nízkosacharidová strava

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od xHardCorex »

s.arik píše:
Panda píše:Záleží na tom, na které příčce stravovacího žebříčku se chce člověk zastavit.
Na té, co chutná nejlépe a dodá všechny živiny, což nemusí být pro každého vzduch :) (Naprosto bez ironie!)
V Ayurvede sa vravi " jedlo musi byt zdrave ale AJ CHUTNE "
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od Panda »

s.arik píše:
Panda píše:Záleží na tom, na které příčce stravovacího žebříčku se chce člověk zastavit.
Na té, co chutná nejlépe a dodá všechny živiny, což nemusí být pro každého vzduch :) (Naprosto bez ironie!)
Záleží jen na vlastním rozhodnutí. Co se člověk rozhodne, že pro něj bude "to nejlepší", tak to tak skutečně bude.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: ne/chutne semena

Příspěvek od Jindra »

Panda píše:Jindro k tomu směřuje např. sójové maso - jenomže ony to ty potvory rozmlsaný poznají že "to není ono"
zkoušel jsem, leč toto náhradní řešení mělo u dětí životnost do pouhého prvního sousta. jj, máš pravdu
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od gabrielik »

Jaj, jaj. To sa dozvedam až teraz že prirodzena chuť sezamu je horka? Prednedavnom som vyhodla dobre pol kilo, možno viacej, lebo som si myslela že mi to zhorklo. A to mám s vyhadzovaním dosť veľký problém. Fííí, ha teraz neviem či mám byť smutná, že som sa tak obalamutila, alebo rada, že viem vyhodiť niečo...
Asi budem rada, a nebudem sa tým trápiť viac. A aké je to vaše doma vyrábané tahiny? a aké je z obchodu? je sladené?
Sézamky milujem a sezamovu chalvu tiež, ale tahiny som este neskusala.
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: ne/chutne semena

Příspěvek od Dano »

Jindra píše:
Dano píše:hovadzie maso mi nechuti vobec. A to, ze jeho chut je lepsia ked sa osoli, okoreni, prida cesnak, horcica s octom a cukrom
jenže to pak není upravená chuť toho hovězího. to je jen chuť té soli, toho koření, česneku atd.
Nie, ale rozumieme sa. Je to chut celeho jedla, mix vsetkeho v nom. Skus presne tie iste ingrediencie a take iste mnozstvo pridat k (podobne nechutnej) ryzi. Chut bude uplne ina ako tataraku. Podobne chut jedla mak + med ci banan je uplne ina ako vlassky orech + med ci banan.
Jindra píše:
Dano píše:300g zeleninovych salatov, do ktorych pridavaju zalievky z octu a oleja
v těch případech si říkávám o zelesalát bez zálivky, nebejvá to problém objednat a to je pak bezva (a hlavně bez soli, cukru, octa)
Problem to nebyva, ale pre mna to bezva nie je lebo nic to nemeni na tom co som napisal: "(porcia tatarskeho bifteku) s ktorou sa da nasytit. Na rozdiel od biednych 300g zeleninovych salatov". S tym nic nespravis, 150g tataraku ma v sebe tipujem 20-50x viac energie ako biedna restauracna porcia miesaneho salatu pozostavajuca z ladoveho salatu, uhorky atd.

SVK:CAN, prave sme vyrovnali na 3:3
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

hlavne chutne

Příspěvek od Dano »

xHardCorex píše:V Ayurvede sa vravi " jedlo musi byt zdrave ale AJ CHUTNE "
Nastastie pre divozijuce zvierata, tie sa o Ayurvedu nezaujimaju. Ani "nevedia" co je zdrave. Zeru len to co im chuti z toho a len z toho k comu sa v prirode dokazu dostat a co dokazu zozut a/alebo stravit.

Je to v kazdom z nich/nas:
Selme chuti hlavne krv/creva/vnutornosti/maso/slachy/kosti...
Divej svini zalude/bukvice/gastany/korienky/hluzy.. Yakom trava/kvety...
Andulke a mnohym inym vtakom s hrvoľom v krku (aj) semena...
Primatom hlavne sladke ovocie a listy...

Ludom vsetko, ale len vdaka tomu, ze uplne vsetko dokazu upravit, pomiesat, dochutit. Povodne chute sa ale myslim nezmenili. Napr. ked porovnam chut malin, cucoriedok/boruvky, figy s chutou zemiakov/brambor, sezamu, lanu, atd.

SVK:CAN 4:3, sme v semifinale!
Naposledy upravil(a) Dano dne čtv kvě 17, 2012 14:27, celkem upraveno 1 x.
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: hlavne chutne

Příspěvek od xHardCorex »

Dano píše:
SVK:CAN 4:3, sme v semifinale!
m:-) m:-) m:-)
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: ne/chutne semena

Příspěvek od Panda »

Dano píše:...Skus presne tie iste ingrediencie a take iste mnozstvo pridat k (podobne nechutnej) ryzi. Chut bude uplne ina ako tataraku....
Sůl se označuje za "zesilovač chuti" (i když nechápu jaktože to tak funguje).
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od culka »

Vyhrali sme, aj ked mi Samira tvrdila, že my vyhráme určite. Národnost a štátna príslušnísť nie je to isté.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

z principu sa vyhybam vsetkemu okolo takych zbytocnosti v ludskej spolocnosti ako je futbal a hokej, no a svina diabol by to podstrcil aj do vitariana,
sak pockaj usmazis sa v pekle :mrgreen:
5 2 8
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od jans »

@rudo: no hlavně, že sleduješ běh :D
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

jans píše:@rudo: no hlavně, že sleduješ běh :D
to hej beh je individualna zalezitost, takmer na urovni jogy alebo sexu :wink:
5 2 8
psionic
Příspěvky: 29
Registrován: čtv pro 29, 2011 13:31

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od psionic »

rudo píše:
jans píše:@rudo: no hlavně, že sleduješ běh :D
to hej beh je individualna zalezitost, takmer na urovni jogy alebo sexu :wink:
a to určitě proto že se tělo při běhu přepíná krátkodobě na ketony :)
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

psionic píše:
rudo píše:
jans píše:@rudo: no hlavně, že sleduješ běh :D
to hej beh je individualna zalezitost, takmer na urovni jogy alebo sexu :wink:
a to určitě proto že se tělo při běhu přepíná krátkodobě na ketony :)
komu kratkodobo komu dlhodobo :wink:

ale je to rozdiel ked ako trener poviem bezcovi - drz od startu take tempo na maraton

ako keby som mu mal povedat - Ferovi zlom nohu, Jana riadne skopni nech mu koleno vyskoci, Jozovi slapni na holen a daj do drzky, alebo v tom ladovom vydani - Ragulina sot do plotu nech si rebra polame - tusim sa tomu odborne hovorilo - narazeni na hrazeni (:-)
5 2 8
psionic
Příspěvky: 29
Registrován: čtv pro 29, 2011 13:31

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od psionic »

rudo píše:
psionic píše: a to určitě proto že se tělo při běhu přepíná krátkodobě na ketony :)
komu kratkodobo komu dlhodobo :wink:

ale je to rozdiel ked ako trener poviem bezcovi - drz od startu take tempo na maraton

ako keby som mu mal povedat - Ferovi zlom nohu, Jana riadne skopni nech mu koleno vyskoci, Jozovi slapni na holen a daj do drzky, alebo v tom ladovom vydani - Ragulina sot do plotu nech si rebra polame - tusim sa tomu odborne hovorilo - narazeni na hrazeni (:-)
nechapu proc se tu do vseho musi tahat tolik offtopicu, nema toto snad byt odborna diskuze a ne tlacharna? Nejsou tu snad pravidla diskuze? Tema o cakrach me docela zajimalo ale protoze tam vznikla flame war z vzajemne a nevysvetlene netolerance nekterych clenu tak je to zamcene a nemuzu tam uz ani prispivat :?
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od dgm »

Uz muzes
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

5 2 8
Katka1985

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od Katka1985 »

Lidi, je hezky, ze se snazime o navrat k prirode a chceme jist tak jak to matka priroda pro nas vymyslela. A jo, vymyslela pro nas ovoce. Asi. Jenze si uvedomte, za matka priroda neni zadna hodna maminka, ale pekna macecha. Ji nezajima preziti jedince, nybrz preziti druhu. Ji je uplne jedno, ze se nam tu libi a ze bychom tu byli nejradeji aspon do sta let. Uz tak si uzivame docela luxusu, podivejte se jak dlouho ziji ostatni savci.. Pro matku prirodu je kazdy zivocich, ktery uz neni schopny reprodukce, bezcenny. Akorat zabira misto a uzira zradlo mladym a plodnym jedincum. Takze jezme ovoce, budem docela zdravi, ale moc se nedozijeme, presne tak, jak to macecha priroda chtela. Ja jsem zkusila 811 na par dni. Moc energie jsem nepocitovala a hlavne jsem se sebe lekla pri pohledu do zrcadla. Do te doby se me udajne vychrtlosti lekali jen varaci, ja byla spokojena. Nicmene uplne bez ovoce bejt taky nechci, zatim to resim tak, ze pres den jim ovoce a navecer tuky, nez pak dalsi den prijmu dalsi cukry, tak doufam, ze behem te nocni pauzy se tuky z krve odebraly pryc. Koukam ale, ze az si prectu Younga a neco o ketoze, tak budu mit po ovoci. :-(
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od cepheus »

A tak jako skryta reklama na Elmex dobry ..
Yeff
Příspěvky: 266
Registrován: stř led 06, 2010 14:18

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od Yeff »

cephe: :lol: jako u kazdych takovych clanku, ktery pisou profesionalni novinari vzdy z daneho oboru, kteri se o dany problem roky zajimaji, a maji ho provereny
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od cepheus »

:lol: asi tak .. :D
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od buc11 »

na FB:
Zuzana Pinilla:.. Lopuch nie je... ale moja plet momentalne ako som zrazila nizsie tuky je uplne super, ze nechapem. ...

a

Martin Matěj:
V tomto videu ultra maratonka a doktorka Stefania Licari diskutuje o tom svém úspěchu na nízkotučné syrové vegánské stravě a životním stylu. Na této stravě vylezla Everest. Taky na syrové stravě uběhla 200 kilometrů skrze Saharskou poušť. Nepropásněte toto senzační video!

Dr. Stefania Licari - Žít na Ovoci
Pro více informací navštivte anglický web - http://www.go4extremes.com/ a http://www.loving-it-raw.com/ Originální video - http://youtu.be/B6aEehE7Vu0 Kanál tv...

no sem sem to asi nestrefil
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od s.arik »

Já jím dvakrát více tuků než dříve, žádné ovoce, a pleť se mi zlepšila taky :) Ovšem nechtěla jsem to tady moc psát, protože může jít o krátkodobý výkyv (no, ale jsem momentálně v hormonálně "horší" části cyklu).
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od buc11 »

s.arik píše:Já jím dvakrát více tuků než dříve, žádné ovoce, a pleť se mi zlepšila taky :) Ovšem nechtěla jsem to tady moc psát, protože může jít o krátkodobý výkyv (no, ale jsem momentálně v hormonálně "horší" části cyklu).
no jo, ale jak se mám v takových protichůdných informacích orientovat?
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od s.arik »

Hehe, to by chtěli vědět všichni.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od Panda »

To by pak byl život s manuálem, ale to už není smyslem života vědět co je správné a nemuset cesty hledat.
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od ravima »

buc11 píše:no jo, ale jak se mám v takových protichůdných informacích orientovat?
Proč protichůdné? dost lidí uznává jak tukovou tak sacharidovou stravu, ale nesmí se to míchat. A když jí někdo málo, jako třeba já jedno malé jídlo denně, tak vůbec nevadí nějaké míchání, naopak je to prospěšné až nutné.
Jediné co vždycky vadí, je jíst denně spoustu cukru a k tomu spoustu tuku :-)
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

problem je v tom ze svetove ultramaratonske rekordy nedrzia vitariani ziadnej orientacie ani zelenej ani tukovej ani fruktozovej

ale konzumenti McD, pojedaci umelych vyrobkov processed food,
zaujimave ze ich vykony si nik neberie za stravovaci vzor.

Pocas 6 dni a noci som osobne ako velitel timu dozeral v Colacu 2005 na Yinnisa Kourosa, ked zabehol svetovy rekord na 6 Dni = 1038 km,
videl som kazde jedlo co jedol a viem kazdu tabletku co prehltol, casto som mu jedlo sam pripravoval, zaroven som na akoby na vedlajsi uvazok pomahal aj inym bezcom v tom zavode, napriklad druhemu v celkovom poradi - zhodou okolnosti je to cech a bol som v sustavnom kontakte s dalsim cechom-australcanom ktory dal v medzicase zabehol svetak na 48H vo vekovej kategorii. Videl som co jedli.

Ten cech-asutralcan prebehol australsky kontinent niekolkrat roznymi smermi a v podstate jedol len konzervy z doprovodneho auta a ked mal stastie ze nocoval v blizkosti civilizacie tak to boli steaky a chipsy z krcmy.

Vzdy ma fascinuje ked niekto poda nejaky sportovy vykon, sice slusny ale v ramci toho sportu nic moc a reklamuje to medzi ludmi co v tom sporte nemaju ziadne info a su tym vykonom fascinovani a potom si v hlave spoja ze taky vynimocny vykon dosiahol ten clovek vo videjku lebo mal taku alebo onaku stravu.

Ked Harley sa snazi ohurovat svojimi bezeckymi vysledkami, tak nimi fascinuje nebezcov co jedia ovocie a sa nehybu, ked s tym pride medzi bezcov tak sa mu len zasmeju, ovela rychlejsie casy ako on behaju veterani co su o 30 rokov starsi a povedia mu - nuz ked to je to najlepsie co sa da len na ovoci behat, tak som rad ze som sa len na ovocie nikdy nedal, z tak pomaleho behania na zavodoch by som bol nestastny.
5 2 8
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od buc11 »

rudo píše:problem je v tom ze svetove ultramaratonske rekordy nedrzia vitariani ziadnej orientacie ani zelenej ani tukovej ani fruktozovej

ale konzumenti McD, pojedaci umelych vyrobkov processed food,
zaujimave ze ich vykony si nik neberie za stravovaci vzor.

Pocas 6 dni a noci som osobne ako velitel timu dozeral v Colacu 2005 na Yinnisa Kourosa, ked zabehol svetovy rekord na 6 Dni = 1038 km,
videl som kazde jedlo co jedol a viem kazdu tabletku co prehltol, casto som mu jedlo sam pripravoval, zaroven som na akoby na vedlajsi uvazok pomahal aj inym bezcom v tom zavode, napriklad druhemu v celkovom poradi - zhodou okolnosti je to cech a bol som v sustavnom kontakte s dalsim cechom-australcanom ktory dal v medzicase zabehol svetak na 48H vo vekovej kategorii. Videl som co jedli.

Ten cech-asutralcan prebehol australsky kontinent niekolkrat roznymi smermi a v podstate jedol len konzervy z doprovodneho auta a ked mal stastie ze nocoval v blizkosti civilizacie tak to boli steaky a chipsy z krcmy.

Vzdy ma fascinuje ked niekto poda nejaky sportovy vykon, sice slusny ale v ramci toho sportu nic moc a reklamuje to medzi ludmi co v tom sporte nemaju ziadne info a su tym vykonom fascinovani a potom si v hlave spoja ze taky vynimocny vykon dosiahol ten clovek vo videjku lebo mal taku alebo onaku stravu.

Ked Harley sa snazi ohurovat svojimi bezeckymi vysledkami, tak nimi fascinuje nebezcov co jedia ovocie a sa nehybu, ked s tym pride medzi bezcov tak sa mu len zasmeju, ovela rychlejsie casy ako on behaju veterani co su o 30 rokov starsi a povedia mu - nuz ked to je to najlepsie co sa da len na ovoci behat, tak som rad ze som sa len na ovocie nikdy nedal, z tak pomaleho behania na zavodoch by som bol nestastny.
dnes odjiždím dělat výkony, tak nemám čas reagovat,
mně vzhledem k sobě mi připadá harleyuv ovocný výkon fantaskní a nepředstavitelný, to nehovořím o :roll: vitariánských a frutariánských bačkorářích,
ty jsi rudo se svými nadvýkony v jiném levlu, ovšem proti hamburgerovému boltovi či vepřoknedlové sablikové by tě porovnávači mohli s tvou diet považovat rovněž za smíška
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

buc11 píše:
rudo píše:problem je v tom ze svetove ultramaratonske rekordy nedrzia vitariani ziadnej orientacie ani zelenej ani tukovej ani fruktozovej

ale konzumenti McD, pojedaci umelych vyrobkov processed food,
zaujimave ze ich vykony si nik neberie za stravovaci vzor.

Pocas 6 dni a noci som osobne ako velitel timu dozeral v Colacu 2005 na Yinnisa Kourosa, ked zabehol svetovy rekord na 6 Dni = 1038 km,
videl som kazde jedlo co jedol a viem kazdu tabletku co prehltol, casto som mu jedlo sam pripravoval, zaroven som na akoby na vedlajsi uvazok pomahal aj inym bezcom v tom zavode, napriklad druhemu v celkovom poradi - zhodou okolnosti je to cech a bol som v sustavnom kontakte s dalsim cechom-australcanom ktory dal v medzicase zabehol svetak na 48H vo vekovej kategorii. Videl som co jedli.

Ten cech-asutralcan prebehol australsky kontinent niekolkrat roznymi smermi a v podstate jedol len konzervy z doprovodneho auta a ked mal stastie ze nocoval v blizkosti civilizacie tak to boli steaky a chipsy z krcmy.

Vzdy ma fascinuje ked niekto poda nejaky sportovy vykon, sice slusny ale v ramci toho sportu nic moc a reklamuje to medzi ludmi co v tom sporte nemaju ziadne info a su tym vykonom fascinovani a potom si v hlave spoja ze taky vynimocny vykon dosiahol ten clovek vo videjku lebo mal taku alebo onaku stravu.

Ked Harley sa snazi ohurovat svojimi bezeckymi vysledkami, tak nimi fascinuje nebezcov co jedia ovocie a sa nehybu, ked s tym pride medzi bezcov tak sa mu len zasmeju, ovela rychlejsie casy ako on behaju veterani co su o 30 rokov starsi a povedia mu - nuz ked to je to najlepsie co sa da len na ovoci behat, tak som rad ze som sa len na ovocie nikdy nedal, z tak pomaleho behania na zavodoch by som bol nestastny.
dnes odjiždím dělat výkony, tak nemám čas reagovat,
mně vzhledem k sobě mi připadá harleyuv ovocný výkon fantaskní a nepředstavitelný, to nehovořím o :roll: vitariánských a frutariánských bačkorářích,
ty jsi rudo se svými nadvýkony v jiném levlu, ovšem proti hamburgerovému boltovi či vepřoknedlové sablikové by tě porovnávači mohli s tvou diet považovat rovněž za smíška
jasne prave preto su take argumenty ze aha toto som dokazal a preto to znamena ze moja strava je najlepsia absolutny nezmysel.

Jedine co vidim je jednotny stravovaci styl vsetkych eleitnych africanov - ETH KEN a ich suverenita v dlhych behoch a to ako prisli na bezecku scenu posunulo svetaky hodne dopredu, nie je to jav jednotlivca su to tak siroke masy v kazdej discipline

ze to jedine povazujem za momentalne najlepsiu aplikovanu stravu pre veytrvalecke vykony, netvrdim ze sa nenajde este lepsia, ale zatial je to tato.
5 2 8
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od s.arik »

rudo píše:ze to jedine povazujem za momentalne najlepsiu aplikovanu stravu pre veytrvalecke vykony, netvrdim ze sa nenajde este lepsia, ale zatial je to tato.
To ti neberu, jen poznámka, většina lidí tady neprahne po vytrvalostních (ani krátkodobých intenzivních) výkonech, nýbrž chtějí být jednoduše zdraví, a to co nejdéle.
Mým vzorem tedy běžci nebudou, dokud neuvěřím, že neznají rakovinu, infarkt, cukrovku, degeneraci nervového systému, že se dožívají ve zdraví 70 - 90 let :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

s.arik píše:
rudo píše:ze to jedine povazujem za momentalne najlepsiu aplikovanu stravu pre veytrvalecke vykony, netvrdim ze sa nenajde este lepsia, ale zatial je to tato.
To ti neberu, jen poznámka, většina lidí tady neprahne po vytrvalostních (ani krátkodobých intenzivních) výkonech, nýbrž chtějí být jednoduše zdraví, a to co nejdéle.
Mým vzorem tedy běžci nebudou, dokud neuvěřím, že neznají rakovinu, infarkt, cukrovku, degeneraci nervového systému, že se dožívají ve zdraví 70 - 90 let :)
Sarka jasne rozumiem

ja som len reagoval na odkaz ze nejaka holka dokazala na ovoci prejst v pusti 200km a bolo to podane ako dokaz ze to je vysledok jej stravy, tak som len upozornil ze je to oblbovak pre nesportovcov a vobec nic to neznamena.
5 2 8
Katka1985

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od Katka1985 »

Uz jste videli tenhle film?? http://www.youtube.com/watch?v=gT9gp-jXJdk Je super, akorat se tam rika, ze vetsina ovoce je kyselinotvorna?! To jakoze ovocnari maji kysele pH?
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od s.arik »

Vzpomenula bych Bucovu mantru, u ovoce hodně záleží na zralosti.
Navíc každý organismus reaguje trochu jinak, někomu citron pH sráží silně, jinému naopak.
Navíc, jak chceš překyselení měřit? PH moči? Dobře, a když ji máš kyselou, tak to znamená co?
- To je super, tělo se díky citronu zbavuje starých kyselin a jeho vnitřní prostředí se tím alkalizuje.
- nebo: Jejda, tahle porce jídla mě překyselila?

Já nevím, který bod je dobře, zřejmě jak kdy fungují oba, proto si pH nikdy neměřím, mne osobně to nedává logiku a nedokázala bych si z hodnot vzít správné ponaučení.

Lepší je se řídit stavem pleti, zápachem stolice, náladou a jinými ukazateli...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

suhlas ph slin alebo curanice vobec nic nehovori co sa deje vnutri , len hovori co ide von.

su nazory ze ovocie predsa nemoze byt kyselinotvorne lebo je to predsa ovocie.

podla mna je to cukor a teda je to logicky kyselinotvorne

mne sa zdalo ze len neprezrete banany, pokial su este komplexne skroby boli neutralne z hladiska PH
5 2 8
Katka1985

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od Katka1985 »

Merit by se melo pH krve si myslim. Teda merit to nechci, jen ji chci mit zasaditou. Zrovna citrony jsou zasadotvorny a tak je dovoluje i doktor Young. Zrovnatak jako limetky, grepy, rajcata a avokada. Kyselinotvorne je pry sladke ovoce, prave kvuli tomu cukru. Odkladam Grahama, jdu cist Younga. :))
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od smajliss »

Tak měřit pH krve je blbost ne ? Tam musí být ta hodnota furt stejná (7,4) jinač by člověk umřel. Jinak si dovedu představit, že pH moči může být užitečné, kdyby si člověk zapisoval jídelníček a psal si i hodnoty pH, třeba jeden měsíc, pak by z toho šly vyvodit nějaké rozumy :P
Naposledy upravil(a) smajliss dne pát kvě 25, 2012 9:05, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od tristazmista »

rudo píše:
podla mna je to cukor a teda je to logicky kyselinotvorne

jak presne cukr postupne uvolnovany z vlakniny z ovoce stimuluje telo k produkci kyselin??? u masa a zivocisnych vyrobu je to jasne, ale tady by me to moc zajimalo...
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od s.arik »

Měřit pH přímo krve? To by se právě podle mne nemělo.
Krev má nejstabilnější pH ze všech tělních tekutin, pohybuje se ve velmi malém rozpětí, jinak nastává smrt, takže měřič by musel mít značné rozlišení.
Získat krev znamená vytvořit ránu - riziko infekce.
A zase, i když ty hodnoty máš, k čemu ti jsou?

Někdo má krev čistou, přestože jí humusy, protože má v tukových tkáních tuny zakonzervovaného bordelu. Jiný přešel na lehčí stravu/půst, tuky se rychle rozpouští, kyselá svinstva plavou v krvi a tělo je postupně vylučuje (detox projevy). Tak co člověku ta hodnota řekne? Párečkový pivař ji může mít lepší než vitarián, přičemž jeden skape v 50 na raka a druhý bude ve 120 jezdit na kole a psát knihy, hehe, doufejme.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

tristazmista píše:
rudo píše:
podla mna je to cukor a teda je to logicky kyselinotvorne

jak presne cukr postupne uvolnovany z vlakniny z ovoce stimuluje telo k produkci kyselin??? u masa a zivocisnych vyrobu je to jasne, ale tady by me to moc zajimalo...
ako je postupne uvolnovany cukor z obilia kyselinotvorny ?

a ako je to samozrejme jasne z masa a zivocisnych vyrobkov ?
5 2 8
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od tristazmista »

rudo píše:
tristazmista píše:
rudo píše:
podla mna je to cukor a teda je to logicky kyselinotvorne

jak presne cukr postupne uvolnovany z vlakniny z ovoce stimuluje telo k produkci kyselin??? u masa a zivocisnych vyrobu je to jasne, ale tady by me to moc zajimalo...
ako je postupne uvolnovany cukor z obilia kyselinotvorny ?

a ako je to samozrejme jasne z masa a zivocisnych vyrobkov ?

diky, to jsem chtel slyset :)
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od cepheus »

rudo píše:suhlas ph slin alebo curanice vobec nic nehovori co sa deje vnutri , len hovori co ide von.
Tak uz i Jarda Zajicek, Kurt Topperwein a jini co meri pH moci jsou blbci ? .. hmmm .. nicmene vysledky tito podivini maji (a se spoustou lidi) navzdory tomu ze toto o nicem nevypovida:).
Jediny kdo vysledky porad zadne nema a jen teoretizuje od rana do vecera a rovna "right pH" tunakovyma konzervama a varenou kravou + vejci je jeden chlapek z Melbourne pokud vim :D.
----------------
Merit pH krve doma je za
a) dost dobre spatne proveditelne a samoze je to blbost, a za
b) k cemu by mi bylo zjistit npatrnou odhylku na hranci smrti, hehe .. co s tim doma bez JIP-ky ?
Katka1985

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od Katka1985 »

Jezisi ja jsem nerekla, ze si jako fakt mate merit ph krve. Ale to co telo vypusti a co v tele je, to je snad dost rozdil, ne? Ty kyseliny se cloveku ukladaj v organech a v tuku, takze curat muzete klidne zasadu a myslet si, jak jste zdravi..
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od cepheus »

Sice nevim co ma Jezis spolecneho s merenim nasi pH krve, ale budiz:).
Nicmene nikoli, neni tomu tak s obsazenou a vycuranou kyselinou a zasadou, doporucuji zevrubne nastudovat tento zajimavy web + forum : http://zdravi-az.cz/
Autor ma s timto posuzovanim stavu telesna dle hodnoty (odpadni) pH rukolapne vysledky.
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od mira »

cepheus píše:rukolapne vysledky.
Není to sice k tématu a snad je to trochu přehnané, ale rozhodně rukolapné.
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od cepheus »

To je stary Mirostepe, to znam .. zkus neco novyho, neotrepanyho:).
Zase jsi si pekne zdrimnul a zaspal :D .
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od mira »

Ale snad ještě stále "uchopytelné." Ne všichni jsme však tak v obraze a informačně zruční.
Dnešní den jsem opravdu téměř celý prodřímal, ale přestaly mne bolet záda a kondice je zpět.
Možná díky konzumaci vysokouhlohydráteníků, melounu a banánů.
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od cepheus »

Jo, melouny, ty byvaji narozdil od vajec, kravskeho vyvaru a tuna konzerv silne pytelne a vzpruzujici:).
Dobre jsi konzumoval Miro, jeste svoji vyvolenou prived ze scesti (revoltujicich, soudy rusicich) vudcu DNL a bude zase vsecko ok :D.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od s.arik »

Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od s.arik »

Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Odpovědět