nízkosacharidová strava

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od cepheus »

melikana píše:Nic zásadního nesleduji. Po jednom dlouhém půstu jsem tělo již nikdy nedostal k výkonům, které jsem dosahoval před půstem. Toť vše. Teď to již pro mě smysl nemá, jen jsem chtěl slyšet názor někoho, kdo také půstoval delší dobu,nic víc. Kdybych se měl rozepsat, jen bych se opakoval, ale to v podstatě nevadí. Je tisíc úhlů pohledu. Takže znovu - v osmé třídě jsem vážil 101 kg, v šestnácti jsem se rozhodl, že nebudu jíst. Dotáhl jsem to tuším na 64kg a co takto zaměřený půst dokáže udělat s egem si jistě dokážete představit. Prostě patřil mi celý Svět. Samozřejmě to bylo dobře, o to více jsem dostal za uši. Když jsem byl znovu v prdeli, opět přišel půst. Záměr jiný, buď dojdu poznání, nebo přijdu o tělo jako pitomec, bylo mi to celkem jedno. Díky svým zážitkům (dnes se jim říká mimotělesné), jsem věděl, že o tělo zas až tak nejde, co jsem nevěděl, zda si i bez těla budu sám sebe pamatovat. Dopadlo to dobře, tělo mám a dopadlo by to dobře i kdybych ho již neměl. Co se týká hrábnutí si na dno, to se u mě nekoná. To záleží jen na nežádoucím stavu mysli, ve kterém se daná osůbka nachází. vysvětlím na příkladu - jsem v delším půstu a mám hlad. Buď s tím budu bojovat a pak můžu mluvit o hrábnutí si a nazvat to třeba vůlí, nebo to můžu prostě přijmout. Takže mám hlad-tak jo, co bych si tak dal. Třeba dvě voňavé houstičky s vrstvou másla a jemně rozložil v ústech, pěkně si v duchu vše vychutnám a co pak? Uspokojilo mě to? Ne. Tak si dám čokoládku, také si ji vychutnám, už je to dost? Už jsem úplný, když jsem se uspokojil jídlem a na jak dlouho? hodinku, dvě? Ne, nejsem úplný nevyměním VŠE za kus žvance.To nikam nevede. Takto se z boje stane sranda a pak se již samozřejmě o žádné hrábnutí si nejedná. Jen to musí být jasně viděno. Myšlenka na jídlo při půstu vás pak již neobtěžuje. Ale pořád se jedná jen o stav mysli, nic víc, nic míň. Přijetí všeho takové jaké je, neznamená, že se budu přežírat do obezity a říkat si, když to tak je tak to tak je, ale pravý opak. Spíš by se dalo říct, že se přestaneš mstít na těle za svou mysl. Tím je vše viděno a jednou provždy vyřešeno co jíst a co nejíst. To je asi tak vše.
Teď k Máchovi, aby nám nezůstal strašák ve skříni. To co udělal pro půst se nedá zpochybnit a děkujme mu za to. Je to buditel, velký paradox a ti nás dostávají dopředu. Je jedno jesti je to Mácha,Buddha, Hitler, Tolle, Stalin, nebo třeba Ježíš. Pokud jsi v mysli, nastává zde opět tisíce různých názorů a někdo třeba nemusí překousnout jeho vystupování- mé názory-mé názory-přívrženci mých názorů a žumpa. Takže někdo v půstu uvidí svou cestu, jiný ji kvůli jeho osobě ba naopak zavrhnou. Obojí je jistě správně, zas jde jen o to v jakém stavu mysli se daná osoba nachází. Třeba ty Petře. Teď má pro tebe význam chodit po horách a zkoušet extrémy, např. spaní na sněhu v mínus 30-ti stupních. Když ti to teď dává smysl, je to jistě to nejkrásnější co můžeš dělat - do té doby, až jednou takhle budeš ležet zmrzlej ve spacáku a řekneš si - do prdele, co já tady vůbec dělám? Možná za rok, možná za deset, možná za tisíc, ale jednou ano, jiná možnost zde není. Takže to schrnu. Nevěřte ničemu co jsem napsal, a hlavně nevěřte tomu co si myslíte a ponechte si odstup. Když odstup zmizí, můžu dát příklad z vlákna od vedle, kde si psi poslintají potravu, počkají až je enzymy natráví a pak ji pozřou, ale jinak psychiku má člověk, který takto vidí své psy dobrou, jak sám píše, a proto si musí dát někoho do ignor listu, protože nepřekousne jiný názor. Je to špatně ? Jistě ne, o to více dostane za uši a vše se urychlí.
Mír s vámi.
Pockej, chapu dobre, ze si se jako -nactiletej dal do vylepsovani tela pustem a ono se to zvrtlo a ze by teda ten budic-paradox Macha mel pravdu ze do 21 neblbnout (s telem ve vyvinu) ?:)
Proc se takhle blbe ptam .. uz nepodavam taky zdaleka vykony jako pred 40-kou a dvema 26 a 21 (smerem zpet) zasadnima pustama, jenze .. to se pohnulo 8 let kolem a i spoustu jinyho, nepripisuju to pustum.
Nejsem naivni trouba abych myslel, ze mi pust zastavi roky, mam pres pade a lepsi to uz nebude (nikdy jsem nevzpiral, ani nijak zavodne nesportoval, kdyz nepocitam za mlada motorky).
No, mame to kazdy jinak jak vidno, taky dik za sdileni svyho pribehu:)

P.S. Tolle je dobrej budic, super paradox, i spousta jinych .. tolik ode me jeste k te pupecni snure, cloveka se psy nekomentuju, je to presne jak rikas, ono asi nic nebude spatne, jen jina volba, jinak limitujici forma:).
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od Syrovozrout »

"Málo kalorií a pohyb. Žádný zázrak, že zhubl s jídlem z fastfoodu, říká dietolog"
http://relax.lidovky.cz/jedl-jen-ve-fas ... nky.clicks
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

hodim to aj sem

jeden bezec sa tak vytocil nad Bukovskeho bludami ze si dal naamahu na dlhsiu odpoved

http://edcable.blogspot.com.au/2014/03/ ... igora.html
5 2 8
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

http://zdravie.pravda.sk/zdrava-vyziva/ ... v-praveku/

Po dvoch desaťročiach vegetariánstva ma zradili moje nosné potraviny – pšenica, raž, sója, strukoviny, kukurica, ovsené vločky a jačmeň. Vyvinula sa u mňa klinicky veľmi nepríjemná, manifestná intolerancia potravín. Nebola som v tom sama, v podobných ťažkostiach sa ocitlo aj viacero mojich pacientov. Keď som si už zúfala za seba aj za nich, natrafila som na moderné paleo.

Prekvapilo ma tvrdenie, že opražená slanina s troma vajcami, surovou uhorkou a hlávkou šalátu je lepšou alternatívou raňajok ako ovsené vločky s nízkotučným jogurtom, banánom a stopercentnou šťavou z manga. To nabúrava všetky dosiaľ zakódované predstavy o „zdravom stravovaní“…
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od cepheus »

Osle ! A proc jste teda setrvavali DVE DESATROCIA vo vegetarianstve, ktore Vas zradilo ? :lol:
Nezradily Vas nakonec Vase vlastni prerostle paleo-mozky, ktere netusite jak pouzivat a bezhlave se opet vrhate nekam jinam na dalsich 20 let ?:)

Ovsem za predpokladu, ze tech 20 let ve zdravi prezijete, na slanine a vejcich s okurkem, o cemz vzhledem ke karcinogenezi dneska "vyrabeneho" masa i vajec (pri kanibalistickem zpusobu krmeni zvirat zbytkama z kafilerii, dopovani rustovymi hormony apod. zverstva) silne pochybuju:).

Ale preju Vam dobrou chut a pevne zdravi bez fruktozy, help : reditele a majitele techto "vyroben" sve produkty doma nezerou :wink: .
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od Zdeníno »

melikana píše:vysvětlím na příkladu - jsem v delším půstu a mám hlad. Buď s tím budu bojovat a pak můžu mluvit o hrábnutí si a nazvat to třeba vůlí, nebo to můžu prostě přijmout. Takže mám hlad-tak jo, co bych si tak dal. Třeba dvě voňavé houstičky s vrstvou másla a jemně rozložil v ústech, pěkně si v duchu vše vychutnám a co pak? Uspokojilo mě to? Ne. Tak si dám čokoládku, také si ji vychutnám, už je to dost? Už jsem úplný, když jsem se uspokojil jídlem a na jak dlouho? hodinku, dvě? Ne, nejsem úplný nevyměním VŠE za kus žvance.To nikam nevede. Takto se z boje stane sranda
Pokud bys byl ve skutečném (delším) půstu, čili se zastavilo trávení, tak bys hlad neměl. Bylo by ti třeba blbě, motala se hlava atak, ale hlad bys nepociťoval.

To co uvádíš s tou imaginací jsem při půstu také zkoušel, jaksi mimoděk, když jsme se s kamarády bavili o vaření. Začal jsem přemýšlet, jaké ingredience by se tam mohly dát, aby to bylo fakt dobrý, a tělo se jakoby "chytlo" (či se mysl nechala vtáhnout?) a rozeběhlo se mi trávení, začalo mi škrundat v břiše a to bylo fakt nepříjemný (cca 10. den půstu) a byla to zjevná chyba.

Divné, co píšeš.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od cepheus »

Zdenino, divne je co pises Ty, skrundani v utrobach byva uplne normalni (stejne pocit hladu cestou kolem kuchyne kde se vari a nos to nasaje apod.)
Nemusi to nutne znamenat ze se traveni rozjelo, pises docela pekny blbosti, kdovi co se Ti vlastne rozbehlo (v hlave).

Faktem ale je, ze jsem vcera na YT videl videjko, kde chlap tvrdil, ze videl rovnez na YT videjko, kde nad zenou s 8cm nadorem 3 muzove cosi mumlali a nador mizel v realnym case online z obrazovky ultrazvuku:).
Mumlali pry neco ve smyslu : "uz to je, uz to je, uz to je" .. ale beru to s TEZKOU rezervou:).

Ono myslenky muzou mit ukrutnou silu (hlavne v dlouhodobejsim horizontu), ale toto jako Tvy rozjety traveni pokladam za premrstenou informaci (fejk).
Uživatelský avatar
pokora
Příspěvky: 75
Registrován: pát led 18, 2013 19:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od pokora »

Pojídá někdo z vás delší dobu máslo ve velkém, případně i mléčné tučné výrobky? Dělá vám to nějaké zásadní brikule s cholesterolem?
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

pokora píše:Pojídá někdo z vás delší dobu máslo ve velkém, případně i mléčné tučné výrobky? Dělá vám to nějaké zásadní brikule s cholesterolem?
len nepravidlene ,nie kazdy den

ale cholestrol si z principu nemeriam uz asi 10 rokov a nemeriam si ziadne ine lekarske parametre

ked som maval vysoky chlesterol a ako debil nechal sa nachytat na statinove lieky, tak to bolo prave dosledok dlheho beztukoveho a aj bezmasloveho obdobia na cukroch a obilovinach.
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od cepheus »

Si neumim predstavit zrat dvacet let v podstate jen ovocny buchty:).
Bych asi potom taky proklel vseco co ma fruktozu, nebo mouku a znicilo mi (diky jezeni ode zdi ke zdi) zdravi:).
Naposledy upravil(a) cepheus dne pon bře 24, 2014 16:20, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od s.arik »

pokora píše:Pojídá někdo z vás delší dobu máslo ve velkém, případně i mléčné tučné výrobky? Dělá vám to nějaké zásadní brikule s cholesterolem?
krevní testy mám ok a sním cca za 5 dní sama celé máslo, denně pak 1 - 2 půlkilové 10% smetanové jogurty/zakysačku. a denně jedno dvě vejce.
k tomu horu zeleniny, trochu semínek, klíčky, sem tam sardinky, rýži, fazole a tak.

striktně bez lepku, i bezlepkového pečiva a bez cukru tak nějak rok.

když už sem píšu, poslední dny si s velikým překvapením a radostí uvědomuji, že i když projdu denně několikrát kolem obchodu, vůbec nemám chuť tam jít a "něco dobrého" si koupit. mezi jídly taky nemám hlad ani chuť. děti i polocizí dospělí přede mnou jí pečivo nebo sladké a nezávidím ani zbla.
hlavně to nakupování je pro mne šok, přes deset let jsem měla ten zlozvyk nenechat žádný krám na pokoji, klidně 6x denně sladkost atp. asi jsem z čokozávislosti venku.
přes ovoce+semínka to nešlo.
s vyřazením cukru, lepku a zařazením bílkovin a tuků dosyta to šlo :)
mír a zdraví všem frutoušům (všežravcům atp.), ale moje cesta to není nebo minimálně nebyla.

časem až odstavím kojence, předpokládám snížení množství tuků a bílkovin ve stravě, množství zeleniny asi stejné, ale neplánuji a ani si nepřikazuji nic (krom tabu lepek+bílý cukr+omezení sacharidů i přirozených pod cca 150 g/den).
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od cepheus »

s.arik píše:mír a zdraví všem frutoušům (všežravcům atp.), ale moje cesta to není nebo minimálně nebyla.
Ted moc nechapu, frutos a vsezravec jsou Sari snad uplne neco jinyho, ne ? :)
Frutos je podle myho videni jidla u jedne krajni zdi, vsezravec nekde vprostred, ale jiny jednostranny dietar (atp.) je zase u druhe krajni zdi.

Jo, takhle "mir a zdravi tem co nasli svoji vlastni rovnovahu ", to beru, super, ze ses nasla:).
Hehe, ja ted pro zmenu ujizdim na te cokolade, ale vim na 100%, ze me to zase casem prejde, bez nejakyho brutalniho snazeni se, to uz tak mam delsi dobu jakozto vsezravec:).

Zajimavy, zena uz radu let rano nejaky dobry pecivo nejlip z pekarny, k tomu kvalitni maslo, spotreba na 100km :D (na 5 dni) asi jako Ty a nestezuje si absolutne na nic:).
Je teda jako ja taky vsezravec, jen porad dava v mezicase na hlad takovy ty ryzovy kolecka, rikam tomu polystyren, zasyti ji to a nijak ji to nezaskodi, na speku neprida:)
Chci rict, ji instinktivne a malo aby nepribirala zbytecny kila, to je mor a zaklad nemoci, a je v pohode, je stihla, v super stavu (na nase roky):).
Naposledy upravil(a) cepheus dne pon bře 24, 2014 18:04, celkem upraveno 1 x.
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od PetrK »

s.arik píše:krevní testy mám ok a sním cca za 5 dní sama celé máslo, denně pak 1 - 2 půlkilové 10% smetanové jogurty/zakysačku. a denně jedno dvě vejce.
k tomu horu zeleniny, trochu semínek, klíčky, sem tam sardinky, rýži, fazole a tak.

striktně bez lepku, i bezlepkového pečiva a bez cukru tak nějak rok.

když už sem píšu, poslední dny si s velikým překvapením a radostí uvědomuji, že i když projdu denně několikrát kolem obchodu, vůbec nemám chuť tam jít a "něco dobrého" si koupit. mezi jídly taky nemám hlad ani chuť. děti i polocizí dospělí přede mnou jí pečivo nebo sladké a nezávidím ani zbla.
hlavně to nakupování je pro mne šok, přes deset let jsem měla ten zlozvyk nenechat žádný krám na pokoji, klidně 6x denně sladkost atp. asi jsem z čokozávislosti venku.
přes ovoce+semínka to nešlo.
s vyřazením cukru, lepku a zařazením bílkovin a tuků dosyta to šlo :)
mír a zdraví všem frutoušům (všežravcům atp.), ale moje cesta to není nebo minimálně nebyla.

časem až odstavím kojence, předpokládám snížení množství tuků a bílkovin ve stravě, množství zeleniny asi stejné, ale neplánuji a ani si nepřikazuji nic (krom tabu lepek+bílý cukr+omezení sacharidů i přirozených pod cca 150 g/den).
Konečně zas někdo přišel na to že normální strava jsou cukry (rýře, fazole a ne ty sladký sračičky), tuky, bílkoviny (vejce, ryby, jogurt) a k tomu zelenina - taky dnes hlavně cukry. A na to jsou zapotřebí odborné diskuze. :roll: :) Úplně normální základní potraviny.

Pravda že sníst denně 2 půlkilové jogurty si nedokážu představit, za posledních 10 let nebyl ani jeden.

Ohledně lepku a bílý mouky, je to důsledek ziskuchtivosti a šlechtění obilnin ve 20 století, do tý doby byla jen pšenice špalda která sice má lepek ale nikomu nikdy nevadil.

Je to jen od extrému k extrému aby přišli na to že mají jíst vše ale jen základní potraviny a ne se zmlsaně živit pochutinama. Dá se to zjednodušit: Cukr, sůl, bílá mouka, mlíko jsou tím s čím je lépe to nepřehánět. Čtyři "bílý jedy".

Diety na zelenině pak slouží k něčemu jinýmu, když startnu čakry tak si to můžu dovolit a naopak mě to nabíjí. Pak už jen záleží na tom zda hubnu nebo ne. Ale jděte na to obráceně nebo dokonce rovnou do cukrů, zákonitě bude následovat pád zpět. Třeba až k tukům a hnijícím rybám a zatracování cukrů v jakékoliv podobě.
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od PetrK »

cepheus píše:Si neumim predstavit zrat dvacet let v podstate jen ovocny buchty:).
Bych asi potom taky proklel vseco co ma fruktozu, nebo mouku a znicilo mi (diky jezeni ode zdi ke zdi) zdravi:).
Ty neustálý vzlety a pády mi připomínaj Lorda Helmu z kosmíčů. :lol:
"Zrychlete na rychlost světla"
"Rychlost světla je pomalá"
"Zrychlete na absurdní rychlost!"
http://www.youtube.com/watch?v=ygE01sOhzz0
:D Škoda že to není na YT v češtině.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od s.arik »

Ceph, jasné, že frutouš a všežravec je něco jiného. Myslela jsem to všeobecně, že jsou mi lhostejné názory i kladné zkušenosti "jiných" jedlíků, od fruita ("jezte ovoce jako jedinou přirozenou potravinu od Boha a nic jiného, tolik tuků, to není zdravé!") přes všežravce ("jezte všechno, i ten chleba, ale střídmě") až po vyznavače buřtíků, které se prý dají kompenzovat půstem, homeopatiky, průplachem střev a podobně (nenarážím na nikoho zde). Když jsou lidi na ovoci nebo chlebu s máslem zdraví, at jsou, mi to dobře nedělalo...

PetřeK, nevím, jestli to nevidíš zkresleně, rýže mám dvě polévkové lžíce co 4 dny, fazolí taky tak. Jídelníček mi na polysacharidech fakt nestojí. Objemem ani kaloricky.
Stojí na zelenině a tucích+bílkovinách rostlinného i živočišného původu. Zelenina tvoří objemově základ každé mé porce, ostatní je doplnění. Ovoce nejím v zimě vůbec, v létě jen "ze stromu/keře", čerstvé, umírněně.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od PetrK »

V zelenině je cukru hodně. Tak jako tak je to o kombinaci těch tří složek jaká ti vyhovuje, ne o tom že cukry jsou škodlivý.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od cepheus »

Sari, jasneze to kazdej MUSIME mit jinak, nejsme auticka co padaji z linky a pri pruseru je sestelujou vsecky jednim, dvema sroubeckama, da rozum, spica, ze ses nasla, kazdy hledame, nekdo ustavicne, neni schopen +- presnyho vystupu a spravne korekce (sem chodim jen chvili a vidim, ze):).

Mam takovou filozofii - vsecko, ale s rozumem, pricemz vice jidla beru za skodlivy v kazdym pripade (obzerstvi byl kdysi i tezky, smrtely "hrich" /asi vedeli proc/) a kdybych NAHODOU nekdy jeste zatapal a neco podelal, mam nastesti pust:).
To ze do sebe sypu vsecko jako do popelnice a pak to srovnavam pustem mi tu vlozil do huby akorat ruda, dobre ze to zminujes, vubec to neberu osobne, klidek, mysleno to bylo jinak, on ma tendenci vsecko co reknes prekrucovat:).

Je tu VELKY rozdil, mit tak mocnyho spojence v zaloze jako je pust, nez pouze resit zdravi jidlem, tapat v nejistote, chapes ten zichr co uz za ty leta mam ?:)
Tezkou jistotu ze uz nepadnu nikdy kam jsem spadnul, kdyz jsem to delal nezrizene, griloval, protoze pitomci kolem me s tim smradili kazdy druhy den cely leto taky, k tomu jeste cigaretky, kaficka, a jiny srajdy, a myslel jsem si ze "ziju", to se jen dost tezko vysvetluje kdo nezazil:).

Ono taky nekdy jit na zdravotni potize jen s jidlem je podle myho asi jako jit se spuntovkou na slony, proste nezrat je uz posledni moznost jak z tezkyho prusvihu ven, telu srajdy proste na cas vubec zadny nedat (kdyz nemam jeste 100% jistotu jaky to jsou):).
Dneska uz jedu tezce umirnene stylem min = vic, kazdy zijem neco jinyho, se neda svitit a je to tak ok:).

Tak jen na vysvetlenou, nejsem zadnej uletar a bohda ze uz ani nebudu :D .
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od cepheus »

Hehe, Helmu znam, dost dobry "absurdni rychlost" hahaha :lol: .. jenze jemu se po rane ocividne rozsvitilo :D .
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od s.arik »

PetrK píše:V zelenině je cukru hodně. Tak jako tak je to o kombinaci těch tří složek jaká ti vyhovuje, ne o tom že cukry jsou škodlivý.
to je furt dokola, dejte už pokoj :roll:

nikdo nepíše, že všechny cukry jsou škodlivé.
kritizujeme zde už roky NADMĚRNÉ MNOŽSTVÍ sacharidů nebo případně konkrétní ZDROJE A FORMY (bílý cukr, lepkoviny...) nebo případně POMĚR MAKROŽIVIN ve stravě (dietky typu 811 atp.).

jisté zdroje a množství cukru (např. listovou zeleninu, do jisté míry i kořenovou a plodovou a bobulovité ovoce) zde chválíme jako zdravý základ stravy a všichni je jíme.

nejsi Kolumbus, jestli tvrdíš, že cukry v zelenině jsou a jsou zdravé.

jmenuje se to tady nízkosacharidová strava a ne nulosacharidová.

vnímám svůj nabroušený tón a pro dnešek ho nemám potřebu mírnit, přeberte si to jak chcete.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od s.arik »

a v zelenině je cukru fakt HODNĚ...
ve 100 g kedlubny/mrkve/celeru (základ mé stravy) okolo 3 - 8 g.
hrášek devět...okurka 1,5 g cukru ;)

srovnej s rýží atp. - kolem 80 g.
nebo s ovocem, chlebem, sladkostmi z obchodu...ne, zeleniny se fakt nebojím.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od s.arik »

vzpomínám, jak se Buc vícekrát podivoval, že třeba low-carbáři jí červené papriky, že ty jeho jsou sladké jak cuc, psal, že jistě sladší než ovoce, už nevím, jaký druh ovoce zmínil.

ano, kápie chutná sladce, ale obsah sacharidů je kolem 4-6 g na 100 g, ovoce mívá více cukru (např. jabko přes deset g). k tomu ale taky hodně kyselin, které sladkou chuť mírní/mění...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od cepheus »

Jste tu vubec nejak baby s malyma deckama nabrouseny (vyjma Jitule, ta jedina si to devce v klidku uziva jaksepatri), co uz :D.
Jsem zadny "ton" u Tebe dosud nevnimal, si to zrovna pred chvili "trhla" nebo jak ?:) Jsi mi pripomnela ten vtip o te SMS "no jo ! ale jakym tonem jsi ji napsal" .
Faktem je, ze Petr jen suse shrnul to co tu videl, ze jste se pres letity (absurdni) pseudo-vyzkumy a pseudo-vedu (gramy/den, kcal/den, jouly, BMI a jiny hovadiny) dostali na zacatek v podstate tam kde jste byli :idea: :).
Ale nikdo Vam to presto nebere, naopak souhlas a jeste se naparujes a urazis s "tonem":).
No nic, stacilo dneska, howgh, je tu fakt nejak nazorove husto :D.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

Kolumbus ameriku neobjavil a to ani nahodou

Kolumbus presne vedel ze sa plavi do amikova, mal mapy kde jasne vedel ake su kde svetadiely a len pred verejnostou sa predstieralo ze ide do Indie odzadu, preto aj ta parodia ze nazval tych domacich Indianmi
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od cepheus »

A mas to ! :lol: (:-) (:-)
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od PetrK »

cepheus píše:Faktem je, ze Petr jen suse shrnul to co tu videl, ze jste se pres letity (absurdni) pseudo-vyzkumy a pseudo-vedu (gramy/den, kcal/den, jouly, BMI a jiny hovadiny) dostali na zacatek v podstate tam kde jste byli :idea: :).
Děkuji za shrnutí. :D Vidím v tom samozřejmě i svý vlastní bádání, jen ne zdaleka tak letitý jako u zdejší dvojky zlatých kluků. Pokud ještě na začátek nedošli tak se už blíží a dříve nebo později tam dojdou. :wink: s.arik už tam skoro je.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od cepheus »

Vsak jo, jsem ji to rek taky, ze je spica ze uz tam (skoro) je a fachci ji to, netusim proc se hned zase nafoukla a zacala s "tonem":).
Asi nemela den, se stava s tolika detma :D.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od s.arik »

Aha, a kde už skoro jsem? Tam, kde jsem byla než jsem vlezla na tyto zcestné www? Na jednom celém pecnu chleba denně, k tomu 300 g čokolády...a trochu masa, ovoce, zeleniny, prostě vyvážená a komplexní strava? :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od cepheus »

Wau, pecen denne ? Si delas srandu, ze Ti to neprislo divny i bez letityho studia diet na Vitosovi a jinde ? :)
Krajic, dva, nebo rohliky (i 2 x denne jako decko, adolescent) JE normalni, pecen chleba ci pytlik rohliku samoze uz normalni neni :D.
Nebo jsi porad na pecnu denne ? Tomu ted moc nerozumim co si napsala.

Ale to si podle me neprotireci, uslas teda pomerne dlouhou cestu, abys prisla na to ze TUDY uz NE, vratila se na zacatek a pritlacila na zeleninu, soucasne zahodila pecen chleba + cokoladu ?:).
Pak bych v tom nevidel az takovy protimluv.
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od PetrK »

s.arik píše:Aha, a kde už skoro jsem? Tam, kde jsem byla než jsem vlezla na tyto zcestné www? Na jednom celém pecnu chleba denně, k tomu 300 g čokolády...a trochu masa, ovoce, zeleniny, prostě vyvážená a komplexní strava? :)
Na obžerství a zmlsanosti jsi byla, možná stačilo vynechat půl pecnu a čokoládu. Těma dietama beztak řešíte jen jak se nacpat a neonemocnět z toho.
Haha, pecen chleba a 300g čokolády, to sníst tak mě to asi roztrhne. :lol:
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od s.arik »

Jojo, omezit stačí, od stolu jste chytří, když sami na sladkém závislí nejste, ale ono to nejde víme? Když je někdo závislák, tak nepomůže omezit, jedině vynechat, pár měsíců možná celý život.

Každopádně v chlebu ani v čokoládě není nic, bez čeho bych nemohla být zdravá, když jím zeleninu, klíčky, semínka, vejce atd.

Omezit nezdravosti jsem se snažila roky a nikdy to nešlo :) Sníst z čokolády jen půlku? To nešlo... Někdo si dá kostičku nebo řádek a končí, já nekončila ani po jedné tabulce. Když jsem se dvě hodiny nenajedla, třepaly se mi ruce a když to bylo ráno, málem jsem se poblila. Na ovoci a semínkách v megaobjemech (mé počáteční nadšení zde "budu skororaw skorovegan") mi bylo úplně stejně, hlad, hlad, hlad, mockrát denně. Každý jednodenní půst jsme prozvracela a málem to se mnou seklo. Asi nemám v pořádku inzulínový metabolismus.

Co jím low-carb, můžu bez potíží nejíst až do poledne, to vstávám v 5-6 a v noci jsem vícekrát vzhůru, dýl hladovět nezkouším, kojím, není mi zle od hladu, ruce se mi netřepou, laktace se nezastavuje, pohoda. Pokud mám chuť, jím, ale méně než kdysi...

Vím, že mnozí lidé to dokáží i na chlebu a čokoládě, leckdo zde i jen na ovoci a semínkách (třeba Jindra), ale mně to prostě nikdy nešlo, nejíst každou hodinu, dokud jsem ty cukry nestáhla hodně přísně a nepřešla na úplně jinou hladinu. Pro mne mnohem lepší.

Takže k chlebu se pro jistotu jen tak nevrátím, ani krajíc denně, však něco podobného nedávno psal jinam Ceph o cigaretách :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od PetrK »

Dobrá nechme toho, každý má nějaký problémy a pere se s nima jak umí. Diety jsou založený taky na tom, že každá změna stravy je krátkodobě změnou k lepšímu. Proto je lidi často střídaj a obracej se od jednoho k druhýmu. Třeba časem zjistíš že to jde i na cukrech a na jednom nebo dvou jídlech denně.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od cepheus »

A jeste porad jis kazdou hodinu ? Pokud ano, proc, cim si to vysvetlujes ?
-----------------------------------------------------
Jj, Peto to neporesime, podobne nasi znami na dovce kdysi v Recku, kdyz jsme meli jet na vylet, oni litali jako smyslu zbaveni a hledali restiku, ze se zapomneli najist a zapomneli na hotelu i jidlo (pravidelny).
Zena namitla, ze je skoda vyletu za pamatkama, ze to preci pul dne (!!) vydrzi a naji se az na lodi pri fishpickniku odpoledne, ale byla pomalu za cvoka a jeste ji malem nadali, pry : "No nezlob se, ale jist se musi".
Podobny priznaky, tresavka, az skoro hysterie, pry jestli s nema nechcem hledat restiku tak at pry se vratime na hotel, oni nikam nejedou :). Sila, al stava se lidem:).
Uživatelský avatar
pokora
Příspěvky: 75
Registrován: pát led 18, 2013 19:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od pokora »

Tohle nekonečné přesvědčování, že někdo něco dělá špatně, fakt nechápu. Pokud někomu nevyhovuje nízkosacharidová strava, tak ať to sem klidně napíše s tím, co mu na tom nefungovalo, a předvede třeba svůj způsob stravování. Ostatní si pak z toho s přihlédnutím ke svým osobním poznatkům můžou vyvodit závěry sami pro sebe. Neexistují žádné univerzální rady, co má člověk jíst, všichni si musíme najít to svoje, zkušenosti ostatních nám v tom ale můžou pomoci.

Netvrdím, že třeba pro mě je NS nějaká extra výhra, minimálně mi ale přinesla to, co Šárce, tj. žádné zkraty typu hora čokolády na posezení zajedená několika krajíci chleba s medem. Když někdo dokáže fungovat na sacharidech bez těhle úletů, tak OK, přeju mu to, a rozhodně ho nebudu přesvědčovat o tom, že špatně dopadne.

Tohle vlákno by mohlo být pro leckoho přínosné, pokud ovšem bude mít dotyčný nervy na to, aby se prokousal tím nekonečným balastem naprosto zbytečných příspěvků.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od cepheus »

Cao, pokora ! :).
Tak proc sem pridavas dalsi balast o nicem ? Lautr nic jsem se ted od Tebe nedovedel :wink: .
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od s.arik »

cepheus píše:A jeste porad jis kazdou hodinu ? Pokud ano, proc, cim si to vysvetlujes ?.
právěže ne.
jím 3-4 x denně, což je můj životní rekord, dříve se mi to povedlo jen před druhým těhotenstvím (=první pokus o low-carb) a několik týdnů v souvislosti s užíváním MMS1.
jinak jsem vždycky jedla od rána do večera s tím, že když byla pauza nad dvě hodiny, bylo mi opravdu zle.

jíst pouze jednou nebo dvakrát denně neplánuji (ani se tomu nebráním tedy), připadám si upřímně spíše jako sběrač, co vícekrát denně zobne něco menšího, než jako lovec, který sežere v neděli mamuta a pak pár dní nic - přeháním, ale chápete.

ono se to nepochybně bude všechno měnit a plynout, hlavní je, že už nemusím čokolády :) a není mi zle, když několik hodin nechci nebo nemůžu jíst. a nemám nutkání si 5x denně "koupit něco dobrého" kdykoliv zahlédnu obchod (a když sedím doma, tak kdykoliv si vzpomenu).
bylo to poměrně omezující...plus ty výčitky (zdraví a finance) k tomu.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
pokora
Příspěvky: 75
Registrován: pát led 18, 2013 19:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od pokora »

cepheus píše:Tak proc sem pridavas dalsi balast o nicem ? Lautr nic jsem se ted od Tebe nedovedel :wink: .
Moje poznámka o tom, kterak se díky nízkosacharidovce nepřežírám, jak tomu bývávalo dřív, je snad off topic?
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od cepheus »

Jo, dik Sarko za info, to me zajima, pac to mame kazdy jinak, zena taky neda bez snidane ani ranu (u ni "obrad", hezky v klidu), pak nejaky obed, a vecere striktne do 18h a pres to nejede vlak, jak presvihne radej neji:).

Ja pro zmenu po pustech nejim od rana, jim az na hlad a pak zustane treba az pozde odpoledne jen u jakesi obedo-vecere v jednom, nekdy me zase "honi mlsna" tak dam vecer tu cokoladu, nebo rohlik s necim, ale max. do 100g, malou tenkou mlecnou, nebo horkou.

K tomu odstavnuju jak to jde co je zrovna v cenovym kursu, pac kousanim bych tolik zel-ovoce nedostal tolik kolik si predstavuju, cize mozna se to nejak dorovnava, nevim:).
Citim se ok, tak neresim:).
-----------------------------------------------------------
Pokora neresme to, beru na vedomi, dik. Budem pokorni, ok ? :wink:
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

pokora píše: Když někdo dokáže fungovat na sacharidech bez těhle úletů, tak OK, přeju mu to, a rozhodně ho nebudu přesvědčovat o tom, že špatně dopadne.

Tohle vlákno by mohlo být pro leckoho přínosné, pokud ovšem bude mít dotyčný nervy na to, aby se prokousal tím nekonečným balastem naprosto zbytečných příspěvků.
to je prave problem, cukrovi ludia to povazuju za povinne nabozenstvo a neexistuje aby niekto sa odvazil nemodlit podla ich bible.
Ak sa chces v tomto vrtat viac skus si citat napriklad forum 811 alebo 30 bananov, pochybovat o nutnosti cukru je najvyssi zlocin a vyzaduje najvyssi pozemsky aj pekelny trest na vecne veky a nikdy inak.
Naposledy upravil(a) rudo dne úte bře 25, 2014 20:36, celkem upraveno 1 x.
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od cepheus »

(Blbe ! Osle !) .. jsem chtel zase napsat, ale nenapíšu :mrgreen: ..
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od bukaj »

Mě teda nedělají problém úlety ani na NS... Není to ani tak klasickou chutí jako spíše nějakou emoční nesrovnalostí, kterou se snažím vypátrat. Většinou ten úlet, pokud ho nepřekonám, prostě přejdu a pokračuji v NS, už jsem ale jednou přešel na pár týdnů zpět "klasickou" stravu.
Návštěvník

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od Návštěvník »

Bílkoviny a cukry jsou spojené nádoby - víc jednoho si pak žádá (vzhledem k situaci SPRÁVNÉ chutě, jen je otázka zda předložená průmyslová strava není matoucí chutí a obsahuje to proč je pro dotyčného v té situaci zrovna tak nutkavé nebo zda to jen neimituje povrchně chutí atd. a to potřebné v danou chvíli ve skutečnosti nedodá...Takže jakoby nikdy se tím dostatečně nezasytí.) i víc druhého.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

Návštěvník píše:Bílkoviny a cukry jsou spojené nádoby - víc jednoho si pak žádá (vzhledem k situaci SPRÁVNÉ chutě, jen je otázka zda předložená průmyslová strava není matoucí chutí a obsahuje to proč je pro dotyčného v té situaci zrovna tak nutkavé nebo zda to jen neimituje povrchně chutí atd. a to potřebné v danou chvíli ve skutečnosti nedodá...Takže jakoby nikdy se tím dostatečně nezasytí.) i víc druhého.
tazke cukrovi ovocinari, naprikald 811 potrebuju jest 3kg hovadzieho na kompenziaciu? alebo ako si to myslel ?
5 2 8
Veet
Příspěvky: 24
Registrován: pon úno 17, 2014 18:53
Bydliště: Pelhřimov

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od Veet »

Od tý doby co jsem najel na nízkosacharidovou stravu mívám průjem. Dřív když jsem jedl i ovoce, tak jsem stím problém neměl. Čím to může být? Že by ve mě vymíral nějakej hajzlík a tělo se takhle čistilo? Nebo moc vlákniny? Když mě zrovna nebolí břicho, tak se mám fajn a tělo funguje mnohem líp než na ovoci. To jsem měl věčně hlad a po hodině běhu mi docházela energie. Teď můžu běžet tři dny v kuse :D
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od cepheus »

Protoze "mastnota pul zdravi, slanina cely" :lol: ..
Neee, vazne, je vseobecne znamo, ze kdyz chces lip vymesovat tak "promaz cepy":).
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od s.arik »

jestli jíš hodně nebo málo cukru může být fuk, napiš taky, co jiného jíš...

dvoudecka oliváče člověka prožene, jak správně píše Ceph, ovšem u tebe možná nebude problém ani v přemíře tuků, ani v nedostatku cukrů, ale v něčem konkrétnějším...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Návštěvník

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od Návštěvník »

Přidal jsem do jídelníčku horčík, zinek a bílí jíl (na posílení slinivky), a je po průjmu. Sice pochybuju že po dvou dnech stihli nějak zapůsobit, ale hlavně že už kadím krásně pevná hovínka m:-) :D . Taky jsem začal přidávat pampelišku do zeleninových salátů, ta by měla pomáhat s trávením. Jináč jím hlavně zeleninový saláty, do kterých přidám trochu konopného, kokosového, nebo olivového oleje (cca 2 polévkové lžice) a přiměřeně semínek nebo ořechů. Dále pak avokáda, kokosy, taky dost strouhaného kokosu (ten sem podezíral že za to může, ještě musím vyzkoušet). Piji jednou denně konopné mlíko, mladý ječmen a zeleninové šťávy, tak to všechno mě taky mohlo prohánět. Ale už je to všechno v pohodě a stresovat se můžu už jen blížící se maturitou :)
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od culka »

Aby to uz vobec nebolo take jednoznacne
http://perfecthealthdiet.com/2010/11/da ... l-cancers/

Su k tomu styri clanky, zjednoduseny vysledok je asi taky, ze nic nie je udrzatelne dlhodobo. Takze ak sa nam nieco nezda, kludne mozeme preveslovat na druhy breh. Len to chuda telo sa z nas moze zblaznit.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od s.arik »

nestíhám prostudovat, jen mě zarazil nadpis, pokud kritizují zero-carb diet, ani nepotřebuju číst (to je bez zeleniny akorát proteiny z plechovky ne?).

pokud mají argumenty proti celoživotní NÍZKOsacharidové stravě (cca 50 - 150 g sacharidů denně, bez cukru, lepku, většinu roku bez ovoce, ale denně kvanta zeleniny, nějaký ten oříšek atp.), přečtení zvážím nebo prosím o vypíchnutí minimálně jednoho důvodu, proč tak nejíst nafurt... :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od s.arik »

aha, louskám začátek a 30 g sacharidů mi přijde málo, to bych věřila, že nedovoluje sníst dost celistvých rostlin...a strava by neměla stát jen/hlavně na olejích (extraktu z rostlin) a masu.

a kdybych si ten poměr vynásobila dvěma a člověk by přijal 60 g cukru dejme tomu v té nejzdravější nejčerstvější biozelenině, stejně je pak přežíračka mít k tomu 120 g bílkovin a 360 g tuku... :?:

co myslíte vy?

škoda, že jsem líná počítat nebo naházet své jídlo do nějakého cronometru (po hodině se slovníkem čj-aj), sama neznám svůj poměr makroživin ve stravě.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od cepheus »

culka píše:Aby to uz vobec nebolo take jednoznacne
http://perfecthealthdiet.com/2010/11/da ... l-cancers/

Su k tomu styri clanky, zjednoduseny vysledok je asi taky, ze nic nie je udrzatelne dlhodobo. Takze ak sa nam nieco nezda, kludne mozeme preveslovat na druhy breh. Len to chuda telo sa z nas moze zblaznit.
Hehe, dneska rano jelo v TV cosi o jidle, zenska tam utrousila pojem "NIZKO-cholesterolova dieta", dal nekomentuju :D .
Dostal jsem ale super napad, co takhle jist NIZKO, ale uplne vsecko ..
Odpovědět