nízkosacharidová strava

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od smajliss »

jj to je fajn, ale timsel by ráda vydatnou snídaní s tukem i zeleninou zároveň
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

smajliss píše:jj to je fajn, ale timsel by ráda vydatnou snídaní s tukem i zeleninou zároveň
jj ved jej nik nebrani, moze schrumat kolko zeleniny chce a lyzickou si davat kokosak to sa nijako nevylucuje a nijako sa to ani chutovo nebije.

navyse kokosak je lahko zobrat so sebou v nejakej malej flasticke a kazdu hodinu si trozku liznut - uhnut

asi ako nasi dedkoviaa ked si nosili placacku s borovickou
5 2 8
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od culka »

Jindra píše:
A co já? Moc a moc mne vzrušuje pomyšlení na to, jak by mi asi na nízkosacharidu bylo a tak jsem na to okamžitě, hned včera, najel. Cítím, že to musím zkusit a navíc cítím, že to je to, co hledám k plné spokojenosti.
Asi to není tak rychle možné, ale už dnes od rána se cítím úžasně, mám o 1,5 kg míň (nechápu) a každé ráno chodím běhat - už jsem z výběhu zpátky - dnes se mi běželo lehčeji, měl jsem víc energie. Já si ten nízkosacharid včera prostě vsugeroval a buňky už na to díky sugesci najely (to je známý jev, takže to mne až tak nepřekvapuje).


Takže včera jsem rázem skokem najel na nízkosacharid :)

Dál už se vrátím do svýho "kutlochu" (deníčku).
Jindro, ty si ako ten vtip, ze co je najrychlejsie na svete. Ani myslienka, ani svetlo, lebo kym som pomyslel, kym som zazal, tak som sa posr... To ako si si vecer povedal, ze nabehnes na low carb, high fat a do rana 1.5 kila schudol? :shock: :lol: (:-)

A to ked si este rano spravis bulletproof kavu. :delicacy:
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od Jindra »

culka píše:To ako si si vecer povedal, ze nabehnes na low carb, high fat a do rana 1.5 kila schudol?
až tak to není - o nízkosacharidu jsem věděl už měsíce, ale pohodlnost a chutě na sladké (hmmm, možná přesněji závislost na sladkém)mne od toho odpoutávaly
až teď ten článek Vlady Zlatoše, to mne nakoplo - jdi do toho
nebylo to 1,5 ale jen 1,3 kg, ale i to není málo a jediné, co mne napadalo, musela to být voda zadržovaná tělem, to známe (buď soli nebo překyselení)
anebo vliv nedostatečně dotaženého (vyprázdněného) klystýru den předtím (denně ráno klystýruju)
váha je digitálka a občas ji kalibruju, takže tam chyba nebude
věřím tomu, že buňky lze myšlenkami rychle "přeprogramovat", o tom je řada knih
kdyby se nepřeply tak rychle na tuk, měl bych - myslím si - honičky na sladké, což ale nemám
včera jsem stláskal pěkných tuků (kokosák, máčené oříšky a slunečnice, olivový olej, rybí olej, mix kokosu a máku apod.), byl poměrně pasivní (kancelářská práce, jen ráno a večer hodinová procházka), takže jsem mnoho energie nespálil a přesto mám dnes stejnou váhu jako včera.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

Jindro glykogen vo svaloch a inde je ukozeny tak ze na seba viaze vodu, je to podbene ako sol je v tele tak ze na seba viaze vodu

telesny glykogen sa da doslova spalit za 90 minut intenzivneho behu takmer uplne vsetok a tym sa aj minie vsetko voda na neho naviazana, ta sa mina uz pri tom behu samotnom

ak potom nezjes uz ziadne cuukry glykogen sa nedoplni a teda ani vodu nenaviaze

doplnovanie glykogenu do dvslov je velmi pomaly proces ked nejes cukry ale predsa len prebiah ovsem az ked si uz v stabilnom dlhsom rezime

zatial ti to nefunguje a ako si ho minuk, telo ho zatial nevie rychlo doplnit premenou z tukov to pride az neskor

tazke sa to da minut aj s tou vodou velmi lahko

viacej sa da o tom dozvediet v treninkoch na maraton a v tzv superompenzacncyh sacharidovaych dietach, kde je ciel na preteky dostat do svalov viac glykonu ako je kapacita ako keby si v aute dokazal naguknut nadrz a naliat viac bezniu ako sa zmesti, ovsem to nafuknutie funguje len na chvilu

v procese tohto glykogenoveho triku sa najprv stahuje glykogen na nulu na niekolko dni uplnym vynechanim cukrov a intenzivnym dlhsim behanim...

cize mechanizmy su davno zname ohladom glykogenoveho hospodarstva.
5 2 8
Uživatelský avatar
timsel
Příspěvky: 44
Registrován: stř lis 20, 2013 12:25

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od timsel »

rudo píše: skus to cele nahraadit kokosovym olejom
a skus nagradit na nejaky cas oleje len samzotnou zeleninou ale vo velkych mnozstvach
Kokosák jsem měla Tropicai, bylo mi z něj šoufl. Když tuky vynechám docela, tak jde váha dolů, to bych se zřejmě musela pást od rána do večera :)

Taky koumám, co do práce, aby se to nemuselo moc chystat, dlouho přežvykovat a zároveň to nebyl sýr, když už mám večer kefír. Možná namočit nějaká semínka a rozmixovat? Nezoxiduje to moc, když to mixnu už ráno?
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

timsel píše:
rudo píše: skus to cele nahraadit kokosovym olejom
a skus nagradit na nejaky cas oleje len samzotnou zeleninou ale vo velkych mnozstvach
Kokosák jsem měla Tropicai, bylo mi z něj šoufl. Když tuky vynechám docela, tak jde váha dolů, to bych se zřejmě musela pást od rána do večera :)

Taky koumám, co do práce, aby se to nemuselo moc chystat, dlouho přežvykovat a zároveň to nebyl sýr, když už mám večer kefír. Možná namočit nějaká semínka a rozmixovat? Nezoxiduje to moc, když to mixnu už ráno?
ja by som sa na surovych semiackach teda neuzivil,
radsej by som cely den nic nejedol a napraskal sa az doma vecer.

ak potrebuejs neustale plnit brucho skus pocas dna v robote zjest postupne 12 velkych uhoriek

priberat nemozes ak svaly spravne necvicis

ak mas zdravu stravu telo sa tukom obalovat nebude pretoze to zdrave telo nerobi
5 2 8
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od smajliss »

až na těch 12 okurek souhlasím (cesta k průjmu) .. živit se pouze na semínkách je na prd .. věř mi .. neznám nikoho, kdo by to vydržel dlouhodobě .. proto často lidi na nízkosacharidovce sklouznou k živočišným produktům
Uživatelský avatar
timsel
Příspěvky: 44
Registrován: stř lis 20, 2013 12:25

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od timsel »

Skluz k živočichům na talíři u mě nehrozí, nevztah k jejich pojídání mám takřka od dob plenkových a fungovala jsem bez nich vždycky docela obstojně. Sýry naopak můžu pořád, jak je pár dní vynechám, tak mě doženou chutě. Nedostanu se ale k nějaké extra kvalitě, tak se snažím najít alternativu, a to i vzhledem k nepříliš velké pestrosti dosavadního jídelníčku. Ty vlastně smajlissi v současnosti pořád jedeš nízkosacharid?

Napráskání navečer praktikuju, jídlo je to nejobjemnější jak z hlediska množství, tak vydatnosti, což právě nevím, jestli je tak docela přínos, no každopádně pak spím jak zabitá.

O cvičení můžu leda tak snít, mám problém i s rychlejší chůzí :(
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od smajliss »

Asi jím méně sacharidů, než ostatní lidi, ale low carb už to není .. zhruba 100-150g .. třeba dneska jsem měl 3 krajíce domácího chleba se zeleninou a půl litra mléka :- P .. někdy mám třeba syrový zeleninový salát a kousek sýru nebo zase mléko ... takže pravidelně v jídelníčku mám zeleninu + mléko/sýr .. a k tomu doplňuju různé věci .. někdy si rád koupím sušené bio datle nebo nějaké oříšky
Uživatelský avatar
timsel
Příspěvky: 44
Registrován: stř lis 20, 2013 12:25

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od timsel »

Tak vyjma těch datlí a chleba to datlíme dost podobně :)

Poslední dobou se mi pořád zdá o tom, že se cpu čokoládou. Nikdy to není pečivo, ovoce nebo třeba bonbóny, které jsem na kvanta mlsala coby batole i jakožto dospělák, vždycky je to o ládování se nějakou kvalitní čokoládou, dle všeho ani ne moc sladkou. Po čem tak to moje tělo asi může toužit? Chce ještě víc tuku? Že by třeba máslo?
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od smajliss »

Já nevěřím na to, že tělo touží po nějakém konkrétním jídle, když mu něco chybí .. každopádně čokolády bych se nebál .. čokoládový tuk je velmi dobrý .. já tu myslím někde psal o studii, která zkoumala jednu konkrétní kyselinu v čokoládě a zlepšovala inzulínovou citlivost, což je parádní vlastnost ... no a obecně je čokoláda se svojimi antioxidanty a minerály velmi dobrá na kardio systém :- ) .. jen dej pozor na složení, aby jediný tuk v té čokoládě byl kakaové máslo a žádný rostlinný tuk, který se někdy přidává .. a samozřejmě čím méně cukru bude mít, tak lépe
Uživatelský avatar
LenkaH
Příspěvky: 343
Registrován: úte črc 09, 2013 13:28
Bydliště: Averill Park, NY

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od LenkaH »

Ja uz si cokoladu delam rovnou sama. Ale co vim, uz jde i v CR koupit cokoladu slazenou pouze stevii.
ovekyska
Příspěvky: 219
Registrován: ned kvě 22, 2011 23:03

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od ovekyska »

LenkaH píše:Ja uz si cokoladu delam rovnou sama. Ale co vim, uz jde i v CR koupit cokoladu slazenou pouze stevii.
das prosim recept?
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

vsade sa hovpri o tom ze tuk z cokolady je zdravy

ja som skepticky, moje telo citi ked zje zdravy tuk a citi ked zje nezdravy tuk

na kazdy druh coko reaguje ako na zly tuk

coko presla tepelnou upravou a ten tuk sa pritom musel podla mna znicit
a mnohe cokolady su podvod miesaju tam vselijake tuky ine aby bol cim vyssi rozdiel medzi predajnou cenou a vyrobnymi nakladmi

pokial chcem telo zasobovat zdravymi tukmi, tak cokoladu by som nemal na zozname

ak chcem nejake latky z kakavka, tak si ciste kakavko mozem rovno primiesat do niecoho , alebo jednoducho zaliat vrelou vodou a vypit

ked zavial sneh alebo padla lavina na hocktory vlacik, napriklad na Thomasa, tak strijvudce s kuricem si varili na bojleri hopruce kakavko az kym ich neprisli ine masinky s tucnym CEO of the island railways, vyhrabat.

nikdy nejedli cokoladova tycinky

tomuto verim viac ako reklamam majitelov fialovych krav
5 2 8
Uživatelský avatar
timsel
Příspěvky: 44
Registrován: stř lis 20, 2013 12:25

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od timsel »

Zvláštní je, že vědomě na čokoládu ani chuť nemám, na sladkou už vůbec ne. Když si představím samotnou chuť kakaa, tak to mi rozhodně taky nechybí, když už, tak bych dala přednost carobu. Takže ty sny vlastně ani moc nechápu, ale vzhledem k tomu, že se mi zdají dost často, koumám nad tím, co mi tím chce tělo říct.
Uživatelský avatar
LenkaH
Příspěvky: 343
Registrován: úte črc 09, 2013 13:28
Bydliště: Averill Park, NY

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od LenkaH »

ovekyska píše:
LenkaH píše:Ja uz si cokoladu delam rovnou sama. Ale co vim, uz jde i v CR koupit cokoladu slazenou pouze stevii.
das prosim recept?
Uplna klasika...zakladni recept je, ze si na vodni lazni opatrne rozpustis tuk dle vyberu. Asi by mel byt kakaovy, ale ja stejne nejradeji maslo a kokosak. Pridam sladidlo a az je vse pekne rozpustene, pridam kakao. Cim dele michas, tim lepe a ke konci pridam neco smetany. Vetsinou ted ale delam to, ze jako sladidlo davam Just Like Sugar, coz je vlaknina z cekanky a to teplem udela takovou zvlastni konzistenci, ta sladkost je takova neagresivni....no a v tomhle pripade pridam i vajicko, udelam z toho par bochanku a na chvilinku to strcim do trouby, jen tak aby se udelala "kurcicka", ale vevnitr zustala ta konzistence (jako fudge...ani nevim jestli to neco vystihuje v cestine). Tohle delam nejcasteji, vetsinou si uzmu dva kousky a do vecera je to pryc....deti.
ovekyska
Příspěvky: 219
Registrován: ned kvě 22, 2011 23:03

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od ovekyska »

to s tym vajickom je zaujimave, ja som cerpala recept odtialto:
http://zivakultura.cz/2013/12/gaps-cokolada/

akurat som skusala nahradit med steviou, ale moc to nevyslo, mala som nejaky divny kokosak - pachut.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

ovekyska píše:to s tym vajickom je zaujimave, ja som cerpala recept odtialto:
http://zivakultura.cz/2013/12/gaps-cokolada/

akurat som skusala nahradit med steviou, ale moc to nevyslo, mala som nejaky divny kokosak - pachut.
\pozeram ze co to je to ich GAPS, vyzera to ako normalna strava o ktoru bysa mal kazdy snazit

len ma zarazilo ze to maju cielene na hyperkativne deti a podobne a ta cokolada je taka kakavkova bomba, to mi nejk na ukludnenie psychiky moc nesedi.

ja ked som intuitivne miesal (nevediac o tychto ich specialnych nazvoslovaich)

tak som miesal namista kakavka napriklad skoricu med a kokosovy olej

ale tiez som skusil zmiesta v kokosaku napriklad med a cayen peper pripadne cesnak.

co i chutovo ale nevyslo ked som s kokosakom tekutym zmiesal nejaky zeleny prasok napriklad MJ a ked to ztuhlo, nebolo to nic moc ale mozno to este skusim v inych pomeroch.
5 2 8
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od smajliss »

GAPS je v podstatě klasické paleo, až na to, že dietu rozděluje na fáze a v té první je kladen velký důraz na obnovení střevní mikroflory za pomocí probiotik, masových vývarů, striktního low carbu a omezené vlákniny
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

smajliss píše:GAPS je v podstatě klasické paleo, až na to, že dietu rozděluje na fáze a v té první je kladen velký důraz na obnovení střevní mikroflory za pomocí probiotik, masových vývarů, striktního low carbu a omezené vlákniny
aha Ok dik

mne osobne viac vyhovuje namiesto probiotik jogurtovych brat nejaku spirulinu a naopak sa napchavat vlakninou a nechat floru nech sa z tho rozmnozuje

co mi pripomina, nahodou som mal pustenu TV a bolo o zvieratch taky detsky program ze ktore zviera je najsiclenie a o slonovi hovorilo ze slon ma najvacsi objem vyprdenych plynov za den
:mrgreen:
5 2 8
Veet
Příspěvky: 24
Registrován: pon úno 17, 2014 18:53
Bydliště: Pelhřimov

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od Veet »

Když se řekne nízkosacharidová strava, myslí se tím omezení cukrů, nebo sacharidů obecně? Snažím se už nějakou chvíli najet na tuky, ale pravděpodobně se mi to nedaří. Nebude to tím že jím pohanku a vypiju litr mrkvové šťávy denně? :)
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od smajliss »

všechny sacharidy kromě vlákniny .. někdy se ta vláknina slučuje pod sacharidy, takže počítat sacharidy není přesné, pokud je v tom i vláknina započítaná
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od Syrovozrout »

Vážení, teď se podržte (třeba navzájem):
„Potřebujeme velkou veřejnou kampaň proti cukru, stejně silnou jako tu, která v sedmdesátých a osmdesátých letech démonizovala nasycené tuky." http://www.novinky.cz/zena/zdravi/32958 ... -tuky.html A rozhodně si přečtěte i cca první dvě strany komentářů lidí pod článkem.
Nelze ani vyloučit, že nápady k tomu obšlehly (přesněji řečeno nakradli a přetvoří ve vlastním zájmu ve výdělek a/nebo aspoň mediální matení) třeba i odsud a z podobných skladišť zkušeností...To byste si měli uvědomit, kam asi chodí pro nápady a proč se to až pak najednou jakoby "z ničeho nic" objevuje někde jinde. (Je i jiná varianta, ale ta by se Vám líbila ještě méně - totiž pečlivě předpřipravený komplot na několika "frontách".) Z těch "výtahů studií" to nevychází, ty mají pouze "kontrolní charakter" a dodání věrohodnosti, iniciativa vychází z něčeho jiného než z nich (nedělají se jen tak pro nic A ZA NIC, ale spíše se najdou nebo nechají udělat takové, které ve vhodnou chvíli něco dotvrdí či vyvrací, ale hlavně překrucuje jako nekonečný (není v jejich zájmu dobrat se někdy něčeho skutečného, komplexního a definitivního, z čeho by pak další roky vyžili??:D Neměli by jakými dalšími bludy a snadnými bludy vyvracející předchozí bludy bludů předchozích bludů a ty zas bludy tomu předcházející...:D)) zdroj dezinterpretací (neplést s dezin formováním). Kdo ví, co je to "future marketing" ten jistě chápe proč si nezvolili přímou cestu k pravdě.
Ale tentokrát už se (kdyby jen "se" - sebe, tak by to bylo v pořádku) určitě mýlit nemohou!
Anebo... mohou?:D (Nebylo by to poprvé a zřejmě ani napo sleď.)
Z názorů vytahuju namátkově např.:
"Jeden muj dobry kamarad, kdyz v 80. letech delal doktorat mediciny, tak na pitevne byval k videni "jahodovy zlucnik", proste na zlucniku krupicky vysrazeneho cholesterolu, takze vypadal jako jahoda se seminky. Prednasejici patolog jim rekl, ze tento fenomen nebyl skoro k videni, dokud lide jedli maslo. Jak se preslo na margariny, tak si telo hromadi cholesterol samo a lze toto videt dost casto. Co na to rict? "Na vsetko nam treba odbornikou..."
K čemuž bych podotkl, že máslo není všelék. Že to stojí spíše tak, že ty tehdejší margaríny škodily (kdežto buď máslo NEBO NIC tolik neškodilo), nikoli, že je právě a jedině nevyhnutelně nutné máslo pojídati, aby to nenastalo.
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od cepheus »

Syrovko, ser na komplot, Ty preci zadny studie nepotrebujes, co potrebujes je nadale pouzivat vlastni rozum a vlastni zdravy usudek.
Nejaky margarin ? Co to je ? Daji se tim aspon namazat loziska ? :D
Nicmene mi tam padnul do oka jeden kratkej koment, miluju cibuli (krom cesneku) :

Kód: Vybrat vše

Jo jo, chléb se sádlem a cibulí. On děda věděl co je dobré a to nikde nestudoval :-)
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

cukrovu kampan spustilo oficialne tento tyzden the World Hell Org

da sa to komentovat rozne:

ked baran nevie kade cesta posle ovce dopredu a ked ovce cestu najdu, baran zase prebehne na celo ako vodca.

ovsem da sa to vidiet inak

kedze cez inetrnet tu anticukrovu ideu uz ma kazdy koho zaujala, tak WHO tou kampanou od cukru uz neodradi nikoho dalsieho

akurat WHO v tej kampani sputilo programovanie podvedmia :

naprikald vyrazmi ako obedzit spotrebu cukru na polovicu

cize jedinci co sa cukru vzdali alebo boli na ceste sa ho vzdat su zrazi programovani aby sa vratili po cukrovej ceste nazad na polovoicu.

ciel je ovsem jasny : zaviest dan za cukor, dan za sladke napoje, dan za zakusky atd, proste pod ruskou kampane za zdravie je to kampan za zdanenenie vsetkeho.

zavislost na cukre je vyssie ako zavislost na tabaku a tak ked nik nerpestal fajcit len preto ze sa plati tabakova dan, nik neporestane jest cukor len preto ze to bude stat vuac a bude to zdanene.

Okrem politiky zvysovania dani vsetkymi moznymi prostriedkami pod roznymi ideologaimai, ide aj o viac :

otazka kde naozaj skoncia vsetky peniaze co boli vybrane ako dan za tabak dan za alkohgol a teraz dan za cukro ? a naco su pouzite ?

ide aj o natlak na zvysovanie kriminality :

ked zdrazel beznin tak ti co sa na autach vozili koli zabave a koli robeniu ramusu a smradu zacali viac kradnut peniaze aby bolo zaco na benzin a zacali kradnut priamo benzin roznymi sposobmi

teraz ssa teda bude kradnut viac penazi aby bolo na cukor pripadne sa zacne kradnut priamo cukor, okrem to je nadej ze zacne pasovanie cukru pomimo colnice a bude sa predavt na sedom trhu nezdaneny cukor atd atd

kriminalita vsetkeho druhu poraste s nadejou ze vznikne aj cukrova mafia.

pekelnici - WHO rozhodne nerobia nieco preto aby populacia bola zdravsia, cats populacie pojde do kriminality a cast populacie pojde do stresu lebo im bude zakazovana ich droga pripadne do stresu lebo nebudu moct drohu zaplatit

zostresuj a panuj.

humanitarne odcukrovanie
5 2 8
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od Syrovozrout »

Rudo, musím Tě požádat, aby jsi se pokusil do několika bodů shrnout jakýmiže mechanismy má jakože škodit v ovoci obsažená fruktóza (ne tedy vyseparovaná "čistá", ale v rámci potraviny už od chvíle, co vyrostla, nepřidaná dodatečně uměle.), jinak abys zvážil své odstoupení z pozice fruktobijce na straně těch nepřátel zdravého - na nich nezávislého člověčenstva a Života vůbec.
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
anonym

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od anonym »

nemáte prosím někdo link na video, kde je pomocí obrázků vysvětleno, jak se tělo vypořádává s glukozou (kdy je tam ukázaný, jak jej využívá mozek, skladuje se do jater a do glykogenu ve svalech) a pak proti tomu jak se chová v těle koncentrovaná fruktoza (ze tělo pro její nadbytek nemá využití a ukládá ho do tuku.) Vím, že těch videí je víc, ale kdybyste náhodou někdo tušil, které mám na mysli, tak mi prosím zkuste link poslat :) nebo klidně nějaký dobrý podobný video, kde je popsaný jak moc je HFCS pro tělo špatný, díky
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

Syrovozrout píše:Rudo, musím Tě požádat, aby jsi se pokusil do několika bodů shrnout jakýmiže mechanismy má jakože škodit v ovoci obsažená fruktóza (ne tedy vyseparovaná "čistá", ale v rámci potraviny už od chvíle, co vyrostla, nepřidaná dodatečně uměle.), jinak abys zvážil své odstoupení z pozice fruktobijce na straně těch nepřátel zdravého - na nich nezávislého člověčenstva a Života vůbec.
ja som odstupil z pozicie diskutera na vlakne ovocinarskom a fruktozovom

skor sa zamysli preco si ty na NS vlakne a reco radsej nie si na vlakne fruktozovom a tam nedavas argumenty preco je fruktoza zdravaa nezijes na tom vlakne svojim prikaldom
5 2 8
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od culka »

Teda uplne od veci alebo k veci, ale dnes som bola v Costco (cosi ako Metro v Syrakusku a teraz aj doma) a oni tam mali mandlovu a kokosovu muku. Mili moji najdrahsi, zase sa casy menia a uz sa v Holywoode asi neje len salatovy list na obed, ale paleo/nizkosacharidovka. A ak budu celiaktici dostatocne silni, tak aj grain free presadia.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od Marci »

Syrovozrout píše:Rudo, musím Tě požádat, aby jsi se pokusil do několika bodů shrnout jakýmiže mechanismy má jakože škodit v ovoci obsažená fruktóza (ne tedy vyseparovaná "čistá", ale v rámci potraviny už od chvíle, co vyrostla, nepřidaná dodatečně uměle.), jinak abys zvážil své odstoupení z pozice fruktobijce na straně těch nepřátel zdravého - na nich nezávislého člověčenstva a Života vůbec.
Syrovozroute,a co takhle si udelat nazor sam,jednat podle nej a nepredelavat ostatni? Vynalozis tim mnohem mene energie. :br
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od cepheus »

Marci píše:Syrovozroute,a co takhle si udelat nazor sam,jednat podle nej a nepredelavat ostatni? Vynalozis tim mnohem mene energie. :br
Napodobne :br :wink: (stoji jeste min energie)
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od cepheus »

culka píše:Teda uplne od veci alebo k veci, ale dnes som bola v Costco (cosi ako Metro v Syrakusku a teraz aj doma) a oni tam mali mandlovu a kokosovu muku. Mili moji najdrahsi, zase sa casy menia a uz sa v Holywoode asi neje len salatovy list na obed, ale paleo/nizkosacharidovka. A ak budu celiaktici dostatocne silni, tak aj grain free presadia.
Ejejej, pomoc v Hollywoode nehledej" :D ..
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Glukoneogeneza nielen z aminokyselin

Příspěvek od Dano »

Nemam cas a chut citat vsetko, tak ak to tu niekde bolo vysvetlene, prosim odkaz.
ravima píše:LenkoH, z tuků si tělo glukózu tvoří. Ne z mastných kyselin, ale z glycerolové části tuku v rámci glukoneogeneze. Divím se, že zrovna ty to nevíš.
...
jestli dobře počítám, tak cca víc než desetina hmotnosti tuku (záleží na tom co je to konkrétně za tuk, u MCT a SCT to bude ještě mnohem víc) se může přeměnit na glukózu, a to by teoreticky mělo při půstu bohatě stačit i bez glukoneogeneze z bílkovin...
Podobne ako Lenka pisu Jeff Volek and Steve Phinney v THE ART AND SCIENCE OF LOW CARBOHYDRATE PERFORMANCE:
K behu:
One implication of this adaptation is protection from ‘hitting the wall’, an event primarily associated with inadequate fuel for the brain. This problem (aka ‘bonking’) occurs in the non-keto-adapted athlete when muscle and liver glycogen reserves are exhausted, leaving muscle and brain to compete for the relatively small amount of glucose that can be made by gluconeogenesis from protein.

OK, pri behu pri vysokom vykone mozno len z bielkovin..
Je to tak?

Ale oni takto argumentuju aj v casti k prechodu na ketogennu dietu:
once you are eating less than the 150 grams of carb needed to feed your brain with glucose, but still more than the 50 gram threshold below which ketosis is dependably operating, your brain’s fuel supply becomes pretty tenuous. If there’s not enough glucose to meet the brain’s 600 Calorie daily energy habit, and blood ketones remain below the 0.5 millimolar threshold where they can begin to pitch in, your body’s only two options are:
1. burn up protein (for gluconeogenesis to fill the gap) or
2. binge on carbs.

takze zacinam pochybovat.

Co myslis Ravima, preco to pisu? Urcite vedia, ze aj z mastnych kyselin). Ved v slovniku skratiek tej istej knihy uz neuviedli ze len z proteinov ale:
PEPCK is a key enzyme in gluconeogenesis (the pathway by which glucose is formed from non-carbohydrate sources).
Alebo ta mysli vseobecne a nedokazu to vsetky zivocichy, a teda ani ludia?

Tym napisanym tvrdenim lahsie dosiahnu to, aby ich citatelia boli este nachylnejsi na ich presviedcanie prejst na paleo a potom hlavne na ketogennou dietu.
A ich argumentacia by bola byvala samozrejme slabsia, keby uviedli k tym vraj jedinym 2 moznostiam aj tu dalsiu moznost: palit glukoneogenezou mastne kyseliny..

Alebo som nieco nepochopil? Ako to teda vlastne je?
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

Dano, stale hladas nejake vedecke dovody preco NS je nespravna ?
5 2 8
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: Glukoneogeneza nielen z aminokyselin

Příspěvek od ravima »

Dano píše:Co myslis Ravima, preco to pisu?
Píšou to celkem správně. Pokud není člověk adaptovaný na ketózu, tak glukoneogeneze z tuků (ne z mastných kyselin jak píšeš) nestačí a tělo musí pálit bílkoviny. Ta jejich úvaha je docela zajímavá, ikdyž imho to trochu přehání, ale je to určitě důvod pro ketózu vs lowcarb bez ketózy.
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Glukoneogeneza nielen z aminokyselin

Příspěvek od Dano »

ravima píše:Pokud není člověk adaptovaný na ketózu, tak glukoneogeneze z tuků ... nestačí a tělo musí pálit bílkoviny. Ta jejich úvaha je docela zajímavá, ikdyž imho to trochu přehání, ale je to určitě důvod pro ketózu vs lowcarb bez ketózy.
Aha, tak nestaci. Ale nejaka prebieha.
Mohli aspon spomenut, ze nielen z bielkovin ale aj z tukov, hoci len mala cast.
No ale dobre, tak len prehanaju.
ravima píše:ne z mastných kyselin jak píšeš
Ved hej. Ja to mam z definicie hned v prvej vete na wikipedii. Tam sa naozaj pise ze z mastnych kyselin. Ci uz z MK, tuku, alebo glycerolu je mi jedno, to je uz na mna prilis detailne. Staci mi teda vediet ze z tuku alebo z niecoho ziskaneho z tuku.

A teda, ze len u ketoadaptovanych, alebo dlhsie postujucich, ak som ta dobre pochopil.
Vdaka.
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: Glukoneogeneza nielen z aminokyselin

Příspěvek od ravima »

Dano píše:
ravima píše:ne z mastných kyselin jak píšeš
Ved hej. Ja to mam z definicie hned v prvej vete na wikipedii. Tam sa naozaj pise ze z mastnych kyselin. Ci uz z MK, tuku, alebo glycerolu je mi jedno, to je uz na mna prilis detailne.
Tak z glycerolu určitě. Jinak vím, že to jde taky z mastných kyselin s lichým počtem uhlíků, díky propionyl-CoA, ale to jsem tady ani nezmiňoval, protože to je spíš taková teoretická zajímavost, mk s lichým počtem uhlíků se v jídle ani v těle zrovna moc nevyskytují. Ale na té wiki fakt mají odkazy ( např. http://www.bioline.org.br/request?np10002 ), kde tvrdí že glukoneogeneze jde i z normálních mk, tedy se sudým počtem uhlíků (dokonce přes ketolátky díky využití acetonu! takže btw zase to funguje jen a pouze při ketóze), a to je pro mě teda hodně překvapivá a zajímavá informace a musím si to co nejdřív nastudovat :-)... dík za upozornění. Ale tak akorát to podporuje můj názor že tělo si umí vytvořit prakticky cokoliv, i to o čem si věda zatím myslí že ne, zvlášť v/po půstech nebo i v té ketóze.
Summary: Although the literature contains studies published more than 30 years ago showing that acetone is not
metabolically inert, it is common to find biochemistry textbooks and current research publications asserting that acetone is
a ‘dead-end’ metabolite. In fact, acetone derived from the non-enzymatic breakdown of acetoacetate in ketotic individuals
or from the oxidation of ingested isopropanol can be metabolized to D-lactate and pyruvate, and ultimately glucose. This
report describes the reactions and pathways that account for the metabolism of acetone in humans.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od rudo »

vo viacetapoch cyklo pretekoch sa u cyklistov nameria znacne zvysena hladina acetonu
5 2 8
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Re: Glukoneogeneza nielen z aminokyselin

Příspěvek od PetrK »

ravima píše:
Dano píše:
ravima píše:ne z mastných kyselin jak píšeš
Ved hej. Ja to mam z definicie hned v prvej vete na wikipedii. Tam sa naozaj pise ze z mastnych kyselin. Ci uz z MK, tuku, alebo glycerolu je mi jedno, to je uz na mna prilis detailne.
Tak z glycerolu určitě. Jinak vím, že to jde taky z mastných kyselin s lichým počtem uhlíků, díky propionyl-CoA, ale to jsem tady ani nezmiňoval, protože to je spíš taková teoretická zajímavost, mk s lichým počtem uhlíků se v jídle ani v těle zrovna moc nevyskytují. Ale na té wiki fakt mají odkazy ( např. http://www.bioline.org.br/request?np10002 ), kde tvrdí že glukoneogeneze jde i z normálních mk, tedy se sudým počtem uhlíků (dokonce přes ketolátky díky využití acetonu! takže btw zase to funguje jen a pouze při ketóze), a to je pro mě teda hodně překvapivá a zajímavá informace a musím si to co nejdřív nastudovat :-)... dík za upozornění. Ale tak akorát to podporuje můj názor že tělo si umí vytvořit prakticky cokoliv, i to o čem si věda zatím myslí že ne, zvlášť v/po půstech nebo i v té ketóze.
Summary: Although the literature contains studies published more than 30 years ago showing that acetone is not
metabolically inert, it is common to find biochemistry textbooks and current research publications asserting that acetone is
a ‘dead-end’ metabolite. In fact, acetone derived from the non-enzymatic breakdown of acetoacetate in ketotic individuals
or from the oxidation of ingested isopropanol can be metabolized to D-lactate and pyruvate, and ultimately glucose. This
report describes the reactions and pathways that account for the metabolism of acetone in humans.
Ravimo a jsme doma. To jen vysvětluje co víme už dávno, že po několika týdnech půstu začne tělo fungovat čistě na tuky a žádně sežrání svalů se nekoná.
melikana
Příspěvky: 41
Registrován: čtv kvě 06, 2004 20:27
Kontaktovat uživatele:

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od melikana »

Petře jak poznáš, že jsi nepřišel o svalovinu ?
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od PetrK »

melikana píše:Petře jak poznáš, že jsi nepřišel o svalovinu ?
Jednoduše, tak že svaly nadále plní svojí funkci. :wink:

Z wikipedie: Sval (musculus), často také svalovina, je orgán, jehož funkcí je umožnění aktivního pohybu živočicha nebo jeho části.
melikana
Příspěvky: 41
Registrován: čtv kvě 06, 2004 20:27
Kontaktovat uživatele:

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od melikana »

Aby neplnila svou funkci, tak bys musel zajít do extrému. Nebo si to mám vysvětlit tak, že například máš 22% tělesného tuku a v tělocvičně zvedneš na tlak 180kg. Po 40-ti dnech půstu máš 8%tuku, ale i nadále uzvedneš 180 kg?
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od cepheus »

A co kdyz melikano zeslabnes vlivem cehokoli jineho (virozy a pod. ze dne na den), cize nestihnes zadnou svalovou hmotu pozbyt, ale taky pak nezvednes Tvych 180kg.
Tuk / netuk, co s tim ?
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od PetrK »

:D Tak svých 180 kg jsem nedal nikdy, nevím ani jestli 80 :lol: neboť do posilovny nechodím. Ten vzdoušek tam mi nevyhovuje.
Hlavně půst není o výkonech ale o tom že si sáhneš na dno. Ne proto že by ti zmizely svaly ale proto že chybí energie a jedeš na čakry a bez jídla. O probíhajícím léčení neduhů ani nemluvě, jak píše cepheus.
Navíc, tady se ukáže kvalita svalů a míra fungování čakrálního systému. Vodou napumpovaný, anaboliky a potravinovými doplňky vyhnaný svaly z posilovny splasknou rychle, tělo s nefunkčními čakrami si z nich vezme energii na prvním místě jako z něčeho nepotřebnýho (asi to považuje za nádor :lol: ) dřív než začne trávit důležitější orgány a životně nezbytný zásoby tuku.

Ke zmenšujícímu se mizení svaloviny během půstu - vypovídá o tom i zmenšující se úbytek váhy. Jak tělo najíždí na tuk, ztrácí stále méně váhy za den. Další co není vědecky zdokumentováno je energie z čaker a růst váhy během dlouhých půstů - čerpání z prány. Je tu pár lidí co to zná ale mezi ně se nepočítám.
melikana
Příspěvky: 41
Registrován: čtv kvě 06, 2004 20:27
Kontaktovat uživatele:

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od melikana »

Tělocvična a váha je pouze příklad. Ptám se na naprosto jednoduchou věc - Petře ztratil jsi svalovou hmotu po 40-ti dnech půstu ? Cephe ztratil jsi po 40-ti dnech půstu svalovou hmotu, nebo ne. Pokud ne, jak jste to poznali, pokud ano, jak jste to poznali. Měření el.pulzem neberu, stačí tři týdny na destilce a nikdo vám nebude schopen změřit EKG natož si tímto způsobem měřit svalovou hmotu.
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od PetrK »

melikana píše:Tělocvična a váha je pouze příklad. Ptám se na naprosto jednoduchou věc - Petře ztratil jsi svalovou hmotu po 40-ti dnech půstu ? Cephe ztratil jsi po 40-ti dnech půstu svalovou hmotu, nebo ne. Pokud ne, jak jste to poznali, pokud ano, jak jste to poznali. Měření el.pulzem neberu, stačí tři týdny na destilce a nikdo vám nebude schopen změřit EKG natož si tímto způsobem měřit svalovou hmotu.
40 dnů jsem nikdy nedal a ani jsem nepsal že ano. Po 21 dnech jsem ztratil 12 kg váhy a jestli nějakou a kolik z toho svalový hmoty nevím. Fungoval jsem i při půstu a dělal normálně fyzickou práci, jen byla namáhavější. Řešíme to tu v teoretický rovině, fakt je ten že úbytek váhy se zmenšuje, někdy zastaví a nebo i přibývá. Víc nemá smysl řešit. Po půstu jsem fungoval normálně a během cca pár týdnů podával mnohem větší fyzický výkony než kdy dříve.
Příjde mi to tady jen jako zbytečná a neopodstatněná hysterie kolem domělého hubnutí. Nemyslím konkrétně tvůj příspěvek ale je tu víc lidí kteří se obávají sežrání svalů půstem. Z mýho pohledu je to jen takovej kec vypouštěnej některými lékaři za účelem vystrašení lidí a odrazení od půstu. Vyhubne se jen na kombinaci půstu a dlouhodobý podvýživy nebo podvýživy samotný.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od cepheus »

Melikano, se klonim taky k te divne hysterii jak zminil PetrK.
Cize nechme nemeritelny mereni hmoty hmotarskym mericum, Tva pointa je ? (predpokladam, ze nas chces ted necemu podstatnemu naucit)
melikana
Příspěvky: 41
Registrován: čtv kvě 06, 2004 20:27
Kontaktovat uživatele:

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od melikana »

Nic zásadního nesleduji. Po jednom dlouhém půstu jsem tělo již nikdy nedostal k výkonům, které jsem dosahoval před půstem. Toť vše. Teď to již pro mě smysl nemá, jen jsem chtěl slyšet názor někoho, kdo také půstoval delší dobu,nic víc. Kdybych se měl rozepsat, jen bych se opakoval, ale to v podstatě nevadí. Je tisíc úhlů pohledu. Takže znovu - v osmé třídě jsem vážil 101 kg, v šestnácti jsem se rozhodl, že nebudu jíst. Dotáhl jsem to tuším na 64kg a co takto zaměřený půst dokáže udělat s egem si jistě dokážete představit. Prostě patřil mi celý Svět. Samozřejmě to bylo dobře, o to více jsem dostal za uši. Když jsem byl znovu v prdeli, opět přišel půst. Záměr jiný, buď dojdu poznání, nebo přijdu o tělo jako pitomec, bylo mi to celkem jedno. Díky svým zážitkům (dnes se jim říká mimotělesné), jsem věděl, že o tělo zas až tak nejde, co jsem nevěděl, zda si i bez těla budu sám sebe pamatovat. Dopadlo to dobře, tělo mám a dopadlo by to dobře i kdybych ho již neměl. Co se týká hrábnutí si na dno, to se u mě nekoná. To záleží jen na nežádoucím stavu mysli, ve kterém se daná osůbka nachází. vysvětlím na příkladu - jsem v delším půstu a mám hlad. Buď s tím budu bojovat a pak můžu mluvit o hrábnutí si a nazvat to třeba vůlí, nebo to můžu prostě přijmout. Takže mám hlad-tak jo, co bych si tak dal. Třeba dvě voňavé houstičky s vrstvou másla a jemně rozložil v ústech, pěkně si v duchu vše vychutnám a co pak? Uspokojilo mě to? Ne. Tak si dám čokoládku, také si ji vychutnám, už je to dost? Už jsem úplný, když jsem se uspokojil jídlem a na jak dlouho? hodinku, dvě? Ne, nejsem úplný nevyměním VŠE za kus žvance.To nikam nevede. Takto se z boje stane sranda a pak se již samozřejmě o žádné hrábnutí si nejedná. Jen to musí být jasně viděno. Myšlenka na jídlo při půstu vás pak již neobtěžuje. Ale pořád se jedná jen o stav mysli, nic víc, nic míň. Přijetí všeho takové jaké je, neznamená, že se budu přežírat do obezity a říkat si, když to tak je tak to tak je, ale pravý opak. Spíš by se dalo říct, že se přestaneš mstít na těle za svou mysl. Tím je vše viděno a jednou provždy vyřešeno co jíst a co nejíst. To je asi tak vše.
Teď k Máchovi, aby nám nezůstal strašák ve skříni. To co udělal pro půst se nedá zpochybnit a děkujme mu za to. Je to buditel, velký paradox a ti nás dostávají dopředu. Je jedno jesti je to Mácha,Buddha, Hitler, Tolle, Stalin, nebo třeba Ježíš. Pokud jsi v mysli, nastává zde opět tisíce různých názorů a někdo třeba nemusí překousnout jeho vystupování- mé názory-mé názory-přívrženci mých názorů a žumpa. Takže někdo v půstu uvidí svou cestu, jiný ji kvůli jeho osobě ba naopak zavrhnou. Obojí je jistě správně, zas jde jen o to v jakém stavu mysli se daná osoba nachází. Třeba ty Petře. Teď má pro tebe význam chodit po horách a zkoušet extrémy, např. spaní na sněhu v mínus 30-ti stupních. Když ti to teď dává smysl, je to jistě to nejkrásnější co můžeš dělat - do té doby, až jednou takhle budeš ležet zmrzlej ve spacáku a řekneš si - do prdele, co já tady vůbec dělám? Možná za rok, možná za deset, možná za tisíc, ale jednou ano, jiná možnost zde není. Takže to schrnu. Nevěřte ničemu co jsem napsal, a hlavně nevěřte tomu co si myslíte a ponechte si odstup. Když odstup zmizí, můžu dát příklad z vlákna od vedle, kde si psi poslintají potravu, počkají až je enzymy natráví a pak ji pozřou, ale jinak psychiku má člověk, který takto vidí své psy dobrou, jak sám píše, a proto si musí dát někoho do ignor listu, protože nepřekousne jiný názor. Je to špatně ? Jistě ne, o to více dostane za uši a vše se urychlí.
Mír s vámi.
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Re: nízkosacharidová strava

Příspěvek od PetrK »

melikana píše:Nic zásadního nesleduji. Po jednom dlouhém půstu jsem tělo již nikdy nedostal k výkonům, které jsem dosahoval před půstem. Toť vše. Teď to již pro mě smysl nemá, jen jsem chtěl slyšet názor někoho, kdo také půstoval delší dobu,nic víc. Kdybych se měl rozepsat, jen bych se opakoval, ale to v podstatě nevadí. Je tisíc úhlů pohledu. Takže znovu - v osmé třídě jsem vážil 101 kg, v šestnácti jsem se rozhodl, že nebudu jíst. Dotáhl jsem to tuším na 64kg a co takto zaměřený půst dokáže udělat s egem si jistě dokážete představit. Prostě patřil mi celý Svět. Samozřejmě to bylo dobře, o to více jsem dostal za uši. Když jsem byl znovu v prdeli, opět přišel půst. Záměr jiný, buď dojdu poznání, nebo přijdu o tělo jako pitomec, bylo mi to celkem jedno. Díky svým zážitkům (dnes se jim říká mimotělesné), jsem věděl, že o tělo zas až tak nejde, co jsem nevěděl, zda si i bez těla budu sám sebe pamatovat. Dopadlo to dobře, tělo mám a dopadlo by to dobře i kdybych ho již neměl. Co se týká hrábnutí si na dno, to se u mě nekoná. To záleží jen na nežádoucím stavu mysli, ve kterém se daná osůbka nachází. vysvětlím na příkladu - jsem v delším půstu a mám hlad. Buď s tím budu bojovat a pak můžu mluvit o hrábnutí si a nazvat to třeba vůlí, nebo to můžu prostě přijmout. Takže mám hlad-tak jo, co bych si tak dal. Třeba dvě voňavé houstičky s vrstvou másla a jemně rozložil v ústech, pěkně si v duchu vše vychutnám a co pak? Uspokojilo mě to? Ne. Tak si dám čokoládku, také si ji vychutnám, už je to dost? Už jsem úplný, když jsem se uspokojil jídlem a na jak dlouho? hodinku, dvě? Ne, nejsem úplný nevyměním VŠE za kus žvance.To nikam nevede. Takto se z boje stane sranda a pak se již samozřejmě o žádné hrábnutí si nejedná. Jen to musí být jasně viděno. Myšlenka na jídlo při půstu vás pak již neobtěžuje. Ale pořád se jedná jen o stav mysli, nic víc, nic míň. Přijetí všeho takové jaké je, neznamená, že se budu přežírat do obezity a říkat si, když to tak je tak to tak je, ale pravý opak. Spíš by se dalo říct, že se přestaneš mstít na těle za svou mysl. Tím je vše viděno a jednou provždy vyřešeno co jíst a co nejíst. To je asi tak vše.
Teď k Máchovi, aby nám nezůstal strašák ve skříni. To co udělal pro půst se nedá zpochybnit a děkujme mu za to. Je to buditel, velký paradox a ti nás dostávají dopředu. Je jedno jesti je to Mácha,Buddha, Hitler, Tolle, Stalin, nebo třeba Ježíš. Pokud jsi v mysli, nastává zde opět tisíce různých názorů a někdo třeba nemusí překousnout jeho vystupování- mé názory-mé názory-přívrženci mých názorů a žumpa. Takže někdo v půstu uvidí svou cestu, jiný ji kvůli jeho osobě ba naopak zavrhnou. Obojí je jistě správně, zas jde jen o to v jakém stavu mysli se daná osoba nachází. Třeba ty Petře. Teď má pro tebe význam chodit po horách a zkoušet extrémy, např. spaní na sněhu v mínus 30-ti stupních. Když ti to teď dává smysl, je to jistě to nejkrásnější co můžeš dělat - do té doby, až jednou takhle budeš ležet zmrzlej ve spacáku a řekneš si - do prdele, co já tady vůbec dělám? Možná za rok, možná za deset, možná za tisíc, ale jednou ano, jiná možnost zde není. Takže to schrnu. Nevěřte ničemu co jsem napsal, a hlavně nevěřte tomu co si myslíte a ponechte si odstup. Když odstup zmizí, můžu dát příklad z vlákna od vedle, kde si psi poslintají potravu, počkají až je enzymy natráví a pak ji pozřou, ale jinak psychiku má člověk, který takto vidí své psy dobrou, jak sám píše, a proto si musí dát někoho do ignor listu, protože nepřekousne jiný názor. Je to špatně ? Jistě ne, o to více dostane za uši a vše se urychlí.
Mír s vámi.
To mi vše tak nějak dává smysl, dík že jsi vytáhnul i toho Máchu.

S myšlenkama na jídlo jsem se vypořádat dokázal při půstu, trvalo to 14 dnů. Problém byl někdy spíš nedostatek energie, jindy bez problémů - to bylo častější.
Odpovědět