde o orgasmus. Alfa a omega zdravi zeny. S muzem ci sexem to nema co do cineni. Chlap u toho muze pomoct nebo taky nemusi :D
Zajímavé. Je fakt, že v tomto ohledu čím déle jsem bez chlapa pokulhávám.
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: MENZES

Příspěvek od Oriana »

zuzis píše:Ahoj všem. Chtěla bych se zeptat, zda existuje nějaká zdravá potravina na vyvolání menstruace. Před třemi měsíci jsem přešla na syrovou stravu a od té doby se menzes nedostavil. K doktorvi pro injekci nechci, nemyslím si, že tento násilný akt je pro tělo dobré. Hubnutí asi na to u mne nemá vliv. Za ty tři měsíce jsem zhubla 4kg. Já už totiž předtím byla hodně hubená. Hodně sportuju. Nebo myslíte, že bych se tím neměla zabývat a až to přijde tak to přijde?
Pokud má tělo nedostatek, tak nejprve vynechává tzv. luxusní funkce, mezi které patří i rozmnožování. Myslím, že to bude tvůj případ - změna stravy, zhubnutí a koncová váha hodně nízká, hodně sportu. Zvyš množství jídla tak, abys alespoň nehubla, či dokonce trošičku přibrala. Pak by se to mohlo upravit samo.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: MENZES

Příspěvek od buc11 »

Oriana píše:
zuzis píše:Ahoj všem. Chtěla bych se zeptat, zda existuje nějaká zdravá potravina na vyvolání menstruace. Před třemi měsíci jsem přešla na syrovou stravu a od té doby se menzes nedostavil. K doktorvi pro injekci nechci, nemyslím si, že tento násilný akt je pro tělo dobré. Hubnutí asi na to u mne nemá vliv. Za ty tři měsíce jsem zhubla 4kg. Já už totiž předtím byla hodně hubená. Hodně sportuju. Nebo myslíte, že bych se tím neměla zabývat a až to přijde tak to přijde?
Pokud má tělo nedostatek, tak nejprve vynechává tzv. luxusní funkce, mezi které patří i rozmnožování. Myslím, že to bude tvůj případ - změna stravy, zhubnutí a koncová váha hodně nízká, hodně sportu. Zvyš množství jídla tak, abys alespoň nehubla, či dokonce trošičku přibrala. Pak by se to mohlo upravit samo.
je vidět, že se mi přehřívá hlava, když lezu sem, ale soustředil bych se spíš na zdravá určitě nejsem, páč sport, pseudonízká /koncová/ váha či změna stravy považuji spíš za pozitiva
a to sem přibral na 70 z 65 při 198 a že by se mně líp běželo...
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: MENZES

Příspěvek od Oriana »

Já to beru také jako pozitiva, ale nevím, z čeho hubne holčina z 48 na 44 kg. Nejsem si jistá, že už tělo opravdu nestrádá.
zuzis
Příspěvky: 39
Registrován: úte úno 23, 2010 13:42

Re: MENZES

Příspěvek od zuzis »

Oriana píše:Já to beru také jako pozitiva, ale nevím, z čeho hubne holčina z 48 na 44 kg. Nejsem si jistá, že už tělo opravdu nestrádá.
Když já nevím, kde dělám chybu. Dávám si do salátů kokosový olej, meruňkový olej a lněný olej a olivový olej. Jím hodně oříšků, piji domácí kefír, který je taky trochu tučný. A myslím, že jím pořád. Ale je fakt, že držím protikandidovou dietu. Ale po dnešku určitě zase zhubnu. Protože jsem byla ve středu na očkování proti tetanu a dnes mne to zklátilo. Ráno zvracení, bolest žaludku a vysoká teplota přes 38st trvá stále. Bolí mne úplně všechno a nejsem schopna ani kousat. Ale nějaké to ovoce sem do sebe dostala. A preventivně jsem po několik dní brala mms1, kvůli tomu očkování.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: MENZES

Příspěvek od Pavluska »

Fiona píše:Strava je dobra vec, ale konkretne pokud jde o zenske zalezitosti, naprosto nezastupitelnou ulohu hraje hormon oxytocin. Chemicky a blbe receno. V praxi jde o orgasmus. Alfa a omega zdravi zeny. S muzem ci sexem to nema co do cineni. Chlap u toho muze pomoct nebo taky nemusi :D
Fionko, to ale budes "muset" rozvest. Nechces aspon do sz? 8) :lol:

Na rozbehnuti menzes se mi osvedcilo byt v pritomnosti jine zeny, ktera to ma (fakt) nebo pust. Take spousta nevita technik, ale ty neradim (minule mi nezabralo ani kafe, a posun byl nejspise stresem).
Pri vyraznejsim zhubnuti jsem menzes nemivala a rozbehl to az pust, ale na druhou stranu znam hubene holky, ktere kvili tyden pri silne periode, ale to bude stravou (korenene a zivocisne veci, kafe, bla bla...) atd.

Jezis, ted jeste ockovani do toho. Telo nevi co driv. Tak se drz!
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: MENZES

Příspěvek od Fiona »

No ja nejsem odbornik, jen prirozene zvedavy tvor, co rad experimentuje a na leccos zajimaveho pritom natrefil :) A kdyz jsem kdysi davno mivala bolestivy menzes, pomohly jen dve veci - orgasmus nebo alkohol :mrgreen: No a ne vzdy clovek muze nebo chce byt pul dne v lihu, ze :)

Zajimavou zkusenost ma manzelka jednoho znameho, kdyz rodila predcasne dvojcata. Ze pry kdyz prisly bolesti, udelal ji to pusou a bolesti zmizely, porod probehl rychle, bez komplikaci a temer bezbolestne. Davam si to do souvislosti s uvolnenim kreci....... jasne ze tomu houby rozumim, ale krece jsou prece odpovedne za spoustu zbytecnych bolesti i dysfunkci, a casto souvisi s psychikou, takze zas je to potazmo o te chemii. No a ja ze vsech hormonu trosku rozumim jenom tomu oxytocinu, tak pouzivam ten :D Treba to neni on, kdovi, ale hlavne ze to funguje :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: MENZES

Příspěvek od Pavluska »

Alkohol ale muze taky zesilovat krvaceni (viz tetovani v opilosti; nene, ne ma vlastni zkusenost!), ... u orgasmu nevim, ale prokrveni by to mohlo taky navysit (podle mych zkusenosti). Nemluvim o krecich, ale o sile krvaceni. Sismarja, se tu jeste zacnu stydet. :) ....
Psychiku bych taky zahrnula do vseho. 8)
S tim porodem zajimave. :mrgreen:

Co me zajimalo k rozvedeni bylo hlavne toto: "hormon oxytocin. Chemicky a blbe receno. V praxi jde o orgasmus. Alfa a omega zdravi zeny. S muzem ci sexem to nema co do cineni. Chlap u toho muze pomoct nebo taky nemusi."

Ale asi jsem to uz ted pochopila s tim dovetkem o psychice.
Wikipedie (njn, neduveryhodny zdroj) mimo jine o oxytocinu rika: "Bývá také nazýván hormonem důvěry či lásky."

Na Osel.cz je zas treba toto (uryvek z pokusu): "Nikdo z účastníků pokusu nevěděl, jestli hormon dostává. Pokud byli dobrovolníci zrazeni a investor se s nimi o zisk nerozdělil, záležela jejich reakce na tom, zda dostávali oxytocin. Dávka hormonu jim zjevně posilovala důvěru v investora. Dobrovolníci užívající oxytocin mu navzdory zklamání svěřovali v dalších kolech hry zhruba stále stejné částky. Bez dávky hormonu zklamaní dobrovolníci důvěru v investora rychle ztráceli a jejich ochota svěřit mu peníze dramaticky klesala."

Tak nevim. Je to vyhodne posilovat? :) Ok, do urcite miry asi ano.

Zas z Osel.cz:
"Hormon potlačuje strach ze zrady a zklamání a tím otupuje naši vrozenou nedůvěru k jiným lidem.
„Lidé nejsou ve společenských vztazích obvykle dvakrát nakloněni k riskování,“ řekl americký psycholog Mauricio Delgado z Rutgersovy university v komentáři švýcarského experimentu pro časopis Science. „Troška oxytocinu nám pomáhá tuto vrozenou nedůvěru prolomit.“

Aha, a dalsi zajimavosti na:
http://www.oxytocin.org/oxytoc/index.html

nebo o pokusu s autisty, kterym zveda duveru v druhe lidi:
http://www.sciencedaily.com/releases/20 ... 221350.htm

----------------------
haha, guglik nalezl v podstate i protichudne nazory (hlavne s tou zarlivosti nechapu, kdyz ma oxytocin podporovat duveru.... holt budeme muset zase vyzkumy hodit za hlavu a spolehat se na sve vlastni zkusenosti a prozitky? ") ):
http://www.tyden.cz/rubriky/zdravi/empa ... 67324.html

http://www.novinky.cz/zena/vztahy-a-sex ... tocin.html

a k tomu porodu (ktery spolu s kojenim -a dojenim u zvirat- mam s oxytocinem v hlave svazany ja :) ):
http://www.porody.net/cms/index.php?opt ... &Itemid=71

a pro pobaveni duvera ve spreji:
http://www.verolabs.com/

m:-)

(sorry za dlouhy prispevek)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: MENZES

Příspěvek od Pavluska »

Cistila jsem ted chvili pocitac a narazila na nektere oblibene zalozky, o kt. jsem ani nevedela ze jsem je nekdy zalozila.
No nevim, ale treba to nekomu neco da:
http://www.jogin.cz/Kontrola-sexualniho ... alu-u-zen/

cau :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: MENZES

Příspěvek od Sweetie »

tohle me tesi cist, jenze kdo konkretne mate zkusenost s otehotnenim na vita bez menzes ha.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: MENZES

Příspěvek od Panda »

Pavluska píše:Cistila jsem ted chvili pocitac...
Taky jsem nedávno čistil počítač - a už nerozběhl, protože chladič špatně dosedl na procesor a ten vyhořel. :mrgreen:
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: MENZES

Příspěvek od Katarína »

Caute, som sa tu po dlhom case stavila, ze aspon Vas za par minut pozdravim a mrknem na nieco, co ma zaujme. A bolo to vlakno Menzes s poslednym prispevkom od Pandy. Nesklamal. :lol:
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: MENZES

Příspěvek od Sweetie »

me to zajima a vy to zlehcujete, teda od pandy jinou odpoved nechci:)
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: MENZES

Příspěvek od Pavluska »

Sweetie píše:tohle me tesi cist, jenze kdo konkretne mate zkusenost s otehotnenim na vita bez menzes ha.
ja jeste nastesti ne. 8)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: MENZES

Příspěvek od Pavluska »

Panda píše:
Pavluska píše:Cistila jsem ted chvili pocitac...
Taky jsem nedávno čistil počítač - a už nerozběhl, protože chladič špatně dosedl na procesor a ten vyhořel. :mrgreen:
:( :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Svetielko
Příspěvky: 1
Registrován: pon zář 27, 2010 14:18

Re: MENZES

Příspěvek od Svetielko »

Ahojte, som tu nová, ale toto fórum som dnes prelúskala celé (uff :))

Veľmi ma láka prejsť na vita stravu a vlastne jediné, čo mi v tom bráni je neistota v otázke menštruácie. Táto téma je pre mňa veľmi dôležitá, pretože od začiatku puberty zápasím s kadejakými gynekologickými problémami (už ako 16-ročnej mi chceli vyberať cystu, ale nakoniec zmizla sama a ja som ušla z nemocnice :lol: ), nikdy som menzes nemala pravidelný (teda ak vynechám HAK obdobie) a skutočne by som chcela túto otázku nejako prírodne/prirodzene vyriešiť. Nedávno som mala 25. narodeniny a cca do dvoch rokov by som chcela otehotnieť, takže pred prechodom na vita si chcem byť naozaj istá či mi to viac neublíži ako pomôže.
Teraz trochu mojej zdravotnej minulosti: keďže som nikdy nemala menzes pravidelný (a mala som nepekné akné, ale nie zas nejaký extrém), tak mi gynekologička asi ako 20-ročnej predpísala HAK (brala som Regulon ak by to niekoho zaujímalo) a bez zmeny som ho brala až do začiatku tohto roka (teda 5 rokov). Asi okolo posledných Vianoc som totiž začala mať bolesti v ľavom prsníku a strašne ma to vyplašilo, už som sa videla ako onkologická pacientka a ako kývam na rozlúčku svojmu priateľovi, no tragické scény ako z filmov :lol: Nesmiem však zabudnúť, že asi 2 mesiace pred spomínanými bolesťami mi gynekologička predpísala iné tabletky, vraj "treba zmeniť na také, ktoré majú nižší obsah hormónov". V januári som tie bolesti už nevedela ignorovať a tak som sa objednala na ultrazvuk prsníka (ešte stále som bola v tom, že to určite bude nejaký nádor a začala som nenávidieť antikoncepciu aj svoju pohodlnosť - tabletka vyrieši akné, tak čo mi viac treba?). Ultrazvuk však dopadol úplne dobre, žiadne zmeny tkaniva ani nič podobné, bola som úprimne prekvapená a samozrejme šťastná, na druhej strane som však vedela, že takto to ďalej nejde, napriek problémom s menzesom som NIKDY v živote necítila ani len napätie v prsníkoch, nieto ešte bolesť. Od prvého februárového dňa roku 2010 som prestala brať HAK a vydala som sa na cestu skúmania iných možností. Kúpila som si nejaké knihy atď (tie napr. doporučovali ľanové semienka ako zdroj fytoestrogénov), takže asi dva mesiace som sa napchávala ľanovými a sezamovými semiačkami a všetko bolo ok - ale to ešte boli doznievajúce hormóny z HAK, ono sa to tak skoro nevyplaví, ja viem. Bolesti v prsníku od ultrazvuku každým mesiacom poľavovali, teraz sa na pár minút objavia pred očakávanou menštruáciou s úplne smiešnou intenzitou oproti tomu ako to bolo na začiatku roka alebo neprídu vôbec. Pleť sa mi mierne zhoršila (teda bezprostredne po vysadení hormónov to bolo hrozné, teraz po pár mesiacoch stabilizácie je to také, že mám jednu vyrážku na brade a niekoľko suchých červených bodiek na krku). Som odhodlaná už nikdy nebrať žiadne hormonálne lieky. Na druhej strane menzes, to je zase iná kapitola :D Po vysadení HAK som ho mala pravidelní, vždy na konci mesiaca, na konci augusta však vôbec neprišiel (iba taký hnedý hustý výtok aký som mávala aj v puberte) a dnes keď píšem tento príspevok, som opäť dostala menštruáciu, ale takú silnú, ako si to snáď ani nepamätám. Kým som čítala vaše fórum, tak som vypila dva harmančekové čaje, išla si kúpiť ovocie, zasa som čítala, zhltla broskyňu, pomaranč, hrozno, zasa čítala a teraz mi je dáko lepšie :) Ide mi len o to, že veľmi chcem veriť, že vita strava pomôže znormalizovať (alebo odstrániť) krvácanie, ale vzhľadom na moje zdravotné patálie už nechcem riskovať nič hlúpe, najmä preto, že sa by sme s priateľom naozaj chceli dieťatko asi tak o dva roky.

Na záver chcem dodať, že asi mesiac som na makrobiotickej strave (nie 100%!) a všeobecne celý život jem veľmi málo mäsa (asi tak 1x do mesiaca, posledné mesiace vôbec). Jo a... stabilne mám váhu 48 kg na 178 cm :lol: Ak sa niekto zľakol, tak nemusí, celá moja rodina je takáto štíhla, mamina keď sa vydávala mala 49 kg a po deťoch vyhupla na 70 kíl, tak vraj ja mňa dačo také čaká. S váhou som spokojná, chorá ani slabá sa byť necítim.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: MENZES

Příspěvek od Samira »

Svetielko, neviem, ci Ti vobec poradim, ale bolesti prsnikov som mavala (a stale mam) tyzden-dva pred menzes, prvym dnom menstruacie zazracne miznu. Je to neprijemne, bolestive, neda sa mi ani kracat, pobehnut uz vobec nie. Jedine, co mi na to zabralo su homeopatika. Preto jedina rada, co Ti mozem dat je, aby si si nasla skveleho homeopata, ktoremu budes doverovat, a on Ti uz pohlada homeopatika site na mieru. Kym tie svoje beriem, bolesti nemam. Ja viem, neriesi to pricinu, ale ulava to je riadna. Mozem sportovat aj v "bolave" dni.
Som rada, ze si sama prisla na negativa HA a ze ich uz nechces brat.
Vela stastia. ;)
Jane
Příspěvky: 109
Registrován: pát úno 26, 2010 15:32

Re: MENZES

Příspěvek od Jane »

Ahoj všichni, nemáte někdo nějakou radu, jak pomoci otěhotnění? :-) kromě půstu... třeba nějaké bylinky, konkrétní jídlo, vitamíny, doplňky, cvičení, masáže, cokoliv, baby kořenářky raďte díky :-)
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: MENZES

Příspěvek od Panda »

Jiného partnera? :roll: ... Může pomoct změna techniky (sklon) a také je důležité nestresovat se z toho a naopak nesnažit se - když se udělá pauza a počká se na pocit dostatečné chtivosti (=aby to nebylo jako povinnost ale jako vášeň) tak pak je organismus připravenější a je mnohem větší šance. Vím jak se švagrová snažila 2 roky otěhotnět a pak když to nechali plavat a přestali se snažit tak otěhotněla. Častým snažením je organismus vyčerpaný a málo připravený.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: MENZES

Příspěvek od Samira »

Mila Jane, kludne Ti odpoviem na hocico, pretoze sa marne snazim otehotniet asi 8.5 roka. Vsetko, co Ti tu napisem, som skusila a bez uspechu, co neznamena, ze to neklapne Tebe. ;)

brusne tance - ziadna kniha ci videokazeta, ale poriadny kurz
Mojzisovej cviky - najlepsie ked zauci nejaka lektorka, budes si ista, ze to robis spravne
napravac chrbtice
vyborna bylinkarka, ktora niekolko tyzdnov az mesiacov najskor cajmi, kurami a upravou stravy cisti telo, a az POTOM nasadi byliny a kupele pre babo
zakupenie ovulacnych testov na zistenie presneho terminu ovulacie (cez internet)
zakupenie minimikroskopu na zistenie ovulacie (v lekarni)
meranie bazalnej teploty
tzv. prstikova metoda - prosim vygugli si to, je to nadlho
kalendar podla Jonasa - treba ho pisomne kontaktovat, zasle podla datumu a hodiny narodenia zeny rozpis vhodnych terminov pocatia zdraveho potomka
vykaslat sa na to vsetko, chodit na dovolenky, ukludnit sa

PROSIM, neber ziadne hormony, mne to zlikvidovalo zdravie.

Drzim Ti palce a z celeho srdiecka Ti zelam, aby si hned dalsi mesiac otehotnela.
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: MENZES

Příspěvek od Oriana »

Jedna z mých tet otěhotněla po 13 letech a má již 2 zdravé dospělé kluky. První dítě měla tuším v 37 letech. Tím chci říci, že naděje umírá poslední.
Znám ale pár, který spolu děti neměl a po rozvodu s jinými partnery oba děti mají.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: MENZES

Příspěvek od Samira »

Ano Oriana, toto sa stava. Obavam sa, ze to bude nas pripad, ze ja s Drahym dokopy nemozeme mat deti. Lenze mam tu "smolu", ze mam idealneho partnera a zalezi mi na nom viac, ako na biologickom dietati...
Rokmi si aj tak myslim, ze to, ci sa dieta narodi, zalezi len a len na rozhodnuti tamtoho hore, nie na nas. A aj na tom, ze dusicky, ktore sa chcu narodit ako deti, si vyberu svojich rodicov, cize my asi ziadnemu nepasujeme do planov. A este aj to, ze moja a manzelova uloha na tomto svete bude asi ina, nez rodit vlastne deti.
Ved uvidime, este sme relativne mladi.
Oriana
Příspěvky: 230
Registrován: čtv lis 27, 2008 12:14
Bydliště: okres Mělník

Re: MENZES

Příspěvek od Oriana »

Nezbývá mi nic jiného než Vám držet palce. Na druhou stranu si myslím,, že jste si to správně srovnali v hlavě a přijali situaci jaká je. To je asi nutný krok k prožití života ve vyrovnanosti a spokojenosti.
( Jinak se omlouvám, že se vůbec vyjadřuji, protože já jsem vždy otěhotněla hned. No jednou to trvalo 2 měsíce.)
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: MENZES

Příspěvek od Samira »

Oriana píše:...protože já jsem vždy otěhotněla hned. No jednou to trvalo 2 měsíce.)
To je skvele, takto by to malo byt ;) nemas sa za co ospravedlnovat.
chatelle
Příspěvky: 185
Registrován: úte lis 17, 2009 15:27
Bydliště: Brno, Český Těšín

Re: MENZES

Příspěvek od chatelle »

Samira píše:Ano Oriana, toto sa stava. Obavam sa, ze to bude nas pripad, ze ja s Drahym dokopy nemozeme mat deti. Lenze mam tu "smolu", ze mam idealneho partnera a zalezi mi na nom viac, ako na biologickom dietati...
Rokmi si aj tak myslim, ze to, ci sa dieta narodi, zalezi len a len na rozhodnuti tamtoho hore, nie na nas. A aj na tom, ze dusicky, ktore sa chcu narodit ako deti, si vyberu svojich rodicov, cize my asi ziadnemu nepasujeme do planov. A este aj to, ze moja a manzelova uloha na tomto svete bude asi ina, nez rodit vlastne deti.
Ved uvidime, este sme relativne mladi.
Samirko, krasne jsi to napsala. Jde z toho citit obrovska pokora. Taky jsem toho nazoru, ze pokud to nejde prirozenou cestou, asi to tak byt nema, vse co je "na silu" se taky vrati v teto negativni podobe jinym zpusobem.
Chybovat je v povaze každého člověka , ale jen hlupák na svém omylu setrvává. Cicero
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: MENZES

Příspěvek od Samira »

chatelle píše:Samirko, krasne jsi to napsala. Jde z toho citit obrovska pokora. Taky jsem toho nazoru, ze pokud to nejde prirozenou cestou, asi to tak byt nema, vse co je "na silu" se taky vrati v teto negativni podobe jinym zpusobem.
Dakujem ;)
Vies, ja sama pridobre chapem snahy zien otehotniet, to tikanie hodin, tu tuzbu po dietati, a ze ta tuzba casto prekona vsetko ostatne, i zdravy rozum. Ja sama nedokazem ist na umele, z mnohych dovodov. Je to proti prirode, je to obrovske ohrozenie zdravia zeny, je to neeticke voci zarodkom, ktorym ja zarodky nehovorim, ale pre mna su to deti.
Nie, neodsudzujem ziadnu, co to skusa, aj opakovane. Ja tym zenam rozumiem, chapem ich, drzim im palce, nech im to klapne, ale ja sama nemozem.
A bohuzial, v poslednej dobe sa dozvedam prave o vaznych zdravotnych komplikaciach (nezanedbatelnych!) u zien, co opakovane podstupili umele, a co mi je este viac luto - o roznych defektoch deti narodenych zo skumavky. Aj vlastne biologicke dieta moze mat rozne ochorenia, to je jasne. Aj zdrava zena, ktora nikdy neuzivala hormony moze ochoriet. Ale naco zvysovat riziko.
No najvacsi dovod pre mna, preco to neskusat je predstava deticiek zavretych v termoskach v mrazakoch. Ktore sa nepouziju pre maminu, idu na pokusy, na darovanie inym parom, alebo do vylevky... Toto ja nemozem :(
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: MENZES

Příspěvek od Jindra »

Možná jsem úplně "mimo mísu", ale já osobně bych takovým párům radil (nebo je aspoň poprosil) zvážit mmj. možnost adopce. Před několika roky jsem o tom velmi seriozně uvažoval taky. Ta představa, že pomůžu aspoň jednomu bejbátku z toho nerodinného, citově chladného prostředí dětského domova by mi dělala velikananánskou radost. Když jsem o tom uvažoval, už jsme jedno dítě měli. Byl jsem si naprosto jist, že bych - v případě adopce - vůbec nerozlišoval lásku k vlastnímu a nevlastnímu dítěti, miloval bych je obě děti stejně. No, manželka o tom nechtěla ani slyšet.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
chatelle
Příspěvky: 185
Registrován: úte lis 17, 2009 15:27
Bydliště: Brno, Český Těšín

Re: MENZES

Příspěvek od chatelle »

Samira píše: Nie, neodsudzujem ziadnu, co to skusa, aj opakovane. Ja tym zenam rozumiem, chapem ich, drzim im palce, nech im to klapne, ale ja sama nemozem.
Taky bych to nepodstoupila, i kdyz tusim, ze s mymi problemy s menstruaci obecne, treba taky nebudu moci otehotnet. Ale treba to tak byt nema. uvazovala jsi o adopci?
Jestli mas skveleho partnera, tak to je ten nejlepsi dar, protoze to je neco tak vyjimecneho, ceho je potreba si vazit a ja bych taky preferovala zivotniho partnera pred biologickych ditetem.
Chybovat je v povaze každého člověka , ale jen hlupák na svém omylu setrvává. Cicero
chatelle
Příspěvky: 185
Registrován: úte lis 17, 2009 15:27
Bydliště: Brno, Český Těšín

Re: MENZES

Příspěvek od chatelle »

Jindra píše:Možná jsem úplně "mimo mísu", ale já osobně bych takovým párům radil (nebo je aspoň poprosil) zvážit mmj. možnost adopce. Před několika roky jsem o tom velmi seriozně uvažoval taky. Ta představa, že pomůžu aspoň jednomu bejbátku z toho nerodinného, citově chladného prostředí dětského domova by mi dělala velikananánskou radost. Když jsem o tom uvažoval, už jsme jedno dítě měli. Byl jsem si naprosto jist, že bych - v případě adopce - vůbec nerozlišoval lásku k vlastnímu a nevlastnímu dítěti, miloval bych je obě děti stejně. No, manželka o tom nechtěla ani slyšet.
Jindro, klobouk dolu. Vetsinou o tom nechteji slyset prave muzi, kteri to neprenesou pres svou jesitnost. Adopce je zavazek, protoze nikdy nevis, jakou to dite bude mit povahu, je to nevyzpytatelne, ale taky bych do toho sla, do budoucna o tom uvazuji, ale na to museji byt dva a kdyz jeden nechce... :?
Chybovat je v povaze každého člověka , ale jen hlupák na svém omylu setrvává. Cicero
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: MENZES

Příspěvek od Samira »

Ano, o adopcii sme nie len uvazovali, ale uz sme 1.5 roka v poradovniku.
Jindro - je pekne, ze takto uvazujes. Lenze skutocnost je malinko ina. V domovoch su zial vacsinou deti romskeho povodu s mnohymi problemami, ci uz mentalnymi alebo fyzickymi. Bol by si ochotny prestat chodit do prace a venoval by si sa 24 hodin takemu dietatu?
O zdrave, biele a malinke deti je taky velky zaujem, ze trva roky, kym sa dostanes na rad.
Nie, nestazujem sa. Je to tak, ako ma byt. Nastastie sa zakonom zrusili kojenecke ustavy a vsetky dojciatka su uz v pestunskych rodinach.
chatelle
Příspěvky: 185
Registrován: úte lis 17, 2009 15:27
Bydliště: Brno, Český Těšín

Re: MENZES

Příspěvek od chatelle »

Samira píše:Ano, o adopcii sme nie len uvazovali, ale uz sme 1.5 roka v poradovniku.
Jindro - je pekne, ze takto uvazujes. Lenze skutocnost je malinko ina. V domovoch su zial vacsinou deti romskeho povodu s mnohymi problemami, ci uz mentalnymi alebo fyzickymi. Bol by si ochotny prestat chodit do prace a venoval by si sa 24 hodin takemu dietatu?
O zdrave, biele a malinke deti je taky velky zaujem, ze trva roky, kym sa dostanes na rad.
Nie, nestazujem sa. Je to tak, ako ma byt. Nastastie sa zakonom zrusili kojenecke ustavy a vsetky dojciatka su uz v pestunskych rodinach.
Samirko, tak snad se brzy dockate zdraveho ditete. Vim, ze to trva a taky vim, kolik to ma byrokratickych prekazek... Snad se teda uz neco zlepsilo, aspon u vas, tady v cechach nemam poneti...
Chybovat je v povaze každého člověka , ale jen hlupák na svém omylu setrvává. Cicero
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: MENZES

Příspěvek od Samira »

Damy a pani, k teme menstruacia (jej bolestivost, ci je vobec nutna, ake povery ju sprevadzaju, ako ju prezivaju zeny...) existuje jeden dokument od slovenskej autorky, vola sa to Mesiac v nas. Nie, ze by bol nejako napchaty oslnujuco novymi informaciami, ale myslim, ze by vas mohol zaujat.
http://www.csfd.cz/film/259924-mesic-v-nas/
Ked trosku poguglite, najdete link na stiahnutie filmu.
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: MENZES

Příspěvek od Selma »

Zusis, buď v klidu, to je normální. Já se gynekologovi nepřiznala, že jsem na vita, vykecala mu to moje máma, on si to asi naštudoval protože aniž bych si na něco stěžovala začal hovořit o tom, že jak mně zná tak věří, že vím co dělám a pakliže by menzes nebyl takový jak jsem byla zvyklá není to nic zvláštního, prý nejsem muslimka abych byla povinna menstruovat každý měsíc, párkrát do roka prý úplně stačí :)
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: MENZES

Příspěvek od Selma »

Samiro a zkoušeli jste počít dítě v období, která jsou obecně považována za neplodná? Moje nejplodnější období je úplně těsně po menzes nebo spíš na jeho konci. Doktor si to vysvětlil tak, že spermie ve mně víc jak týden musejí vyčkávat, ale houbec víme jak to vlastně funguje.
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: MENZES

Příspěvek od Selma »

Jináč dneska už poznám bezpečně, kdy by bylo možné otěhotnět. Když jsem ve velké pohodě a manžel též, euforie, libido letí nahoru, má to energii, to je ten správný moment. Čím jsme ovšem starší, tím taková situace nastává řídčeji :))) Měli jsme i roky, kdy byly takové starosti, že to nastalo třebas jen jednou. Když je člověk dlouhodobě ve stresu, frustrovaný z něčeho, co se nedaří tak už ani nepozná, jak ta pohoda má vypadat a tak ji těžko může nastolit. Spíš než něco dělat pro zdárné početí bych radila něco nedělat. Něco, co vás stejně nebaví, nebo to děláte že si někdo jiný myslí, že je vám to ku prospěchu. Pokud chceš dítě, není žádný důvod vyšší osudový či nižší tělesný abys ho neměla mít. Děti mají i lidi staří, nemocní, hladoví, většinu času naštvaní, duševně slabší, s křivým charakterem, stejně jako lidi dobří, vzájemně se milující, zdraví a bohatí. Rozum je na toto krátký a spíš na překážku. Tak nedumej a nech to přírodě :)
Odpovědět