Sluneční záření a vitamín D

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Sluneční záření a vitamín D

Příspěvek od cepheus »

Esterka píše:Rybí tuk od Fagron je filtrovaný!!! Myslíš, že filtrace probíhá za studena? Ptáš se kvůli riziku rakoviny prostaty způsobené nepřírodně zpracovanými oleji? V tom případě se tomuto oleji obloukem vyhni. On Jarda Zajíček občas doporučuje různé hlouposti. :-) Zdravý rybí tuk může být pouze za studena fermentovaný. Filtrace, destilace a další tyhle způsoby zpracování jsou velmi velmi rizikové!!!
A cece Ester co teda doporucujes Ty ?
Nemohlo mi uniknout, ze sem jednou za rok nahlidnes, vysteknes do davu neco na zpusob jak jsou vsici blbi a Ty jedina chytra a zase zmizis:).
By me celkem zajimalo kdo je za Tvym genialnim az vsevedoucim avatarem:).

(mimochodem, jak je to s Jardovyma kotnikama .. netusim, kam mu az sahas, ale ten chlap to ma v hlave dost srovnany narozdil od vetsiny z nas tady a jeho zkusenosti dost fungujou i na me vlastni kuzi a ne jen na me)
Uživatelský avatar
LenkaH
Příspěvky: 343
Registrován: úte črc 09, 2013 13:28
Bydliště: Averill Park, NY

Re: Sluneční záření a vitamín D

Příspěvek od LenkaH »

Tak si to tady procitam a rikam si, proc to vubec resite, mate nizke hladiny vit D nebo jen jako prevenci? Ja zadne suplementy na to neberu, je zima (slunicka ted tedy taky moc nemam), ryby dost zanedbavam,mleko nepiju vubec a vit D mam vic nez dost...myslela jsem, ze je docela problem se do deficitu dostat....ale rada se necham poucit:)
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Sluneční záření a vitamín D

Příspěvek od smajliss »

já ani nevim :-D .. prostě to beru jak tak z prevence asi .. a když jsem s tím kdysi začal, tak jsem jevil příznaky nedostatku vitD, tak tím to asi začlo ... a piju mléko jako asi nikdo :- )
Uživatelský avatar
pokora
Příspěvky: 75
Registrován: pát led 18, 2013 19:43

Re: Sluneční záření a vitamín D

Příspěvek od pokora »

Jindra píše: ehm vykání já nerad, jsem ještě mladík,

ano, kupuju si ho vždycky na podzim a beru tedy přes zimu,
i teď ho mám načnutý v lednici,

chuťově je bezva, proto jsem si jej oblíbil

za studena... nezbývá mi než věřit, navíc lékárnice mi řekla, že na to jsou tak přísné normy, že to "musí" být fakt kvalita

čemu věřím, že je pro mne dobré a pomůže mi, tak to mi skutečně pomůže a tomuto oleji proto věřím :-)
Děkuji TI, Jindro. V lékárně, kde si chci olej objednat, mi sdělili, že není problém dostat nenačaté balení, to ale neuchovávají v lednici. Raději nebrat nebo lahev musí do chladu až po otevření?

S tou vírou.. krásný přístup, beru si z tebe příklad :wink:
Naposledy upravil(a) pokora dne stř úno 05, 2014 9:07, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
pokora
Příspěvky: 75
Registrován: pát led 18, 2013 19:43

Re: Sluneční záření a vitamín D

Příspěvek od pokora »

LenkaH píše:Tak si to tady procitam a rikam si, proc to vubec resite, mate nizke hladiny vit D nebo jen jako prevenci? Ja zadne suplementy na to neberu, je zima (slunicka ted tedy taky moc nemam), ryby dost zanedbavam,mleko nepiju vubec a vit D mam vic nez dost...myslela jsem, ze je docela problem se do deficitu dostat....ale rada se necham poucit:)
D mívám nižší hladinu a taky jako zdroj EPA a DHA.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Sluneční záření a vitamín D

Příspěvek od Jindra »

pokora píše:Děkuji TI, Jindro. V lékárně, kde si chci olej objednat, mi sdělili, že není problém dostat nenačaté balení, to ale neuchovávají v lednici. Raději nebrat nebo lahev musí do chladu až po otevření?
ale vždyť ani já nevím, jak bylo to moje (samozřejmě nenačaté) balení do té doby skladováno, tak se tím nezatěžuji,
láhev je plněna inertním plynem, takže jsem spokojen (u oleje je nejhorší problém oxidace, tedy přístup vzduchu a to je až do otevření inertem zajištěno), dokud není načnutá, nejsou skladovací podmínky až tak kritické (jasně že chlad je lepší).
To nejdůležitější nastává po otevření - to už pak samozřejmě držím v lednici nebo mrazáku, olej jsem přelil do půllitrové nádoby a hladinu mám těsně přikrytou tenkou igelitovou fólií, takže se k tomu snadno dostanu, ale vzduch už nikoliv. Když jdu se lžičkou cucnout oleje, kousek igelitu odhrnu, naberu olej a igelit zase opatrně přiložím, aby tam nebyla žádná bublinka vzduchu. Je to snadné, rychlé, pohodlné. Takto jsem spokojen, bez přístupu vzduchu to nemůže oxidovat a je to znát i na skvělé chuti oleje, která se nemění.

šmarja kde se tu zase po dlouhý době vzala esterka. vidím to s ní stejně jak psal ceph: "(esterko) sem jednou za rok nahlidnes, vysteknes do davu neco na zpusob jak jsou vsici blbi a Ty jedina chytra a zase zmizis"
Uživatelský avatar
pokora
Příspěvky: 75
Registrován: pát led 18, 2013 19:43

Re: Sluneční záření a vitamín D

Příspěvek od pokora »

Přikrývání hladiny igelitem si v běžné lahvi moc nedokážu představit, olej máš tedy v něčem širším, igelitové manipulaci snáze přístupném?
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Sluneční záření a vitamín D

Příspěvek od Jindra »

.
jasně, přelil jsem olej do normálního hrnku, z jakého popíjíš čaj, jen trochu většího, to se pak igelitem překrývá naprosto pohodově

až oleje ještě víc ubyde, přeliju do menšího hrnečku
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Sluneční záření a vitamín D

Příspěvek od rudo »

a take ste poculi ze ako sa lahev vyprazduje tak sa do nej prihadzuju sklene gulicky aby hladina vzdy az povrch

anglicky : marbles, celkom lacne v hrackarstve
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Sluneční záření a vitamín D

Příspěvek od cepheus »

Dobra finta s tim olejem Jindrichu, vyrezu si to hned za cerstva do mozkozavitu zavitnikem :D .. fakt dobry info:).
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: Sluneční záření a vitamín D

Příspěvek od Syrovozrout »

Vyluhování plastových aditiv obzvláště usnadněné olejem Vám asi nevadí.
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Sluneční záření a vitamín D

Příspěvek od cepheus »

Syrovozrout píše:Vyluhování plastových aditiv obzvláště usnadněné olejem Vám asi nevadí.
Dyt Syrovko rikam, ze moc sledujes spiklenecky detektivky :D .. dej si pohov, zblbnes z toho:).
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Sluneční záření a vitamín D

Příspěvek od Janek »

a v potravinarskym celofanu jsou take skodliva a uvolnujici se aditiva?
cepheus píše:
Esterka píše:Rybí tuk od Fagron je filtrovaný!!! Myslíš, že filtrace probíhá za studena? Ptáš se kvůli riziku rakoviny prostaty způsobené nepřírodně zpracovanými oleji? V tom případě se tomuto oleji obloukem vyhni. On Jarda Zajíček občas doporučuje různé hlouposti. :-) Zdravý rybí tuk může být pouze za studena fermentovaný. Filtrace, destilace a další tyhle způsoby zpracování jsou velmi velmi rizikové!!!
A cece Ester co teda doporucujes Ty ?
Nemohlo mi uniknout, ze sem jednou za rok nahlidnes, vysteknes do davu neco na zpusob jak jsou vsici blbi a Ty jedina chytra a zase zmizis:).
By me celkem zajimalo kdo je za Tvym genialnim az vsevedoucim avatarem:).
Jeji avatar je z reklamy na cigarety, takze je bud modelka anebo si ho pojcila ;-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Sluneční záření a vitamín D

Příspěvek od cepheus »

Jen recnicka otazka (ze by me zajimalo) ve skutecnosti je mi to fuck :D.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Sluneční záření a vitamín D

Příspěvek od Janek »

Spis rypava otazka, tak mas odpoved a uz jsi klidnejsi... Nedavej otazky, na ktere te odpoved nezajima, neni to slusne :-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Sluneční záření a vitamín D

Příspěvek od Janek »

Dneska nam to zase pali, chodite nahore bez anebo v tilku ci triku?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Odpovědět