KNIHOVNA (co kdo máte a půjčíte a co by si kdo rád půjčil)

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Radka
Příspěvky: 264
Registrován: sob úno 28, 2004 15:53
Bydliště: Praha

Casacek PHOENIX!!

Příspěvek od Radka »

cau vseci!

jen vas chci tise a ochotne :) upozornit na jiz rocni existenci jednoho maleho zlutouckeho magazinu, jez nese bajny nazev PHOENIX a lze ho sehnat ve vsech dobrych PeeNeSkach :wink:
kdo ho znate, prosim, dale jiz nectete! - ztrata energie a casu! :wink: dik... :wink:

jak uz je zmineno na jeho obalu, najdete v nem "nevsedni informace pro nevsedni lidi", coz myslim docela sedi :D .....verim, ze si tam kazdy najde neco, co ho zaujme, co ho donuti zamyslet se nad spoustou veci.... a treba na zaklade precteni i jedne jedine veticky ci odstavecku mu zacne byt najednou "jasno".... vsak to znate.... :P

mne se vrylo do podvedomi jiz mnoho clanku a mam tak stale nad cim "premyslet" :) a hlavne co zkouset sama na sobe.... a treba v breznovem cisle jsem si ze zajmem precetla stranky o skodlivosti carovych kodu, ktere jsou ted soucasti temer vsech vyrobku... ale to je jen jedno tema z tisice dalsich, co mne dostalo....

nooo, ve ctvrtek zrovinka vychazi nove kvetnove cislo, tak to vyzkusajte!, stoji "smesnych" 24Kc, coz neni vubec spatnyyy! :) a pokud mu prijdete na chut, urcite doporucuji si doobjednat vsechna zatim vysla cisla.... pri pustech se vam treba pak ta hromadka muze ke cteni hodit.... :D

toz tak.
:lol:
Radka
Příspěvky: 264
Registrován: sob úno 28, 2004 15:53
Bydliště: Praha

Propagacia VITARIAN.CZ

Příspěvek od Radka »

pro developmentacke qarteto:

a ted mne hosi jeste napadlo, ze by byl urcite vyborny marketingovy tah :) kdybyste tento casak oslovili v souvislosti s propagaci vasich stranek... nabidnout jim pekny clanek, rozhovor ci zatim pouze inzeratek... mnoho lidicek jisto jiste vase prace zaujme.... neb tento mesicnik tvori a ctou temer vyhradne ti, kteri jsou otevreni vsemu novemu, odlisnemu, vyjimecnemu atd. atd.....

za pokus to urcite stoji, nebylo by to marnyyy.... toz do teho! :wink:
Uživatelský avatar
Ondraw
Příspěvky: 262
Registrován: čtv úno 26, 2004 9:31
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondraw »

cau Rado, vim ze ted budu vypadat jako totalni idiot (ja tak vlastne vypadam i normalne:)) ale moc rad bych se te zeptal, co je to .. ve vsech dobrych "PeeNeSkach" .. to posledni slovo mi hlava nebere:/ Plz napis mi co to znamena, dekuji mooooc, fakt me ten casak zajma, cya
be free, be just, be innocent :p
Uživatelský avatar
yenn
Příspěvky: 97
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:10
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Ondro, Ty jsi takovy mladice, ze nepamatujes dobu, kdy vsechny stanky s novinama byly oznaceny stejne - PNS. Postovni novinova sluzba :-)))
Uživatelský avatar
Ondraw
Příspěvky: 262
Registrován: čtv úno 26, 2004 9:31
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondraw »

aaaa, nechte me zit, plz! njn, nevedel sem, co to je:/ tak ted uz to vim a du si to koupit:)) yenn dekuji za objasneni :o
be free, be just, be innocent :p
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

Ten Phoenix je vážně celkem dobrej, i když mám spoustu výhrad, ale každopádně to hodně lidí aspoň nakopne k tomu že začnou přemýšlet.
Mimochodem zajímalo by mě čím to je že ty čárový kódy působí tak negativně.
Danda
Příspěvky: 45
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:51

Příspěvek od Danda »

jo taky se mi ted dostalo jedno rok stary cislo do ruky a je tam par dobrejch clanku, treba jak modlidba ci vazna hudba dokaze pozitivne naformatovat molekuly vody, nebo opet sem se docet jaky sou mikrovlnky svinstvo
Uživatelský avatar
smaldas
Příspěvky: 168
Registrován: stř črc 21, 2004 8:45
Bydliště: Scotlandija

Příspěvek od smaldas »

depak jste, prosím vás, sehnali ten časáček?! ja už obešla pár trafik v Brně a ništ:( vychází ešče?
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Vychází, dnes jsem třeba koupil srpnové číslo v PNS.
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
smaldas
Příspěvky: 168
Registrován: stř črc 21, 2004 8:45
Bydliště: Scotlandija

Příspěvek od smaldas »

oki oki, dnes prošmejdím ulic brněnskou:)
Uživatelský avatar
smaldas
Příspěvky: 168
Registrován: stř črc 21, 2004 8:45
Bydliště: Scotlandija

nějaký tip na good čtení?!

Příspěvek od smaldas »

copa jste četli, co se vám líbilo a co je třeba přečíst...
Uživatelský avatar
smaldas
Příspěvky: 168
Registrován: stř črc 21, 2004 8:45
Bydliště: Scotlandija

co ted ctu...

Příspěvek od smaldas »

tak... ja ted citam knihu od slovenske feministky Ursuly Kovalyk- Neverne zeny neznasaju vajicka, mala knizecka, usmevna a realna:)
taky si kupuju poulicni casopis v BA Nota Bene- opravdu super pocteni, s nasim NP neporovnatelny. no a po dlouhych letnich vecerech listuji ve Walkerovi, jak jinak:) mam ctyri tisky z netu. a urcite si uz musim nekde sehnat ten casopis Phoenix, dyz ste pisali ze stoji za precteni... :wink:
Uživatelský avatar
Lucínek
Příspěvky: 37
Registrován: čtv črc 08, 2004 0:01
Bydliště: Kladno

Příspěvek od Lucínek »

Co si myslim, ze urcite stojio za precteni, je Skola maleho stromu od ... od ... sakra, ted mi to vypadlo z hlavy :roll: jo, Forrest Carter. Pak co jeste ctu? Hrabala, Capka, Tolkiena, LeGuinovou, Pratchetta, Sapkowskeho, .... no teda ja ctu skoro vsechno, co stoji za precteni, ale to byl vycet tech asi nejoblibenejsich autoru ...
=-Lucínek->
Uživatelský avatar
Ondraw
Příspěvky: 262
Registrován: čtv úno 26, 2004 9:31
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondraw »

dobry cteni? tak treba Anastasia :p
be free, be just, be innocent :p
Radka
Příspěvky: 264
Registrován: sob úno 28, 2004 15:53
Bydliště: Praha

;)

Příspěvek od Radka »

Ondraw píše:dobry cteni? tak treba Anastasia :p
Hi Ondro,

jak citam, tak tve tesne kazdodenni souziti s Johnym zacina nest sve ovoce.. mno, o jeden druh fruitu mene ci vice, na tom ti tam stejne nesejde, hm? :P

Zdravim tveho partaka a vzkaz mu, ze uz se tesim na call - pevnou v novem byte mam, number mu napisu v sms. Doufam, ze uslysim i tebe! 8)

Drzte se a prijedte za mnou na "dovcu", nie? :)

papaaa
Radka
Příspěvky: 264
Registrován: sob úno 28, 2004 15:53
Bydliště: Praha

Příspěvek od Radka »

smaldas píše:oki oki, dnes prošmejdím ulic brněnskou:)
Cau,

v Brne samozrejme tento casak sezenes, chce to patrat spise ve vetsich trafikach a ihned se ptat "personalu", kteremu pokud mozno presne popis, vo co go.. rozumej: maly zluty casopis; vetsinou si ho totiz pletou se stejne pojmenovanym vetsim "in" magazinem...

Good luck!
VeGaN_BA
Příspěvky: 196
Registrován: stř kvě 05, 2004 16:25
Bydliště: Bratislava

KUK...

Příspěvek od VeGaN_BA »

Ahoj Radka ako sa mas?? :)) CMUK!
Ja sem dam jeden link, koho zaujima duchovnejsi zivot, a to prakrestanstvo... je to dost poucne a hlavne nezmenene terajsimi krestanmi... aj knizky sa daju stiahnut odtial...
http://www.das-wort.com/cesky/index.html
Uživatelský avatar
smaldas
Příspěvky: 168
Registrován: stř črc 21, 2004 8:45
Bydliště: Scotlandija

Příspěvek od smaldas »

tak taky jeden tip, knihy ke stazeni... http://www.zeme.mysteria.cz/texty.htm
koho treba zajimaji Hovory s Bohem, Prorok atd.
Radka
Příspěvky: 264
Registrován: sob úno 28, 2004 15:53
Bydliště: Praha

Re: KUK...

Příspěvek od Radka »

VeGaN_BA píše:Ahoj Radka ako sa mas?? :)) CMUK!

Cau Gabiku :P
mam sa velmi dobre, daka za opytanie..
U teba hadam & dufam plati to iste, vsak? Vzdyt co ti moze s GSakom chybat, no povedz! :wink: Tedy, okrem teho, co uz sme probrali.. :shock:

pa
VeGaN_BA
Příspěvky: 196
Registrován: stř kvě 05, 2004 16:25
Bydliště: Bratislava

Re: KUK...

Příspěvek od VeGaN_BA »

Radka píše: Cau Gabiku :P
mam sa velmi dobre, daka za opytanie..
U teba hadam & dufam plati to iste, vsak? Vzdyt co ti moze s GSakom chybat, no povedz! :wink: Tedy, okrem teho, co uz sme probrali.. :shock:

pa
Ahoj...No ja sa mam tiež super...keby som mal kridla, tak som ako Archaniel Gabriel :) Green poslucha...denne mi pripravuje moje pochutky a momentalne som zavaleny laskou od boha, od priatelky, samozrejme od Greena :)..takze je mi fakt super...maj sa krasne..cmuk
Uživatelský avatar
smaldas
Příspěvky: 168
Registrován: stř črc 21, 2004 8:45
Bydliště: Scotlandija

Příspěvek od smaldas »

ura uraa! mam ho mam! pet trafikacek sem obesla, sesta byla plodna:) ta scasna byla na Moravskem namesti v Brne, byla- protoze prislo pry jen jedno cislo, takze pro dasli zajemce- sorry, ja si ho koupila :wink: :wink:
jeste nebylo casu na nejaky cteni, ale po vikendu uz budu o tomto casacku neco vedet! dekuji fsem za fsechno :D
Uživatelský avatar
Ondraw
Příspěvky: 262
Registrován: čtv úno 26, 2004 9:31
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondraw »

Cau Rado!
No tesne souziti s Johnym.. ehm nenazval bych to az tak :)) Fakt je, ze s Johnym je to hrozne v pohode, jenom se trosku trapim, ze je ze me nekdy nestastnej, protoze on je dost opak me, otevrenej komunikativni, proste extrovert a ja, sak me znas, plachej, porad bych se nekde schoval, proste to se mou nema lehky:/ Ale jinak jestli Ti bude volat na tu pevnou, tak mu reknu at te ode me pozdravuje, ja nevim, co bych ti v telefonu rikal, asi bych keal hrozny blbosti, ale moc rad bych si s tebou zas popovidal, jako naposled, nez sme odjeli.. Ale jinak je to tu fajn, jen ja sem porad stejnej trouba:/ Tak se mej krasne a nekdy na videnou ;)))
be free, be just, be innocent :p
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

:(
Ale Ondro co to zvanis asi ti to dela dobre delat ze sebe troubu, VID ? hehe CRAZY !!! :roll: :idea: :lol:

Jo a Radko to jsem zvedavej kdy mi ta SMSka s tim cislem prijde, ale uz se nemuzu dockat..
Radka
Příspěvky: 264
Registrován: sob úno 28, 2004 15:53
Bydliště: Praha

Tož ako?

Příspěvek od Radka »

smaldas píše:ura uraa! mam ho mam! pet trafikacek sem obesla, sesta byla plodna:) ta scasna byla na Moravskem namesti v Brne, byla- protoze prislo pry jen jedno cislo, takze pro dasli zajemce- sorry, ja si ho koupila :wink: :wink:
jeste nebylo casu na nejaky cteni, ale po vikendu uz budu o tomto casacku neco vedet! dekuji fsem za fsechno :D
No vidíš!! Blahopřeji! :wink:
A tož co temu říkáš? Zaujalo ťa niečo?
Mě přišlo to srpnové číslo docela zajímavé...
Radka
Příspěvky: 264
Registrován: sob úno 28, 2004 15:53
Bydliště: Praha

Re: KUK...

Příspěvek od Radka »

VeGaN_BA píše:
Radka píše: Cau Gabiku :P
mam sa velmi dobre, daka za opytanie..
U teba hadam & dufam plati to iste, vsak? Vzdyt co ti moze s GSakom chybat, no povedz! :wink: Tedy, okrem teho, co uz sme probrali.. :shock:

pa
Ahoj...No ja sa mam tiež super...keby som mal kridla, tak som ako Archaniel Gabriel :) Green poslucha...denne mi pripravuje moje pochutky a momentalne som zavaleny laskou od boha, od priatelky, samozrejme od Greena :)..takze je mi fakt super...maj sa krasne..cmuk
Toz to su skvele spravy, len takto hezky dalej!! :D
Hmm, ale pozor, aby ses nenechal celkom ZAVALIT! "Smrt udusenim" (i kdyz by love) neni jiste nic prijemneho... :shock: :wink:
Radka
Příspěvky: 264
Registrován: sob úno 28, 2004 15:53
Bydliště: Praha

!!!!

Příspěvek od Radka »

Ondraw píše:Cau Rado!
No tesne souziti s Johnym.. ehm nenazval bych to az tak :)) Fakt je, ze s Johnym je to hrozne v pohode, jenom se trosku trapim, ze je ze me nekdy nestastnej, protoze on je dost opak me, otevrenej komunikativni, proste extrovert a ja, sak me znas, plachej, porad bych se nekde schoval, proste to se mou nema lehky:/ Ale jinak jestli Ti bude volat na tu pevnou, tak mu reknu at te ode me pozdravuje, ja nevim, co bych ti v telefonu rikal, asi bych keal hrozny blbosti, ale moc rad bych si s tebou zas popovidal, jako naposled, nez sme odjeli.. Ale jinak je to tu fajn, jen ja sem porad stejnej trouba:/ Tak se mej krasne a nekdy na videnou ;)))
Milý Ondro,

hmm, v neděli jsem o tobě slyšela od Johnyho jen samou chválu, tak nevím, komu mám teď věřit?? :wink:

Prosím tě, ničím se netrap a hezky si to tam užívej (tedy, jestli to v těch podmínkách vůbec jde, ehm ehm) a buď takový, jaký jsi a nelam si hlavu tím, že jsi rád sám... Myslím, že zase přeháníš a hledáš zbytečně zbytečné problémy... :) Ono se to třeba potom časem vše srovná... na nic vážně netlač, až budeš připraven na "vývoj", půjde to samo...

Až se vrátíte, zase si popovídáme a vše probereme, neboj.. :P
V neděli ti ještě určitě napíšu, samozřejmě nemohu jinak.. :lol:

No a co se týče toho, co jsi napsal o Honzovi... jéjej, také bych ho ráda takového někdy poznala!!!! :D :D :D

Měj se perfect, čau!
Radka
Příspěvky: 264
Registrován: sob úno 28, 2004 15:53
Bydliště: Praha

Re: Radka

Příspěvek od Radka »

Honza píše:Sluší ti to Radko!
:oops: :oops:
Dík Honzi.. :oops: :)
Danča
Příspěvky: 182
Registrován: ned pro 26, 2004 16:45
Bydliště: Brno

Filmy, knihy, hudba

Příspěvek od Danča »

Jakou posloucháte? Nějakou esoterickou, uklidňující nebo vhodnou ke cvičení, k dobré náladě atd. Napište mi vaše nejoblíbenější album pokud nějaké máte. Jen pro inspiraci. :D
Vzpomínám si jak Diamondovi ve Fit for life psali, že rocková a jiná tvrdá hudba je škodlivá a že když si ji pouštíte v pokoji, kde jsou kytky, tak ty kytky chřadnou.

Já mám spektrum velmi široké.
Arabskou hudbu k tanci - např. Natacha Atlas.
Moc se mi líbí world music - především Vartinna.
Jazz - Miles Davis.
Ale nejvíc mám z oblasti rock a hlavně hard rock a metal.
Ale minulý týden jsem si půjčila Alicii Keys a její druhé album a je to nádhera.
Uživatelský avatar
Theresa
Příspěvky: 124
Registrován: ned bře 21, 2004 20:38
Bydliště: Nový Jičín

Příspěvek od Theresa »

Miluju artificialni hudbu.Nejvice baroko a romantismus.Mozart, Bach, Albinoni, Cajkovskij, Bartok, Schumann...doporucuji :wink:
Z non artificialni se mi moc libi soundtrack k Panu prstenu, jinak posloucham od vseho trochu.
Vzpomínám si jak Diamondovi ve Fit for life psali, že rocková a jiná tvrdá hudba je škodlivá a že když si ji pouštíte v pokoji, kde jsou kytky, tak ty kytky chřadnou.
jezis, to jako fakt ?! No, chudaci kytky... :(
Raisa
Příspěvky: 128
Registrován: pát říj 01, 2004 21:53
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Raisa »

No teda, tak chudáci kytky u nás. Já poslouchám taky takovou všehochuť - Rammsteiny, Mayu, Enigmu, Kocába a Kocábovou, Touch, Kryla, Landu, ELO, Linkin Park, E-type ...
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Příspěvek od hugis »

Pri práci najčastejšie Portishead (albumy Portishead a Dummy), je to ambient takže pozor na depresiu :-), ale je to veľmi ukľudnujúce, potom Pink Floyd (The Wall, The Division Bell, The final cut, Wish You Where Here) a kopec soundtrackov, v poslednej dobe hlavne Kill Bill 1,2 ale aj Blade Runner, Brotherhood of the Wolf, Crouching Tiger - Hidden Dragon, Arizona Dream, Twin Peaks, Gladiator hlavne pasáže kde spieva Lisa Gerrard, členka bývalej skupiny Dead Can Dance, ktorú som počúval, keď som sa učil na skúšky na vysokej. Tá žena má úžasný hlas. Pri niektorých skladbách mi až behajú zimomriavky po chrbte. No a potom tak Morcheeba, Dido, Sting... Dúfam že si vyberieš 8)
nightingale
Příspěvky: 224
Registrován: sob bře 06, 2004 22:01
Bydliště: JMor

Příspěvek od nightingale »

Ja snesu skoro vsechno, ale protoze jsem divny :-), tak mam rad takove ty etnicky zabarvene hudebni veci, jako treba japonskou, cinskou, arabskou, izraelskou, africkou... Ale i klasickou hudbu nebo i rock, pop, reggae, ska...
Ovsem co posloucham pravidelne kazdy den, je relaxacni dest na CD Insight od Awakened Minds, coz ma podprahove zabudovane ruzne frekvence, dostavajici mozek do hladin alfa, delta, theta. Asi to fakt posiluje odolnost vuci stresu a tak podobne... Vlastne to neni hudba vubec, proste prsi a dela to relaxaci a tvori to v mozku udajne nove synapse.
Danča
Příspěvky: 182
Registrován: ned pro 26, 2004 16:45
Bydliště: Brno

Příspěvek od Danča »

Díky za odpovědi, já totiž vždycky v knihovně nevím, co si mám vypůjčit. Objevila jsem Bulgarian Choir a to je taky kouzelná věc. Ta arabská mě dost zajímá. Portishead samozřejmě znám, líbí se mi ten koncert z NY Roseland.
Baroko je taky super.
Radka
Příspěvky: 264
Registrován: sob úno 28, 2004 15:53
Bydliště: Praha

Příspěvek od Radka »

No já tady nebudu vypisovat dlouhatánský seznam mých oblíbenců, jen chci vypíchnout jedno cd, a to sice od Davida Krause z r. 2002 (myslím, že má zatím stejně jen to jedno), které NIKDY nezklame - když už nic nepomáhá a nálada je úplně na prd, tak mi stačí pustit toto album a je zase dobře... co dobře - výýýborně!!! :lol: a funguje to i po téměř 2 letech, co ho vlastním... je to prostě ulítlá hudba a ulítlé texty jednoho ulítlého fráji... a vřele doporučuji! :D
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Cohena
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Jo, Cohen taky nezklame, škoda, že toho od něj je tak nějak málo, asi 20věcí a to se poříd opakuje.... nebo jsem víc nenašel...
teď poslouchám pořád dokola dvě poslední albe českých SouthPaw a Skyline...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

tvx píše:Jo, Cohen taky nezklame, škoda, že toho od něj je tak nějak málo, asi 20věcí a to se poříd opakuje.... nebo jsem víc nenašel...
teď poslouchám pořád dokola dvě poslední albe českých SouthPaw a Skyline...
tak kolem 20éti sem si zrovna postahoval, ale má jich aspoň řek bych 50 a ty nešly
Uživatelský avatar
smaldas
Příspěvky: 168
Registrován: stř črc 21, 2004 8:45
Bydliště: Scotlandija

Příspěvek od smaldas »

taktéž soundracky, Stigmata, Final Fantasy, The Postman, Gladiator a mnoho mnoho dalších.. a Hans Zimmer, ten je nejnej..
Uživatelský avatar
smaldas
Příspěvky: 168
Registrován: stř črc 21, 2004 8:45
Bydliště: Scotlandija

Příspěvek od smaldas »

Hugis: Lisa Gerrard- ano ano ano! znám ji jen ze soundtracku Zimmera.. má nějaký solo alba, tuším Duality, The Mirror Pool a Whalerider.. Dead Can Dance jsem taky v životě snad neslyšela.. její hlas je ale fakt úžasný.. jdu nějaký to její cd na netu pohledat.. kterým mám začít?!
M!cha!
Příspěvky: 159
Registrován: sob led 24, 2004 12:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od M!cha! »

...Dalibor Janda, Bjork, techno, ...a taky aktualni pecky z radia :D
"Nevař se, odvaž se!"
Uživatelský avatar
Alchemist
Příspěvky: 128
Registrován: pon led 24, 2005 12:28
Bydliště: Slany

Příspěvek od Alchemist »

smaldas píše:Hugis: Lisa Gerrard- ano ano ano! znám ji jen ze soundtracku Zimmera.. má nějaký solo alba, tuším Duality, The Mirror Pool a Whalerider.. Dead Can Dance jsem taky v životě snad neslyšela.. její hlas je ale fakt úžasný.. jdu nějaký to její cd na netu pohledat.. kterým mám začít?!
Dead Can Dance jsou vynikající! Doporučuji album Serpent's Egg, pokud jednu skladbu pak Host of Seraphim.

Mozna jeste Cocteau Twins, This Mortal Coil, Dún an Doras, Lamb, Priessnitz, Psalteria, Iron Maiden ...

Hodne zdaru a uspesny den.
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Frank Black, Chumbawamba, Nohavica
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Dead Can Dance ma podle me nejlepsi album Mystical Rain ktery je nazivo a vazne je to jeste mnohem silnejsi "c)
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Ondra G
Příspěvky: 113
Registrován: sob říj 23, 2004 11:18
Bydliště: Příbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondra G »

Hlavně death metal, grindcore a podobně ... ale i "normálnější" věci, třeba Beatles, ale je toho spousta.
Uživatelský avatar
Zdeněk
Příspěvky: 95
Registrován: pon lis 08, 2004 17:44
Bydliště: Praha a Český ráj

Hudba?

Příspěvek od Zdeněk »

Vidím to tak: Vnímám hudbu jen jako most. Most někam kousek jinam. Někdy je hudba cíl, ale někdy spíš prostředek. Taky je to o tom, neoddělovat od Zvuku pouze hudbu, ale vnímat to všechno. Pak člověk vidí a slyší, že nejen hudba je příjemná, ale různé zvuky. Zkuste někdy poslouchat ticho mezi rytmem zvuku... to se člověk dotkne něčeho silnýho. A třeba jsem blázen, ale co když to co vidíme, můžeme za určitých okolností i slyšet a naopak? Představili jste si někdy, jakou hudbu by asi tvořily vaše pocity? Nebo prostředí vašeho domova? Nebo naše vztahy?-ajajaj, tam by to byla obzvláště hořkosladká melodie...
Mno ále jináč taky trochu pouštím tu klasiku, většinou nezařaditelné fúze, např. Ravi Shankar mixlej západem, Dead can Dance. Nejspíš by to u mě vyhrál pan Mozart.
Zdeněk

Žij a nech žít !
Danča
Příspěvky: 182
Registrován: ned pro 26, 2004 16:45
Bydliště: Brno

Příspěvek od Danča »

M!cha! píše:...Dalibor Janda, Bjork, techno, ...a taky aktualni pecky z radia :D
Michale, myslela jsem, že jsi z Brna, ale asi nejsi. Protože rádia tady - to je jedna velká hrůza a fakt nevím, proč mám na věži tolik možností na uložení rad.stanic, když to nikdy nevyužiju. Poslouchám jedině AZ Radio, což je ze Zlína a je to rocková stanice. A pak Hey tady z Brna, což je taky rocková, ale je to takové divné. Ten Zlín mě někdy dost irituje, když jsou rockoví a pak každou půlhodinu pustí Phila Collinse :roll:
Ty Dead Can Dance znám podle názvu, možná jsem je slyšela a nevím o tom, tak je zkusím. Jinak mě potěšilo, že v TV ve filmovém klubu opět dávali Magnolii a ten soundtrack s Aimee Mann, mě dost okouzlil. Např. píseň Save me a jak se ty její texty hodí do toho scénáře. Neokouzlilo to ovšem jen mě, protože když jsem dorazila do knihovny už to bylo vypůjčené.
Danča
Příspěvky: 182
Registrován: ned pro 26, 2004 16:45
Bydliště: Brno

Filmy a knihy

Příspěvek od Danča »

Když už tu píšeme o zájmech, tak mě zajímají vaše oblíbené filmy a knihy.
Já ráda sleduji v TV filmový klub na čt2 a potěšili mě s Magnolií, ve čtvrtek byla Čínská lázeň a dnes se podívejte na film Brother od japonského režiséra Kitana. Ten film je jeden z mých nejoblíbenějších. Myslím, že to mají přejmenované na V zajetí Jakuzi nebo Ve spárech Jakuzi, tak nějak.
Jinak momentálně čtu Stěhování národů, mám totiž ráda historii. Ale taky jiné věci. Chystám se na Střet civilizací od Huntingtona - až to někdo v knihovně vrátí.
nightingale
Příspěvky: 224
Registrován: sob bře 06, 2004 22:01
Bydliště: JMor

Příspěvek od nightingale »

Mě toho zajímá strašně moc a ctu porad neco - od výživy (od autorů vitariánů i nevitariánů) přes medicínu a alternativní medicínu zejména, jazyky a lingvistiku a komparativní lingvistiku, historii, ekonomii, geografii, všechno možné o přírodě, rostliny a zvířata, asijská kultura (skoro vše japonské hlavně - takže Dančo díky za tip, na toho Kitana kouknu určitě, i kdyz je tam napsano, ze jde o krimi, snad to bude v japonstine). Semtam nejakou beletrii taky, filmy taky, i kdyz me ted zadny nenapada, co bych mel jako nejnejnej.
Momentalne ctu Malachova - Dokonala ocista tela, predtim jsem docetl knihu dr. Budwigove o sile lneneho oleje ve spojeni se sirnymi aminokyselinami a slunecnim svetlem (nazev je dlouhy a nepamatuju, v anglictine). Chystam se cist History of Japan to 1334, a taky neco o historii zenovych koanu, ale to mi teprve prijde. Z knih o syrove strave se mi nejvic libila: Boutenko: Raw Family, a krome knih Normana Walkera taky jeste knihy Gabriela Cousense. Pak mam jeste pripravenu na cteni Vegetarische Rohkost od Gregora Wilze v nemcine.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

svoje popěvky při bubínku
Uživatelský avatar
Zdeněk
Příspěvky: 95
Registrován: pon lis 08, 2004 17:44
Bydliště: Praha a Český ráj

Příspěvek od Zdeněk »

Co třeba knížka Prorok od Chalíla Džibrána ? Nebo Škola malého stromu od Forresta Cartera? No a poslední film Ženy pro měny- chvíli se smějete a chvíli je vám blbě.
Zdeněk

Žij a nech žít !
Odpovědět