ODŠŤAVŇOVÁNÍ, ŠŤÁVOVÁNÍ, juicing...

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
lakyluk
Příspěvky: 114
Registrován: čtv kvě 29, 2008 9:37
Bydliště: Praha, Dubravica (Banska Bystrica)
Kontaktovat uživatele:

Re: ODŠŤAVŇOVÁNÍ, ŠŤÁVOVÁNÍ, juicing...

Příspěvek od lakyluk »

veri píše:Vážně? Tady na fóru někdo psal, že mrkev do HJ krájí...
Mě hlavně zajímá, v čem je ten Compact Juicer lepší neý HJ, když teda stojí o 2tis.víc... Jestli je jeho jediná výhoda v tom automatickém zpomalení otáček při velkém tlaku...

P.S. Nemíchá se ti tak dost chemie ze šlupky ananasu s dužinou?
Zo začiatku som aj ja krájal na pásiky ale už ma to nebavilo bolo to príliš zdlhave tak som to skúsil bez krájania a šlo to v pohode. No ja si skôr myslím že Compact Juicer má viac nevýhod oproti HJ aspoň pre mňa. S ananásom som to skúšal 3krát, dvakrát na HJ tam to šlo v pohode a raz na GS tam to už šlo o čosi horšie. No niekde som čítal že keď sa odšťaví mrkva tak ta chemia ostane vo vláknine tak predpokladám že to pri ananáse bude podobne ale ak mám pravdu povedať tak neviem skrátka keď mám chuť na ananásovu šťavu tak si ju spravím a neriešim chémiu.
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: ODŠŤAVŇOVÁNÍ, ŠŤÁVOVÁNÍ, juicing...

Příspěvek od veri »

lakyluk píše:No ja si skôr myslím že Compact Juicer má viac nevýhod oproti HJ aspoň pre mňa.
A v čem např?

(S tou vlákninou a mrkví jsem to četla taky, psal to dokonce Walker.)
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
lakyluk
Příspěvky: 114
Registrován: čtv kvě 29, 2008 9:37
Bydliště: Praha, Dubravica (Banska Bystrica)
Kontaktovat uživatele:

Re: ODŠŤAVŇOVÁNÍ, ŠŤÁVOVÁNÍ, juicing...

Příspěvek od lakyluk »

veri píše:
lakyluk píše:No ja si skôr myslím že Compact Juicer má viac nevýhod oproti HJ aspoň pre mňa.
A v čem např?
Pri odšťavovaní sypkých jablk treba prekladať mrkvou a to tak že po každej otáčke je potrebné zastaviť, skrátka aby v každej časti šneku bol kusok jablka a mrkvy na striedačku. Absencia motora - dá sa zobrať na chatu kde nieje elektrika alebo dá sa použiť pri výpadku elektriky...
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: ODŠŤAVŇOVÁNÍ, ŠŤÁVOVÁNÍ, juicing...

Příspěvek od veri »

Sypkých, to jako myslíš, že tvoří pyré nebo tak něco? To si pak holt budu muset asi vybírat odrůdu dobrou na šťavení, ne?
Jinak s tou elektřinou - stejně bych objednala elektrický, denně se pachtit s kilem mrkve na ručním, to se mi moc nechce :roll: :D
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
lakyluk
Příspěvky: 114
Registrován: čtv kvě 29, 2008 9:37
Bydliště: Praha, Dubravica (Banska Bystrica)
Kontaktovat uživatele:

Re: ODŠŤAVŇOVÁNÍ, ŠŤÁVOVÁNÍ, juicing...

Příspěvek od lakyluk »

veri píše:Sypkých, to jako myslíš, že tvoří pyré nebo tak něco?
ano
Jirka N
Příspěvky: 114
Registrován: ned dub 15, 2007 19:22

Re: ODŠŤAVŇOVÁNÍ, ŠŤÁVOVÁNÍ, juicing...

Příspěvek od Jirka N »

no možná, že ta chemie ve vláknině zůstane, ale co ta na povrchu za působení kyselin z plodu?

dnes jsem si dal k večeři pomelo, které dost páchlo (šlupka) a to i všežravcům v rodině, ale co je horší i ta chuť by zvláštní - přes takovej krunýř. Pamatuju si že prvních pár kousků co jsem měl loni jsem si zamiloval, ale teď se rozmyšlím jestli si ho ještě někdy dám. No třeba mě aspoň přestane bolet v krku :idea: :)
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: ODŠŤAVŇOVÁNÍ, ŠŤÁVOVÁNÍ, juicing...

Příspěvek od awa »

Jirka N píše:no možná, že ta chemie ve vláknině zůstane, ale co ta na povrchu za působení kyselin z plodu?

dnes jsem si dal k večeři pomelo, které dost páchlo (šlupka) a to i všežravcům v rodině, ale co je horší i ta chuť by zvláštní - přes takovej krunýř. Pamatuju si že prvních pár kousků co jsem měl loni jsem si zamiloval, ale teď se rozmyšlím jestli si ho ještě někdy dám. No třeba mě aspoň přestane bolet v krku :idea: :)
Tipuju to na pomelo made in China....mám tu samou zkušenost. Občas se ale objeví pomelo z Izraele ( ale je slupka zelenější a vnitřek zase načervenalý ) a to je lahůdka. Čínské nekupovat....v Číně se soustředí na kvantitu a milujou chemikálie, nejen v jídle... :(
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: ODŠŤAVŇOVÁNÍ, ŠŤÁVOVÁNÍ, juicing...

Příspěvek od veri »

Z Izraele jsem viděla pomela jen červená, měli jich hafo a už delší dobu v Albertu...
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Jirka N
Příspěvky: 114
Registrován: ned dub 15, 2007 19:22

Re: ODŠŤAVŇOVÁNÍ, ŠŤÁVOVÁNÍ, juicing...

Příspěvek od Jirka N »

aha tak díky za tipy, určitě vyzkoušim
Větrník
Příspěvky: 15
Registrován: čtv říj 23, 2008 21:17

Re: ODŠŤAVŇOVÁNÍ, ŠŤÁVOVÁNÍ, juicing...

Příspěvek od Větrník »

Zdravíčko
Máte někdo nějaký recept nebo jednochuchý způsob jak čistit vetší množství karotky k odšťavňování? Mám na mysli 5kg a více,jelikož pro menší množství se mi nevyplatí špinit mašinu. Vlastníte někdo ultrazvukovou čističku? Nepoškozuje vitamíny?
Jinak fórum na vitariánu čtu asi tak 1,5roku a přineslo mi i rodině hodně cenných informací.
Všechny zdraví Větrník
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: ODŠŤAVŇOVÁNÍ, ŠŤÁVOVÁNÍ, juicing...

Příspěvek od veri »

Já mrkev nikdy na šťavení neškrábu, ale odrhbu houbičkou - normální, co se používá na nádobí. Nejvíc jsem tímhle způsobem očistila 3 kila a v pohodě. Ale asi jsou i jiné způsoby. :)
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: ODŠŤAVŇOVÁNÍ, ŠŤÁVOVÁNÍ, juicing...

Příspěvek od veri »

"Live Enzyme není univerzálním odšťavňovačem, protože sám o sobě nemá žádné
integrované síto. Suroviny se v přístroji pouze lisují o přední část a síto
je položené až na nádobě na šťávu. Tento způsob je vhodný především na
listovou zeleninu a byliny, ale pro běžné suroviny není moc použitelný.
Pokud na přístroji děláte jablka nebo mrkev, po pár kouskách surovin dochází
k jeho zahlcení.

Compact Juicer je klasickým odšťavňovačem, takže není pravda, že jedinou
výhodou je automatický zpomalovač otáček. Jedná se zkrátka o jiný systém
odšťavňování. Compact Juicer je cenově dostupný, ale jeho výtěžnost je
zhruba o 20% menší nežli například u přístroje Omega 8004/8006."


Toť odpověď na můj mail z juicers.cz
Na Omegu a spol. nemáme, takže objednávám Compact Juicer m:-)
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: ODŠŤAVŇOVÁNÍ, ŠŤÁVOVÁNÍ, juicing...

Příspěvek od k.winky »

Mám citrusovač s kterým jsem max. spokojená, citrusy jedu hodně, tak je to pro mě super věc ... Ruční HJ na bylinky a travičku a občas třeba ananas, když mam náladu se s tím patlat a jinak jedu v odstředivce ... Objednala jsem si jí na UGO.cz, je parádní, všechno v ní jede super a nemyslím, že by šťáva byla nekvalitní ... Jen mě někdy štve, že je to pak takové napěněné, ale třeba zrovna u ananasu je to plus, protože ta smetánka, která z toho vznikne je nepřekonatelná, mňam, na té opravdu ujíždím ! :)
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: ODŠŤAVŇOVÁNÍ, ŠŤÁVOVÁNÍ, juicing...

Příspěvek od veri »

No, mně by se prostě s kilem mrkve denně nehtělo pachtit s tím ručním, plus jablečnou šťávu jedu taky po půllitrech... A na ananasovou se taky těším!
A navíc nebudu šťavit jen pro sebe, ale i pro rodinku...(aspoň oni si to myslí :lol: )


A ta mrkvová - půl litru šťávy z kila za 4,90? To musí chutnat všem :mrgreen:
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: ODŠŤAVŇOVÁNÍ, ŠŤÁVOVÁNÍ, juicing...

Příspěvek od k.winky »

V odstředivce mrkvička a jablíčko profičí za minutu a můžu to tam házet v celku, to na ní miluju,jako obsolutní lenoch :)
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: ODŠŤAVŇOVÁNÍ, ŠŤÁVOVÁNÍ, juicing...

Příspěvek od veri »

A kterou tu odstředivku z uga máš? V tom jejich eshopu jsou totiž všechny za stejnou cenu, jako elektrický HJ nebo mně nabídnutý Compact Juicer, tzn. lisy...
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Větrník
Příspěvky: 15
Registrován: čtv říj 23, 2008 21:17

Re: ODŠŤAVŇOVÁNÍ, ŠŤÁVOVÁNÍ, juicing...

Příspěvek od Větrník »

Veri odpověděla
Já mrkev nikdy na šťavení neškrábu, ale odrhbu houbičkou - normální, co se používá na nádobí. Nejvíc jsem tímhle způsobem očistila 3 kila a v pohodě. Ale asi jsou i jiné způsoby.
-------------------------------------------------------------------------------------------
Veri díky za radu, ale mám na mysli něco jiného,jinak bych se "uhoubičkoval",i když mi nic jiného v blízké budoucnosti asi ani nezbývá.
Když jsem začínal se šťávami tak to bylo v malém pro okamžitou spotřebu,a všichni si se mě dělali srandu co blbnu,vymýšlím za nesmysli a že mě to brzo přejde.Jenže postupem času jsem zjistil že je člověkovi i celé rodině je po šťávě nějak líp, takže jsem si nechal dovést champion 2000+ ze států přímo z továrny v evropském napětí.I ze clem vyšel kolem 9000Kč.No a teť když dělám mrkvičku tak celá rodina chodí mlsně okolo /je nás v domě 7/ . Každý má jiný názor na věc,nikomu se mrkev čistit nechce,všichni remcají,-badička-děda-děti-sestra,jediná manželka pomůže,ale jak je šťávička hotová tak si dají s chutí všichni.Takže kolikrát je i 5 kg mrkvičky málo a to jsem dřív dělal šťávu ze všeho možného.Teť kdybych měl čistit kvanta různorodé zeleniny pro všechny tak nevim,protože i ten champion není tak extra výkoný jak se všude píše,všechno projíždím 2x a ještě když zmáčknu vlákninu v ruce tak z ní kape.Všechno je to hodně časově náročné.Do teť to dělám tak že čerstvě koupenou mrkvičku večer namočím,ráno opláchnu,přeletím kartáčem,okrájím konce,vykrojím nebo seškrábnu tmavá místa a pak odšťavňju.Je to všechno moc komplikované,časově náročné a v kuchyni výbuch,---Co by jsme neudělali pro své blízké---.
Spíš mě zajímá jak se čistí ve vekém pro obchody,restaurace,provozovny atd.Nebo jestli je nějaké dostupné zařízení které to zvládá a šetří čas.Jak to dělají třeba juice bary v plném zatížení? Určitě nedrhnou kus po kuse.Aspoň si to myslím
Zraví Větrník
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: ODŠŤAVŇOVÁNÍ, ŠŤÁVOVÁNÍ, juicing...

Příspěvek od buc11 »

určitě eXISTUJÍ čištiče
dalo by se dovézt z thajska, tam se jich válí a za byt a stravu budou čistit jak diví(é)
i to byl jeden z důvodů proč sem se zaměřil víc na fruit
za posledních 18 let jsme odšťavili každej rok tak metrák mrkve (a řepy, atd)
..
žena je výkonná
osobně nesnáším topinouše (čistit)
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: ODŠŤAVŇOVÁNÍ, ŠŤÁVOVÁNÍ, juicing...

Příspěvek od veri »

Můžu tě ujistit, že ve fresh barech (např. ugo.cz) si pečlivě škrábou každou mrkev a to mají docela dost velké vytížení, prostě se nazastaví... Ale mají to tam rozdělené - jedna škrábe mrkev, další krájí jablka, třetí obstarává pomeranče, další šťaví a ta poslední obsluhuje zákazníky. A na ceně se to promítne.
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: ODŠŤAVŇOVÁNÍ, ŠŤÁVOVÁNÍ, juicing...

Příspěvek od 800914 »

strucny rozdiel medzi juicerom a centrifugou..

Masticating Juicer - How It Compares To Centrifugal Juicers

For some, a masticating juicer is one of the best ways to get the most out of their juicing experiences.

The wide-ranging benefits of a nutritious glass of juice is becoming less and less of a secret as more people are discovering the advantages that come with owning a juicer.

When choosing a juicer to unlock the valuable benefits associated with fruits and vegetables, there are two different kinds of products to consider – masticating or centrifugal juicers.

Comparison: Masticating vs. Centrifugal Juicers

A masticating juicer involves a process of creating high-quality beverages at a slower speed that efficiently "chews" the food items in such a way that an increase of nutrients is able to escape from the cell walls.

Tests have shown that a masticating juicer has the capacity to generate more juice with a higher nutritional content, which also incorporates less oxygen – thus creating a longer shelf life.

This type of juicer may use a single cutter like the "Champion" line of products or rely on two gears, such as the "Twin Health" models.

While a single auger masticating juicer is often considered an economical choice, twin gear juicers are better for juicing harder fruits and vegetables, as well as handling wheatgrass.

Centrifugal juicers use flat cutting blades positioned on the bottom of a rather fast unit. The cutter rapidly shreds fruits and vegetables with high speed and tough force.

The juice then travels through tiny holes in a basket and passes through a spout. Sometimes, pulp is tossed to the side and collected into a separate container. While the juice is still a delicious treat, the extraction process and higher speeds produces more oxygen, meaning the shelf life of the juice is shorter than masticated juice.

However, leafy green vegetables do not respond well to the cutting process of a centrifugal juicer. The high speeds and heat produced by a centrifugal unit is also believed to lower the amount of nutrients and enzymes during juicing.

The Pros and Cons of a Masticating Juicer

The multiple stages associated with masticating juice equipment not only efficiently breaks down the fibers in fruit and vegetables, but also produces more of a nutrient-filled beverage by effectively squeezing the pulp.

An advantage with this type of juicer is that tough fibers are no match, including the hard extraction of wheatgrass juice.

The slower speeds of a masticating unit allow juice to keep fresh for a longer period of time, and also make a masticating selection much quieter than a centrifugal model.

A masticating unit is also quite versatile, as some users have produced healthy baby food with their juicer. The slower operation creates less of a mess and is easy to clean.

Important juicing options, such as spinach and parsley, easily take to the mastication process. In order to create a heaping glass of juice, a masticating juicer also uses less fruits and vegetables to complete the job, meaning you spend less money for the juicing recipes you wish to complete.

As for the disadvantages of a masticating juicer, a user who wishes to concentrate on harder fruits and vegetables may find the slow process a drawback. Also, for those who prefer a quick, on-the-go glass of juice, a masticating unit may prove much too time-consuming.
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: ODŠŤAVŇOVÁNÍ, ŠŤÁVOVÁNÍ, juicing...

Příspěvek od Selma »

Manžel se mně zeptal, zda mi má k vánocům koupit odšťavňovač. Po těch letech urputné obhajoby živé stravy vidím světlo na konci tunelu :lol: Ale po zkušenostech jsem se usnesla, že bychom ho pořídili, jenom kdyby někdo z rodiny vážně onemocněl. Děti si šťávu občas rády dají, ale opravdu jenom občas, jinak raději ovo-zelo vcelku. Tak to dokážu obstarat ručně, stejně jako pro sebe, když si potřebuju vyladit formu. Dohodli jsme se, že se raději při jejich výchově budeme zaměříme na výuku dokonalého rozžvýkání potravy.
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: ODŠŤAVŇOVÁNÍ, ŠŤÁVOVÁNÍ, juicing...

Příspěvek od k.winky »

veri píše:A kterou tu odstředivku z uga máš? V tom jejich eshopu jsou totiž všechny za stejnou cenu, jako elektrický HJ nebo mně nabídnutý Compact Juicer, tzn. lisy...
Omlouvám se za zpožděnou odpověď, ale nešel mi net ... Mám Odšťavňovač L'equip XL, je zlevněný z 4 980,- na 3 980,- ... Opravdu si ho nemůžu vynachválit !! Dělám v něm zatim jablíčka, mrkve, ananasy, rajčata a všechno zatím na jedničku :) Nejvíc se mi líbí to, že s tím není žádná práce, vše tam házím vcelku a profrčí to za pár vteřinek :wink:
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: ODŠŤAVŇOVÁNÍ, ŠŤÁVOVÁNÍ, juicing...

Příspěvek od veri »

No, já totiž vidím jedinou výhodu odstředivek v jejich ceně oproti lisům. A když už lis a odstředivka stojí stejně, tak nevidím důvod nevzít lis. :lol:
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: ODŠŤAVŇOVÁNÍ, ŠŤÁVOVÁNÍ, juicing...

Příspěvek od k.winky »

To je samozřejmě na tobě :) Já vidím tu výhodu v rychlosti a jednoduchosti ... Když dělám větší množství, moc mě nebaví to všechno krájet... :?
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: ODŠŤAVŇOVÁNÍ, ŠŤÁVOVÁNÍ, juicing...

Příspěvek od Renáta »

Selma píše: Dohodli jsme se, že se raději při jejich výchově budeme zaměříme na výuku dokonalého rozžvýkání potravy.
:D S tým mám už 17 rokov problémy. Som doma všetkým na srandu, keď im vykladám, koľkokrát majú žuť... Syn mi minule vravel, že keby moje kolegyne, prežúvali toľko čo ja, tak by potrebovali dvojnásobnú prestávku na obed... No, nevzdávam svoj boj. Je to neustále kvapkajúca kvapka na jedno miesto. Niečo po nej zostane :wink:
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: ODŠŤAVŇOVÁNÍ, ŠŤÁVOVÁNÍ, juicing...

Příspěvek od buc11 »

Renáta píše:
Selma píše: Dohodli jsme se, že se raději při jejich výchově budeme zaměříme na výuku dokonalého rozžvýkání potravy.
:D S tým mám už 17 rokov problémy. Som doma všetkým na srandu, keď im vykladám, koľkokrát majú žuť... Syn mi minule vravel, že keby moje kolegyne, prežúvali toľko čo ja, tak by potrebovali dvojnásobnú prestávku na obed... No, nevzdávam svoj boj. Je to neustále kvapkajúca kvapka na jedno miesto. Niečo po nej zostane :wink:
to je pěkný obrat, ale asi si to nezapamatuju tak jak jsem se pokoušel to cizí slovo od Terez, nevíte co to bylo?
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: ODŠŤAVŇOVÁNÍ, ŠŤÁVOVÁNÍ, juicing...

Příspěvek od Sweetie »

zjistila jsem ze mi jde nejlip odstavit celer rapik, ale moc mi nechutna je to silnej odvar! co vam samotny chutna ze zelenolisty odstaveny? nechci si do zeleninovych stav stavit ovoce pro zjemneni.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: ODŠŤAVŇOVÁNÍ, ŠŤÁVOVÁNÍ, juicing...

Příspěvek od Katarína »

No, z mojej "skusenosti" asi vela mat nebudes :wink:, ale pre kazdy pripad ju sem teda hodim: :lol:
Ja som si kupila Healthy juicer prave kvoli odstavovaniu zeleneho, len som na to nejako nemala potom obdobie, az som ho nakoniec pozicala Jistovi.

A Ty mi na oplatku odpovedz na to pivo, uz sa Ta to pytam v dennicku Huga z Hor aj Pandy. :lol:
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
lakyluk
Příspěvky: 114
Registrován: čtv kvě 29, 2008 9:37
Bydliště: Praha, Dubravica (Banska Bystrica)
Kontaktovat uživatele:

Re: ODŠŤAVŇOVÁNÍ, ŠŤÁVOVÁNÍ, juicing...

Příspěvek od lakyluk »

Sweetie píše:zjistila jsem ze mi jde nejlip odstavit celer rapik, ale moc mi nechutna je to silnej odvar! co vam samotny chutna ze zelenolisty odstaveny? nechci si do zeleninovych stav stavit ovoce pro zjemneni.
Špenát s trochou brokolice.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: ODŠŤAVŇOVÁNÍ, ŠŤÁVOVÁNÍ, juicing...

Příspěvek od Fiona »

No, ale stejne mi zeleny listi prijde dost koncentrovany, na staveni mozna az zbytecne. To uz radsi jako zaklad okurku, at se toho da taky napit, a do toho podle libosti :)
A i to bych delala spis v okurkovy sezone, kdy jich je strasne moc a zalevno. Ted v zime nemam vubec pocit pocit ze by bylo stavici obdobi. Vsak ted je clovek rad ze ma co jist, ne jeste stavit. Vsechna zelenina je draha a ne zrovna nejstavnatejsi. To uz radsi cajik, pripadne pivko :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: ODŠŤAVŇOVÁNÍ, ŠŤÁVOVÁNÍ, juicing...

Příspěvek od Pavluška »

Fiona píše:Vsak ted je clovek rad ze ma co jist, ne jeste stavit. :)
Proto se v zimě uchyluju k čajům. :lol:
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: ODŠŤAVŇOVÁNÍ, ŠŤÁVOVÁNÍ, juicing...

Příspěvek od Hugo z Hor »

Hlávkový salát je taky prima, ale já už dlouho nic zelenýho nešťavil :!: Asi bych to měl napravit. V ledničce mám ještě polníček + ten řapíkatý celer.
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: ODŠŤAVŇOVÁNÍ, ŠŤÁVOVÁNÍ, juicing...

Příspěvek od Sweetie »

Katarína píše:No, z mojej "skusenosti" asi vela mat nebudes :wink:, ale pre kazdy pripad ju sem teda hodim: :lol:
Ja som si kupila Healthy juicer prave kvoli odstavovaniu zeleneho, len som na to nejako nemala potom obdobie, az som ho nakoniec pozicala Jistovi.

A Ty mi na oplatku odpovedz na to pivo, uz sa Ta to pytam v dennicku Huga z Hor aj Pandy. :lol:
ja ti katus odpovidala, ale uz nevim kam :) pivo se mi prici, snazim se mu vyhybat, ale vzdycky si me nejak najde, a bohuzel, kdyz uz jdu na pivo, poradne si ho vychutnam, takze nez perfekcionista jsem spis extremista :)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: ODŠŤAVŇOVÁNÍ, ŠŤÁVOVÁNÍ, juicing...

Příspěvek od Sweetie »

lakyluk píše:
Sweetie píše:zjistila jsem ze mi jde nejlip odstavit celer rapik, ale moc mi nechutna je to silnej odvar! co vam samotny chutna ze zelenolisty odstaveny? nechci si do zeleninovych stav stavit ovoce pro zjemneni.
Špenát s trochou brokolice.
aha, diky, koupim spenat a nejaky travy u arabu
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: ODŠŤAVŇOVÁNÍ, ŠŤÁVOVÁNÍ, juicing...

Příspěvek od Sweetie »

Pavluška píše:
Fiona píše:Vsak ted je clovek rad ze ma co jist, ne jeste stavit. :)
Proto se v zimě uchyluju k čajům. :lol:
me nejde o hlad, ale o ty stavebni latky z toho.
pavla n
Příspěvky: 1
Registrován: pon bře 30, 2009 18:42

štávy ze zeleniny,bylin,hub,trávy

Příspěvek od pavla n »

:) Zdravím všechny, kdo navštěvují tyto stránky.Kdo má zkušenosti,prosím poradte.Začala jsem s jarní očistou celého těla.Přestala jsem jíst a piji už 20 dní jen štávu,kterou si sama odštavnuji z mrkve,celeru,špenátu,kopřiv,pampelišky s kořenem,trávy,kořen zázvoru,aloe,z hlívy ustřičné,žampionů a dokupuju si červenou řepu.V brzké době mi naroste ječmen,který si do štávy chci přidávat.Jak dlouho tuto štávu můžu pít,aniž bych si neublížila-osobně se cítím den ode dne lépe.Tak jsem si říkala,že pokud to vydržím třeba i 3 měsíce i déle budu s tím pokračovat co vy na to.Předem děkuji.Pavla :D
Uživatelský avatar
lakyluk
Příspěvky: 114
Registrován: čtv kvě 29, 2008 9:37
Bydliště: Praha, Dubravica (Banska Bystrica)
Kontaktovat uživatele:

Re: štávy ze zeleniny,bylin,hub,trávy

Příspěvek od lakyluk »

pavla n píše::) Zdravím všechny, kdo navštěvují tyto stránky.Kdo má zkušenosti,prosím poradte.Začala jsem s jarní očistou celého těla.Přestala jsem jíst a piji už 20 dní jen štávu,kterou si sama odštavnuji z mrkve,celeru,špenátu,kopřiv,pampelišky s kořenem,trávy,kořen zázvoru,aloe,z hlívy ustřičné,žampionů a dokupuju si červenou řepu.V brzké době mi naroste ječmen,který si do štávy chci přidávat.Jak dlouho tuto štávu můžu pít,aniž bych si neublížila-osobně se cítím den ode dne lépe.Tak jsem si říkala,že pokud to vydržím třeba i 3 měsíce i déle budu s tím pokračovat co vy na to.Předem děkuji.Pavla :D
Já myslím že by to šlo. Ak sa cítiš dobre a šťava ti chutí nevidím žiadny problém.
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: ODŠŤAVŇOVÁNÍ, ŠŤÁVOVÁNÍ, juicing...

Příspěvek od Xion »

Chcem sa opytat, ci ma niekto skusenosti s odstavovacmi na citrusy a ktory odporucuje. Mechanicky (kde sa tlaci iba rukou), alebo automaticky (kde sa zatlaci a odstavuje to automaticky). Casto si rano mam chut odstavic pomaranc alebo grep, ale s odstredivkou je to piplacka. Neviem vsak, ci mam kupit nejaky najlacnejsi, a je to jedno, alebo, ma niekto dlhorocne skusenosti s odstavovanim citrusovych plodov a za tie roky uz zistil, ktory odstavuje najlepsie? :-)

Edit: Pozrel som tie automaticke a maju prikon 25W - 100W, vzdy tie 100W su najdrahsie. No ale na moje odstavovanie 1-2 grepy denne, by snad stacil aj 25W, nie? :-)
Uživatelský avatar
Monciina
Příspěvky: 238
Registrován: čtv bře 01, 2007 12:28
Bydliště: Dvůr Králové/Budějce

Re: ODŠŤAVŇOVÁNÍ, ŠŤÁVOVÁNÍ, juicing...

Příspěvek od Monciina »

S citrusovači nemám zkušenosti, ale co je pro mě number one když chci čerstvou pomerančovou šťávičku - Healthy Juicer >:-) Zvládne pěkně i ty peckatý mandarinky jak jsou levný o Vánocích :wink:
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: ODŠŤAVŇOVÁNÍ, ŠŤÁVOVÁNÍ, juicing...

Příspěvek od RadkaS »

Xion píše:Chcem sa opytat, ci ma niekto skusenosti s odstavovacmi na citrusy a ktory odporucuje. Mechanicky (kde sa tlaci iba rukou), alebo automaticky (kde sa zatlaci a odstavuje to automaticky). Casto si rano mam chut odstavic pomaranc alebo grep, ale s odstredivkou je to piplacka. Neviem vsak, ci mam kupit nejaky najlacnejsi, a je to jedno, alebo, ma niekto dlhorocne skusenosti s odstavovanim citrusovych plodov a za tie roky uz zistil, ktory odstavuje najlepsie? :-)

Edit: Pozrel som tie automaticke a maju prikon 25W - 100W, vzdy tie 100W su najdrahsie. No ale na moje odstavovanie 1-2 grepy denne, by snad stacil aj 25W, nie? :-)
Ja si denne delam pomerancovo-grepovy drus. Vyborne se mi osvedcil levny odstavnovac na citrusy. Koupila jsem ho v Kauflandu a fakt nema chybu. Koukala jsem, ze je k dostani i na netu. Fakt doporucuju

Solac EX6150 Citro odšťavňovač
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: ODŠŤAVŇOVÁNÍ, ŠŤÁVOVÁNÍ, juicing...

Příspěvek od Xion »

Vyzera vyborne, diky Radka. ;-)
Ako je to s cistenim?
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: ODŠŤAVŇOVÁNÍ, ŠŤÁVOVÁNÍ, juicing...

Příspěvek od Sweetie »

Monciina píše:S citrusovači nemám zkušenosti, ale co je pro mě number one když chci čerstvou pomerančovou šťávičku - Healthy Juicer >:-) Zvládne pěkně i ty peckatý mandarinky jak jsou levný o Vánocích :wink:
a mas rucni? a jak citrusy predpripravujes, treba loupes?
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: ODŠŤAVŇOVÁNÍ, ŠŤÁVOVÁNÍ, juicing...

Příspěvek od Sweetie »

RadkaS píše:
Xion píše:Chcem sa opytat, ci ma niekto skusenosti s odstavovacmi na citrusy a ktory odporucuje. Mechanicky (kde sa tlaci iba rukou), alebo automaticky (kde sa zatlaci a odstavuje to automaticky). Casto si rano mam chut odstavic pomaranc alebo grep, ale s odstredivkou je to piplacka. Neviem vsak, ci mam kupit nejaky najlacnejsi, a je to jedno, alebo, ma niekto dlhorocne skusenosti s odstavovanim citrusovych plodov a za tie roky uz zistil, ktory odstavuje najlepsie? :-)

Edit: Pozrel som tie automaticke a maju prikon 25W - 100W, vzdy tie 100W su najdrahsie. No ale na moje odstavovanie 1-2 grepy denne, by snad stacil aj 25W, nie? :-)
Ja si denne delam pomerancovo-grepovy drus. Vyborne se mi osvedcil levny odstavnovac na citrusy. Koupila jsem ho v Kauflandu a fakt nema chybu. Koukala jsem, ze je k dostani i na netu. Fakt doporucuju

Solac EX6150 Citro odšťavňovač
denne o ranni pomerancovy stave snim, musim s tim neco udelat :)
Uživatelský avatar
Monciina
Příspěvky: 238
Registrován: čtv bře 01, 2007 12:28
Bydliště: Dvůr Králové/Budějce

Re: ODŠŤAVŇOVÁNÍ, ŠŤÁVOVÁNÍ, juicing...

Příspěvek od Monciina »

Sweetie píše:
Monciina píše:S citrusovači nemám zkušenosti, ale co je pro mě number one když chci čerstvou pomerančovou šťávičku - Healthy Juicer >:-) Zvládne pěkně i ty peckatý mandarinky jak jsou levný o Vánocích :wink:
a mas rucni? a jak citrusy predpripravujes, treba loupes?
Jo ten ruční, jasně že je nejdřív oloupu, přece si nenamelu tu chemickou šlupku :wink: .. Pomeranče pak rozpůlim, mandaríny se vejdou i celé. Kaká to fakt jenom odpad, šťáva teče do nádobky a na sítku co je na nádobce se ještě k tomu hromadí ta dužninka co se uplně neroztentovala :) No je to úžasná věc. Hlavně - je to během 10ti sekund složený a pak za minutku opláchnutý. Jar vůbec nepoužívam, ani drbátka :-) A nežeru u toho elektriku a je to potichu a ještě - neni to jenom na citrusy, ale odšťaví to všechno, zelený, celer, mrkev, okurku, melouny (to je ráj ta šťáva!), hroznový víno, rybíz, no co tě napadne >:-) Jenom teda to dělá kaši z těch měkkých jablek, ale tvrdý to šťaví pěkně. Jen co teď koupim pomeranče, můžu nafotit akci, byl by zájem (:-) ?
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: ODŠŤAVŇOVÁNÍ, ŠŤÁVOVÁNÍ, juicing...

Příspěvek od Sweetie »

no to nafot, jsem teda zvedava, pouzivam ho na zeleny, to docela jde, ale ovoce to moc dlouho nestavi, vzdycky to zacne delat pyre.. jsem zvedava na pomerance, zitra vyzkousim.vzdycky i to zeleny musim v prubehu prostouchnout tvrdou korenovkou mrkvi nebo petrzeli.zvlaste celer se mi tam zamotava a prostouchne ho jen korenovka :(
Uživatelský avatar
Monciina
Příspěvky: 238
Registrován: čtv bře 01, 2007 12:28
Bydliště: Dvůr Králové/Budějce

Re: ODŠŤAVŇOVÁNÍ, ŠŤÁVOVÁNÍ, juicing...

Příspěvek od Monciina »

Jo, zamotává, ale kousek mrkve mi to dycky spraví a na škodu tam není :) Řekla bych teda spíš na zelený je to na ovoce, to se prošťouchávat nemusí vůbec. Fakt zkus ten meloun, to je nepopsatelný >:-) Tak bude fotostory :wink:
Jirka N
Příspěvky: 114
Registrován: ned dub 15, 2007 19:22

Re: ODŠŤAVŇOVÁNÍ, ŠŤÁVOVÁNÍ, juicing...

Příspěvek od Jirka N »

jde o strukturu toho zelenýho neboť i tam sou velký rozdíly. Např. kopřivy šly špatně byla to kaše, která se vracela takže jsem to prolíval vodou. Pampelišky už byly lepší ale chuťově nejhorší. No a ječmen jde fantasticky, odpad naprosto suchej a motaj se z toho takový lana :) a chuťově to celkem jde. Ten ječmen je naprosto nenáročnej prostě zasadíte a vyroste takže i někde v přírodě bez zahrádky by to asi šlo. Měl jsem teď 3x 1,5 dc po ránu, ale žádný zázraky jsem nezaznamenal sice mi bylo po těch pár dnech co jsem strávil v přírodě líp, ale mohlo to být i jinýma věcma jako pohyb, vzduch, pohoda, min. TV a bez netu, ovoce ze zahrady
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: ODŠŤAVŇOVÁNÍ, ŠŤÁVOVÁNÍ, juicing...

Příspěvek od RadkaS »

Xion píše:Vyzera vyborne, diky Radka. ;-)
Ako je to s cistenim?
Prave, ze je vyborny po vsech strankach, cisti se nejlepe a nejlehceji ze vsech, co jsem zazila, a ver, ze uz jsem jich par ozkousela :P
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: ODŠŤAVŇOVÁNÍ, ŠŤÁVOVÁNÍ, juicing...

Příspěvek od RadkaS »

Solac EX6150 Citro odšťavňovač je super. Ten zobacek, kterym vyteka dzus do sklenice, se da zaklopit, takze stavis jakoby do misky, a az je miska plna, tak zobacek otevres a naplnis sklenici. Vyhoda tohoto je, ze se ti nestane, ze cintas okolo... . Jasne, ze bych mohla stavit v Green Star nebo v Omega... , jenze to je zbytecne velky a dost cisteni a loupani... na citrusy je Solac fakt suprovej.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: ODŠŤAVŇOVÁNÍ, ŠŤÁVOVÁNÍ, juicing...

Příspěvek od Sweetie »

moncina: teeeda, vyzkousela jsem stavit pomerance, a to nema chybu. moc diky za tip! z peti pomerancu asi 0,6 l stavy, v podstate suchej odpad, cista prace parada. uz se tesim na meloun. je, ta pomerancova stava me nakopla.
a budu setrit i na citrusovac, pro zimni mesice :)
jirkaN: mas naprostou pravdu ze na strukture zalezi nejvic. mne jde nejlip stavit methi neboli recke seno, chutna sladounce, spenat se neda, peni, salat hlavkovy totez, celer se namotava. jecmen jsem nezkousela jeste ani vypestovat. myslim si ze staveni zelenych dzusu ma v nasem pasmu mozna opodstatneni na podzim, v zime, v teplejsich mesicich alkalizaci zajistuje vice pohybu na cerstvym vzduchu pmn

stavite nekdo listi ze stromu, keru? a jaky prosim?
Odpovědět