nízkosacharidová strava

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od Jindra »

Veet píše:Tak dneska jsem po měsíci a půl nízkosacharidovou stravu ukončil. Poslední dobou jsem byl často unavenej a cítil jsem že to není ono. Dneska jsem začal den s hruškou a jablky a cítím se skvěle
dej hrušku jabko a jeď nízkosacharid dál, to se přece nevylučuje
při tom je přece nízký přísun sacharidů, nikoli žádný (ikdyž i ta varianta "zcela bez" je možná, jasně)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Veet
Příspěvky: 24
Registrován: pon úno 17, 2014 18:53
Bydliště: Pelhřimov

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od Veet »

(Prevazne) cestna cyklistika, vsak? Lebo MTB - to by bolo uplne obdivuhodne? Ak cestna, tak predpokladam ze vacsinou dlhe trate. A na nich vacsinou roviny? Ci kopce?
Ano převážně silniční. Na MTB jsem jezdil spíš jen závody a trénoval občas, cca 2000 Km. No a většinou kopečky, přece jen jsem z Vysočiny. A nevím co je na tom obdivuhodného. Kluci z týmu mají i dvakrát větší nájezd kilometrů.
Pocul si o nejakom vrcharovi alebo MTBajkerovi, ktory by pri porovnatelnych km za rok dokazal fungovat na nizkosacharidovej strave?
Ak ano, zistil si si ako to robi? Napr. kolko net carbs a bielkovin/kg hmotnosti ma priemerne denne v strave? A kedy casuje (a ake) jedlo?
Bud tento sport na nizkosacharidovej naozaj vseobecne nejde, alebo si niekde robil nieco zle. Co myslis?
Nic jsem nezkoumal. Takže je dost pravděpodobné, že jsem dělal chyby. Teď jsem do stravy zařadil i ovoce a funguje skvěle, takže už nic neřeším :)
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od Dano »

Veet píše:
(Prevazne) cestna cyklistika, vsak? Lebo MTB - to by bolo uplne obdivuhodne...
Ano převážně silniční. Na MTB jsem jezdil spíš jen závody a trénoval občas, cca 2000 Km. No a většinou kopečky, přece jen jsem z Vysočiny. A nevím co je na tom obdivuhodného. Kluci z týmu mají i dvakrát větší nájezd kilometrů.
Ak stretnem niekoho, kto robi rocne 8000km len na horskom bajku v terene tak ho budem obdivovat jednoducho preto, lebo viem aka drina to je v porovnani s cestnou cyklistikou. Rovnake km na ceste na galuske sa daju najazdnit predsalen vyrazne lahsie a za vyrazne kratsiu dobu.
Veet píše:...je dost pravděpodobné, že jsem dělal chyby. Teď jsem do stravy zařadil i ovoce a funguje skvěle, takže už nic neřeším :)
To ti verim, s ovocim mam aj ja amater na bajku v kopcoch svoje skusenosti. Ovocie ma skvelu chut ale co je este dolezitejsie - neskutocne rychlo sa travi, je z neho dostatok cistej vody, a... zaroven aj vykonneho ucinneho paliva tak potrebneho v kopcoch. = Vlastne ako intervalovy trening, clovek najskor slusne maka, potom vypali este viac ked sa stvera do kopca na maximalnych tepoch, po jeho zdolani sa pokracuje uz "len" rychlo, casto tazko zabera aj v zjazdoch... a cele sa to 100x v roznom poradi meni/opakuje.

Zaujimalo ma len, ako tento narocny sport robia nizkosacharidaci. Nerozumiem tomu vobec ale tipujem, ze zrejme z casu na cas (rozhodne nie kazdy den) "podvadzaju" nejakym velkym vysokosacharidovym jedlom. V paleo komunite to volaju carb up. Aby doplnili glykogenove zasoby, ktore v terene minaju tak rychlo.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od cepheus »

By me zajimalo proc se porad resi diety stylem ode zdi ke zdi a jedni druhe maji za "obcasne" podvodniky, ale aspon je tu nejaka sranda :) .
Rudo zase nadava 30bananarum, ze "podvadzaju", to je spravna prdel tady :D .
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od s.arik »

Dočetla jsem knihu Moderné paleo, díky Jindrovi za tip.
Při čtení jsem si dost poslintala klávesnici nad obrázky různého masa, uáááá :D
Prezentované teorie se mi celkem líbily, akorát škoda, že pomlouvají mé oblíbené mléko (laktozu, kasein, lektiny), bohužel nejspíše mají pravdu...

Je fajn, že zdůrazňují význam zeleniny, že paleo není masová, ale především zeleninová dieta s tuky a bílkovinami k tomu. Dbají na výběr zdrojových potravin a jejich kvalitu.

Co mi tam naprosto chybělo/vadilo:
- doporučené množství bílkovin, nebylo tam ani orientační, stejně jako doporučené množství tuku na den. Nepočítám recepty, mluvím o teoretické části. Z jiných zdrojů beru za své 1 - 2 g bílkovin denně na kilo tělesné váhy.
- pomlouvání rostlinných omega-3, např. ALA ze lnu, prý snižuje množství vhodnější DHA a EPA v těle, nevšimla jsem si nějakých dalších zdůvodnění nebo odkazů na studie.
- úplně pominuli semínka typu mák, slunečnice, dýňové...psali něco jen o oříškách. Přitom semínka jí myslím hodně lidí, co zavadili o "zdravé" stravování, tak by se slušelo minimálně uvést obsah sacharidů, příp. doporučená množství, omezení, máčení, klíčení (o klíčcích taky ani písmeno).
- u masných výrobků řešili škodlivý obsah mouky, škrobu, éček, ale úplně zamlčeli fakt, že samotné uzení vytváří v mase škodliviny. Obecně to na mne bylo málo vitariánské, jako by bylo jedno, jestli maso dvě hodiny peču, griluju, vařím, dusím nebo smažím, hlavně že tam nepřidám mouku.
- totéž u zeleniny, souhlasím, že lepší smažená než vůbec žádná, ale vliv druhu a délky tepelné úpravy na obsah živin a antioxidantů by podle mne v žádné zdravovýživové knize neměl chybět.

Celkově hezké a inspirativní, dá se říct, že teda jím "klasické paleo", akorát s podstatně menším podílem masa než uvádí jejich příkladový jídelníček. A rostlinné i živočišné suroviny mám hlavně syrové příp. šetrně tepelně zpracované, ne smaženiny/pečeniny/uzeniny 3x denně.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od Standa K. »

Jindra píše:
Veet píše:Tak dneska jsem po měsíci a půl nízkosacharidovou stravu ukončil. Poslední dobou jsem byl často unavenej a cítil jsem že to není ono. Dneska jsem začal den s hruškou a jablky a cítím se skvěle
dej hrušku jabko a jeď nízkosacharid dál, to se přece nevylučuje
při tom je přece nízký přísun sacharidů, nikoli žádný (ikdyž i ta varianta "zcela bez" je možná, jasně)
jak já tomu teda rozumím :
1/ no já bych šel tak max. (při běžném provozu) do těch bobulovin, před větším fyzickým výkonem jak píše rudo i do ostatního ovoce (vzápětí dojde ke spálení sacharidů fyzickým pohybem takže v poho)
2/ měsíc a půl a únava ? podle mně zcela normální stav, já prvních 14 dnů lezl jak lemra, důchodci mi "brali roha" a hodně dlouho to pak doznívalo....
3/ Jindro - jak to máš ty, snad jsi se taky nedal na NS, nebo zatím tak testuješ ?? :-)
4/ a pozor varianta "zcela bez" je tak iba len půst, i při ketogenní variantě NS těch necelých 50 gr. konzumuješ...
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od Standa K. »

Dano píše:Nerozumiem tomu vobec ale tipujem, ze zrejme z casu na cas (rozhodne nie kazdy den) "podvadzaju" nejakym velkym vysokosacharidovym jedlom. V paleo komunite to volaju carb up. Aby doplnili glykogenove zasoby, ktore v terene minaju tak rychlo.
zatím žádný velký fyzický zátěže neprovozuju... nějaký delší větší fyzický výkon je defakto nepřirozený, nikdo takovou bláhovost v přírodě nedělá... ale je-li nutno na oltář civilizace a např. rodinného života se takto angažovat tak nějaké ty sacharidy (ovoce) předem budou řešením...
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

kniha Moderne paleo

Příspěvek od Dano »

s.arik píše:Dočetla jsem knihu Moderné paleo
Ja som ju precital pred pred par mesiacmi. Spominam si, ze nie je napisana zle (pre paleo chtivych ludi je podla mna vyborna). Ale mam z nej velmi podobne dojmy ako ty.

To je asi tym, ze sme citali aj Howella, Gersona, Walkera ai., o tom, ze aj cerstvost a hlavne sposob (ne)upravy (ci stupen de-natur-acie) potravin ma vplyv na obsah dolezitych mikrozivin ci na druhej strane obsah skodlivych latok. Ostatne stravovacie smery na to moc nehladia.

A to je este nic. Spomenutu knihu napisali, bez urazky, laici. (Obdivujem ich zanietenie, precital som toho dost na ich webe). Laici.. myslim v porovnani s takym RNDr. Johannes F. Coy-om, biologom, vedcom, objavitelom isteho genu, vlastnikom patentu krvneho testu na ten gen. Kniha od nasich je v porovnani s tou jeho Aktívne proti rakovine: Nový pohľad na výživu (Ako zastaviť rakovinový gén), ces.: Vyzivou proti rakovine / (Jak zastavit rakovinový gen) naozaj vyborna. Coy-ovej sa da toho vytknut este viac. Beruc do uvahy aj to, kto je pod nou podpisany. Vyskumnik by az take nezmysly podla mna nemal sirit.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od Jindra »

Standa K. píše:3/ Jindro - jak to máš ty, snad jsi se taky nedal na NS, nebo zatím tak testuješ ?
Stando seriozně s tím koketuju,
asi takhle - snažím se jet NS, ale sacharidy jsem jen "slepě" výrazně omezil. Tím "slepě" mám na mysli to, že to exaktně nesleduju, takže nevím, jestli už to NS je nebo není, ale ty doby, kdy jsem denně valil kvanta cukru (banány, mrkvová ščáva, med, datle apod.) jsou pryč, takže příjem cukrů jsem výýýrazně omezil
dneska když už dávám něco sladkýho, tak zásadně s nějakou brzdou cukrů, aby výrazně nekolísal krevní cukr
ale jestli jsem "spadl" až na NS nevim, nemíním to propočítávat, na to dlabu

jó ten web o paleu to zajímavej, akorát nevím, jestli je to jako teda fakt přirozený nebo ne, jak se tam píše, ale asi jo - je to tam celkem věrohodně popsaný, celkem mi to přijde logický, že dřív člověk to sladký do sebe fakt tolik moc nevalil

P.S. kdyby k životu stačila směs lněného oleje a mletého lněného semínka, tak bych mohl bejt na NS okamžitě. Tohle totiž tááák miluju :delicacy:
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od Jindra »

s.arik píše:Co mi tam naprosto chybělo/vadilo:
- doporučené množství bílkovin, nebylo tam ani orientační, stejně jako doporučené množství tuku na den
třeba mně tam tohle nechybí, protože zelenina obsahuje jak tuk, tam aminokyseliny a jelikož příroda je moudrá, vím, že je tam obého tak akorát, abych neměl deficity
idyž teda při dnešním přechemizovaným zemědělství je tam těchhle živin rozhodně zlomek oproti stavu před sto lety :-(
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: kniha Moderne paleo

Příspěvek od Jindra »

Dano píše:Spomenutu knihu napisali, bez urazky, laici... myslim v porovnani s takym RNDr. Johannes F. Coy-om, biologom, vedcom, objavitelom isteho genu, vlastnikom patentu krvneho testu na ten gen
Dano souhlas
a si představ, zrovna dneska mne napadlo Johannesovi zase mailnout, co na NS říká. To by se mu přece mělo líbit, vždyť ta jeho skvělá knížka je taky vcelku NS
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

kto nie je laik, tak je nutne akceptovany oficialnym vzdelavanym systemom a cim ma viac pismenok pred menom a za menom, tym usilovnejsie musel dokazovat ze plne akceptoval ideologiu IG Farben a je vernym sluhom WHO.

Takze kniha ma moze zaujimat len ak je od cisteho cloveka teda z hladiska sluzobnej hodnosti laik.

clovek co rozmysla len v rovine sportovy vykon==spotreba glykogenu, samozrejme nemoze rozmyslat v inej rovine a tak vsade halda glykon jeho tajomne doplnanie a pocas vykonu len prelievane cukru priamo zo zaludku do pracujucich svalov.

prana lokomotiva neveri dieselovej ze si taajne nehadze do kotla uhlia a drevo a dieselova zase neveri parnej ze si tajne necucua z nafty.

a co si o obich mysli elektricka?

z pozicie magnetickeho vlaku je to sranda ked sa elektricke lokomotivy dohaduju ci lepsie na jednosmerny alebo na striedavy.

otazky o podvadzani sa opakuju v kazdom stravovacom smere, napriklad preco najvacsi ovocicnar poodvadza taak ze zozrere tajne falsu tahini = cisty tuk, ale ako guru to ziakom zakazuje?


svaly skutocnee pretrenovaho aa vykonneho tukovo plaicieho sportovca su velmi stihle a male na pohlad aj na objem, pretoze nie su nafuknute glykogenom a nemaju ani potrebu skladovat splodiny ako laktat

aj procyklistika ponuka priklady, kde vidime masivne nohy ale aj tenucke nozicky akoby patrili nejakej anorektockej pubertacke a hla zatuial tie tenke mozicky dokazu tocit pedalmi aj tak ze nad nimi kraluje vrsok tela obleceny v zltom tricku
ovse tie tenke mozicky nejdu do sprinterskych subojov, sprinty su na TdF len pre cukrarov
5 2 8
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

nízkosacharidová strava

Příspěvek od Janek »

s.arik píše: Co mi tam naprosto chybělo/vadilo:
- doporučené množství bílkovin, nebylo tam ani orientační, stejně jako doporučené množství tuku na den
To je podle mne podle vydane energie, dej si to do souvislosti s Cinskou studii :) v interpretaci paleolistu :-) podle me, pokud energii na vykon nepotrebujes, nepotrebujes ani maso.

Mimochodem, sede jsou teorie a zeleny strom zivota: krevni kupiny: http://www.sysifos.cz/index.php?id=slov ... ED+skupiny

Take jsem si v minulm stoleti myslel, ze Adamo ma pravdu, uz si to nemyslim
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od s.arik »

Jindra píše:
s.arik píše:Co mi tam naprosto chybělo/vadilo:
- doporučené množství bílkovin, nebylo tam ani orientační, stejně jako doporučené množství tuku na den
třeba mně tam tohle nechybí, protože zelenina obsahuje jak tuk, tam aminokyseliny a jelikož příroda je moudrá, vím, že je tam obého tak akorát, abych neměl deficity
idyž teda při dnešním přechemizovaným zemědělství je tam těchhle živin rozhodně zlomek oproti stavu před sto lety :-(
tos mě rozesmál.
u mé maličkosti mi samozřejmě nejde o deficity, ale o přežírání se, určitě mám každý den více než gram bílkovin na kilo váhy, možná někdy i dvojnásobek nebo trojnásobek...a zajímá mne názor jiných, jaké množství je zdravé a jaké už játra a ledviny nemístně zatěžuje.
jenom zeleninou se nedokážu živit ani den, natož rok...

a lněný olej nemám, ale mletý len/mák/kokos s rozpuštěným máslem je počítám podobná lahůdka :delicacy: miluju tuky!
škoda, že v semínkách jsou ty inhibitory a fytáty a máčené/klíčené to nikdy nechutná tak famózně, jako suché mletí a následné promaštění ještě dalším tukem!

Dano, díky za ten tvůj článek, úplně mi unikl, čas od času chodím i na hlavní stránku, ale většinou jen fórum, chyba.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

nízkosacharidová strava

Příspěvek od Janek »

Kolik ti je? V 25 letech jsem take chtel vedet, jake jidlo je zdrave, dnes se myslim shodneme, ze zadne, ale cim mene, tim lepe :-) aneb v malem mnozstv

i v libovolnych davkach :-) a bazeni po chutich je treba leciti - pokud mas problem s vahou, jednoduse ne-zer, to 100% zabere :-) ze studii myslim plyne, ze nejvic se dozivali ti, kdo nemeli nadbytku jidla, ale dostatku pohybu :-). Pozitky z hodne jidla=zkraceni zivota. Ty znas nekoho, kdo se preziral a ve zdravi dosel vysokeho veku? Imho zavislost jako kazda jina: http://www.drnespor.eu/addictcz.html
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od s.arik »

Je mi 29, hubnutí neřeším (spíše by mi jedno dvě kila navrch slušela víc) a mírnit se v objemech moc nehodlám, jsem hedonista. Když už se přežírám :delicacy: zajímá mne, na čem to tělo ještě tak pojede nejdéle a nejlépe.

Ale žádné trýznění se, spíše zábava...sledovat a zkoušet různé směry.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od Syrovozrout »

Šárko, nic proti, ale Ty taky "co nevíš, to nepovíš" ,) A že zrovna takovým zmijím zavádzajúcím a zjišťujícím info...to je nerozum mu na to skočit. (Viz. cifra věku a jiné... Tobě se to možná nezdá, ale snadno se tak spojí jedno s druhým...Bylo nutné tomu provokatérovi podlehnout a přesně mu nahrát, aby splnil úkol co měl zjistit?)
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

Sarko, ak by si potrebovala poradit kam tie 2 kila prilepit a ako ich vymodelovat, som k dispozicii :delicacy:
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od cepheus »

Syrovozrout píše:A že zrovna takovým zmijím zavádzajúcím a zjišťujícím info...to je nerozum mu na to skočit.
Jj, presne sedi MuDr. Hnizdilovo "psychopati v oblecich":-).
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

nízkosacharidová strava

Příspěvek od Janek »

Jak rikam, balancuji na pomezi nesnasenlivosti a zavislosti :-) proc jen vy Ten system a kazdeho, kdo ma odlisny nazor, nenavidite ......
s.arik píše:mírnit se v objemech moc nehodlám, jsem hedonista. Když už se přežírám :delicacy: zajímá mne, na čem to tělo ještě tak pojede nejdéle a nejlépe.

Ale žádné trýznění se, spíše zábava...sledovat a zkoušet různé směry.
Predstav si zavodni auto, jak rychle je na odpus, generalku?

Btw, Angelina kdyz ma zravou, sype pry Nidoru.

Btw2: v prednasce leb., link mohu dohledat, opet vyplynulo, pri zkoumani zdravych a dlouhovekkych: "nemeli jsme cely zivot penize na "poradne" jidlo, dreli jsme."

Takze na cem telo pojede nejdele? Chces-li vysoky vek, zapomen na nadbytek a blahobyt. Asi neni zdraveho prezirani (mozna vyjma prany:-), rad bych se mylil, ale zijeme, abychom jedli, nebo jime, abychom zili?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
timsel
Příspěvky: 44
Registrován: stř lis 20, 2013 12:25

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od timsel »

s.arik píše:u mé maličkosti mi samozřejmě nejde o deficity, ale o přežírání se, určitě mám každý den více než gram bílkovin na kilo váhy, možná někdy i dvojnásobek nebo trojnásobek...a zajímá mne názor jiných, jaké množství je zdravé a jaké už játra a ledviny nemístně zatěžuje.
jenom zeleninou se nedokážu živit ani den, natož rok...
Tak to já bych nejraději žila jenom z té zeleniny. Takový samotný chřest nebo ledový salát, snědla bych toho 2 kila na posezení :delicacy: Jenže to mi energii, sílu, ani kila, která potřebuji, nedododá. Jednu dobu jsem takhle jedla a váha šla dolů šíleným způsobem :( Tak nějak mi přijde, jako bych ty tuky do sebe vlastně tlačila svojí přirozenosti navzdory..
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

timsel píše: ty tuky do sebe vlastně tlačila svojí přirozenosti navzdory..
hm, nemozem sa zbavit predstavy... :P
5 2 8
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od Jindra »

.
jo jo, Šárko, Moderné paleo fakt zajímavá četba. Jsem moc rád, že ji mám.

V sobotu na RAW Festu v Praze se sice setkám s hafo raw kamarádů,
ale taky s jedním, o němž vím, že paleo poctive už dobu jede.
těším se, co mi napoví na drobné nejasnosti, které ještě k nízkosacharidu mám
- to jako mám ignorovat kvanta letního ovoce, který tu máme? Zahájil jsem melounovou sezónu, v létě budou supr třešně, pak švestky... odhaduju, že ovoce se při NS sezónně "může", ale s omezením tuků
- pití... pít studenou vodu na tuky se mi nezdá, takže provozuju pití teplý vody (jak to dělá jinej raw kolega na NS)... takže jak při NS s pitím

Zatím tyhle dvě otázky. Copak mi zkušenej v sobotu poradí - uvidím.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od s.arik »

Jen můj pohled: piju vodu studenou (nebo odstátou pokojové teploty), když mám žízeň. Po jídle se snažím jen doušek, před jídlem nebo více než hodinu po dle libosti.
Teplou vůbec, nemám důvod a chuť. K čaji se obvykle taky dostanu až po úplném vychladnutí.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

Jindro, na to sa mozes pozerat z viacerych uhlov:

cez leto si mozes dat parzdniny, odddychnut od tukov a ist 2 mesiace na ovoci

nasi predkovai sa pocas leta najedli ovocia a vyvtorili si tuk z neho v tele - ako medved - a cez zimu ten tuk palili
aj to sposob ako mat v zime tukovu stravu naprikald bez zabijania zvierat.

jabka a hrusky su najvac friktozove tiez hrozno

ale skore letne ovocie,, napriklad tresne tealo spracuje uplne inak a ak mas tie stare neslachteene tersne, a este lepsie visne...

rovanako aj slivky marhule a broskve

jabka su uz neskor jesenne ovocie a uz je to len taka posledna cukrova bomba pred zalezenim do zimneho brlohu

ovsem tak jak medved sa napchal aj rybami, omega3 a proteiny, tak aj nasi predkovia jednak z potokov a jednak vypustili rozmberske rybniky a isli na kaproch az do vianoc
5 2 8
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od Dano »

s.arik píše:...článek, úplně mi unikl, čas od času chodím i na hlavní stránku, ale většinou jen fórum, chyba.
Ja ked chcem na vitarianovi kuknut prispevky, tak nikdy ich necitam na hlavnej stranke alebo cez forum apod. Ale vzdy cez jednu linku (je aj vlavo hore) Zobrazit aktivní témata. Tam su zoradene vsetky prispevky, od najnovsich po starsie. A nie v kategoriach (ako denniky, akcie, odborne apod.), ale naraz. Skus, celkom fajne, na jednej stranke vsetko a stale len to najcerstvejsie.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od Jindra »

rudo píše:cez leto si mozes dat parzdniny, odddychnut od tukov a ist 2 mesiace na ovoci
nasi predkovai sa pocas leta najedli ovocia a vyvtorili si tuk z neho v tele - ako medved - a cez zimu ten tuk palili
no právě. dneska jsem o tom při práci v lese přemýšlel, že dělám hovadinu, když jdu testovat NS se začátkem léta = se začátkem ovo sezony
to vypadá, že bych měl dávat ovoce, který mi tu zadara poroste u huby a NS najet až nějak okolo zimy

akurát nevim, co bolelo víc - esli ta práce v lese (sekání větví sekerou) anebo to přemejšlení :)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

Jindra píše:
rudo píše:cez leto si mozes dat parzdniny, odddychnut od tukov a ist 2 mesiace na ovoci
nasi predkovai sa pocas leta najedli ovocia a vyvtorili si tuk z neho v tele - ako medved - a cez zimu ten tuk palili
no právě. dneska jsem o tom při práci v lese přemýšlel, že dělám hovadinu, když jdu testovat NS se začátkem léta = se začátkem ovo sezony
to vypadá, že bych měl dávat ovoce, který mi tu zadara poroste u huby a NS najet až nějak okolo zimy

akurát nevim, co bolelo víc - esli ta práce v lese (sekání větví sekerou) anebo to přemejšlení :)
hlavu si setri, je na nosenie klobukov, v zime usianok a zenske hlavy su na to aby kadernice mohli splatit hypoteku a bolo kam zavesit nausnice


Jindro ale vsimni si ze lesne ovocie nie je prilis cukrove skor tam ide o latky ako tie farbiva atd to co robi cernice ciernymi atd


ked sa napraces v lete tymi roznymi farbivami, tak by mali vydrzat asi 12 mesiacov, tak to priroda nastavila ze si ich vieme ulozit do dalsej sezony

lesne ovocie to je nieco ine, ako pestovany vinohrad alebo cukrove melouny pestovane v sklennikoch
5 2 8
Uživatelský avatar
timsel
Příspěvky: 44
Registrován: stř lis 20, 2013 12:25

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od timsel »

Rudova teorie o odpočinku organismu od tuků se mi zdá docela logická, alespoň u mě platí, že čím větší teplo, tím menší chuť na tučná jídla mám. Na druhou stranu, v létě dozrává i spousta zeleninových ňamek, takže pak nastává dilema, co do sebe narvat dřív :D Letos to asi nějak rozumně nakombinuju, větší množství ovoce mi totiž z břicha spolehlivě vyrobí cosi tvaru a rozsahu nafukovacího balónu, a kyseliny mi moc pěkně naleptávají zuby.

A vůbec, nejchutnějším jídlem je stejně salát z avokáda a něčeho zeleného :P
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od s.arik »

já mám i v největším vedru konstantní apetit a lásku k tukům :)
ale je pravda, že když mmt doma nemáme 17, nýbrž 21 stupňů, nejím 4x denně, stačí mi 3x.
jenom OZ to být ale nemůže.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od s.arik »

http://www.paleolifestyle.cz/2014/02/18 ... #more-3369
+ http://www.paleolifestyle.cz/2012/07/14 ... #more-2399
moc ráda bych si ji přečetla, nemáte ji někdo k půjčení nebo naskenování? :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od s.arik »

Já to vzdávám, jsem neschopná já nebo místní vyhledávač? Vím určitě, že na některé ze zdejších 44 stranách je link na článek, kde se polopatě počítá, kolik tuků by měl člověk přijmout jako zdroj energie, když má přiměřeně proteinů a drží low-carb. Dával ho tu tuším smajlis, ať to formuluji jakkoliv tady i na Googlu, nemůžu ho dohledat, neuměl by někdo, prosím?
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
časťo
Příspěvky: 31
Registrován: stř dub 17, 2013 23:21
Bydliště: Bratislava

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od časťo »

Niečo také som posielal aj ja 13.2.2014. Konkrétne sa jedná o článok Tuky nie sú voľba ale povinnosť. Kde sa práve také niečo rozoberá. Ale nie som si istý či si mala namysli konkrétne tento článok.

Ako ďalšiu stránku na taký orientačný výpočet môžem ešte odporučiť túto kalkulačku, kde si zadáš svoje hodnoty ako vek/výška/váha/telesná aktivita/počet prijatých carbs za deň a následne ti to vypočíta koľko by si mala prijímať bielkovín a tukov za deň napr. aj pri takom low-carb --> http://www.phlaunt.com/lowcarb/DietMakeupCalc.php
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od s.arik »

časťo, děkuji moc, ten článek je dobrý a stačil by, původně jsem ale myslela jiný, měl tuším modré pozadí a věnoval se podobně detailně číslům na příkladech konkrétních potravin...to neva, jistě se dopočítám k témuž u Zlatoše, jen to je třeba doplnit nutriční tabulkou konkrétních potravin odjinud. Za kalkulačku taky palec nahoru.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

nojo google neumi clanek s modrym pozadim

ak si to google prelozil ako " blue bum article" :mrgreen: ,
5 2 8
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od Standa K. »

Člověk každý rok vypěstuje obrovské množství sacharidů, které by bez jeho zásahu nikdy v přírodě nevznikly. A tyto sacharidy nevznikly jen tak z "luftu". Zajímalo by mně co jiného člověk v přírodě vyčerpáva na úkor vzniku těchto sacharidů ?
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od Syrovozrout »

Standa K. píše:Člověk každý rok vypěstuje obrovské množství sacharidů, které by bez jeho zásahu nikdy v přírodě nevznikly. A tyto sacharidy nevznikly jen tak z "luftu". Zajímalo by mně co jiného člověk v přírodě vyčerpáva na úkor vzniku těchto sacharidů ?
"postačí pár prvků, co navíc nejsou vzácné a kolují - jako uhlík, kyslík, vodík, maličko dusík, a těch ostatních minimum. To vše funguje za předpokladu že Slunce svítí nám...téměř perpetum mobile..jakmile už strom stojí"
Jinak sacharidy nevznikly až s příchodem uvědomělého sapienta...Myslíš, že je snad jediný, kdo to kdy jedl?:D
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

Standa K. píše:Člověk každý rok vypěstuje obrovské množství sacharidů, které by bez jeho zásahu nikdy v přírodě nevznikly. A tyto sacharidy nevznikly jen tak z "luftu". Zajímalo by mně co jiného člověk v přírodě vyčerpáva na úkor vzniku těchto sacharidů ?
obrovske mnozstvo vody, a obrovske mnostvo pody, casto aj ziskanej vyrubovanim a vypalovanim pralesov

teda devastacia planety

a dalej obrovske mnozstvo ropy na pohon traktorov kombajnov a nakladniakov

posledny podvod - vyroba benzinu z kukurice spotrebuje viac beniznu-nafty ako sa z toho vyrobi

pri pestovani cukrovej trstiny sa uplne odmineralizuje poda, trstina ma hlboke korene a taha mineraly z vacsej hlbky ako ine rastliny

iny pohlad je napriklad na bananove plantaze, totalna devastacia krajiny

a co takto pohlad na vinice - obrovske plochy len koli hroznovej fruktoze, ovsem tu ide o chlast ze jo.
5 2 8
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od ajla »

Sladké se v přírodě vyskytuje nejvíc. A přirozená potrava pro miminko je sladké mléko. Pak, když je člověk např. vegan, je problém sehnat v přírodě něco slaného /kromě soli/. Pokud někdo přestane jíst koncentrovaný cukr a sůl, tak se mu zjemní chuť a dokáže vnímat přirozenou chuť potravy. Pak zjistí, že v přírodě je většinou vše sladké: ovoce, ořechy, zelenina, kromě česneku, který je slaný a kyselý rakytník a snad i to maso, prý je fádní a nasládlé, pokud by se tepelně neupravovalo, nesolilo a různě neochucovalo.
Pak je ještě v přírodě dost hořká chuť, která se ale v lidské potravě moc nepoužívá a trpká /my je máme v bylinné směsi/.
Stando, myslím si že cukry jsou v přírodě dost rozšířené a jako potrava přirozené. Ovšem, pokud jsou z přírodnin izolované, různě rafinované a nadměrně používané, tak škodí.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

nízkosacharidová strava

Příspěvek od Janek »

rudo píše:
pri pestovani cukrovej trstiny sa uplne odmineralizuje poda, trstina ma hlboke korene a taha mineraly z vacsej hlbky ako ine rastliny

iny pohlad je napriklad na bananove plantaze, totalna devastacia kraji
Ale to prece KAZDA INTENZIVNI ZEMEDLSKA VYROBA ...
to je ale "objev", ze?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

myslim ze Standa mal na mysly tie druhy rastlin, ktore clovek umelo pestuje vo velkom prave koli sacharidom

kukurica psenica ine obilie cuklrova repa cukrova trstina

slachtena mrkva

slachtene jabka, sachtene hrozno, slachtene bananay nic take cukornate v prirode nerastlo same od seba) a podobne
5 2 8
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

nízkosacharidová strava

Příspěvek od Janek »

A co mimo zaludu pro prasata divoka, je dnes neslechtene ujo Micurin? Kdyz i obili je vyslechtena trava? Mozna nejake raw orechy...?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od smajliss »

Jestli někoho baví, když se 2 lidi přou, tak tady je rozhovor Johna McDougalla (vegan,low fat,starch based) s low carb propagátorem Jimmy Moorem.

Tady jsou 3 minutové úryvky a lze si z toho udělat představu, jak ta celá diskuze vypadala :- )

https://www.youtube.com/watch?v=yLrMJI8 ... I3dNJGY5rA
- proč je low carb špatné, studie, Moore není doktor a McDougall ano

https://www.youtube.com/watch?v=KAOWvb2 ... I3dNJGY5rA
- existuje jedna dieta vhodná pro všechny ?
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

nechce se mi to poslouchat

ale kdyz je Dougal doktor, tak to je jasnej contrarian indicator
5 2 8
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od Standa K. »

Neumím anglicky, můžu poprosit o pár českých vět ? Díky.
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od smajliss »

nechce se mi to moc strukturovat, ale vždycky se to střídá .. jedna věta je od jednoho a ta druhá vždycky od druhého

video1:
low carb živočišná jídla způsobují srdeční choroby
Moore si nechal měřit hodnoty a nemá žádné přiznaky, že by mu něco hrozilo
nelze na jednom případu hodnotit celou dietu, může fungovat pouze u něho
studie naznačují, že low carb je špatné
low carb prý funguje mnoha lidem a ne jenom jemu
mcdougall je doktor, moore není

video2:
musíme najít dietu, která nám sedí a může to být low carb nebo low fat
není pravda, musí existovat perfektní dieta pro člověka, stejně jako existuje perfektní dieta pro jednotlivá zvířata
-
všechny úspěšné národy měly stravu založenou na škrobovitých jídlech
prosperovali na škrobovitých jídlech, protože nemuseli jíst všechna moderní jídla dneška
inuité prý prosperovali taky i když jedli samá zvířata
inuité měli průměrný věk 27 let, stejně jako ostatní lovecké národy
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

je to klasika

ako argument na jedenie skrobu sa vytaihne ze nie je dobre zit ma mase

je dobre skocit z mosta do Dunaja
lebo sa ukazalo ze vyskocit z lietadla bez padaka je horsie
5 2 8
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od Standa K. »

low carb versus low fat

když se dva perou, třetí se směje - low stres :-)
http://www.magazinzdravi.cz/devet-tajem ... uhovekosti (Sardínie, Okinawa, adventisté)
http://magazin.e15.cz/lifestyle/hongkon ... caj-912797 (Hong Kong)
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

nízkosacharidová strava

Příspěvek od Janek »

Low stres ma minimalne stejny podil na zdravi, jako jidlo :-)
Mozna je resenim (i kdyz vlastne ceho, dozit se 150 let?) low konzumace :-)

V tomto filmu, stopaz cca 1:25h viewtopic.php?p=189696#p189696 padlo, ze zdravi v populaci neni o jidle a penezich, ale o stresu, socialnim stresu atp... Jako nazor to stoji za zvazeni.

Ps: http://www.zdravi-az.cz/Forum/viewtopic.php?f=18&t=2016

"Inuité s průměrnou dobou života 69,5 roku (AMAP, 1997; UNDP, 2001). To není nějak málo na to v jakých podmínkách žijí. Čech sice možná nepropadá na severu trudomyslnosti, ale chci ho tam vidět v sedmdesáti.

Našla jsem na netu i články, kde se píše, že se Eskymáci dožívají 42 let (ne jednom vegetariánském serveru) či 52 na něčem podobném. Vždy bez uvedení zdroje těch dat. Můj údaj je možno ověřit."

Z toho plyne, ze inuite se dozivaji v prumeru 70 let a lze to pry overit, oproti vyse uvedenemu udaji o 27 letech... Zvlastni...

Edit: cerpa zrejme odtud: http://www.unep.org/geo/geo3/English/131.htm In Greenland, where more than 80 per cent of the population is Inuit, life expectancy is 69.5 years, almost ten years below that of Iceland (AMAP 1997, UNDP 2001).
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

Low stress, High sex, High love

fuckthefood
5 2 8
Odpovědět