TESTY A DIAGNOSTIKA ZDRAVÍ

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Peťka

Příspěvek od tvx »

co všechno tam na tom výzkumu nemaj, co si mám ssebou vzít? mám předtím snad navštívit zelinářství, ovocnářství a taky ssebou vzít pár nepříjemných lidí?
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Peťka
Příspěvky: 196
Registrován: pát bře 04, 2005 11:56
Bydliště: Leskovec nad Moravicí

Re: Peťka

Příspěvek od Peťka »

tvx píše:co všechno tam na tom výzkumu nemaj, co si mám ssebou vzít? mám předtím snad navštívit zelinářství, ovocnářství a taky ssebou vzít pár nepříjemných lidí?
No to je síla - za půl roku 4 plomby měníš? Vyměň radši zubaře! Mě dělal kdysi před 10-ti lety jeden známej v Polsku zuby, kdy už jsem prakticky nemohl jíst. 2 dny jsem seděl u něho v křesle, než mi na většinu stoliček udělal plomby. A většina drží dodnes. Měl teda nějakej kvalitní amalgám - řikal, z Německa, a byl fakt proslulej, jezdili za ním ze širokého okolí. Podezřivám, že to je trochu i o umu.
Na druhou stranu, jestli ty, vyčištěnej člověk tvoříš negativní mentální energii směrem k plombám, ani bych se nedivil, kdyby jsi je proto ztrácel. A možná Ti to má i říct - nahradit něčím jiným...
Ale v tom neporadím - z důvodů vlastní připosranosti jsem raději nehledal alternativnějšího zubaře. Ta má současná zubařka by mi to neudělala i když si s ní tykám.
Ještě k Honzovi - teď mi docvaklo, že za ní jedem příští čtvrtek zase po roce... Já myslel kvůli dětem - na kontrolu, a možná ne kvůli dětem...

Měření - potraviny: Vem jenom to, co by sis rád ověřil. Co v Tobě vyvolává pochybnosti - například - já bych si tam vzal černý bez... Protože jsem ho vyšťavil, vypil a několik hodin se intenzivně divil. :) Nebo třebas mlíko, jestli piješ. Luštěniny, jestli Tě nadýmaj. Nebo nějaký byliny a trávy, pokud holduješ a chceš vědět jestli jo, nebo ne. Arašidy plný aflatoxinů... :)
green revolution
Uživatelský avatar
Ondra G
Příspěvky: 113
Registrován: sob říj 23, 2004 11:18
Bydliště: Příbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondra G »

Co se ti stalo, Peťko, po tom bezu? :O
Uživatelský avatar
Neo
Příspěvky: 233
Registrován: stř zář 29, 2004 15:31
Bydliště: Kodan, Dansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neo »

tvx píše:mě teda ty amalgámový plomby odcházej jedna za druhou, velice často bez jakýhokoli kazu... teda doktorka to komentuje, že kaz vidět neni ale když vypadávaj, tak že něco nebude vpořádku....
prostě se plomba vysype ven a zub často nedotčenej... takže za jedno sezení za půl roku většinou minimálně 3-4 plomby obměnim.
taky budu asi muset vyměnit zubaře... za nějakýho co mi udělá bílou za nějakou lidovou cenu bez papíru... a bude je umět dělat, což ta naše asi neumí, neb se jí do nich nechce...
možná na ty plomby působí můj vztek na ně...
zelený je balzám na zuby...

To, ze se bavite zrovna o amalgamovych plombach, neni nahoda. V pondeli jsem byl na vyndani jedne a v patek jdu na dalsi.
Uz jsem o tom uvazoval nekolik let, ale mel jsem jine akutnejsi problemy, takze to cekalo, az uz to take bylo akutni :shock:

Amalgamove plomby obsahuji vice kovu a vsechny tim padem casem koroduji. Z toho duvodu se tam muze leccos dostat pod ne a zpusobit zanet, ci se mohou uvolnit a vypadnout. Zanet jsem dostal do dvou zubu, kde byly stare plomby, ktere uz dlouhou dobu silne korodovaly.

Ta vymena neni az tak jednoducha zalezitost. Samozrejme je spousta duvodu k tomu, aby clovek nic kovoveho v puse nemel, natoz rtut! Vzdyt z kazde plomby se denne uvolnuje rtut ve forme vyparu ci iontu a dle mezinarodnich studii jsou tim lide s amalgamovymi plombami vystaveni az 10x vetsim hodnotam, nez jaka je stanovena horni hranice bezpecnosti!!! I tak je tento fakt nadale ignorovan mnohymi zubari, kteri poukazuji na nedostatek studii, ktere by jasne ukazaly skodlivost amalgamovych vyplni.
Dale zpusobuji kovove vyplne elektricke napeti a asi nejhorsi jsou amalgamove plomby spolu se zlatymi korunkami (ktere tim prispivaji k jeste vetsimu vylucovani rtuti.)

Na druhou stranu je tu zub a ten nema moc rad kdyz do nej nekdo vrta. Takze vzhledem k zachovani si aspon nejakeho chrupu je lepsi delat jen to nutne. Z toho duvodu vetsina alternativnich zubaru radi menit v pripade, ze trpime nejakymi potizemi a ty nesouvisi s ostatnimi aspekty naseho zivotniho stylu. Je mozne nechat si zmerit napeti na jednotlivych plombach a provest dalsi testy, ktere mohou napomoci k udelani rozhodnuti.

Anglie a Svedsko uz davno zakazaly pouzivat amalgamove plomby. Tady v Dansku uz to nedavaji detem, ale stale pokracuji dospelym.

Na tu vymenu existuje docela obsahly bezpecnostni protokol, ktery popisuje co je nutne zabezpecit, aby nasledky vymeny neprivodily jeste vetsi otravu rtuti. Tento protokol je dostupny na mnoha internetovych strankach a pokud to vas zubar nezna, tak k nemu rozhodne s timto nechodte.
Doporucuje se napr. spolknout aktivni uhli, ktere navaze rtut a protoze se nevstrebava ze strev, bude s ni vylouceno. Pri samotne vymene pouziva zubar vykonny odsavac, chladici trysky pri vrtani, ochrannou masku a gumovy plast, ktery izoluje dotceny zub od ustni dutiny.
Alternativni zdroje doporucuji jist hodne vitaminu C, siru obsahujici aminokyseliny (napr. cesnek, durian atd.) a listy koriandru.

Vzpominam si, jak me moje byvala zubarka jednou nechtela pustit z ordinace pry bez toho, aniz by mi neco neudelala. Tak, ze mi aspon vylesti plomby. Byl jsem tak slusne vychovany a blby, ze jsem se vzdychnutim souhlasil. Tak mi tam hezky vrtala bez jakehokoli chlazeni, masky atd. Nevim, kolik rtute jsem tenkrat inhaloval, ale byl jsem kazdopadne den po tom par tydnu nemocny, uplne zahleneny a s bolesti hlavy.

Opravdu dobra rada: Mente plomby pokud musite a pouze u odborniku na skodlive zubni materialy, jinak muze vase zdravi byt horsi po vymene.
henalila
Příspěvky: 12
Registrován: čtv črc 28, 2005 11:04
Bydliště: Slovensko

Re: Peťka

Příspěvek od henalila »

tvx píše:co všechno tam na tom výzkumu nemaj, co si mám ssebou vzít? mám předtím snad navštívit zelinářství, ovocnářství a taky ssebou vzít pár nepříjemných lidí?
Ak veríš na silu kameňov, tak si tam môžeš zobrať aj tie, ak nejaké máš. :D Inak s tymi ľudmi je to dobrý nápad, len neviem ako by sa zmestili do tej malej misky. :)
Nebolo by to super, keby sa dalo prostredníctvom nejakého prístroja zistiť, kto vás má skutočne rád, kto vás nenávidí, kto vám závidí, kto škodí vašemu zdraviu, kto z vás vysáva energiu atď. ?! A možno také prístroje už aj sú, aj keď ako sa hovorí "niekedy je lepšie nevedieť".
Uživatelský avatar
Neo
Příspěvky: 233
Registrován: stř zář 29, 2004 15:31
Bydliště: Kodan, Dansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Peťka

Příspěvek od Neo »

henalila píše:Nebolo by to super, keby sa dalo prostredníctvom nejakého prístroja zistiť, kto vás má skutočne rád, kto vás nenávidí, kto vám závidí, kto škodí vašemu zdraviu, kto z vás vysáva energiu atď. ?! A možno také prístroje už aj sú, aj keď ako sa hovorí "niekedy je lepšie nevedieť".
Ty pristroje existuji a kazdy z nas je ma. Jenom se je naucit obsluhovat :)
Peťka
Příspěvky: 196
Registrován: pát bře 04, 2005 11:56
Bydliště: Leskovec nad Moravicí

Příspěvek od Peťka »

Neovi: díky za závěrečnou radu - příští čtvrtek u "tety" Šárky se jí budu úzkostlivě držet... :) :) :) Jen co projdu dveřmi, automaticky mi stoupá tep tak o 20% nahoru, jakmile ležérně žertujíc usednu do křesla, tak o dalších 20%. A vpomenu si, že jsem si nevzal pamprsky. :?
Já ještě zažil Matyldu - pojízdnej zubařskej autobus asi poslední v republice, kterým přijížděla ke škole stará pirátka pijící rum, levou rukou vrtající a pravou kouřící cígo. A mám asi jen "kosmarne" sny, že měla pásku přes jedno oko, a bestiálně se smála, čím víc jsem křičel, když se mě pod tlakem té pomaloběžné vrtačky obracel bolestí svět naruby. A za mnou stály další děti ze třídy ve frontě až ven z autobusu a čekaly s vytřeštěnýma očima, až přijde na ně řada. A kdo chtěl utéct, byl lapen hlídajícími psy, tedy soudružkami učitelkami, fyzicky ztrestán a postaven do čela fronty. A předními dveřmi vypadávaly ven děti, kterým se dostalo "lékařského ošetření" přede mnou, s pláčem a držíc se za ústa. No hezká scénka do nějakého současného českého retrofilmu.
Ještě že má teta "Šárka" naprosto vznosné poprsí, které na mně působí jako anestetikum.

Henalile: Jsou to naši učitelé, ti nepříjemní lidé. Dokud se maj do čeho strefovat, co se nám zdá nepříjemné, do té doby máme nad čím pracovat. To do čeho se oni neomylně trefují je v nás, ne mimo nás. A až už nám nebude nic nepříjemné, pak bude hej... :-))) (tuším, že mě dnes bude někdo prověřovat, když si tak po ránu pouštím klapačku na špacír... :) )

Ale určitě život by byl nepředstavitelná nuda, kdyby sis Lásku měřila na přístroji. "Drahý, dnes jsi nám klesl o 15 procentních bodů, nechceš mi to nějak vysvětlit"? :D :D :D Si to představ... :) :) :)
Hezký den bez zkoušek přeji sobě i všem....
green revolution
Uživatelský avatar
Neo
Příspěvky: 233
Registrován: stř zář 29, 2004 15:31
Bydliště: Kodan, Dansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neo »

K tem diagnostikam - je to uzasna vec, ale v hodne pripadech vam zjisti treba nejake chemicke nerovnovahy v tele, ci oslabene ledviny atd. a ne pricinu tech potizi. Tim myslim, ze zalezi nejvice na vykladu toho ci jineho lekare ci alternativniho lecitele, ktery diagnozu provadi. Nekteri se jen spokoji s tim, ze urci slabost jednoho organu a pak doporuci ruzne doplnky stravy na "posileni". Pokud se jedna o alternativni pripravky, tak jsou nastesti neskodne, i kdyz pricinu odstranit nemohou.

Hodne alternativnich lecitelu se domniva ze jejich pristup je holisticky, i kdyz jim vlastne konstantne unika celkovy prehled a spolehaji na par oblasti, ktere je zajimaji a ostatni ignoruji.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

k ty vymene plomb, boha jeho NEO! nejaky bezpecnostni opatreni....
dyk me normalne zubarka tu plombu odvrta, neco vyplivnu ale neco zustane v hube, neco spolknu kdyz me nenecha vyplivnout !!! a pak mi tam vpali zase tu amalgamovou. ja mam pred 14 dnema za sebou takto takto odvrtany 3 zuby a 2 mesice predtim jiny 2!
Proto asi po kazdy navsteve zubare mi zacne bejt na umreni, budeim se po dlouhy dobe zase v noci s pocitem nejistoty a deprese.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

sakra, me tak se*e ze jsem vod ty zubarky nemel silu odpochodovat...pryc, kdyz mi odmitla dat rovnou ty bily...
chodim k ni ale odmala a chodi k ni cela rodina, takze radsi pod nejakou zaminkou ji zmenim
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

NEO, jak a kde bych mel hledat nekoho kdo ty plomby meri...?
jinak mi, samozrejme s kazdym predelanim plomby ubejva zubu, to je jesny... taky mi plomby zacaly divoce vypadavat az v dobe vita, zatimco zuby se ani poskozeny NAPROSTO NIJAK nekazej... dokonce jeden nahlodanej krcek se v pohode po salatach pekne doplnil...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

samooprava

Příspěvek od Honza »

tvx píše: dokonce jeden nahlodanej krcek se v pohode po salatach pekne doplnil...
Tohle je dost zajímavý!! Otázka zní: jak velkou díru si tělo zacelí samo?
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

nevim, tohle byl takovej citlivej škrábanec....
pro představu - plomby mam na naprosto všem krom řezáků

velice pekne zpracovany F.A.Q. o amalgamu prevazne v anglictine:
http://www.algonet.se/~leif/AmFAQk07.ht ... LGAMREALLY
s odkazy na lekarske studie...

7.1 Mercury sources, overview.
According to WHO (WHO 1991) these are the general sources of mercury in the body (ug / day):

* Air: 0.040
* Fish 2.34
* Non-fish food 0.25
* Drinking-water 0.0035
* Mercury vapour from dental amalgams 3-17

Yes, mercury vapour from dental amalgam alone is, on a group level, a bigger source than all the other sources together. Breast milk from fish-eating mothers can be quiet high in mercury.

Tak tohle je vazne snad sranda :cry:

If a patient has an amalgam-related illness the standard procedure of today is insufficient which is demonstrated by the following: Molin (1990) reported that: if using standard procedure only, all amalgams in a mouth is drilled out in one day, the mercury level of the blood-plasma immediately after the drilling will raise with 300-400% compared to the levels before drilling. In the same way the mercury levels in urine and erythrocytes will both raise by 50%. Then it will take 70-90 days before the levels have returned to the levels present before the amalgam removal. Begerow (1994) made a similar investigation as Molin (1990) although he measured only urinary mercury. He found a 30% raise in urinary mercury immediately after amalgam removal, but here the time for urinary mercury levels to return to the levels present before the amalgam removal was counted in single days.
Naposledy upravil(a) tvx dne čtv říj 06, 2005 10:41, celkem upraveno 1 x.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
henalila
Příspěvky: 12
Registrován: čtv črc 28, 2005 11:04
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od henalila »

Henalile: Jsou to naši učitelé, ti nepříjemní lidé. Dokud se maj do čeho strefovat, co se nám zdá nepříjemné, do té doby máme nad čím pracovat. To do čeho se oni neomylně trefují je v nás, ne mimo nás. A až už nám nebude nic nepříjemné, pak bude hej... :-))) (tuším, že mě dnes bude někdo prověřovat, když si tak po ránu pouštím klapačku na špacír... :) )

Ale určitě život by byl nepředstavitelná nuda, kdyby sis Lásku měřila na přístroji. "Drahý, dnes jsi nám klesl o 15 procentních bodů, nechceš mi to nějak vysvětlit"? :D :D :D Si to představ... :) :) :)
Hezký den bez zkoušek přeji sobě i všem....[/quote]

Je mi ľúto, že tu má veľa ľudí tak strašne negatívny vzťah k zubárom, rozmýšľam, čím to je?... Peťo u teba to bude zrejme zapríčenené tou pojazdnou zubárskou ambulanciou, ale čo k tomu vedie ostatných. Myslím, že sa to tak trochu prenáša z generácie na generáciu(bojí sa rodič, bojí sa aj dieťa). Veď poznám oveľa bolestivejšie a nepríjemnejšie vyšetrenia ako práve toto! Myslím, že celé to je o sugescii, človek si proste vsugeruje, že zubár, vŕtačka, bolesť! Zažila som už takú bolesť zubov, že som od bolesti v čakárni až plakala (dúfam to už nikdy nezažijem), ale vedela som že mi zubárka pomôže a zbaví ma tej bolesti. Zo zásady odmietam injekcie, skúšala som odmietnuť aj pri trhaní zuba, ale neprešlo mi to. :D
tvx - keď ťa tak strašne strašia tie tvoje "amagamové plomby", tak sa ich prosťe zbav!
A teraz k tomu prístroju, myslím že každý viac menej dokáže intuitívne vycítiť, čo sa v tom ktorom človeku z jeho blízkeho okolia skrýva a čo k nám cíti a vôbec si nemyslím žeby sa dala merať láska a žeby mohla v priebehu dňa klesať, alebo stúpať (aj keď v priebehu rokov možno hej :o)) , ale každopádne by bolo zaujímavé keby ste si na meranie zobrali človeka o ktorom viete, že vás nemá rád, že je s vami iba zo zištných dôvodov alebo tak nejak a teraz by to niekto tretí zistil a povedal nahlas, bolo by veľmi zaujímavé sledovať reakcie týchto ľudí, no ale to sú iba také fantasmagorie. :o) :P :P
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

tak jeden pro dnesek zatim asi zaverecnej vtip nakonec...
po predbezne konzultaci:
1. Minimalne v praze je nedostatek zubaru takze neberou pacienty
2. Zatim, po konzultaci ani moje obvodni doktorka, ani dve dalsi k nimz jsem volal mi, samozrejme ani kdyz si to zaplatim, proste amalgam NEODVRTA a za jinej material navymeni! :shock:
Si to snad budu muset udelat nejak pokoutne doma sam... :?
takovou absurditu jsem teda necekal...

Proti zubařům nic nemam, ani se jich nebojim, vrtání mi nevadí, ale hlava mi nebere že žádnej z nich se nezajima o zadny informace ze zahranici ale predevsim, ze zadnej nechce vyměnit mych asi 16 plomb za nejakej jinej material... :cry: to si prijdu bezmocnej

A pak me vyvedlo z miry ze, clovek podle vyzkumu pri odvrtani plomby projde jednoznacne kratkodobou intenzivni otravou, pricemz me zubarka necha v pohode pri vrtani spolykat polovinu odvrtanyho odpadu aniz by ji nejak zajimalo ze bych to mel stihnout aspon vzdycky vyplivnout, jim nejak vubec nedochazi s cim za sajrajt pracujou...

Jedovatá rtuť ve stomatologii

Polovina českých zubařských ordinací stále do veřejné kanalizace vypouští jedovatou rtuť. Ke konci roku by se to však mělo změnit. Česká stomatologická komora totiž uzavřela s ministerstvem životního prostředí dohodu, ve které se zubaři zavázali, že do konce roku instalují odlučovače k zubařským křeslům, která je dosud nemají.

Málo účinné odlučovače navíc nahradí výkonnějšími ke konci roku příštího, informoval dnes ČTK Jakub Kašpar z tiskového odboru ministerstva.

Stomatologové s ministerstvem na snižování znečištění vod rtutí spolupracují už dva roky. Ke konci loňského roku byly zubařské ordinace vybaveny 3156 odlučovači. Rtuť tak do odpadů nevypouštělo 49 procent zubařských ordinací.

Rtuť tvoří zhruba třetinu amalgamu používaného na zubní plomby, ročně se v ordinacích spotřebuje zhruba 20 tun této látky. Rtuť ve všech svých formách patří mezi nebezpečné látky. Spolu s odpadními vodami z ordinací odchází do kanalizace, kde kontaminuje čistírenské kaly, které mohou být dále využívány v zemědělství.


Zdroj: ČTK
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
henalila
Příspěvky: 12
Registrován: čtv črc 28, 2005 11:04
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od henalila »

tvx - hovorí ti niečo veta "čím toho člověk ví víc, tím smutnejší mu připadá svět" ?(Honza)
Inak myslela som, že v čechách je zdravotníctvo na trochu vyššej úrovni ako u nás a v Prahe ani nehovorím, ale s výmenou amalgámových plomb u nás neni problém, ak máš peniaze, pretože to neni lacný špás. Kolegyna má takúto obmenu plomb za sebou a jeden zub ju vyšiel +- 800,- Sk, síce to nebolo spravené za mesiac,ale je spokojná. Tak by ťa tých tvojích 16 vyšlo celkom slušne, nie? :o) Ozaj, si musel asi veľmi ľúbiť sladké, keď ich máš tak požehňane, alebo je to niečím iným?! :o)
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

to je stejně něco, v článku od tvx vlastně uznávají kolik ordinace vyprodukuje škodlivé rtuti, která odchází do přírody, kde škodí a potažmo když to člověk domýšlí, tak škodí té přírodě a zvířatům a lidem, ale nikdo nespojí to, že se nejedná o třeba chemickou laboratoř nebo co, ale že se jedná o ORDINACI ZUBAŘE, který pracuje s lidmi a do jejich úst tu látku dává. Vypadá to jako že když se tyto špatné látky dají do pusy, jako by se změnily v dobré (fakt je to na hlavu), vůbec to nikomu nedochází, že španá látka zůstává špatnou a ublíží a pozvolna stále bude ubližovat tomu člověku, který ji v puse má. To je fakt věc. Lidé vůbec nedomýšlí a nespojují si věci v hlavě. Že ani ti redaktoři se nad tím nepozastaví dál. Každý vidí jen svůj výsek, o který se zajímá. Nevidí nic v globálu.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

No tvx, tak to Ti nezavidim. Ja uz to mam za sebou. Vsechny amalganovy plomby vymeneny. Posledni dve jsme menili asi pred 3-mi mesici. Ale jak rikam, nevim, o kolik jsem si pomohla, protoze slozeni bilych plomb je take nejiste. Leda, ze by bile plomby meli v USA jine slozeni nez v Cechach.
Musim rict, ze v Cechach mi jedna zubarka pekne znicila zub, tak jsem sla k druhemu zubari a to byl taky narez. Uplny reznik. Jenze dokud jsem nezkusila zubare v USA, myslela jsem, ze to nejde lepe. Ted uz si zuby necham delat jen v Americe. Musim uznat, ze v Americe je to uplne o nicem jinem (a ze ja Ameriku v jinych smerech zrovna nechvalim). Zadna bolest. A jeste mi zubarka napise, ze to bylo akutni a v Cechach mi to pojistovna proplati.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Slunicko:
Jo, přesně proto jsem to linkoval... :?
Taky mi to nějak hlava nebere...

Míchání amalgámu je taky nebezpečný a jedovatý, rtuť se vypařuje, takže teď už to snad nemíchaj v mističce, jako to dřív sestra tý mý, co pamatuju, dělala, teď už maj nějakej uzavřenej strojek...

Přijde mi, bohužel/dík, že na mě všechny tyhle věci působěj po vyčištění mnohem silněji, jen je často problém zjistit, odkud problém pochází.
U toho, co jim, je to v pohodě... tam mam vazbu, u toho co dělám taky...
Přesně jak říká Buc, snim a cítím, že jsem snědl moc, že to asi nebylo to pravý a podobně... ale tady to člověk zjišťuje ztěží.

Taky se zubaři chlubí že rtuť v plombách působí antibakteriálně, nad čímž může jásat moje spřátelená mikroflóra.

Mimochodem, neni možný, že by moje kovový čelisti nějak násobily ty nepříjemný pocity v hubě a bolesti hlavy při čučení do počítače?
Vůbec všechny elektrivký vlnění by na ně mohly působit a něco indukovat, ne? Jinak lžíci používám umělohmotnou,protože setkávání se železa či hliníku s plombou je fakt úžasnej zážitek.

Radka:
Býlý snad aspoň neelektrizujou, doufám... a někde na tom F.A.Q. jak jsem linkoval je i seznam doporučených materiálů

Taky mi u syrovýho přijde, že víc vnímám tu pachuť, obzvlášť když delší dobu chroupu, hlavně saláty.

Nelikviduje amalgám moje jídlo když ho tak poctivě přežvykuju?
A co amalgám při půstu? zásobuje mě nadále svojí rtutí?

Wandamker, myslim zmiňoval, že při ovoci plomby hromadně pochodujou ven...

No nic, jdu skákat na trampolínu a cpát se chlorelou...

Měl amalgámový plomby i Jan Tleskač?
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

tvx píše: Měl amalgámový plomby i Jan Tleskač?
:D :D

a čte TVX Reflex??
Nevědomost je tak lehká!
Peťka
Příspěvky: 196
Registrován: pát bře 04, 2005 11:56
Bydliště: Leskovec nad Moravicí

Příspěvek od Peťka »

Dr. Liebke to říkal tenkrát v Ostravě jednoznačně - odvrtat a všechno nahradit. Údajně je asi 5 prakticky použitelných možností, jak amalgám nahradit.
cituju ho : " žádná molekula rtuti nemá biologický význam pro lidské tělo. To znamená , že rtuť nemůže nikde v těle podporovat smysluplně funkci látkové výměny. Rtuť představuje vždy zatížení, které musí být organismem vyrovnáno." a těch molekul je u nás amalgamistů poměrně hodně. Už jsem to tady taky někde psal - usadili ovci kvalitní amalgám - rtuť označili radioizotopem. TVX-i - jeden zub to byl. :cry: Za rok při pitvě našli tu rtuť ve významném množství v mozku.
A hodně zdůrazňoval - bezpečnostní ošetření vrtání amalgámu - důkladné vyplachování, odsávání, kloktání rozpuštenou chlorellou (má obrovský absorpční potenciál) a následné žvýkání po výměně atd. Už si to všechno nepamatuju. Mě jen šoklo, že jsem tam na té přednášce měl zubařku, která když to všechno slyšela, slyšela v 5 min. vstupech asi 30 naprosto jednoznačných studií ohledně detox. vlastností chlorelly, zubařka, kterou prokazatelně chlorella zbavila ošklivé kožní nemoci - v autě na zpáteční cestě na můj dotaz, co změní ve své zubařské praxi - neuměla odpovědět, nakonec řekla - že nemá šanci... A já jsem měl na mysli aspoň ty bezpečnostní věci při vrtání, nabídku chlorelly pro pacienty s paradentozou atd... Nic. A TVx-ův průzkum zubařského trhu tomu naprosto přesně odpovídá - i když už uběhly 4 roky. Prostě Pekárek tady vládne železnou rukou.
Myslím, že nakonec budeme jezdit na to Slovensko - za 800,- jeden zub - 3 měsíčně, to by šlo. A určitě nám to tam Henalile zařídí. 800,- Sk - ne Kč... :D
green revolution
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

DIKY BOHU, ze se zubari na mych zubech jeste nepodepsali. Fakt vam ty plomby nazavidim.
Je tu jeste nekdo lucky merkury - fluoride free ??
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: ...

Příspěvek od Selma »

Peťka píše: Výborný tip mám pro Tebe Selmo!!!!
Květ řeřichy. Určitě ještě u Vás kvete. Denně se napást. Je to sice trochu pálivý, ale je to geniální prevence i léčení viróz. Chutná to podobně jako jiná "ře" tedy ředkvička. No a ječmen na zimu Ti tady doporučovat nebudu - Ty víš že existuje. :D
Květ řeřichy? Tak to vůbec nevím, jak vypadá, musím se poohlédnout. Díkes za tipes;-)
henalila
Příspěvky: 12
Registrován: čtv črc 28, 2005 11:04
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od henalila »

Peťka píše: Myslím, že nakonec budeme jezdit na to Slovensko - za 800,- jeden zub - 3 měsíčně, to by šlo. A určitě nám to tam Henalile zařídí. 800,- Sk - ne Kč... :D
Asi vás sklamem, ale v piatok som bola u zubárky a platila som 930,- Sk za jeden zub, ale bolo to aj s vyberaním nervov a celé sa to ťahalo tri mesiace, nič moc, že?... alebo môže byť? :o) A inak neni problém, je to súkromná zubárka, takže dvere sú dokorán! :lol:
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

Johny píše:DIKY BOHU, ze se zubari na mych zubech jeste nepodepsali. Fakt vam ty plomby nazavidim.
Je tu jeste nekdo lucky merkury - fluoride free ??
Sakriš Johny, jak se ti to povedlo??? Přes všechnu péči socialistického zdravotnictví jsem do dospělosti a demokracie zároveň vstupovala se slušnou výbavou amalgámu.
Uživatelský avatar
Neo
Příspěvky: 233
Registrován: stř zář 29, 2004 15:31
Bydliště: Kodan, Dansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neo »

Selma píše:
Johny píše:DIKY BOHU, ze se zubari na mych zubech jeste nepodepsali. Fakt vam ty plomby nazavidim.
Je tu jeste nekdo lucky merkury - fluoride free ??
Sakriš Johny, jak se ti to povedlo??? Přes všechnu péči socialistického zdravotnictví jsem do dospělosti a demokracie zároveň vstupovala se slušnou výbavou amalgámu.
Take nechapu jak jsi se mohl vyhnout vydobytkum drivejsiho rezimu???
Byl jsi tak skromny, ze jsi proste rekl: Dejte tetracyklin a amalgam tem co to potrebuji vice nez ja...? :? Nebo co...?

Ja jsem "zadarmo" dostal tetracyklinove davky, amalgam od 6 let a co jsem na oplatku rezimu dal, byly nosni a krcni mandle :shock:

----------

Jeste k tem plastovym vyplnim, nekdo tady psal ze tam je fluor a ze nejsou tak dobre apod.
Doporucil bych si zaktualizovat informace, nebot dle vyzkumu behem poslednich 5-10 let je prokazano, ze tvrdost a zivotnost je uz na urovni amalgamovych vyplni a navic jsou moderni materialy BEZ fluoru.

V patek mi muj zubar menil dalsi plombu a chysta se na dalsi. U jedne sedmicky mi bylo receno pri posledni vymene amalgamu (asi pred 10 lety), ze kdyz ta vypln vypadne, tak uz ten zub dalsi nevydrzi. Ted jsem se dozvedel, ze to ale neplati v pripade plastovych vyplni. Amalgam ma totiz rozpinave vlastnosti po aplikaci narozdil od plastu. Ten take neni antibakterialni, ale neutralni, nezpusobuje elektricke vyboje a nemeni hladinu ph.
Ono tech duvodu pro vymenu amalgamu je vice nez jen ta rtut. Ale i tak to chce vzdy zvazit co je moje priorita, zda to zub vydrzi atd.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Takze navsteva institutu prirodni mediciny:
nejdriv vyslech co jsem prodelal za celej zivot atd... choroby, infekce...
potom mereni s informovanim o stavu a pravdepodobne diagnoze, vyzadal jsem si papirek se soupisem.
jde o mereni organovych drah a na bazi toho se urcuje jak na tom organ je + jeste z toho jde zjistiti nejaky souvislosti s ruznejma prvkama atd.

zapisu moc nerozumim, neni uplne citelnej ale neco si i pamatuju, mozna Petka a dalsi znali pomuzou, kdyztak naskenuju pokud by nekdo chtel lustit.

Hodnoty mezi 50-60 jsou v norme, pod 50 je oslabeni organu nad 60 je vetsinou zanet, ale interpretace je to jeste o neco slozitejsi, je to jako nerovnovaha yin/yang.

Vypsany jsou jen odchylkovy veci:

Ly Lymfatickej system:
60 tores.? pat. (patogeny?)
70 zuby - Amalgam + Stafilokok? ptala se na zanety dasni ale nic takovyho jsem nemel, leda mi prijde ze jak byly prevrtany tak nemaj z toho mozna radost...
TS Tluste Strevo:
40 téměř všude, candida+ Hg+ Aspergilace?+ (asymilace?)
TES Tenke Strevo:
70 téměř všude včetně oslabeni vstřebávání vit. a min.
S Srdce: 65 streptokok ci nemoc ? (hrubej odhad ale to věštim)
TO Trojitej ohrivac? (snad hormony, myslim)
40-40/40-60 hypofyza 40/70 (prava/leva) - nerovnovaha
obecne pry hormony na nizsi urovni a ta nerovnovaha hypofyzy mi nebyla vysvetlena, cim to muze byt...
DK: porucha tuk. metabolismu slin, TD sipka dolu (takze pri prezirani zviratky bych moh mit snadno cholesterol atd). jinak to nic neznamena
J? 55
L 70 pánev bilat.
gram + lab 40/50

mouderej jsem z toho byl jen tak, ze me fakt posledni tyden zlobi strevo a zrovna dneska fakt zlobilo dost, hodne jsem se krmil ted sladkym a olejem.
ledviny a rtut, kvuli tomu jsem tam byl, potvrzeno ze mi zlobej ledviny a ani zuby se necejtej ok.

chtela mi navrhnout nejakej detox pro to strevo a probiotika a podobne, coz jsem zamitnul s tim, ze hodim pustik a strevo bude zas jak novy, asi jsem ho pozlobil a mozna se ktomu pridal amalgam.

nechal jsem si jen na zkousku homeopatika pro lepsi odbourani rtuti a ty mi nabidla jiny nez takovy co bezne prodava sama, neb jsou slabsi a pro me vhodnejsi, koupil jsem je za 150 v lekarne 3 takovy tubicky. zkusim to behem pustu, protoze amalam pri pustu pustovat nebude, ten budu cumlat porád...

výslednej dojem: rozpačitej...
- paní doktorka mi nepřišla ve všem uplně sebejistá ale nepřišlo mi, že by uplně hřešila na to, co o mě ví. alergie třeba už žádný nenašla, nelíbilo se jí to srdce o kterým nic nevěděla - nedoléhavost chlopní. našla ty střeva který jsem jí předem nezmínil a který se jí líbily ze všeho nejmíň
- nezdálo se jí že pro mojí krevní skupinu 0 by moje strava byla uplně použitelná a snad, že bych měl zkusit časem jíst rýži, že střevo zlobí kvůli přemíře nekvalitního ovoce s čímž bych souhasil.

domluveno, že až budu chtít přeměřit, neni problém se ozvat nejdřív za měsíc. strávila se mnou přes hodinu času a stálo to 880kč za první vstupní prohlídku, nic vic jsem nezakoupil s tim, ze pomuze pust.
mam kontakt na dobryho zubare co by snad sel i do bilejch plomb, mozna pry do roka bude amalgam na cerny listine, jako v jinych zemich EU a dalsi info z nezavaznyho pokecu...

Preci jen byla znat snaha lect pomoci leku a preparatu, at uz homeopatik ci supplementu.

Jo a k příspěvku o EAV předchozímu: pomocí EAV NELZE prý zjistit nedostatek jenotlivého vitamínu, maximálně snad prvku v organismu, lze prý leda určit hypovitaminózu obecně... tak teď nevím kdo má pravdu... a nebo zdali ty hodnoty vitamínů si někdo jen necucal z prstu...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Ja tenhle pristroj znam dost dobre. Je to asi 7 let, co jsem se dostala k panovi, ktery tento pristroj pouzival. Vis ono je to celkem o nicem, pokud tam prijdes jednou. Ty hodnoty se totiz meni kazdy den a je treba s tim lekarem (lecitelem) spolupracovat a casto to premerovat a tim vysledovat, kde je ten zasadni problem.
Vim o cem mluvim, protoze ten clovek si me vzal celkem do parady. Bydlel kousek od me prace a tak jsem k nemu dochazela skoro denne. Zmeril me a pak mi akuresurou a hlavne akupunkturou srovnaval to, co bylo treba. Mimo jine do toho delal jeste masaze a jeste jsme vse rozebirali a snazili jsme se na vsechno poctive prijit. Byl to jediny clovek, co jsem potkala, ktery se opravdu zajimal o zdravi lidi a o pochody v tele. Jediny, kteremu neslo o penize, ale o to, prijit na to, co s cim souvisi. Bohuzel s tim vsim zacal trosku pozde a je to 3 roky co zemrel. Bylo mu 78 let. Ale i tak me stacil hodne naucit.
Byl moc fajn. Dalo se s nim mluvit o vsem. Uplne o vsem. Byl dusevne mlady. Dokonce pouzival urinoterapii.
Ale to trosku odbiham. Chci jen rict, ze jsme videli, jak se moje telo zlepsuje a ja to citila i na pribyvajici energii, ale to zlepseni nenastalo hned nebo po nejakych medicinach. Opravdu jsme na tom pracovali. Takze ja osobne si myslim, ze kdyz si jednou zmeris hodnoty na pristroji, jsou to vyhozene penize. Pokud to jeste obsluhuje takova osoba, co do toho neni az tak moc zakousnuta, asi ti to moc nerekne. Zkus tam jit jindy a zjistis, ze Tve organy vykazou jina cisla.
alena
Příspěvky: 17
Registrován: úte kvě 04, 2004 21:36
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvek od alena »

Tak trochu som si pripadala ako v minulosti, keď som čítala predch. príspevky. Tiež som mala problém so zubárom ohľadom amalgámu, kt. som odmietala a on ma presviedčal , že plast je nekvalitný.... nakoniec som ho donútila 1 zub opraviť bielou a podľa jeho predpokladov do pol roka vypadla - teraz už viem, že to bolo spôsobené pravdepodobne jeho malými skúsenosťami s tým. Po čase som vymenila zubárku (čo odporúčam všetkým, kt. sa stretnú s podobným problémom) a nebol problém s výmenou amalgámu za plast, odsávaním amalgámu pri vŕtaní. Samozrejme je to súkromná zubárka, platila som cca 500-600,- Sk za zub a odvtedy prešli asi 4 roky, ani jedna výplň nevypadla a nemala som ani kaz (ani pri výplni, čo je bežné pri amalgáme). Neviem si vynachváliť pocit ľahkosti v ústach po odvŕtaní aamlgámu a stratil sa aj pocit napätia a ťažoby v hlavne - často v kombinácii s prácou pri počítači. Reakcie bežného okolia však boli, že si to namýšľam. Už by som si asi mala zvyknúť nie? :) Teraz riešim jej neochotu dávať plast deťom, u nich odporúča amalgám (zrejme aj osvietenosť má svoje hranice) a doteraz som neprišla na dôvod tohto jej názoru. a.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

dalsi doporucena Praska doktorka me poslala s bilejma plombama nekam...
ach jo... a jinak je vsude plno, asi mi nezbude nez vyrazit k zubarum do jinych mest... to je teda komedie
:roll:
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
zuzi
Příspěvky: 472
Registrován: stř bře 03, 2004 21:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zuzi »

Tvxi ja chodim k zubarce v Praze v Dejvicich a ta mi vzdycky dava bile blomby. Je to ale zubarka urcena pro zamestnane jedne fakulty CVUT, kde jsem studovala. Chodim k ni asi 2 roky, moc me vzit nechtela. Zkus tam zavolat jestli by ti treba nejakeho kolegu nedoporucila. Tel. 234606201, Dr. Duffkova.
Hodne stesti!
Uživatelský avatar
Alchemist
Příspěvky: 128
Registrován: pon led 24, 2005 12:28
Bydliště: Slany

Příspěvek od Alchemist »

tvx píše:dalsi doporucena Praska doktorka me poslala s bilejma plombama nekam...
ach jo... a jinak je vsude plno, asi mi nezbude nez vyrazit k zubarum do jinych mest... to je teda komedie
:roll:
Ahoj TVX, jen tak pro Tvoji informaci: moje manzelka dela sestricku na zubnim. Sice ve Slanem, ale je to od Prahy kousek. Plombu Ti daj asi jakou chces, myslim, ze neco maleho se plati. Postupne nam vymenuje cele rodine za bile. Pokud neuspejes v Praze, dej vedet. Pak muzem u nas doma bastit rukolu a salaty primo v kuchyni z kvetinacu .... :wink:
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Dik moc vsem za info a pomoc "c)
V nejhorsim budu jezdit k zubari do Slaneho... ta Praha uz me prestava bavit, nevim zda i doktorky jsou takovy ale sestry ci asistentky kterym se vzdy dovolam me vetsinou vynadaj do blbcu a problemistu, kdyz jim sdelim svoji zadost... nebo maj plno. Mozna ze je to i tim ze Praha je fakt v zubarskym deficitu, kdo vi... A pritom to jsou vetsinou zubari ktery mi nekdo doporucil, ze bily plomby pritom delaj. ale asi nepredlavaj, to povazujou za praci navic. Nechapu, pritom z toho maj penize...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

tvx píše:Dik moc vsem za info a pomoc "c)
V nejhorsim budu jezdit k zubari do Slaneho... ta Praha uz me prestava bavit, nevim zda i doktorky jsou takovy ale sestry ci asistentky kterym se vzdy dovolam me vetsinou vynadaj do blbcu a problemistu, kdyz jim sdelim svoji zadost... nebo maj plno. Mozna ze je to i tim ze Praha je fakt v zubarskym deficitu, kdo vi... A pritom to jsou vetsinou zubari ktery mi nekdo doporucil, ze bily plomby pritom delaj. ale asi nepredlavaj, to povazujou za praci navic. Nechapu, pritom z toho maj penize...
Nevím, co za tím problémem s bílejma plombama je, ale tu neochotu je převrtávat chápu. Zuby to nemají rády, když se do nich hrabe, můžou se zanítit a pokud to pacient neustojí a otravuje, že ho to pořád bolí, tak je to pro zubaře pruda a navíc to pak vypadá, že nedokáže účinně pomoci. Což defacto opravdu nedokáže, jak víme:-)
Eva

Příspěvek od Eva »

Ahoj, mám s brněnskými zubaři úplně stejnou zkušenost jako tvx s pražskými. Jen jsem je obvolávala o půl roku dříve. Je to zvláštní, že ve dvou největších městech ČR řešíme tento problém. Ale ještě jsem to nevzdala - věřím, že jsem zatím ještě jenom nenašla, co hledám :wink:
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Selma

Příspěvek od tvx »

kdyby mi letos po půl roce nemusel doktorka převrtávat zoxidovanejch amalgámů šest na jinejch šest amalgámů, tak bych to snad i chápal... což je třetina mých plomb... takže po další oxidaci už tam nic jinýho nežbýlý anebonicnepřijde...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Danča
Příspěvky: 182
Registrován: ned pro 26, 2004 16:45
Bydliště: Brno

Příspěvek od Danča »

Honza píše:když už mluvíte o těch zubech - dnes jsem si nechal odvrtat NAJEDNOU 6 zubů - budou z nich zítra korunky. Řeknu Vám, nic příjemnýho..., lépe řečeno - nic horšího jsem ještě nezažil :cry: :?
Honzo, jsi hrdina tohoto měsíce ne-li roku. Fakt! :shock:
Danča
Příspěvky: 182
Registrován: ned pro 26, 2004 16:45
Bydliště: Brno

Příspěvek od Danča »

TVXi, jaké nekvalitní ovoce máš na mysli? A co vlastně způsobuje?

Možná by bylo ještě zajímavější udělat nějaké dva rozdílné testy (metody) a pak výsledky porovnat.
Peťka
Příspěvky: 196
Registrován: pát bře 04, 2005 11:56
Bydliště: Leskovec nad Moravicí

návštěva u zubaře

Příspěvek od Peťka »

Jak se rozběhla debata o amalgámu někdy předminulý týden a já si vzpomněl, že jsme celá rodina objednaní u doktorky zubařky Šárky, tak jsem až do minulého čtvrtka trnul v obavách - kolik toho tam bude. Přeci jen 2 roky...
A dříve to bylo tak nějak podobně, jako u TVx-e. Kdysi - před lety, za mnou přijel polský přítel -zubař a už se na to nemohl dívat. Donutil mě, abych si sedl s tím, že si vzal nějaké nádobíčko a že se na to podívá. Upozornil jsem ho, že horší zubní dutinu v životě neviděl. Diktoval to své nastávající - 7-mička vlevo nahoře - kaz, 6 - kaz, 5-ka kaz, 4- ka kaz - 3-ka dobrá. No vidíš, že to není tak špatné... :-)) A tak pokračoval dál vlevo dole, vpravo nahoře, vpravo dole. 2 dny jsem u něho seděl... A od těch dob jsem slovo kaz slyšel prakticky vždycky. Ale naposledy tak před 4 rokama - to byl poslední kaz. Pak už jen extrakce - když zbytky jednoho zubu dosloužily. Co se změnilo?
Žvýkám po každém jídle nikoliv Orbit bez cukru, ale chlorellu GW. A na noc si ji nechávám rozpouštět v zubech. V častějším čištění to rozhodně není. To jsem se nedonutil nikdy - přidat o nějaký rafinovaný tah navíc. Či dentální nitě nebo vysokotlaké čistící aparáty atomového věku :) apod.
Osobně fakt věřím, že stav ústní dutiny nejvíc souvisí s pH rovnováhou a chlorofylem než s čímkoliv jiným.
Takže MÁM TO ZA SEBOU. :P O to víc tady stoupá hrdinství Honzovo a TVXovo.
Diskuse - které jsem pod tímto dojmem vedl o víkendu, mě přivádí k nějakému kompromisu. Některé zuby už prostě další zásah nevydrží a tak je menším zlem - stávající amalgám. A ten ošetřit žvýkáním chlorelly - absorbující rtuť a bezpečně velkou část odvádí z těla - jak o tom hovořil Dr. Liebke tenkrát v Ostravě. Tam, kde amalgám vypadne bych ale důsledně šel do jiného materiálu. Myslím, že se blíží nějaký průlom v této oblasti. A tak raději vytvářejme obraz - že se to mění. Že přijde nová volba.
green revolution
Peťka
Příspěvky: 196
Registrován: pát bře 04, 2005 11:56
Bydliště: Leskovec nad Moravicí

černý bez

Příspěvek od Peťka »

Ondra G píše:Co se ti stalo, Peťko, po tom bezu? :O
Jsem našel až teď. :( Jsem se pos... :(
Ale byla to "ačistka" nejen na fyzickém těle, vnímal jsem to i na vyšších tělech. Celkem "šlupa". Tak deci čisté šťávy jsem vypil - a předtím 2 hodiny nějaké zelené drinky - tráva a špenát myslím.
green revolution
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Nekvalitní ovoce? hlavněsladkýa nemá moc chuti, třeba grepy za mýhodětství byly hořký jako prase, tes jsousladký... to samý pomeranče... sladká voda, často... Většinou jeto jen sladký a občas k tomukyselý,žádný ložitější chutě. Nebo třeba hrozno.

Peťka:
vidím to se zubama podobně, nemá cenu taha tvše,zvlášť, když už jsou dost ooxidovaný, to tolik nevaděj,myslim, podobně jako nerez musí bejtaby nevadil čaji a ovoci zašlej.....
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: černý bez

Příspěvek od Selma »

Peťka píše:
Ondra G píše:Co se ti stalo, Peťko, po tom bezu? :O
Jsem našel až teď. :( Jsem se pos... :(
Ale byla to "ačistka" nejen na fyzickém těle, vnímal jsem to i na vyšších tělech. Celkem "šlupa". Tak deci čisté šťávy jsem vypil - a předtím 2 hodiny nějaké zelené drinky - tráva a špenát myslím.
Jo, šťáva z bezu - byla výborná, ale bylo mi na ní něco divný. Asi za 15 minut mi došlo co to bylo. Vypili jsme ji se synkem asi půl litru a krásně jsme se pozvraceli, bylo to rychlé, čisté, elegantní, no fajn:-) Prý má černý bez schopnost posilovat buněčné a chránit je tak před vnikem nežádoucích virů, ale musí se prý převařit, aby právě nedošlo k vyzvrácení, protože je mírně toxický. Co ty na to, Peťko? Možná to čistší žaludek snese ...
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

oprava

Příspěvek od Selma »

buněčné stěny
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: oprava

Příspěvek od buc11 »

myslí, že dobře funguje po každým jídle rozžut něco zelenýho-nejlepší se mi zdá pampeliška, nebo i řebříček, šalvěj je sqělá a vůbec zelený a to hlavně po ovoci a to mám pocit, že to zruší ty fukoltovy hubní proudy.
Ale čekanka listová to je neco.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

já mám 7 amalgámů z dětství, je pravda, že před 4 lety, když jsem byla u jedné paní léčitelky, tak mi řekla, že mám v těle rtuť, tak jsem koukala jak blázen, kde se mi tam mohla vzít. Po tom, co jsem si zde přečetla je mi to už jasné. Zkoušela jsem před časem jednu zubařku a také výměnu odmítla. Je pravda, že některé plomby jsou malé, ty by mohly jít vyměnit, ale některé jsou velké a do těch možná kdyby se zasáhlo, tak by bylo po zubu. Tak zde to myslím vydržím.
Také koušu na noc chlorellu.
Od té doby co jím hodně čerstvého mám minimum kazů.
Peťka
Příspěvky: 196
Registrován: pát bře 04, 2005 11:56
Bydliště: Leskovec nad Moravicí

Re: černý bez

Příspěvek od Peťka »

Selma píše:
Peťka píše:
Ondra G píše:Co se ti stalo, Peťko, po tom bezu? :O
Jsem našel až teď. :( Jsem se pos... :(
Ale byla to "ačistka" nejen na fyzickém těle, vnímal jsem to i na vyšších tělech. Celkem "šlupa". Tak deci čisté šťávy jsem vypil - a předtím 2 hodiny nějaké zelené drinky - tráva a špenát myslím.
Jo, šťáva z bezu - byla výborná, ale bylo mi na ní něco divný. Asi za 15 minut mi došlo co to bylo. Vypili jsme ji se synkem asi půl litru a krásně jsme se pozvraceli, bylo to rychlé, čisté, elegantní, no fajn:-) Prý má černý bez schopnost posilovat buněčné a chránit je tak před vnikem nežádoucích virů, ale musí se prý převařit, aby právě nedošlo k vyzvrácení, protože je mírně toxický. Co ty na to, Peťko? Možná to čistší žaludek snese ...
No to je zvláštní... Nějak jsem se nepochlubil, že jsem to vypil i já s mým synkem... Asi proto, že když jemu bylo na zvracení a bolel ho žaludek, snažil jsem se mu energeticky pomoct a následně má ženuška vyhledala v chytré knize, že nějaká odrůda bezu může být pro děti smrtelná ... jsem se nechtěl chlubit, jaký jsem osel, že experimentuju s vlastními dětmi. Když jemu to docela chutnalo a vyzunknul sklenici na ex. :oops: No ale pak jsem se zeptal "jinde" a bylo mi odpovězeno, že to tak mělo být. Jsme s mladým hodně propojeni a měli jsme se takto na tom podílet. Zvláštní bylo, že jsem mu to zřejmě postahoval na takovou úroveň, že potom šel spát a ani se nepos... A ráno byl úplně v pohodě. Mezitím jsem já kmital mezi onou místností a návštěvou, která u nás byla a sqěle se bavila... :evil: Takže - buněčné stěny - posíleny. :) Příště - pár bobulek do něčeho.
green revolution
Radka
Příspěvky: 264
Registrován: sob úno 28, 2004 15:53
Bydliště: Praha

Příspěvek od Radka »

Tak to ja mam tedy podle vseho bajecnou pani zubarku.. tedy, "mela", nebot jsem ji nepoctila svou navstevou takovych tusim 5 let???

Mam BOHUZEL jednu jedinou plombicku a to z 1. tridy ZS (rok 84) :)
Mrzi me, ze jsem byla nechana napospas hodnym babickam a tetickam, ktere me vzdy podarovaly pri navsteve nejakym tim sladkym potesenim :? U mych deti budu stat straz na kazdem jejich kroku, aby se to neopakovalo.. ale asi to nebude tak jednoduche, mam tech teticek snad stovku :lol:

Ale zpet k me supr dentistce.. ta me vzdy pri pravidelnych prohlidkach premlouvala, at si s jednim cernym kazem nekazim celkovy vzhled sveho chrupu :wink: ze mi to vymeni za neco bileho, lepsiho, lehciho... Ja se tomu vzdy branila, nechtela jsem do zubu zasahovat, kdyz to nebylo "nutne".. no asi jsem ji mela poslechnout? Nevim bohuzel, z ceho se to bile cosi skladalo. Tehdy me to nejak nezajimalo a byla jsem hlavne rada, ze na me nepouzije zadny z jejich desivych nastroju, ktere se mi kyvaly pred hlavou :wink:

Kazdopadne pokud budete chtit zmenit sve plombicky, muzu vam dat kontakt.. jen to bude pro Prazaky trocha z ruky... na Morave, konkretne v Novem Jicine...
A kdovi, zda bude mit pro vas cas... byla vzdy zadana a opravdu prijemna... Je take pravda, ze jsem "na stredisku" uz dlouho nebyla, tak kdovi, zda jeste sidli na svem miste...

Jen jsem chtela byt tou vlastovkou, ktera nese prijemnejsi zpravy - ze se najdou i prima zubari, kterym "prace na vic" nevadi... ze mysli na sve pacienty a prace je bavi.. 8)
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: černý bez

Příspěvek od Selma »

Peťka píše: No to je zvláštní... Nějak jsem se nepochlubil, že jsem to vypil i já s mým synkem... Asi proto, že když jemu bylo na zvracení a bolel ho žaludek, snažil jsem se mu energeticky pomoct a následně má ženuška vyhledala v chytré knize, že nějaká odrůda bezu může být pro děti smrtelná ... jsem se nechtěl chlubit, jaký jsem osel, že experimentuju s vlastními dětmi. Když jemu to docela chutnalo a vyzunknul sklenici na ex. :oops: No ale pak jsem se zeptal "jinde" a bylo mi odpovězeno, že to tak mělo být. Jsme s mladým hodně propojeni a měli jsme se takto na tom podílet. Zvláštní bylo, že jsem mu to zřejmě postahoval na takovou úroveň, že potom šel spát a ani se nepos... A ráno byl úplně v pohodě. Mezitím jsem já kmital mezi onou místností a návštěvou, která u nás byla a sqěle se bavila... :evil: Takže - buněčné stěny - posíleny. :) Příště - pár bobulek do něčeho.
S vlastními dětmi takhle experimentuju docela běžně a samozřejmě mi za to leckdo nadává, ale ono to vždycky tak nějak nevinně vyplyne ze situace:-)
Ještě k tomu bezu - udělala jsem asi zásadní chybu, že jsem před lisováním neodstranila všechny stonky a nezralé bobule. Ty jsou podstatně jedovatější než zralé plody, což jsem tehdy nevěděla. Teď už poznám, kolik je v těch plodech ještě toxických látek a tedy nejsou zralé jenom když kolem toho keře projdu a ucítím ho:-) Jinak dobře zralé čerstvé plody se užívaly jako projímadlo a naopak sušené jako stavěč průjmu. Příští rok si tu šťávu udělám znova a pořádně - to bude myslim aj lepší, než colonhydroterapie:-)
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

ja si takhle nabehnul s odstavenim kvetu....
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

tvx píše:ja si takhle nabehnul s odstavenim kvetu....
no květ jsem si párkrát dělal a nic
Odpovědět