KNIHOVNA (co kdo máte a půjčíte a co by si kdo rád půjčil)

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ondra G
Příspěvky: 113
Registrován: sob říj 23, 2004 11:18
Bydliště: Příbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondra G »

Danča píše:
Ondra G píše:Hlavně death metal, grindcore a podobně ... ale i "normálnější" věci, třeba Beatles, ale je toho spousta.
Co třeba Nightwish?
To neznám, ale teď už stejně hudbu snad vůbec neposlouchám.
Uživatelský avatar
jenaL
Příspěvky: 98
Registrován: pon bře 01, 2004 14:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jenaL »

zkuste tohle: www.shimshai.com, mam jen to prvni cd, ale je supr!!!jsou tam ukazky....

sem hodne naladovej na hudbu, takze vse...

jinak bjork, britpop(coldplay,verve,anchroft)...NIN(recommended!)...nick cave...asian dub foundation, ltj bukem, natacha atlas taky supr...ale cas od casu i visaci zamek a podobny uchylarny...vsechno mozny vsech stylu....

unavujeme me totalne: bob marley a komercni jednohlasovy pop, pop-rock ci disko a egoisticke hiphopove texty :))

do tance nejlip rychly spinavy systemy ala czech tekk, nebo dnb a uz jen zridka kvalitni techno:))

interaktivne: hru na djembee...

Co poslouchoucham uz tisic let a zatim sem nenasel nic lepsiho jsou vsechny alba od pink floyd vyjma ''momentary lapse of reason''-pac nic hudebne lepsiho ani uz snad nejde:)) muzu to v kazde nalade a situaci!
Mate taky neco takovyho?Neco dokonalyho presne pro vas?


:twisted:
Uživatelský avatar
jenaL
Příspěvky: 98
Registrován: pon bře 01, 2004 14:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jenaL »

Theresa píše:Miluju artificialni hudbu.Nejvice baroko a romantismus.Mozart, Bach, Albinoni, Cajkovskij, Bartok, Schumann...doporucuji :wink:
Z non artificialni se mi moc libi soundtrack k Panu prstenu, jinak posloucham od vseho trochu.
Vzpomínám si jak Diamondovi ve Fit for life psali, že rocková a jiná tvrdá hudba je škodlivá a že když si ji pouštíte v pokoji, kde jsou kytky, tak ty kytky chøadnou.
jezis, to jako fakt ?! No, chudaci kytky... :(
jednou sem zkousel pestovat bonsai...umrela chudak temer hned po prevozu a nikdy jsem nepochopil proc...byl sem tenkrat v puberte, takze az ted po letech jsi mi podala mozne vysvetleni...
zkusim ji zahrat nad jejim hrobeckem neco z novosvetske... :D

:twisted:
Uživatelský avatar
Alchemist
Příspěvky: 128
Registrován: pon led 24, 2005 12:28
Bydliště: Slany

Knihy ze zahranici

Příspěvek od Alchemist »

Prosim o radu: knihy tipu "12 Steps to Raw Foods: How to End Your Addiction to Cooked Food - Victoria Boutenko" .... je mozne objednat jen z US nebo je nekde u nas specialni obchudek s touto literaturou?

Diky za info.
nightingale
Příspěvky: 224
Registrován: sob bře 06, 2004 22:01
Bydliště: JMor

Re: Knihy ze zahranici

Příspěvek od nightingale »

[quote="Alchemist"]Prosim o radu: knihy tipu "12 Steps to Raw Foods: How to End Your Addiction to Cooked Food - Victoria Boutenko" .... je mozne objednat jen z US nebo je nekde u nas specialni obchudek s touto literaturou?

Diky za info.[/quote]


Myslím, že u nás téměř jistě takový obchůdek není.
Motivačně je asi ještě lepší kniha Boutenko: Raw Family, kde popisují jednoduše (celá rodina), jak se celá rodina vyléčila a to každý z něčeho jiného. A jak těžké bylo na začátku přesvědčit sebe i zbytek rodiny zkusit to. Cukrovka - srdečně cévní potíže a hodně vysoký tlak - deprese - obezita. Každý měl něco jiného a všichni se toho zbavili.
Raisa
Příspěvky: 128
Registrován: pát říj 01, 2004 21:53
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Raisa »

jenaL píše: Co poslouchoucham uz tisic let a zatim sem nenasel nic lepsiho jsou vsechny alba od pink floyd vyjma ''momentary lapse of reason''-pac nic hudebne lepsiho ani uz snad nejde:)) muzu to v kazde nalade a situaci!
Mate taky neco takovyho?Neco dokonalyho presne pro vas?
:twisted:
Pink floydy jsem dřív taky poslouchala (a ještě Electric Light Orchestra)- vůbec se mi nepřeposlouchali. Teď momentálně už asi 3 roky je moje nejoblíbenější písnička tahle - tu určitě nikdo neznáte :
http://abcsvatych.com/microClocks-Subvention.mp3
Uživatelský avatar
jenaL
Příspěvky: 98
Registrován: pon bře 01, 2004 14:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jenaL »

Raisa píše:
jenaL píše: Co poslouchoucham uz tisic let a zatim sem nenasel nic lepsiho jsou vsechny alba od pink floyd vyjma ''momentary lapse of reason''-pac nic hudebne lepsiho ani uz snad nejde:)) muzu to v kazde nalade a situaci!
Mate taky neco takovyho?Neco dokonalyho presne pro vas?
:twisted:
Pink floydy jsem døív taky poslouchala (a ještì Electric Light Orchestra)- vùbec se mi nepøeposlouchali. Teï momentálnì už asi 3 roky je moje nejoblíbenìjší písnièka tahle - tu urèitì nikdo neznáte :
http://abcsvatych.com/microClocks-Subvention.mp3

jsem vzdycky mile prekvapen, kdyz si nekdo tveho veku dava takovouto pohodu...ta pisnicka neni napoprve...ale vzdyckynapoprve vim kdyz se me neco dotkne...ten klavir a ten saxik...asi dnes neusnu...jmeno kapely? asi se ze me stane na chvilinku internetovy pirat a pokusim se to nekde stahnout....



je tu nekdo, kdo hraje na afro bubny, bonga nebo perkuse? A je nejlip z brna...docela bych rad chodil z jara hrat ven, ale vsechny co hraji a znam je, huli ganju, tak by to asi nebyla takova pohoda...
Uživatelský avatar
jenaL
Příspěvky: 98
Registrován: pon bře 01, 2004 14:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Knihy ze zahranici

Příspěvek od jenaL »

Alchemist píše:Prosim o radu: knihy tipu "12 Steps to Raw Foods: How to End Your Addiction to Cooked Food - Victoria Boutenko" .... je mozne objednat jen z US nebo je nekde u nas specialni obchudek s touto literaturou?

Diky za info.
muzu ti to dovezt, ale prijizdim az na konci brezna...
Uživatelský avatar
mlejda
Příspěvky: 108
Registrován: ned úno 29, 2004 9:09
Bydliště: vsude doma, doma nejlip
Kontaktovat uživatele:

filmy a hudba

Příspěvek od mlejda »

mulholland drive
butterfly effect
vanilla sky
lost highway
memento

a jen co me ted napadne:
crouching tiger hidden pussy
hero
house of flying daggers
goodfellas
braveheart
point break
dancer in the dark
spalovac mrtvol
pulp fiction
chci shlednout endless summer a endless winter
atd atd atd...

dobra film webpage: www.csfd.cz


bjork, lauryn hill, depeche mode, jamiroquai,
aretha franklin, sinatra, armstrong, ella fitzerald,
obecne soul, jazz, funky, neco z r'n'b,
thievery corp, kruder&dorfmeister,
70's disco! :) uziju si i cradle of filth, rozlicny grind a podobne tvrdarny, atd atd atd.....
z klasiky mahler, janacek, lizst atd a pak samosebou i takovy ty davovky typu smetana, dvorak, mozart, beethoven atd atd.
ted tady hraje v telce enemaman - taky cool. - je to vlastne nakej dlouhej porad o nem se spoustou rozhovoru a musel jsem jeste docela dost upravit svuj nazor na nej.

give it a try..

;)
Uživatelský avatar
mlejda
Příspěvky: 108
Registrován: ned úno 29, 2004 9:09
Bydliště: vsude doma, doma nejlip
Kontaktovat uživatele:

cetba

Příspěvek od mlejda »

Velka Pecet od Oleho (nova anglicka verze je fakt fajnove prepilovana)

clanky z www.kagyu-asia.com - napr. song of mahamudra od tilopy, treti verze prekladu mi sedi nejlip. taky napr. gendun rinpoche fest diktuje.

advice from the lotus born - termas compiled by dakini yeshe tsogyal (specialne songs to 25 disciples a pointing the staff at the old man, ostatni v knizce mohou nekomu hodne prispet a nekomu spis naopak)

songs of spiritual experience - kompilace basni starych buddhistickych mistru joginu

dost zajimavyho cteni je i na www.keithdowman.com



ruce svetla od barbary ann brennan + www.barbarabrennan.com


jinac uz zminovani maly princove a tulaci po hvezdach (london obecne me bavi, nadherne popisuje vztah k zenam)
hermann hesse - stepni vlk
ted ctu the da vinci code od dana browna, pac to tu cte kazdej druhej clovek na ulici a pry je to super. uvidime.

multiorgasmic man by mantak chia a douglas abrams arava
(slecne T. jeste musim podat opozdeny report,ze? :))

noviny a zpravy sleduju. myslim, ze je nezbytny mit prehled, pokud chci opravdu ucine a efektivne fungovat a prispet "svemu okoli". je zajimavy videt, co a stejnych udalostech pisou/rikaji rozlicna media v mezinarodnim meritku i v ramci jedne zeme.
Uživatelský avatar
jenaL
Příspěvky: 98
Registrován: pon bře 01, 2004 14:03
Kontaktovat uživatele:

Re: filmy a hudba

Příspěvek od jenaL »

crouching tiger hidden pussy:)))guys hsptl funky soul....
Uživatelský avatar
chris
Příspěvky: 43
Registrován: sob dub 24, 2004 16:29
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od chris »

Ve film klubu mě nedávno zaujal film "Jeď, řekl" (1970). Režíroval to Jack Nicholson.

Mlejdo, jaktože nemáš mezi hudebníka napsanýho Marwina Gaye? Byl to jeden z největších soulovejch hudebníků.
Danča
Příspěvky: 182
Registrován: ned pro 26, 2004 16:45
Bydliště: Brno

Příspěvek od Danča »

ted ctu the da vinci code od dana browna, pac to tu cte kazdej druhej clovek na ulici a pry je to super. uvidime.
TAk pak dej vědět, jak se ti to líbilo. Už prý to chystají i natočit a hlavní roli chce hrát Tom Hanks. :?
Danča
Příspěvky: 182
Registrován: ned pro 26, 2004 16:45
Bydliště: Brno

Příspěvek od Danča »

Co nějaké české filmy?

Já si z posledních 15 let moc nevyberu, nic co by stálo za koupení vhs a nahrání. Stačí ta každoroční rotace ve všech TV.

Jinak mám ráda:
Svatba jako řemen - to doporučuju všem, skvělé dílko se znamenitými herci, super dialogy, zvláště ten výslech Janžurové na policejní stanici :lol:

Světáci - platí totéž

Taky pár komedií z první republiky, to si někdy pouštím na dobrou noc. Např. Cech panen kutnohorských - tam je tak krásná čeština.

Vlastně jsem si nedávno z TV něco nahrála - Hrdý Budžes!
Uživatelský avatar
jenaL
Příspěvky: 98
Registrován: pon bře 01, 2004 14:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jenaL »

Danèa píše:Co nìjaké èeské filmy?

Já si z posledních 15 let moc nevyberu, nic co by stálo za koupení vhs a nahrání. Staèí ta každoroèní rotace ve všech TV.

Jinak mám ráda:
Svatba jako øemen - to doporuèuju všem, skvìlé dílko se znamenitými herci, super dialogy, zvláštì ten výslech Janžurové na policejní stanici :lol:

Svìtáci - platí totéž

Taky pár komedií z první republiky, to si nìkdy pouštím na dobrou noc. Napø. Cech panen kutnohorských - tam je tak krásná èeština.

Vlastnì jsem si nedávno z TV nìco nahrála - Hrdý Budžes!

tak to pozor...cesky filmy...

je tu milion neastarnoucich klasik od buriana pres ctyri vrazdy staci drahousku az po treba samotare...

ale zna nekdo treba takovej predrevolucni ''KOUR''...?vybornej film....
Uživatelský avatar
chris
Příspěvky: 43
Registrován: sob dub 24, 2004 16:29
Bydliště: Pardubice

afro, bubny atd.

Příspěvek od chris »

Nedavno jsem paril na jednu panev (kuchynskou) supr rytmy. Skoda, ze jsem to nenahral, bo to melo smrnc, ale nemam srovnani. Nejspis upadnu v zapomneni. Byl uz doma se mnou jen pes a nejaci litajici potvory, co nam uziraj potraviny...

Takze Jenal sel bys se mnou parit z jara ven? Ja na panev a Ty...?:-)
Uživatelský avatar
chris
Příspěvky: 43
Registrován: sob dub 24, 2004 16:29
Bydliště: Pardubice

Music

Příspěvek od chris »

Porad be ba Nirvana, i kdyz nejsem skalni fanousek...

Lidi, Banana!!!!!!!!!!! Znate?

Kdyz mam depku tak posloucham stare Priessnitz.... Pak se necejtim tak blbe.

Danca tady zminila Milese Davise. Tak to je jeden z mych nej. Mam jen jedno album a to Kind of Blue Treti pisen miluju.

Tichou Dohodu mam take moc rad. Blanka Srumova -moc, moc rad...:-)

Nedavno jsem vytah stary paky Black Sabbath, coz bylo fajn.

Zeppelini.

Smashing Pumpkins, Zwan.

Texas. Zpevacka - supr!

Lennona. Kdysi byl muj idol.

Harrisona. My sweet lord - bozi, ne?

Roe-deer.

Krystof. fakt me kdysi chytla pisen Obchodnik s destem. ostatni uz min.

Norah Jones. Ma neco do sebe.

Elo.

Marwin Gaye.

Peha.

Kubanske rytmy. Kubansti umelci...

Etc.

Uz musim...
Uživatelský avatar
jenaL
Příspěvky: 98
Registrován: pon bře 01, 2004 14:03
Kontaktovat uživatele:

Re: afro, bubny atd.

Příspěvek od jenaL »

chris píše:Nedavno jsem paril na jednu panev (kuchynskou) supr rytmy. Skoda, ze jsem to nenahral, bo to melo smrnc, ale nemam srovnani. Nejspis upadnu v zapomneni. Byl uz doma se mnou jen pes a nejaci litajici potvory, co nam uziraj potraviny...

Takze Jenal sel bys se mnou parit z jara ven? Ja na panev a Ty...?:-)
tak o to zapomeni me vubec nejde, na buben se neda moc hrat pro nekoho, krome svoji radosti....vlastne me na tom bavi jenom to!!! :)
na panev supr...taky sem doma zkousel hrat na hrnce, takze muzem hodit klidne kuchynsky duet

jen nevim, jak casto si budu moc dovolit zajet z brna do pardubic :lol:

:twisted:
Uživatelský avatar
Alchemist
Příspěvky: 128
Registrován: pon led 24, 2005 12:28
Bydliště: Slany

Re: Knihy ze zahranici

Příspěvek od Alchemist »

jenaL píše:
Alchemist píše:Prosim o radu: knihy tipu "12 Steps to Raw Foods: How to End Your Addiction to Cooked Food - Victoria Boutenko" .... je mozne objednat jen z US nebo je nekde u nas specialni obchudek s touto literaturou?

Diky za info.
muzu ti to dovezt, ale prijizdim az na konci brezna...
To by bylo fajn. Jeste mozna k tomo i "Raw Family". Muzes mi to pak poslat na dobirku. Diky.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

nebo taky třeba Homolkovi na které se dá koukat pořád, pak určitě všechno od svěráka/smoljaka.
nebo Zítra vstanu a opařím se čajem... to má navíc úžqasnou hudbu

celkem to sbírám neb televizi doma nevedeme....
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Kour se snad kazdorocne dava na Streleckym ostrove v ramci toho minifilmovyho festivalu bratri Cadiku...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Raisa
Příspěvky: 128
Registrován: pát říj 01, 2004 21:53
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Raisa »

To Chris : Máš to ale všehochuť ! Ale to ELO, myslíš to samý, co já ? Je možný, že to u nás taky někdo poslouchá ? Když jsem si to stahovala, tak to mělo jen pár uživatelů, a to ještě asi nebyli Češi.
Uživatelský avatar
chris
Příspěvky: 43
Registrován: sob dub 24, 2004 16:29
Bydliště: Pardubice

E.L.O.

Příspěvek od chris »

Raisa píše:To Chris : Máš to ale všehochuť ! Ale to ELO, myslíš to samý, co já ? Je možný, že to u nás taky někdo poslouchá ? Když jsem si to stahovala, tak to mělo jen pár uživatelů, a to ještě asi nebyli Češi.
E.L.O. - Electric Light Orchestra.
Zname pisne: Ticket To The Moon, Don´t Walk Away. Power Of A Milions Lights, Can´t Get It Out Of My Head..

Neznate nekdo skupinu Bandolier?
Uživatelský avatar
chris
Příspěvky: 43
Registrován: sob dub 24, 2004 16:29
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od chris »

Byli tady zminene sk. Cocteau Twins a Chumbawamba.

Ano... :D
Uživatelský avatar
chris
Příspěvky: 43
Registrován: sob dub 24, 2004 16:29
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od chris »

Danča píše:Co nějaké české filmy?

Já si z posledních 15 let moc nevyberu, nic co by stálo za koupení vhs a nahrání. Stačí ta každoroční rotace ve všech TV.

Jinak mám ráda:
Svatba jako řemen - to doporučuju všem, skvělé dílko se znamenitými herci, super dialogy, zvláště ten výslech Janžurové na policejní stanici :lol:

Světáci - platí totéž

Taky pár komedií z první republiky, to si někdy pouštím na dobrou noc. Např. Cech panen kutnohorských - tam je tak krásná čeština.

Vlastně jsem si nedávno z TV něco nahrála - Hrdý Budžes!
Je zajimave Danco, ze mam stejny nazor. Me ty porevolucni filmy nic moc nerikaji.
To ty nektere predlistopadove maji pro me slusnou umeleckou hodnotu, kterou u soucasnych filmu postradam.

Jeste chci napsat par zahranicnich filmu, ktere me nejak oslovili:
Pianistka, Fucking Ämal, 1, 2, 3... - ty drive.
Hotel Splendide, Posledni Samuraj (T.Cruise), Gift (Cate Blanchet)... - v posledni dobe.

Zaujala me spousta filmu na CT 2, ale nevzpomenu si na nazvy.
To plati obecne :( :)
Danča
Příspěvky: 182
Registrován: ned pro 26, 2004 16:45
Bydliště: Brno

Příspěvek od Danča »

Líbí se mi dost kapel z počátku 90. let - tzv. grunge: Pearl Jam, Soundgarden a hlavně Alice In Chains.
Uživatelský avatar
chris
Příspěvky: 43
Registrován: sob dub 24, 2004 16:29
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od chris »

Danča píše:Líbí se mi dost kapel z počátku 90. let - tzv. grunge: Pearl Jam, Soundgarden a hlavně Alice In Chains.
Neznas sk. Puddle of Madd?
Danča
Příspěvky: 182
Registrován: ned pro 26, 2004 16:45
Bydliště: Brno

Příspěvek od Danča »

Znám, ale ráda je nemám, podle mě je to slabý odvar. :wink:
Danča
Příspěvky: 182
Registrován: ned pro 26, 2004 16:45
Bydliště: Brno

Příspěvek od Danča »

Hotel Splendid :lol: - to bylo něco. Jak jen může někdo natočit film o zácpě! Síla! :lol: :lol:
Uživatelský avatar
chris
Příspěvky: 43
Registrován: sob dub 24, 2004 16:29
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od chris »

Nevidel jste nekdo dokument Fahrenheit 9/11? :shock:

V te zaverecne fazi se me spousta veci silne dotykala.

Jen si rikam, zda-li to neni prilis jednostranne. Vzdyt Sadam byl diktator, prokazatelne selektuici nevyhovujici.. Ze by na tohle Mike Moore zapomnel?

Myslite si, ze v te valce jde predevsim o byznys, ropu? Penize az na prvnim miste?
Pokud ano, jak je mozne, ze se tak stalo?
Vzdyt kazdeho promarneneho zivota je skoda, zvlast nevynneho. :(
Uživatelský avatar
chris
Příspěvky: 43
Registrován: sob dub 24, 2004 16:29
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od chris »

Danča píše:Hotel Splendid :lol: - to bylo něco. Jak jen může někdo natočit film o zácpě! Síla! :lol: :lol:
To je sranda nebo si opravdu myslis, ze tam slo o tohle? :)

Me ten film docela zaujal. Pak jsem jedny kamosce napsal:
"Nevidělas film Hotet Splendide (Čt 2 - 12.12. - 1.05 hod), britské absurdní drama o lidech žijících v zajetí jednoho hotelu? Ten film je o lidech, který jsou spoutaní svými návyky, zvyky, které tam zavedla jedna autoritativní žena - bývalá ředitelka toho hotelu. Jendoho dne tam přijde 'svěží vítr" v podobě ženy, která v tom hotelu byla také kdysi na 'zotavení'. Postupem času tam změní atmosféru. Třeba tím, že začne jinak vařit, myslet. Lidé v tom hotelu se uvolní a začnou jinak 'dýchat'. Začnou být konečně svý. Přestanou být v zajetí toho, co se jim předkládalo jako správné. "

Ten film, jak se mi zdalo, byl o zmene, uvolneni, lehkosti v konecnem dusledku. Vsichni muzeme byt v klise. Jde o to chytit ten spravny moment za pacesy a uz ho nepustit, kdyz citime, ze je v nem sila. Na tom se da stavet smerem ke stesti.
Uživatelský avatar
chris
Příspěvky: 43
Registrován: sob dub 24, 2004 16:29
Bydliště: Pardubice

Ceske filmy

Příspěvek od chris »

Z ceskych filmu me hlavne napadaHra o Jablko od Chytilove. :D :lol:

Pred x lety me zaujal Spalovac Mrtvol. Pak s B. Polivkou a A.Goldflamem, kde Bolek hral myslim nejakeho malire... Tusim rok ´87 nebo tak. Ale jiste by se nasli dalsi...
Danča
Příspěvky: 182
Registrován: ned pro 26, 2004 16:45
Bydliště: Brno

Příspěvek od Danča »

chris píše:
Danča píše:Hotel Splendid :lol: - to bylo něco. Jak jen může někdo natočit film o zácpě! Síla! :lol: :lol:
To je sranda nebo si opravdu myslis, ze tam slo o tohle? :)

Ne :roll: , ale to jejich podnikání a hotel vůbec na tom stál.
Uživatelský avatar
smaldas
Příspěvky: 168
Registrován: stř črc 21, 2004 8:45
Bydliště: Scotlandija

Příspěvek od smaldas »

fčíl běží v kinech Projekt 100, doporučuju.. třeba takový Kdo se bojí Virginie Woolfové, od Formana Taking Off.. no kuknite sem: http://www.artfilm.cz/organizace.py?ido ... 0000000438
Uživatelský avatar
chris
Příspěvky: 43
Registrován: sob dub 24, 2004 16:29
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od chris »

Nedele, CT2. nocni filmovy klub, "1,2" - tot je film :)

Mam to nagrany a ja asi nebudu divat. Ja vsak Vam to doporucovat, bo heezkyyy... :D

Potesi buddhisty (takove sympatizanty), bo tam bude videt, co jedna z postav udela, kdyz ma prblemy...

Kuk,
hezky snezi...,
luk
Uživatelský avatar
chris
Příspěvky: 43
Registrován: sob dub 24, 2004 16:29
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od chris »

Johny píše::lol:
Přesně tak, Honzo. Proč bych si měl tlačit do hlavy z miliardy informací zrovna ty, který se právě píšou v novinách, nebo vysílaj v televizi. A ještě k tomu napůl překroucený. Zotročuje a otupuje to mysl, která pak není schopná zdravýho a čistýho úsudku. Člověk potřebuje klid na myšlenkový proces. Jinak ho nenapadne nic jinýho, než tupě následovat většinu. A jsme zas u toho, proč se lidem do hlavy tlačí celej život tolik informací.. Velcí myslitelé minulosti, kdyby žili v dnešní době, by nejspíš nic nevymysleli, protože by jejich myšlenky neustále vyrušoval nikdy nekončící proud krávovin.. :?
:)
Johny, proc jsi tak kriticky a za vsim vidis nejake zlo?

Vzdyt novinarina je urcita duchovni kvalita stojici usili. To, ze ta kvalita je ruznoroda ,ale neznamena "celostni" problem novinariny. Jde jen o to najit si pro sebe tu kvalitu a potesit se, kdyz se chci potesit.
Pokud te tesi neco jineho, fajn.

Me by spis zajimalo, co je za tim. Duchovni kvalita neco stoji a jejim vyrazem je usili a tak nevim, proc to vse, co je za tim kritizovat. Jiste mnozi uctihodni lide vynakladaji do sveho psani nemaly vklad. Ovsem soudit a rozebirat toto je kravina. Jde o to se tim potesit, kdyz je cit pro rozliseni kvality. Tu ma, ale posazenou kazdy jinde...
Uživatelský avatar
chris
Příspěvky: 43
Registrován: sob dub 24, 2004 16:29
Bydliště: Pardubice

oprava casti vety z predchoziho vzkazu...

Příspěvek od chris »

Me by spis zajimalo, co je za tim. Duchovni kvalita neco stoji a ji predchazi usili a tak nevim, proc to vse, co je za tim kritizovat. Jiste mnozi uctihodni lide vynakladaji do sveho psani nemaly vklad. Ovsem soudit a rozebirat toto je kravina. Jde o to se tim potesit, kdyz je cit pro rozliseni kvality. Tu ma, ale posazenou kazdy jinde...
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

Však jasně, myslel jsem to obecně - informační zahlcení, informační chaos, kterej způsobuje zmagoření národa. A bohužel kvůli tomu jen málokdo dokáže poznat to výjmečné, dobré.
Uživatelský avatar
mlejda
Příspěvky: 108
Registrován: ned úno 29, 2004 9:09
Bydliště: vsude doma, doma nejlip
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mlejda »

jeste ze tu mame johnyho, ktery to pozna..
Uživatelský avatar
chris
Příspěvky: 43
Registrován: sob dub 24, 2004 16:29
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od chris »

Johny píše:Však jasně, myslel jsem to obecně - informační zahlcení, informační chaos, kterej způsobuje zmagoření národa. A bohužel kvůli tomu jen málokdo dokáže poznat to výjmečné, dobré.

Muzes prosim uvest konkretni priklad zmagoreni cloveka, lidi v Tvem kontextu?

Nedavno jsem byl na jednom skoleni a povim Ti, ze tam tedy slo o cilene informacni zahlceni (subjektivne...). Me myslenkove pochody nestacili tolik informaci zhodnotit. Ja bych na vstrebani potreboval mnohem vice casu. Jednoduse to byl stres. A to proc? Bud se prizpusobis nebo nazdar...

A co je pro Tebe to vyjimecne dobre oproti treba dobremu? Muzes to nejak upresnit?
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

Zmagoření, no to vzniká, když ti cpou od dětství ve škole milion nesmyslů do hlavy, další milion v televizi, další milion v tisku, no a když vezmeš, že jen základní škola trvá 8 let, pak střední vymývání mozků další 4 a to nejvyšší vymytí po dalších pěti letech to už stojí mnohé zdraví nejenom v mých očích.. Pak se musí chodit do práce a zabývat se celý život nějakou pokud možno opět nesmyslnou činností. A při tom stále nikdy nekončící proud informací a ovlivnňování ze všech stran.
Tyhle informace a činnosti, který člověk "musí" pořád dělat, mu nedovolí přemýšlet, uvědomit si smysl toho všeho, zhodnotit, co je podstatné a co je vůbec pravda.
Přesně, jak to píšeš - stres, nestíháš přemýšlet. A to je skutečně cílené. Copak má někdo zájem na tom, abychom přemýšleli ? Jasně, že ne, alespoň ne svobodně. Když, tak podle toho, jak to někdo chce. Buď se přizpůsobíš programu - naliješ si informace do hlavy a budeš se chovat tak jak se od tebe žádá, nebo jdi jinam, kde ti dají jiný program.
Troufám si říct a vlastně to tady pořád opakuju, že toto je cílené, aby člověk absolutně ztratil sám sebe, aby si ani nevzpomněl kdo je, proč tu vlastně žije. Je to jako když člověk chová ptáčky v kleci, vylíhnou se tam a umírají, po celé generace a nikdy nepoznají svobodu, volnost, vítr, modré nebe, stromy. Nevědí ani co jsou, neznají nic takového a tak po tom ani netouží. Jsou rádi, když dostanou najíst, opakují lidská slova, misto aby zpívali. Nikdy nemohou projevit se ve své kráse, ve své přirozenosti. A nikdy nepoznají štěstí. Budou tím, čím je chce jejich majitel, ale nikdy sami sebou.
Připadá mi to hodně smutné, že vlastně žádný člověk, který se narodí v téhle společnosti nemá šanci zůstat skutečným člověkem, systém ukamenuje jeho přirozenost. A tak stále nikdo neví, co znamená být skutečným člověkem.
Lidská mysl a city - největší energie, kam jí směruje ten, kdo sleduje televizi ? Kdo čte noviny ? Kdo čumí 12 let do tabule, na učitele, do knih a sešitů ? Co může vytvořit mysl těch, kterým se od malička říká - nic nevíš, nic neumíš, nic nesmíš,.. ? A co masy náboženských fanatiků, kam jde jejich psychická energie ?
Je to jasný ? Jde o energii, když ovládneš mysl lidí, vytvoříš program, ovládneš jejich energii a můžeš s ní pracovat. Používat ji pro svoje cíle.
Je potřeba dostat se z tohoto vlivu a pocítit, co je důležité.
I ptáček v kleci někde uvnitř v sobě intuitivně ví, co je jeho přirozeností, jen si to neuvědomuje, a když ho člověk vezme z klece ven, ukáže mu oblohu a řekne leť, on letí.
Ať se všichni takhle probudí a Zem opět rozkvete překrásnou zahradou...
Stepanka
Příspěvky: 1
Registrován: pon úno 28, 2005 1:29
Bydliště: Severni Morava

Příspěvek od Stepanka »

Ahojky lidicky!
Musim se priznat, ze tyhle stranky sleduju uz pekne dlouho, ale zatim jsem nemela potrebu reagovat....az dnes, kdy jsem si precetla prispevek od Johnyho. Velmi dobre napsano a plne s tim vsim souhlasim! Na druhou stranu si vsak uvedomuji, ze to neni jednoduche se vymanit z toho kolotoce... Ale prvni krok jsme jiz udelali - a sice jsme si to uvedomili! Ted uz jen praktikovat na sobe, na nasich detech ... a snad bude nase Zem krasnejsi!
Uživatelský avatar
smaldas
Příspěvky: 168
Registrován: stř črc 21, 2004 8:45
Bydliště: Scotlandija

Příspěvek od smaldas »

Padlé ženy sem kukla teď.. řádně drsný a syrový film.. a dyž si člověk uvědomí že tohle fšechno se dělo :shock: a eště to neni tak dlouho kdy se to dělo..
Uživatelský avatar
chris
Příspěvky: 43
Registrován: sob dub 24, 2004 16:29
Bydliště: Pardubice

Johnymu

Příspěvek od chris »

Ja bych to nevidel, tak vyhrocene. Otazka stoji na tom, jak se Ti vede a jestli to chces zmenit.
Kazdy ve svem levelu nejspis jede na nejakych hodnotach. Kazdy touzi po stesti...
Takze i takovy ptacek v kleci muze prozivat sve stesti, ze zije, i kdyz v zajeti. On nevi, ze muze byt uplne svobodny, ale nema vyhnuti nez spokojeni se se svym stavem. Zivot se nekouka na podminky, ale chce zit. Tak i ten ptacek muze byt svobodny v tom, co ma. A citit se stastne. Je pravda, ze kdyz pozuruju volne zijici ptaky a tak, pocituji radost, ze jsou volni. Zijou si svuj program a neresi to. Jednoduse ziji... Ale tak to dela i ten ptacek v kleci.
Jako v priklade s ptackem, tak i takhle funguje lidska spolecnost. Nekde jsme a nejaci jsme. Jde nam vsak o jedno a to stesti. A tak se v ramci moznosti prizpusobujeme a prozivame sve radosti. A pritom hledame..
Pokud jsme citlivy a snazime se zit dobre, pravda nas myslim nemine. Je to take o tom co nas potka a koho potkame... Je vzdycky mozne, ze se neco podela, ze to podelame. Dokud, ale je nase mysl soudna a my k zivotu pristupujeme odpovedne je velka sance, ze pravdy dosahneme...

Otazky k tvemu prispevku:
Co maji z toho Ti, co podle Tebe ovladaji mysl lidi? Pro me je tohle spanelska vesnice. Nerozumim tomu, ze nekdo muze mit takovou potrebu...
Co je dle Tebe pro cloveka dulezite? Jak zit, abychom pocitovali hluboke stesti? Patrne to tak mas...
Danča
Příspěvky: 182
Registrován: ned pro 26, 2004 16:45
Bydliště: Brno

Příspěvek od Danča »

Ach Johny, neovládá tě nějaká psychóza? :lol: Všichni přece nejsou pitomci, co si neumí vybrat mezi těmi informacemi, které je zajímají a které ne.
Kdo čte noviny ? Kdo čumí 12 let do tabule, na učitele, do knih a sešitů ? Co může vytvořit mysl těch, kterým se od malička říká - nic nevíš, nic neumíš, nic nesmíš,.. ?
Tohle je naprosto přehnané, jestli tobě někdo něco takového říkal, tak mě teda ne. Naštěstí jsem vyrůstala v tolerantním prostředí a kromě nějakého toulání po nocích jsem si prakticky mohla dělat co chtěla. Nikdo mi nic nevnucoval a nevnucuje.
A škola jako taková... Je přece na tobě jak ji pro sebe využiješ. Základní vzdělání rozhodně nikomu neublíží. Gympl byl nuda, zato VŠ mě bavila. Dost jsem si rozšířila obzory a vůbec mě vlastně naučili používat mozek. :lol: Měli jsme perfektní vyučující, takže...
A TV? Je na tobě jestli ji vůbec zapneš, díváš se na filmy na Nově nebo ve Filmovém klubu na čt2. A někdo to bere jen jako odreagování. Moji příbuzní na venkově jsou každý den tak udření z chovu zvířat a všech svých polí, že TV je pro ně jen odpočinek. Nic víc.
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

Já to právě vyhroceně vidím, protože nevěřím, že ptáček v kleci je opravdu šťastný. Jak jsem řekl - možná neví, že je nešťastný, protože štěstí prostě nezná. Ale někde uvnitř po něm touží. Tak jako člověk, který něco hledá, čte knihy o pravdě, o lásce, o cestě, o meditacích,..
A v každé se píše něco jiného. Ale přeci jedno mají společné, knihy všech filosofií a náboženství. Odvádí člověka od toho nejdůležitějšího a tím je materiální svět, příroda, Země. Říkají, že štěstí lze nalést někde jinde.
Ne, já to tak nemám, nejsem šťastný, protože vidím okolo sebe nešťastné lidi a žiju na Zemi, která pláče.
Ale mám radost, že je stále víc těch, kdo k tomu nejsou lhostejní. Těch, kdo se dál nenechají nikým ovládat a jdou tvořit živé obrazy podle svého citu a rozumu.
Ptáš se, co z toho mají.. nevím. Taky to nedokážu pochopit. Zřejmě je zábava, hrát takovou hru. Zvlášť, když vidíš, že vyhráváš. A figurky tě poslouchají aniž o tom vědí, na šachovnici jménem svět. Křesťané se modlí v kostelích, Jehovisti chodí na návštěvy a stojí v metru, kršňáci zpívají mantry, muslimové se vyhazují do povětří, budhisté meditují,... zatím co z továren se stále kouří, v řekách teče páchnoucí voda, lidé se zabíjejí. A děti se učí ve školách stále stejné nesmysly a rodiče stále musí chodit do práce..
Myslíš, že tenhle destruktivní program se vytvořil sám ? Zvykli jsme si na něj. Kdyby se to stalo hned, asi bychom se hodně divili. Ale divokýho koně taky hned nezkrotíš. Postupně přivykáš jeho mysl na novou realitu. A tak se smíří se svým osudem. Se svojí karmou. Ano, mé drahé figurky, smiřte se s tímto světem, jste tu za své hříchy, tak si neztěžujte, buďte pokorní a poslušní, nejste nic. Ale všechno je ve vás, staňte se vším, nehodnoťte tento svět, nevšímejte si citů, jsou iluzí. Já budu zatím všechno řídit !
Jako v pohádce, že ? :D A pak se objeví princezna .. pardon .. poustevnice Anastasia a .. zachrání svět od zlých sil temna :D
Takže nejsem zase tak mimo téma, ne ?? :lol:
Ale dobře, navrhuju pokračovat v odpovídajícím fóru - Anastasia
Tahle pohádka je přeci jen trochu jiná - skutečná.
Uživatelský avatar
Johny
Příspěvky: 566
Registrován: ned úno 29, 2004 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny »

Haha, psychóza, no jasně :lol:
Ty, Dančo a vážně myslíš, že jsi těch 17 let nemohla strávit jinak než chozením do školy ??
Jí vím, co jsem napsal asi naštve mnohé učené mozky :?
Ale já to tak vidím. Celé to rozšiřování obzorů je ve skutečnosti blokování schopností, programování mozku. Sama píšeš, naučili tě používat mozek :lol: ale tak jak potřebují oni.
Sorry :wink: neber to osobně
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Johny, ja souhlasim se vsim, co pises. Presne chapu, co se snazis vyjadrit. Mam stejne vnimani sveta jako Ty. A vim, ze uz je tezke se z toho vysekat. Je to mozne do urcite miry, ale svet je proste uz tak zkazenej, ze to jde sakra tezce :( . Malickou jiskricku vidim v mych detech. Ze az budu mit deti, ze jim muzu predat ten muj pohled na svet a muzu jim ukazat ten smer.
Vim, ze nejlepsi by bylo, ucit je sama doma (nepoustet je do skoly), nechat je co nejblize prirode (napr. zit nekde v horach, treba i bez civilizace) - proste aby se ucili, to co ma smysl a ne ty nesmysly, co do nas tlaci spolecnost.... proste dat jim do zakladu to, co nebylo dano nam.
Jenze, kdyz si to potom proberu dopodrobna, tak citim, ze je nemuzu uplne takhle odtrhnout od te spolecnosti, ze na to nemam pravo, nasmerovat je uplne jinam, nez jde spolecnost a pokrok... Protoze mam pocit, ze bych je tim mohla vychovat tak, ze by byli vicemene odlouceni,, protoze by si s nikym nerozumeli. Byli by pro ostatni neco jako podivini. Vpodstate tady jen tak placam takove myslenky, ktere me cas od casu napadaji. Mam strach, ze ten nas svet je uz moc daleko na te spatne ceste a ze ja nemam silu to zmenit.
Uživatelský avatar
mlejda
Příspěvky: 108
Registrován: ned úno 29, 2004 9:09
Bydliště: vsude doma, doma nejlip
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mlejda »

oh my gosh... :lol: , johny, ty ses fakt jelito...
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Johny, RadkoS - vidím to podobně. Otázka je, jak se z toho dostat ven. Vydělat milion, koupit usedlost v lese, či na louce a začít tam hospodařit a žít podle svého? Člověk je ale součástí sppolečnosti. Možná bychom ji tím pomohli - pokud bychom šli příkladem. Včera jsme se o tom bavili se Zdeňkem. Je to problém. Pojdme se spíše bavit jak z toho ven. Já osobně pochybuji, že někdy najdu sílu tento krok udělat. Nevím, ted žiju tak, že si připadám jak ten hovnivár co tlačí tu kuličku před sebou dál a dál. A ta kulička je stále těžší a těžší. Zbavím se ji někdy? Jsou chvíle kdy jsem šťasten a kdy ne. Ale zaplatpanbuh za ty šťastné chvilky - si říkám.
Nevědomost je tak lehká!
Odpovědět