OPERACE, anestezie, rentgen a podobné..

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

OPERACE, anestezie, rentgen a podobné..

Příspěvek od tvx »

Kvůli vypadávajícímu ramenu jsem absolvoval dneska Artro CT.
Netušil jsme krom rentgenu o co jde, takže jsem to zjistil až na místě:
lokální umrtveni mezokainem, napumpování vzduchu a jódovýho barviva přímo do kloubu a pak snímky, neb ten vzduch a jód to asi nějak umožní rentgenovat.
Mělo by se to vše nějak vstřebat ale doteď mi tam čvachtá při sebemenším pohybu + superhnusnej tupej pocit, bojim se, jak se s tim tělo vypořádá...
Přijde mi,že se to spíš zhoršuje...
Máte vůbec někdo nějaký zkušenosti s jakokoli operací, anestezií a podobně?
Dokážu si představit že nějaký reakce můžou bejt hodně jiný...

Jinak aspoň doufám, že rameno bude o.k. a bude stačit cvičení + při blbostech ortéza. Operaci nechcu. No a snad bych moh aspon vedet, esli mam kloub nejakej peknejsi nez bezna populace, kdyz uz jsem si tak pekne nabehnul s tim Artro CT.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: OPERACE, anestezie, rentgen a podobné..

Příspěvek od Selma »

tvx píše:Kvůli vypadávajícímu ramenu jsem absolvoval dneska Artro CT.
Netušil jsme krom rentgenu o co jde, takže jsem to zjistil až na místě:
lokální umrtveni mezokainem, napumpování vzduchu a jódovýho barviva přímo do kloubu a pak snímky, neb ten vzduch a jód to asi nějak umožní rentgenovat.
Mělo by se to vše nějak vstřebat ale doteď mi tam čvachtá při sebemenším pohybu + superhnusnej tupej pocit, bojim se, jak se s tim tělo vypořádá...
Přijde mi,že se to spíš zhoršuje...
Máte vůbec někdo nějaký zkušenosti s jakokoli operací, anestezií a podobně?
Dokážu si představit že nějaký reakce můžou bejt hodně jiný...

Jinak aspoň doufám, že rameno bude o.k. a bude stačit cvičení + při blbostech ortéza. Operaci nechcu. No a snad bych moh aspon vedet, esli mam kloub nejakej peknejsi nez bezna populace, kdyz uz jsem si tak pekne nabehnul s tim Artro CT.
Jéjda, chudáčku, to je pěkně hnusný. Nabyla jsem zkušennosti, že po probrání se z anestézie si tělo velmi a velmi stěžuje, co mu provedli a neustále poukazuje na změnu, která mu přijde divná - třeba nějaké to cizí těleso. Vzpomínám si, jak jsem se probrala po revizi dělohy po porodu a když jsem ležela v klidu na pokoji, cítila jsem tahy nástroje kterým mi to prováděli, chlad toho kovu a dokonce i tvar. Dala jsem si poradit abych tělo soucitně "vyslechla" a pomohla mu v zotavení, protože čím déle se hlas těla ignoruje, tím déle bude naříkat a strach také není na místě, to si nepomůžeš. Fungovalo to vždycky výborně, zotavovala jsem se tak rychle, že se na mně doktoři chodili dívat aby si spravili náladu:-)
Uživatelský avatar
Neo
Příspěvky: 233
Registrován: stř zář 29, 2004 15:31
Bydliště: Kodan, Dansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neo »

V lete jsem byl operovanej po zlomenine zapesti. Lokalne me umrtvili pod pazi, takze jsem celou ruku necitil. Mam celkem dost zazitku z te operace, kdy mi treba pustili do paze tolik proudu ze mi div neuletely prsty na ruce a jedna hodna sestricka co asistovala pri anestezii mi po umrtveni pustila ruku se sadrou na hlavu, takze jsem byl umrtven nadvakrat.
Tu pazi jsem citil pak asi tyden.

Kdybych se te operaci mohl vyhnout tak bych to udelal, protoze pichani ruznych roztoku do zily opravdu mit nemusim.
Ale bylo mi sdeleno, ze je riziko v tom, aby se ty kosti nepohnuly a tak to chce je drzet pohromade. No kdo vi, treba bych to zvladl se nehybat 1 mesic, ale jak se znam, tak bych urcite udelal nejaky spatny pohyb a kdo vi jak by to dopadlo. Takze bohuzel nekdy clovek musi delat urcite kompromisy.

S tim ramenem kdo vi, mozna to chce delsi cas a drzet ho nejak pohromade, nehybat s kloubem. Pri klidu a treba pustu se docili mnohem rychlejsiho leceni nez pri beznem pohybu a stresu. Znam spoustu lidi a i z vlastnich zkusenosti, ze urcite problemy trvaji i treba par let nez prejdou.
Kdyz uz sis nechal udelat ty snimky, tak aspon budes vedet trochu vic o te situaci, zda to je neco, co chce klid nebo operaci.

Hodne stesti a at se ti to da do poradku.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Diky za info, me hlavne prijde ze me to celyho nejak rozhodilo, je mi od vcera i krom toho ramene nejak blbe...
Nevim, esli je to od toho ramene samotnyho, rentgenu a nebo nejspis toho mezokainu... prijdu si jak v kocovine, nalada po psa, hlava boli atd...
A rameno porad vydava hrozny cvachtavy zvuky, porad tam ten vzduch je.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Danča
Příspěvky: 182
Registrován: ned pro 26, 2004 16:45
Bydliště: Brno

Příspěvek od Danča »

Neboj, tvoje tělo to zvládne. Jasně, že jsi rozhozený, vždyť to byl nezvyklý zásah do těla, ale to se zklidní.
Danča
Příspěvky: 182
Registrován: ned pro 26, 2004 16:45
Bydliště: Brno

Příspěvek od Danča »

Teď jsem si vyslechla dost příšernou věc. Kamarádka mého známého měla ve střevech polypy (nevěděla o tom) a cosi jí tam prasklo, následovalo vnitřní krvácení a nebýt operace, dopadlo by to s ní asi špatně.
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

...

Příspěvek od Selma »

Ještě k tomu ramenu - švagrové vypadávalo rameno v posledních deseti letech docela často, zvykla si na to a v klidu si ho vždy nahodila. Na operaci jít nechtěla, protože si špitálu užila dost po otravě mědí na chmelové brigádě. Loni na podzim opustila svého manžela, s novým mužem přivedla na svět vytoužené dítě a rameno se kupodivu samo umoudřilo, už drží a nevypadává.
ivus
Příspěvky: 44
Registrován: pon srp 29, 2005 19:37
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od ivus »

Byla jsem před 2 lety na operaci s křečovými žilami. Operace proběhla naprosto bez komplikací, po probuzení jsem necítila vůbec žádnou bolest, takže jsem nespolkla ani jednu tabletu od bolesti :P . Ona to asi není až tak těžká operace, ale zásah do těla to samozřejmě je. Myslím si, že strašně moc záleží na tom, jak se člověk cítí psychicky před operací a od toho se pak odvíjí průběh operace a následné léčení.
Uživatelský avatar
komonice
Příspěvky: 237
Registrován: ned úno 18, 2007 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od komonice »

Připravili mě o slepé střevo!Jsem na dosmrti postižená. :cry: :cry:
Uživatelský avatar
Thomas Forrest
Příspěvky: 72
Registrován: pon črc 06, 2009 8:06
Bydliště: Southern California
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od Thomas Forrest »

komonice píše:Připravili mě o slepé střevo!Jsem na dosmrti postižená. :cry: :cry:
Neboj, nejses sama. :D Ja to prodelal take. Dokonce jiz praskle, infekce atd. :o Ztravil jsem v nemocnici 5 dni a pchali do mne antibiotika hlava nehlava. :D To byla panecku detoxifikace. :lol:
A na postizenou rozhodne nevypadas. :)
HAVE ANOTHER BEAUTIFUL DAY IN PARADISE!
sadlos
Příspěvky: 2
Registrován: pát pro 28, 2012 8:33

Re:

Příspěvek od sadlos »

komonice píše:Připravili mě o slepé střevo!Jsem na dosmrti postižená. :cry: :cry:
kdybych byl po zásahu anesteziologa jen takto postižen, byl bych neskutečně šťasten.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: OPERACE, anestezie, rentgen a podobné..

Příspěvek od Jindra »

.
hmmm. manželce vyoperovali (už je to ňákej pátek zpátky) slepý střevo a pak jen konstatovali (žádná omluva!), že se spletli; slepák prej byl OK, zánět že byl vedle (mám dojem na vaječníku)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: OPERACE, anestezie, rentgen a podobné..

Příspěvek od Dano »

Sadlos, co ti operovali a ake to malo nasledky?
Jindro, teda..
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: OPERACE, anestezie, rentgen a podobné..

Příspěvek od Lenuška »

Dano píše:Sadlos, co ti operovali a ake to malo nasledky?
Jindro, teda..
Asi to není nic neobvyklého. Já měla v dětství zánět močáku a taky mi vyoperovali slepák... :(
Nechci si raději představovat, co se děje v dalších případech. Nemám vůbec iluze...
Odpovědět