Čakry,jak docilit energeticke rovnovahy

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Čakry,jak docilit energeticke rovnovahy

Příspěvek od Marci »

Toto tema se natuklo ve vlakne pust a protoze si myslim,ze by mohlo zajimat vice lidi a nenasla jsem adekvatni vlakno zakladam toto nove.

S energetickou nerovnovahou se sama potykam uz radu let. Mam velice slabou jednu konkretni cakru. Myslela jsem si,ze by treba dlouhe pusty (21 a vice dni)mohly pomoci,ale to se nestalo. Relativne nedavno jsem navstivila Indiany v Amazonii,kde se po urcitych ritualech me cakry krasne sladily a ja konecne citila privaly energie tam,kde drive byla "cerna dira". Jeste asi rok predtim jsem chodila cvicit Qi gong, a asi po mesici jsem citila tez,ze se dostavuji "zaskuby" energie. Ale nemela jsem cas v tom pokracovat.
kdyz to tedy shrnu,tak nez se clovek nauci pracovat sam se svym energetickym systemem ,tak mu muzou hodne pomoci urcite techniky. Podle sve zkusenosti hodnotim,ze nerychlejsi dosazeni vysledku prislo pomoci piti liany smrti; vyrovnani cakralniho systemu lecitelem; dobijeni se v pyramide. Bohuzel si to clovek neudrzi naporad,ale alespon jsem zazila jake to je,kdyz to vsechno funguje jak ma a proto,kdyz se pri meditacich blizim temto stavum,vim,ze jdou veci dobre.
Pomalejsi ale trvalejsi cesta je napr. formou jiz zminenych cviceni qi gong, pripadne 5 tibetanu(coz rikaji jini ze svych zkusenosti), meditaci.
Zajimaly by mne zkusenosti ostatnich.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Čakry,jak docilit energeticke rovnovahy

Příspěvek od cepheus »

Maria píše: Bohuzel si to clovek neudrzi naporad,ale alespon jsem zazila jake to je,kdyz to vsechno funguje jak ma a proto,kdyz se pri meditacich blizim temto stavum,vim,ze jdou veci dobre.
Pomalejsi ale trvalejsi cesta je napr. formou jiz zminenych cviceni qi gong, pripadne 5 tibetanu(coz rikaji jini ze svych zkusenosti), meditaci.
Zajimaly by mne zkusenosti ostatnich.
Maria, slusi se podekovat ze jsi reagovala na prosby ostatnich, cize neber moji namitku opet jako utok, diky.
K veci - neni ale presne toto co popisujes a o cem Pavel Macha pise v souvislosti s breathariany a uz psal na vice ruznych mistech, ze sice pust je beh na delsi trat, ale jsi "u toho" a vis jak jsi toho dosahla a neni absolutne pro Tebe problem to nahodit kdykoli zpet do harmonie ?
O nahozeni nirvany a harmonie caker drogami jako docasny a neregulerne docileny stav (v podstate "dobyvani se k Bohu nasilim ci oklikou") taky psal PavelM uz pred vice jak 7 lety na serveru pust.cz.
Nemam sice ani jednu primou zkusenost jako on ani jako Ty cize se muzu jen dohadovat, ale asi bych si do svych caker nikym cizim sahat nedal, radsi si pockam na prihodnejsi chvili a cilene na tom zapracuju pri nekterem z pristich pustu, ktere budu provadet tak jeko tak.

Kód: Vybrat vše

Elektro auto příkladem 
Pro lepší pochopení breathariánství jeden příklad v obraze. Máte auto, které je napájeno ze slunečních kolektorů které má na střeše. Protože jste kolektory dlouho neumývali, nasedal na ně prach a proto přestaly vyrábět energii. Auto přestalo jet. Zavolali jste mechanika, ten pouze očistil kolektory od nánosu prachu a auto vesele jezdí dále. Přesně tohle se stane, pokud Vám Vaše tělo a jeho čakrální systém vyčistí někdo jiný, kdo tomu rozumí. Sice to zafunguje, ale Vy nevíte proč – “nebyli jste při tom”, nemáte znalosti jak na to. Chvilku Vám to bude fungovat, pak se čakry “zapráší” a dostanete obyčejný hlad, nebo Vás to přestane bavit, protože breathariánství samo o sobě do života člověku vůbec nic nepřináší. Nicméně vědět, že to funguje i na mém fyzickém těle, je rozhodně příjemné vědění a věnovat tomu léta zkoušení a bádání stojí za to.
Cely text : http://makrobiotika.co.uk/?page_id=28
Jeste prosim pro doplneni, kolika 21 a vice pusty jsi se o harmonizaci caker puvodne pokousela nez jsi dosla k zaveru ze to nejde ? Diky.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Čakry,jak docilit energeticke rovnovahy

Příspěvek od Jindra »

Maria díky za založení tohoto vlákna. Toto téma mne celkem zajímá, zatím o tom vím prd, budu to tu rád sledovat. Semtam jsem něco víceméně souvisejícího myslím četl u Šárky a nedávno jsem pořídil na radu Pavla knihu Kundalini a čakry, tak do toho snad pomalu zabřednu taky. Znovu dík.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Čakry,jak docilit energeticke rovnovahy

Příspěvek od rudo »

Maria vdaka za tuto temu

na 5 tibetanov su vzdy len pozitivne referencie, ja som sa zatialk nejako nedostal k tomu aby som sa im venoval.
Osobne ked mam obdobia ze robim jogu intenzivnejsie, tak mi vyhovuje jedna z variant pozdravu slnku. Niekedy mam zaujimave skusenosti ked robim tie zostavu v kuse dokola ako meditaciu, velmi pomaly a nevnimam co robim, casto zostanem v pozicii dlho kym ma to zas posunie dalej atd.
Inokedy mam obdobie ked robim dokola zostavy pozdravu slnka ako tvrdy atleticky trenink, relativne rychlo s maz susterdeim na svaly a snazim sa to robit v kuse dlho

oba pristupy posobia na cakralny system, neviem to porovnat a necham svoju intuiciu rozhodnut kedy ako.

take cvicenie mozem robit len na hladno, rano pred prvym jedlom, teraz ked idem na system bez sacharidov budem skusat ci mi to pojde aj pocas dna po jedlach.
5 2 8
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Čakry,jak docilit energeticke rovnovahy

Příspěvek od PavelM »

Bohuzel si to clovek neudrzi naporad,ale alespon jsem zazila jake to je,kdyz to vsechno funguje jak ma a proto,kdyz se pri meditacich blizim temto stavum,vim,ze jdou veci dobre.
Všechny tyto berličky mají jen jeden jediný následek: Obrovské zklamání potom, když se to ztratí a Vy se do toho stavu nedokážete dostat znovu sami. To je tak, když to za Vás udělá někdo jiný. Bohu žel, velice často to má za následek ztrátu smyslu života, propad alkoholu nebo drogám.

- nikdy nepřijměte pomoc v tomto směru, až to odezní, budete litovat, budete hledat jinou zkratku, nebo se stanete na šamanovi závislí

- rozumní jako Jindra si koupí knihu o čakrách, smíří se s tím, že na tom bude muset nějaký čas dělat denně, než se to naučí tak dokonale, že každou nerovnováhu srovná lousknutím prstu za několik sekund.

- musíte to VIDĚT musíte získat vhled, musíte ty proocesy vidět, poznat a až pak je ovládnete.. A tím pádem i sami sebe a zbytek svého života, který pak nebude zcela jiných kvalit..

- musíte být zdraví - v zdravém těle zdravý duch. Nerovnováha nemoc vstupuje do těla ústy - jídlem. To je stará známá věc. Je potřeba se naučit s jídlem perfektně zacházet a tím zajistit, aby tělo nekladlo překážku meditacím a koncentracím.

- smiřte se s tím, že je to moc práce, ale stojí TO ZA TO a když TO najdete, máte to jednou provždy a je to něco, co si sebou vezmete do dalšího života.
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
melikana
Příspěvky: 41
Registrován: čtv kvě 06, 2004 20:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Čakry,jak docilit energeticke rovnovahy

Příspěvek od melikana »

Nikdo za tebe nic neudělá. Šaman funguje jako učitel ve škole. Sedí a hlídá, to je vše. Jestli je ajuhaska, čakruna a další zkratka ? Možná ano, ale jen pro toho, kdo k tomu (svým uvědomněním) již dospěl, pro ostatní to samozřejmě může znamenat zklamání atd. jak píšeš, ale to i půst a spousta dalších cest.
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Čakry,jak docilit energeticke rovnovahy

Příspěvek od Marci »

melikana píše:Nikdo za tebe nic neudělá. Šaman funguje jako učitel ve škole. Sedí a hlídá, to je vše. Jestli je ajuhaska, čakruna a další zkratka ? Možná ano, ale jen pro toho, kdo k tomu (svým uvědomněním) již dospěl, pro ostatní to samozřejmě může znamenat zklamání atd. jak píšeš, ale to i půst a spousta dalších cest.
Jo toje fakt. Ay. neni zadna zkratka ve smyslu,ze si clovek neco obejde. Je to spis veliky katalyzator. Jedinec si u toho dost protrpi,nekdo jen fyzicky jiny i psychicky. Ale stoji to za to,za par hodin se jeden nauci vic nez za desitky let zivota,coz je teda mazec. A zklamani se rozhodne nedostavuje,pac to prozreni v cloveku zustane a v mnohem ho posune. Diky A. jsem se posunula napr.v meditacich o mile daleko. Co povazuji za velmi zajimave,ze indiani si nepredavaji znalosti a vedomosti z generace na generaci. Vsechny sve znalosti ziskavaji prave od teto rostliny pripadne od tabaku. Ale to uz jsem fakt hodne odbocila od tematu :D
Ostatne,koho to zajima odkazuji napr. na dokumenty od Poltikoviče. A toho,kdo si mysli,ze jde o drogu(ale nejde) na knihu Jeremyho Narbyho,kde je to pomerne dobre popsano.
..............
Jeste bych chtela dodat,ze po asi 10 ritualech s ayahuascou se lze(dle sdeleni jinych lidi)do medidativnich stavu dostat bez namahy a rychle (samozrejme jiz bez tohoto napoje). Ja sama mam za sebou jen ritualy 4 a tak mam "jen" zkusenost uvedenou o chlup vyse. Nechci zabrednout do ayahuascy vice proto, ze pro nasince to neni prilis schudny zpusob a i ja se chci posouvat v mezidobi.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Čakry,jak docilit energeticke rovnovahy

Příspěvek od cepheus »

Samozrejme z toho co uz vim tak to nejsou v tom smyslu co do nas huci alopaticka veda (jako synteticke drogy) v tom smyslu, ze vyvolavaji fyzickou zavislost, to je blbost.
Ale je to porad nahrazka (berlicka) a psychiku to nasinci naborit muze. Cize Maru souhlas.
Jeste k tem meditacim a brzde jidlem.
To malo co uz mam vyzkousene zase na vlastni kuzi koresponduje s Rudovym poznatkem, ze nejlepe meditovat je pred jidlem (na lacno).
A jeste lepe na Pavlovu radu kdysi kdyz jsme zacinali s imaginaci tak jeden den pustu byl znacka ideal, (coz je v podstate to same co ma vyzkousene rudo) cize taky souhlas, muzu doporucit.
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Čakry,jak docilit energeticke rovnovahy

Příspěvek od Marci »

cepheus píše: Ale je to porad nahrazka (berlicka) a psychiku to nasinci naborit muze.
"Berlicka" uprimne,tohle slovo fakt rada nemam. Jednak proto,ze citim ze,tim ego jaksi rozdeluje,kdo je podle nej "na vysi" a kdo neni a druhak, se proste bez pomucek nemuzeme pri svem vyvoji obejit. Jeste jsem nepotkala v zivote cloveka,ktery se narodil a hned chodil,mluvil,myslel, byl ve stavu rozsireneho vedomi(na pozadani),umel cist a psat apod.
Takze ja osobne proste pouzivam "berlicky",protoze je potrebuju k tomu,ze mi umoznuji preklenout se do vyssi dovednosti.Pouzivam je,vim o tom a nestydim se za to.
Kdyz jsem se ucila chodit,pridrzovala jsem se ceho se dalo; kdyz jsem se ucila jezdit na kole,byla jsem stastna za pridavna kolecka; kdyz jsem se snazila vylecit a posunout o zdibec ve sve duchovni casti poslouzil mi jako berlicka pust(nekdo ho pouziva k tomu,aby se pracne dostal do stavu rozsireneho vedomi na hranici vyhladoveni,pricemz jinemu se to dari lusknutim prstu a s plnym zaludkem). Ti lide,kteri umi v sobe aktivizovat prirozene uzdravujici procesy tak mocne,jako napr pri pustu,to zvladaji s prehledem i bez nej a treba lide plne napojeni na energii vesmiru,by se tomuhle vsemu mohli jen smat,jelikoz jimi prochazi sila nejsilnejsi (kupodivu se nevysmivaji,protoze disponuji velkou pokorou,titernym egem a velkou moudrosti).
Pri meditaci si nekdo pomaha hudbou, vyprazdnenym zaludkem, sezenim v pyramide....
:wink:
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Čakry,jak docilit energeticke rovnovahy

Příspěvek od PavelM »

pro ostatní to samozřejmě může znamenat zklamání atd. jak píšeš, ale to i půst a spousta dalších cest.
Tohle je podstatná věta ze všech příspěvků. Kdo je ten, kdo určí kde si? Jak zjistíš, že zrovna TY nebudeš jednou litovat žes po berličkách sáhla? Pozor na tyto věci, tohle je velmi vysoko zavěšené lanko na druhý břeh ze kterého lze velice lehce spadnout do propasti. S osobním posunem se musí srovnat obě "já" malé-ego i to velké JÁ pochopení celku. Berličky ukáží velké já, ale nezjistí, že to pochopí malé já, sžije se s tím a bude nově nabyté poznatky schopno používat v reálném životě. Je to to samé jako u půstu. Houby platný je Vám půst na klinice nebo někde v poustevně. Když se vrátíte mezi lidi, tvrdě narazíte už ve své vlastní rodině. Proto se musí půst a všechny tyto věci dělat pomalu a postupně v naturálním domácím prostředí a přizpůsobovat si jej postupně. Ti lidi co si na Vás zvyknou, jsou skuteční kamarádi, zbytek nestál za slovo a můžeme být rádi, že nad Vámi zlomil hůl a zády Vás pomlouvá. A světe div se, ty "tmavší" nahradí nové - "světlejší" lidé se s stejným zájmem a to velice rychle. Znovu opakuji, berličky jsou nebezpečné zkratky, urychlují proces, nerozpouští malé "já" a to rychlokvašce následně značně komplikuje život. Je to obyčejná karma - pokud něco urychlíte - drogou, šamanem atd, jinde ztratíte... Pokud chcete aby Vám poznání a nabité schopnosti zůstaly, je potřeba jít širokou cestou. Znovu opakuji, půst je ideální a nejstarší cesta - prvních 21 Vám dá čisté a zdravé tělo, druhá půlka do 40 Vám dá trpělivost a vůli. To je vše co na další cestu potřebujete. Absolutně čistá, ba nejčistší pomůcka k osvícení jaká existuje. Mária argumetuje typickým argumentem: Urychlilo mě to. Blbost! Od jisté úrovně čas NENÍ a rychlost počít se složkou času - takže nemůže být ani rychlost, ani nějaké urychlení.. A od toho se odvíjí další atributy - kde není čas, tam není stres atd atd...... :idea: Druhá blbost je vedoucí šaman. Je to samé, jako když sedíš za volantem, máš zavázané oči a spolujezdec Ti diktuje, kdy máš otočit volantem, abyste si nerozbili hubu oba :)) Pěkná kravina že áno.. Vybudujte si vhled sami a postupně, je to nespolehlivější a nejbezpečnější cesta. Vše co získáte,Vám zůstane na trvalo - karma Vás nevrátí zpět.
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Čakry,jak docilit energeticke rovnovahy

Příspěvek od Marci »

Podivej se Pavle,ty mas tuto linii cesty a premysleni a ja ji nesdilim a ani s ni nesouhlasim. Predevsim proto,ze je cela rada cest,ktere vedou k stejnemu vysledku (a ja z principu neodsuzuji ty ktere neznam z vlastni zkusenosti) a take proto,ze vidim co to s tebou dela (a pokud bych dnes s pustem zacinala,byl by si pro me vylozene odstrasujici pripad).
No a kdyz porovnam rychlost vyvoje a hloubku pochopeni (pri dvou mnou prozitych zkusenosti) pust:ayah.,tak je to jako kdyby mne pust naucil abecedu, a ayah mi dala knihy.
Ze zacatku to me ego vyhodnotilo tak,ze je to vlastne k pustujicimu desne nespravedlive,jak velke usili musi vyvinout a jak relativne malo dostane (nakonec jsem to uzavrela s tim,ze ego nema pravo cokoliv hodnotit).
Pri aya.si clovek taky uzije fyzickeho utrpeni,ale trva to par hodin. Je uzasne prozit co jsme schopni vnimat,zazivat i s jakou bleskovou rychlosti jsme schopni se ucit,kdyz ego neni.
Je to tak intezivni "prace",ze se to neda popsat. Dam nejaky pitomy priklad, nekdo by mi ukazal obrazek Spanelska a ja ve vterine umela spanelsky, rozumela mentalite spanela,umela citit jako spanel, znala vsechny chute smysly uchopitelne (jidlo,emoce,vzduch ...),cvak a dalsi obrazek ..... Kupodivu se v tom clovek neztrati,ale
na ruznych prikladech zacne chapat. No,to moje vysvetleni je teda hodne kostrbate. Ale nejsem v tom sama :lol:
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Čakry,jak docilit energeticke rovnovahy

Příspěvek od Zdeníno »

Maria píše:nekdo by mi ukazal obrazek Spanelska a ja ve vterine umela spanelsky, rozumela mentalite spanela,umela citit jako spanel, znala vsechny chute smysly uchopitelne (jidlo,emoce,vzduch ...),cvak a dalsi obrazek .....
Něco podobného (v menší intenzitě) uměli realizovat uspaní lidé Bř. Kafky, pokud (po létech cvičení) se mu je podařilo uspat do nejhlubší úrovně hypnotického spánku. Zřejmě podobné (nebo i větší) schopnosti budou mít i nehmotné bytosti. Ale ani to např. Světlonoše neuchránilo před pádem do pekla.

Ego má mnoho vrstev a dokáže se mistrně metamorfózovat, aby se zachránilo a kolo karmy roztočilo. Konec tomu může učinit jen smrt ega, čili i konec jeho úžasných (mnohdy pracně získaných) unikátních schopností. Na západě nejznámějším toho příkladem je Ježíš Nazaretský, ten totální looser, kterého na kříži nakonec opustil i Bůh sám, který ho poslal a se kterým byl Jedno.
Bez ukřižování ale nemůže být zmrtvýchvstání.

Ale kdopak by se o to staral, vždyť umět rázem španělsky, tybrďo... ;)
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Čakry,jak docilit energeticke rovnovahy

Příspěvek od PavelM »

Podivej se Pavle,ty mas tuto linii cesty a premysleni a ja ji nesdilim a ani s ni nesouhlasim. Predevšim proto,ze je cela rada cest, ktere vedou k stejnemu vysledku
Myslím, vlastně jsem si 100% jist, že Tě teď Máří mám na lopatě. Napiš nám sem přesně, co je ten stejný výsledek. Přesně definuj, čeho jsem tedy dosáhl svou cestou a čeho se snažíš dosáhnout Ty až ještě jednou navštívíš svého šamana a doděláš u něj poslední lekce. Jaká je TVOJE představa o konečném cíli? Pakliže tvrdíš že Tvoje cesta přes šamany přivede lidi ke stejnému výsledku, musíš mít to poznání a musíš mít o konečném cíli naprosto jasnou představu.
Tak?
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Čakry,jak docilit energeticke rovnovahy

Příspěvek od rudo »

a rozumiet si okamzite s kazdou spanielkou, to by bolo (vratane juhoamericaniek) :wink:

aky je rozdiel medzi cyklistom co sa v detstve ucil biciglovat s pomocnymi koleckami a cyklistom kto s ucil biciglovat bez pomocncy koleciet ?
obidvaja sa biciglovat nauzcili a ich sucasne cyklo umenie a vykonnost voebc nezavisia od toho ako sa to kedysi ucili.

jeden z nich ma spomienky na pomocne kolecka a ten prvy den ked rodicia kolecka odmontovali dole
druhy z nich ma spomienky na odrete kolena a lakte
5 2 8
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Čakry,jak docilit energeticke rovnovahy

Příspěvek od PavelM »

aky je rozdiel medzi cyklistom co sa v detstve ucil biciglovat s pomocnymi koleckami a cyklistom kto s ucil biciglovat bez pomocncy koleciet ?
obidvaja sa biciglovat nauzcili a ich sucasne cyklo umenie a vykonnost voebc nezavisia od toho ako sa to kedysi ucili.
Žádný a jeto naprosto správně. Oba totiž přesně věděli, co je jejich cílem = umět jezdit. Teď čekáme na Máří až nám poví co je jejím cílem a co bylo mojim cílem když to tak dobře ví >:-)
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Čakry,jak docilit energeticke rovnovahy

Příspěvek od Fiona »

Pavle, jsi se nechtene prozradil. Ted uz o tobe vsichni vime ze jsi zla jezibaba a taky vsichni vime jake umysly muze mit takova jezibaba s Marenkou i s Jenickem (ne ze bys to popiral). Take vime jak takova pohadka konciva, bacha na Jenicky, obcas maji za usima :) Nejde ani tak o uspech lopatoveho marketingu, jako spis o destinaci jezibaby... byt ji, ve vlastnim zajmu uberu ohen v peci... tak na 80, sauna je zdrava vec, nekdy clovek ma co vypotit ;)

K cakram: opravdu se daji roztocit rozlicnymi zpusoby. Co potrebuje jeden je pro druheho slabe kafe a nebude moc fungovat. Co potrebuje druhy by prvniho mohlo treba i zabit. Radsi ani nebudu zverejnovat co pomohlo mne :mrgreen: Aby to nahodou nejaky blbec nenasledoval a neprivodil si uraz na moje konto. Guru budu nejdriv tak za 25 let, do te doby me radsi neposlouchejte :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Čakry,jak docilit energeticke rovnovahy

Příspěvek od rudo »

Fiona

:wink: (:-)

tak mam podozrenie ze ta tvoja metoda je pre deti nevhodna :P
5 2 8
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Čakry,jak docilit energeticke rovnovahy

Příspěvek od dgm »

Rudo, zrovna jsem si pri cteni Fiony rikala, jak by vypadal muj popis :mrgreen: :wink:
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Čakry,jak docilit energeticke rovnovahy

Příspěvek od rudo »

teda baby s vami je srandy

tantra je mojmu srdcu najblizsie nabozenstvo :idea:
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Čakry,jak docilit energeticke rovnovahy

Příspěvek od cepheus »

Bum do cela ! Kdybych jenom tusil ze se da prosukat ke zdravi, nic jinyho bych asi uz nedelal, jsem ja to ale stoupa, kdepak nezrat a kdyz tak jenom zeleny .. :D)))
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Čakry,jak docilit energeticke rovnovahy

Příspěvek od Marci »

PavelM píše:
Podivej se Pavle,ty mas tuto linii cesty a premysleni a ja ji nesdilim a ani s ni nesouhlasim. Predevšim proto,ze je cela rada cest, ktere vedou k stejnemu vysledku
Myslím, vlastně jsem si 100% jist, že Tě teď Máří mám na lopatě. Napiš nám sem přesně, co je ten stejný výsledek. Přesně definuj, čeho jsem tedy dosáhl svou cestou a čeho se snažíš dosáhnout Ty až ještě jednou navštívíš svého šamana a doděláš u něj poslední lekce. Jaká je TVOJE představa o konečném cíli? Pakliže tvrdíš že Tvoje cesta přes šamany přivede lidi ke stejnému výsledku, musíš mít to poznání a musíš mít o konečném cíli naprosto jasnou představu.
Tak?
Na lopate si me klidne mej,kdyz to tak vnimas a potrebujes. Me je to celkem jedno.
Porovnala jsem ziskane zkusenosti z pustu a ay. a uz se k tomu nebudu vracet,jelikoz to neni to co je predmetem meho zajmu a kvuli cemu jsem zakladala toto tema. A mym cilem? Je a proto jsem v tomto vlaknu, dozvedet se vice o jinychzpusobech a technikach ci
si povymenovat zazitky a info.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Čakry,jak docilit energeticke rovnovahy

Příspěvek od Marci »

Skoda,ze se Fiona ci DGM nechteji podelit. Tim vice to podnecuje mou zvedavost :lol:
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Čakry,jak docilit energeticke rovnovahy

Příspěvek od PavelM »

A mym cilem? Je a proto jsem v tomto vlaknu, dozvedet se vice o jinychzpusobech a technikach ci
si povymenovat zazitky a info.
No takže klasická zvědavá baba co neví co hledá. Tak příště netvrď, že se dá dosáhnout stejného cíle, když nevíš o čem mluvíš :roll:
Pavle, jsi se nechtene prozradil. Ted uz o tobe vsichni vime ze jsi zla jezibaba - ve vlastnim zajmu uberu ohen v peci... tak na 80, sauna je zdrava vec, nekdy clovek ma co vypotit
Naprosto správně Fiono! Jsem zlá čarodějnice a neuberu ji ani stupínek! Když něco dělám, tak na 100% - žádných 80 aby se to jen spotilo a nebylo z toho řádnej var. Tobě by se to tak líbilo? >:-) A jednou a pořádně to stačí Rudo (:-)
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Čakry,jak docilit energeticke rovnovahy

Příspěvek od rudo »

Maria píše:Skoda,ze se Fiona ci DGM nechteji podelit. Tim vice to podnecuje mou zvedavost :lol:
:delicacy:
5 2 8
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Čakry,jak docilit energeticke rovnovahy

Příspěvek od mira »

Z toho až dlouhodobě a po špíčkách běhá mrázek po čakrách, když pilot píše, že má někoho na lopatě! To by mohlo výrazně snížit zájem o letenky! :o
Všeho s mírou.
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Čakry,jak docilit energeticke rovnovahy

Příspěvek od PavelM »

Z toho až dlouhodobě a po špíčkách běhá mrázek po čakrách, když pilot píše, že má někoho na lopatě! To by mohlo výrazně snížit zájem o letenky!
To Tebe nemusí vzrušovat páč ty žádný čakry přece nemáš. Ty máš básnický střevo >:-)
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Čakry,jak docilit energeticke rovnovahy

Příspěvek od mira »

Opravdu, v mládí mi byl diagnostikován zánět, ale byl rozehnán ledem a tak mi naneštěstí nebylo operativně odňato, a tedy snad ani narušeny rychle se pohybující víry kónického tvaru, které asi přece nevlastním, ale mohu si zatočit dřevěnou káčou, co potom drží energetickou rovnováhu a to i bez hlubších znalostí jógy.
Všeho s mírou.
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Čakry,jak docilit energeticke rovnovahy

Příspěvek od PavelM »

Vidíš vidíš a sme u jádra pudla! Ono toho ledu zcela jistě použili moc!! Zmrazili v Tobě schopnost vidět v každym, i tom pro Cepha nejhoršim Rudovi, božskou jiskru :)) Hochu vůbec Ti nezávidim, máš docela seriozní problém.... Máš jediný štěstí v neštěstí, že Tvoje drahá polovička je na tom o oktávu lépěji >:-)
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Čakry,jak docilit energeticke rovnovahy

Příspěvek od Marci »

Vcera vecer mi omylem dcera malem prerazila nosni prepazku.Kdyz jsem pak asi pul hodiny na to zacla delat meditaci,tak jsem se jen divila,jak mnou energie silne litala. No ,doufam,ze pro dalsi zazitky si nebudu muset nechat po kazde dat do drzky :lol:
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Čakry,jak docilit energeticke rovnovahy

Příspěvek od Jindra »

Maria píše:Vcera vecer mi omylem dcera malem prerazila nosni prepazku.Kdyz jsem pak asi pul hodiny na to zacla delat meditaci,tak jsem se jen divila,jak mnou energie silne litala
absolutně si to nedovedu představit... zatím neznám, neumím... malinko napiš, co s Tebou energie dělala... to jako že naražený nos bolí víc/míň nebo naopak něco úplně jiného jinde...?
možná se ptám blbě... no aspoň je vidět, že v tomhle vlákně jsem "mimo", ale tím spíš to tu sleduju, abych poznal nepoznané
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Čakry,jak docilit energeticke rovnovahy

Příspěvek od PavelM »

Nic si z toho nedělej, jste mimo oba naprosto stejně:
Kdyz jsem pak asi pul hodiny na to zacla delat meditaci,tak jsem se jen divila,jak mnou energie silne litala

Meditace je stav nečinnosti. Už sám název "meditace" je v konfliktu s tím, co má za cíl popsat. Meditovat, konat, dělat meditaci, je do nebe volající nesmysl. Chci li vidět energie, musím se na ně koncentrovat. Naopak, jestliže vidím energie a ty mě zujmou natolik, že je pozoruji a tedy se na ně koncentruji, pak mám k meditaci asi tak daleko, jako z Prahy do Bratislavy >:-) To máš tak, když se necháš do těchto věcí vtáhnout šamanem v pralese bez jakékoliv přípravy. Pak se nesmíš divit, že nevíš co vidíš a netušíš co se s Tebou děje. Nevím li co se se mnou děje, blbost je pak ještě o tom někomu něco vyprávět, superdrzost o tom někoho poučovat. Čakrální systém je každého soukromá a intimní věc. Není to nic pro sdílení na veřejnosti nebo vzájemné veřejné porovnávání. Je to samé, jako kdyby nám tu Máří vyprávěla, že si na pindě vyholuje proužek a má trojky kozy :mrgreen: Proč jí asi DGM a Fiona neodpovída? Hádej 2x.. Pro Máří a Jindru a všechny další koho tohle zajímá to máme teoreticky rozebrané tady http://www.pust.cz/forum/viewtopic.php?f=4&t=138 Opakuji, praxe je každého soukromá a intimní věc.
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Čakry,jak docilit energeticke rovnovahy

Příspěvek od Marci »

Jindra píše:
Maria píše:Vcera vecer mi omylem dcera malem prerazila nosni prepazku.Kdyz jsem pak asi pul hodiny na to zacla delat meditaci,tak jsem se jen divila,jak mnou energie silne litala
absolutně si to nedovedu představit... zatím neznám, neumím... malinko napiš, co s Tebou energie dělala... to jako že naražený nos bolí víc/míň nebo naopak něco úplně jiného jinde...?
možná se ptám blbě... no aspoň je vidět, že v tomhle vlákně jsem "mimo", ale tím spíš to tu sleduju, abych poznal nepoznané
No spis,jsem si myslela,ze budu mit problem se koncentrovat na nic,kvuli te bolesti. A prekvapilo mne,ze to tak vubec nebylo. A energie mnou zacla proudit mnohem drive nez normalne. No ja mam u toho pocit,jak kdybych se napojila do nabijecky 220 :lol: Neco podobneho jako kdyz si clovek lehne do pyramidy,ale tam muze pasivne lezet a nedelat nic. Coz taky nejni k zahozeni.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Čakry,jak docilit energeticke rovnovahy

Příspěvek od PavelM »

No spis,jsem si myslela,ze budu mit problem se koncentrovat na nic,kvuli te bolesti.
Sakra ženská drž už klapačku a čti!!! :mrgreen: Jak se můžeš koncentrovat na nic? Nic je přece nic ne? Jak se na to můžeš koncentrovat, když je to nic? Kup si KaČ nebo jinou knihu o čakrách, nauč se přivést do harmonie jednu čakru po druhé a z toho pak vyplyne celková harmonie celé Tvojí osobnosti. To co tu předvádíš, je cesta do pekel pro Tebe samotnou a návod na hru s ohněm pro zdejší čtenáře. Pokud budeš touto cestou pokračovat, skončíš v blázinci. Sorry,ale seš dobrej odstrašující příklad jak se to nemá dělat. Zatahni ruční brzdu, zastav, čti, nastuduj si to a pak pokračuj dál..

Podívej jak Tě vidí druzí zdejší co to tu sledují - není to z mé hlavy ale je to naprosto správný závěr:
Máří žije v ducho-ezo-byznyse- který se k Pravdě přibližuje asi tak jak si popsal Praha-Blava ... má v tom super hokej že by se za to nemuseli stydět ani v NHL!
Naposledy upravil(a) PavelM dne úte kvě 15, 2012 20:39, celkem upraveno 2 x.
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Čakry,jak docilit energeticke rovnovahy

Příspěvek od Marci »

Smerem k me osobne se zbytecne namahas,mne tvoje nazory nezajimaji.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Čakry,jak docilit energeticke rovnovahy

Příspěvek od PavelM »

Smerem k me osobne se zbytecne namahas,mne tvoje nazory nezajimaji.
To je naprosto typická reakce člověka zmagořeného šamanem. Nepřekvapuje mě to, setkal jsem se s tím několikráte v literatuře i v realitě. Přeji Ti, aby ses z té iluze probudila co nejdříve a našla správnou cestu. Ostatní důrazně varuju, aby nedopadli jako Ty.
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Čakry,jak docilit energeticke rovnovahy

Příspěvek od Marci »

Pro me proste nejsi vhodna osoba na jakoukoliv radu.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Čakry,jak docilit energeticke rovnovahy

Příspěvek od PavelM »

Pro me proste nejsi vhodna osoba na jakoukoliv radu.
Viz výše - naprosto přesně chápu proč. Lidem, kteří se vydali tvou cestou, většinou žádná rada už nepomůže...
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Čakry,jak docilit energeticke rovnovahy

Příspěvek od rudo »

z jogy pozname dychove cvicenie roznymi sposobmi ako sa dycha a vydychuje cez jednu nosnu dierku, stimuluje sa tym nervova sustava kazda dierka (myslim nosna prasaci) ma inu ulohu a striedanim stimulacie vdychom a vydychom sa navysuje energie ale aj dosahuje rovnovaha.

pecka do nosa mohla sposobit nahodou spravnu aktivaciu pripadne akesi odblokovanie nejakeho bloku.

asi preto su boxeristi a hokejisti taki frajeri s roztocenymi cakrami a chlapi podvedome intuitivne vedeli preco chodia do krcmy ocakavajuc nastartovanie systemu
5 2 8
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Čakry,jak docilit energeticke rovnovahy

Příspěvek od Marci »

PavelM píše:
Pro me proste nejsi vhodna osoba na jakoukoliv radu.
Viz výše - naprosto přesně chápu proč. Lidem, kteří se vydali tvou cestou, většinou žádná rada už nepomůže...
Tento postoj k tve osobe uz mam hodne dlouho(nekolik let),takze nechapes vubec nic,s cakrama to nema nic spolecneho.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Čakry,jak docilit energeticke rovnovahy

Příspěvek od Marci »

rudo píše:z jogy pozname dychove cvicenie roznymi sposobmi ako sa dycha a vydychuje cez jednu nosnu dierku, stimuluje sa tym nervova sustava kazda dierka (myslim nosna prasaci) ma inu ulohu a striedanim stimulacie vdychom a vydychom sa navysuje energie ale aj dosahuje rovnovaha.

pecka do nosa mohla sposobit nahodou spravnu aktivaciu pripadne akesi odblokovanie nejakeho bloku.

asi preto su boxeristi a hokejisti taki frajeri s roztocenymi cakrami a chlapi podvedome intuitivne vedeli preco chodia do krcmy ocakavajuc nastartovanie systemu

Tak to je dobre :lol: :lol:
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Čakry,jak docilit energeticke rovnovahy

Příspěvek od Marci »

Tahle stranka se mi libi,ze je pekne prehledna,jestli je taky pravdiva to teda nevim 8)
http://www.uspesne.eu/clanek-system-caker/34/
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Čakry,jak docilit energeticke rovnovahy

Příspěvek od mira »

PavelM píše: Pro Máří a Jindru a všechny další koho tohle zajímá to máme teoreticky rozebrané tady http://www.pust.cz/forum/viewtopic.php?f=4&t=138
Někdo to tam tak rozebral, že už to nedal dohromady :arrow: http://www.videoworldonline.eu/video/5g ... ornik.html
Všeho s mírou.
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Čakry,jak docilit energeticke rovnovahy

Příspěvek od PavelM »

Tento postoj k tve osobe uz mam hodne dlouho(nekolik let),takze nechapes vubec nic,s cakrama to nema nic spolecneho.
To je naprosto správný a logický závěr. Máme k tomu totiž naprosto opačný přístup

- Ty hledáš zkratky, nic o tom nevíš, chceš všechno hned, skočíš na špek prvnímu šamanovi a zaplatíš za to cokoliv, třeba i svým zdravím a životem. A to vůbec nejhorší, a ještě k tomu bezpáteřně navádíš i druhé lidi.

- jsem pravým opakem, nic z toho děláš a předvádíš, bych si nikdy netroufl......
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Čakry,jak docilit energeticke rovnovahy

Příspěvek od dgm »

Jenom chci uvest na pravou miru a na obhajobu Marie, ze je nespravedlive ji davat zrovna me za vzor v mlceni. Pro me je intimni temer vse, pocinaje ... a konce snad i cislem bot. Pode meho mineni jsem se tu v predchozim svem prispevku uz i tak ohledne caker rozpovidala az az...
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Čakry,jak docilit energeticke rovnovahy

Příspěvek od Marci »

PavelM píše:
Tento postoj k tve osobe uz mam hodne dlouho(nekolik let),takze nechapes vubec nic,s cakrama to nema nic spolecneho.
To je naprosto správný a logický závěr. Máme k tomu totiž naprosto opačný přístup

- Ty hledáš zkratky, nic o tom nevíš, chceš všechno hned, skočíš na špek prvnímu šamanovi a zaplatíš za to cokoliv, třeba i svým zdravím a životem. A to vůbec nejhorší, a ještě k tomu bezpáteřně navádíš i druhé lidi.

- jsem pravým opakem, nic z toho děláš a předvádíš, bych si nikdy netroufl......
Clovek,ktery by mel vyzarovat soulad,ale krici z nej zbytnele ego (zavislost, panovacnost, pycha,arogance ...) tedy velice silna energeticka disharmonie, neni nic pro mne.
Pokud jsi takovy uz byl predtim,nez si se sebou zacal neco delat nebo jsi to nabyl cestou je jedno,oboji je pro mne jen dukazem,ze jsi neco hodne podelal. Takze misto,aby ses zabyval mnou, bys ten cas mohl lepe vyuzit a venovat ho sobe, myslim,ze Ti ho uz moc nezbyva (pokud se to napravit jeste vubec da).
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Čakry,jak docilit energeticke rovnovahy

Příspěvek od cepheus »

Maria píše:Clovek,ktery by mel vyzarovat soulad,ale krici z nej zbytnele ego (zavislost, panovacnost, pycha,arogance ...) tedy velice silna energeticka disharmonie, neni nic pro mne.
Mila, skromna, vyladena, nezbytnela, nearogantni Marenko !:)
Ponechme stranou Machu, na ktereho vyjedes jako baracuda (byk na cerveny hadr je slaby vyraz) pokazde kdyz se tu kdekoli na foru objevi, ale co treba Tvoje (a moje) ego ?
Muzu vedet co vyzaruje z Tebe, kdyz jsi se mi na moji nedavnou omluvu Tobe do SZ (blb jsem naznal, ze jsem cosi vuci Tobe zrejme prehnal a snazil se Ti omluvit) ani nenamahala nacmarat aspon nejakou odpoved, treba jdi do xxxxxx (haje) nebo tak neco ?
Co Tobe po liane tak uzasne harmonizovane, nearogantni a zarici souladem branilo mi odpovedet ?
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Čakry,jak docilit energeticke rovnovahy

Příspěvek od Marci »

cepheus píše:
Maria píše:Clovek,ktery by mel vyzarovat soulad,ale krici z nej zbytnele ego (zavislost, panovacnost, pycha,arogance ...) tedy velice silna energeticka disharmonie, neni nic pro mne.
Mila, skromna, vyladena, nezbytnela, nearogantni Marenko !:)
Ponechme stranou Machu, na ktereho vyjedes jako baracuda (byk na cerveny hadr je slaby vyraz) pokazde kdyz se tu kdekoli na foru objevi, ale co treba Tvoje (a moje) ego ?
Muzu vedet co vyzaruje z Tebe, kdyz jsi se mi na moji nedavnou omluvu Tobe do SZ (blb jsem naznal, ze jsem cosi vuci Tobe zrejme prehnal a snazil se Ti omluvit) ani nenamahala nacmarat aspon nejakou odpoved, treba jdi do xxxxxx (haje) nebo tak neco ?
Co Tobe po liane tak uzasne harmonizovane, nearogantni a zarici souladem branilo mi odpovedet ?
Jednoduche, chtela jsem chvili pockat,zda omluva (ze dne 31.3.2012) byla gesto nebo jsi se chytl za nos a opravdu zmenil .Bohuzel tve chovani i k ostatnim zde,mi jasne dalo najevo,ze ke zmene nedoslo (kvuli tvemu chovani jsem si vsimla,ze si te rada lidi dokonce dala na black list). Nejsem tu od toho,abych nekoho "vychovavala",ale nikdo me nemuze nutit si nechat cokoliv vnucovat. Vypady Machy ci tvoje na mou osobu stale ignoruji a vzdy se moje diskuse drzi argumentu a faktu.
Oba tuto odpoved berte,jako mou posledni reakci na Vas zde. Nechci svuj cas travit malichernostmi.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Čakry,jak docilit energeticke rovnovahy

Příspěvek od Zdeníno »

PavelM píše:Jak se můžeš koncentrovat na nic? Nic je přece nic ne? Jak se na to můžeš koncentrovat, když je to nic?
Koncentrovat se na nic v běžné mluvě vyjadřuje nemožnost koncentrace neboli roztěkanost.

Koncentrace na nic ale také může znamenat koncentraci bez předmětu koncentrace, což je koncentrace značně pokročilá. Nutně ji předchází koncentrace předmětová, kdy je mysl schopna se soustředit na nějaký předmět a neodbíhat od něj příliš.
PavelM
Příspěvky: 1524
Registrován: sob led 21, 2012 15:35

Re: Čakry,jak docilit energeticke rovnovahy

Příspěvek od PavelM »

Zdeníno:
Koncentrovat se na nic v běžné mluvě vyjadřuje nemožnost koncentrace neboli roztěkanost.
Koncentrace na nic ale také může znamenat koncentraci bez předmětu koncentrace, což je koncentrace značně pokročilá. Nutně ji předchází koncentrace předmětová, kdy je mysl schopna se soustředit na nějaký předmět a neodbíhat od něj příliš.
Koncentrace na nic je totální nesmysl. V češtině máme pro stav který máš na mysli pojem BYTÍ Dosáhnout bytí bez koncentrace na něj je velice vysoký cíl. Cesta k němu je dlouhá avšak stojí za to. K dosažení stavu bytí bez nutnosti meditace nebo koncentrace je potřeba spoustu podmínek. Jednou z nich je i jídlo, což je téma tohoto serveru . Vitariánovi to jde lépe než makrobiotikovi. Takže plus pro tento server.
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Čakry,jak docilit energeticke rovnovahy

Příspěvek od Zdeníno »

PavelM píše:Koncentrace na nic je totální nesmysl. V češtině máme pro stav který máš na mysli pojem BYTÍ
Bytí je objekt, čili pak se jedná o koncentraci objektovou. Ta je jistě užitečná, avšak subjekt není objekt, čili v koncentraci objektové není předmětem koncentrace.
Buddhisté proto zavedli pojem prázdnoty (nicu).
Odpovědět