Cholesterol

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
jan buka
Příspěvky: 343
Registrován: čtv pro 30, 2004 23:21
Bydliště: Teplice, Mrštíkova 6
Kontaktovat uživatele:

Cholesterol

Příspěvek od jan buka »

Zdravím všechny vitariány i ty , co jsou na cestě...
patřím také k těm, kteří pomalu přecházejí na Raw (syrovou)...
Jedna věc mě ale ještě trochu trápí... Cholesterol !!! (celkový)
Nechal jsem si ho včera změřit a dnes i potvrdil dalším měřením.. mám ho zvýšený.. (5,86 mmol/l) Norma je jen do 5 ! (už tak vysoká)
Vím, že to není ještě žádná krizovka, ale měl jsem pocit, že po 5 letech vegetariánství a 3 letech veganství už budu v poho...
je to ještě nějaký zbytek...? jak jste na tom vy s největším zabíjákem lidí ze stravy? (Jen v ČR zemře každých 9 min jeden na jeho následky!!!)
Díky za postřehy a odpovědi...

Honza Buka
:)
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

No já měl asi tak před 4-5 lety co jsem si byl udělat krev cholesterol těsně pod hranicí, nevím jestli je 0, nebo nějaké desetiny nad, to už si nepamatuji, ale v té době jsem byl už nějaká ta léta vegoš a vitarián střídavě, ale ten den co jsem byl na odběrech jsem měl za sebou 6 týdnů skoro 100% vitariánství. Tenkrát jsem měl vše v normě až na na dvě věci: cholesterol těsně pod lajnou a dost nad lajnou bylo něco co už nevím - nevzpomenu si, ale prý to mají všichni. Jak jsem na tom teď nevím.
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
jan buka
Příspěvky: 343
Registrován: čtv pro 30, 2004 23:21
Bydliště: Teplice, Mrštíkova 6
Kontaktovat uživatele:

Děkuji za odpověd...

Příspěvek od jan buka »

Ahoj Honzo (jmenovec ze stejného města :) ),
já si osobně myslím, že by všichni vitariáni a jim podobní (veg. a spol.)měli mít hodnoty Cholesterolu na minimální úrovni... Nevím, jestli je možná i nula, ale určitě hodně nízko... ono je to asi o něco složitější téma, než se zdá, ale podle mne je velice důležité z hlediska prevence aterosklerózy (největší zabíják západ. kultury) jíst co nejzdravěji... ale také se hýbat... pohyb je prý téměř stejně tak důležitý... na to jsou i různé výzkumy...
Jsem zvědavý na čísla ostatních vitariánů a pokud možno dejte i maloučko vědět, jak dlouho jste na jaké stravě... At v tom máme jasno...
Děkuji všem

Honza Buka :)
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Ještě k tomu CH - oni jsou snad tři "druhy" a měří se podle mě všechny. Který ty máš zvýšený?? Některý je škodlivý, jiný je potřebný. Tu zprávu se pokusím najít.
PS: Pojd se někde sejít v TP
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
jan buka
Příspěvky: 343
Registrován: čtv pro 30, 2004 23:21
Bydliště: Teplice, Mrštíkova 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jan buka »

Ten můj zvýšený cholesterol je ten celkový... Který je složený z HDL (hodného cholesterolu) a LDL (zlého cholesterolu). To jsou tedy ty tři Chlesteroly... Rád se kdykoli sejdu, už jsem ti psal dříve... Tel. 775 655594 (písni a domluvíme se...)

Ahoj Honza
Hana
Příspěvky: 103
Registrován: pon bře 22, 2004 11:19

Příspěvek od Hana »

toto je témička, ku ktorej mám čo povedať :)
bola som svedkom toho ako krásne vitariánska strava upravila cholesterol.
okolo 45 ročný muž mal veľké problémy s cholesterolom, bral určitú dobu aj lieky. Mal 8,3 čo už bolo dosť
potom prešiel na surovú stravu a vydržal celý mesiac. Dal si odobrať krv a výsledky boli na neuverenie.
Cholesterol bol 4,9 po mesiaci !
Výsledky mal merané pravidelne a dané do grafu po celý rok predtým aj potom.
Jasne kolísali podľa toho ako sa dokázal držať v jedle.
Stravovať sa vitariánsky je nad jeho sily, ale už aj úpravou stravy, športom a celkovou zmenou životosprávy k lepšiemu si drží slušných 5,4
Uživatelský avatar
jan buka
Příspěvky: 343
Registrován: čtv pro 30, 2004 23:21
Bydliště: Teplice, Mrštíkova 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jan buka »

Haničko,

děkuji ti skvělý příspěvek... jsou tam i konkrétní čísla... hodnotné...

Škoda jen, že udržet si vita-stravu je někdy tak těžké...

Ahoj Honza
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

jan buka píše: Rád se kdykoli sejdu, už jsem ti psal dříve...
prošel jsem celou poštu a nic od tebe nemám - ale mohli bychom se sejíti třeba ve čtvrtek pozítří, navrhni čas..

PS: když už tak jsou fakt tři:
(HDL) High density choleterol - naši kamarádi
(LDL) Low density cholesterol a
(VLDL) Very low density cholester - tyhle nebereme, ulpívají :), ale trochu je prý rozpouští alkohol!! :D :D tož jdu si dát pivo, sednu ke Spartě na ligu mistrů (koupil jsem si Litovel Pí pivo) a dostanu cholesterol pod nulu :D :P
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Ja jsem si nechavala v Cechach merit cholesterol zhruba pred 7-mi lety. Tenkrat jsem jedla tak nejak vegansko-vegetariansky a lekarka mi rekla, ze bych mela jist mene mlecnych vyrobku (nejedla jsem skoro zadne, max. parkrat do mesice maso). Pry jsem mela dost vysoky cholesterol (cislo si uz nepamatuju).
Ted asi pred pul rokem jsem si delala krevni testy a mela jsem vsechno v norme az na B12 (osobne jsem presvedcena, ze ho mam presne tolik, kolik ho pri vitastrave potrebuji). Cholesterol byl na minimalni hranici - ale v norme (cisla vam asi nic nereknou - v USA to meri v nejakych jinych jednotkach). Sestricka mi rekla, ze bych mela mit na muj vek cholesterol vyssi (proc? vzdyt jsem v norme :?: ) - hadam ale, ze to prohlasila jen proto, ze byla proti me zaujata - vedela, ze nejim maso - ze jsem vitarianka by neunesla, tak jsem ji tim nezatezovala :lol: . Takze na vitastrave me klesnul asi poradne. Vitarian jsem s mensi prestavkou (kdy jsem si doprala jsem tam vareny brambor :oops: ) pres 2 roky.
Uživatelský avatar
jan buka
Příspěvky: 343
Registrován: čtv pro 30, 2004 23:21
Bydliště: Teplice, Mrštíkova 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jan buka »

Ahoj RadkoS,

děkuji ti zaskvělý příspěvek...
Další důkaz jak vitastrava pomáha tupit ostří tohoto tichého zabijáka...

Je s podivem , jak i některý zdravitnický personál nás nutí být více nezdravími (zvýšit cholesterol...)

Ahoj Honza
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

To jsou veci, ze?
Ale ja uz se ve zdravotnictvi nicemu nedivim 8)
Hana
Příspěvky: 103
Registrován: pon bře 22, 2004 11:19

Příspěvek od Hana »

po osobnom zážitku, kedy sa niekomu podarí zbaviť sa problému,
sa človek zmení.
Pochopí a konečne sa prestáva spoliehať na doktorov, uvedomí si, že si aj tak pomôže najviac sám.
už sa nechce spoliehať na lieky a nepáči sa mu už ani keď sa dozvie, že lieky berú iní.
po niekoľkých dobých výsledkoch krvi sa prestal aj spomínaný pán problémom cholesterol u seba ďalej zaoberať,
akoby mal istotu, že už tento problém je za ním a cíti, že sa mu polepšilo aj v inom - tak celkovo. Chorobu treba brať ako globálny problém tela a nie ju vyseparovať ako individuálnu záležistoť
Uživatelský avatar
jan buka
Příspěvky: 343
Registrován: čtv pro 30, 2004 23:21
Bydliště: Teplice, Mrštíkova 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jan buka »

Ahoj Honzo,

chci ti tady veřejně poděkovat za naše včerejší setkání tadyu nás v Teplicích v čajovně a za opravdu pro mne velmi poučné povídání nejen o Cholesterolu... Polévku Gaspacho si dělám už asi po třetí... úžasné...
Chlesterol nebude mít v záplavě rostlinných sterolů vůbec žádnou šanci (rajčata atd.)

To Hanka: Jsou věci se kterými s tebou plně souhlasím (třeba poslední příspěvek...)

A co vy ostatní...? jak jste na tom s chlesterolem vy...? Chtěl bych nějaká čísla...(vliv stravy na cholesterol...)

Ahoj Honza Buka :)
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

:oops: :oops:

super, že ti to chutná
Setkání bylo skvělé a změň si tu fotku tady, protože ve skutečnosti vypadáš mladší. :)
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
jan buka
Příspěvky: 343
Registrován: čtv pro 30, 2004 23:21
Bydliště: Teplice, Mrštíkova 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jan buka »

Tak jsem při serfování po vitariánovi narazil ne jeden zajímavý příspěvek ohledně cholesterolu... je od Petra Strnada z Hluboké n. Vltavou a loni v dubnu napsal...

Doporucuji pit porad ale zejmena pri pustu pi-vodu viz www.pi-voda.cz. Je to nejlepsi voda na trhu a domnivam se, ze je lepsi nez destilovana voda, ktera se v prirode nevyskytuje (ani destova). Jinak pusty delam obcas zrovna 11. dubna jsem dokoncil 11ti denní pust o pi-vode. Najel jsem na to po problemech se zlucnikem a jsou skvele vysledky a pocity. Po hladovce a 10ti dnech dzusu ovoce a zeleniny poklesl krevni tlak z 140/90 na 120/80 a cholesterol z 6,9 na 5,5 (ty hodnoty jsou k memu veku 56).

zajímavé hodnoty před a po půstu...

Ten řízený půst se mi začíná jevit jako úžasná věc k dosažení zdraví...

Přeji všem zářící zdraví a jasnou hlavu

Honza Buka :wink:
Uživatelský avatar
Alchemist
Příspěvky: 128
Registrován: pon led 24, 2005 12:28
Bydliště: Slany

Příspěvek od Alchemist »

jan buka píše: ... Polévku Gaspacho si dělám už asi po třetí... úžasné...
Zdar Honzo!

Co to je polevka Gaspacho? Nejak mi honi mlsna ..... :wink:

Diky za info.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
martin52
Příspěvky: 8
Registrován: úte srp 09, 2005 9:50

Příspěvek od martin52 »

Cholesterol je sakra tvrdy oriesok. Hlavne je problem v pomenovani. To o com sa tu bavime a co vam nameraju v krvi, totiz vobec nie je cholesterol!

HDL, LDL, IDL, VLDL a chylomicron, patriace do skupiny lipoproteinov, sluzia na jednu jedinu vec - prepravu latok nerozpustnych v krvi. Su nieco ako taxiky :) Prepravuju vselico - vratane cholesterolu. Takze teraz tu mame novy problem - je na vine cholesterol, alebo su na vine lipoproteiny?

Bohuzial pravda je niekde celkom inde. Cela cholesterolova hypoteza nebola nikdy dokazana, a len teraz sa zacinaju dostavat na svetlo sveta dokazy, ktore uz davno existuju, ale sa ignorovali, pretoze to vacsine ludi vyhovovalo - farma priemysel mohol vyrabat lieky na cholesterol, propagatori stihlych lini svoje nizkotucne diety na rozne sposoby, vegetariani maju dalsi arument proti masu, sojovy priemysel vyraba chemicky odpad ktory dokonca cholesterol znizuje, politici si tiez radi vybuduju image na popularnej zdravej strave .... a tak.

Cholesterol je dolezita latka pre nas zivot - vyraba sa z neho vitamin D v pokozke, v peceni zlcove stavy, ktore sluzia na travenie tukov a tiez z nej odvadzaju odpad, cholester je sucastou bunecnych stien a tiez sluzi ako antioxidant. Cholesterol nemusime prijimat v potrave, lebo si ho nasa pecen dokaze vyrobit - ale zas nic sa nestane ak ho prijimat budeme, proste sa ho vyrobi menej.
Uživatelský avatar
jan buka
Příspěvky: 343
Registrován: čtv pro 30, 2004 23:21
Bydliště: Teplice, Mrštíkova 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jan buka »

Ahoj Martine 52,

děkuji ti za velmi zajímavý příspěvek, který naznačuje, že není vše tak černobílé jak se někdy na první pohled může zdát...
Myslím, že není od věci si na stránkách vitariánu trochu na toto téma podebatovat, zvláště proto, že je kolem tohoto cholesterolu tolik otazníků a hlavně si myslím, že je to stále tato tajůplná chemická látka, která je v naší krvi v neposlední řadě spoluzodpovědná za vznik pozdější aterosklerozy (ucpávání cév), což je zase největším zabíjákem lidí v naší společnosti...
My v Česku jsme dokonce na jednom z nelichotivých míst v žebříčku úmrtí na následky aterosklerozy (infarkty, mrtvice, embolie, atd...)
A tady se dostáváme ke stravě a právě jsem si myslel, že pokud se tu nějak budeme vyjadřovat k našemu cholesterolu v souvislosti se stravou, můžeme tím někomu dát příklad k následování...
Já osobně jsem poslední dobou téměř na sto procentech vita ( hodně si dělám štávy...) a chystám se na na porovnávací měření cholesterolu v dohledné době (budu o tom informovat).
Faktem ale je, že jsem vitarián asi jako většina zde, tzv. "napravenej" tzn, že jsem se dlouho stravoval "po česku" a teprve posledních pár měsíců se "čistím" vita stravou...
Je tedy možné, že můj celkový cholesterol 5,8 byl jakýmsi "pozůstatkem" starého způsobu stravování...

Přeji všem zářivé zdraví a jasné myšlení

Honza Buka :) :) :)
martin52
Příspěvky: 8
Registrován: úte srp 09, 2005 9:50

Příspěvek od martin52 »

Ak mas zaujem dozvediet sa nieco viac, tu je par odkazov (v anglictine):

http://www.cholesterol-and-health.com - kompletna chemia o cholesterole, ako vznika, ake ma funkcie, ake su myty okolo cholesterolu, atd.
http://www.thincs.org - medzinarodne zdruzenie skeptikov cholesterolu

Z aktualnych poznatkov o cholesterole vyplyva jednoducha vec - na tom ake mate mnozstvo LDL a HDL nezavisi Vas zdravotny stav. Telo vie kolko ho potrebuje a tolko sa ho snazi vyrobit. Moze ho byt malo alebo vela, ale nemusi to znamenat vobec nic - cholesterol nesposobuje ziadnu chorobu. Cholesterol moze byt maximalne priznakom choroby - ak je ho prilis vela alebo prilis malo.

V krajinach vychodnej Europy skutocne je velmi vysoky podiel srdcovych chorob ako napr. v zapadnej europe a amerike. Napriek tomu ze sa nestravujeme horsie ako nasi zapadni susedia, mozno dokonca lepsie. Ak si podrobne pozries tie odkazy co som posielal, je tam ncrtnuta teoria, (napr. z Azie), ze to je sposobene najma vysokym stresom, spojenym s rychlymi zmenami v politickej a socialnej situacii v postkomunistickych krajinach.

Takze jednoducha rada: nepit, nefajcit, nestresovat sa, cvicit atd. Pri jedeni nezabudat aj na nasytene tuky, co vitariani moc nejedia - vacsina je totiz v masovej strave, ale mozno sa da jest aspon mlieko (zakysane) a vajcia, resp. aspon kokosovy olej ci pripadne kokosovu duzinu.
Johnnie
Příspěvky: 2
Registrován: pon dub 18, 2005 11:30
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johnnie »

Zdravím,
možná by stálo za to si pročíst článeček s názvem "tučná lež" na stránkách http://www.mwm.cz/

Je tam toho docela dost o "skandálním" cholesterolu
Raw Food => Simply Clever Food:)
Uživatelský avatar
jan buka
Příspěvky: 343
Registrován: čtv pro 30, 2004 23:21
Bydliště: Teplice, Mrštíkova 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jan buka »

To Johnnie:

Tak jsem nad ránem přelouskal celý výše zmíněný článek http://www.mwm.cz/ a mám pocit, že bych už mohl o cholesterolu přednášet i na vysoké škole o výživě... :?

No vzal jsem si z toho hlavně toto:
(pro ty, co nemají čas to celé číst) - největší stravovací chybou, která způsobuje zvýšený výskyt triklyceridů a potažmo jejich metabolitů LDL - cholesterolu (škodlivého) , což je prokazatelně rizikovým faktorem číslo jedna výskytu aterosklerózy, je konzumace koncentrovaných sacharidů a škrobů (výrobky z mouky, rýže, brambor, rafin. cukrů, atd...) . naproti tomu je konzumace panenského oliv. i lněného oleje (omega 3 kyseliny)doporučena...

Na poměrně přísné vita stravě se koncentrované sacharidy ani škroby do mého těla již nějakou dobu stejně nedostávají a potvrzuji tímto pozitivní vliv na čištění endotela (vnitřní stěny cév), které se při usazování projevují např. i křečovými žílami, hemeroidy, atd..., stařecké pigmentové skvrny např. na hřbetu rukou, které jsou projevem žluknutí (okysličení) vysokého výskytu lipidů (tuků) v krvi...

ještě jednou děkuji za odkaz na velmi zajímavý článek...

Honza Buka :)
Přítomný okamžik je vše, co máme ...
IDASEK
Příspěvky: 284
Registrován: úte led 09, 2007 16:30

Příspěvek od IDASEK »

AD cholesterol mám v tom zmatek. Jsem skoro nemasožrout.. pracovala jsem v chemičce, sedavý způsob na 100%, na preventivní prohlídce dobrý cholesterol vyšší , "špatný cholesterol" nižší, celkově v normě. PRÝÝÝ po pitvě pacientů s Alzheimerovou chorobou byl jim zjištěn vyšší dobrý cholesterol. Nižší špatný cholesterol je zase PRÝÝÝ nedobrý z hlediska neplodnosti. ALE je fakt, že si nic nepamatuju a marně jsem usilovala o děti :lol: pomoc :lol:
Jen by mě zajímalo, jestli neplodnost souvisí z nejezením masa, jak mě strašila lékařka. Doslova říkala "vy ještě budete jíst maso a ráda".. což o to, zkusila jsem to...jím, ale k braní kortikoidů z důvodu lepšího početí mě nedonutila. Máte někdo zkušenosti?
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

IDASEK píše: Jen by mě zajímalo, jestli neplodnost souvisí z nejezením masa, jak mě strašila lékařka.
Zeptej se tvxe. :P :D :D
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Příspěvek od PetrK »

IDASEK píše:AD cholesterol mám v tom zmatek. Jsem skoro nemasožrout..
Opět připomínám eskymáky, kteří jedí přes kilo živočišnýho tuku denně a zvýšený cholesterol nemají. Zvýšený cholesterol je z nadměrné konzumace sacharidů. Zvýšený cholesterol měli vždy jen národy živící se obilím - viz egyptské mumie.
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

PetrK píše:
IDASEK píše:AD cholesterol mám v tom zmatek. Jsem skoro nemasožrout..
Opět připomínám eskymáky, kteří jedí přes kilo živočišnýho tuku denně a zvýšený cholesterol nemají. Zvýšený cholesterol je z nadměrné konzumace sacharidů. Zvýšený cholesterol měli vždy jen národy živící se obilím - viz egyptské mumie.
a nemůže to být tím, že eskymáci jedí maso syrové? Skutečně si myslíš, že neexistuje závislost:maso/cholesterol?
Nevědomost je tak lehká!
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Příspěvek od PetrK »

Honza píše:
PetrK píše:
IDASEK píše:AD cholesterol mám v tom zmatek. Jsem skoro nemasožrout..
Opět připomínám eskymáky, kteří jedí přes kilo živočišnýho tuku denně a zvýšený cholesterol nemají. Zvýšený cholesterol je z nadměrné konzumace sacharidů. Zvýšený cholesterol měli vždy jen národy živící se obilím - viz egyptské mumie.
a nemůže to být tím, že eskymáci jedí maso syrové? Skutečně si myslíš, že neexistuje závislost:maso/cholesterol?
Vím že jsou vitariáni. Ale nemyslím že i vařený ho zvyšuje, vždyť jsou diety založené na mase a tuku, co mají snižovat cholesterol. Dokonce jsem četl článek ve 100+1 o pokusu s jedním americkým polárníkem před asi 70 lety. Tenkrát se nevěřilo, že se dá žít jen z masa. Jenže on věděl jak na to. Po celou dobu jednoho roku byl pod lékařskou kontrolou a dokonce se mu údajně zdravotní stav zlepšil, myslím že i cholesterol. Jedl tučné maso (80% tuku). Právě v tom tuku byl jeho recept, bylo to i vařený, ale jen krátce.

(Trochu úlet od vita ...)
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

já tohle neřešim ale kdesi jsem chytil info že je to spíš škroby + tuky -> cholesterol
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Som raz citala o nejakom vyskume, tusim na opiciach, uz si to presne nepamatam. Pointa bola v tom, ze tie, ktore zrali to najhorsie, mali paradoxne nameraneho skodliveho cholesterolu najmenej. Ale ked ich potom pitvali, mali to v sebe vsetko nausadzane.

Takze ta namerana hodnota, na ktoru skoro vsetci ludia tak cihaju, nebola vobec smerodatna. A ze tusim niekde v USA maju taky pristroj, ktory dokaze zmerat aj tento cholesterol usadeny v tele.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

dovi jestli označení zdravý a škodlivý je na místě
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Příspěvek od PetrK »

Myslím že je často i spojitost míce masa = více škrobu. Ti co se přejídají masem, často si dají i knedlíky navíc, k tomu pivo nebo dortík po jídle. Aby to nestačilo, ještě několik svačinek mimo tři hlavní jídla. Takže je to PMN jen o přejídání, zejména škrobama.
I u té Atkinsovy diety se zjistilo, že kdo tak jí, jeho příjem kalorií za den je obvykle nižší.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Děkuji za odpověd...

Příspěvek od Standa K. »

jan buka píše:jíst co nejzdravěji... ale také se hýbat... pohyb je prý téměř stejně tak důležitý... na to jsou i různé výzkumy...
Řekl bych, že důležitější (odhad min. 50% na celkovém stavu). Každou chvílu je ve zprávách nějaká stoletá babka, co miluje řízky. Jenže - jí málo, jednou denně, a furt někde lítá, uklízí atd., ještě jsem nečetl o starouši, co ležel celej život na divaně, cpal se hranolkama od rána do večera. Můj odhad
pohyb - 50%
množství stravy - 20%
kvalita stravy - 15%
kyslík+sluníčko+sociální vztahy+spánek - 15%
nebo tak nějak ...
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

jan buka píše:Doporucuji pit porad ale zejmena pri pustu pi-vodu viz www.pi-voda.cz. Je to nejlepsi voda na trhu a domnivam se, ze je lepsi nez destilovana voda, ktera se v prirode nevyskytuje (ani destova).
1. tak nevím, nerozumím tomu ale Wandmaker píše, že destilovaná voda je v ovoci, zelenině

2. mluvil jsem o pí-vodě s maníkem, co o tom věděl opravdu hodně (provozuje pí-centrum v Praze), kreslil mi ty struktury vody atd. A on mi, byť ne úplně přesvědčivě potvrdil, že voda v ovoci a zelenině má strukturu jako pí-voda
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

PetrK píše:
IDASEK píše:AD cholesterol mám v tom zmatek. Jsem skoro nemasožrout..
Opět připomínám eskymáky, kteří jedí přes kilo živočišnýho tuku denně a zvýšený cholesterol nemají. Zvýšený cholesterol je z nadměrné konzumace sacharidů. Zvýšený cholesterol měli vždy jen národy živící se obilím - viz egyptské mumie.
Dávám 100% za pravdu z vlastních zkušenosti. Už nějakých snad 10 let mne trápilo občasné píchání na srdíčku, tak 2x do roka píchnutí, že jsem to musel pomaloučku, polehoučku rozdýchávat, lapaje po dechu. K doktorovi jsem s tím nikdy nešel (takže nevím přesně z čeho to píchání bylo), minimálně 15 let jim prostě nevěřím, že by mi v čemkoliv mohli pomoci. A jedl jsem přece tak zdravě, celozrnné obiloviny, masa minimálně, to se časem spraví ... Po najetí na vita konec s problémy, po rohlíkových úletech návrat ... k čertu se škrobovinama :evil:
IDASEK
Příspěvky: 284
Registrován: úte led 09, 2007 16:30

Příspěvek od IDASEK »

pro STANDA.K

Něco na tom bude. Nedivím se tvé nedůvěře ke zdravotnictví a lékařům. Nejsem tak striktnní ve stravování, ale když mi bylo nejhůř, určitě pomohla změna stravy - vždyť jsme přece složení z toho co sníme, vypijeme, nadýcháme... a k těm procentům strava, pohyb, sociální vztahy bych ještě přidala hlavně dobrá nálada, nebo dobrá mysl, nebo čisté srdce...nebo nevím jak to přesně říct....ale babičky a dědulové co se dožívají požehnaného věku - všimli jste si jaké mají laskavé oči, jaký mají usměvavý obličej? A je v jejich společnosti tak dobře :)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

IDASEK píše:pro STANDA.K

Něco na tom bude. Nedivím se tvé nedůvěře ke zdravotnictví a lékařům. Nejsem tak striktnní ve stravování, ale když mi bylo nejhůř, určitě pomohla změna stravy - vždyť jsme přece složení z toho co sníme, vypijeme, nadýcháme... a k těm procentům strava, pohyb, sociální vztahy bych ještě přidala hlavně dobrá nálada, nebo dobrá mysl, nebo čisté srdce...nebo nevím jak to přesně říct....ale babičky a dědulové co se dožívají požehnaného věku - všimli jste si jaké mají laskavé oči, jaký mají usměvavý obličej? A je v jejich společnosti tak dobře :)
Nekoukala ses včera na film. klub o bábušce? :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Pavluška píše:
IDASEK píše:pro STANDA.K

Něco na tom bude. Nedivím se tvé nedůvěře ke zdravotnictví a lékařům. Nejsem tak striktnní ve stravování, ale když mi bylo nejhůř, určitě pomohla změna stravy - vždyť jsme přece složení z toho co sníme, vypijeme, nadýcháme... a k těm procentům strava, pohyb, sociální vztahy bych ještě přidala hlavně dobrá nálada, nebo dobrá mysl, nebo čisté srdce...nebo nevím jak to přesně říct....ale babičky a dědulové co se dožívají požehnaného věku - všimli jste si jaké mají laskavé oči, jaký mají usměvavý obličej? A je v jejich společnosti tak dobře :)
Nekoukala ses včera na film. klub o bábušce? :)
to bylo drsný, horory hadra
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

buc11 píše:
Pavluška píše:
IDASEK píše:pro STANDA.K

Něco na tom bude. Nedivím se tvé nedůvěře ke zdravotnictví a lékařům. Nejsem tak striktnní ve stravování, ale když mi bylo nejhůř, určitě pomohla změna stravy - vždyť jsme přece složení z toho co sníme, vypijeme, nadýcháme... a k těm procentům strava, pohyb, sociální vztahy bych ještě přidala hlavně dobrá nálada, nebo dobrá mysl, nebo čisté srdce...nebo nevím jak to přesně říct....ale babičky a dědulové co se dožívají požehnaného věku - všimli jste si jaké mají laskavé oči, jaký mají usměvavý obličej? A je v jejich společnosti tak dobře :)
Nekoukala ses včera na film. klub o bábušce? :)
to bylo drsný, horory hadra
:-) chytla jsem to v půlce, chtěla zas přepnout, když se tam zpívalo rusky a chodilo v kožiších, ale vydržela do konce. Docela mě zamrazilo, nejen z mrazu.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

IDASEK píše:pro STANDA.K

Něco na tom bude. Nedivím se tvé nedůvěře ke zdravotnictví a lékařům. Nejsem tak striktnní ve stravování, ale když mi bylo nejhůř, určitě pomohla změna stravy - vždyť jsme přece složení z toho co sníme, vypijeme, nadýcháme... a k těm procentům strava, pohyb, sociální vztahy bych ještě přidala hlavně dobrá nálada, nebo dobrá mysl, nebo čisté srdce...nebo nevím jak to přesně říct....ale babičky a dědulové co se dožívají požehnaného věku - všimli jste si jaké mají laskavé oči, jaký mají usměvavý obličej? A je v jejich společnosti tak dobře :)
:)
IDASEK
Příspěvky: 284
Registrován: úte led 09, 2007 16:30

Příspěvek od IDASEK »

nekoukala jsem na film o žádný bábušce, moment jdu zmrknout na co jsem teda koukala - jo jasně zoufalý manželky a chirurgové - u toho se prima bavím.Ehm o bábušce dávali co? Už to tady čtu na čt2 - a vidíš to - mohlo to bejt zajímavý.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Děkuji za odpověd...

Příspěvek od Katarína »

Standa K. píše:
jan buka píše:jíst co nejzdravěji... ale také se hýbat... pohyb je prý téměř stejně tak důležitý... na to jsou i různé výzkumy...
Řekl bych, že důležitější (odhad min. 50% na celkovém stavu). Každou chvílu je ve zprávách nějaká stoletá babka, co miluje řízky. Jenže - jí málo, jednou denně, a furt někde lítá, uklízí atd., ještě jsem nečetl o starouši, co ležel celej život na divaně, cpal se hranolkama od rána do večera. Můj odhad
pohyb - 50%
množství stravy - 20%
kvalita stravy - 15%
kyslík+sluníčko+sociální vztahy+spánek - 15%
nebo tak nějak ...
V tej knizke, co som citala cez post a odporucila Ti, to bolo vsetko vyborne zanalyzovane + mnozstvo vyskumov na ludoch aj zvieratach. Najhlavnejsi faktor bol autonomny postoj k zivotu, ci uz pozitivny, alebo jedovaty. Kvalita stravy nebola takmer vobec dolezita. Zalezalo od toho, aby clovek neprestal svoje funkcie pouzivat. Ked sa zacali znova trenovat aj vo velmi vysokom veku, tromfli aj mladych.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

dovolil bych si zpochybnit údajné výzkumy na vitariánoch, či půstujících, kde by je jako vzali a to nemluvím o dlouhodobějších
v usa jsem čet jim konečně schválili pokročit ve výzkumu snižování (či až půstování) od makaků (předtím krávy, myši atd) přejít na lidi a začít vyhledávat dobrovolníkov, kteří by se eventuelně podujali
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Toto neboli vyskumy na vitarianoch. Ale skumanie zvykov ludi, ktori prekrocili stovku. A treningove programy najstarsich. Vsetko to bolo o starobe a predlzeni zivota, ale kvalitneho, nie ako kalika.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Katarína píše:Toto neboli vyskumy na vitarianoch. Ale skumanie zvykov ludi, ktori prekrocili stovku. A treningove programy najstarsich. Vsetko to bolo o starobe a predlzeni zivota, ale kvalitneho, nie ako kalika.
aha, zatím jsem neměl možnost takého spatřit
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Ja poznam 98-rocneho, ale toho dlhorocnou jedinou tuzbou je zomriet, uf.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Katarína píše:Ja poznam 98-rocneho, ale toho dlhorocnou jedinou tuzbou je zomriet, uf.
ano, zbývá to na nás posunout ten výzkum:
pak porovnáme jena buky, kterej to potáhne přes pozitivní myšlenky,
katarína ty svojsky, od všeho optimálně, moje manželka jen cez vitarianstvo, advid přes běhy a já to pak z pekla vyhodnotím
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Myslim, ze je fajn, ze kazdy ma svoju vlastnu pozitivnu cestu.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

meranie cholesterolu je pmn pakovina na sposob merania toho "telesneho tuku". laicky, ked neriesime hdl a ldl atp, skodlivy je ten co sa nevyuzije ale usadi. neni ale mozne aby sa usadzal tak aby bol zmeratelny.. proste sa usadza spolu s kvantom dalsich usaditelnosti, niekde je ho v pomere viac, niekde menej, v cistej podobe predpokladam malokde. tak nech mi nechcu povedat ze maju masinu co tie pomery prepocita a urci kolko ho tam v celom potrubi sumarum naozaj je.
to ze vedia urcit kolko je ho v krvi berem, ak z toho ale zacnu urcovat stav organizmu je to prinajmensom naivne.
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

800914 píše:meranie cholesterolu je pmn pakovina na sposob merania toho "telesneho tuku". laicky, ked neriesime hdl a ldl atp, skodlivy je ten co sa nevyuzije ale usadi. neni ale mozne aby sa usadzal tak aby bol zmeratelny.. proste sa usadza spolu s kvantom dalsich usaditelnosti, niekde je ho v pomere viac, niekde menej, v cistej podobe predpokladam malokde. tak nech mi nechcu povedat ze maju masinu co tie pomery prepocita a urci kolko ho tam v celom potrubi sumarum naozaj je.
to ze vedia urcit kolko je ho v krvi berem, ak z toho ale zacnu urcovat stav organizmu je to prinajmensom naivne.
Přesně tak jak pravíš. Navíc co je norma?? Mě např. změřili těsně pod normu oba dva.
Nevědomost je tak lehká!
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

Tak nám zemřel nejstarší obyvatel planety ... 115 let ... makal jako dělník na plantážích (pohyb=50% ?!), zdroj rádio.

Taky jsem někde slyšel v rádiu výzkum "pocitu štěstí" subjektivně hodnocený účastníky ankety.
Nejšťastnější - rolníci, po nich dělníci .... na chvostu podnikatelé, poslední umělci. Neboli přesně podle ubývající tělesné práce ... jdu dát výpověď :P
Odpovědět