KNIHOVNA (co kdo máte a půjčíte a co by si kdo rád půjčil)

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: KNIHOVNA (co kdo máte a půjčíte a co by si kdo rád půjčil)

Příspěvek od Sweetie »

Fuujin píše:ok, něco sem hodím
Raw food bible - online čtení, anglicky
http://www.scribd.com/doc/6818471/Raw-Food-Bible

Teďka sháním Sunfood diet success system od staronového autora Davida Wolfe, až stáhnu, uploadnu a bude odkaz.
to je pekny na zopakovani, jsi sikovnej
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: KNIHOVNA (co kdo máte a půjčíte a co by si kdo rád půjčil)

Příspěvek od k.winky »

Když už je tu o tom řeč, mám Wolfa a Boubetko v PDF, ráda bych se s vámi o to podělila, ale nevím jak ... Už jsem to tu jednou psala..
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: KNIHOVNA (co kdo máte a půjčíte a co by si kdo rád půjčil)

Příspěvek od Panda »

k.winky píše:Když už je tu o tom řeč, mám Wolfa a Boubetko v PDF, ráda bych se s vámi o to podělila, ale nevím jak ... Už jsem to tu jednou psala..
A Hugo Ti už odpovídal - pošli mu to např. emailem a on to vystaví na ftp. ;-)
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: KNIHOVNA (co kdo máte a půjčíte a co by si kdo rád půjčil)

Příspěvek od k.winky »

Hugovi jsem právě psala SZ a neodpověděl mi...
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: KNIHOVNA (co kdo máte a půjčíte a co by si kdo rád půjčil)

Příspěvek od Panda »

k.winky píše:Hugovi jsem právě psala SZ a neodpověděl mi...
Mívá přeplněnou schránku z fóra nebo zapomněl kvůli rodinným starostem. Napiš mu raději na email (z_moravec (zavinac) yahoo (tecka) com).

Nebo to můžu přihodit do své knihovny jestli chceš.
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: KNIHOVNA (co kdo máte a půjčíte a co by si kdo rád půjčil)

Příspěvek od k.winky »

Jojo, já mu právě psala o jeoho mail, tak mu to pošlu :wink: tobě to tedy můžu poslat taky...
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: KNIHOVNA (co kdo máte a půjčíte a co by si kdo rád půjčil)

Příspěvek od hugo »

Sorry, jsem blbej. Přečetl jsem tu SZ a odložil na později. Samozřejmě jsem to zasklil a vzpomněl si až teď. Pošli mě to na mail a já to vystavím. Sorry, jsem dost sklerotik.
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: KNIHOVNA (co kdo máte a půjčíte a co by si kdo rád půjčil)

Příspěvek od Sweetie »

hugo píše:Sorry, jsem blbej. Přečetl jsem tu SZ a odložil na později. Samozřejmě jsem to zasklil a vzpomněl si až teď. Pošli mě to na mail a já to vystavím. Sorry, jsem dost sklerotik.
naopak, obdiv a uznani si zaslouzis
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: KNIHOVNA (co kdo máte a půjčíte a co by si kdo rád půjčil)

Příspěvek od Sweetie »

k.winky píše:Když už je tu o tom řeč, mám Wolfa a Boubetko v PDF, ráda bych se s vámi o to podělila, ale nevím jak ... Už jsem to tu jednou psala..
zrovna vcera jsem premyslela ze bych tu bountenko docela rada precetla, dost ji verim rusce.
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: KNIHOVNA (co kdo máte a půjčíte a co by si kdo rád půjčil)

Příspěvek od k.winky »

Hugo, v pohodě, to se stane každému :-) Pošlu ti to, hned co přijdu na to jak, když jsem to dala do e-mailu jako přílohu, tak mi to odeslat nešlo...
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: KNIHOVNA (co kdo máte a půjčíte a co by si kdo rád půjčil)

Příspěvek od Panda »

k.winky píše:Hugo, v pohodě, to se stane každému :-) Pošlu ti to, hned co přijdu na to jak, když jsem to dala do e-mailu jako přílohu, tak mi to odeslat nešlo...
Rozkouskuj WinRarem na menší části, které pošleš v samostatných mailech. ... Nebo máš jednodušší poslat link odkud jsi to stáhla. :-)
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: KNIHOVNA (co kdo máte a půjčíte a co by si kdo rád půjčil)

Příspěvek od hugo »

Umíš dělat s ftp? Pokud jo, tak ti udělám účet u sebe a můžeš to nahrnout tam.
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: KNIHOVNA (co kdo máte a půjčíte a co by si kdo rád půjčil)

Příspěvek od Fuujin »

achjo, filefactory.. budu zkoušet co hodinu,jestli budu mít štěstí na slot
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: KNIHOVNA (co kdo máte a půjčíte a co by si kdo rád půjčil)

Příspěvek od Fuujin »

to PDF od toma billingse, raw food diet - selected myths je docela vtipná paleo-propaganda, jako skoro celá beyondveg stránka.. srovnávat hmyz s masem je tak trochu hloupost, a říkat že opice je omnivor protože jí hmyz, to už je moc.. je tam toho víc, doporučuju k přečtení ale s rezervou
Navic teda mi přijde vtipný jak billings pořád cituje jen tvrzení ideologisticých frutariánů, a ne raw foodistů, takže si to měl pojmenovat frutarian diet - selected myths spíš.. A ještě sem neslyšel tvrzení "Všechny proteiny, včetně raw-food proteinových zdrojů, jsou toxické" Zase Tomova divoká fantazie řízená jeho neúspěchem na raw foodu ?
Taky je až do-oka-bijící jeho tvrzení ohledně škrobů, "aspoň 70% lidské populace má stravu založenou na škrobech - vařených škrobech - jestli je fakt toxický, bylo by na planetě méně lidí !" a co sou degenerativní nemoci, chytráku ?
A tEď přichází největší výmysla váženého panda Billingse, prý tvrzení raw foodistů : "JNepijte džusy". Ještě sem nepotkal žádného raw foodistu co by řekl nepijte džusy, asi byl Tom učený nějakým chudákem co ani nevěděl o čem mluví
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
lakyluk
Příspěvky: 114
Registrován: čtv kvě 29, 2008 9:37
Bydliště: Praha, Dubravica (Banska Bystrica)
Kontaktovat uživatele:

Re: KNIHOVNA (co kdo máte a půjčíte a co by si kdo rád půjčil)

Příspěvek od lakyluk »

Fuujin píše:to PDF od toma billingse, raw food diet - selected myths je docela vtipná paleo-propaganda, jako skoro celá beyondveg stránka.. srovnávat hmyz s masem je tak trochu hloupost, a říkat že opice je omnivor protože jí hmyz, to už je moc.. je tam toho víc, doporučuju k přečtení ale s rezervou
Navic teda mi přijde vtipný jak billings pořád cituje jen tvrzení ideologisticých frutariánů, a ne raw foodistů, takže si to měl pojmenovat frutarian diet - selected myths spíš.. A ještě sem neslyšel tvrzení "Všechny proteiny, včetně raw-food proteinových zdrojů, jsou toxické" Zase Tomova divoká fantazie řízená jeho neúspěchem na raw foodu ?
Taky je až do-oka-bijící jeho tvrzení ohledně škrobů, "aspoň 70% lidské populace má stravu založenou na škrobech - vařených škrobech - jestli je fakt toxický, bylo by na planetě méně lidí !" a co sou degenerativní nemoci, chytráku ?
A tEď přichází největší výmysla váženého panda Billingse, prý tvrzení raw foodistů : "JNepijte džusy". Ještě sem nepotkal žádného raw foodistu co by řekl nepijte džusy, asi byl Tom učený nějakým chudákem co ani nevěděl o čem mluví
No Billingse som nečítal tak neviem. Ale ak chceš tak ti nejaké knihy môžem poslať cez icq. Už sa my doťahali ďalšie. Ak by bol záujem tak ich sem môžem vložiť. Ináč to o filefactory som nevedel, potom by som mohol použiť niečo iné.
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: KNIHOVNA (co kdo máte a půjčíte a co by si kdo rád půjčil)

Příspěvek od Fuujin »

2841063dva pět, moje icq, můžeš poslat.. Nejlíp e-disk nebo ulož.to, to je bez omezení a myslimže neomezeně stahovacích slotů..
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: KNIHOVNA (co kdo máte a půjčíte a co by si kdo rád půjčil)

Příspěvek od veri »

lakyluku, kdes vyhrabal ty knížky? :) nenašla by se tam někde i ta walkerova knížka o vodě? (samozřejmě v eng) :)
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
lakyluk
Příspěvky: 114
Registrován: čtv kvě 29, 2008 9:37
Bydliště: Praha, Dubravica (Banska Bystrica)
Kontaktovat uživatele:

Re: KNIHOVNA (co kdo máte a půjčíte a co by si kdo rád půjčil)

Příspěvek od lakyluk »

veri píše:lakyluku, kdes vyhrabal ty knížky? :) nenašla by se tam někde i ta walkerova knížka o vodě? (samozřejmě v eng) :)
Z emule :) . Wolker tam teraz nie je ale priebežne ho budem hľadať snať sa zjaví.
Odkaz na uložto 18 ebook.
http://uloz.to/1703277/RAW.rar
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: KNIHOVNA (co kdo máte a půjčíte a co by si kdo rád půjčil)

Příspěvek od Fiona »

Walker je ke cteni na www.zdravinadlani.zde.cz
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: KNIHOVNA (co kdo máte a půjčíte a co by si kdo rád půjčil)

Příspěvek od veri »

Fiona píše:Walker je ke cteni na http://www.zdravinadlani.zde.cz
To vím, Fio, jenže tam bohužel není ta kniha o vodě.. :(
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: KNIHOVNA (co kdo máte a půjčíte a co by si kdo rád půjčil)

Příspěvek od Sumicka »

Achjo, naučte mě někdo anglicky ať si to taky můžu přečíst. (:-) Umím jenom computer language, to asi neprojde. m:-)
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: KNIHOVNA (co kdo máte a půjčíte a co by si kdo rád půjčil)

Příspěvek od Sitar »

Sumicka píše:Achjo, naučte mě někdo anglicky ať si to taky můžu přečíst. (:-) Umím jenom computer language, to asi neprojde. m:-)
Vzdyt je to cesky ;-)

http://sk2.goo.cz/download/index.htm
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: KNIHOVNA (co kdo máte a půjčíte a co by si kdo rád půjčil)

Příspěvek od Sumicka »

Jo tohle jo, ale koukala jsem na odkazy od lakyluka, ty jsou většinou ang. Nicméně díky za link, kouknu.
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
asarm
Příspěvky: 8
Registrován: ned kvě 17, 2009 22:06

knihy na stiahnutie

Příspěvek od asarm »

Zdravim vsetkych vitarian
do pozornosti davam

http://www.freshfood.sk/index.php?ref=download

ak by Vam nejake knihy chybali.

Pripravujeme este dalsie

Prajem krasny den

asarm
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: knihy na stiahnutie

Příspěvek od Panda »

asarm: mrkni do přijatých zpráv, leží Ti tam ode mne už týden nepřečtená zpráva. ;-)
Uživatelský avatar
sevgili
Příspěvky: 14
Registrován: stř dub 15, 2009 23:09

Re: KNIHOVNA (co kdo máte a půjčíte a co by si kdo rád půjčil)

Příspěvek od sevgili »

Nemáte prosím někdo knížky od Frederica Pateunade? Kromě Raw Secrets, to už mám:)
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: KNIHOVNA (co kdo máte a půjčíte a co by si kdo rád půjčil)

Příspěvek od Fiona »

Mam od nej jeste jeden e-book a par casopisu co jsem dostala spolu s Raw Secrets jako bonus, a jeste dalsi knizky od jinych lidi co inzeruje na svych strankach:

Raw secrets 1+2 (FP)
Raw soups, salads and smoothies (FP)
Just eat an apple (4 cisla casopisu)
-
Optimal breathing (Michael Grant White)
Money by the mouthful (Robert O. Nara)
How to become dentally self-sufficient (Robert o. Nara)
Seven factors in keeping your teeth healthy for life (Robert O. Nara)

Jinak kdyz jsem kdysi koupila asi dve knizky z jeho stranky, zacaly mi od nej chodit na e-mail zaplavy newsletteru s radami do zivota, treba 3x denne, proste marketingova boure, az mi nezbylo nez ho bloknout... ovsem pokud si nekdo potrpi na takovy servis, muzu vrele doporucit :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
sevgili
Příspěvky: 14
Registrován: stř dub 15, 2009 23:09

Re: KNIHOVNA (co kdo máte a půjčíte a co by si kdo rád půjčil)

Příspěvek od sevgili »

Fiono ty časopisy máš na počítači nebo v papírové verzi?
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: KNIHOVNA (co kdo máte a půjčíte a co by si kdo rád půjčil)

Příspěvek od Fiona »

Na pocitaci.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: KNIHOVNA (co kdo máte a půjčíte a co by si kdo rád půjčil)

Příspěvek od epony »

toto by bola asi otazka na ludí, ktorí prevadzkuju bioshop: nedá sa objednať na česky alebo slovensky trh kniha od Davida Wolfa Sunfood diet success system? Mam ju v pdf ale radšej by som mala vytlačený original.. :)
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
scorpfem1
Příspěvky: 9
Registrován: úte črc 07, 2009 15:15
Bydliště: Green Point

Re: KNIHOVNA (co kdo máte a půjčíte a co by si kdo rád půjčil)

Příspěvek od scorpfem1 »

Ahoj vsem,

mam Walkera - Water Can Undermine Your Health, v originale, ale pouze v papirove podobe. Pokud budete mit nekdo zajem, mohu zapujcit, budu za dva tydny v Praze...
when we bleed we bleed the same
Dasha
Příspěvky: 69
Registrován: úte črc 07, 2009 11:52

Re: KNIHOVNA (co kdo máte a půjčíte a co by si kdo rád půjčil)

Příspěvek od Dasha »

Ahoj vsichni, nemate nekdo knihu My path to Freedom od Tord Lyseving, inzeruje to Kveta na svem bloku?
VeGaN_BA
Příspěvky: 196
Registrován: stř kvě 05, 2004 16:25
Bydliště: Bratislava

Re: KNIHOVNA (co kdo máte a půjčíte a co by si kdo rád půjčil)

Příspěvek od VeGaN_BA »

Knižky v PDF (cz-sk), trosku ineho zamerania, ale stoja za precitanie...
http://truthbooks.blogspot.com/
nie vsetko na svete je take, ako nam predkladaju médiá...
dvdmchl

Re: KNIHOVNA (co kdo máte a půjčíte a co by si kdo rád půjčil)

Příspěvek od dvdmchl »

No teda fuj na co jsem to kliknul. Chci věřit vagane_BA, že tvá holá hlava na fotce nemá jiného důvodu než pohodlí při správě vlasového porostu. V opačném případě bychom byli nepřáteli. Nácky totiž bytostně nesnáším.
VeGaN_BA
Příspěvky: 196
Registrován: stř kvě 05, 2004 16:25
Bydliště: Bratislava

Re: KNIHOVNA (co kdo máte a půjčíte a co by si kdo rád půjčil)

Příspěvek od VeGaN_BA »

dvdmchl píše:No teda fuj na co jsem to kliknul. Chci věřit vagane_BA, že tvá holá hlava na fotce nemá jiného důvodu než pohodlí při správě vlasového porostu. V opačném případě bychom byli nepřáteli. Nácky totiž bytostně nesnáším.
Myslim, ze mas nespravne informacie...
1. Nikdy v zivote som nemal holu hlavu, mam vsetky vlasy, len nakratko ostrihane, vies v lete nebudem nosit dlhe masne haro ani drdy...

2. Nackovia, teda, ak myslis neonacistov alebo skinhead, to su prechlastane mozgy, oni nemaju nic spolocne s Nemeckou Ríšou, len sa potrebuju niekde zaradit a robit bordel...

3. Pochybujem, ze by si niekedy cital niektoru z tych kniziek. Preco by si aj mal, ved uz mas svoje myslenie nasmerovane tak, ako oni potrebuju...
Myslis, ze vsetko na svete bolo tak, ako nam je vtlkane pocas celeho zivota? Skus si zistit sam, mas mozog, tak ho pouzivaj, ak ho nemas, tak sa zarad do stáda...
Have a nice day...
dvdmchl

Re: KNIHOVNA (co kdo máte a půjčíte a co by si kdo rád půjčil)

Příspěvek od dvdmchl »

Chlape právě proto že mám vlastní mozek, tak nenásleduju ani oficiální politiku, ale ani konspirační žvásty. Svět lidí je jeden velký chaos a není řízen žádnou elitou!

Ty protižidovské kecy znám velmi dobře a mám je načtený. Mimochodem, jméno David nemám náhodou.

Mezi náckama najdeš i velmi inteligentní lidi, kteří nechlastaj a nedělaj bordel. Jen prostě mají nějaký vnitřní psychickej, nepřiznanej problém, kterej si ventilujou nenávistí k vymyšlenému nepříteli.

Takže zkus prosím použít vlastní mozek, přesně tak jak avizuješ a nehltej výplody lidí ať už z tábora oficiální politiky, nebo tábora konspirátorů. Oba tábory jsou značně mimo.
VeGaN_BA
Příspěvky: 196
Registrován: stř kvě 05, 2004 16:25
Bydliště: Bratislava

Re: KNIHOVNA (co kdo máte a půjčíte a co by si kdo rád půjčil)

Příspěvek od VeGaN_BA »

Ja proste nemozem za to, ze slovo konspiracia ta privadza do roztrzenia, niektore knihy su tam aj z roku 1920, tiez ich mozme zaradit do konspiracnych teorii? Ludia toto slovo s oblubou pouzivaju, bez toho, aby vedeli, aky ma pravy zmysel a vyznam. Nehltam ziadne vyplody, mam v tom jasno.
Ty veris tej "konšpiračnej teorii", ze: Svět lidí je jeden velký chaos a není řízen žádnou elitou! Chaos neexistuje, vsetko co sa deje, bud na zemi alebo vo vesmire, niekde nieco nakoplo, dalo do pohybu...

Medzi kazdym narodom, rasou alebo zoskupenim, mozeme najst inteligentnych alebo blbcov, preto nemusia mat hned nejaky problem, ten im väcsinou diagnostikuju ludia z protilahlej strany, ktory maju opacny nazor ako oni.

predpokladam, ze tvoje stranky su http://eretz.cz/ tam tych kecov je pozehnane...
dvdmchl

Re: KNIHOVNA (co kdo máte a půjčíte a co by si kdo rád půjčil)

Příspěvek od dvdmchl »

Už jenom pliveš.

Eretz je svým nekritickým postojem k Izraeli stejně extrémistický jako např. rasistický Zvědavec. V míře nenávisti a zloby se od sebe nijak neliší.

Prospělo by ti vypnout počítač a odklidit se na tejden do lesa, bez lidí a hlavně bez knížek a cizích názorů.

Mimochodem konspirační teorie existují od doby co existují lidé. Je to stále stejný princip. Dobří, zlí. Sparta, Slavie. Modří, Červení. Celé to leží v neustálem konflitku. Dobro, zlo. Anděl, démon.

Až se jednou dostaneš do stavu kde není konflikt, pak pochopíš. Ten les může pomoct. Obzvláště zabedněným pomůže i sušená muchomůrka třeba. :)
Dasha
Příspěvky: 69
Registrován: úte črc 07, 2009 11:52

Re: KNIHOVNA (co kdo máte a půjčíte a co by si kdo rád půjčil)

Příspěvek od Dasha »

diky obou za prispevky, ale ja snad uz ani nic cist nebudu :(
VeGaN_BA
Příspěvky: 196
Registrován: stř kvě 05, 2004 16:25
Bydliště: Bratislava

Re: KNIHOVNA (co kdo máte a půjčíte a co by si kdo rád půjčil)

Příspěvek od VeGaN_BA »

dvdmchl píše:Už jenom pliveš....
Ako co plivem? Pis k veci, nie stupidity na n-tú.
V lese som kazdy den, nemusis mi radit co mam robit, hlavne nie po tom co si napisal, ze sa nemam drzat cudzích nazorov, preto sa nebudem drzat ani tvojich, urcite muchotravku nebudem konzumovat, asi ty poznas dobre jej ucinky, tak pokracuj s nou dalej, ked si uz tak zabedneny :)

DASHA - mozes kludne citat dalej, on asi v zivote neprecital ziadnu knihu, proste omedzeny clovek, ktory vidi len seba, mozno aj slabikar v skole mu niekto predcitaval, aby ho nemusel citat...
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: KNIHOVNA (co kdo máte a půjčíte a co by si kdo rád půjčil)

Příspěvek od hugo »

Pánové klid, jestli si chcete nadávat tak přes mail.

Názor na ty knížky mám stejný jako DVD, uvažoval jsem jestli to nesmažu, ale asi to tu nechám. Aspoň bude vidět, jakým kravinám jsou lidé ochotni věřit.
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
dvdmchl

Re: KNIHOVNA (co kdo máte a půjčíte a co by si kdo rád půjčil)

Příspěvek od dvdmchl »

Jo sorry Hugo, už to nebudu dál rozdmýchávat.

Ale nedá mi to. Koho by přeci jen zajímalo kde je původ v oné ubohosti, totiž víře v tajemné vládce a židovské spolčení vůči světu, tak tady je moc pěkná analýza: http://www.blisty.cz/art/37677.html. Čtení už je to trošku složitější, ale vystihuje podstatu dost přesně.
Zebynovyvitarian
Příspěvky: 102
Registrován: pát črc 31, 2009 22:31

Re: KNIHOVNA (co kdo máte a půjčíte a co by si kdo rád půjčil)

Příspěvek od Zebynovyvitarian »

"ok, něco sem hodím
Raw food bible - online čtení, anglicky
http://www.scribd.com/doc/6818471/Raw-Food-Bible"

No moment, dle něj tedy pohanka patří do toho sloupečku potravin, které způsobují okyselení... Na stejné straně jako maso, atd... Pohanka by se neměla nebo co? A já jsem si myslela, že jak ty děti chodí do školky a tam jedí jejich jídla, tak aspoň že já je ráno vypravím do dne pořádnou zásaditou snídaní - napřed šťáva z ovoce, a chvilku poté rozmixovaná pohanka a smíchaná s částí té šťávy pro chuť.
Prosímvás, jak to tedy je... :(
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: KNIHOVNA (co kdo máte a půjčíte a co by si kdo rád půjčil)

Příspěvek od mira »

Měly by převládat zásadité potraviny, ale úplně
vyřadit i mírně kyselinotvorné, v přirozeném stavu,
jako ořechy, semena, zrniny-pohanka, bych v růstu
nedoporučoval. Tyto svým větším obsahem bílkovin
a tuků jsou přirozeně kyselinotvorné, ale nějaká přikousnutá
okurka, nebo list salátu, to spraví. Ale se šťávou z ovoce
bych to rozhodně nemíchal. To už raději ždibec moř. soli,
ale to zde asi narazí na odpor. :mrgreen:
Všeho s mírou.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: KNIHOVNA (co kdo máte a půjčíte a co by si kdo rád půjčil)

Příspěvek od Pavluška »

Zebynovyvitarian píše:"ok, něco sem hodím
Raw food bible - online čtení, anglicky
http://www.scribd.com/doc/6818471/Raw-Food-Bible"

Díky!!! Stáhla jsem si na dlouhé podz. a zimní večery až budu bez internetu (dobře mi tak a sláva).
Pohanka je zásadotvorná leda tak ve formě zelené nati. :)
Vidíš, Míra nadhodil salát. Co tu pohanku zabalit do listů salátu? :))) i když fakt, ani mě to nezní lákavě. Možná ještě s kořením...
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: KNIHOVNA (co kdo máte a půjčíte a co by si kdo rád půjčil)

Příspěvek od Pavluška »

Osobně na snídani ale kromě ovoce nic nesnesu. O kašičkách z obilí (na snídani mi vysloveně nedělaly dobře) jsem tu už kdysi psala. Po ránu jsem nejcitlivější a mám ohromnou chuť na něco co nejvíc šťavnatého... zbytek dne už se citlivost trochu vytratí. Máte to někdo podobně?
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: KNIHOVNA (co kdo máte a půjčíte a co by si kdo rád půjčil)

Příspěvek od Panda »

Pavluška píše:Osobně na snídani ale kromě ovoce nic nesnesu. O kašičkách z obilí (na snídani mi vysloveně nedělaly dobře) jsem tu už kdysi psala. Po ránu jsem nejcitlivější a mám ohromnou chuť na něco co nejvíc šťavnatého... zbytek dne už se citlivost trochu vytratí. Máte to někdo podobně?
Po ránu spím, musel bych si dát budíka abych se podíval co snídám. Ale myslím že to obvykle vypadá jak ovoce.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: KNIHOVNA (co kdo máte a půjčíte a co by si kdo rád půjčil)

Příspěvek od Pavluška »

Panda píše:
Pavluška píše:Osobně na snídani ale kromě ovoce nic nesnesu. O kašičkách z obilí (na snídani mi vysloveně nedělaly dobře) jsem tu už kdysi psala. Po ránu jsem nejcitlivější a mám ohromnou chuť na něco co nejvíc šťavnatého... zbytek dne už se citlivost trochu vytratí. Máte to někdo podobně?
Po ránu spím, musel bych si dát budíka abych se podíval co snídám. Ale myslím že to obvykle vypadá jak ovoce.
:) no to já poslední dobou také. Už dva dny za sebou mám rovnou brunch. Ale i tak začnu ovocem.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: KNIHOVNA (co kdo máte a půjčíte a co by si kdo rád půjčil)

Příspěvek od mira »

Zdá se mi, že je to již dávno, co jsem snídal ovesný
šrot s banánem, bylo to vynikající chuťově, ale tížilo
to až nepříjemně v ranci ještě dlouhý čas.
Donedávna jsem k ovoci ještě sežvýkal trochu slunečnic,
ale také to moc nesedlo. Pouze ovoce je v pohodě,
ale ne mnoho, po ránu jen max 1/2 kg a vodnatější.
Kniha, přítel člověka. Listování libozvučně šustí.
Všeho s mírou.
Odpovědět