Komare

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Komare

Příspěvek od Xion »

Dal som vyhladavat komare, a nenaslo mi ziadnu samostatnu temu, tak zakladam. :-)

Zaujimalo by ma, ci niekto nepozna nieco efektivne proti komarom, ze sa to da do okna/ k oknu a oni na to narazia ako na neviditelnu barieru a neprejdu. Viem, ze sietka na komare je idealna, ale mam jedno okno v kuchyni, a je malicke, a uz beztak sa mi zle vetra. Keby existovalo nieco, co by vypustalo nejake vypary, ktore ich odpudzuju a proste tym malym oknom nepreleti, bolo by to super.
Mozno nejaka kvetina, mozno nejaka nadoba plna eterickeho oleja. Kludne aj v nejakom BIO shope odporucte, pokial s tym mate kladne skusenosti. Najlepsie nieco trvacne, o co sa nemusim stale starat a zalievat to, inak to zoschne. :-)

Nieco take na mole totiz mam, je to sietkovy vak, plny nejakych vonavych veci, tusim levandula je vnutri a uz to funguje vysa roka a skutocne to skrinu ochrani pred molami.
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Komare

Příspěvek od hugo »

Já komáry ignoruju a zatím to funguje :-)
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Komare

Příspěvek od Panda »

Nebude fungovat česnek do okna, když funguje na klíšťata? Jinak existují myslím ještě ultrazvukové odpuzovače.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Komare

Příspěvek od rudo »

elektronicke odpudzovace su dobra srarndam niektore aj funguju a niektore su podvod, v podstate asi najlepsie zhrnutie bolo ze ked mas taky co funguje a zavesis si ho v panelaku do okna, tak si nevlietmu do tvojho ale vlietnu radsej do susedovho.

ak si vsak na seba zavesis taku elektronicku hracku a vydas sa do prirody medzi hejna komarov... (:-)
5 2 8
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Komare

Příspěvek od Fiona »

na komary levandule :) kytka pod oknem se postara o to aby zrovna tim oknem nelitali dovnitr, levandulovy olej vmichany do kosmeticke smesi na osobni pouziti funguje jako repelent.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Komare

Příspěvek od Xion »

Fiona píše:na komary levandule :) kytka pod oknem se postara o to aby zrovna tim oknem nelitali dovnitr, levandulovy olej vmichany do kosmeticke smesi na osobni pouziti funguje jako repelent.
Diky, skusim nieco pohladat na tej bazi.
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Komare

Příspěvek od Xion »

Fiona píše:na komary levandule :) kytka pod oknem se postara o to aby zrovna tim oknem nelitali dovnitr, levandulovy olej vmichany do kosmeticke smesi na osobni pouziti funguje jako repelent.
Tak som nieco hladal a nasiel som toto
http://www.ehow.com/how-does_4570450_la ... itoes.html

cize vyzera, ze nie ze ich odpudzuje, ale nachvilu im zablokuje cuch, a tak nezautocia. To ale nemusi znamenat, ze nenalietaju cez to okno do bytu (napriklad za svetlom), len su chvilu bez cuchu, a tak sa nebudu pokusat bodat. Navyse, ako tam spominaju, olej rychlo prcha, cize to bude treba stale znovu a znovu pouzivat.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Komare

Příspěvek od buc11 »

Xion píše:Dal som vyhladavat komare, a nenaslo mi ziadnu samostatnu temu, tak zakladam. :-)

Zaujimalo by ma, ci niekto nepozna nieco efektivne proti komarom, ze sa to da do okna/ k oknu a oni na to narazia ako na neviditelnu barieru a neprejdu. Viem, ze sietka na komare je idealna, ale mam jedno okno v kuchyni, a je malicke, a uz beztak sa mi zle vetra. Keby existovalo nieco, co by vypustalo nejake vypary, ktore ich odpudzuju a proste tym malym oknom nepreleti, bolo by to super.
Mozno nejaka kvetina, mozno nejaka nadoba plna eterickeho oleja. Kludne aj v nejakom BIO shope odporucte, pokial s tym mate kladne skusenosti. Najlepsie nieco trvacne, o co sa nemusim stale starat a zalievat to, inak to zoschne. :-)

Nieco take na mole totiz mam, je to sietkovy vak, plny nejakych vonavych veci, tusim levandula je vnutri a uz to funguje vysa roka a skutocne to skrinu ochrani pred molami.
přesťahovať z blavy
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Komare

Příspěvek od Samira »

Neviem, ci to uz niekto neporadil, ale mne znizila pocet komarov v izbe miska s vodou, do nej nasypat klinceky (hrebicky) - to korenie, co sa dava do kompotov, alebo vareneho vina. (Btw - ja ho pouzivam namiesto tic-tac.) Nezabudnut obcas doliat vodu, vyparuje sa. Misku umiestni do okna, pripadne este jednu k svojej posteli. Nie, nefunguje to na 100%, ale fakt ich vletelo menej.
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Komare

Příspěvek od Xion »

Samira píše:Neviem, ci to uz niekto neporadil, ale mne znizila pocet komarov v izbe miska s vodou, do nej nasypat klinceky (hrebicky) - to korenie, co sa dava do kompotov, alebo vareneho vina. (Btw - ja ho pouzivam namiesto tic-tac.) Nezabudnut obcas doliat vodu, vyparuje sa. Misku umiestni do okna, pripadne este jednu k svojej posteli. Nie, nefunguje to na 100%, ale fakt ich vletelo menej.
Vyskusam. Klincekmi sa cistim od parazitov, takze mam spravene dobre zasoby. ;-)
Ja ich skusim aj pomlet, mozno to vylepsi efekt.
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: Komare

Příspěvek od ajla »

Já jsem četla, že rozmarýn a skořicová silice odpuzuje hmyz, na mne moc nejdou, prý jdou víc na toho, kdo má v krvi málo vitamínů B.
Odpovědět