nízkosacharidová strava

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

nízkosacharidová strava

Příspěvek od smajliss »

Většina parazitů se živí cukrem, takže ovoce je celkem slušně krmí. Dnešní ovoce je navíc přešlechtěné. Pěstitelé se snaží vypěstovat co nejsladší odrůdy, aby lidem chutnalo a nemyslí na obsah výživných látek. Nadbytek cukru v krvi je poté nutno neutralizovat minerály, čímž dochází k demineralizaci.

Protipólem je nízkosacharidová dieta, kdy tělo využívá tuk jako své palivo. Tohle jde přepnout právě nízkým přijmem sacharidů, kdy tělo zjistí, že už dále cukry nemůže spalovat a přepne na spalování tuků (ketóza).

Tuk je výkonnější než cukr - respektivě ze stejného množství tuku tělo vyrobí více energie, než ze stejného množství cukru. Také nedochází k nezdravé produkci inzulínu, jako u sacharidové stravy.

Většina vitariánů konzumuje příliš ovoce, které prostě chutná lépe a navíc je cukr droga. To potom může vést k rychlejšímu stárnutí (inzulín), šedivění vlasů (demineralizace), candidě (přebytek cukru).

A nakonec z genetického hlediska jsme k takové stravě zvyklí. Naši předci (oblast ČR,SR) zažívali těžké zimy, kdy přes zimu neměli k dispozici žádné zdroje cukrů. Byli nucení lovit zvěř a přežívat na tuku.

Máte někdo zkušenosti s nízkosacharidovou stravou nebo co si o ní myslíte ? Nenašel jsem tu o ní žádné téma.
Uživatelský avatar
Esterka
Příspěvky: 146
Registrován: pon črc 28, 2008 12:25

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od Esterka »

Nízkosacharidová strava je pro člověka nejpřirozenější. Já sama jím minimum ovoce a hlavní zdroj energie mám z panenských tuků:olivový, kokosový, ořechový, mandlový atd. A taky nějaký ten syrový žloutek si občas dám, nejen kvůli tukům, ale i kvůli vitamínu B12.
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od smajliss »

A proč myslíš, že je přirozenější, než vysoce sacharidová (ovocná) ? Tohle je jedna z mála nevýhod, které u této stravy vidím. Přece jsme určeni k tomu, aby jsme jedli plody (stromy,keře atd.) a ne tuky, které jsou v přirodě přirozeně méně dostupné.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od awa »

smajliss píše:A proč myslíš, že je přirozenější, než vysoce sacharidová (ovocná) ? Tohle je jedna z mála nevýhod, které u této stravy vidím. Přece jsme určeni k tomu, aby jsme jedli plody (stromy,keře atd.) a ne tuky, které jsou v přirodě přirozeně méně dostupné.
Ano, ale jaké, v jakém klimatu a ročním období. Tuky jsou dostupné celkem dobře a většina je trvanlivých, záleží, které jsi ochoten akceptovat (nebavíme se o sádle a spol.).
Něco jiného jíš v subtropech - z vlastní zkušennosti mohu potvrdit diametrálně rozdílné poměrové stravování než když jsem v ČR.
Klima hraje dost zásadní roli, takže pokud tě inspiruje někdo, kdo není trvale v našem klimatu, tak se bavíte o koze a o voze.
Přeslazené hybridy, skleníkové chudinky z NL, PL, SP...mají do přirozenosti hodně daleko. Pokud opravdu budeš poctivě jíst plody z původních rostoucích keřů a stromů u nás, tak zjistíš, že většina má nízký GI a jistou chuťovou odlišnost. Garantuji ti, že těch se nepřejíš, ale sníš právě tak akorát, kolik tvé tělo potřebuje, akorát ti to zpočátku nemusí moc chutnat.
Označit přirozenější jedno před druhým by bylo zjednodušující, spíš musíš pochopit, co je přirozené pro tebe a to jde jen a jen praxí.
U většiny věcí během týdne poznáš, jestli to je v daný moment pro tebe či nikoliv, jen se nesmíš snažit řešit víc věcí najednou, protože při nedostatku zkušenností se do toho zamotáš. Takže trpělivě, krůček po krůčku, protože duch je dychtivý, ale tělo slabé. :D
Naposledy upravil(a) awa dne ned dub 01, 2012 16:38, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Esterka
Příspěvky: 146
Registrován: pon črc 28, 2008 12:25

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od Esterka »

smajliss píše:A proč myslíš, že je přirozenější, než vysoce sacharidová (ovocná) ? Tohle je jedna z mála nevýhod, které u této stravy vidím. Přece jsme určeni k tomu, aby jsme jedli plody (stromy,keře atd.) a ne tuky, které jsou v přirodě přirozeně méně dostupné.
Lze tak předpokládat na základě skutečné lidské genetické předurčenosti, která sahá minimálně 2,5 miliónů let zpátky. Odjakživa bylo součástí lidské stravy maso a tuk zvířat a více či méně volně rostoucí vegetace, která se mohla jíst rovnou bez úprav. Tato strava poskytovala člověku energii na základě tuků nikoliv cukrů a převážná část bílkovin byla z živočišných zdrojů.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od cepheus »

Esterka píše:
smajliss píše:A proč myslíš, že je přirozenější, než vysoce sacharidová (ovocná) ? Tohle je jedna z mála nevýhod, které u této stravy vidím. Přece jsme určeni k tomu, aby jsme jedli plody (stromy,keře atd.) a ne tuky, které jsou v přirodě přirozeně méně dostupné.
Lze tak předpokládat na základě skutečné lidské genetické předurčenosti, která sahá minimálně 2,5 miliónů let zpátky. Odjakživa bylo součástí lidské stravy maso a tuk zvířat a více či méně volně rostoucí vegetace, která se mohla jíst rovnou bez úprav. Tato strava poskytovala člověku energii na základě tuků nikoliv cukrů a převážná část bílkovin byla z živočišných zdrojů.
Ester, ale v Genesis to pisou jinak, neco jako v tom smyslu, ze "Vsemu tomuto zivemu tvorstvu i vam jsem dal k jidlu veskerou bylinu a rostlinu co na Zemio roste", o nejakych 2,5 milionech let s masem a varenym se tam ani moc nemluvi ..
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od awa »

Když se pominou ty letopočty, tak je pravdou, že se tak většina lidí od potopy skutečně stravovala, ale také většina se dlouhého života ve zdraví nedožila.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od cepheus »

Nooo, nevim jak popotopni narody ale v Old Testamentu se pise o Metuzalemskem veku zivota ( "Jsi stary jako Metuzalem" nic ? ), ale co my vime ..
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od Jindra »

Esterka píše:Nízkosacharidová strava je pro člověka nejpřirozenější. Já sama jím minimum ovoce a hlavní zdroj energie mám z panenských tuků:olivový, kokosový, ořechový, mandlový atd. A taky nějaký ten syrový žloutek si občas dám, nejen kvůli tukům, ale i kvůli vitamínu B12.
ne ne kdepak, tohle bych nepodepsal, nic moc přirozenýho na tom nevidím, ale třeba se mýlím
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od s.arik »

smajliss píše:Máte někdo zkušenosti s nízkosacharidovou stravou nebo co si o ní myslíte ? Nenašel jsem tu o ní žádné téma.
Myslím, že to zní dobře a logicky a leckde se o ní píše v superlativech. Nejen Morse píše, že ovoce dobře čistí, ale tělo se buduje ze zeleniny a semen/ořechů.
.....
Osobně troskotám na tom, že cukr je vážně droga, ovoce mi velmi chutná, je taky praktické, stačí ho jen omýt a hned jíst. Zeleninu bez pokrájení, smíchání více druhů a ochucení téměř nejsem schopná sníst (mám na mysli celer, řepu, pórek, zelí atd.). Jen tak zvládnu výhradně sladkou mrkev, okurku a polníček nebo špenát, ale ten u nás skoro není k sehnání :| Například dnes (no jo, je neděle) neměli v Tescu žádnou listovou zeleninu, a mrkev jen v igelitu ošklivou, ne svazkovou... Takže zatím se stravuju převážně ovocem a semínky, přičemž kombinace raw cukru a tuku mi dělá mnohem lépe, než dřívější junk food. Zařadit více zeleného je můj výhledový cíl, rázné omezení ovoce ale ani moc ne...

Syrový žloutek mi přijde ok, já na prospěšnost veganství nevěřím, ale dětem žloutek vařím (asi jednou za měsíc), jedná se o výjimečné jídlo, tam se bakterií nějak bojím více než tepelné degradace :)

Oleje mi teoreticky nepřipadají vhodné, je to extrakt, ne celistvá potravina. Snažím se jíst více tučných semen a ořechů v celku, ideálně máčených, olej jen panenský olivový z mlsnoty.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od cepheus »

s.arik píše:
smajliss píše:Máte někdo zkušenosti s nízkosacharidovou stravou nebo co si o ní myslíte ? Nenašel jsem tu o ní žádné téma.
Myslím, že to zní dobře a logicky a leckde se o ní píše v superlativech. Nejen Morse píše, že ovoce dobře čistí, ale tělo se buduje ze zeleniny a semen/ořechů.
Taaak Sari, psal uz Macha ze po pustu ovoce cisti a zelenina doda silu (znovu buduje telo, bunky), cize nemusime ani do zahranici pro Morseho kuzel :D.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od s.arik »

Cephee, jasně, tohle tvrdí desetiletí hodně lidí a tím, že neustále vytahuješ Pavla ("on to taky říkal, a už kdysi!"), ho moc neproslavíš, spíše je to legrační, jak ti leží v hlavě, promiň :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od cepheus »

Vsak jo, legrace musi byt predevsim. Myslim, ze to tak taky bere, nestoji o slavu :).
Ja jen ze to davno uz znam a Morseho neznam (leda bych se polepsil a vice zagooglil):D.
V pohode Sari, o nic nejde, sranda .. (co o to v hlave, jinym tu lezi v zaludku, to je horsi postizeni :mrgreen:)
Nic dobrou lidicky:).
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od Pavluska »

s.arik píše: Zeleninu bez pokrájení, smíchání více druhů a ochucení téměř nejsem schopná sníst (mám na mysli celer, řepu, pórek, zelí atd.). Jen tak zvládnu výhradně sladkou mrkev, okurku a polníček nebo špenát, ale ten u nás skoro není k sehnání :|
Syrový žloutek mi přijde ok, já na prospěšnost veganství nevěřím, ale dětem žloutek vařím (asi jednou za měsíc), jedná se o výjimečné jídlo, tam se bakterií nějak bojím více než tepelné degradace :)

Oleje mi teoreticky nepřipadají vhodné, je to extrakt, ne celistvá potravina. Snažím se jíst více tučných semen a ořechů v celku, ideálně máčených, olej jen panenský olivový z mlsnoty.
mě docela baví prodávané míchanice různých salátů, tady v Anglii i přimíchaná divočejší zelenina typu polníček apod.... stačí rozdělat sáček, vysypat na misku (je to již omyté), přidat semínka nebo co má kdo rád a hurá. :)

Jinak mám poznatek od koní ve výborné kondici - dostávají rybí tuk na pěknou srst. Zní to ujetě, ale funguje to tak prý už x let. ") Myslím, že by stejnou službu udělalo lněné semínko jak se to dělalo dříve, ale asi je to otázka volby; ještě si o to něco počtu ve volném čase.
Sama jsem viděla v přírodě býložravce příležitostně požírat živočišné věci. Vědí kdy, v jakém množství...
Proč to píšu? Jo, reakce na vajíčko. :mrgreen:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od s.arik »

Rybí tuk zobeme :)
Salátové mixy nekdy mají, někdy ne, a jsou hodně světlé, chlorofyl by člověk pohledal. Halda ledáku a mrkve a v tom tři lístečky rukoly... Chuť výborná, ale tak zdravě jedovatě zeleně jako chlorela to nepůsobí.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od Pavluska »

s.arik píše:Rybí tuk zobeme :)
Salátové mixy nekdy mají, někdy ne, a jsou hodně světlé, chlorofyl by člověk pohledal. Halda ledáku a mrkve a v tom tři lístečky rukoly... Chuť výborná, ale tak zdravě jedovatě zeleně jako chlorela to nepůsobí.
nad rybím tukem jsem také uvažovala - v usa to denně zobali i tzv vegetariáni. Ale dám si občas celou rybu (třeba pstruha, ten je levný a lokální), takže akutně to neřeším. ")
Jo, pamatuju. V ČR mi ty směsky moc nejely. Tady jsou i krásně tmavé, chlorofylové, a po tom právě jedu. Plus občas samotný leďáček na chuť, nebo spíš na chroupání. Zabalit ho s rozdrceným avokádem a česnekem když se chce... hmmm.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od 2olfess »

Smailiss,
já jsem se tak vita stravoval a stravuju se tak dodnes, jenomže nejsem absolutní.
Vůbec nemám problémy se stravováním vita sladkého, naopak a ani si nedovedu představit, že bych je vynechal úplně. Mám na něj chuť a tak je jím, jenom jsem zde kdysi zjistil, že jsem poměrně výjimka, kdy mám poměr sladkého (nezajímá mě zda zelenina nebo ovoce, takže v mém rozdělení je "sladké" - meloun, strouhaná mrkev, sladké ovoce... a "slané" - kořenová zelenina, zelené, okurka, paprika, rajské, cuketa, avoš, oleje, semena, ořechoviny, houby...)
třetinový ve prospěch slaného a je to myšleno objemem.

Pokud poměr dlouhodobě přešvihnu, tak už mi to hází chutě na kdeco, mám častěji hlad a pod... no prostě mi to nefunguje, jak má.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

z Anastasie je mi jasne co je optimalna strava, ovocie ani iny cukor sa tam nevyskytuje : hriby, semiacka z borovice a rozne zelene listocky vselicoho.
myslim ze tuky zo semiacok su hlavne ako stavebna latka, kedze kazda bunka je tvorena tukovym obalom. Jedlo koli energii je podla mna pomyleny koncept, energiu treba brat inak.

Z vyskumu cukrov pri dlhotrvajucich sportovych vykonov je vysledok, ze ak sa jedia cukry koli energii tak to musia byt velamolekulove glukozove zluceniny, nie jednoducha glukoza a urcite nie ziadna fruktoza

Od Wolfika vieme ze telo potrebuje 8 zakladnych sacharidov, fruktoza tam urcite nie, niektore z tych zakladnych sacharidov by nas nenapadlo ani povazovat za cukry zrejme ani sladko nechutia, napriklad drevo z brezy

Ja jem vela tukov, orechy semiacka a doplnejem s rybim tukom priemerne 10x1500 mg denne, jem aj chia seeds, flax , a teraz som konecne zohnal hemp seeds.

Zatial stale jem complexne carbs zo zemiakov ryze pohanky nejake su aj v korenovej zeleneine.

momentalne jedavam dost strukovin, hrach, sosovica, fazule a tam je pomer 50-50 cukrov a bielkovin

cukry zo strukovin, bezlepkovin obilnin a zeleniny sa na mne neprejavuju negativne, ale uvidim kam vyvoj mojej stravy povedie
5 2 8
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od Pavluska »

rudo píše: cukry zo strukovin, bezlepkovin obilnin a zeleniny sa na mne neprejavuju negativne, ale uvidim kam vyvoj mojej stravy povedie
taky balancuji, upravuji jídelníček a zdá se, že přemíra ovoce tam opravdu nebude moct být. Většinou teď jím s přítelem, bezlepkově atd. (dost zeleniny) a kromě toho, že jsem cca kilo přibrala, se cítím fajn. Nedávno jsem v dobřé víře začala den hroznovým vínem a pak chodila jak v pátém měsíci. :| :) Jinak mám teď většinou docela ploché břicho. ")
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od cepheus »

Pavluska píše:Nedávno jsem v dobřé víře začala den hroznovým vínem a pak chodila jak v pátém měsíci. :| :) Jinak mám teď většinou docela ploché břicho. ")
No vidis Pavli, idealni doba na pekny, jarni, lehky, ocistny pustik :D .
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

ocistny post ma jednu velikansku vyhodu, je pri nom zarucene, ze do tela nevojde ani kusocek fruktozy. :twisted:
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od cepheus »

Rudiku, nezlob uz zase lidi s fruktozou, necetls jak hlasovali ? :D .
viewtopic.php?f=3&t=3110 .. jeeee, koukam, ze uz jsi hlasoval taky, uz jste dva, super :lol: :mrgreen: .
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

cepheus píše:Rudiku, nezlob uz zase lidi s fruktozou, necetls jak hlasovali ? :D .
viewtopic.php?f=3&t=3110 .. jeeee, koukam, ze uz jsi hlasoval taky, uz jste dva, super :lol: :mrgreen: .
asi by bolo treba spravit hlasovanie na ine otazky, napriklad :

je fruktoza sucast niektoreho telesneho tkaniva je stavebnou latkou ludskeho tela ?

je fruktoza sucastou nejakeho riadiaceho procesu v ludskeom tele ?

je fruktoza nutna k zivotu ?

ak clovek kompletne vyluci fruktozu bude mat negativne nasledky ?

existuje diagnoza ako akutny nedostatok fruktozy ?

existuje diagnoza ako chronicky nedostatok fruktozy ?

zomrel niekto v celej historii ludstva na nedostatok fruktozy ?

pomaha fruktoza v lieceni niektorej diagnozy ?
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od cepheus »

A tak samozrejme rudo, ze lze prezit na jakychkoli dietach, to by bylo uplne zbytecne rozplizle a slozite hlasovani.
Slo jen o to co si o fruktoze jakozto Tebou propagovane plosne skodlivine mysli vetsina zdejsich (raw usilujicich) useru.
Zkus to respektovat. Ahoj.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od s.arik »

Rudo, ať už mám názory na fruktózu jakékoliv, tak tleskám tvé argumentaci, bez ironie :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od cepheus »

Sari, tak dej bacha at nevyplasis tim tleskanim ptaky co visi na fruktozou obalenych stromech koncem leta, hihi, taky bez ironie :) .
Nic, jdu si radsi vystavit 2 grepy na jatra a 2 kila pomerancu to bude rozumnejsi cinnost, nez zde poslouchat ty synteticko/radobyvedecke pseudoargumenty jdouci proti samotne prirode :D .
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od s.arik »

Tak dobrou chuť, citrusové šťávy taky můžu :delicacy:
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od cepheus »

Presne tak Sarko, ja z nich mam kuzi jak andelicek prdylku, jako mimino :D.
Cize me zajima vysledek a praktikovani, plane kecy a radobyvedecke argumentace jsou nanic, kdyz se miji s realitou:).
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od s.arik »

Naprostý souhlas, leč v kontextu to zní jako urážka...
Mám dojem, že Rudo své teorie také "praktikuje" a má dobré výsledky - inu, když žije u protinožců, proč by mu nemohla fungovat strava naruby :mrgreen:
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

ked sa postavi otazka v prieskume vyspekukovane demagogicky, tak tvorca prieskumu obycajne dostane co chce
ked sa daju otazky na rovinu postavene tak aby kazdy vedel co kazda z nich znamena, tvorca prieskumu sa naserie
mimochodom v tej prieskumnej ankete ti viaceri povedali co si o tak poistavenej otazke myslia.

Co sa tyka prirody - nepoznam nejak moc zvierat ktore by sa zivili fruktozou aspon tie co nie su chovane ludmi v zajati.

Tusim len nejake ovocne musky a snad jeden druh netopierov, bakterie kvasinky a plesne
5 2 8
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od 2olfess »

cepheus píše:Rudiku, nezlob uz zase lidi s fruktozou, necetls jak hlasovali ? :D .
viewtopic.php?f=3&t=3110 .. jeeee, koukam, ze uz jsi hlasoval taky, uz jste dva, super :lol: :mrgreen: .
Ankety máš zmanipulovaný, tím se vůbec neoháněj, spíš respektuj, že jsi v rubrice nízkosacharidová strava, takže se zde lidé zabývají tímto typem stravy.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od s.arik »

rudo píše:Tusim len nejake ovocne musky a snad jeden druh netopierov, bakterie kvasinky a plesne
Myslela jsem, že většina opic (primáti určitě) mají ovoce rádi a tvoří spolu se zeleným listím a hmyzem či občasným masem základ jejich jídelníčku. I proto mi není sympatické ani čisté veganství, ani frutariánství....zrovna jako úplné vyloučení fruktózou bohatšího ovoce.
Tou nízkosacharidovou dietou se myslí přesněji jaký podíl cukrů? Vlezu se tam, když sním denně jedno jablko, citron a občas hrozen vína (jinak zelenina a semínka, téměř vždy raw)? Ne že bych potřebovala někam patřit, jen si ujasňuji pojmy. Nebo nízkosacharidová dieta znamená úplné vyloučení sladkého ovoce, podobně jako protikandidovka, každý úlet zakázán?
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

s.arik píše:
rudo píše:Tusim len nejake ovocne musky a snad jeden druh netopierov, bakterie kvasinky a plesne
Myslela jsem, že většina opic (primáti určitě) mají ovoce rádi a tvoří spolu se zeleným listím a hmyzem či občasným masem základ jejich jídelníčku. I proto mi není sympatické ani čisté veganství, ani frutariánství....zrovna jako úplné vyloučení fruktózou bohatšího ovoce.
Tou nízkosacharidovou dietou se myslí přesněji jaký podíl cukrů? Vlezu se tam, když sním denně jedno jablko, citron a občas hrozen vína (jinak zelenina a semínka, téměř vždy raw)? Ne že bych potřebovala někam patřit, jen si ujasňuji pojmy. Nebo nízkosacharidová dieta znamená úplné vyloučení sladkého ovoce, podobně jako protikandidovka, každý úlet zakázán?
podla mna nizkosacaridova dieta znamena skor pojem vysokotukova a vysokobielkovinova

s tymi opicami je to zlozitejsie, jedna vec je ZOO ina vec je divocina,
povodne neslachtene banany vobec nie su sladke a neobsahuju fruktozu a su za surova nejeditelne, tak neviem ci to opice kedysi oblubovali.

Ja sa priklanam k obratenej evolucnej teorii == opica je zdegenerovany clovek a preto aj keby sa na ovocie opice nejak moc vrhali je to skor odradzujuci argument


dodatok : co sa tyka spravania opic - su hystericke zurive agresivne a striedaju to s depresiami atd, proste ako decka na cukrikovej zabave ....
5 2 8
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od smajliss »

s.arik píše:
rudo píše:Tusim len nejake ovocne musky a snad jeden druh netopierov, bakterie kvasinky a plesne
Myslela jsem, že většina opic (primáti určitě) mají ovoce rádi a tvoří spolu se zeleným listím a hmyzem či občasným masem základ jejich jídelníčku. I proto mi není sympatické ani čisté veganství, ani frutariánství....zrovna jako úplné vyloučení fruktózou bohatšího ovoce.
Tou nízkosacharidovou dietou se myslí přesněji jaký podíl cukrů? Vlezu se tam, když sním denně jedno jablko, citron a občas hrozen vína (jinak zelenina a semínka, téměř vždy raw)? Ne že bych potřebovala někam patřit, jen si ujasňuji pojmy. Nebo nízkosacharidová dieta znamená úplné vyloučení sladkého ovoce, podobně jako protikandidovka, každý úlet zakázán?
V tom striktním pojetí, je tím myšleno, že hlavní zdroj energie jsou tuky, což znamená, že je potřeba jíst minimálně sacharidů, aby se ty tuky mohly spalovat. Podle tabulek by to mělo být do 60g cukrů denně.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od cepheus »

rudo píše:Ja sa priklanam k obratenej evolucnej teorii == opica je zdegenerovany clovek a preto aj keby sa na ovocie opice nejak moc vrhali je to skor odradzujuci argument
To myslis jako s kamennou tvari ? bez smejlu ? Noooo .. :mrgreen: (:-)
tak je tu pravda veselo, clovek co odesel do jungle a tam dobrovolne zdegeneroval na ovocne fruktoze a budto zuri anebo je v depresi .. *THUMBS UP* :D .
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od Panda »

Tady vidíš, co z tebe udělají "30 bananas a day" - budeš po nich mít opici.

Tak proto je v tropickém pásu tolik opic a spíš v našem mírném pásu hustější osídlení lidmi - protože tam je hodně tropického sladkého ovoce a tady jsme se museli cpát masem. :idea:
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od 2olfess »

smajliss píše:
V tom striktním pojetí, je tím myšleno, že hlavní zdroj energie jsou tuky, což znamená, že je potřeba jíst minimálně sacharidů, aby se ty tuky mohly spalovat. Podle tabulek by to mělo být do 60g cukrů denně.
Hm,
takhle by to tak nějak mohlo fungovat i v porovnání s vlastní praxí.
Samozřejmě něco jiného je pokud je člověk marod.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od Pavluska »

rudo píše:ocistny post ma jednu velikansku vyhodu, je pri nom zarucene, ze do tela nevojde ani kusocek fruktozy. :twisted:
:mrgreen:


Cephe, půst je to poslední co bych plánovala (a Ty to dobře víš). Metabolismus se mi znovu krásně nastartoval častým jídlem (menší porce) - předtím (když byl metabolismus rozhašený půsty) bych z toho jídla co momentálně jím přibrala nejmíň pět kilo. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od Pavluska »

rudo píše:
dodatok : co sa tyka spravania opic - su hystericke zurive agresivne a striedaju to s depresiami atd, proste ako decka na cukrikovej zabave ....
Rudo, o tom jsem nedávno přemýšlela - že není důvod považovat opice za něco čemu bychom se měli přibližovat, ať už jídelníčkem nebo čímkoli jiným. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od Panda »

Pavluska píše:Metabolismus se mi znovu krásně nastartoval častým jídlem (menší porce) - předtím (když byl metabolismus rozhašený půsty) bych z toho jídla co momentálně jím přibrala nejmíň pět kilo. :)
Jinde se tomuto zrychlení metabolismu říká "opětovné zanesení půstem pročištěného čakrálního systému a zastavení příjmu z prány". ;-)
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

cepheus píše:
rudo píše:Ja sa priklanam k obratenej evolucnej teorii == opica je zdegenerovany clovek a preto aj keby sa na ovocie opice nejak moc vrhali je to skor odradzujuci argument
To myslis jako s kamennou tvari ? bez smejlu ? Noooo .. :mrgreen: (:-)
tak je tu pravda veselo, clovek co odesel do jungle a tam dobrovolne zdegeneroval na ovocne fruktoze a budto zuri anebo je v depresi .. *THUMBS UP* :D .
tak si najdi nejake publikovane vyskumy z tejto oblasti (antropologia archeologia, fosilie...) z poslednych 10 rokov, stale viac expertov zacina mat odvahu a verejne publikovat svoje nazory v zmysle ze evolucna teoria nedava zmysel a vsetky nalezy jej v podstate odporuju a ze sa to da vysvetlit jedine degeneracnou teoriu, ked na zaciatku bolo dokonalost a postupne sa degenerovalo celkov a co sa tyka cloveka tak davne odtrhnute kmene kde najprv zdegenerovala dusa, a potom v dosledku zivotospravy riadenej zdegenerovanou dusou zdegenerovalo aj telo, Opice z cloveka a nie naopak. Chod si pytat skolne tvoja maturita je neplatna
5 2 8
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

smajliss píše:
V tom striktním pojetí, je tím myšleno, že hlavní zdroj energie jsou tuky, což znamená, že je potřeba jíst minimálně sacharidů, aby se ty tuky mohly spalovat. Podle tabulek by to mělo být do 60g cukrů denně.
napriklad z hladiska vytrvalostnych sportov sa vie ze ked pecen pali tuky a rozklada ich na energiu pre svaly, pecen samotna potrebuje pre seba palivo = glukozu
bezci bezne pouzivaju termin ze tuky sa palia v glukozovom ohni.

Minimalne mnozstvo glukozy sa prijima neskor pocas behu alebo pre bezneho cloveka pocas dna, len na to aby dostavala pecen glukozu (stiepenim velamolekulovych glukozovych retazcov (ale nie aby sa trapila komplikovanym premienanim fruktozy) a dodavanie glukozy vyzivuje iba pecen a mozog.

Pokial sa nedodava ani to minimum glukozy, pecen musi spomalit vyrobu energie lebo najprv musi palit tuky na to aby dostala glukozu z nich pre seba a pre mozog a az potom moze palit dalsie tuky na energiu pre svaly.

Nizkosacharidova dieta teda neznamena nutne 0.0 - nula, nic co sa tyka cukrov ale moze znamenat urcite male mnozstvo ktore neprispieva k svalovej aktivite ale iba vyzivuje pecen a mozog
5 2 8
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od Pavluska »

Panda píše:
Pavluska píše:Metabolismus se mi znovu krásně nastartoval častým jídlem (menší porce) - předtím (když byl metabolismus rozhašený půsty) bych z toho jídla co momentálně jím přibrala nejmíň pět kilo. :)
Jinde se tomuto zrychlení metabolismu říká "opětovné zanesení půstem pročištěného čakrálního systému a zastavení příjmu z prány". ;-)
Pando, já žiji mezi "běžnými" lidmi, nepotřebuji se jim vzdalovat ještě víc než jsem (už tak jsem pořádné ufo). :wink:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od Panda »

rudo píše:tak si najdi nejake publikovane vyskumy z tejto oblasti (antropologia archeologia, fosilie...) z poslednych 10 rokov, stale viac expertov zacina mat odvahu a verejne publikovat svoje nazory v zmysle ze evolucna teoria nedava zmysel a vsetky nalezy jej v podstate odporuju a ze sa to da vysvetlit jedine degeneracnou teoriu, ked na zaciatku bolo dokonalost a postupne sa degenerovalo celkov a co sa tyka cloveka tak davne odtrhnute kmene kde najprv zdegenerovala dusa, a potom v dosledku zivotospravy riadenej zdegenerovanou dusou zdegenerovalo aj telo, Opice z cloveka a nie naopak. Chod si pytat skolne tvoja maturita je neplatna
Zní to bláznivě - ale proč ne. :-) Mnoho teorií vzniklo z bláznivých nápadů, kterým se ostatní zpočátku jen smáli. A už něco podobného vlastně zaznělo - Adam a Eva nebo to co tvrdí Mistryně Ching Hai o breathariánství - že lidé přišli na Zem jako dokonalé andělské bytosti žijící jen z životní energie, ale díky poznání smyslových požitků z jídla zdegenerovali. Takže už i my jsme degenerovaní potomci, nejenom (možná) opice. .... Podobně pravdivá může být bláznivě znějící teorie, že lidé nejvíce degenerovali v tropickém pásmu, díky fruktóze z tropického ovoce. Člověk by měl zůstat otevřený alternativním myšlenkám.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

etse nedavno v Atlantide boli ludia celkom v pohode
Anastasia je priklad ako sa to udrzalo z vedickej civilizacie
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od cepheus »

Pavluska píše:Cephe, půst je to poslední co bych plánovala (a Ty to dobře víš). Metabolismus se mi znovu krásně nastartoval častým jídlem (menší porce) - předtím (když byl metabolismus rozhašený půsty) bych z toho jídla co momentálně jím přibrala nejmíň pět kilo. :)
Priznavam se, vim :mrgreen: to jsem mrcha .. ale ne, faktem je ze kazdemu sedne neco jineho, ja jsem leta zvykly jako zvire nezrat porad a malo ale najist se jednou za den az na hlad, lidi okolo si tukaji na celo JAKTO ZE nesnidam a neobjedvam ve dvanact nula nula ?? JAK JE TOTO MOZNE ??? A cekam az prijde opravdu hlad.
No je to mozne a dokonce si v tom libuju a dokonce si po serii dlouhych pustu drzim stabilni vahu porad okolo 75 kg/177cm vysky, divne co ? :D .
Kdyz mi vaha vystoupa dam 3-ku, sundam nejakych 5 kilo a nemam zase par mesicu co resit.
Zadny rozhozeny metabolismus Pavli, jak to ?
Nerikam kopirovat opice, to je propad zpet, ale do prirody pro inspiraci o stravovani to zase ano.
Zvlastni je ze potize co popisujes maji prave lide se slapajicim metabolismem (t.j. tlaci do hlavy od rana do vecera porad male trosky).
Co v prirode bez lednicky a komfortu mesta, jak byste tento nesmysl praktikovali, ha ? Kde je teda prirozeny beh veci ?
Cely den se cpou jen cunikove v chovu kdyz jim dodavas do korytka, budou se cpat dokud obrazne neprasknou.
(Taky maji srovnany metabolismus ?) Co energie co porad spaluje samotny zaludek plus travici procesy a ubira ji tudiz i Tobe samotne ? Neni to nahdou ze "nula z nuly posla" a neni toto tudiz skoda provozovat ?
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od cepheus »

Panda píše:Podobně pravdivá může být bláznivě znějící teorie, že lidé nejvíce degenerovali v tropickém pásmu, díky fruktóze z tropického ovoce. Člověk by měl zůstat otevřený alternativním myšlenkám.
Miro, to uz se spise klonim k blaznive teorii, ze jednou za cas prisli shury "andele" oddegenerovat (rozumej osukat) pozemske zeny, aby vyzdvihli lidsky genom na potrebnou uroven, hehehe .. :D.
Takovyhcto podobnych a jinych teorii (o fruktoze, Anastazii a pod) Ti natentockuju do rana plnej kyblik, kdyz budes mit o ne zajem a budes takto vdecny posluchac:).
----------------
Rudi, maturitu nemam z niceho, ale pohybuju se napric mnoha obory, studuju si svobodne co uzam zrovna ted pro sebe za vhodne, cize jsi zase minul vzduchovkou desitku na terci, jaka smula:).
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

cepheus píše: Rudi, maturitu nemam z niceho, ale pohybuju se napric mnoha obory, studuju si svobodne co uzam zrovna ted pro sebe za vhodne, cize jsi zase minul vzduchovkou desitku na terci, jaka smula:).
zase si ukazal neschopnost chapat napisany text, to by si naozaj nezmaturoval.
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od cepheus »

Pavluska píše:
Panda píše:
Pavluska píše:Metabolismus se mi znovu krásně nastartoval častým jídlem (menší porce) - předtím (když byl metabolismus rozhašený půsty) bych z toho jídla co momentálně jím přibrala nejmíň pět kilo. :)
Jinde se tomuto zrychlení metabolismu říká "opětovné zanesení půstem pročištěného čakrálního systému a zastavení příjmu z prány". ;-)
Pando, já žiji mezi "běžnými" lidmi, nepotřebuji se jim vzdalovat ještě víc než jsem (už tak jsem pořádné ufo). :wink:
Jeee, Panda ma postreh a byl i rychlejsi Pavli, na to se vykasli zvysoka, ze jsi UFO, vyjimecni lide dokazou vyjimecne veci, ne ti co slapou brazdu a nevycnivaji:).
Kdo z Tvych kritiku Ti da kdy co gratis ? Byt jen dobre minenou radu ? Ha ?
Porzradim Ti jedno male tajemstvi : NIKDO NIC ! :D .
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od cepheus »

rudo píše:zase si ukazal neschopnost chapat napisany text, to by si naozaj nezmaturoval.
No z degenerace v opici urcite nezmatruji ani nehodlam .. chapej si tyto nove bludotexty DNL sam podle libosti, ja se jen toho neucastnim kdyz dovolis.
To je trochu rozdil od nechapani, ale jsi neunavny, to se Ti musi prizat.
Ted jedes do boje proti fruktoze pres opice, degeneraci a Anastazii, to mas teda fakticky super novou zbroj :mrgreen: .
Odpovědět